AGENDA Jubileumviering afdeling Noordgouwe e.o. plattelandsvrouwen Komt „De Emmaüsgangers" in daglicht Nieuwe naam „Veilig Verkeer Nederland" Overvallen te Parijs STREEKNIEUWS SP0RTT0T0 Weer overstromingen Hongarije-Roenienië Feestelijke dag in natuurgebied „De Seheljdioek" Een unieke gebeurtenis haclclen onlangs talrijke bezoekers van de dieren tuin in Bremen. Drie Siberische tijgers zagen in het tijgerpark hel levens licht. Weliswaar vroeger dan verwacht, zodat de speciaal voor de geboorte voorbereide kooi leeg bleef. Terwijl de tijger-moeder zich zeer snel van de miskraam herstelde, doorstonden tivee van de kostbare jonge dieren de kritische eerste levensfase niet. Ook de derde baby scheen geen levens kansen te hebben, toen de moeder het harteloos verstootte. Maa^r Joyce Munro, de echtgenote van de directeur van de dierentuin (beiden komen uit India), greep met een babyfles reddend in en kweekte de 1.300 gram zware zuigeling met een speciale melksubstantie op. In de vaste wil te overleven, accepteerde de tijgerbaby elk uur de voeding, opende na twee weken - intussen 500 gram zwaarder geworden - zijn ogen en schijnt nu bij zijn liefdevolle pleegouders zijn moeder nauwelijks te missen. NOORDGOUWE, 13-1. De afdeling Noordgouwe en omstreken van dc Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen herdacht op feestelijke wij ze het tienjarig bestaan van de afde ling met een bijeenkomst in het na tuurgebied „De Schelphoek", waar de jubileumdag namens de feestcom missie werd geopend door mevrouw Moermond-Mol. Zij riep een speciaal welkom toe tot de eerste leden van de afdeling, die bij de oprichting aanwezig waren. De betreffende leden kregen een corsa ge opgespeld door mevrcuw Van der Werf-Klaasse, en een lepeltje aan geboden. Namens de eerste leden bood vervolgens mevrouw Der We- duwen-Steendijk twee vaasjes aan en fraaie bloemen. Mevrouw Dei- Weduwen was gedurende vijf jaar de eerste presidente van de afdeling. De tegenwoordige presidente, me vrouw Motmans-v. d. Feen wees er vervolgens op dat het zonder de steun vari de leden onmogelijk zou zijn om iets te beginnen. „Maar wij hebben samen een hechte band en vele enthousiaste leden" aldus de presidente, die hierna een felicitatie- schrijven voorlas van burgemeester en mevrouw Everwijn. Vervolgens werd een gedicht over de afgelopen tien jaar, gemaakt door mevrouw Mandemaker-Penning, voorgelezen, waarna mevrouw Van der Werf enkele Zeeuwse gedichten voordroeg. Er werd hierna thee ge schonken en cake gepresenteerd. De dames zaten gezellig bijeen op tuin stoelen in de vrije natuur, waarbij mevrouw Goemans-Moermond zorg de voor een gezellig muziekje via de grammofoonplaat, waarvan ze een uitgebreide keus had meegenomen. Het refrein van een door mevrouw Mandemaker gezongen Zeeuws lied je noodde tot meezingen. Koffiemaaltijd Na deze vocale onderbreking werd het spel „Trek aan de bel" ge speeld. De dames van de winnende ploeg ontvingen na afloop een zak doekje, in de vorm van een corsage. Daarna was het tijd voor een speur- President Nixon heeft een uit negen man bestaande commissie in het leven geroepen die een onder zoek moet instellen naar de onrust aan de Amerikaanse universiteiten. Minister van buitenlandse zaken William Rogers heeft categorisch ontkend dat de Verenigde Staten op het punt zouden staan militair in Jordanië tuss enbeide te komen. De 24-uurs race van Le Mans heeft zondag het leven gekost aan een route-commissaris. PARIJS, 15-6. Zondagavond laat zijn in Parijs twee overvallen ge pleegd op lopers van de Frans-Por- tugese Bank. De rovers makten zich uit de voeten met bij elkaar 600.000 francs. Eerst werd om 22 uur een loper door twee gewapende mannen aan gehouden in het centrum van de stad. Hij moest 200.000 francs in bankbiljetten afgeven. Een uur la ter werden in de voorstad Ivry twee lopers het slachtoffer van vier ro vers, die er met 400.000 francs van door gingen. LAND- EN TUINBOUW Eerst kiezen, dan schillen Eet u dagelijks aardappelen cn heeft u een groot gezin? Maakt u het zich dan gemakkelijk bij het aardappelschillen. De techniek biedt mogelijkheden genoeg. Het goedkoopste is het dunschil- mesje, waarbij wordt voorkomen dat men tijdens het scshillen te diep in het vlees snijdt. Een test heeft uit gewezen dat op deze wijze slechts 4 a 5 minuten nodig zijn voor een hal ve kilo aardappelen. Een stapje verder gemechaniseerd is de met de hand gedraaide of op de waterleiding aangesloten schil- machine, met een inhoud van 1 kilo. Benodigde tijd 3 minuten mecha nisch schillen en 2Vz minuten na- schillen en pitten en nog 2 minuten machine schoonmaken. Volledig gemechaniseerd bent u met de elektrische schrapmachine, maar ook hier ontkomt u niet aan naschillen en pitten. Uit bovenstaande blijkt dat het „naschillen en pitten" ondanks alle mechanisatie, nogal wat tijd in be slag neemt. Toch is dit niet noodza kelijk. Hoe onregelmatiger de knol- vorm is, hoe langer men zal moeten schillen en nawerken. Natuurlijk kan men de aardappel zo lang in de machine laten tot hij rond geslepen is, maar dit gaat niet alleen ten koste van het gewicht maar ook van de smaak. Het voordeligst cn het lekkerst zijn de rassen met een mooie gave knolvorm en niet te diepe kiemogen of putten. Voor de Nederlandse huisvrouw komen hiervoor in aanmerking: a. Bintje, als stijve aardappel om te bakken: b. de -Lekkerlandcr cn Dorc als bloemige aardappel om te koken. Wat dc consumptiekwaliteit betreft zijn dit tevens dc meest gewaardeer de Nederlandse aardappelen met dc lekkerste smaak. Daarbij komt dat de Lekkerlander mooi van vorm is en zulke ondiepe putten heeft, dat deze na het mechanisch schrappen zonder bijwerk zo in de pan kan. Door een goede combinatie van dc juiste machine en de juiste soort aardappel kan men zich tijd en ruwe handen besparen. tocht, waarbij volop de gelegenheid om van de natuur te genieten. De koffiemaaltijd vond plaats in het Kamphuis aan een met veel bloemen feestelijk gedekte tafel. Tot slot werd een kleurenfilm ver toond, waarna mevrouw Moermond ROTTERDAM, 11-6. Het schilde rij de Emmaüsgangers van Han van Meegeren, indertijd aan Vermeer toegeschreven en voor 550.000 gulden door het museum Boymans in Rot terdam aangekocht, is weer even in het daglicht getreden door vragen van het Roterdamse raadslid mr. dr. S. W. Couwenberg. Hij vindt het niet juist, en met hem vele anderen, dat het museum Boymans, verdrietig over de mis koop, het schilderij in de kelder van het kunstgebouw heeft opgeborgen. Het schilderij moet, zo zegt dr. Cou wenberg, in verband met de kunst historische curiositeitswaarde op de een of andere wijze voor het publiek te. zien zijn, bijvoorbeeld in het His torisch Musum in Rotterdam. Rotterdam kocht de Emmaüsgan gers in 1937. Kunsthistorici en -ana- lysten bepaalden dat het een echte Vermeer was en met die status heeft ZIERIKZEE Geslaagd Dezer dagen slaagde te 's Herto genbosch voor acte „Muzikale vor ming" N.O., (en voortgezet onder wijs) met bijzondere aantekening voor muziekgeschiedenis en muziek- beluisteren, de heer P. G. Rotte le raar aan de L.T.S. te Zierikzee. De Rode Kruis-collecte Het bestuur van het Ned. Rode Kruis, afdeling Zierikzee-Kerkwerve deelt mede dat de gehouden inzame ling 1970 totaal heeft opgebracht: te Zierikzee f 4.191,03; te Kerkwerve f 930,- Het bestuur is allen zeer dankbaar, die, op welke wijze ook, hebben meegeholpen dit mooie re sultaat te bereiken. Londen op de buis Door zeer gunstige atmosferische omstandigheden (hoge drukgebied) was zaterdagmorgen Londen recht streeks duidelijk op de t.v. te zien. De ontdekker was de t.v.-monteur de heer Tanis, die samen met 'een vriend, aan het toestel zat te mani puleren en toen plotseling de Horse Guards rechtstreeks in het oog kreeg. Ook koningin Elisabeth verscheen even later duidelijk op het scherm. Een bijzonder interessant t.v.-mee- vallertje. Aan de Chr. Ped. Akademie te Am sterdam (Dinkelstraat) slaagde voor de onderwijzersakte (met gymnas tiek), onze vroegere stadgenote mej. M. M. Bij de Vaate. Aan de Chr. Paedagogische Academie te Middelburg slaagde voor het,examen onderwijzeres mej. J. Hanse te Zierikzee. ZIERIKZEE/BRUINISSE Openstelling mosselseizoen Door het produktschap voor vis en visprodukten wordt vandaag (maandag 15 juni) het mosselsei- zcen opengesteld, d.w.z. dat mossel handelaars hun bestellingen bij het mosselkantoor kunnen plaatsen. De gezamenlijke handelaars besloten echter vorige week 'nog niet te be stellen, gezien het warme weer dat de export naar België riskant maak te, want vis waaronder mosselen kunnen een grote hitte tijdens transport moeilijk verdragen. Even eens mede bepalend voor het uitstel was het uitzonderlijk vroege tijdstip en de in België geldende autobelas ting, ook als een vrachtauto maar enkele dagen per maand rijdt, moet over de gehele maand autobelasting worden betaald. Door de aankoop uit te stellen tot 22 juni en de export te laten aanvangen op 29 juni heft men deze voor de Belgische cliënte de ongunstige faktor op. Hoewel dc kwaliteit van de mosselen goed is zal men met Duitse, Deense en Ierse konkurrentie, die de prijs zal be ïnvloeden, rekening moeten houden. Voor het eindexamen ter verkrij ging van de leerbevoegdheidsakte B (viool) slaagde aan het Maastrichtse conservatorium, onze vroegere stad genote mej. M. Keuning. RENESSE Moeilijkheden in „De Stulp" In de nacht van zaterdag op zon dag, omstreeks 1 uur ontstond in ca- fetaiia „De Stulp" te Renesse hand gemeen tussen enkele jongelui. De politie werd gewaarschuwd. Deze schikte de zaak in der minne. 25 jaar werkzaam bij de PZEM Donderdag 11 juli was het voor de heer. Dorreman. monteur le klasse bij de P.E.Z.E.M., 25 jaar geleden dat hij bij het bedrijf in dienst trad. Voor deze gelegenheid werd hij don derdag in Middelburg door dc direc teur toegesproken. Vrijdag werd een receptie gehouden in hotel Concordia in Zierikzee. DREISCUOR De Rode Kruis-collecte Dc jaarlijkse huis aan huis-collcc- te ten bate van het Ncd. Rode Kruis hoeft in Drcischor f 673,10 opge bracht. Dat betekent een mcer-op- brengst ten opzichte van vorig jaar van f 110,02. Ongetwijfeld een mooi resultaat. een slotwoord sprak tot allen en dank bracht aan de feestcommissie voor de prettige samenwerking voor deze dag. Mevrouw Motmans bood hierna de dames een fraaie plant aan. Al met al ziet de afdeling Noordgouwe terug op een bijzonder geslaagde jubileumdag. het jaren in Boymans gehangen, een van de grote stukken uit de verza meling, een publiektrekker. die het museum echt nodig had als tegen wicht tegen Rembrandt's Nachtwacht in het Rijksmuseum in Amsterdam. In 1945 kwam de teleurstelling: de onbekende Nederlandse schilder Han van Meegeren bekende dat hij - in direct - talrijke musea in de wereld had verrijkt met schilderijen die aan de groten uit de schilderkunst wer den toegeschreven. Kort daarna moet de Emmaüsgangers in de kel ders van Boymans zijn opgeborgen. HARDENBERG. Met een zuiver gericht voetbalschot door een papie ren wand verrichtte prins Claus de openingsceremonie van het sport veldencomplex de Boshoek te Har- denberg. NIEUYVERKERK Uitermate veel grof vuil Vorige week werd door de ge meentelijke vuilnisophaaldienst grof vuil opgehaald, wat in feite geen bij zonderheid is. De hoeveelheid van het grof vuil was ditmaal echter uitermate groot en de speciaal daar voor gecharterde vrachtwagen moest menige rit naar de Ouwerkerkse vuilnisbelt maken, waar al het Dui- velandse vuil wordt gedeponeerd. Restauratie Ceref. Pastorie Het aannemersbedrijf L. Tieleman te Nieuwerkerk/Haamstede is thans bezig, de pastorie van de Gerefor meerde Kerk aan de Ooststraat 12, weer bewoonbaar te maken voor een nieuw te beroepen predikant, in de vakature dr. J. H. Becker, die begin dit jaar met emeritaat naar de ge meente van Oostzaan is vertrokken. Het gebouw zal een grondige restau ratie ondergaan, en tevens zal er cen trale verwarming in worden aange legd. Deze week is het bouwbedrijf Tieleman gestart met het verbeteren van de predikantswoning. Vrijwilli gers uit de gemeente dragen ook hun steentje bij door mee te helpen aan verschillende werkzaamheden. Het ligt in de bedoeling dat de Gerefor meerde Kerk van Nieuwerkerk, in combinatie met de Gereformeerde Kerk van Bruinisse, een nieuwe pre dikant gaat beroepen, welke in Nieu werkerk woonachtig zal zijn. Kinderzorg Door mevrouw J. J. van Strien- Dalebout is naar de stichting Kin derzorg opgezonden, de bijeenver gaarde bedragen van: Janny Hage f49.84; Annemarie v. Putten f40,10; Cobi Dorst f 33,15; Marjan Cats f 31,15; Johnny ter Riet f 20,60. To taalbedrag f 174,84. OOSTERLAND Chr. Vrouwenvereniging „Martha" Donderdagavond 11 juni jl. heeft de Chr. Vrouwenvereniging: „Mar tha" alhier, onder leiding van de presidente, mevr. Ommering-Korpel, weer het vergaderseizoen afgesloten. Na opening met zang en gebed las de presidente een schriftgedeelte en hield vervolgens een inleiding over de gelijkenis van de „Barmhartige Samaritaan", waarover enige be spreking volgde. Na afloop dankte de presidente alle bestuursleden, or- ganistes en leden voor alles wat zij in het afgelopen vergaderseizoen veer de vereniging beben verricht en wenste allen een prettige vakan tie toe en een wederzien tot het vol gende vergaderseizoen. Na het zin gen van Gez. 232 1 en 3 sloot de presidente deze laatste vergadering met dankgebed. De rupsenplaag Van gemeentewerken van Duive- land is men begonnen op drastische wijze door middel van een bespui ting de hier heersende rupsenplaag te beteugelen. Zoals bekend huizen deze dieren, vermoedelijk weer de rupsen van de basterd-satijnvlinder, met duizenden in de bomen langs de wegen hier ter plaatse en scheiden een zekere vetachtjge substantie af die zich hecht aan ramen van wo ningen etc, waar dit niet gemakke lijk af te wassen is. Collecte „Het Hoogeland" De lijstcollecte, die hier ter plaatse werd gehouden ten bate van de stichting „Het Hoogeland" te Beek bergen, onder leiding van mevr. C. van Dijke-Bolle, door Joke en Lian- ne van den Houten en Marteijn en Piet van der Maas,, bracht op de som van f 122. Scheidende kleuters maakten rijtoer In plaats van het traditionele af scheidsfeestje met de klóuters, die tengevolge van hun leeftijd dc Chr. Kleuterschool: Rgdda Bnrncn" al hier, hoofd mej. M. K. Beije, gaan verruilen voor de lagere school, heeft men nu met deze kinderen, 23 in ge- lal, een rijtoertje wezen maken door hel zonovergoten Duiveland en een gedeelte van Schouwen. Kwart over één vertrok men met oen viertal luxe auto's, waarvan er Iwcc werden bestuurd door de on- ARNHEM, 13-6. „Veilig Verkeer Nederland" zal de nieuwe naam zyn van het Verbond voor Veilig Verkeer. Dit is een uitvloeisel van de nieuwe statuten van het verbond, die in de vrüdag in Arnhem gehouden buiten gewone algemene ledenvergadering werden aanvaard. Met het nieuwe statuut is de basis gelegd voor een aan de eisen van de ze tijd aangepaste organisatiestruc tuur-. Zo zullen enerzijds de ruim 550 WENEN, 14-6. In Hongarije en Roemenië hebben zich zaterdag en zondag nieuwe overstromingen voor gedaan. Het Hongaarse persbureau M.T.I. meldt dat men tienduizenden men- RIDDERKERK. De 22-jarige M. Bakker uit Barendrecht, is zondag in Ridderkerk levend verbrand in zijn auto. die uit de bocht was ge vlogen en in brand was geraakt. Zwcdcn-Uruguay X Brazilië-Roemenië X West-Duitsland-Peru X België-Mcxico X Tsj. Slow.-Engeland X Marokko-Bulgarijc X Goten borg-A.D.O. X Djurgarden-Twcnlc X M.V.V.-Zilinia X Holl. Sp.-Alvidabcrg X Anderlecht-A.D.O. X St. Luik-Borussia D X Ilamb. SV-Göteborg X dcrwijzeressen der school, mej. M. K. Beije, hoofd en mevr. S. Dale bout-van Dijke, leidster, eerst naar hel hertenkamp te Ouwerkerk, mooi gelegen in een lommerrijke omge ving. Hiervandaan ging het op Schuddebeurs aan waar dc kinderen in de daar gevestigde speeltuin zeer hebben genoten, temeer omda t ze maar alleen in deze mooie instelling aanwezig waren. Na een ijsje te heb ben genuttigd vertrok 'men naar Noordgouwe en zo over Dreischor naar Sir Jansland door het vogelrij- ke Dijkwater. Verder kwam men op Bruinisse waar op het daar aanwe zige strandje door de kleinen ge zwommen werd. Verder werd op Bruinisse nog op een ijsje getrac- teerd cn werd het lijd huiswaarts le keren. 'Ongeveer half zes was men weer op hot dorp terug na een zeer genotvolle middag voor de kleuters. Aan dc Scholengemeenschap „De Vakschool" le Goes slaagden voor hel diploma 3-jarige voorop leiding hoger beroepsonderwijs W. M. van Slii. n 1.' Anna .lainl.apoUl. i en K. M. v. d. Zandc te Ooslcrland. plaatselijke afdelingen met 160.000 leden door invoering van onder meer een systeem van getrapt stemrecht, een grote verantwoordelijkheid krij gen ten aanzien van het landelijk be leid „Veilig Verkeer Nederland", an derzijds zullen een centrale ledenad ministratie en een uniforme contri butieheffing leiden tot meer efficien cy en een centraal geleide professio nele aanpak bij de bestrijding van de verkeersonveiligheid. sen in het oosten van Hongarije bij de grens van Roemenië heeft moeten evacueren en dat de stijging van het water in twee zijrivieren van de Tisza een zeer kritieke toestand heeft geschapen. Hel Roemeense persbu reau Agerpress liet weten dat er zich in de Roemeense districten Cluj en Bihor en het gebied van Satu Mare nieuwe overstromingen hebben voor gedaan na zware regenval. In deze gebieden staan nu tienduizenden hectaren bouwland onder water. HENDRIK IDO AMBACHT. De 22-jarige Maarten Bakker uit Bai-en- drèchl is zondag in Hendrik Ido Ambacht bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De man bestuur de een nieuwe personenauto. Des nachts om half drie vloog zijn wagen op de rijksstraatweg in Hendrik Ido Ambacht met een snelheid van naar schatting 120 kilometer per uur uit de bocht, ramde een lichtmast en een betonnen bermpaal. De bestuurder werd uit de wagen geslingerd. Hij kwam onder de auto terecht. Deze was gekanteld en vloog in brand. ZUIDWOLDE. De 20-jarige Jan Hein uit Zuidwolde is zondag opslag gedood, toen hij.als voetganger op de Westeresweg in Oud-Appelscha door een atuo werd gegrepen. SCHOORL. Een brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het café-restaurant paviljoen Minkema in Kampei-duin in de as gelegd. Van hel houten gebouw, dat op een duin top ligt, was binnen enkele uren niets meer over. De schade bedraagt enkele honderdduizenden guldens. VENLO. Als de bestaande plannen worden verwezenlijkt, de rijks- en provinciale subsidies zijn verzekerd en ook de gemeente Arccn cn Vel den de principiële medewerking heeft toegezegd, zal Venlo binnen afzienbare tijd de beschikking krij gen over ccn waterrijk recreatiege bied met een oppervlakte van meer dan 200 ha. op de grens van de ge meente Venlo mol die van de ge-., meente Arccn cn Velden. FINANCIËN EN ECONOMIE B.N.G. geeft lening uit DEN MAAG, 15-6. De N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten deelt mede voornemens te zijn over te gaan tot de uitgifte van een 8fti pet. 20-jarige oblgaticlening 1970, groot f ion min. dc koers van uitgifte zal op 23 juni voor beurs door dc B.N.G. worden bekendgemaakt en in de officiële prijscourant van do voreni- uiog vu.n dc d'icm lonhandcl gepu bliceerd. Maandag IS juni Zierikzee Havenplein, 6.45 uur, start Avond vierdaagse. Haamstede Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad. Woensdag 17 juni Kerkwerve Verenigingsgebouw, 7.45 uur, N.C.V. B.-voorlichtingsavond i.s.m. het Ne- derl. Zuivelbureau. Donderdag 18 juni Nieuwerkerk Clubgebouw, ledcvcrgadcring S.K.N.W.K. Vrijdag 19 juni Brouwershaven Ned. Herv. Kerk, concert Hulster Gem. Koor, o.l.v. Jo Ivens. Roosendaal Schouwburg „De Kring". 2 uur, alg. verg. Z.L.M. Zaterdag 20 juni Zierikzee Mondragon, 10 uur, jaarvergadering „Zevibel". Schuddebeurs „Weelzicht", zendingsdag Chr. Geref. Kerken. Advertentie Dagelijks op de hoogte van het saldo van uw rekening via REKENINGEN met dagafschrift Formulieren en overboekingen geheel kosteloos NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Arabische vrouw in Israël veroordeeld JERUZALEM, 14-6. De 26-jarige Arabische onderwijzeres Loftija Al- Havri die pakjes met vergiftigd ge bak naar Arabieren in Israël stuur de die zij verdacht van samenwer king met de Israëlische autoriteiten, is zondag in Jeruzalem tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het plan om deze mensen te vergiftigen mislukte, omdat een van de Arabie ren die een pakje had gekregen arg waan kreeg en tijdig alarm sloeg. De auditief gehandicapten DEN BOSCH, 12-6. Bij notariële acte is dezer dagen opgericht de Stichting Auditief Gehandicapten, waarin samenwerken de Nederland se Vereniging voor Slechthorenden, de Nederlandse Stichting voor het Dove en Slechthorende Kind en de Stichting ter Bevordering van dé be langen van de Ned. Kalh. Slechtho renden. De stichting, die toetreding van andere organisaties nastreeft, stelt zich ten doel oorzaken en ge volgen van gehoorgestoordheid te bestrijden. De stichting treedt hier- bij op als coördinatrice, maar kan ook zelf taken behartigen. Voorzitter van de stichting is prof, dr. L. B. W. Jongkecs, hoogleraar keel-, neus- en oorgeneeskunde aan de universi teit van Amsterdam. EINDHOVEN. Philips is begonnen met een nieuw type Stirling-motor. Het nieuwe type is gebouwd om de verschillende toepassingsmogelijk heden nader te onderzoeken, dit me de op verzoek van de licentiehou ders.-Met name gaat het hier om de toepassing van de Stirling-motor in vrachtwagens of busjes. AMMAN, 14-6. Yasser Arafat, de opperbevelhebber van de Palestijnse guerrilla-strijders, heeft zondag de Verenigde Stalen de schuld gegeven van dc huidige crisis in Jordanië en gezegd dat Washington in een twee de Vietnam zou belanden als het (roepen naar het Midden-Oosten zou zenden. DEN HAAG. In een huis aan de Juliana van Stolberglaan in Den Haag is het stoffelijk overschot ge vonden van de bewoonster, de 60- jarige mevrouw M. M. Kellenbach- Gras. Sectie heeft uitgewezen dat dc vrouw ongeveer drie maanden gele den is overledeVi. De vroiiw werd gevonden door dc politie. Deze was gewaarschuwd door buren. AMSTERDAM. B. cn W. van Am sterdam hebben dc gemeenteraad voorgesteld een proef te nemen met een wekelijkse koopavond op don derdag cn wel van 1 juli a.s. tot. 1 oktober volgend jaar. ZIERIKZEE Volksdansfestijn op 28 juli on niet op 28 juni In dc aankondiging aan hel V.V.V.- zomerprogramma onder het motlo ..Dinsdag-Zicrikzcc-Tocristcndag" werd ccn optreden van ccn aantal internationale volksdansgroepen aangekondigd voor 28 juni a.s. Deze volksdansers, uit Finland, Tsj.-Slo- wakpe. Finland, Turkc^c. Zweden en Nederland zullen hun dansen te Zierikzee echter uitvoeren op 28 juli, onder auspiciën van V.V.V. Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2