Tournee muziekkorps Leger des Ileils over Schouwen-Duiveland Geslaagde Sehoolsportdag 1970 te Burgh Wat biedt de BEELDBUIS? Hieuwel/tndinbf Tmoccfïio SANDALEN gezondeTzorgenvrije JEUGDSCHOENEN voorde heeeele zomer! VERTON's schoenen ONTEVREDEN.... ARAM EN ÜE BROEDERS DER KUST De Zevibel-vergadering te Zierikzee Concerten te Rruinisse, Scharemlijke, Haamstede, Renesse, Zierikzee en Ouwerkerk Kapelmeester Van Rijn. ZIERIKZEE, 17-6. Op donderdag 25 juni a.s. zat door „stad en Jand van Schouwen-Duiveland" een drie daagse tournee van start gaoji van het „Den Haag Congreszaalmuziek- korps" van het Leger des Ileils. De tournee begint donderdag in Brul- nisse, waar in de avonduren een concert in de muziektent wordt ge geven, ingeleid met een mars door het dorp vanaf hotel Storm naar het Dorpsplein. Vrijdag 26 juni staan voor het korps vele aktiviteiten cp het pro gramma, o.a. een boottocht in de ochtenduren over de Zeeuwse stro men. In de middaguren zal worden geconcerteerd in het Rode Kruiszie- kenhuis te Zierikzee. Vrijdagavond ZIERIKZEE, 20-6. Op dc tc Zie rikzee gehouden Zevibel-vergadering werd het woord gevoerd door dc voorzitter van het Visserijschap dr. H. A. II. Boelmans Kranenburg, die onderlijnde dat het in dc mosselsec tor de laatste jaren goed is gegaan, hetgeen dient in tc houden dat straks zeker van andere schadecijfers dient tc worden uitgegaan. De Studiegroep Ooslei schelde, wil' niets anders- dan nieuwe en oude zaken, die sinds de aanneming van de Deltawet (15 jaar geleden) open-' baar zijn geworden opnieuw bekijken Men komt dan wellicht ook tot een nieuw rapport. Het is natuurlijk niet waar, zoals men wel eens beweert, dat men niet kan ijveren voor een open Oosterschelde en werken aan de Deltaschadewet. Men kan beide wel tegen elkaar afwegen. Voor de Zeeuwse garnalenvissers was het wel zuur, dat er sprake is van een verschil in maaswijdte tus sen de Zeeuwse vissers en hun Bel gische collega's. Teer punt Een punt dat al veel stqf heeft doen opwaaien is dat van de Maat schap en de Sociale Verzekerings wetten. De sociale verzekerigswet- ten tasten het Maatschapscontract aan is er gezegd, maar er zit nu toch zoveel voortgang in deze materie, dat men er niet aan zal kunnen ontko men, zekere regels van Sociale Ver zekering in het contract op te nemen. kan het korps worden beluisterd te Scharendijke. Na een mars door het dorp zal aldaar op orginele wijze worden geconcerteerd nl. op het promenadedek van een in de haven liggende rondvaartboot. Het haven plateau biedt volop plaats voor de luisteraars die in grote getale wor den verwacht. Zaterdag brengt het „Congreszaalmuziekkorps'' een be zoek aan Haamstede: om twee uur een mars door het dorp, om half drie concert op het Dorpsplein. Zaterdagavond is het korps terug in Zierikzee: om 7 uur wordt een mars dcor de stad gehouden, ge volgd dcor een concert (7.30) op het IL'.venplein. Zendag 28 juni is de laatste dag van de tournee. In de middaguren wordt dan te Renesse een strand- concert gegeven en s'avonds kan het korps beluisterd worden in Ouwer kerk, waar in de Ned. Herv. kerk (om half acht na een mars door het dorp) een concert zal worden gege ven. Bekend gezelschap De oprichting van het Haagse Le ger des Heils muziekkorps dateert uit 1892. Het gezelschap heeft zich in Legerkringen, in Den Haag en ook elders in het land een vooraanstaan de plaats weten te veroveren. Re gelmatig werden en worden tour- née's door het land gemaakt. In 1929 had het eerste buitenlandse bezoek plaats, nl. aan Londen. In de zomer kan men het korps herhaaldelijk aantreffen op de Promenade te Scheveningen, waar gemusiceerd wordt voor een duizendkoppige me nigte. Het korps is in Den Haag be last met vele representatieve taken. Sedert enkele jaren staat het orkest onder leiding van de nog jonge ka ïn de Bedrijfsvereniging zal het ziek terisico in eigen dekking worden op genomen, maar het W.A.O. risico zal worden herverzekerd. De problematiek ligt in Zeeland anders dan om de Noord, maar de Verzekering zal moeten worden ge sloten, terwijl het Maatschaps con tract moet worden behouden. Honderd man op straat bij meubelfabriek DEN HAAG, 22-6. Dc N.V. Kemp- kes meubelfabrieken in Waddinx- vcen heeft medegedeeld, dat zü aan het eind van dit jaar de meubelpro- duktie zal st ken, waardoor 100 van de 170 werknemers overbodig zullen worden. De overeigc 70 zullen in dienst kun nen blijven voor de produktie van orgelkasten, die wordt voortgezet en gezien de orderportefeuille, waar schijnlijk nog aanzienlijk zal stijgen. Voor de werknemers, die zullen moeten worden ontslagen is een af vloeiingsregeling getroffen, waarover volgens de directie overeenstemming is bereikt met de vakbonden. Overigens bestaat volgens de di rectie dc mogelijkheid, dat de mcu- belproduktie door een ander bedrijf zal worden voortgezet, zodat er geen ontslagen zullen behoeven te vallen. Over deze mogelijke voortzetting worden nog besprekingen gevoerd. pelmeester Frans van Rijn jr., die het korps op bekwame en enthou siaste wijze aanvoert. De heer Van Rijn is ook solo-cornettist in het be roemde Amsterdamse -Stafmuziek korps. Met de algehele leiding van de tournée over Schouwen-Duive land is belast de luitenant-kolonel Pieter Deurloo. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zegveld en te Goud- riaan-Ottoland (toez.): A. W. van der Plas, kand. te Katwijk aan Zee. Ger. Kerken Beroepen te Heemse: J'. Jeuring, Oude Pekela. Beroepbaar verklaard: kand. G. B. Wijnbeek, Schouw II te Lemmer. Chr. Ger. Kerken Beroepbaar stelling: kand. R. van der Kamp, Oude Haagweg 751, Den Haag en kand. E. E. Slofstra, Mon- sterseweg 10, 's-Gravenzande, zijn beroepbaar. Bevorderd tot kandidaat maar i.v. m. verdere studie nog niet beroep baar: kandidaat C. W. Buijs, Bijle- veldsingel 30, Nijmegen en kand. R. Hol, Frisolaan 42, Apeldoorn. DJAKARTA, Tienduizenden men sen - van wie ve'en weenden en an- deren bloemen wierpen - stonden maandag langs de route naar het Djakartaansc militaire vliegveld Halim om de voormalige Indonesi sche president Sockarno uitgeleide te doen naar zyn laatste rustplaats. Honderdvijftig jarige sjeik overleden CAIRO, 22-6. Sjeik Mohamed Ab- doellah Ibrahim, hoogleraar aan de. Islamitische universiteit van Azhar en verwoed partisaan tijdens de Egyptische revolutie tegen de Britse overheersing, is op 150-jarige leeftijd overleden, zo bericht het Egyptische dagblad Al Achram. Hij trouwde op 105-jarige leeftijd. Uit het huwelijk werden vijf kinderen geboren. Sjeik Ibrahim had weinig op met ver voersmiddelen, en gaf de voorkeur aan lopen. Zo maakte hij driemaal een wandeling van 1000 km. naar znij geboorteland Libië, aldus Al Achram. De politieke gevangenen in de wereld LONDEN, 22-6. Volgens een rap port van de Britse afdeling van „Amnestie International", dat is ge publiceerd, zijn er ongeveer 250.000 politieke gevangenen in de wereld. Indonesië heeft het record met 116.000 politieke gevangenen, van wie de meeste die vanwege hun communistische oriëntatie zijn gear resteerd, niet berecht zijn. In dc Sowjet-Unie zouden zich „enkele duizenden" politieke gevan genen bevinden en in Zuid-Afrika „waar de situatie steeds slechter wordt", zouden een vijftiental poli tieke gevangenen overleden zijn. BILBAO. Op last van de militaire autoriteiten zijn acht priesters die sinds 1 juni in de bijzondere gevan genis van Zomora opgesloten zaten in vrijheid gesteld. SPORT PAARDENSPORT Succes voor sportregister-merrie Aan de grote paardendag die jl. zaterdag werd georganiseerd te Kam perland aan het Veerse meer, werd ook deelgenomen doof de sportre gister-merrie Hinetta van mevr. H. Goemans-Moermond te Zonnemaire. Deze merrie behaalde een la prijs met een eerste premie. Zij verkreeg hierbij het predikaat Stermerrie. Haar merrieveulen met als vader de Engelse volbloed hengst Nicolas werd eveneens geprimeerd. Een mooi succes van deze fokmerrie waarop haar eigenaresse terecht zeer trots kan zijn. In de rubriek: Bestgaand land- bouwrijpaard eindigde Hinetta uit een veld van 20 ingeschreven paar den op de 5e plaats. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht vanaf Noyon (Fr.) af stand 245 km. Gelost om 8 uur, aankomst 1ste duif om 11.50, laatste prijswinnende duif om 12.17 uur. De uitslag luidt als volgt: C. Zandijk, 1, 6, 14, 19, 20; J. Kik, 2, 22; M. Dalebout 3, 5, 7; A. de Koning 4, 16; H. v. Noorden, 8, 18, 23; A. de Ruiter 9, 15; J. Folmer 10; P. Steke- tee 11; J. v. Boven 12; Abr. IJzelen- berg 13; J. de Koning 17; B. de Rui ter 21. DODELIJKE ONGELUKKEN HEER HUGOWAARD. Twee in- zittenden botsten in Heer Hugowaard op de Middenweg tegen een boom nadat het rechtervoorwiel was los geraakt. In het ziekenhuis in Alk maar is de 31-jarige A. J. G. Arend- sen uit Amsterdam overdeden, de 27- jarige E. F. Th. Ruyg uit Heer Hu gowaard is er ter verpleging opge nomen. DEN HAAG. Bij een botsing tus sen twee personenauto's op de krui sing Maquettelaan-Mozartstraat- Jhr. Geverslaan in Heemskerk is de 64-jarige heer P. A. Lak uit Wor- merveer op slag gedood. HAZERSWOUDE. Het auto-onge luk op de rijksweg Leiden-Bodegra- ven onder Hazerswoude heeft een zesde slachtoffer geëist. In het aca demisch ziekenhuis in Leiden is de 45-jarige mevr. A. van Haren-Reu- tens uit Nijmegen aan de opgelopen verwondingen overleden. BAARN. Bij een verkeersongeluk op de Bosstraat in Baarn is de 56- jarige wielrijder C. van der Zalm uit Baarn om het leven gekomen. Het slachtoffer werd door een ach terop komende personenauto, die geen verlichting voerde, aangereden. Kort na het ongeluk overleed hij in in het ziekenhuis in Baarn aan de opgelopen verwondingen. TERNEUZEN. De 15-jarige jon gen Urbaïn de Cock uit Assenede (België) is in de omgeving van het recreatiegebied Braakman tijdens het zwemmen verdronken. Het stof felijk overschot werd na enige tijd zoeken, door twee kikvorsmannen opgedregd. VOORST. De 5-jarige W- Schim mel uit Twello is op de Twello-par- kelerweg onder het rechterwiel van een truck met oplegger gekomen, nadat hij al fietsende over een putje viel. De jongen is ter plaatse over leden. DEVENTER. In een ziekenhuis in Deventer overleed de 63-jarige G. Vunderink, uit Deventer, die eerder op de Snippelingsdijk in zijn woon plaats met zijn fiets werd gegrepen door een achter hem rijdende auto. UTRECHT. Op de met automati sche overwegbomen beveiligde over weg bij het station Sloterdijk in Amsterdam is een jongetje door de D-trein naar Parijs aangereden. Hij is daarbij om het leven gekomen. De jongen, die deel uitmaakte van een groepje jonge wielrennertjes, was om de gesloten bomen heengereden. ACHTKARSPELEN. De 8-jarige Sjouke Storm uit Boelenslaan (gem. Achtkarspelen) is om het leven ge komen toen hij op de Boelensweg in Achtkarspelen op een fiets tussen geparkeerde auto's vandaan kwam door een personenauto werd gegre pen. Het kind overleed ter plaatse aan ernstige hersenletsel. BURGH, 19-6. Het is in de historie van de schoolsportdagen in de West hoek nog nooit voorgekomen dat het weer door regen spelbreker werd en vr(jdag j.l., de dag van Schoolsport dag 1970 scheen dc zon dat het een lieve lust was. Op het sportpark „Van Zuijen" was een 250 kinderen bijeen geko men om te trachten elkaar in spor tief lichamelijk kunnen, elkaar de loef af te steken. Uit de gehele West hoek waren ze naar Burgh gekomen. De meisjes en jongens van de open bare basisscholen van Burgh-Haam- stede, Renesse, Noordwelle, Seroos- kerke en Ellemeet en van de chr, na tionale scholen van Haamstede en Scharendijke. De organisatie was weer in handen van het hoofd dei- school te Renesse, de heer Blom, daarin bijgestaan door de andere do centen der scholen. Zes onderdelen Omstreeks 9 uur werd begonnen met de afwerking van de 6 onderde len waaruit dit jaar de opgave be stond, n.l. 60 meter hard lopen, bal- werpen met grote bal, kastie bal werpen, hoogspringen, verspringen en hindernisbaan. De waardering dei- prestaties werd weer uitgedrukt in A-, B-, C-, D- en H-diploma's. Na afloop der wedstrijden konden de volgende rsultaten te boek gesteld worden: 9 A's, 61 B's, 105 C's, 81 D's en 5 E's. Tijdens de opgaven gaf burgemeester Everwijn blijk van zijn belangstelling. Terwijl het Roodc Kruis afd. Schouwen W. de heer J. Tuinman afvaardigde voor het ver- lenen van zo nodig, eerste hulp. Na de middag was een prestatie wandeltocht uitgestippeld met een lengte van ongeveer 8 km. De route Overstromingen in Joego-Slavië BELGRADO, 22-6. Talrijke plaat sen langs de rivier de Morawa ten zuidoosten van Belgrado zijn getrof fen door overstromingen als gevolg van zware regenval. Bijna tiendui zend hectaren staan onder water. In Paracin zijn 1500 huizen en twee fa brieken ondergelopen. In Curpija is het leger begonnen met evacuatie van de bevolking. De verkeersweg Belgrado-Nisj is voor een deel over stroomd. WOENSDAG 24 JUNI. NED. I. Om vijf uur Een hele grote Q. De NOS gaat 's avonds verder met Den Haag vandaag en Puffen- stuf. Witchiepoo probeert Jimmy in een robot te veranderen en Jimmy wil er met het schip van Witchie poo vandoor, de draak Puffenstuf is het echter met beide plannen niet eens. Daarna Kermerk, met kerke lijke aktualiteiten tot acht uur. Na het journaal een uitzending van de CHU. In het kader van het Holland Festival een optreden van de Merce Cunningham Dance Company, met eigentijds ballet uit de V.S. Een Ne derlandse hoofdfilm deze keer, nl. Dorp aan de rivier. Fons Radema kers maakte deze film, over het le ven van de Friese dokter Tjerk van Taecke, een jaar of tien geleden op basis van het gelijknamige boek van Antoon tooien. Dorp aan de rivier is al eens eerder op de t.v. geweest en veel mensen zullen zich vooral de tocht van de dokter over het kruien de rivierijs en de wake bv de dode molenaarsknecht nog herinneren. De belangrijkste rollen vertolken: Max Croiset, Mary Dresselhuys, Jan Teulings en Bernard Droog. Tot slot een filmpje over het werk van Ne derlandse vrijwilligers in ontwikke lingslanden en een extra aflevering van Studio Sport. NED. II. In Midweek enkele frag menten van de film Woodstock, die eerdaags ook in Nederland gaat rou leren. Woodstock is een reportage van een popfeest in de openlucht dat enkele dagen duurde en waar hon derdduizenden jongeren aanwezig waren. De VARA kocht de BRT- show, die oorspronkelijk voor Mon- treux bedoeld was, maar niet werd ingezonden. Het is een programma rond de in België vrij populaire Nand Buyl. We zien Nand in Nand in verschillende persiflages. Na een kronkel van Carmiggelt, Signale ment. Henk de By beschouwt het werk van de Italiaanse kompotlist Luigi Nono, van wie werk op het Holland Festival uitgevoerd wordt. Leven op dood spoor heet het deel van Verkenning in de wetenschap, dat vanavond op hel scherm komt. Het gaat over de milieuvervuiling, waarbij vooral aandacht wordt ge schonken aan de chemische bestrij dingsmiddelen, die wel eens een eind aan hel leven op aarde kunnen ma ken. Kunnen we nog terug naar een biologisch evenwicht zonder bestrij- dingsmiddelen? Teleac sluit met Spaans. WOENSDAG 24 JUNI. NED. I: 17.00 Een hele grote Q; 18.45 Pipo; 18.55 Nieuws: 19.04 Den Haag vandaag; 19.09 Puffenstuf kl.; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.20 Politieke partijen; 20.30 Holland Fes tival 197021.10 Dorp aan de rivier; 22.40 Uitzending Stichting Socutcra; 22.55 Studio Sport; 23.20 Journaal. NED. 11: 18.45 Pipo; 18.55 Nieuws; 19.04 Midweek; 20.00 Journaal; 20.20 Nand; 20.55 Simon Carmiggelt; 21.00 Signalement kl.; 21.40 Verkenning in de wetenschap; 22.05 HIRO maga zine; 22.25 Journaal; 22.30 Spaans. DONDERDAG 25 JUNI. NED. I. Jam vanavond met ren California aflevering. Robbie Dale, de presentator, was nl. pas in Ame rika en nam leuk filmmateriaal mee liep door de Burghse polder naar Westenschouwen en terug over het prachtige Schelpenpad langs de dui- nenrand weer naar Burgh. De leer lingen kregen als aandenken aan de ze wandeltocht een vaantje uitge reikt. Daarmede kwam een einde aan een prachtig geslaagde schoolsport dag. Advertentie Havenplein 13 - Teleloon 2488 Zierikzee Roofoverval in Amsterdam UTRECHT, 22-6. Een gcldlopcr van de Nederlandse Spoorwegen is maandagochtend omstreeks elf uur in de tunnel van het station Amstcr- dam-Muidcrpoort beroofd van zyn geldtas. De overval werd gepleegd door 2 mannen, die via het emplacement van het station verdwenen. De geld- loper was op weg naar Weesp om het geld af te dragen. Het was af komstig van de stations Abcoude, Amsterdam-Amstel en Amsterdam- Muiderpoort. De Nederlandse Spoor wegen konden over de grootte van het geroofde bedrag nog geen mede deling doen. terug. In deze Jam zijn o.a. de En gelse Maxi, Taj Mahal en de Mr. Albert show te zien. De getrouwde vrijgezel komt in moeilijkheden om dat zijn „echtgenote" verliefd wordt op een ander, en Alexander Mundy, de dief van Washington wordt astro loog. De opvolger van de TROS-toto heet TROS-tienstrijd. De wedstrijd komt uit het recreatiecentrum de Beekse Bergen en de deelnemers moeten opdrachten uitvoeren en ook nog nadenken. Gé Maaswinkel pre senteert tienstrijd. Dan een gesprek met Sal Tas, de Parijse korrespon- dent van het Parool, die niet alleen over Franse problemen zal praten. NED. II. Den Haag vandaag, Van gewest tot gewest, verkeersinforma tie en tips van het ANVV vormen het gebruikelijke voorprogramma van de NOS. Een interessant onder deel van het programma lijkt de Duitse dokumentaire over Portugal na Salazar, waarin een beeld wordt geschetst van Portugal onder Cae- tano. Hans Keiler laat vervolgens zijn licht schijnen over Joris Ivens onder de titel Joris Ivens ontdekt opnieuw Nederland. In Transit zien xoe Francesca Solleville, een jonge Franse zangeres. DONDERDAG 25 JUNI. NED. I: 18.45 Pipo; 18.55 Nieuws; 19.04 Jam kl.; 19.31 De getrouwde vrijgezel lel.; 20.00 Journaal; 20.20 De dief van Washington kl.; 21.10 TROS tienerstrijd; 21.55 In gesprek met Sal Tas; 22.25 Journaal. NED. II: 18.45 Pipo; 18.55 Nieuws; 19.04 Den Haag vandaag; 19.09 Van gewest tot gewest; 19.49 ANVV-tips en verkeersinformatie; 20.00 Jour naal; 20.20 Interview met Francesca Solleville; 20.30 Portugal na Salazar 21.20 1970: Joris Ivens herontdekt Nederland; 21.45 Transit kl.; 22.20 Journaal. Advertentie over Uw ZIGZAG NAAIMACHINE? Wij ruilen alle merken in, ook vreemde. RUIL ZE IN voor de moderne PFAFF zigzag lichtgewicht NAAIMACHINEHUIS Kortemeestraat 17, BERGEN OP ZOOM. BON: voor gratis folders zen den aan Pfaff ant- woordno. 102, Bergen op Zoom. Naam: Adres: Plaats: 48. En terwijl het bootje van Aram en dc Handelaar dc golven kliefde, had de vloot van de Schuimer het anker laten vallen voor het eiland waar de zeerover zijn schuilplaats had. Eiland was eigenlijk nog ccn wijdse naam voor dc steile rots, die bijna loodrecht uit zee opstak. Slechts aan één kant was een kleine baai, waar dc schepen beschutting vonden en waar men ook aan land kon komen. Hier, waar geen zeevaarder ooit was doorgedrongen, had de Schuimer zijn schatkamers, uitgehou wen in dc rotsen. Hier kon hij zich terug trekken, om in alle rust en veiligheid zijn euvele plannen uit te broeden. Nauwelijks lagen de schepen voor anker of de Schuimer gaf een bovcl en Tamahia, die met stijgende angst en onrust naar dc: onherbergzame rotsen had staan kijken, werd door twee van de mannen aan land gebracht. Men leidde haar naar een dei- grotten en liet haar daar alleen. Zij sloeg dc handen voor de ogen, terwijl haar lip pen, nauwelijks hoorbaar, dc woorden „Aram! red mij!" vormden. Weinig vermoedde zij dat haar redder zo dichtbij was. Aram stond rechtop in het bootje en keek gespannen naar de zwarte stip die aan de horizon zichtbaar werd. „Ziedaar hel eiland waar mijn broeder zich verborgen houdtmompelde de Hande laar. „Wij naderen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4