i» x as»* Rekordoogst laatste jaar leverde 1.300.000 ton suikeroverschot Totogelden voor aantal sportaccomodaties STREEKNIEUWS Vader van kind schreef in voor de aklie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 23 juni 1970 Nr. 20423 UTRECHT. 22-6. „Ook de rekord oogst van het laatste jaar heeft een overschot aan suiker opgeleverd en wel van rond 1.300.000 ton. Een aan merkelijk overschot, dat echter op deskundige wijze wordt geliquideerd door export en denaturereing. Zon der enige klacht van derde landen over een verstoring of bederf van de wereldmarkt en de wereJdprjjs door d E.E.G. is deze afzet van overschot ten aan suiker thans zover gevor derd, dat de Europese commissie de erport en denaturering heeft moeten afremmen om de voorzieningen van suiker in de E.E.G. veilig te stellen. Dit is een bemoedigende situatie". De voorzitter van de coöperatieve vereniging Suikerunie, drs. K. C. van Kempen, zei dit maandagochtend in Utrecht tijdens de algemene verga dering van de Suikerunie. In zijn jaarrede zei hij te hopen dat tijdens gesprekken in Brussel over de landbouwprijzen de Neder landse minister van landbouw ir. Lardinois, zich vele malen zal be denken alvorens hij zich voor een volgende oogst openstelt voor ver- SPORT VOETBAL Zierikzee lil woensdagavond tegen WIK I Woensdagavond 7 uur speelt op het sportpark Zierikzee III teren WIK I uit Kerkwerve. Zierikzee III komt hiervoor in de volgende op stelling uit: R. Verbeek d.; S. Struick, C. Struick, R. v. d. Hulle, G. Koster a.; J. Schoo- nen. J. Merle. H. Meier, G. de Wit, J. Schiettekatte, J. Verkaart. Voetbal K.N.V.B. Zomeravondcompetitie rayon Zierikzee V.A.B.-Rijkswaterstaat 1-6; Toren Boys II-P.Z.E.M. 1-1; Hartogs P.V.- Stella Boys 1-3. Heden (dinsdag)avond wordt ge speeld: Die Gouwe-Kon. Zeelandia (te Noordgouwe); Velocitas-Toren Boys I (te Serooskrke). KORFBAL NOAD I-Brouwershaven II 9-1 Er was veel krachtsverschil in de ze wedstrijd en de reserves van Brouwershaven kwamen er in Drei- schor af en toe niet aan te pas, het geen uit de cijfers wel voldoende blijkt. Na 10 minuten spelen gaf Rinus Kloet de blauw-witten de lei ding en nauwelijks een minuut latei- was het mevrouw Dany Verburg- Ganzeman, die de stand op 2-0 voor NOAD bracht. Vier minuten latei- was het al weer raak want Wim Hoogerhuis schoot fraai in (3-0). Toen er juist een half uur gespeeld was zag Wijna van Nieuwenhuize haar kans schoon en dat betekende 4-0. Nog in de eerste helft werd het door Kees Steendijk 5-0 en daarna slaagde Brouwershaven er via een doelpunt van Joep I-Ienning in om de eer te redden. (5-1). Juist voor de rust maakte Kees Steendijk met een gave treffer het halve dozijn doel punten vol. (6-1). Ook in de tweede helft had NOAD weer het bste van het spel en het duurde ongeveer een kwartier voor dat Rinus Kloet de stand op 7-1 kon bepalen. Kees Kommer werd de ma ker van het achtste doelpunt (8-1) en uit een toegekende strafworp bracht dezelfde speler de eindstand op 9-1. Adspiranten: Brouwershaven-NOAD 0-6 De adspiranten toonden ook in de smalstad hun meerderheid en NOAD won ook deze wedstrijd weer met duidelijk verschil. Wim Overweel gaf de blauw-witten uit Dreischor na een kwartier spelen de leiding en dezelfde speler maakte kort daarna er ook 0-2 van. Juist nog in de eer ste speelhelft werd het door Peter van der Linde 0-3. Even daarna be nutte hij nog een strafworp (0-4). Ook in de tweede helft was NOAD sterker en wist dit nog in twee doel punten uit te drukken. Eerst was het Jos van der Linde, die de stand op 0-5 bracht en daarna maakte Leo van Gastel het halve doelpuntendo- zijn vol. Pupillen: DFS I-NOAD II 1-0 Het heeft er in deze wedstrijd heel lang naar uitgezien, dat men geen doelpunt zou zien, want beide acht tallen wisten aanvankelijk de korf niet te vinden. 1 minuut voor het einde slaagde Bert Visser er in om een doelpunt voor de jonge DFS-er- tjes te maken, zodat de winst in Burgh kon blijven. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif", St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Noyon. In con cours waren 66 duiven. Ze werden met een westenwind gelost om 8 uur. De snelheid van de eerste duif was 1105.55 m/m. Aankomst 11.38.11. De snelheid van de laatste duif was 922.94 m/m. Aankomst 12.21.43. A. Faasse 1, 5, 16 en 18; A. Verwijs 2, 12 en 15; Joh. Quist 3, 7, 8, 14 en 20; J. C. Verwijs 4; Kr. Reijngoudl 6, 9 en 22; L. Reijngoudt 10 en 21; Gebr. Fonteijne 11; L. Vermeij zn 13 en 19; M. v. d. Est 17. Uitslag van de gehouden wed vlucht vanaf Chateauroux. In con cours waren 40 duiven. Ze werden met een westenwind gelost om 6.30 uur. L. Vermeij Zn. I, 3, 5. 8 en 9; J. Zuidweg 2; W. Neele 4, 6 en 7. HENGELEN Competitiewedstrijd H.S.V. Oosterschelde De H.S.V. Oosterschelde organi seert a.s. vrijdagavond, aanvang 18.45 de eerste wedstrijd in het binnenwa ter. Voor deze wedstrijd is, behalve de gebruikelijke prijzen, ook een wisselbeker beschikbaar die thans in het bezit is van de heer C. van Beve- ren. Voor deze wedstrijd in het Die pe Gat zal ongetwijfeld weer een goede belangstelling bestaan. laging van het Nederlands garantie quotum voor suiker. De hoofdafdeling akkerbouw van het Landbouwschap en de suikerin dustrie in ons land studeren nog op de vraag welk systeem in 1970 en voor de volgende jaren moet worden gekozen: de tot nu toe gevolgde vrije teelt, een mengprijssysteem of een contingentering per bedrijf met een drieprijzenstelsel. E.E.G. De kwestie van de toetreding van de E.E.G. tot de Internationale Sui kerovereenkomst wil drs. van Kem pen laten rusten tot uitbreiding van de E.E.G. met Engeland. Ook op dit vlak ziet de voorzitter van de Suiker unie minister Lardinois niet als een geschikte onderhandelaar, gezien de uitlatingen van de bewindsman in de Eerste Kamer. Daaruit kan volgens hem niet anders worden geconclu deerd dan dat de minister de 300.000 ton suiker, die voor de E.E.G. in de quotalijst van de Internationale Sui kerovereenkomst is opgenomen, ac ceptabel acht. Drs. van Kempen noemde dit een eenzijdige concessie, die meer het karakter van een gift draagt dan van een onderhandeling. Ruim 1,3 miljoen gulden beschikbaar gesteld den), eenzelfde baan in Utrecht (100 duizend gulden) en sporthallen in Arnhem, Den Haag, Groningen, Hoorn en Slochteren. DEN HAAG, 22-6. Het bestuur van de Ned. Sport Federatie heeft een bedrag van f 1.330.000 gulden uit de sporttoto beschikbaar gesteld voor de bouw en aanleg van een aantal sportaccomodaties. Van dit bedrag zal 1.005.000 gulden a fonds perdu worden uitgekeerd terwijl men voor 325.000 gulden aan renteloze voorschotten zal verstrek ken. De N.S.F. droeg o.m. bij in de kosten van de bouw van het kunst- cstai.ion te Groningen (350,000 gul- Bernadette Devlin over de conservatieven COCKSTOWN, 22-6. De verkie zingsoverwinning van de conserva tieven kan „rampzalige" gevolgen hebben voor de toekomst van Noord-Ierland. Deze mening verkon digde Bernadette Devlin, de voor vechtster van de R.K. minderheid in Ulster, op een persconferentie in Cookstown. Volgens haar kan het vertrek van de Labourregering van Wilson een vertraging betekenen van het hervormingsproces in Ulster. De conservatieve Unionisten, die in Belfast aan de macht zijn, zouden ongetwijfeld van het succes der con servatieven gebruik maken om het genoemde proces af te remmen. Man uit Hellevoetsluis spoorloos verdwenen HELLEVOETSLUIS, 22-6. - De rijkspolitie te Hellevoetsluis heeft maandagmiddag hulp van de marine luchtvaartdienst ingeroepen bij het zoeken naar de 27-jarige L. v. R. uit Hellevoetsluis, verpleegde in het verzorgingstehuis „Rockanje", die sinds vorige week donderdagnacht spoorloos is. Van de marinebasis Valkenburg werd een helicopter in- - e el die vanuit de lucht assisteert bij de opsporingsacties. Een opspo ringsactie in het op veie plaatsen bij na ontoegankelijke duingebied van Voorne met de hulp van een 100-tal inwoners van Rockanje en Helle voetsluis leverde zondagmiddag geen resultaat op. De gezochte, die gees telijk niet geheel volwaardig is, werd in de nacht van donderdag op vrij dag voor het laatst gesignaleerd. Zijn fiets werd op slot aangetroffen in het duingebied. Het signalement van de gezochte duidt: lang 1.70 m„ lichtblond haar, blauwe ogen, flink postuur, bol ge laat. Hij draagt een blauwe sweater en vermoedelijk een donkerblauwe broek en lage bruine schoenen. Gebouw in Athene ontdekt waarin Socrates gevonnist werd ATHENE, 22-6. Een groep Ameri kaanse archeologen heeft het gebouw ontdekt, waarin 399 voor Chr. de Atheense wijsgeer Socrates op 70- jarige leeftijd ondermeer wegens „goddeloosheid" ter dood werd ver oordeeld. Hij werd gedwongen de gebruike lijke gifbeker te ledigen. Hij weiger de hulp te aanvaarden, die ontvluch ten mogelijk zou maken, omdat hij van oordeel was dat hij zich moest onderwerpen aan de uitspraak van de rechtbank. Professor Theodore Leslie Shear jr. van de universiteit van Prince ton heeft meegedeeld, dat het opge graven bouwwerk een stoa is, een zuilengang, zoals die in het oude Griekenland onder meer langs de marktpleinen voorkwamen. „Het is voor een archeoloog een sensatie op de rechterstoelen langs de noordelijke muur v,an de stoa te zitten, op de plaats waar de Atheen se rechters hebben gezeten en waar zoveel bekende gebeurtenissen heb ben plaats gevonden", aldus profes sor Shear. MOTORSPORT Dick van Klooster op zesde plaats te Elten Tijdens nationale wegraces te Et- ten behaalde Dick van Klooster zon dag j.l. weer een fraaie 6e plaats met zijn B.M.W. Tijdens de training van de 500 cc klasse zaterdag wist hij tot oen snelle tijd te komen van 2.52.2 min., wat neer komt op een gemid delde van 125 km/uur. Met deze tijd stond hij op de 5e startplaats. De snelste trainingstijd was voor Wim Voorzaat uit Rotterdam op Honda met 2.47.2 min. Ondanks een slechte start, wist hij zich in een veld van 21 renners, na aanvankelijk op de 12e plaats gele gen te hebben, naar de zesde plaats te rijden. Winnaar was Henk Coel- man uit Dn Haag op een Scely. De eerstvolgende wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap 500 cc nationaal wordt verreden op 12 juli te Raalte in Overijssel. ZIERIKZRF Tentoonstelling In Burgerweeshuis Op donderdag 25 juni a.s. wordt in het Burgerweeshuis weereen kunst- en antiektenloonslelling ge opend, die van 26 juni tot 22 augus tus voor het publiek te zien zal zijn. In huis treft men op deze uitgebrei de expositie aan: portretminiaturen, Chinees aardwerk en porselein, an tieke zwaarden en wapentuig, ivoren snijwerk, sieraden en curiosa, schil derijen en prenten, aangevuld met een twaalftal schilderijen van Henk Koning. In de tuinen staat een zestigtal bronzen en ander beeldhouwwerk opgesteld. Uitnodiging voor stadsbeiaardier De stadsbeiaardier de heer W. Harthoorn, ontving van de beiaard- muziekcomponist de heer B. J. Franssen een uitnodiging voor het bespelen van de beiaard van de St. Servaastoren te Maastricht. Het con cert vindt woensdag(avond) a.s. plaats. Geslaagd Aan de Rijks Hogere Tropische Landbouwschool te Deventer, slaag de voor de aan die school aanslui tende 1-jarige specialisatiecursus: „Animals husbrandy in the tropics", onze vroegere stadgenoot de heer Joss. J. F. Vermunt. Musical „Theo Thijssenschool" In het verslag van de afscheids avond van de Zierikzeese openbare basisscholen is helaas een regel weg gevallen waardoor misschien niet helemaad duidelijk uit de verf is ge komen dat de kleurrijke musical „De machine van prof. Knap" werd uitgevoerd door de zesde klas-leer lingen van de Theo Thijssenschool. Dit fleurige zangspel oogstte bijzon der veel succes en waardering, dank zij een vlotte presentatie, kleurrijke kleding en belichting. Aanvoer eerste mosseten Het vorige week geopende mossel seizoen 1970-71 is maandag officieel begonnen. Aan het mosselkantoor te Yerseke werden vier partijen aange boden; één uit de Grevelingen en drie uit de Oosterschelde. De partij uit de Grevelingen, gele verd door de firma Gebr. De Ronde te Bruinisse, werd verkocht voor f 35,per ton; een uitzonderlijk hoge„ prijs. Koper werd de firma Zuidweg en Imbregts te Yerseke. De andere partijen werden aangevoerd door een kweker uit Yerseke, die f 16,40 no teerde, door de firma Gebr. Jumelet (Bru 23). Zij verkochten hun mosse len voor f 29,per ton, terwijl de firma W. K. Schot te Zierikzee een prijs wist te bedingen van f 34, Een aantal kwekers is naar de Waddenzee vertrokken, om ook daar van partijen te leveren. Deze partijen komen woensdag aan de markt. Witte Wipbrug krijgt schilderbeurt De fraaie witte ophaalbrug tussen de Oude Haven Noord- en Zuidzijde krijgt momenteel een flinke opknap beurt. Nadat alle oude verf resten van deze mooie wipbrug waren ge haald, bleek, dat er nogal wat slech te plekken in het hout waren ont staan. Een gemeentetimmerman heeft de verteerde stukken hout ver wijderd en door nieuwe planken ver vangen. Voordat de grote toeristen- stroom de stad binnen zal trekken, kan de brug - een grote trekpleister vcor alles wat hier binnenkomt - er weer onberispelijk gaaf en hagel wit uitzien. Restauratie gevel St. Jacobstraat 7 Men schrijft ons: Het bestuur der Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland vestigt de aandacht op de door de heer J. Kloote te Zierikzee onderno men en voltooide restauratie van de gevel van het hierboven genoemde pand. Het betreft hier een eenvoudi ge, doch de gehele pui van het huis omvattende restauratie, die niet al leen aan het pandje zelf ten goede is gekomen, doch ook aan de gehele omgeving. Wie daar in de buurt woont moet niet verzuimen deze restauratie in ogenschouw te gaan nemen, maar ook aan verderaf wo nenden beveelt het bestuur een wan deling naar en door de St. Jacobs- straat aan. Het bestuur van Stad en Lande houdt zich voor navolging van het door de heer Kloote gegeven voorbeeld aanbevolen en kan zelfs in voorkomend geval overwegen in de kosten van restauratie een kleine tegemoetkoming Ie verlenen. Men kan zich eventueel schriftelijk of te lefonisch wenden tot de secretaris van de vereniging, mr. J. J. Beyer- man te Haamstede, tel. 01115 - 1299. NOORDGOUWE Collectes mei Gedurende de maand mei werd in de Ned. Hervormde Kerk te Noord- gouwe als volgt gecollecteerd: voor de kerkvoogdij f 247,05; diakonie f 68,62 en de zending f 53,91. DREISCHOR Bouw-, opslag- en bedrijfsruimten Door Systeembouw Verschuren te Geldrop zal voor rekening van A. Remeeus aan de Welleweg te Drei schor worden begonnen met de bouw van opslagbedrijfsruimten. De werk zaamheden zullen worden uitgevoerd door aannemer J. de Vlieger uit Waarde. BROUWERSHAVEN: Geslaagde schoolsportdag Op vrijdag j.l. namen 135 leerlin gen van de basisscholen der gemeen te Brouwershaven deel aan de jaar lijkse schoolsportdag. De weersom standigheden waren ideaal en de in dividuele prestaties werden zeer vlot aigeweikt. Er werden 2 A diploma's 29 B, 67 C, 30 D en 2 E dipema's (het hoogst mogelijke) uitgereikt. De beste gemiddelde prestaties bij de meisjes werd geleverd door de Christelijke Nat. School van Zonne- maire en bij de jongens door de Openbare Basisschool van Zonne- maire. 's Middags werd een korfbal- tournooi gehouden dat eindigde met een overwinning voor het eerste 12- tal van de Openbare Basisschool van Brouwershaven. De beschikbare be ker bleef in haar bezit. Burgemeester J. P. Boersma reikte om 4 uur de prijzen uit aan de aan voerders der verschillende teams. SEROOSKERKE Geslaagde bejaardenreis De bejaarden van Serooskerke (Sch.) maakten dezer dagen hun jaarlijkse uitstapje, dat georgani seerd was door het bestuur der be jaardensociëteit. Een 25-tal bejaar den nam hieraan deel. Toegesproken en uitgeleide gedaan door burge meester H. P. Everwijn en zijn echt genote, en nagewuifd door dorpsge noten, ving de tocht om negen uur aan. In 't krekengebied van Ouwer- kerk en de omgeving van Oosterland en Bruinisse moest men al spoedig concluderen, dat het dicht bij huis ook erg mooi is. Via de Grevelingen- dam ging de reis, met als hoofddoel: een vaartocht door de Biesbosch. In het wegrestaurant van de R.T.M. te Oude Tonge werd een kopje koffie gedronken, en in de Biesbosch wachtte een goed verzorgde warme maaltijd. Hierna volgde de 2% uur durende vaartocht. Begunstigd door prachtig weer, doch ook nog even verrast door een regenbuitje, geno ten de bejaarden en het bestuur van het ongerepte natuurschoon. Voor de terugtocht werd een an dere route gereden, en in Steenber gen werd nóg enige tijd vertoefd. Mevrouw Linders-Tangeman dankte de buschauffeur voor de prettige be geleiding van de tocht. Bijzondere dank werd gebracht aan de heren beiaarden die de oud-papier-aktie ten bate van de bejaardenreis ver zorgen. waardoor het dit jaar onno dig was hiervoor een collecte onder de burgerij te houden. Namens de bejaarden dankte de heer M. Geluk het bestuur voor deze goed verzorg de reis. Om plm. 19 uur was men weer terug in eigen woonplaats. De bejaarden die de reis niet konden meemaken kregen een attentie thuis bezorgd. BRUINISSE Geslaagd Mej. Son ja Vlam te Bruinisse, slaagde bij het te Rotterdam gehou den examen voor fysio-therapeute. Botsing op Grevelingendam Op de Grevelingendam had zater dagavond een botsing plaats tussen twee auto's, waarvan de bestuurders in het daar staande hotel een hapje wilden gaan eten. Voorop reed A. C. uit Rotterdam, die vaart minderde, om rechtsaf te slaan. Dat werd telaat opgemerkt door de bestuurder van een Volkswagenbusje L. J. P. van E. uit Rotterdam. Het Volkswagenbusje botste op de personenauto. De be stuurder van deze laatste viel uit de wagen, omdat door de schok het por tier open vloog. Hij bekwam schaaf- en snijwonden. Beide auto's werden vrij ernstig beschadigd. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt D.V. 25 juni haar maandelijkse vergadering in het Herv. Ver.gebouw. Op deze avond houdt „Melita" een demon stratie. Aanbesteding schilderwerk gemeentewoningen Door de gemeente Bruinisse zijn vorige week een aantal percelen verf- en schilderwerk aan de ge meentewoningen aanbesteed. De uit slag was als volgt :Perceel I: wonin gen aan de Schoolstraat en de Kerk straat, laagste inschrijver M. C. van den Berg, Bruinisse f 2289,28; Per ceel II: 19 woningen en de Prinses Beatrixstraat: P. J. Deurloo, Brui nisse f 3809,12; Perceel III: 7 wonin gen aan de Noordstraat: M. C. van den Borg en P. J. Deurloo (hot lot moet beslissen) f 627,20; Perceel IV: 5 woningen aan de van Hertsbeke- straat: P. J. Deurloo f 336,Per ceel V: 24 woningen aan de van Hertsbeekestraat: Fa. Nout. Mut- saerts, Tilburg f 11.088,Perceel VI: 9 woningen aan de Accacialaan: M. C. van den Berg, Bruinisse f 958,72; Perceel VII: 4 woningen aan de Accacialaan f 958,72: M. C. van den Berg; Perceel VIII: 16 wo ningen aan de Accacialaan: M. C. van den Berg, Bruinisse f 3834,88. Om sporthal zwembad ZIERIKZEE, 22-6., Inderdaad een kind kan begrijpen, dat de tweede ronde oni de laatste helft van de vijf ten voor onze sportcombinatie, de zwaarste gaat worden. Wel en het kind begréép het ook getuige de vol gende reaktie die we mochten ont vangen. „Ik ben geboren op 25 no vember 1969 en kan mijn naam nog niet schrijven, daarom heeft mijn vader het maar voor mij gedaan Daarnaast mochten we uiteraard ook nog de inschrijving van de va der zelf noleren. We kunnen vast steken dat deze familie begrijpt waar het om gaat. De nu nog kleine dreumes zal straks kunnen profite ren van onze huidige inspanningen. Het bedrag van f 50,van onze jongste inschrijver op de lening hielp er aan mee, dat de stand thans is gekomen op f 263.250, Ook „internationaal" blijft onze aktie in de belangstelling, na de reeds gepubliceerde inschrijving van een Deens zakenman voor f 5000, rrcchten we deze week een inschrij ving van een Duitser noteren ten bedrage van f 1000, Als buitenlanders op deze wijze reageren, dan kunnen toch zeker de inwoners van de eigen streek, die dagelijks belang zullen hebben bij de sportcombinatie, niet achterblij ven. Bij de start van onze aktie voer den we de strijdkreet „Effe door- douwe straks bouwe!", wij willen die thans wijzigen in: „Nog effe doordouwe, spoedig bouwe!" Teken de u nog niet in, doe het dan nu, blijf niet achter bij de velen die u reeds voorgingen. U heeft geen in schrijfformulier? Geen nood, deze Panam-vliegtuig maakt gedwongen vlucht naar Cairo ROME, 22-6. Een Amerikaans lijn- vliegtuig is tussen Beiroet en Rome gekaapt en gedwongen tot een lan ding in Cairo. Dit is maandagoch tend meegedeeld door de luchthaven- politie in Rome. Hetgekaapte toestel een Boeing-707 van de Pan Ameri can, had 134 passagiers aan boord. Na het vertrek uit Beiroet voor de vlucht naar New York via Rome en Parijs had de gezagvoerder, John Burn, over de radio gemeld dat hij gedwongen was koers te zetten naar Cairo. Bemanning en passagiers werden bedreigd door een Albanees van Amerikaanse afkomst. Het toestel is inmiddels met de passagiers gearri veerd te Rome. Landbouwschap en E.E.G.-prijsregeling Het bestuur van het Landbouw schap heeft in zijn openbare verga dering zijn ongenoegen geuit over de gang van zaken bij het E.E.G.- prijsbeleid. Voor het besluit de prijzen voor het seizoen 1970-1971 ongewijzigd te handhaven is geen steekhoudend motief aan te voeren. Het bestuur meent, dat de ongunstige inkomens ontwikkeling en de verbetering van de marktomstandigheden voor be paalde produkten voldoende aanlei ding zijn tot prijsverhoging. Ook het uitblijven van overeenstemming over een gemeenschappelijke vlasre geling vindt het bestuur van het Landbouwschap een zeer teleurstel lende zaak. Deze ontwikkeling in Brussel tonen naar de mening van het bestuur van het Landbouwschap aan, dat er in E.E.G.-verband een duidelijk gebrek aan bereidwillig heid bestaat om de landbouwproble men constructief te naderen. Maatschappelijk dood" in Gabon LIBREVILLE, 22-6. Om dc stij gende misdaad een halt toe te roe pen heeft de Gaboncse regering ynaandag een nieuwe straf ingevoerd, de maatschappelijke doodverkla ring". Tot deze straf veroordeelden zullen naar een onbekende plaats worden gezonden en uit hun burger lijke, maatschappelijke en familie rechten gezet. Zij worden als offici eel dood geregistreerd en hun erfge namen zullen het onmiddellijke recht op de eigendommen van de veroordeelden kunnen doen gelden. kunt u steeds aanvragen bij het se cretariaat van de Stichting, De Cra- nestraal 52 te Zierikzee. Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Rookwolken van een veenbrand hebben een complete chaos veroorzaakt op rijksweg 3, Rotterdam-Gouda, ter hoogte van Nieuwerkerk a.d. IJssel. Het resul taat was een reeks autobotsingen met circa twintig (deels zwaar-) gewon den. Twee auto's gingen in vlammen op, acht anderen werden ernstig be schadigd. KAMPEN. Ten gevolge van een explosie in de benzinemotor brak brand uit aan boord van het plezier vaartuig van de heer J. Degens (47) uit Ede. De boot brandde geheel uit en zonk, nadat de Kamper brand weer het vuur had geblust. UTRECHT. Zonder slag of stoot is het zwembad aan de Sportweg in Kockengen „gekraakt". Tientallen kinderen, maar ook ouderen, be volkten onmiddellijk het bad. Poli tie en autoriteiten werden niet waar genomen. GENEMUIDEN. Het op zondagen gesloten zijnde gemeentelijke zwem bad aan de Hasselterdijk in Gene- muiden is door een groep van naar schatting driehonderd jonge en oudere mensen „gekraakt". Een aan tal ouderen hield een oogje in het zeil. Politie werd niet waargenomen. DEN HAAG. Op het voetpad langs de Leidsestraatweg werd naast zijn racefiets liggende levenloos aange troffen de 50-jarige huisschilder F. de Ligt uit Den Haag. Naar de doods oorzaak wordt nog een onderzoek ingesteld; aan een misdrijf wordt niet gedacht. De politie zoekt getui gen. DEVENTER. Mr. Pieter van Vol lenhoven vond toen hij bij zijn op de Brink te Deventer geparkeerde auto terugkeerde, „een bekeuring",alsme de een stencil achter zijn ruiten wissers. DEN HAAG. De consumptieve be- stedigen van gezinshuishoudingen zijn in 1969 toegenomen met 10Vz pet tot bijna f 57 miljard. Deze waarde stijging was het resultaat van een prijsstijging van zeven pet. en van een volumestijging van 3% pet. Dit vermeldt het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf in een verslag over de omzetontwikke ling in 1969. UTRECHT. Minister dr. B. Udink zal volgend jaar bü de Kamerverkie zingen optreden als lijsttrekker vooi de Christelijk Historische Unie. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Naaldwijk (bijzondere wijkgemeente in wording): J. G. Jansen, Schiedam. Ger. Kerken Beroepen te Roltcrdam-Schiebroek als missionair predikant op midden- Ja va (kadervormingswerk dlasses Zuid-Banjoemas en Tegal): kand. W. M. Verbaan, Soest: te Scharnegou- tum: mej. E. E. Ebling, kandidate te Eindhoven. Beroepbaar: kand. dr. A. Dekker, Römerfeldstrasse 13, 4125 Riehen, Zwitserland. Bedankt voor Dokkum, Haarlem- Zuid. Hoogeveen. Smilde en Stads kanaal: L. Raven. Bierum. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Deventer: J. van Amstel, Middelburg. Ger. Gemeenten Beroepen te Leerdam: kand. A. Wink, Gouda. Unie van Baptisten Gemeenten Aangenomen naar Hoogeveen: G. Brongcrs. Leeuwarden. Ned. Herv. Kerk OUWERKERK. -Het verjarings fonds heeft over mei f 2^.50 opge pacht. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3