caballero. de sigaret. Officiële diploma-uitreiking aan geslaagden van de L.T.S. voor die koffie en thee waar geen suiker in mag SÏREEKNÏEUWS IN GEZONDEN STUKKEN Yele»i ontvingen linn „papiertje" ZIF.KIKZEE, 23-6. „Het is vandaag voor jullie een feestdag. Het behalen van het diploma betekent de bekroning van verschillende jaren studie, zowel praktisch als theoretisch en gelet op de aantallen geslaagden mag ik dit een goede school noemen". Aldus de vice-voorzitter van het bestuur van de Technische School „Schouwen-Duiveland", de heer M. Doeleman II. J. zn., bij gelegenheid van de officiële diploma-uitreiking aan de voor het eind examen geslaagde leerlingen, tijdens een dinsdagavond in het Hervormd verenigingsgebouw (voor de eerste maal op deze plaats) gehouden opgewekte bijeenkomst, die tevens het afscheid betekende van talrjjke JeerJingen. Zij ontvingen hun „papiertjes' uit handen van de directeur de heer F. G. Scher- jon, in aanwezigheid van bestuursleden, leraren en talrijke ouders. Op verzoek van de heer Doeleman kregen de leraren van de geslaagde jeugd een applausje, waarna de vi- ce-voorzitter degenen die thans de school verlaten een bijzondere groep roemde, de eerste n.l. „van de jaren '70", Er komen in de toekomst zeer grote veranderingen en denk vooral niet dat je nu klaar bent. Het gehele leven zal het nodig zijn bij te scha ven en bij te studeren". Sommigen gaan verder via het leerlingenstelsel; een aantal gaat naar andere onderwijsinstituten. (M.T.S. 9; Nat. Schildersschool 2; Z.T.I. 3). Het studieresultaat - het behaalde diploma - is het resultaat van een goede samenwerking cp de school. ,Je zult je L.T.S.-diploma als ver worvenheid diep in je leven meene men". Bij het vakmanschap - zo oordeel de de vice-voorzitter - zal er een verschuiving plaats vinden van de. kwantiteit naar de kwaliteit „en de beste kwaliteit dient daarom in het werk te worden gelegd". Bovendien - en dat is de menselijke kant van de zaak - moeten we een beetje lief zijn voor elkaar". Dankwoorden Na de uitreiking van de diploma's, waarbij opmerkingen „to the point" vaak niet ontbraken, feliciteerde de heer Scherjon de geslaagde leerlin gen, waai na hij ook zijnerzijds ha merde op de noodzaak verder te stu deren, wijzend op leerlingenstelsel en avondschool. Woordvoerder van de leerlingen was de heer E. Bergmans, die in dichtvorm enkele puntigheden lan ceerde over de leraren, hetgeen vooral bij de jeugd grote bijval vond. De heer P. van Hooijdonk had een speciaal dankwoord aan de le raren. die mcesten inspringen in de ziekteperiode van de vakleraar schilderen. Een dankwoord van de oudersw erd gesproken door mevr. Kik te Nieuwerkerk. De heer Doele man sprak een slotwoord, allen dan kend voer hun aanwezigheid en de betoonde interesse op deze avond, die met een kop koffie werd ver sierd. De "geslaagden Lagere Technische School Afd. Wetaalbewerkcn: E. J. Bergmans, Zierikzee (prijs h.p.); W. de Bil. Serooskerke; M. J. Bin, Zierikzee; J. ten Brinke, Nieu werkerk; P. J. Coomans, Scharen- dijke; M. de Glopper, Scharendijke; M. Hanzen, Bruinisse; W. N. Hille- brand, Zierikzee; J. C. Jonker, Kerk- werve; J. A. v. d. Kasteele, Noord- welle (prijs h.p.); R. A. Koster, Brou wershaven; N. Krijger, Zierikzee; M. Labeur, Bruinisse; B. J. Medde- ler, Bureh; P. I. Ossewaarde, Re- nesse; J. A. Overweel. Dreischor; M. B. Raven, Zierikzee (prijs ij.g.); C. v. d. Sande, Zierikzee; P. Servaas, Zierikzee (prijs ij.g.); P. Ch. Sloot- maker, Nieuwerkerk; A. S. Struijk, Zierikzee; J. S. Verboom. Ellemeet; J. J. L. Voshol, Zonnemaire; D. J. v. d. Wekken, Zierikzee; J. J. Wessels, Kerkwerve. Vervolgklas Metaalbewcrkcn B. L. Goudzwaard, Zonnemaire; W. A. Tanis, Zonnemaire. Afd. timmeren A. de Bruine. Costerland; S. C. Ca- pelle. Bruinisse; L. M. van Dongen, Buigh; L. J. Elenbaas, Ellemeet (prij* h.p.); J. C. Flikweert, Zierik zee; H. A. Fundse, Kerkwerve; A. J. Heijboer, Zierikzee; J. G. Jonker, Zierikzee; A. K. de Kcijzer, Zierik zee; J. Kristelijn, Brouwershaven; W. Meerdink, Zierikzee; A. J. Oosse, Brouwershaven; P. C. Stouten, Zon nemaire; A. Verton, Renesse; J. C. Visser Nieuwerkerk; H. J. de Vos, Renesse (prijs ij.g.); B. v. d. Wekken Frikerzee; I. I. Zorge, Noordwelle. (3 afgewezen). Vervclgkfas Timmeren J. J. de Glopper, Haamstede; L. J. M. Lukus, Cuwerkerk (prijs ij.g.); A. Smits, Zonnemaire. Afd. Schilderen P. v. d. Berge, Bruinisse; W. J. Eotbijl,, Brouwershaven; P. v. Hooij donk, Zierikzee; A. G. Kik, Zierikzee (prijs h.p.); N. G. Krijger Zierikzee; S. Pcstma, Zierikzee; J. A. de Vlie ger, Zonnemaire (prijs ij.g.); A. v. d. Werf, Nooidgouwe; W. J. Wielema- ker. Zierikzee. (1 afgewezen). Vervolgklas Schilderen J. L. Schoonen.Zierikzee (prijs h.p.) Afd. Brood-banketbakken O. L. Blom, Haamstede; S. Th. H. A. Dokman, Zierikzee; N. J. Goede- gebure, Kerkwerve; W. J. de Jonge, Zierikzee; J. J. Kik Brouwershaven (prijs h.p.); W. Lokerse, Noordgouwe J. Philipse, Haamstede; J. M. Pieters Zierikzee; J. J. v. d. Schelde, Kerk- Advertentie werve; R. Verbeek, Zierikzee; L. W. Zomer, Haamstede (prijs ij.g.). Afd. Autoherstellen P. W. Bodbijl, Dreischor; W. den Pcti, Scharendijke; P. J. Bolkenbaas Ercuwershaven; A. P. Bouwman, Renesse; J. J. van Burg, Ellemeet; M. J. van Dongen, Scharendijke; M. v. d. Have, Costerland; G. van 't Hof Oosterlerd (prijs h.p.); S. v. d. Hou ten, Zierikzee; D. Jasperse, Kerk werve; A. Kik, Nieuwerkerk (prijs ij.g.); J. C. v. Leeuwen, Zierikzee; J. C. Rotte, Ncordgouwe; P. Stoutjes- dijk, Nieuwerkerk; P. M. Vane, Scharendijke. Afd. Elektrotechniek A. Bakker, Oosterland (prijs h.p.); J. M. Dalebout, Zierikzee prijs ij.g.); M. van Dongen, Dreischor; D. D. Duinhouwer, Renesse; C. M. Kloet, Haamstede; C. M. Kloet, Zierikzee; C. B. K. Luijendijk, Zierikzee; H. J. Padmos, Burgh; S. W. Peene, Zie rikzee; A. Smit, Bruinisse; M. W. Viergever, Kerkwerve. Prijs h.p. prijs voor hoogste aan tal punten. Prijs ij.g. prijs voor ijver en ge drag. Avcndnijverheidsschool Cursus B Afd. Metaalbewcrkcn A. C. E. Kloet, Zierikzee; J. W. v. d. Schelde, Scharendijke; J. M. Tie- rie, Nieuwerkerk. (1 afgewezen). Afd. Autoherstellen N. A. v. d. Reest, St. Philipslnnd. (1 afgewezen). Afd. Timmeren J. Boot. Zierikzee; A. J. Deurloo, Haamstede; P. J. Fondse, Kerkwerve L. Fonteine, Noordwelle; M. K. van 't Hof, Nieuwerkerk; J. Kik, Zierik zee; M. A. Jonker, Burgh; M. Saman Haamstede; L. C. Schulls Zierikzee; J. A. Sijrier, Nieuwerkerk; H. W. Stouten, Oosterland; J. van Strien, Nieuwerkerk; J. J. Zomer, Haam stede. (i afgewezen). Afd. Brood-banketbakken A. J. Koek, Haamstede; M. Schot, Burgh. (1 afgewezen). Geslaagde leraren De heer Hoekstra: akte N Ha technisch schetsen voor alle vak richtingen. De heer V. d. Kooi: akte Ni ak te bevoegd vóór lassen. De heren Van Aken, Huurling en Rijkema: getuigschrift applicatie cursus Algemene handvaardigheid. (2 jaar iedere vrijdagmiddag, -avond zaterdagmorgen en gereeltelijk -middag naar Kunstacademie Rot terdam. Nu gereed voor komende omschakeling in brugklas). De heer Rotte: diploma „Ward" bevoegd muziekleraar. a Japan vindt de jongste Franse kernproef in de Stille oceaan „bui tengewoon betreurenswaardig" en heeft om een onmiddellijke opschor ting van verdere proeven gevraagd. Advertentie f 1 Sucrosa.dc kaloricbesparende zoet ma ker zonder bijmaak, zonder nasmaak. Belangstelling voor op te richten cross-vereniging In aansluiting op het dinsdag ge plaatste verslag van de te Bruinisse gehouden geslaagde cross-wedstrij den vernemen wij dat voor deze tak van sport bij de plaatselijke jeugd zeer grote belangstelling bestaat. In verband met deze grote belangstel ling tracht men te Bruinisse te ko men tot een vereniging, met de be doeling straks te kunnen beschikken over een vast cross-terrein en het regelmatig organiseren van wedstrij den. Het gemeentebestuur heeft hiervoor reeds alle medewerking toegezegd. Daarom wordt een beroep gedaan op alle jongelui van Schou wen-Duiveland en Goerèe-Overflak- kee om zich als lid van de op te richten vereniging op te geven, bij mevrouw Capelle, Molenweg la, te Bruinisse. Zeeuwse kritiek op nieuwe dienstregeling N.S. MIDDELBURG, 22-6. Ged. Staten van Zeeland hebben in brieven aan de Ned. Spoorwegen, aan de minis ter van verkeer en waterstaat en aan de minister van economische zaken de aandacht gevestigd op een aan merkelijke verslechtering voor Zee land van de dienstregeling 1970-1971 ten opzichte van de dienstregeling 1969-1970. Zij verzoeken de N.S. dringend de nodige verbeteringen aan te brengen, waardoor de ont stane achteruitgang wordt opgehe ven. De beide ministers wordt ver zocht dit te bevorderen. ZIERIKZEE „Sterna" meldt vogelwaarnemingen In het jongste 'nummer van „Ster- na", het blad van de Vogelwacht, staan weer enkele waarnemingen, die wij hier overnemen: zwaluw, Zierikzee, 27 maart; witte kwik staart, Zierikzee, 23 maart; gele kwikstaart, Schuddebeurs, 6 april; tapuit, Zierikzee (trek), 24 maart; zwarte roodstaart, Zierikzee, 8 april. KERKWERVE Bouw vijf bejaardenwoningen Architect P. Roelands te Hazers- woude heeft namens de Stichting Bejaardenwoningen te Nieuwerkerk het bouwen van vijf bejaardenwo ningen te Scharendijke opgedragen aan Fa. F. den Hartog te 's-Graven- deel voor f 140.000. SCHARENDIJKE Concert Leger des Heils-korps In tegenstelling tot reeds eerder opgenomen berichten kan worden medegedeeld, dat het muziekkorps van het Leger des Heils vrijdag avond a.s. een concert zal geven bij de N.H. Kerk. BRUINISSE Concert „Nu met Hope" Het concert, dat het Bruinisser muziekgezelschap „Nu met Hope", onder leiding van de directeur, de heer J. Capelle, alhier heeft gegeven, is tot een volledig suces uitgegroeid. Het bijzonder mooie zomerweer werkte hier niet weinig aan mee, maar ook de plaats waar het mu ziekevenement werd gehouden, het Koninginneplein, schijnt bij het pu bliek ingeslagen te zijn, gezien het grote aantal luisteraars, dat aanwe zig was. Vooral ook de show van de drumband, die tijdens de pauze van het concert plaats vond verwierf bij val. De nummers werden vlot ge speeld en de muziekliefhebbers zijn wel aan hun trekken kunnen komen. Overigens is het jaren geleden dat er hier ter plaatse zoveel belang stelling voor een muziekconeert aan de dag werd gelegd. Gunning De Centrale Dienst „Noord-Zee land" te Tholen heeft namens het gemeentebestuur van Bruinisse het maken van rioleringen met bestra tingen in plan West III gegund voor f 122.080 aan Fa. v.h. M. v. d. Velde te Bruinisse. Voor het diploma ziekenver- zorgster, slaagde aan het Oranje Nassau-oord te Rcnkum, onze vroe gere dorpsgenote mej. A. van der Blom. ERUSSEL. Een 27-jarige vrouw heeft in het St. Jansziekenhuis in Brussel het leven geschonken aan een vierling, drie jongens en een meisje. De moeder en de vier kin deren maken het goed. Het echtpaar, dat in Kraainem woont, een van de 19 gemeenten die de Brusselse ag glomeratie vormen, had nog geen kinderen. ONGELUKKEN DODELIJKE WARNSVELD. Een verkeersonge val heeft het leven gekost aan de 77-jarige heer II. J. B. Dingerink uit Warnsveld. Hij wilde met zijn fiets de Vordenseweg in Warnsveld over steken. maar verleende geen voor rang aan een personenauto. Hij werd gegrepen en was op slag dood. SCHAESBERG. - Het stoffelijk overschot van de 51-jarige mijnwer ker A. L. Trommels uit Wou bach is in de visvijver van Strijthagen in Schaesberg aangetroffen. Tot nu toe is onbekend hoe de mijnwerker te water is geraakt. De man was ge huwd en vader van vier kinderen. GRAMSBERGEN. De 21-jarige J. Stroeve uit Gramsbergcn is bij een verkeersongelu in zijnk woonplaats om het leven gekomen. De personen auto van hel.slachtoffer werd op de kruising door een andere auto aan gereden, die geen voorrang verleen de. De man was vrijwel op slag dood. HEERHUGOWAARD. - Aan het Verlaat in de gemeente Heerhugo- .waard is een jongetje vanuit de berm de weg opgelopen en aangere den door een personenauto. Het kind, de 4-jarige A. C. J. Groot uit Hcerhugowaard, werd zo ernstig ge wond, dat het op weg naar een zie kenhuis is overleden. Singapore-Chinezen verdacht van moord AMSTERDAM, 24-6. Drie ZE. Sin- gupore-Chinezen worden verdacht van de moord op de ca. 30-jarige oosterling, wiens in lakens en een deken verpakte lijk vrijdagmiddag in het water van het IJ in Amster dam werd gevonden. De verdachten, de 28-jarige K. W. T., de even oude C. T. T. en de 23-jarige T. T. H., verdwenen in de vroege ochtend van zaterdag 12 juni met grote spoed uit een hotelletje in de Amsterdamse binnenstad, waar zij tot dai moment hadden vertoefd. In hun, hotelkamer werden lakens aangetroffen die van dezelfde soort waren als die waarin hel slachtoffer was gewikkeld. Ook de deken kwam overeen met de de kens die in het hotel worden ge bruikt. Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 26 JUNI. NED. I. De VARA begint met Lu cy. Haar zoon moet rij-examen doen, maar ook moeders rijbewijs is ver lopen. De Antwerpse dierentuin zien we vanavond in de serie Beroemde Dierentuinen. Verder voor de twee de keer van de week Zomaar een zomeravond, waarin Julie Rodgers, Albert Mol en Ingrid Valerius op treden. Ook nu wordt de zomer avond besloten met een aflevering van Mannix, de nieuwe detective serie. Mannix en secretaresse willen een vrouw het leven redden maar dat loopt vreemd af in deze Mannix met Michael Wilding als gastster. Na het laatste nieuws de eerste re portage van de Tour de France met Jan Nelissen als verslaggever. NED. II. Voor Coen Flink voor leest uit de Scheepsjongens van Bontekoe, het veertiendaagse film programma Première met nieuws over films en makers. Dan een Bul gaarse produktie over de toeristi sche kwaliteiten van het land. Als we het journaal hebben bekeken het tweede Spel zonder grenzen. Het is een beeldbandopname, omdat woens dag jl., de dag van de wedstrijd, de NCRV geen zendtijd tot haar be schikking had. In Lugano zien we de Zwitserse, Belgische, Italiaanse, Franse, Engelse, Westduitse en Ne derlandse ploegen in de veredelde versie van kruip door, sluip door. Daarna horen we Barenboim nog maals over Beethoven en met het New York Philharmonic Orchestra speelt hij het scherzo uit de Eroïca. Vervolgens nog Hier en Nu, loaarna ds. J. Langstraat de televisieweek afsluit. ZATERDAG 27 JUNI. NED. I. Vandaag gaat een repor- tagetrein naar de Maarseveense plassen, waar de AVRO de reporta ge van de zwemrnaralhon die zij sa men met de U.N. organiseerde zal verzorgen. We krijgen beelden om kwart voor twaalf, twee uur, vier uur en omstreeks één uur. 's Mid dags Op zaterdag, met interview en optreden van Conny Vink, vakantie- tips, een natuurfilm en de Tour de Junior in Achterveld. Vroeg in de avond de (dagelijkse) reportage van de Tour de France en meer sport in AVRO-sport met de tweede AVRO- rally cross vah dit jaar op de Grote Heide bij Venlo. Pim Jacobs presen teert vanavond voor het eerst zijn nieuwe programma drieluik. Een «nntal onbekende talenten krijgt van hem in Nieuwe Oogst de kans om voor een deskundige jury, bestaande uit Helen le Clerq, Jcf de Groot, Jos Cleber en Anneke Grönloh hun ta lent naar voren te brengen. In Goed geoogst zien we Anneke overigens terug. Tussen de nieuwe en de goc- de oogst een spelletje, Wie ben ik geheten, dat de AVRO overnam van de Amerikaanse t.v. en waar het aankomt op een grote portie zelf kennis van de deelnemers. Ko van D\jk, Conny Stuart, Thea Ranft en Allard van der Scheer zullen van avond eens bekijken wat ze van zich zelf weten. Voorts het laatste deel van de zo populaire serie Salto Mor- tale. De laatste voorstelling voor de vakantie verloopt niet zonder pro blemen, maar alle moeilijkheden worden vanzelfsprekend opgelost. Na het nieuws een verslag van de TT in Assen met /commentaar van Frans Henrichs. NED. II. De Evangelische Omroep brengt vanavond Teenage Conflict, Zomaar een christen en Koorzang. De KRO guat na het journaal verder met Advocaat Judd. Judd moet een arts verdedigen die toestemming gaf tot een harttransplantatie, hoewel de familie (te laat) weigerde. Wat lich tere kost is de operette van Oscar Strauss, Ein Walzertraum, een co- produktie ran de Duitse en Oosten rijkse televisie. Margit Schramm, Ilelge Roswaenge, Victor Kraus, Herta Staal en Anny Schlemm so- li eren bij het Symfonie-orkest Graunke o.l.v. Franz Allert. Zoals meestal bij een operette is de intrige vrij simpel, het gaat over een lieve prinses die met een gewone luite nant trouwt. Maar als hij vader zal worden en het land dus een troon opvolger krijgt wil haar vader hem het land uit hebben. VRIJDAG 26 JUNI. NED. I: 18.45 Pipo; 18.55 Nieuws; 19.04 Hier is Lucy kl.; 19.30 Beroem de dierentuinen kl.; 20.00 Journaal; 20.20 Zomaar een zomeravond kl.; 21.45 Mannix kl.; 22.35 Journaal; 22.40 Tour de France. Nl'D. 11: Jv 15 Pipo; 18.55 Nieuws; 19.04 premiere19.30 Bontekoe; 19.38 Zomer in Bulgarije kl.; 20.00 Jour naal; 20.20 Spel zonder grenzen; 21.35 Barenboim over Beethoven kl.; 22.00 Hier en nu; 22.45 ds. J. Lang straat 'spreekt; 22.50 Journaal. ZATERDAG 27 JUNI. NED. I U.45. 12.45, 14.00, 14.30 lntermition. zucnmarathon Utrecht 1970; 15.30 Op zaterdag; 16.00 Nieuws 16.02 Zwemmen; ïo.iu Op zaterdag (vervolg); 17.00 Zwemmen; 18.25 Tour de France18.45 Nieuws; 19.04 Avro-rally cross. 20.00 Journaal; 20.20 Drieluik; 21.50 Salto mortale kl. 22.50 Journaal; 22.55 TT Assen. NED. II: 18.45 Pipo; 18.55 Nieuws 19.04 Teenage conflikt kl.: 19.35 Clo se up; 19.45 Koorzang: 20.00 Jour naal; 20.20 Advocaat Judd kl.; 21.10 Operette-festival; 22.55 Journaal. Vrijdag 26 juni, 20.20: Zomaar een zomeravond met Albert Mol. Uw baby en „de combinatie" „Natuurlijk heeft U in de courant van dinsdag jl. de foto gezien van dat kleine jongetje in zijn box. Ik bedoel dat kind, dat begreep, dat de tweede helft van de ronde „Vijf ton voor de sportcombinatie" het zwaarst gaat worden. Nu kan een kind tegenwoordig letterlijk „de was doen" en dat komt niet omdat het kind veranderd is, doch de wasmcthodc. Het denkpa troon van een kind is nog steeds eenvoudig en over problemen als een sportcombinatie breekt het het hoofd niet. Maar het ging helemaal niet om het kind, dat inschreef. Het ging ook niet om de vader, die eveneens inschreef want dan had die even goed voor een groter bedrag kunnen inschrijven en het kind niet. Waar het wel om ging? Om het idee!, waarvan we hoopten, dat het navolging zou vinden. Wat we deden was nl. de eerste gespaarde guldens van het kind, niet zoals ge bruikelijk naar de spaarbank bren gen, doch inschrijven op de lening. Tiet krijgt dan evengoed rente als bij de spaarbank en bovendien bouwt het mee. We weten, de Zeeuwen zijn een nijver en spaarzaam volk. Er worden dan ook regelmatig spaarpotten leeg gemaakt. We weten, dat er zelfs ouders ijn. die steeds een deel van de kinderbijslag op een boekje van hun kinderen laten zetten. Tegen al die ouders bedoelden we te zeggen: „Zet hot gold eens één keer niet op het spaarbankboekje, maar schrijf in voor de sportcombi natie", U bent het geld immers niet kwijt. Integendeel, uw kind bouwt mee aan een combinatie, waarvan het straks zelf kan genieten en het krijgt bo vendien nog een aantrekkelijke ren te. Dus alleen maar voordeel, want U weet toch: de gemeente staat garant voor het geïnvesteerde bedrag en de renté!" „De moedei' van de gepubliceerde baby". anders dan andere Toneelspeler enTV-acteur Henk van Ulsen. F Ed. LAURENS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 14