Beatrixschool ongeslagen korfbalkampioen op schoolsportdag STREEKNIEUWS C.B.T.B.-voorzitter keert zich tegen „mini-beleid" van regering Activiteiten in 1970 schaakvereniging Rijksscholengemeenschap P. A. REMEEUS Meer dan 500 leerlingen van lagere scholen hijeen op sportpark te Zierikzee De trotse ploeg van de Beatrixschool met rechtstrainer de heer J. de Jonge, won ongeslagen de schoolsportdag-korfbalwedstrijden en kwam in het bezit van een fraaie beker. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIEKIKZEE, 24-6. Dinsdagavond vond de jaarlyksc schoolsportdag plaats op het sportveld „Bannink" te Zierikzee. Ruim 520 deelnemrs van de 5e en 6e klassen der lagere scho- ONDERWIJS Huishoudschool „Prinses Juliana" Zierikzee Onderstaande leerlingen zijn ge slaagd voor cle assistenten-opleiding A: Zierikzee: A. den Boer. M. v. d. Broek. A. Jonker, A. Kristalijn, C. Looy, T. Rotte. I. Seherpenisse. J. Schot, C. Viergever, M. Berrevoets, L. den Boer. C. Klippel. A. Kra mer, E. Quist, I. v. d. Rassel, E. Verkaart. Noordgouwe: I. de Blonde en M. Voshol. Kerkwerve: L. Boot en M. Rotte. Dreischor: R. Fonteine, G. Geelhoed. M. Quist, J. Vermaas. Brouwershaven: J. Grootjans, S. Hanse, C. Matthijsse. M. de Nooijer C. v. d. Schelde. M. Stoel, N. Ver- beke. Schuddebeurs: R. de Jonge en N. Kort. Zonnemaire: R. v. d. Hoek. Sirjansland: M. v. d. Waart. Middelharnis: M. Blok, A. van Dam, I. Kasteleijn, M. Peter, J. du Pree, E. van Putten, L. Felsbourg. Onderstaande leerlingen zijn ge slaagd voor de assistenten-opleiding H: Zierikzee: M. Alting, JVI. Berrevoets, L. de Bil, A. Dogger, P. van Don gen, S. Koster en M. Smalheer. Kerkwerve: J. de Bil. Duivendijke: J. van Bloois, E. Fasol. Zonnemaire: N. Flikweert, J. Krabbe. Nieuwerkerk: N. v. d. Wielen. Onderstaande leerlingen slaagden voor het Vormingsklas diploma: Zonnemaire: L. v. d. Bijl. Zierikzee: C. van Velthoven. Brouwershaven: J. Franke en M. Schiettekaüe. Haamstede: I. de Glopper. K. v. d. Maas en M. van Oord. Kerkwerve: S. Muller. Achthuizen: M. v. d. Swaluw. Oude Tonge: T. Gebuis, M. Jonker en J. Luijendijk. Voor het verslag van de plechtigheid mogen wij verwijzen naar het vrij dagnummer. en deelnemers voor het welslagen van deze dag. Nadien reikte hij met een toepasselijk woord de prijzen uit aan de winnaars van de ereplaatsen op deze dag, behaald met de estafet te en het korfballen. De Nutsspaarbank-beker voor het behalen vart de beste individuele prestaties per leerling wera dit jaar gewonnen door de Openbare School uit Nieuwerkerk. Namens de Nuts- spaarbank werd deze fraaie beker uitgereikt door de heer F. K. Vos. In zijn hoedanigheid als voorzitter van de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland wees de heer Vos erop hoe belangrijk het is dat de sporthal-zwembad combinatie gerea liseerd wordt, daar dit een prima uitwijkmogelijkheid is om en sport dag te houden als de weersomstan digheden niet gunstig zijn om dit op het veld te doen. Hij deelde verder mee dat er reeds f 260.000,is toe gezegd of binnengekomen voor de bouw van genoemde combinatie. Hij riep alle aanwezigen op, jeugd en ouderen, om te hlpen dit project te realiseren. Met een dankwoord van de voor zitter der sportdagcommissie, de heer J. Brugman, aan allen die geholpen hadden voor het slagen van deze dag was de sportdag weer voorbij. len uit Zierikzee, Oosterland. Brui- nisse, Kerkwerve, Sirjansland, Ou- werkerk en Nieuwerkerk waren naar het sportveld gekomen om de onder delen die op het programma stonden tot een goed einde te brengen. Deelgenomen werd aan 60 m hard lopen, balwerpen, hindernisbaan, hoogspringen, verspringen. Deze on derdelen golden voor het te behalen A, B, C, D en E-diploma. Verder wa ren er nog de estafettes en de korf balwedstrijden. Burgemeester D. W. Kastelein van Zierikzee opende om 9 uur deze sportdag en hoopte dat er sportief gestreden zou worden. Hij wenste al le deelnemers een prettige dag en mooi weer toe. Na de opening door de burgemees ter werd begonnen met de onderde den voor het diploma. Aan het einde hiervan vonden de estafettes 6 x 60 meter plaats tussen de diverse scholen. Spannend waren de wedstrijden tot het einde toe. Er werd verwoed gesprint om de ere plaatsen. De uitslag van deze stafet- tes was: 1. C. N.S. Zierikzee 2. Openbare Basisschool Nieuwe Bogerdstraat Zierikzee 3.Theo Thijsenschool Zierikzee. Korfbalwedstrijden In de middaguren hadden de korf balwedstrijden plaats. De dertien deelnemende scholen waren in twee poules verdeeld. De beide nummers 1 van elke poule zouden uitkomen tegen elkaar voor de finale en de nummers 2 mochten spelen voor de derde en vierde plaats. Met groot machtsvertoon kwam de Beatrixschool in haar poule ongesla gen op de eerste plaats. In de andere poule werd de Openbare School uit Bruinisse eerste. De spannende finale die toen volg de tussen de Beatrixschool en de Openbare Lagere School uit Brui nisse eindigd in een 2-0 overwinning voor de Beatrixschool zodat deze school deze middag ongeslagen bleef (slechts een gelijkspel moest ze toe staan) en zich kampioen mocht noe men. De derde plaats was voor de Open bare Basisschool Nieuwe Bogerd straat te Zierikzee. De wethouder van onderwijs uit Zierikzee Mr. K. A. Keuning reikte na afloop van de korfbalwedstrijden prijzen uit in de kantine van het sportveld. Prijsuitreiking Namens het gemeentebestuur be dankte hij de helpsters van het Rode Kruis voor het verzorgen van de eventueel opgelopen blessures en hulp op het voorkomen daarvan, de terrein knechten en de organisatoren ZIERIKZEE hfaagse toertochten naar Schouwen-Duiveland De Stichting Haags Vakantie Co mité te 's-Gravenhage organiseert op de vrijdagen 3. 10, 17, 24 en 31 juli en de woensdagen 8, 15, 22 en 29 juli en 5 augustus u.s. toertochten naar Schouwen-Duiveland. Er wordt des morgens om 9 uur uit Den Haag ver trokken, waarna men via het West- land naar Hellevoetsluis rijdt. Per R.T.M.-boot gaat de reis over het Haringvliet naar Middelharnis waar na in Zierikzee de gelegenheid be staat om wat rond te kijken. Ten slotte wordt een rondrit over Schou wen-Duiveland gemaakt, waarna de terugreis voert over de Grevelingen- dam en Rotterdam. Padvinders Mr. Bakkergroep naar Austerlitz De padvinders van de -Mr. Bak kergroep op Schouwen-Duiveland, t.w. de groep Verkenners houden, dit jaar hun zomerkamp te Austerlitz. De groep vertrekt op zaterdag 4 juli a.s. en keert op zaterdag 11 juli weer naar Schouwen terug. Vertrekpunten zijn Haamstede en Zierikzee. Zitting kantongerecht In de woensdagmorgen gehouden zitting van het kantongerecht Zie rikzee veroordeelde kantonrechter mr. A. Veenhoven de jeugdige Oos- terlandse landbouwer L. W. B. we gens overtreding van de jachtwet en vuurwapenwet, tot geldboeten van respectievelijk f 150 of 15 dagen, waarvan f 100 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, f 50 of 5 dagen en bovendien verbeurdver klaring van zijn in beslag genomen Flobertgeweer. B. was op 25 april jl. de vereiste vergunningen en zonder de vereiste vergiuuingen en zonder daartoe gerechtigd te zijn met het vuurwapen bevond op een perceel in de polder Oosterland. Het was er nog niet van gekomen, maar het was wel de bedoeling om eenden of fa zanten te gaan schieten, aldus con stateerde de kantonrechter. De eis van de officier, mr. J. A. Blok. was geldboeten van f 75 of 9 dagen, l 50 of 5 dagen en verbeurdverklaring van het geweer, dat verdachte gedu rende twee jaar in zijn bezit heeft gehad. De kantonrechter stelde in 't algemeen dat het een griezelige zaak is zich een jachtwapen aan te schaf fen, „omdat men er dan allicht ook iets mee wil doen". Conform de eis werd in deze zit ting J. de J. te Brouwershaven ver oordeeld tot een boete van f 25 of 2 dagen, wegens overtreding van de plaatselijke bouwverordening, wat in dit geval wilde zeggen: het bou wen van een serre zonder vergun ning van b. en w. De kantonrechter hield er rekening mee dat de ver eiste vergunning later alsnog was verleend. KERKWERVE Woningbouw aan Verseputseweg gestart Aan de Verseputseweg te Kerk werve zullen binnenkort acht wo ningen worden gebouwd. De Wo ningbouwvereniging „Beter Wonen" uit Zierikzee gaat de bouw realise ren. Aannemer is de firma F. den Hartog uit 's-Gravendeel-Zierikzee, welke de huizen bouwt voor de som van f 214.000. HAAMSTEDE Aan de School voor Luchtvaart techniek en Elektronika in Den Haag slaagde voor het eindexamen de heer M. F. Lysen. DREISCHOR Bejaarden gingen op reis De bejaarden van Dreischor heb ben gisteren (woensdag) hun jaar lijks uitstapje gemaakt. De reis voer de per touringcar naar Zeeuws- Vlaandeien. Zeer voldaan keerde men even na zes uur weer terug in Dreischor. NIEUWERKERK Kollekte noodgebieden Op zondag 21 juni jl. werd in de Gereformeerde Kerk en in de Ne derlandse Hervormde Kerk gekol- lekteerd in een extra kollekte voor de door de diverse natuurrampen getroffen landen, zoals Turkije, Hon garije, Peru cn Brazilië. In de Her vormde Kerk bracht de inzameling op f 334.77 en in de Gereformeerde kerk f 612,20. Geslaagd Aan de Nederlandse Politie Aca demie te Apeldoorn, slaagde dezer dagen voor het examen „inspecteur van gemeentepolitie -.luitenant van de rijkspolitie", onze vroegere dorps genoot de heer J. Th. L. Papeveld. BRUINISSE Concert „Apollo" Zaterdag 27 juni zal de muziek vereniging „Apollo" uit Nieuwe Tonge te Bruinisse (19.30 uur), een concert geven in de muziektent te Bruinisse. 1-Iet programma dal deze bekende en uitstekend spelende mu ziekvereniging zal uitvoeren luidt als volgt: 1. The golden plaque; 2. The Holy City; 3. Triomphmars uit Aida; 4. De twee kleine vinken; 5. Josua; 6. The Men of Harlech; 7. H. M.S. Pinafore; 8. Longstreet Dixie; The Medaillon. Het belooft een goede avond voor muziekliefhebbers te worden. Hondje overreden De 16-jarige St. Capelle uit de Dorpsweg trof bij de Inlaag te Brui nisse een hond aan die zwaar ge wond was en waarsohijnlijk door een auto was overreden. Het bleek het kooikershondje van de heer van der Klooster uit Oosterland te zijn. Echtpaar viel van trap Bij het verlaten van het Grevelin- gen-restaurant op de Oostkop strui kelde de 82-jarige heer ten Cate uit Boxtel, toen hij de stenen trap af kwam. Hij liep aan de arm van zijn vrouw, trok zijn vrouw mee. waarbij mevrouw ten Cate zodanig verwon dingen opliep dat zij in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis moest wor den opgenomen. De maharadja van Jaipoer, de 58-jarige eerste president van de In diase staat Rajasthan, is woensdag tijdens een polowedstrijd in de Zuid- Engelse plaats Cirencester overleden. Goedkoper telefoneren met zestien landen DEN HAAG, 24-6. Met ingang van 1 juli zul het telefoneren met zestien landen in Europa goedkoper worden. De tarieven voor telefoneren met België. Luxemburg, Finland en Ier land worden, zo deelt de P.T.T. mede met ingang van diezelfde datum duurder. Eerste frambozen op fruitveiling te Kapelle KAPELLE, 24-6. In Zeeland gaan de frambozen iyp worden. Op de fruitveiling in Kapelle werden woensdag reeds door een tiental te- leis frambozen van de volle grond aangeveerd. In totaal ruim 500 doos jes. Reeds enige tijd waren er in Ka pelle dagelijks kasfiambozen te koop maar de oogst hiervan is afgelopen. De handel had veel belangstelling voor de primeurs van de frambozen- oogst 1970 en al naar gelang van de kwaliteit werd f 1,15 let f 1,98 per doos met 250 gram frambozen be taald. Aangenomen mag worden dat volgende week de aanvoeren snel zullen toenemen. Toch\\vordt het in Kapelle en omgeving geen best frambozenjoar. Het gewas heeft erg geleden van de droogte en verwacht wordt dat de produktie 20 tot 30 pro cent bij het vorig jaar zal achter blijven. Schippersvrouw verdronken ROTTERDAM. 24-G. De 59-jarige mevrouw H. J. Peters-Bongers is in de nacht van dinsdag op woensdag overboord geslagen van de motor sleepboot Aloys. varende in het Sca- landkanaal in het Rotterdamse Euro- poortgebied. Zij was bezig haar man bij zijn werk op de sleepboot te as sisteren. Het stoffelijk overschot is nog niet gevonden. Basisonderwijs: sluit2>ost onderwijsbeleid DEN HAAG, 24-G. Het basisonder- wijs dreigt, wat de personeelsvoor ziening betreft, sluitpost van het on derwijsbeleid van de regering te worden. Dit heeft de overkoepelende orga nisatie „Algemene Nederlandse On derwijzers Federatie" (ANOF) ge constateerd in een brief aan minister Veringa van onderwijs en weten- chappen. Er wordt ook gesproken van een falend beleid. De toestand wordt door de Anof ernstiger ge acht dan bij het organiseren van het petitionnement in 1968, dat door bij na 800.000 Nederlanders werd gete kend voor verlaging van de leerlin- g'enschalen bij het kleuter- en basis onderwijs. Toögdag Ghr. Plattelandsorganisaties ZIERIKZEE, 24-6. „De verwachtingen die wy koesterden ten aanzien van de landbouw in de E.E.G. zijn maar zeer ten dele uitgekomen. Oorzaken zijn: het moeilijk op gang komen vah een werkclyk Europees beleid en het ontbreken bij de minister van landbouw van een nationaal beleid". Aldus d heer G. J. de Jager, voorzitter van de C.B.T.B. west Nederland, sectie zuid, op de woensdag te Zierikzee gehouden Zeeuwse toogdag, die - in samen werking met de Chr. Plattelandsvrouwenbond in de provincie - tot een overtuigend succes is geworden; „De gewone boer gaat zeggen: ze zien het ook niet meer", zo vervolgde de heer De Jager. De „ze" zijn de minister en organisatie. Met name de laatste maanden is het onbehagen zeer snel toegenomen. Op de onder- ZIERIKZEE. 23-6. Deze maand kwam een einde aan de activiteiten van de schaakvereniging van de Rijksscholengemeenschap „Prof. Zee man" voor wat betreft het school jaar '69-'70. In september nzam de vereniging voor de derde maal weer deel aan de Zeeuwse schoolzestallencompetitie. Het team werd na lange tijd op de eerste plaats te hebben gestaan, ten slotte toch ingehaald door de teams van de R.S.G. „Petrus Hondius" uit Tcrneuzen. die eerste zou worden en later ook Zeeuws kampioen, en van de Chr. Kweekschool uit Middel burg. De uitslagen waren als volgt: Chr. Lyc. Goes-RSG Prof. Zeeman 1-5; RSG Prof. Zeeman-Sted. Gym. Middelburg 516-%; Chr. Kwcek- school-RSG Prof. Zeeman 4-2; RSG Prof. Zeeman-RSG Petrus Hondius 2 xfz -3 RSG Scheldemond-RSG Prof. Zeeman 0-6. In de kerstvakantie nam dit zestal deel aan een toernooi georganiseerd door de Chr. H.B.S. in Middelburg. Het team behaalde de tweede prijs met de daarbij behorende medaille. De eindstand was: Chr. H.B.S. 4 4 0 0 8 21 RSG Prof. Zeeman 4 3 0 1 6 15XA Chr. Lyc. Goes 4 2 0 2 4 10 HTS Vlissingen 4 1 0 3 2 RSG Wilhelmina Oostburg 4 0 0 4 0 5 In verband met het honderdjarig bestaan van de school werd een si- multaansóance georganiseerd legen dr. J J. Westendorp Boerma. Geen der deelnemers wist zijn partij tegen de oud-rector in winst om te zetten. Ook werd een simultaanseance ge organiseerd tegen prof. J. T. Baren- dregl, oud-leerling en internationaal schaakmeester. Slechts een van de 20 schakers, C. Nolet, wist zijn partij in winst om te zetten. Voor het eerst werd de clubcom petitie in twee groepen verdeeld, de ene voor de oudere en ervarener spelers en een voor de jongere be ginners, In die eerste groep wist Wiebren Vis ongeslagen en zelfs zonder een remise toe te staan kampioen. Hij nam de titel over van de winnaar van het vorig jaar, Bert Leeuwe. De stand is op het ogenblik: 1. W. Vis 4 4 0 0 4 2. H. Uil 4 2 11 2Vz 3. B. Leeuwe 3 1 1 1 1 Vz 4. M. Krijger 4 10 3 1 5. L. Flikweert 3 0 0 3 0 In de tweede groep werd een dub bele competitie gespeeld en hier ze gevierde Mels Verspoor. 1. M. Verspoor 4 2 11 2Vz 2. N. van Leeuwen 4 2 0 2 2 3. A. Mandcmakcr 4 112 1% Tenslotte de stand op de ladder: 1. Wiebren Vis; 2. Bert Leeuwe; 3. I-Iuib Uil; 4. Kees Steketee; 5. Martin Krijger; 6. Leo Flikweert; 7. Mels Verspoor; 8. Niels van Leeuwen en 9. Arnold Mandemaker. nemer wordt een zware wissel ge trokken, als gevolg van de inflatie en de ongekende kostenstijging. Gunstige gevolgen van bedrijfsaan- passing worden teniet gedaan door voortdurende (rente) kostenstijgin gen. Zodoende wordt voor vaak goe de ondernemers de pas afgesneden. Een grote groep dreigt tot aktie over te gaan en dat zijn echt geen „be roepskankeraars", maar zij worden door de nood 'gedreven. Krijgen zij geen redelijke prijs voor hun pro- dukten, dan.zijn velen ten dode op geschreven. Kritiek op minister Kritiek oefende de voorzitter uit op minister Lardinois, die als een moderne Tijl Uilenspiegel het er ook keer op keer naar heeft gemaakt. De voorzitter ging hierna in op de roep om één boerenorganisatie en ont wikkelde in dit verband gedachten over macht en machtsuitoefening binnen de maatschappelijke verhou dingen, vanuit het evangelie. In het algemeen kan slechts de weg van hot geordende overleg tot hel gewenste resultaat leiden. Gelet op de noodsi tuatie wilde de voorzitter de roep om een „hardere lijn" wel volgen, omdat het er juist om gaat ook voor de eigen groep een stuk christelijke gerechtigheid te realiseren. „Rukken aan do bel" mag echter niet de plaats in gaan nemen van het overleg. De besturen zullen geen wind mogen zaaien, om straks storm te oogsten cn geen kloof mag ontstaan tussen de leiding cn de leden. Concrete voorstellen De C.B.T.B. kwam met concrete voorstellen tot hulp aan de fruit teelt, stelde een urgentieprogramma op van het Landbouwschap en pleegt regelmatig overleg met de minister van landbouw, culminerend in een gesprek met de ministerraad. Gepleit is voor snellere afvloeiing uit de landbouw, stimulering van de produktiviteitsstijging van de blij vers, versterking van de concurren tiekracht van land- en tuinbouw en verbetering van het prijsklimaat. Toch vragen boer en tuinder: „wat is de troost dier leer?". Inderdaad is er geen aanleiding tot grote tevre denheid. Noodzaak is een aanpassing der prijzen aan de gestegen kosten, juist in deze periode van grote droogte. Een „mini-bcleid" kan ernstige ge volgen hebben b|j een tegenvallen de oogst. Vaak heeft ook de organi satie het gevoel tegen een muur te praten, maar alles zal worden ge daan een opening in die muur te ver schaffen. De voorzitter stond hierna stil bij de fruitteelt, waarbij hij zich keerde tegen de weigering van een uitkering fonds perdu en een te late instel ling van een commissie alios op het terrein van de concurrentieverval sing te inventariseren. Een aantal bedrijven redt het niet meer. Fruittclcrswensen Drastische verhoging van de Eu ropese rooiregeling is nodig; verder een uitkering ineens ook over J969 voor levensonderhoud en uitbreiding van de ovcrbruggingsregeling, onge acht hun vermogenspositie, daar an ders ook de goede ondernemers - niet in aanmerking komend voor een overbruggingskrediet - in een pijn lijke situatie terecht komen. De heer De Jager ging hierna die per in op verschillende aktuele land- bouwkwesties, waarop wij nog nader terug lcomem Heden overleed door een noodlottig ongeval, mijn innig geliefde man MARINUS VAN DER WEELE op de leeftijd van 23 jaar Zwaar valt mij dit verlies M. VAN DER WEELE KRIJGER Renesse, 24 juni 1970__ Jan Willem Frisoweg 27 Liever geen bezoek aan huis. De teraardebestelling zal plaats hebben zaterdag 27 juni a.s., om 11.00 uur, op de begraafplaats te Re- nesse, voorafgegaan door een rouwdienst in het Dorpshuis. Gelegenheid tot condole ren in voornoemd gebouw na afloop van de begrafe nis. Heden overleed op het al leronverwachts, door een noodlottig ongeval, onze zeer geliefde zoon, broe der, zwager en oom MARINUS VAN DER WEELE echtgenoot van Marianne Krijger op de jeugdige leeftijd van 23 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. Eikerzee. Elkerzceseweg 33: C. P. VAN DER WEELE J. K. VAN DER WEELE- MOL Nieuwsladt (L.): A. VAN DER WEELE C. J. VAN DER WEELE DE RIJKE KEES, COBY en ANDRÉ 24 juni 1970 Heden overleed door een noodlottig ongeval, onze geliefde schoonzoon, zwa ger en oom MARINUS VAN DER WEELE op de leeftijd van 23 jaar Zwaar valt ons dit verlies. Burgh: G. KRIJGER J. KRIJGER VAN EENIGE Renesse- J. KRIJNSE LOCKER KRIJGER M. J. KRIJNSE LOCKER Haamstede: G. M. VAN NIEUWEN- HUIZE-KRIJGER L. VAN NIEUWENHUIZE Neven en nichten 24 juni 1970 Heden overleed door een noodlottig ongeval, onze lieve kleinzoon en neefje MARINUS VAN DER WEELE op de jeugdige leeftijd van 23 jaar. Uit aller naam: Wed. J. MOL-BIJNAGTE Zierikzee, 24 juni 1970 Corneliastichting, kamer 107 Zeer getroffen berichten wij het plotseling heen gaan, door een noodlottig ongeval, van onze gewaar deerde medewerker en collega M. VAN DER WEELE op de leeftijd van 23 jaar Zijn heengaan betekent voor ons een groot ver lies. Bouwbedrijf PRINCE Haamstede,' 24 juni 1970 Onze hartelijke dank voor de vele felicitaties en andere blijken van belangstelling die wij mochten ondervinden bij de geboorte van onze TAN NEKE. S. A. FLIKWEERT E. M. C. FLIKWEERT- TORENSMA Wijk bij Duurstede Agricolastraal 36 OM'I RIJDEN ALLEEN AL Autobedrijf Tel. (01114) 1473. Ouwcrkcrk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 15