K.N.V.B. Zeeland organiseert weer seheidsrechters-cursussen STREEKNIEUWS Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEE, 11-8. livt ligt in de bedoeling van het bestuur van de KNVB afdeling Zeeland om het a.s. seizoen weer enkele cursussen te or ganiseren. In de eerste plaats wil men trachten door het houden van scheidsreehterscursussen in verschil lende plaatsen van de provincie het nog steeds nypende tekort weg te werken. Er wordt vooral een beroep gedaan op oud-spelers of anderen die - om welke reden dan ook - als akticf voetballer zijn gestopt om aan een scheidsrcchtcrscursus deel te ne men. Voor het volgen van een cursus komen zowel manpelijke als vrouwe lijke kandidaten in aanmerking. De ze laatsten worden uitsluitend belast met het leiden van juniorenwedstrij den. De leeftijd is van 18 tot 35 jaar en aan het volgen van een cursus zijn geen kosten verbonden. Men hoopt in september ook te kunnen starten met een basisoplei ding. In seizoen 1968-1969 waren voor een dergelijke cursus 34 kandi daten die allen slaagden. In aanslui ting daarop werd afgelopen seizoen een cursus jeugdvoetballeider B ge organiseerd. Het ligt in de bedoeling in aansluiting op een eventuele ba sisopleiding volgend seizoen weel een jeugdleiderscursus B te houden. Men wil van deze gang van zaken continueren. Zoals de laatste jaren gebruikelijk zal ook nu in Zeeland weer een trainingscursus D worden gehouden. Bij voldoende deelname zal zo'n cursus worden gehouden op een plaats die het best bereikbaar is voor de meeste kandidaten. Er blijkt in Zeeland een grote behoefte te be staan aan gediplomeerde oefenmees- ters." B- en D-diploma Aan het volgen van een basisop leiding die 30 lesuren vergt met één wekelijkse lesavond van 2 lesuren zijn hoegenaamd geen kosten ver- Aardappelkontaktdag De aardappelkontaktdag Schou- wen-Duiveland zal plaatsvinden op vrijdag 26 juni a.s. Het ochtendge deelte van deze dag, te houden in het Huis van Nassau, bevat o.a. een in leiding, te houden door de heer ir. J. A. Hoenderken, over „aardappel- aktualiteiten". Het onderwerp „kwa- liteitsbehoud bij de bewaring" zal worden behandeld door de heer J. L. Koert. Voor het middaggedeelte van deze kontaktdag staat o.a. een be zoek aan het werkeiland in de Schel de op het programma. ZIER1KZEE Kampioensreceptie K.V. .All-Ready" Ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap van het eerste twaalftal in de 2e klasse van de Zeeuwse Korfbalcompetitie houdt „All-Ready" op vrijdagavond 19 juni a.s. in het „Duyvelants Koffyhuys" te Zierikzee een receptie, welke om 8.00 uur begint. Personeelsreis N.V. Thermecon Op zaterdag 20 juni a.s. maakt het gezamenlijke personeel van N.V. Thermecon alhier een reis naar Ant werpen, waar o.a. een rondvaart op de Schelde zal worden gemaakt. Loterij voor zwembad/sporthal combinatie gestart Vrijdag is door de Stichting Sport centrum „Schouwen-Duiveland" be gonnen met de verkoop van 50.000 loten van f 1,per stuk ten bate van de bouw van een zwembad- sporthalcombinatie voor Schouwen- Duiveland te Zierikzee. De hoofd prijs bestaat uit een Mazda-perso- nenauto 1200 de luxe ter waarde van f 6.995,—. Geslaagd Bij het onlangs in Utrecht gehou den examen voor de vakbekwaam heid Kantoorboekhandel, slaagde o.a. de heer Ted Volkeri, werkzaam in de Nieuwe Bockhandel, alhier. Geslaagd Aan de Chr. Peadagogische acade mie voor Zeeland te Middelburg slaagde voor het examen voor de akte onderwijzeres mejuffrouw J. Dieleman te Zierikzee. HAAMSTEDE Opening nieuwe hulppostkantoor te Haamstede Naar wij vernemen zal de officiële opening van het nieuwe hulppost kantoor te Burgh-Haamstede in aan wezigheid van de directeur van het Postdistrict te Middelburg, plaats vinden op dinsdag 23 juni a.s. door burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen. DKEISCHOR Collectes Hervormde Kerk In de maand mei werd in de Ne derlandse Hervormde Kerk te Drei- schor als volgt gecollecteerd: voor de diaconie f 96,75; kerkvoogdij f 170.48; extra collecte kerkvoogdij f 29,97, fonds derde collecte f 89,94 en voor de zitplaatsen f 36,32. Voor de zen ding werd f 263,28 ontvangen. Duitse en Nederlandse jongeman samen in de sloot Zondagmorgen omstreeks half vier wilde een Volkswagen met een Duits kenteken cn bestuurd door een jon geman uit Roosendaal, uit dc rich ting Sirjansland de Blindewcg in DreischOr oprijden. Hij reed blijk baar tc snel en vloog uit de bocht ter hoogte van de boerderij van de heer J. M. J. van der Linde. De auto kwam in do naast de weg gelegen sloot terecht cn de Duitse inzittende moest met. een gebroken arm en hoofdwonden in het Rode Kruis zie kenhuis te Zierikzee worden opge komen. De Nederlandse chauffeur benden. De kosten, verbonden aan het volgen van een D-cursus bedra gen f 270,—. Deze cursus omvat 31 lessen van 2' uur t.w. 5 lessen voet baltheorie, 1 les leiding geven, 5 les sen EHBO Sporthygiëne, 16 lessen voetbaltraining (praktijk) en 4 lessen conditietraining (praktijk). De lessen in voetbal- en conditietraining vin den als regel plaats op zaterdagmor gen en de theorielessen op maandag avond. Het D-diploma geeft recht op een licentie om als trainer op te treden van spelers, ten hoogste uitkomende in de 4e klas van de competities van de KNVB en in alle afdelingscompe tities. Deze cursus begint in septem ber 1970 cn eindigt eind maart 1971. Inlichtingen over deze cursussen zijn verkrijgbaar bij het bondsbureau van de KNVB afdeling Zeeland. SPORT KORFBAL NOAD-adspiranten-SVOWK- adspirantcn 10-0 Geheel volgens de verwachtingen bleef NOAD tegen SVOWK uit Ou- werkerk volledig baas in eigen huis en de overwinning is geen moment in gevaar geweest. Na 5 minuten spelen scoorde. Wim Overweel de openingstreffer waarna 7 minuten maakte. In de 20e minuut zorgde de later dezelfde speler er 2-0 van uitstekend spelende Peter van dei- Linde reeds voor 3-0 en hij werd ook de maker van het vierde doel punt. (4-0). Via een afstandsschot kwam vlak voor de rust het vijfde doelpunt tot stand en dit kwam op naam van Paul Bodbijl. (5-0). Ook in de tweede helft was de club uit Dreischor weer oppermachtig doch net duurde ruim 20 minuten eer Lauwra van de Sande het halve do zijn doelpunten eindelijk vol kon maken. Na een half uur werd het ging er echter te voet als de kippen vandoor, zodat de gearriveerde poli tie van mening was, dat deze wel eens in de modder terecht gekomen zou kunnen zijn. De brandweer van Dreischor werd er bij gehaald, doch deze vond de Rooscndaler niet in de sloot terug. Later werd deze toch op gespoord. Een takelwagen van firma Gebr. De Jonge uit Zierikzee bracht de auto weer op het droge. SEROOSKERKE Opbrengst collecte De collecten ten bate van het Ned. Rode Kruis heeft tot nu toe f 163 opgebracht. Voor Serooskerke een heel mooi resultaat. Eventuele giften zijn nog van harte welkom. KERKWERVE Rode Kruis collecte De jaarlijkse Rode Kruis collecte heeft te Kerkwerve het prachtige bedrag van f 929,59 opgebracht, waarvoor dank wordt gebracht aan de milde gevers en geefsters en al len die hieraan hun medewerking hebben verleend. Schoolreis leerlingen Prinses Irene-school De leerlingen van de openbare la gere school te Kerkwerve maakten hun jaarlijks schoolreisje, dat naar Nijmegen leidde. Na een bezoek aan het Valkhof werd een rondvaart ge maakt op de Waal. Nadat hierna een rondrit was gemaakt door Nijmegen en omstreken werd een bezoek ge bracht aan het Afrika-museum en de forellenkwclcerij in Beek. De dag in Nijmegen werd afgesloten met een bezoek aan de speeltuin „Erica". Op de terugtocht werd er nog gestopt bij een speeltuin, waar de leerlingen zich nog even konden uitleven. Na een geslaagde dag waren de kin- ren om 9 uur weer thuis. ZONNEMAIRE Collectes in mei Gèdurendè de maand juni j.l. werd in de Ned. Hervormde Kerk van Zonnemaire als volgt gecollecteerd: voor dc kerkvoogdij f 201,12; diako- nie f 55,Algemene Christelijke Be langen f 101,19, terwijl de pinkster collectie f 73,01 heeft opgebracht. De zendingsbussen bevatten f 92,22. SEROOSKERKE Reisje schooljeugd Vrijdag 12 juni was de jaarlijkse schoolreis. Om 8 uur vertrok men met een autobus van de firma Van Oeveren uit Zierikzee. Doel van de reis „Wolfsven" bij Mierlo. Onder weg vertelde de chauffeur, de heer Willemse, allerlei bijzonderheden over wat men te zien kreeg. Het was een prachtige tocht. In „Surae" te Dorst werd een uur gepauzeei-d. Toen naar Mierlo. In het prachtige na tuurbad „Wolfsven" werd naar har telust gezwommen en gespeeld. Ge zien het fraaie weer werd'van een bezoek aan kerken of musea afge zien. 's Avonds werd nog Rozenoord tc Bergen op Zoom bezocht. Daarna werd, over de Zeelandbrug, dc thuis reis panvaard. Te 20.30 uur was men, extra gebruind, vermoeid maar heel voldaan over de prachtige reis, weer te Serooskerke terug. BRU1NISSE Gemeente-funktie vaceert Do heërA. W. Jumelet te Brui- nissc. gemeentewerkman, is door het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds afgekeurd cn gaat per 1 augustus met vervroegd pensioen, als dc raad hem in de eerstkomende vergadering eervol ontslag verleent. Er zullen sollicitanten worden opgeroepen voor dc funklic van gemeentewerk man-voorman. Informatiebulletin Door het gemeentebestuur van Bruinisse wordt ten behoeve van dc raadsleden in hel vervolg een intern informatiebulletin verstrekt. uit een benutte strafworp van Wim Overweel 7-0 en daarna doelpuntte Peter van der Linde tweemaal ach ter elkaar. (9-0). Vlak voor het einde zorgde Wim Overweel voor de dub bele cijfers door de stand op 10-0 voor NOAD te brengen. NOAD I gaf DFS II weinig kans: 7-2 Het gaat er langzaam maar zeker naar uitzien, dat NOAD in de 2e klasse van de afdeling Zuid-West van de KNKB hoge aanspraken gaat maken op d titel. Tegen DFS II wa ren de Hauw-witten ondanks enkele invallers, weer goed op dreef en de cijfers bleven zelfs nog aan de lage kant. Reeds na vijf minuten spelen kon mevrouw Corrie Hoogerhuis- van der Linde de twaalf uit Drei schor de leiding bezorgen door fraai in tc schieten. (1-0). NOAD bleef ste vig in de aanval en reeds na 12 mi nuten kon Toon Schouwnaar de voorsprong vergroten tot 2-0. Drie minuten later kwam NOAD weer aan een doelpunt, want Johan van der Linde had de stand beheerst op 3-0 gebracht. DFS kon eigenlijk maar zelden gevaarlijk worden en Kees Kommer zorgde nog binnen het hal ve uur voor een veilige 4-0 voor sprong. Pas daarna konden de gasten door J. Boot een tegenpunt laten aan teken, doch dat had weinig te be tekenen en het spelbeeld veranderde hier zeker niet door. Juist voor de rust zorgde Hans Geelhoed voor 5-1. Na de rust was er een kwartier ge speeld toen Toon Schouwenaar op dook en de Burghse korf opnieuw doorboorde, hetgeen 6-1 betekende. Door een tegenpunt van J. Rijnberg kwam DFS nog even terug (6-2) doch NOAD bleef sterker. Johan van dei- Linde bracht tenslotte de eindstand op 7-2. NOAD II-YVIK II 5-7 NOAD kon met 5 invallers niet verhinderen dat de reserves van WIK dc winst mee naar Kerkwerve namen, doch niettemin speelden de blauw-witten een aardige wedstrijd. De gasten namen na een kwartier spelen door een treffer van Daan Ooms de leiding en via een afstands schot van Kees Quartel liepen de gasten uit tot 0-2. Mevrouw Land- man-van der Werf schoot WIK naar 0-3 en na een half uur spelen werd het door toedoen van Joop Kloet zelfs 0-4. Pas kort voor het verstrij ken van de eerste speelhelft slaagde Joke van Schelven er in om de ach terstand voor NOAD wat dragelijker te maken. (1-4). Na de rust was NOAD met de bes te voornemens bezield en reeds na 5 minuten spelen slaagde Piet van der Velde e rin om de achterstand tot 2-4 te reduceren. NOAD kwam er nu goed in en Johan van der Linde slaagde er tweemaal achtereen in om een doelpunt te maken, hetgeen 4-4 betekende. WIK kwam door een doelpunt van Joop Kloet wer op 4-5, doch Johan Doeleman zorgde ander maal voor de gelijkmaker (5-5). Toen Daan Ooms even later een strafworp benutte betekende dat voor NOAD de genadeslag en door Joop Kloet WIK de winst mee naar huis kon werd het tenslotte nog 5-7, zodat nemen. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden,, Wedvlucht vanuit Tours, afstand 529 km. Gelost om 5.15 uur. Aan komst 1ste duif 17.30 uur. L. Fontcine, Dreischor 1, 5; L. Heyboer 2; Feleus-Westenbrugge 3; ZIERIKZEE, 13-6. Afgelopen week zijn aan de huishoudschool „Prinses Juliana" de mondelinge examens voor Inrichtingsassistente afgeno men, 48 leerlingen werden aan deze proef onderworpen, waarvan er 46 met goed gevolg hun examen hebben afgelegd. Als Rijksgecommitteerden waren hierbij aanwezig mevrouw W. M. Blauwhof-van Scheijndel uit Til burg en mevrouw W. Okkerse-Hoo- gerbrugge uit Delft. Verschillende meisjes hebben gesolliciteerd en reeds een passende werkkring ge vonden. Hieruit blijkt dat de vraag naar ge diplomeerde Inassen groot is. De uitreiking van de diploma's vond vrijdag j.l. plaats in de school. Mejuffrouw Van Liere, directrice dei- school, feliciteerde de geslaagden en wees de leerlingen op de belangrijke taken, die ze in de maatschappij gaan vervullen. Namens de gecommitteerden sprak mevrouw Okkerse enkele woorden, waarbij ze de leerlingen eveneens fe liciteerde met het behaalde succes. Eén der Inasleerlingen bedankte daarna namens allen de directrice en P. Hillebrand 4, 11; L. Noordijk 6; W. Blom 7, 8; C. Groenleer 9; B. Wesdorp 10. Dinsdagavond vanaf 18.15 uur in- manden voor nat. en ver. St. Vin cent in korflokaal Korte Groendal. Hoofdprijs gewonnen door L. Fon tei rie. P.V. „De Brusc. Trekker" Wedvlucht vanaf Rouen (Fr.); af stand plm. 325 km. Gelost otn 5.30 uur met mooi weer; aankomst 1ste duif 10.47 uur, laatste prijswinnende duif om. 11.11 uur. De uitslag luidt als volgt: H. P. v. Noorden 1, 8; T. M. Dalebout 2, 5. 7. 14, 18; C. Zandijk 3. 4, 16; L. de Bruine 6, 15; A. de Koning 9, 17; P. Dooge 10; P. Steketee 11; B. de Rui ter 12; A. de Ruiter 13. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 14-6. Voor totonum- mcr 48, de laatste van dit seizoen, hadden zich 385.575 deelnemers ge meld. Er was ingelegd f 728.092,—. Een prijzenbedrag van f 327.642,is beschikbaar. Voor de eerste eri derde prijs ligt gereed f 98.292,en voor de tweede en extra prijs f 65.528,Er waren reeds vier meldingen van der tien goed. docenten, onder aanbieding van een prachtige schemerlamp. Verschillen de leerlingen hebben hun beroeps keuze reeds gemaakt en wel als volgt: 20 verpleegster, 2 kinder verzorg ster, 2 kinderbescherming, 7 kraam verzorgster, 1 dierenverzorgster, 2 zwakzinnigeverzorgster, 1 ass. huis houding, 2 ziekenverzorgster, 1 tand artsassistente, 1 schoonheidsspecia liste, 1 dogela, <1 assistente admini stratie, l naar kunstzinnige richting, de anderen zijn nog onbekend. Van de geslaagden waren er 15 met een zeer goede stage en 30 met een goede stagè. Onderstaande leerlingen zijn ge slaagd voor het Inas-Eindexamen: N. den Boer, J. Geluk, S. Hage, A. v. d. Hoek, T. Meerdink, L. Moermond, D. van Oeveren, L. Plaaling, M. Steutel, C. v. d. Welle en S. v. d. Werf uit 'Zierikzee; M. Bakker, C. Glerum en J. Steur uit Burgh; I. v. d. Berg, E. Bolkenbaas, J. v. d. Hou ten, M. Smits en L. Stouten uit Kerk werve; C. Landegent, M. van Pesch en D. Stoel uit Haamstede; R. de Jonge, M. van Leeuwen en I. Rijn berg uit Brouwershaven; L. de Keij- zer uit Schuddebeurs; I. Kurvink uit Noordgouwe; C. Heijboer uit Drei schor; N. Heijboer, M. Flikweert, N. t Flikweert en N. van Klinken uit' Nieuwerkerk; A. v. d. Houten uit Zonnemaire; K. v. d. Bos uit Oos- terland; W. Verwijs uit Bruinisse; M. Bijl uit Duivendijke; A. van Dom melen uit St. Philipsland; N. Bakker, T. Hameete; J. van Nieuwenhuijzen uit Dirksland; D. Buth, J. Lokker, A. v. d. Velde en N. de Groot uit Mid- delharnis; J. Leijdens uit Melissant; F. Kakebeeke uit Wolphaartsdijk. Guerrillastrijders in Jordanië vrijgelaten AMMAN, 14-6. Het Jordaanse le ger heeft zondag 42 Palestijnse guer rillastrijders in vrijheid gesteld die op 7 juni bij de gevechten tussen het leger en de commandostrijders in Zarka op 20 km. van Amman gevan gen waren genomen. Het commando van de gewapende Palestijnse strijd heeft inmiddels la ten weten dat het grootste deel van de door beide partijen gemaakte ge vangenen vrij gelaten is. DINSDAG 16 JULI. NED. I. Eerst een reportage van het wereldvoedselcongres dat van middag door koningin wordt ge opend en waar Oe Thant van de V.N. zal spreken. Op het. congres dat on der auspiciën van de FA Owordt ge houden, wordt het wereldvoedsel probleem belicht. Na Bruintje Beer, Daktari, Paula komt in gevaar bij het redden van dieren. Als we het journaal en Brandpunt hebben ge had, de Andy Williams show met o.a. Mary Hopkin, Jo Anne Worley en Jonathan Winters. De titel van de zesde episode van Wij, heren van Zi- chem is, Jan Smed, het zal mijn broek wel varen. Dit keer liefdes perikelen o.a. van de jonge Coene, Wiske en Niske. aarna nog een film van Piet Out onder de titel Geef ze een dak boven het hoofd, gemaakt voor de stichting Mensen in nood. NED. II. Eerst Den Haag vandaag en informatie over het Holland Fes tival, vervolgens start de AVRO met een nieuwe serie: Wat. nu mr. Deeds? Mr. Deeds erft veel geld en dat geeft nog al eens moeilijkheden. In Pey ton Place worden Stella en dokter Rossi gehoord door de rechtbank. Dan het eerste deel van een Duitse documentaire, Zeven weken op het ijs. Het is het gedramatiseerde ver haal van het. luchtschip Italia, dat op Spitsbergen verongelukte, toen het een poolvlucht trachtte te /naken. De radio-installatie wa sonklaar cn enkele overlevenden begonnen de barre tocht naar de bewoonde we reld om hulp te halen. De film is een reconstructie aan de hand van het boek dat Nobile, de ontdekkingsrei ziger die het overleefde, over zijn avontuur met de Italia schreef. DINSDAG 16 JULI. NED. 1:18.15 Tweede wcreldvoed- selkoxigres: 18.45 Pipo; 18.55 Nieuws; 19.04 Bruintje Beer; 19.08 Daktari kl. 20.00 Journaal kl; 20.20 Brandpunt kl.: 21.00 De Andy Williams-show; 21.50 Wij, heren van Zichem; 22.45 Geef ze een dak boven het hoofd; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Pipo; 18.55 NicHWS; 19.04 Den llaug vandaag; 19.09 11 ol^ land Festival '70; 19.50 Wat nu, mr. Deeds? kl.; 20.00 Journaal kl.; 20.20 Peyton Place; 21.10 Sieben Wochen auf Ucm fis; 22,40 Journaal. ÏÉrL MK&v c'M E enplaatje van een zomerse dag in de dertiger jaren op het strand van Renesse. Men ziet de strandtent bij de trap en het handjevol mensen op de wijde zandvlakte. DODELIJKE ONGELUKKEN OUD- EN NIEUW GASTEL. Za- terdagmorgen is in Oud- en Nieuw Gastel de 17-jarige scholier J. M. bromfiets tijdens het oversteken van Ossevoort uit Klundert met zijn de voorrangsweg door een personen auto aangereden. Hij werd zwaar ge wond naar het ziekenhuis overge bracht, waar hij bij aankomst bleek tc zijn overleden. DOORNSPIJK. Zalerdagmidadg is de 60-jarige J. H. Bduijstens uit Den Haag bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Nadat hij op de weg Hoevelaken-Zwolle zijn auto op een uitvalstrook had geparkeerd, stak hij de rijbaan over waarbij hij door een personenauto werd gegrepen. De man was op slag dood. VEGHEL. De 3-jarige J. J. J. Osin- ga uit Veghel is om het leven geko men bij een verkeersongeval. Het kind werd aangereden door een mo torcarrier en overleed op de plaats van het ongeluk. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Den Dolder als pre dikante voor bijzondere werkzaam heden (geestelijke verzorging in het psychiatrisch ziekenhuis Willem Arntsz Hoeve) mevrouw J. W. K. Lieferink-Oberman, kandidate te Amersfoort, die dit beroep heeft aangenomen - te Oud-Alblas, kandi daat A. W. van der Plas te Katwijk aan Zee - te Spijkenisse W. Sirag te Rotterdam-Z. Aangenomen naar Maarn-Maars- bergen H. J. Oudhof te Rossum. Bedankt voor Nieuw-Beijerland H. van Dijk te Leerdam - voor Veenen- daal J. Smit te Soest. Gereformeerde Kerken Geslaagd voor het préparatoir exa men kandidaat L. A. J. Wolthuis, Claude Monetstraat 113 te Zaandam, die in verband met verdere studie geen beroep in overweging kan ne men, maar wel zondags de kerken wil dienen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Uithuizen P. Deddens te Rozenburg. Aangenomen naar Kampen P. Lok te Zuidhorn, die bedankte voor Dalf- sen en voor Ede-Wageningen. Chr. Gereformeerde Kerken Tweetal te Papendrecht W .H. Ve- lema te Apeldoorn en Chr. Verhagc te 's-Gravenhage. Bedankt voor Drogeham A. van der Veer te Nieuwe-Pekela. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te IJsselmonde J. Mijn- ders, kandidaat te De Meern. Bedankt voor Barneveld P. Blok to Dirksland - voor Clifton (U.S.A.) J. C. Weststrate te Meliskerke - voor !Paterson (N.J.) (V.S.) D. Hakken berg te Dordrecht. Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Ablasserdam, Arne- muiden, Rhenen, Roterdam-West, Tcrneuzen en Dordrecht A. Wink, kandidaat te Gouda. Gcref. Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK - Donderdag 18 juni, 7.30 uur, ds. G. v. d. Breevaast, H. I. Ambacht, voor de HBUMA-zen- ding. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Wierden: J. Smit, Putten. Gcr. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Oosterwolde cn Smil- dc: B. van Riet, Bolnes-Slikkerveer. Ger. Gemeenten Beroepen te Oostkapelle, Boskoop en Bodegraven: kand. J. Mijndcrs, De Meern. Advertentie RENESSE, 14-6. In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 1 uxir, reed de heer K. uit Rotterdam zijn drie maanden oude Opel Cadet vast tussen de betonnen, palen,' die de ingang markeren van kampeer centrum „De Witte. Boulevard" tc Renesse. Volgens ziju zeggen had hij, komende uit de richting Haamstede, hi/ hel opdraaien van de Hoogc.oom plotseling moeten uitwijken voor ren op de linker weghelft rijdende tegenligger. Deze laatste zou zijn doorgereden, waarna de heer K. naar links schoot, een zware beton/wal omver reed cn tegen ccn tweede tut stilstand kwam. Dc wagen werrl bij deze aklie zwaar beschadigd. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode). Ditishetrecept: Kaasfondue van Nederlandse kaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn ln de pan verwarmen tot de wijn v gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden Jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak /-y~) afinaken met zout, peper, y nootmuskaat en wat kirsoh.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4