leven Moeders tweede PORTRET VAN ABBA EBAN BLIK DOOR HET WERELD Groninger politie verricht arrestaties VENSTER STREEKNIEUWS Israel's minister van buitenlandse zaken TEL AVIV. Niet te ontkennen velt dat Israels minister van buitenlandse zaken een vredelievend man en een goedmoedig mens is. Hij is de man van het overleg, van het voeren van een vredelievende, toegevende politiek ook ten opzichte van Israel's vijanden, zeer in het bijzonder ten opzichte van de Arabieren. Beslag op verdovende middelen Minister Abba Eban zou niets lie ver zien dan dat de beslaande ge schillen tussen zijn land en de Ara bische wereld, met de V.A.R. aan de kop, niet met de wapens maar aan de conferentietafel zouden kunnen worden beslecht. Onder politiek ver staat Abba Eban niet alleen de strijd om poliftiek-economiscHe en!of ma teriële belangen, doch zeer in het bijzonder een strijd voor recht en gerechtigheid. Een tijdlang was een groot deel van het Israëlische volk het met de zienswijze van Abba Eban wel eens doch dit veranderde onder de druk der omstandigheden met name tengevolge van het steeds toenemend aantal gevechtshande lingen, overvallen en moordaansla gen van hun tegenstanders. De invloed en het gezag van Abba Eban is tengevolge daarvan tanend en de Israëlische regering die uit 22 ministers bestaat, staat in vele ge vallen lijnrecht tegenover de door Eban gevoerde buitenlandse politiek van goedmoedig overleg en van het altoos maar trachten te interveni ëren. Ten gevolge van de harde druk van de realiteit is Abba Eban in fei te alleen komen te staan. In Engeland talen gestudeerd Israël's minister van buitenlandse zaken werd op 2 februari 1915 in de republiek Zuid-Afrika, als: Abba Salomon geboren. Na het overlijden van zijn vader trok Abba met zijn moeder naar Engeland, het tweetal vestigde zich in Londen waar Abba's moeder voor de tweede maal in het huwelijk trad met de heer Eban, eveneens van Joodse afkomst en ten gevolge daarvan - na een korte rechtsprocedure - de jonge Abba de KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Staatssecretatris dr. R. J. H. Kruisinga van Sociale Za ken en Volksgezondheid heeft een werkgroep ingesteld ter bestudering van het vraagstuk van de afgewerk te olie. DEN HAAG. De Vlaamse schrij ver Maurice Gilliams is door bur gemeester mr. V. G. M. Marijnen van Den Haag in de vergaderzaal van de Haagse gemeenteraad de voornaamste prijs van de Jan Cam- pertstichting, de Constantijn-Huy- gensprijs (f 5.000,—) uitgereikt. Daarmee werd het gehele oeuvre van de zeventigjarige Belgische li terator bekroond. NOORDWIJKERHOUT. Op de kruising Gooweg - Langelaan in de gemeente Noordwijkerhout vond een ongeval plaats dat het leven kostte aan de 35-jarige mej. W. A. M. Alkenmade uit Noordwijk. Zij kreeg in haar personenauto op de kruising geen voorrang van een an dere auto. AMSTERDAM. Prins Bernhard heeft zich bereid verklaard het be schermheerschap te aanvaarden van de Nederlandse Scheepvaart Unie. RENSWOUDE. Misleid door de vrij dichte mist is in de nacht op rijksweg 12 ter hoogte van de ge meente Renswoude een personen auto achterop een stilstaande vracht auto gebotst. De vrachtauto stond met de verlichting aan op de vlucht strook wegens gebrek aan benzine. De bestuurder van de personenauto, de 31-jarige heer G. G. J. Jansens uit Ede werd hierbij op slag gedood. UTRECHT. De bisschoppen kun nen geen goedkeuring geven aan de homofiele vriendschapschapsverbin- tenis. Dit is medegedeeld door het secretariaat van de bisschoppencon ferentie. HAARLEM. Bij een aanrijding op de Amserdamse vaart in Haarlem is de 31-jarige G. van Nieuwenhui- zen uit Amsterdam om het leven gekomen toen zijn auto in botsing kwam met een buldozer. ROTTERDAM. In het Dijkzigt- ziekenhuis te Rotterdam is de 32-ja- rige havenwerker J. Maronier uit de Maasstad overleden aan de verwon dingen die hij op 3 juni bij een ver keersongeluk opliep. Die dag werd hij op de kruising Waalhaven-Dok laan op zijn fiets aangereden door een personenauto. DEN HAAG. Minister Luns heeft op de NAVO-conferentie die op 26 en 27 mei in Rome werd gehouden informeel aangedrongfen op strikte naleving van de Veiligheidsraadre solutie betreffende de leverantie van wapens aan Portugal die in de Por tugese overzeese gebiedsdelen kun nen worden gebruikt. ERMELO. De 41-jarige mej W. Toes uit Ermelo is dodelijk gewond bij een verkeersongeval in haat- woonplaats, zij werd op de fiets aangereden door een vrachtauto, die rechtsafsloeg en mej. Toes, die op een rijwielpad reed, geen voorrang verleende. AMSTERDAM. Dc Dienst Studen ten Eettafels (DSE) in Amsterdam verkeert in geldnood. Het nadelig saldo voor 1969 wordt geraamd op ruim f 116.000. Zonder prijsverho ging wordt voor dit jaar ccn tekort van ruim 112.000 gulden verwacht. Daarom zullen de prijzen van de sfudrntonmaaltijdon binnenkort wor den verhoogd. naam van z\jn pleegvader ontving. Na lager en middelbaar onderwijs gevolgd te hebben, studeerde Abba Loan aan het Pembroke College in Cambridge oosterse talen met name Hebreeuws, Perzisch en Arabisch 'terwijl hij vloeiend de Franse, En gelse en Duitse taal beheerst. Na afloop van z'n studies werd hij docent in de oosterse talen aan het Pembroke College. In Joodse krin gen in en buiten Londen was de be gaafde docent Eban al vrij spoedig een wel zeer geziene persoonlijkheid. Bij het uitbreken van de tweede wereldoorlog werd Abba Eban naar Cairo gezonden waa-r hij - in de rang van ojficier - werd ingedeeld bfj een militaire censuurcommissie van het Engelse leger. Het was in Cairo waar de jonge Abba Eban zijn toekomstige echtge note Suzanne Ambache leerde ken nen, die van Palestijnse herkomst is. Uit hel huwelijk werden twee kin deren geboren, te weten een zoon, thans 19 jaar oud en een dochter, die nu 14 jaar is. Toegang geweigerd Het lag in de bedoeling van Abba Eban na afloop van de tweede we reldoorlog naar Engeland terug te keren om in Cambridge zijn oor spronkelijke beroep van docent weer op te vatten. Daar hij echter jtjjdens z'n verblijf in Cairo als leider van de aldaar aanwezige zionisten was opgetreden, werd hem de toegang tot het land door de pascontrole dienst van Scotland Yard geweigerd en ook Palestijns grondgebied mocht Eban om dezelfde redenen en hier op last van de Engelse Mandaats commissie evenmin betreden. Noodgedioongen vestigde hij zich toen met z'n echtgenote in Parijs, waar hij tewerk werd gesteld op het internationale Joodse bureau (Je wish Agency). Pas in 1959 vestigde het gezin Eban zich in Jeruzalem en het was de toenmalige minister - president David Ben Goerion, die Abba Eban in de politieke arena intrduceerde. De politieke activist Ben Goerion merkte al vrij spoedig, dat Abba Eban niet de juiste man was om Is- raëls militante politiek met voldoen de energie en overtuiging internati onaal te vertegenwoordigen en door te voeren en hij Wees de verzoeken van Eban om tot minister van bui tenlandse zaken te worden voorge dragen vastberaden van de hand, in plaats daarvan werd hem het~minis- terie van onderwijs en opvoeding toevertrouwd. Dagdromer Toen in 1965 interne moeilijkheden in de arbeiderspartij de eenheid in het land dreigden te verstoren, koos Eban, teleurgesteld als hij was, de zijde van David Ben Goerion's te genstander: Levi Eschkol. Bij de in dat zelfde jaar gehouden algemene verkiezingen, leidde Abba Eban met zeer groot succes de ver kiezingsactie ten gunste van Eschkol die daarom minister-president werd. In het thans aan het bewind zijnde kabinet werd Eban eerst vice-minis- ter-president om in februari 1966 door Eschkol, als dank voor al dat gene wat hij voor hem had verircht, tenslotte toch tot minister van bui tenlandse zaken te worden benoemd. Zijn successen als zodanig zijn, me- j de gelet op zijn slinkende populari teit in de regering én onder het Is raëlische volk slechts beperkt. De door hem gevoerde buitenlandse po litiek is in vele gevallen een mis rekening, zijn optreden naar builen te slap. Het door Eban gevoerde beleid verdeelde het door hem bestuurde ininisterie van buitenlandse zaken tenslotte in twee kampen; de eenheid bleek zoek, hetgeen het beleid niet ten goede komt. En in regerings kringen én onder het Israëlische volk ziet men vandaag de dag Abba Eban als een utopist als een dag dromer Te goedmoedig Abba Eban was van 1949-1959 Is raels vertegenwoordiger bij de U.N. O. en hij werd toen beschouwd als te zijn een soort van „wonderkind der Israëlische diplomatie" en ook als de „briljante advocaat van de jonge Joodse staat Israël". Deze zienswijze veranderde na de zes daagse oorlog waaruit Israël, mede dankzij het kordate optreden van een Mosje Dajan, als overwinnaar te voorschijn trad. Op het allerlaatste moment kon toen worden voorko men, dat. Abba Eban als minister uil het oorlogskabinet werd verioijderd. „In het militante Israël dient men niet alleen een goed en besluitvaar dig spreker en bemiddelaar doch daarnaast, ook een uitstekend soldaat te zijn" (Mosje Dajan). Dc besluiteloosheid, het altijd maar willen bemiddelen en het altijd maar weer goedmoedig zijn vooral ten op zichte van de vijanden van het land, zijn eigenschappen die niet passen in hel raam van hel jonge en door de harde omstandigheden gedwon gen, militante Israël en heigeen door Abba Eban niet. of niet in voldoende male wordt ingezien. h 250 jonge mensen, voornamelijk afkomstig uit dc zes landen van dc gemeenschappelijke markt, houden in Brussel een driedaags congres, tijdens hetwelk ze Europa's toekomst bediscussiëren. BRUINISSE Drukte aan het strandje Het strandje le Bruinisse trekt da gelijks weer honderden bezoekers, waaronder veel zwemmers en zon nebaders. Maar ook aan en langs de Grcvelingendam is het druk. Aktieve middestandsvereniging De plaatselijke middenstandsver- eniging, die vele jaren achtereen een soort winterslaap hield, waaruit zij moeilijk ontwaakte, is na de laatste winkelweek goed wakker geworden en gebleven. Het bestuur staat open voor nieu we ideeën en besloten is, maande lijks bij elkaar te komen met alle leden, waarbij dan de belangen van de middensctand zullen worden be sproken. Het ziet er naar uit, dat de nieuwe gemeenteraad nog wel eens met de middenstandsbelangen zal worden geconfronteerd. Enige maan den geleden bestond namelijk het voornemen een eigen Middenstands partij op te richten, maar zover is het toen niet gekomen. De te Bruinisse gehouden collecte voor het Rode Kruis bracht f 1172 op. Collectanten waren de pas ge slaagde leden van de hulp-kolonne. Tornado in Arkansas SPRINGDALE, 13-6. Springdale, een plaats van 16.000 inwoners in het noordwesten van de Amerikaanse staat Arkansas, is donderdagavond door een tornado getroffen, 25 men sen raakten gewond, van wie zes zwaar. Verscheidene huizen zijn in gestort. Jongeman verdrinkt in instructie-bad HELDEN, 13-6. Vrijdag is de 19- jarige Hubertus Nellen uit Maasbree in het instructiezwembad te Helden- Panningen verdronken. De jongen, die met medeleerlingen van de Le vensschool uit Helden in het bad vertoefde, verdween plotseling naai de bodem van het bassin. Hij werd onmiddellijk door de badmeester naar boven gehaald en op het droge gebracht. Kunstmatige ademhaling mocht echter niet meer baten. Stijgend aantal slachtoffers van het verkeer in W.-Dnitsland WIESBADEN, 13-6. 3446 mensen zijn gedood en meer dan 103.000 wer den gewond bij de ruim 73.000 ver keersongevallen die zich in het eer ste kwartaal van dit jaar hebben voorgedaan. Vergeleken met de eer ste driemaanden van het vorig jaar betekent dit een toename van 24 pro cent. Deze stijging is volgens het West-Duitse bureau voor de statis tiek in Wiesbaden te wijten aan het langdurige winterweer van dit jaar. Aanval op Wiesenthal WENEN, 13-6. De Oostenrijkse minister van onderwijs, Leopold Gratz, heeft donderdag op het con gres van de Oostenrijkse socialisti sche partij in Wenen een felle aan val gedaan op Simon Wiesenthal, de directeur van het documentatiecen trum van het verbond van Joodse slachtoffers van het nationaal-so- cialisme. Minister Gratz zei onder meer dat het „zogenaamde documentatiecen trum in feite een particuliere orga nisatie van verklikkers en agenten is" en drie weken geleden heeft Wie senthal in het Westduitse blad „Der Spiegel" het nazi-verleden onthuld van de Oostenrijkse minister van landbouw, Hans Oellinger, die op 21 mei „om gézondheidsredencn" ont slag nam. BEIROET. Israëlische artillerie heeft de plaats Al-Salib in Zuid-Li- banon beschoten, zo heeft een mili taire woordvoerder in Beiroet mee gedeeld. Een man en een vropw zijn hierbij om het leven gekomen en drie mensen raakten gewond. De Libanese artillerie had het vuur be antwoord. De luchtpiraterij in de wereld SCIPHOL, 13-6. In een luchtvaart wereld omvattende poging vliegtuig- roof en terroristische aanvallen op vliegveld een halt toe te roepen ko men deze week in een buitengewo ne I.C.A.O.-vcrgadering regerings delegaties van 117 landen in Mon treal bijeen. Daaronder zal zich ook een uitge breide Nederlandse missie bevinden met vertegenwoordigers van de mi nisteries van Verkeer en Waterstaat, van Justitie, Financiën, Buitenland se zaken, de KLM en de Antillen. In de afgelopen anderhalf jaar zijn in totaal ruim 100 vliegtuigen ge kaapt, terwijl daarnaast 13 gevallen bekend zijn geworden van beschie tingen, bomaanslagen en sabotage op vliegvelden en vliegtuigen. Plafond in „Burgerzaal" in verval AMSTERDAM, 13-6, ln dc afliclo- pen dagen zijn ernstige gebreken ontdekt in het plafond van dc ..Bur gerzaal" in het palcis op de Dam te Amsterdam. Op zeer korte termijn zal begonnen worden met dc repa ratie van het plafond, die minstens tol medio oktober zal duren. Als ge volg van deze onverwachte tegen slag kan dc ..Burgerzaal" niet wor den gebruikt, terwijl ook dc reeds aangekondigde openstelling van het palcis op woensdagen gedurende dc maanden juni, juli en augustus moet komen te vervallen. GRONINGEN, 13-6. Dc Groninger politie heeft een 5-tal Groningers aangehouden, die in het bezit waren van hoeveelheden hasjiesj en hen nep. Zowel wat betreft het aantal personen als de in beslag genomen hoeveelheid verdovende middelen is dit tot nu toe de grootste vangst van de politie van Groningen. De totale waarde van de gevon den hasjiesj is moeilijk te schatten daar het zowel platen, strepen als blokjes betreft. De eerste verdachte, de 30-jarige H. D. die als verkoper dienst deed, kon maandag woï'den aangehouden. Verhoor en onderzoek resulteerden NEW YORK. Secretaris-generaal Thant van de Verenigde Naties heeft opgeroepen tot het bijeenroepen van een conferentie als de Geneefse van 1954 om een einde te maken aan de ooi'log in Indo-China. Tekort aan glazen melkflessen DEN HAAG, 12-6. De Nederlandse consumptiemelkindustrie kampt op het ogenblik met ernstige distribu tieproblemen door een tekort aan glazen melkflessen, zo wordt door de vereniging van zuivelindustrie en melkhygiëne meegedeeld. Het tekort is ontstaan door de vergrote con sumptie van met name karnemelk, yoghurt en melk als gevolg van het aanhoudende 'warme weer. De glas- verpakkingsindustrie werkt op volle toeren, maar kan aan de vergrote vraag naar glazen melkflessen mede als gevolg van de grote vraag uit dc frisdrank- en biersector, niet direct voldoen. De vereniging doet in dit verband een dringend beroep op de Nederlandse huisvrouw glazen melk flessen niet langer in haar bezit te houden dan strikt noodzakelijk is om een goede gang van zaken bij de distributie van melk- en melkpro- dukten niet in gevaar te brengen. FEUILLETON Opnieuw verbazing bij haar doch ter. „U? Op uw leeftijd? U lijkt, wel niet wijs! Hebt u nog geen geld ge noeg? Dan wil ik wel voorstellen uw toelage van de fabriek te ver hogen". „Het is niet om het geld. Ik leid een doelloos bestaan. Dat is het". „Bestbestu moet het zelf weten. Het is alleen lastig, wat die wagen betreft". Willem hakte de knoop door. „Ik bel meteen de garage voor een nieu we wagen. En zolang moeten ze ons maar een andere lenen. Dat is een kwestie van enkele dagen". 11. In het hotel had Govert koffie be steld, toen hij Willcmicn uit de wa gen zag stappen. De klok wees tien voor elf. Met uitgestoken hand ver welkomde hij haar. „Fijn je weer te zien, Willemien. Je bent vroeg". „Ik had het verkeer mee". Hij hielp haar uit de mantel en schoof een stoel bij, toen ze ging zit ten. Kleine attenties, die in Bram's hoofd nooit opgekomen zouden zijn. Dat lag niet in zijn aard. Maar Go vert was in elk opzicht hoffelijk, dat wist ze nog van vroeger. Tijdens het koffiedrinken stolde hij voor: „Laat jc wagen maar hier. dan kun jc met mij mee naar Sint Leonard. Eten we bij ons thuis. Na dc middag kan ik Jc dan wal laten zien van België „Ik kan mijn wagen hier toch niet dc hele dag en avond voor hel hotel laten staan". „Dat maak ik wel in orde mei hei hotel hier. Ze hebben een garage. Laat mij maar begaan". ITct was "niet helemaal naar haar in de aanhouding van de 26-jarige J. M„ de 19-jarige J. T. B. de 20-ja- rige C. D. en tenslotte de 24-jarige F. H. J. van Z., die als groothande laar kan worden aangemerkt. Aan genomen wordt dat de verdovende middelen vanuit Amsterdam zijn aangevoerd. Bij eerstgenoemde ver dachte werd de gi-ootste hoeveelheid aangetroffen, ter waarde van circa f 1.000. Hoewel de aangehoudenen elkaar wel kennen, kan niet van een groep worden gesproken aldus de politie. De zaak kwam aan het rollen, toen patrouillerende agenten een tweetal knapen aanhielden waarvan de een enkele beeldjes bij zich had. die hij, naar later bleek, voor zijn moeder moest verkopen. De tweede man gedroeg zich tijdens de onder vraging nogal vreemd, hetgeen bij de politie argwaan wekte. Er wer den op hem 9 strepen hasjiesj aan getroffen. Later bij hem thuis vond de politie nog eens 80 strepen. Professor Belinfante: democratie in gevaar AMSTERDAM, 13-0. De rector magnificus van de universiteit van Amsterdam, mr. dr. A. D. Belinfante heeft zich opnieuw in een brief ge richt tot alle universileitsleden, wv.arm hij stelt dat de democrati- seringseisen van de studenten in de strijd om een nieuwe-bestuursstruc tuur de democratie aan de rand van dc afgrond brengen. Als men de uni versiteit, zo schrijft hij, laat bestu ren door docenten, studenten en ambtenaren zonder een mogelijkheid van controle door een hoger demo cratisch orgaan, dan is het te voor zien dat de universiteit gaat afwijken van de plichten die de wetgever haar heeft opgelegd. Dat kan volgens prof. Belinfante betekenen, dat de functie die de universiteit naar het inzicht van de wetgever moet ver vullen binnen de Nederlandse ge meenschap niet of slecht vervuld wordt. zin, doch ze berustte. Toen ze hun koffie op hadden, sprak hij even met de gérant. Govert vroeg haar auto sleutels, die ze hem overhandigde. Even later was hij weer terug. „Dat is voor elkaar. Ze rijden hem met een binnen". Op dc grote weg naar België spra ken ze niet veel. Alleen vroeg hij: „Wal doe je nu zo'n hele dag? Ik bedoel thuis? Verveel je je niet?" Ze lachte verlegen. „Een beetje., soms. Nu Simon in dienst is heb ik er over nagedacht om weer wat te gaan doen. Misschien ontwerpen. Ik kan zo weer in Parijs beginnen". „Het zal je tegenvallen", voorspel de hij. „Tenslotte ben jc geen twin tig meer". „Misschien. Ik kan het altijd pro beren". „Wil je dan weer terug naar Pa rijs?" „Een poosje. Om te kijkcn.of ik er genoeg zin in heb. Enof ik in spiratie heb. Dat is 't belangrijkste". „Je hebt maar twee kinderen, he?" „Ja „Verveelde je je vroeger dan niet?" „Welnee. Een vrouw heeft altijd wat te doen". „Had jc geen hulp? Dienstbode ui zo?" „Tootje, onze gedienstige, hebben wc al circa twintig jaar. Ze kwam als meisje van zeventien". „Dan had je toch niet veel le doen?" „Vergis jc niet. Het is een groot huis. En je kunt niet alles aan het meisje overlaten. „Vertel me eens wat over je hu welijk. Ik weet er weinig van Ze schudde haar hoofd. „Er is niets over te vertellen. We waren acht tien jaar getrouwd. Er waren geen LAGOS. Om de herstelde eenheid van het land tot uitdrukking te brengen heeft tie Nigeriaanse P.T.T. een serie van vier postzegels uitge geven. Alle zegels hebben als tekst: „One people, one destiny". („E(ii volk, één bestemming"). KERKNIEUWS Interkerkelijk Avondgebed Deze zomer zullen op een zevental zaterdagavonden interkerkelijke avondgebeden gehouden worden in de Gasthuiskerk. Dc eerste vindt plaats op 27 juni. Dc bijeenkomst duurt een half uur. Eierveilingen Barneveld Coöp. Vcluwse Eiervciling Barneveld BARNEVELD. 11-6. - Aanvoer 1.659.841 stuks, steming flauw. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 5,38-5,63; van 57-58 gram f 6,40-6,83; van 60-61 gram f 7,23-7,47; van 64-65 gram f 7,69- 7,93. Eicrveiling Barneveld Aanvoer 779.393 stuks, stemming flauw. Prijzen per 100 stuks: eieren van 51-52 gram 1 5,41-5,67; van 56-57 gram 6.53-6,91; van 61-62 gram f 7.01-7,23; van 66-67 gram f 7,71- 8,09. Eiermarkt Barneveld Aanvoer 237.60 Ostuks, stemming flauw. Prijzen per 100 stuks: eieren van 51-52 gram f 5,05-5.H; van 56-57 gram f 6,09-6.20; van 61-62 gram f 6.94-7,02; van 66-67 gram f 7,51- 7,62. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ca. 2.000.000 stuks, handel zeer traag. Prijzen per 100 stuks: eieren van 50-58 gram f 5.50-6.95. kg. prijs f 1,10-1,20; van 59-64 gram f 7,10- 8,00, kg. prijs f 1.20-1,25; van 65-69 gram f 8,15-9,00, kg. prijs f 1,25-1,30. Witte eieren f 0,25-0,50 per 100 stuks lager. 56 door Henk van Heeswijk ups and downs in ons leven." Hij keek haar even aan. „Ik kreeg indertijd niet de indruk van een ge lukkig getrouwd vrouwtje." Janneke is aan 't kletsen geweest, realiseerde ze zich plotseling. Maar dat zal ik haar toch eens zeggen, dal gaat me le ver. Voorzichtig vroeg ze: „Wat voor indruk dan wel?" „Oik weet niet. Als ik me er gens voor interesseer, of voor ie mand, dan heb ik de gewoonte scherp op te letten. Ik mocht je toen al heel graag. Vandaar „Dan heb je jc ditmaal vergist," antwoordde ze, een beetje scherp. „Bram en ik hadden een goed hu welijk. We waren niet dol van ver liefdheid, toen wc naar het stadhuis gingen. Dat lag niet in mijn 'aard en evenmin in de zijne. Natuurlijk was er wel eens verschil van mening. Was dat er niet. dan zou ons huwe lijk saai geworden zijn. En dat was het niet." Een hele lijd was het stil. Toen vroeg hij plotseling: „Heb je wel eens gedacht aan hertrouwen?" Ze had vandaag een dergelijke vraag verwacht. Ik begin hem al een beetje tc kennen, dacht ze. Op kal me toon antwoordde ze: „Op de een of andere manier vind ik het een impertinente vraag. Ik zou kunnen zeggen: Dat gaaf je niets aan. maar dat is onbeleefd en dat wil ik ook niet zijn. Als je het graag wilt we len. is hel antwoord: .la. Sinds kort." „Sinds je mij teruggezien hebt?" vroeg hij gretig. „Nee, al eerder." „Is er een ander?" HU corrigeerde onmiddellijk zichzelf: Ik bedoel: is er een tweede man in je leven ge komen?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5