(MAFD rotterdam heeft de kleinste haven ter wereld... Oud-archivaris I'. van Keveren overleden neem vaker eein@ïje mee STREEKNIEUWS Ontevreden ZIEKIK7.EF.SCHE NIEUWSBODE nonderuug i« j«ni im Nr. zum invert enne bloemen voor 21 juni. Die dag is voorVader. Doe eens wat anders. Geef 'm bloemen. Of een fijne plant met leuke sierpot. Dat vindt ie leuk. U zult het zien. Vraag 'n folder met handige tips Verlies voor stad en land ZIERIKZEE, 17-6. Te zijnen huize aan het llavenpark, overleed dinsdag op 75-jarige leeftijd de heer P. van Beveren, in leven oud-archivaris der gemeente Zierikzee. Met de heer Van Beveren is een uiterst markante per soonlijkheid heengegaan. geken merkt door een veelzijdigheid, die in menig opzicht zeldzaam is. Het blijkt uit zijn loopbaan. Jaren lang was hij fruitkweker en bewoog zich ook organisatorisch op het ter rein van de tuinbouw (Ver. van oud leerlingen), maar reeds toen was er die merkwaardige belangstelling voor de historie, met name van stad en streek, zich verdichtend tot een kunnen en kennen dat de aandacht trok. Het vond zijn voorlopige bekro ning door de aanstelling van de heer Van Beveren als opvolger van wijlen de heer P. D. de Vos in 1951 als ar chivaris der stad en conservator van het museum. Reeds in 1947 werd hij als ambtenaar in gemeentelijke dienst belast met de zaken van het archief en in 1950 volgde zijn benoe ming tot conservator. In 1951 werden beide funkties in hem verenigd. Juist met de heer De Vos had hij vele jaren diepgaand contact, waar door de belangstelling voor de ge schiedenis bij de thans overleden ex- archivaris werd gestimuleerd. Oud-archivaris Van Beveren was een typische autodidact, begiftigd met een helder verstand en een bij zonder opsluitend geheugen. Hij kreeg in de loop der jaren de be schikking over een bibliotheek .van bijzondere kwaliteit, de banden waarvan niet ongebruikt in de kast bleven, maar intensief werden ge bruikt. Frappant was zijn visie op ver schillende historische gebeurtenissen en personen, waarvan het beeld vaak ge-ijkt leek, maar dat toch zijn ar gumentering niet altijd kon weer staan. Later - vooral ook door de vistoch- ten, hij was daartoe de initiatiefne mer, op de bodem van Ooster- en Westerschelde - kwam zijn reeds aanwezige belangstelling voor de archeologie en geologie aan zijn trekken. Het genootschap „Kor en Bot" vond in hem een noest werker en in de vereniging „Stad en Lande" was hij de enthousiaste secretaris, die zich met talrijke oudheidkundige, conserverende en protegerende zaken bezig hield. In talrijke kranten, tijdschriften en periodieken verschenen artikelen van zijn hand en veelvuldig waren rond leidingen door de stad en over Schou- wen-Duiveland en de lezingen over historische onderwerpen. Intensief was verder zijn contact met promi- nente historici en archeologen. Van zijn hand verschenen o.m. de boekjes „Kastelen op Schouwen-Duiveland", verschillende gidsen en „Het huis Re- RENESSE, 16-6. Dinsdagmorgen 7.30 vertrokken vanaf het Dorpshuis de Renessese beiaarden voor hun jaarlijkse reisje. Met twee bussen reed men via Zijpe naar Gorkum, waar koffie werd gedronken. Via Amersfoort arriveerde men om 11.30 uur in Spakenburg waar gedurende een hal fuur de plaatselijke kleder dracht werd bewonderd en waarbij een bezoek aan het bekende vissers haven niet ontbrak. Om 1 uur ge bruikte men in hotel „De Karse- boom" te Hilversum, een koffiemaal tijd. Het hoogtepunt van de dag vormde daarna de een uur durende rondvaart over de Loosdi-echtse Plassen. Via een tocht langs de Vecht, arriveerde men tenslotte weer op de Grevelingendam, waar de bejaarden in hotel „De Greve lingendam" dineei-den. Om half negen kwam Renesse in zicht en zoals ieder jaar werden de bejaarden hier opgewacht, door het fanfarekorps „Luctor et Emergo" en vele belangstellende. Voorafgegaan door „de muziek" begaf men zich naar hotel ,,Het Wapen v°n Renes se". De muzikanten speelden hier pard" (Scharend ij ke). Hoge waarderingen bleven niet uit. De heer Van Beveren weid door zijn stad geëerd met het ere-burgerschap en als eerste Zeeuw ontving hij in 1961 de Zilveren Anjer uil handen van prins Bernhard. Zijn verdiensten werden in het bijbehoxende rapport toen zeer duidelijk onderlijnd en zijn hooggeschatte kennis der archeologie en geologie als amateur werd ge roemd door bij uitstek deskundigen. De heer Van Beveren gaf vele ja ren zijn beste krachten aan de ty pisch Zierik/eese instelling de „Sla- venkas". Een leven van zoeken en onderzoe ken heeft een einde gevonden en stad en regio betreurt een bijzonder mens, wiens liefde voor hetgeen de historie naliet zijn leven stempelde. Na een rouwdienst in de Chr. Ger. Kerk vindt zaterdagmorgen de ter aardebestelling plaats op de Alge mene Begraafplaats. ONDERWIJS Handelsavondschool Middelliarnis Geslaagden eindexamen. 3-jarige cursus: mej. I. J. Moer- land tè Zierikzee; de heer J. W. Voermans te Noordgöüwe. 5-jarige cursus: mej. J. J. v. d. Have te Oosterland; de heer M. K. v. d. Linde te Nieuwerkerk; de heer J. van Tuyl te Bruinisse. enkele nummers, waarna de voorzit ter van het „Comité Bejaardeni'eis" de heer J. A. Kouman iedereen be dankte, die aan het welslagen van de reis had meege\vei*kt. In het bij zonder noemde hij in zijn speech je de Renessese bevolking, die de x-eis financiëel had mogelijk gemaakt. Tenslotte bood hij mevr. Everwijn- v. d. Bout bloemen aan. Dit voor haar medewei'king aan het geheel. De heer A. J. Verboom dankte uit naam van de bejaarden. Burgemees ter H. P. Everwijn dankte hierna in het bijzonder het Comité, voor haar vele werk. Na een laatste consump tie vertrokken de bejaarden ten slotte huiswaarts met de herinnering aan een bijzonder geslaagde dag. MOSKOÜ. De seci-etaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, is woensdag in Moskou aangekomen voor besprekingen over het midden oosten en Indochina met de Russi sche minister-president, Alexei Ko- sgin, en de Russische minister van buitenlandse zaken, Andrei Gromyko Ritmische invloeden bepalen het leven NOORD WIJK, 17-0. Hot slerltooij- for van mannen lijdend aan hart- en vaatziekten is jaarlijks het hoogst in de maanden januari en februari en het laagst in juli en augustus. Er zijn aanwijzingen dat er voorts een verband bestaat tussen de gemiddel de maandelijkse verkoeling tempe ratuur (effect van wind) en het sterf tecijfer. Winters met abnormale gro te verkoeling worden gekenmei-kt door een hoger sterftecijfer, hetgeen daalt in zomers met geringe verkoe ling. Dit zijn enkele voorbeelden van ritmische of cyclische verschijnselen die zich na verloop van een bepaal de periode herhalen. B.B.-spuiteii voor de landbouw WIERINGERMEER, 17-G. De veer- tien motorspuiten van de A-kring Noord-Holland A (Den Helde en om geving van de Bescherming Bevol king zün ingezet om de boeren in de ze tijd van langdurige droogte te helpen. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van commandant D. E. Heere van deze kring, die de dertien burge meesters in zijn kring heeft laten weten, dat zijn matex-ieel beschikbaar is om de strijd tgen de droogte aan te binden. Via die burgemeesters heeft de commandant lijsten ontvan gen van boei-en, die geen andere weg meer zien om hun land voor ver- schi'oeiïng te behoeden en de motor spuiten gaan nu van boer tot boer. Gisteren is deze BB-actie begonnen en het ziet er naar uit, dat er voor lopig nog wel emplooi is voor de spuiten. Werkgroep voor coöp. landbouwkrediet EINRHOVEN, 17-6. Van 15 tot 17 juni 1970 is een werkgroep voor het coöperatieve landbouwkrediet bijeen geweest in het gebouw van de Co öperatieve Boerenleenbank te Eind hoven. Daar is besloten tot de op richting van een ovex-koepelende or ganisatie van het coöperatieve kre diet met een permanente vertegen woordiging bij de E.E.G.-organen in Brussel. De heer Ph. C. M. van Cam- pen, algemeen directeur van de Centrale Boex-enleenbank, is tot voorlopig voorzitter van deze groep benoemd. Binnenkort zal een consti tuerende vergadex-ing worden bijeen geroepen. Gestolen diamanten gevonden AMSTERDAM, 17-6. Onder een steen langs de Ringvaart heeft de Amsterdamse recherche diamanten aangetx-offen afkomstig uit enkele sieraden ter waarde van f 22.500 die in april wei-den ontvreemd uit de woning van een 31-jaiïge vi-ouw op de Hoogte Kadijk in de hoofdstad. De recherche was onder de steen gaan kijken op aanwijzing van de 20-jarige scholierster P. R. die heeft bekend de diefstal te hebben ge pleegd. Zij had de siex-aden mee naar huis genomen en de diamanten los- gebi-oken. Volgens de i-echerche had den de vrouwen onenigheid over een man en handelde de scholierster uit nijd. Twee chauffeurs omgekomen CEN HAAG, 17-6. Twee chauf- feurs van de firma Disselkoen uit De Lier zijn om het leven gekomen teen ze tien kilometer voorbij Bre men met hun vi-achtwagen geladen met groente in een kettingbotsing terecht kwamen. Het waren de he ren J. Schoonlingen (41 j.) en J. van Duijn (33 j.), beiden uit Den Haag. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Toi-en Boys II-Smit Bolnes 4-2; PZEM-Kon. Zeelandia 1-3; Veloci- tas-Stella Boys 1-1. Om het wereldkampioenschap MEXICO STAD, 18-6. De Jules Ri- metbeker, sinds 1930 een fel begeer de trofee in de strijd om het wereld kampioenschap voetbal, zal zondag 21 juni definitief in het bezit komen van Italië of Brazilië. Beide landen, die zich woensdag voor de eindstrijd plaatsten door res pectievelijk met 4-3 (na verlenging) van Westduitsland te winnen en Uruguay met 3-1 te verslaan, moch ten zich reeds twee keer wereldkam pioen noemen. Italië in 1934 en 1938 en Brazilië in 1962 en 1966. De Jules Rimetbeker valt toe aan het land, dat driemaal de wereld kroon opeist. De verliezers van woensdag, West- Du itsland en Uruguay, spelen zater dag in Mexico Stad om de dei-de plaats. j Welkom t in bet Nederlands i SCHIPHOL, 17-0. Als extra service worden B.E.A.-passa- jicrs op de Amsterdam-Lon- den-route sinds enkele dagen f ook in het Nederlands welkom i 'inn boord geheten. De B.E.A. 4 maakt hiervoor gebruik van een bandje, waarop de Ncder- landse tekst wordt gesproken 4 door twee secretaressen van 4 het B.E.A.-kantoor in Am- 4 sterdam. Extra nummer van „De Dwergstern" De leden van de Jeugdvogelwacht Schouwen-Duiveland kregen dezer dagen een extra aflevering van hun vex-enigingsblad „De Dwex-gstern" in de bus. Deze extx-a uitgave werd ge heel verzorgd door de Jeugd vogel wachters Piet Bliek, Bart Mouthaan en Kees Bij de Vaate. Het grootste deel van dit nieuwe nummer behan delt hel vogelleven in de inlagen: sterns, kokmeeuwen, stoi-mmeeuwen, zilver-, mantel- en kleine mantel- ISTANBUL. In de Turkse stad Is tanbul is dinsdag de 66ste tankdivi sie te hulp geroepen om de orde te handhaven tijdens een protestde monstratie van naar schatting 70.000 arbeiders. Aan beide kanten van de Bosporus ti'okken de fabi-ieksarbei- ders naar de stad en doorbxaken dooi de politie opgex-ichte barricades en cordons. Twee leden van de oproer- politie x-aakten bij gevechten gewond. SPORT KORFBAL NOAD-pupillen in Willemstad eerste prijs Door de pupillen van de korfbal vereniging NO AD uit Dreischor werd zaterdag deelgenomen aan de serie- wedsti-ijden van de K.V. VIOS in Willemstad. Er moesten drie wed strijden gespeeld worden. De eerste ontmoeting was tegen Spido uit Klundert en deze wedstrijd wisten de blauw-witjes met 1,-0 te winnen. Tegen VIOS uit Willemstad ging het allemaal veel vlotter en' van de ze club won NOAD met ruim ver schil: 5-0. De laatste ontmoeting te gen- Delta uit Ooltgensplaat was ex-g spannend. Delta had ook haar vori ge wedstrijden allemaal gewonnen en het ging dus om de eei-ste prijs. NOAD bleek echter ook hier de sterkste te zijn want men won met 2-0 van de Flakkeese ploeg. Na af loop kon NOAD een mooie beker als eerste prijs mee naar huis nemen. HENGELEN Hengel wedstrijd „De Krabbe" Voor de hengelwedstrijd in club- vex-band die de H.S.V. „De Ki-abbe" zondagmorgen te vijf uur aan het strand te Westen^chouwen hield, be stond goede belangstelling en ex- werd door 20 seniox-en en 4 junioren gevist. De vis vertoefde deze mor gen eldex-s en kwam niet opdagen op een paar uitzonderingen na. Er wer den 36 ondermaatse en 12 boven maatse vissen gevangen. De uitslag was als volgt: 1. A. P. Deux-loo 453 punten; 2. Joh. v. d. Bos 300 pnt.; 3. A. v. d. Bos 278 pnt.; 4. F. v. d. Heide 278 pnt.; 5. A. Deurloo 267 pnt.; 6. A. Ovei-weg 253 pnt.; 7. M. Wessels 235 pnt.; 8. M. A. v. d. Wielen 212 pnt.; 9. Jac. Vex-seput 180 pnt.; 10. P. de Jonge 175 pnt.; 11. F. v. d. Heide si*. 164 pnt.; 12. G. Over weg 137 pnt.; 13. P. Duson 119 pnt.; 14. J. Tuinman 117 pnt.; 15. W. Kla vier 117 pnt. Junioren: 1. S. Blom 316 pnt.; 2. D. Blom 134 pnt.; 3. H. v. d. Wielen 100 pnt. en 4. B. Visser 100 pnt. VELDHANDBAL Del la-Sport naar Walcheren-tournooi Aanstaand weekend neemt de Zie- ï-ikzeese handbalvereniging „Delta- Sport", zowel met een dames- als een heren seniox-en team deel aan een door de sportvereniging Wal- cheren te Vlissingen georganiseerd toux-nooi. Het is een zeer gx-oot tour- nooi. Niet minder dan 23 verenigin gen, hebben met gezamenlijk 141 teams ingeschx-even. Enkele zeer bekende verenigingen nemen aan het tournooi deel, zoals Swift Roermond (kampioen van Ne derland) dames, Hellas Den Haag en Niloc uit Amsterdam. Het is dan ook te verwachten dat er handbal van zeer hoog gehalte te zien-zal zijn. Door het deelnemen van de ver enigingen Dendex-monde en Sparta, Aalst uit België, verkrijgt het tour nooi ook een intex-nationale tint. De dames van Delta-Sport ont moeten in poule E; Olympus III (Vlissingen), Marathon II (Vlissin gen), G.S.C. II (Goes) en Walchex-en III (Vlissingen). Dit zijn tegenstan ders die Delta-Sport normaal ook in competitieverband ontmoet. De heren, ingedeeld in poule D ontmoeten: E.B.H.V. (Breda), Olym pus II (Vlissingen), Volharding II (Goes) en Walcheren II (Vlissingen). Het zal vooral voor de heren van Delta-Sport een zwaar tournooi wor den. Drie van de vier tegenstanders ziin in de competitie in een hogex-e klas ingedeeld. meeuw en ook de steltlopers. Vei-der worden beschi-even eenden, ganzen, zwanen, piepers en leeuwerikken, waterhoen en meerkoet. De aandacht wordt gevestigd op de laatste excux-sie voor de vakantie, naar de zilvermeeuwenkolonie. De tocht gaat met een bus van Ooster land via Ziex-ikzee naar de Westhoek waar omstreeks 9.30 uur verzameld wordt bij het watex-leidinggebouw aan de A. v. d. Weijdeweg. ZIERIKZEE Aan hel Chx*. Gymnasium te Vlaai-dingen slaagden xespektieve- lijk voor hel examen A en het exa men B onze oud-stadgenoten mej. J. A. Tiemersma en de heer L. F. Tiemei'sma. Geslaagd Aan het Algemeen Opleidings In stituut voor Maatschappelijke Ge- zondheidszorg te Driebex-gen, slaagde voor verpleegkundige in de maat schappelijke gezondheidszorg mej. J. M. Vex-seput te Zierikzee. BURGH Geslaagd Bij het in Dordx-echt gehouden examen voor bouwkundig opzichter slaagde o.a. onze dorpsgenoot de heer A. P. Kenters Az. BROUWERSHAVEN Tentconcert De muziekkorpsen Apollo en Con Amore zullen op zaterdag 20 juni a.s. een populair concert geven in de muziektent te Brouwershaven. DREISCHOR Zomeravond-concert Zaterdagavond aanstaande zal door de harmonie-orkesten „Cres cendo" uit Dreischor en „Nieuw Le ven" uit Ouwerkerk een concert woi'den gegeven in de mobiele mu ziektent aan de Ring alhier.-. De bei de korpsen staan onder leiding van de heer J. v. d. Weijde. Het pro gramma voor dit concert - aanvang 7.30 uur - is samengesteld als volgt: L Les Montagnai'ds, mars, Th. Jet ten; 2. Le Spex-anza, fant.-caprice, A. Boscelli; 3. Vi'olijke Studenten, mars, H. H. M. Ramaker; 4. Pique Dame, ouverture, Fr. v. Suppé; 5. Tx-ue Comrades, mars, Turner-Maas; 6. Bloemen uit Holland, wals F. Jak- ma; 7. Montana, mars, Oscar Tschuor; 8. La Gentillesse, fant.-ori- ginale, Ch. de Car-mont; 9. Voran im Schritt, mars, W. Hafeli; 10. La Vi- siona, fantasie, G. Gadenne; 11. Black Diamond, mars, C. J. N. Cori; 12. Populaire feestpotpoui-ri, Willem Ciere, arr. J. v. d. Veken; 13 Zee land Presenteert, mars, P. de Rooij. OOSTERLAND Auto contra lichtmast De heer F. X. V. uit Oude Tonge reed uit de Burgemeester van der Havestraat de Sandströmstraat rich ting Rijksweg in toen hij op onver klaarbare wijze de macht over zijn stuur kwijtraakte en- eerst tegèn het trottoir en daarna onzacht tegen een lichtpaal botste. De bestuurder kwam er zonder ongelukken af, doch de lichtpaal wei'd licht en de auto zwaar beschadigd. De rijkspo litie stelde een onderzoek in naar de toedracht. Gedurende de maand mei, werd in de Ned. Herv. alhier het volgende gecollecteerd: voor de Kerkvoogdij f 799,71, Pinksterzendingscollecte f 403,53, „Vrijheid voor de ander" f 396,73, diaconie f 228,66. Kinder bescherming f 227,19 en voor de centrale verwarming f 131,47. Feestelijkheid op kleuterschool Mej. M. K. Beije, hoofd van ,de Chi\ Kleutex-school„Radda 'Bax-- nen" alhier, hei-dacht vorige week in intieme kring het feit dat zij voor 20 jaar werd benoexnd als school hoofd alhier. De kleutei's wei-den getracteei'd op oliebollen terwijl ook de leex-lingen van de openbare basis school en de Christelijke School een oliebol ontvingen. De leerlingen van de beide lagere scholen zijn bijna zonder uitzondex-ing allen oud-leer- lingen van de jubilerende ondei'wij- zei'es. Zij mocht verschillende ge schenken in ontvangst nemen en na mens het schoolbestuur bi-acht de voorzitter de heer A. Bal zijn ge lukwensen over aan juffrouw Bije en spx-ak haar zeer waai'derend toe, onder aanbiediiig van een fx-aai bloemstuk. Schooljeugd naar het strand Begunstigd door vrü goed zomer weer hebben de leerlingen van klas se 1, 2 en 3 van de openbare basis school alhier, hoofd de heer P. T. Bolkcnbaas, een uitstapje gemaakt naar Schouwen ext volop genoten van de schone natuur. Met partikuliere auto's werd de tocht ondernomen, om ongeveer half negen vertrok men van het schoolplein. Bij aankomst werd eerst een bezoek gebracht aan de uitkijk toren waar het uitzicht, jammer ge noeg wegens mistig weer niet ge weldig genoemd kon worden. Hierna ging het via het tegelpad door de dominale bossen naai- Westersehou- wens stx-and waar men om 11 uurar- i-iveerde en waar toen juist de zon doorbrak. Hoewel het zeewater vrij fris was hebben de kinderen gezwom men en zich prettig vermaakt door hel maken van mcoie zandfiguren op het strand. De jury hiervoor be stond uit een drietal leidstex-s: me vrouw E. Boogert-de Later, mevrouw Van- der Maas-Heyboer en mevrouw J. van 't Hoff-Dorst en uit de beide leerkrachten, het schoolhoofd, de heer Bolkenbaas en de onderwijzer, de heer Troost. Er werden twee prijsjes voor iedere klas uitgereikt. Cm vier uur werd het sein tot aan kleden gegeven hoewel de kinderen het spel nog lang niet moet waren. Omstreeks half vijf kwam men weer op het doi p terug en allen waren het er over eens dat het een mooie en px-ettige tocht was geweest. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal op vrijdagavond 19 juni in ver gadering bijeenkomen. De 26 punten tellende agenda vermeldt onder meer een voorstel tot aankoop van krot woningen, een voorstel tot uitgifte van grond in erfpacht aan W. van den Ouden, het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van nieuwe brandweeruniformen. Gevx-aagd wox-dt eerx krediet om het archief beter te bewei-ken en het opleiden van een medewerker daar voor, verder zal een benzinepompen- vei-ordening worden vastgesteld en zullen op aanvraag van de water- sportvereniging diverse vex-beterin- gen in de jachthaven wox-den aange bracht. Andere belangrijke voorstellen zijn het voox-stel tot vei-koop van het recx-eatiekamp Stoof polder, terwijl aan de raad het nieuwe jachthaven plan wordt aangeboden (le fase). Voor het grond onderzoek in de Stoofpolder is een aanvullend kre diet nodig, een bijdrage zal worden verleend aan de wielex-wedstrijd Omloop Schouwen-Duiveland, en aan de plaatselijke zangvereniging „Zingt met Aandacht". Er hebben enkele grondtx-anspox-ten plaats, vooi-gesteld zal worden eervol ont slag te vex*lenen aan de gemeente werkman A. W. Jumlet, tei-wijl in zijn plaats een klaarmeester voor de rioolzuiveringsinstallatie moet wor den benoemd. De te Bruinisse gehouden col lecte voor de Zonnehuis-tehuizen bracht f 502,60 op. Vergadering Bejaardenbond Op de vorige week gehouden ver gadex-ing van de Bejaardenbond afd. Bx-uinisse was er weer alle gelegen heid om spelletjes te doen enz. Ex- waren vex-schillende gasten, waax-van in het bijzonder mevr. Steketee-van Zweden verschillende voordrachten hield. Er werd veel gezongen, onder meer het Bondslied. Mevr. IJzelen- bex-g-Olx-ee had de leiding. Bouw kleedlokaal Door de firma S. Capelle en Zonen is een begin gemaakt met de werk zaamheden voor het bouwen van een was- en kleedgelegenheid annex kantine op het sporttei*rein, voor re kening van de Bruse Bos. De in gebruikneming zal in augustus of september kunnen plaats vinden. Advertentie over uw ZIGZAG NAAIMACHINE? Wij ruilen alle mei-ken in, ook vi-eemde. RUIL ZE IN voor de moderne PFAFF zigzag lichtgewicht. NAAIMACHINEHUIS Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom, telefoon (01640) 35878. voor gratis folders zenden aan PFAFF, antwoordno. 102, Bei*- gen op Zoom. Naam: Adx-es; Plaats: n.l. Havodam, de 200 meier lange maquette, waar ij 's werelds groot ste haven in hot klein ziel. Eón van de attracties van C70. Havens, sche pen, kranen, bruggen: alles natuur getrouw op schaal nagebouwd en door In beweging te zetten. C70 biedt meert Een kabelbaan, dwars door het centrum... Dolllro- dam. het drijvende dollinarium... de tot 170 m verhoogde Euromast... overdekto promenades caté's, oethuis|es en winkeltjes midden op straatDat alles 5 maan den lang met daarnaast elke dag leostelijke evenementen zoals wijkteesten. muziekuitvoeringen, dansfestijnen, sportactiviteiten enz. Het programme met elte evenementen, wljkleeaten, muziekuitvoeringen, danifee- tl|non, «portactlvltelten enz. verkrljgbeer bij C 70 (telefoon 010-147237) en bi) alle V.V.V.-kantoran Rotterdam Communicatie 70 Feestelijke ontmoeting van mens en stad Een plaatje uit 1912 van de Nieitwe Haven te Zierikzee. Bejaarden Renesse maakten jaarlijks uitstapje

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3