flO.- NS-Vakantie- dagtochten BLIK DOOR HET WERELD „Democratie" in Argentinië ONZE PUZZELRUBRIEK STREEKNIEUWS DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG De bevelhebbers van de Argen tijnse strijdkrachten hebben hun vroegere collega, generaal Ongania uit de presidentszetel gewipt, waarin zij hem bijna vier jaar geleden ge plaatst hebben. Hun motivering klinkt zeer ver heffend: Ongania maakte naar hun smaak te weinig haast met het in voeren van democratischer verhou dingen. Hij regeerde per decreet, zonder parlement. Partijen waren verboden en dat hij de vakbeweging niet helemaal in de hand had, lag er niet aan dat Ongania het niet pro beerde. Dat moet anders worden, menen de bevelhebbers van land-, lucht- en zeemacht. Hel bedenkelijke hierbij is wel licht dat Ongania door de Junta tot president werd verheven om precies die terugkeer naar de democratie te realiseren. Zijn voorganger Aram- buru had daar naar de smaak van de generaals niet vepl van terecht- Veertig mensen gewonil Itij treinbotsing in Denemarken KOPENHAGEN, 11-6. Bij Roskilde, een plaats ten westen van Kopenha gen, heeft zich in de nacht van Woensdag op donderdag een treinon geluk voorgedaan waarbij ongeveer 40 personen lichte verwondingen op liepen. Het ongeluk ontstond toen een per sonentrein die op weg was naar Kopenhagen op een goederentrein botste die juist het station van Ros kilde had verlaten. Door de klap liepen enkele rijtuigen van de per sonentrein uit de rails en sloegen om zodat er nog staalbranders aan te pas moesten komen om enkele pas- gebracht. Weer een generaal Binnenkort kiezen de legerleiders weer een nieuwe president in het rose paleisje van Buenos Aires, een man die van zijn ambt alleen maar zo lang zeker is als hij de generuals behaagt. Waarschijnlijk is hij zelf weer een generaal, die dan zal lijden aan het euvel dat hij door de aard van zijn vak niet zo erg geschikt is om de mocratisch te werken. Militairen zijn gewend bevelen te geven en dis cipline te handhaven en niet met hun minderen te discussiëren hoe zij het samen zullen doen. Dut de volgende niet democratisch opgeleide en niet democratisch ge trainde president er in zal slagen de Argentijnen de democratie te her geven, is daarom wel een erg opti mistische gedachte. Zij zouden het eens met verkiezingen kunnen pro beren, maar dat is geen legertradi- tie. Christientje mag blijven DEN HAAG, 11-6. Het departe- ment van justitie heeft besloten voor Christientje, een Zuid-Slavisch, in België geboren pleegkind, een verblijfsvergunning te verstrekken, zodat het meisje kan worden opge nomen in het pleeggezin Van Din- tor-van Oorschot. Minister Polak en staatssecretaris Wiersma (justitie) hebben dit aan de Tweede Kamer meegedeeld. Nu het kind reeds twee jaren in het pleeg gezin verblijft, is besloten de overi ge bezwaren uit een oogpunt van kinderbescherming niet te laten pre valeren aldus de mededeling aan de Kamer. Ondanks de hitte is er toch nog gepuzzeld en nog stevig ook, zodat het aantal inzendingen niet eens veel minder was dan op een zeg winterse dag. Daar gaat (althans voor deze week) dan onze puzzel-klimaat-ver- houdings-stelling De eerste prijs is bestemd voor: Mevr. A. W. de Vlieger-de Groen Mcidoornstraat 14 NIEUWERKERK De tweede prijs gaat naar: Sld. C. P. v. d. Velde 11e v.b.b. 131 Cie Oranje kazerne Delingsweg 20 SCHAARSBERGEN (Post Arnhem) De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. mahoniehout; 11. notoir; 12. sokkel; 14. mi; 15. oor; 17. lek; 18. Em; 20. oeros; 22. kam; 24. revue; 26. stam; 27. lakei; 29. loge; 30. tik; 31. vijftien; 33. les; 34. eg; 35. som; 36. pul; 38. N.T.; 39. pad; 40. mud; 42. kas; 44. duif; 45. gewei; 47. mier; 48. feit; 49. gesp; 50. prei; 52. leger; 54. raaf; 57. ben; 59. ren; 60. per; 61. om; 63. rob; 65. pui; 66. G.N.; 67. los; 69. kazemat; 72. hef; 73. vlag; 75. ketel; 76. Newa; 77. Oeral; 79. een; 80. kater; 81. s.s.; 82. mak; 84. bad; 85. Se; 86. tomaat; 89. menist; 91. patrijspoort. Verticaal: I. M.O.; 2. atoom; 3. hoos; 4. oir; 5. nr.; 6. es; 7. hol; 8. oker; 9. Ukkel; 10. te; 11. nietig; 13. leugen; 14. mosterd; 16. paktouw; 19. meester; 21. rak; 22. kaf; 23. mei; 25. vol; 27. lijm; 28. iep; 31. vod; 32. nuk; 35. saffier; 37. lamprei; 9. pi; 40. meter; 41. degen; 43. si; 45. gil; 46. Ier; 50. poolvos; 51. eb; 53. ge- welen; 55. ar; 56. fanfare; 58. nok; 60. put; 62. molest; 64. bak; 65. pal; 66. gewest; 68. sar; 70. zee; 71. men; 72. het; 74. gamma; 76. nadir; 78. laat; 80. kano; 83. khr; 84. beo; 87. op; 88.tij89. M.P.; 90. St. De nieuwe puzzel Horizontaal: 1. deel v.e. auto; 5. valse vrouw; 9. langstaartige Zuid- Amerikaanse papegaai; 10. redactie (afk.); 11. lengtemaat van 6 voet; 12. boom; 14. dommerik, stumper; 16. vereniging, verbond; 18. e^ns, een keer; 19. siervogel; 20. gewricht; 22. vreselijk; 23. platte, beitelvormig toe lopende spie; 24. voegwoord; 26. huisdier; 27. meisjesspeelgoed; 28. uiting van kou; 29. Europeaan; 31. telwoord; 33. maand v.h. jaar; 34. Europeaan; 36. kleine visotter, af komstig uit Noord-Amerika; 38. af gebroken deel van iets; 39. onverge lijkelijk, uniek; 40. eiland in de Middellandse zee; 41. te eniger tijd; 44. bruine waterverf; 46. slaande be weging; 50. deel van de hals; 52. troefkaart bij diverse kaartspelen; 54. voertuig; 55. titel (afk.); 56. slag hout bij het cricketspel; 57. inhouds maat; 59. muzieknoot; 60. hemelli chaam; 61. toiletbenodigdheid; 63. grote platte mand om het koren te zuiveren van kaf enz.; 65. vogel; 66. plaats in Tielerwaard; 68. Ned .om roepvereniging (afk.); 69. één der leden v.e. wet; 71. krijgsmacht; 72. schade aan schip of lading overko men gedurende de reis; 73. hervormd Esperanto; 74. boom; 75. verwarde boel; 76. drank. Verticaal: 1. weinig breekbaar mengsel van nitrocellulose *en kam fer; 2. licht rijtuigje; 3. godin van de vrede (mythologie); 4. rivier die bij Namen uitmondt (Franse benaming); 5. flink; 6. figuurraadsel; 7 .adellijk; 8. zangvogel: 11. morsig; 13. niet ver opwaarts reikend; 15. vroeger; 17. boom, 19. besmettelijke ziekte bij kippen; 21. halsdoek; 23. breibeno- digdheid; 25. tovergodin; 28. vogel; 30. muzieknoot; 31. groot visnet; 32. sterk hellend; 33. titel (afk.); 35. pi-o- per; 36. uitholling in een wand; 37. bladplant; 38. zangstem; 41. deel v.e. bouwwerk dat dient tot steun v.h. daarop gebouwde, bv. de fundering v.e. huis; 42. sterk ijzerhoudende grond; 43. persoonlijk voornaam woord; 45. in Zuid-Amerika in kud den levend zwijn; 47. schijngestalte van de maan (afk.); 48. bloeiwijze; 49. limonadesoort; 51. duinvallei; 53. in grove trekken; 56. mannelijk dier; 58. daaraanvolgend (afk.); 60. brede band van touw of andere stof; 61. ronde schijf als deel v.e. hijstoestel; 62. door vreemdelingen gebruikte titel van de keizer van Japan; 64. niet ver af; 66. toestand dat er geen oorlog of strijd is; 67. insekt; 69. op geld boven de parikoers; 70. soort kabeljauw met kleine kop. Vereenvoudigde Jeugdspaarwel DEN HAAG. 11-6. Bij de Twee- de Kamer is een ontwerp voor een nieuwe, sterk vereenvoudigde jeugd- spaarwet ingediend. De belangrijkste wijziging ten op zichte van de huidige wet zijn de volgende. Het voorschrift, dat uitbe taling van spaarpremie gelijktijdig dient te schieden met de uitbetaling van het tegoed, vervalt. De mogelijkheid tot premietoe kenning in geval van huwelijk wordt verruimd, nu moet een aan vraag nog binnen een jaar na de hu welijksdatum worden ingediend. Voorgesteld wordt om iedere ge huwde deelnemer, die tenminste drie spaarjaren achter de rug heeft, aan spraak te geven. Verder zal het mogelijk zijn om reeds vóór het huwelijk geld op te nemen en na het huwelijk premie te ontvangen over het opgenomen bedrag, voorzover opneming en pre mie-aanvraag in hetzelfde kalender jaar vallen. Flitsen uit het buitenland TEL AVIV. Na een nacht van to tale rust langs de Israëlisch-Jor- daanse bestandslijn is de Allenby- brug de voornaamste Jordaanoever- verbinding tussen Jordanië en het door Israël bezette deel van Jorda nië, donderdagmorgen weer openge steld na woensdag in verband met een Joodse feestdag gesloten te zijn geweest. ROME. Een van de mooiste plei nen van Rome, de Piazza Farnese, zal vanaf zaterdag het exclusieve domein van de voetgangers zijn. Het is het vijfde plein in Rome, dat ver lost wordt van de stank en het la waai van het verkeer. BUENOS AIRES. De ex-president van Argentinië, Aramburu, is op 1 juni geëxecuteerd, aldus een nieuw communiqué, dat van zijn ontvoer ders afkomstig zou zijn. PARIJS. De Zuidvietnamese afge vaardigde bij de vredesbesprekingen in Parijs, Pham Dang Lam, heeft donderdag bij de opening van de 70e zitting bekendgemaakt dat Saigon tussen 11 en 16 juli 6 gewonden of zieke Noordvietnamese krijgsgevan genen en 24 Noordvietnamese vissers vrij zal laten. MOSKOU. Tass meldt dat de Sow- jet-Unie en Noord-Vietnam in Mos kou een overeenkomst hebben ge tekend over steun van de Sowjet- Unie aan Hanoi. CAIRO. Negentien dagen vóór het vastgestelde tijdstip heeft de laatste Amerikaanse militair de basis Whee- lus in Libië verlaten. Voor het eerst sinds 15 maart waait thans de Libi sche vlag over de voormalige Ame rikaanse basis, die thans „Ibn Okba" heet, zo meldt het persbureau voor het midden-oosten. CLEVELAND. De vader van de 19-jarige Allison Krause, een van de vier slachtoffers van de schietpartij op de universiteit van Kent, heeft donderdag een eis tot zes miljoen dollar schadevergoeding ingediend. PARIJS. De Zuidafrikaanse pre mier John Voi'ster is donderdag voor een driedaags bezoek in Parijs aan gekomen. Vrijdag zal hij een ont moeting hebben met de Franse pre mier Jacques Chaban-Delmas. HANNOVER. In West-Duitsland heeft zich weer een spoorwegongeluk voorgedaan, maar ditmaal vielen er geen doden of gewonden. SIEM REAP. Noordvietnamese troepen hebben met hulp van de Pa- thet Lao de tempels van Angkor Vat zes km. ten noorden van Siem Reap, bezet. De Noordvietnamezen hebben direct daarop kanonnen en mitrail leurs in de ruïnes opgesteld. PRAAG. Vijf leden van het presi dium van de Tsjechoslowaakse vak bondsraad, een overkoepelend or gaan, zijn ontslagen. Zij worden be schuldigd van „ernstige politieke fouten". PRAAG. Ondanks vertwijfelde po gingen van reddingsploegen heeft men nog steeds geen contact met de 34 mijnwerkers, die sinds woensdag ochtend opgesloten zitten in een mijn te Sardice, in het zuiden van Moravie. WASHINGTON. - Volgens een schatting van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken wa ren in 1969 over de hele wereld in totaal 45.900.000 mensen lid van een communistische partij, dat is 700.000 meer dan in het voorgaande jaar. MOSKOU. Het handelsverkeer tussen China en de Sowjet-Unie is in 1969 weer gedaald, vergeleken met 1968. Het heeft thans een diep tepunt bereikt, aldus blijkt uit de jongste Russische statistische gege vens. CAIRO. De politie van Cairo heeft 300.000 gesmokkelde Amerikaanse en Europese sigaretten, die in kiosken werden verkocht, in beslag genomen, omdat zij de verkoop van Egyptische merken benadeelden. WASHINGTON. De „Washington Post" bericht, dat de Sowjet-Unie sinds kort in de buurt van Groen land een nieuwe basis heeft voor duikboten, die raketten van hot type Polaris kunnen lanceren. Volgens het blad zijn er al Russische duik bootbases voor de kusten van mid den- en zuid-Amcrika. TEL AVIV. Toestellen van de Is raëlische luchtmacht hebben bijna zes uur lang Egyptische militaire doelen langs het Suezknnaal aange vallen. Dit heeft een woordvoerder van het Israëlische leger meege deeld. Alle Israëlische vliegtuigen keerden op hun bases terug. ZIERIKZEE Schooljeugd keert terug van geslaagd zomerkamp Morgen (zaterdag) zal al weer de laatste dag zijn van een bijzonder geslaagde vakantieweek die de leer lingen van de zesde klassen van de openbare lagere scholen de Theo Thijssenschool en de school aan de N. Boogerdstraat thans nog door brengen op de camping „Ginsterveld" te Haamstede. De kinderen hebben met hun begeleiders de afgelopen dagen in de Westhoek „op z'n mooist" bijzonder genoten van het fraaie weer. De dagen werden met sport, spel, wandelingen en uiteraard de nodige uurtjes „rust" afwisselend doorgebracht. Zaterdagmiddag wordt de karavaan gepakt en gezakt per fiets weer bij de scholen terugver wacht. BRU1N1SSE Bouw garages In Plan-West wonen veel autobe zitters, die door gebrek aan garage ruimte hun auto voor de deur moe ten stallen. Om aan de mogelijkheid van een eigen stalling c.q. een eigen garage tegemoet te komen, heeft de gemeen te de mogelijkheid geopend om te komen tot aankoop van een garage legen lage prijs. Het aannemersbedrijf v.h. Van de Velde te Bruinisse, is begonnen met het egaliseren van een terrein ach ter de Accacialaan. waarop een aan tal garageboxen kunnen worden ge bouwd van het- standaardtype sys teem Ketting. De grond kost f 600, de garage f 2600, totaal f 3200. De Raiffeisen- bank verklaarde zich bereid de bouw te financieren wanneer de betaling ineens een te grote uitgave is. Nieuwe leden Rode Kruis-kolonne De toch al goed van leden voor ziene Rode Kruis-kolonne te Brui nisse, kon dezer dagen weer worden versterkt, omdat een nieuwe ploeg (voornamelijk dames) het diploma behaalde. De geslaagden zijn de dames; B. Steketee-Houkamp, M. C. Steketee- de Later, A. M. Maaskant-van der Weele, J. Verspoor-van den Berge, M. Deurloo-IJzelenberg, M. L. Han- se-v. Gammeren, M. Beije-de Korte, W. A. van der Have-van Beveren, P. J. Kostense-Dorst, M. A. de Vlie ger-de Ronde, T. Banninga en C. H. de Ronde en de heer C. Hoogerwerf. De cursus werd gegeven door dokter K. van Leeuwen te Bruinisse en de heer B. van der Kloot te Zierikzee. Ned. Hcrv. Kerk Zierikzee: Gaslhuiskerk: 9.30 ds. J. van Woerden, Middelburg; II uur ds. Assendorp; 7 uur ds. Van der Schee. Kerkwerve: 11 uur ds. Van den Berg. Serooskerke: 10 uur ds. Van dei- Grift, (Bed. H. Doop); 11.30 uur zon dagsschool. Burgh: 10 uur ds. Sara- bèr, Abcoude. Haamstede: 9.30 uur (Bd. H. Doop) en 7 uur ds. Huizing. Rencsse: 9.30 uur ds. De Wit. Noord- welle: 11 uur ds. De Wit. Scharendü- ke: 9.30 uur ds. Van den Berg, (Vie ring H. Avondmaal). Brouwershaven: 11 uur ds. Feunekes. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Feunekes; 11 uur zon dagsschool. Dreischor: 11 uur ds heer Cornet, Goes. Ouwerkerk: 10 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Van den Heuvel, (Bed. H. Doop). Ooster- land: 10 en 6 uur ds. Ommering. Sir- jansland: 10 uur ds. Van der Schee; 6.30 uur ds. Post, Arnemuiden. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. J. M. de Meij, Woerden. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. Herder, Den Haag, (Doopsgez.). Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Favier; 6.30 uur ds. Put. Haamstede: 10 uur ds. Van der Kooy; 7 uur ds. Van der Weij, Emmen. Brouwershaven: 11 uur ds. Put; 5 uur ds. H. K. Poelman, Kam perland. Zonnnemaire: 10 en 2.30 uur de heer Lodder, Rotterdam, Nieuwer kerk: 10 en 5 uur ds. A. Vreugdenhil, Sprang-Capelle. Ooslerland: 10 en 3 uur de heer Blokland, Roosendaal, (voorber. H.A.). Bruinisse: 10 en 5 uur ds. De Bruine, Goes. Geref. Kerken (Vrij gemaakt) Brouwershaven: 9 uur leesdienst; 7 uur ds. Mosterd, Harderwijk. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. A. Boersma, Goes. Haamstede: 10 uur dienst des Woords; 3 uur ds. Broersma. Nieuwerkerk: 10 uur lees dienst; 3 uur ds. Op den Velde. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 13 en zondag 14 juni Dokter W. Bontkcs, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter v. d. Waarden en dok ter Van Hoorn. Dokter G. A. M. Stenger, Haamstede, tel. (01115)-280, neemt waar voor dokter Terpstra en dok ter Simons. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114)—1280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter E. E. Vleugels' Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zande. Zuster mevr. Van den Berg-Oranjc, Bruinisse, telef. (01113)-I4I8, neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts T. VAN ROON, Zierikzee, tel. (01110)2180, neemt waar voor dierenarts Bergsma. De weekeinddiensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien. Advertentie Neem gratis een gast mee op reis. Op zaterdag of zondag in juni, juli en augustus. Net zo ver en zo lang als u maar wilt. Het kost u nooit meer dan per persoon. voordelig uit met NS Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur student V^r- weij. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst 6.30 uur de heer Verweij, thcol. stud, te Den "Haag. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur leesdienst Bruinisse: 10 en 5 uur kandidaat A. Wink. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur, de heer A. van der Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10 uur ds. O. Ch. Duin- ker, Rotterdam, (Doopdi<jnst). Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugd- samenkomst, 19.30 uur verlossings samenkomst. Rooms-Katholicke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Strandkerk, zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Re- nesse: De Ark, zaterdag 19 uur, zon dag 9.30 uur. Renesse: De Ark, zaterdag 19 uur, zondag 9.30 uur. Duiker sliep naast mijn BRUSSEL, 11-6. Een Belgische duiker, heeft zonder het te weten 9 maanden geslapen vlak naast een geladen zeemijn. De man vertrok on geveer een jaar geleden naar de Middellandse zee om er zijn sport te beoefenen. Op een dag ontdekte hij op de zeebodem, naar hij dacht, een oud anker dat helemaal begroeid was met de in zee voorkomende flora. Hij wist het „anker" boven water te brengen en nam het mee terug naar Oostende waar hij het neerzet te in zijn slaapkamer en waar hij het fraaie souvenir menigmaal aan vrienden toonde. Dezer dagen had hij weer een vriend op bezoek, dit keer echter een militair die, toen hij het „anker" zag wat witjes wegtrok, en zijn vriend vertelde dat hij in plaats van een oud anker een zeer gave, geladen en uiterst explosieve zeemijn had opgedoken. Enkele uren later heeft de Belgische mijnoprui- mingsdienst zich over het „anker" ontfermd. Griezelig soort scalp: oren DETROIT. MICHIGAN, 11-6. Het vijfde bataljon van de negende A- merikaanse infanteriedivisie in Vietnam heeft vorig jaar meer dan 100 onderscheidingen uitgereikt aan mannen, die konden bewijzen dat zij een Vietcong hadden gedood, zo heeft een ex-sergeant van dit ba taljon, Frank Shepard, tegenover he tblad „Detroit Free Press" ver klaard. „Een methode om te bewij zen, dat men recht had op de on derscheiding, was het meenemen van een oor van een vijand", aldus Shepard, die vertelde hoo hij ,:met walging" een snoer met rottende oren had ontdekt in het bureau van het bataljon. ONDERWIJS Eindexamens Chr. Mavo-school De volgende kandidaten slaagden voor het eindeaxmen Mavo, t.w. de dames mej. J. P. Bom, Zierikzee (A en M(iddenstand), mej. J. Jumclet, Bruinisse (A en M), mej. J. Kik, Bruinssc (A en M). mej. C. E. v. d. Hulle, Oosterland (A en M). mej. M. G. Kloet, Zierikzee (A en M), mej. M. J. Dool, Zierikzee (A) en mej. J. N. Geluk, Zierikzee (A en M), mej. M. v. d. Welle, Zierikzee( A en M). De heren: J. Verton, Burgh (A en M), L. Dooge, Ooslerland (A on M), L. Verwijs, Bruinisse (A en M), J. P. Zuidweg, A. J.-polder (A en M). Geslaagd de heren: N. P. Cats, Nieuwerkerk (A); C. Droog, Zierik zee (A); J. van Klinken, Nieuwer kerk (A) en J. Karens, Nieuwerkerk (A). Bouwrijp maken plan Weit III Het aannemersbedrijf v.h. M. van de Velde is begonnen met de werk zaamheden voor het bouwrijp ma ken van een gedeelte van het plan West lil, waarvoor in de laatste raadsvergadering een krediet is ver strekt. Zaterdag zal te Bruinisse een laatste gesprek plaats hebben met de aspirant kopers van de 18 daar te bouwen woningen (eigen woningbe- zit). Ook de architect Nelissen zal daarbij tegenwoordig zijn. Zuurstofkoffer deed dienst Bij het ongeval dat dinsdag jl. op de vluchthaven plaats vond, waarbij een man tussen een vrachtauto en een stapel balken bekneld raakte, heeft het zuurstofkoffertje van het Rode Kruis uitstekende diensten be wezen. Een dergelijke koffer is na melijk gestationeerd bij de haven meester te Zijpe de heer L. Schout, die tevens bekend is met het verle nen van E.H.B.O. De getroffene, de 69-jarige heer Gelvoet raakte be wusteloos. Door middel van de zuur stofbehandeling kwam hij spoedig tot bewustzijn. Westduitse ambassadeur in Brazilië ontvoerd RIO DE JANEIRO, 11-6. De Weslduitse ambassadeur in Brazilië, Ehrenfried von Holleben, is donder dagavond in Rio de Janeiro ont voerd. Na de ontvoering van de Westduitse ambassadeur op donder dagavond, is het aantal ontvoeringen van diplomaten in Brazilië binnen de tien maanden tot drie gestegen. Een dagje naar Sclieveningen of de Efteling, naar Volendam of Avifauna, naar Giethoorn of Texel. Keuze uit meer dan 30 mogelijkheden. Alle informatie in de brochure Vakantiedag tochten op de stations. voordelig uit met NS RECHTZAKEN Vrouw stierf bij abortus DEN HAAG, 11-6. Een verhaal, waarbij het noodzakelijk was tot in de meest afschuwelijke details te treden, werd donderdag voor de Haagse rechtbank verteld rond de gebeurtenissen, die zich jn de dagen tussen zondagavond 22 februari en de daaropvolgende nacht van woensdag op donderdag afspeelden in een woning aan de Haagse Doubletstraat. Een 22-jarige vrouw stierf er als gevolg van bloedverlies en inwendige ontstekingen, nadat op de 5 maanden zwangere vrouw abortus was uitgevoerd. In vrijwel hulpeloze toestand en onder hevige pijnen kwam de jonge vrouw om het leven. Het gebeurde bracht on der de bewoonster van deze pros- titutiewijk grote beroering teweeg. Een vriend van het slachtoffer is sindsdien gevlucht. De officier van justitie bij de Haagse rechtbank eis te tegen de 57-jarige Maria van M. die de abortus zou hebben gepleegd, 1 jaar en 3 maanden gevangenis straf, met aftrek van voorarrest. Korte staking te Tilburg TILBURG, 11-6. Bij de wollen stol- fenfabriek Spandon in Tilburg heeft donderdagochtend de afdeling „ap- pretuur" enige uren het werk ge staakt. De circa honderd werkne mers zijn omstreeks kwart voor twaalf na intern bedrijfso verleg, waarbij de ondernemingsraad was betrokken, weer aan het werk ge gaan. Verwacht wordt, dat de vrij dag vóór de middag besprekingen zuil enworden gevoerd omtrent de hangende kwesties tijdens een beraad tussen Spandon en de N.V. Van Doo- ren Dams en de vakbonden omtrent een eventuele fusie of ander samen gaan. Ei over Oceaan SANTA CRUZ DE TENER1FE 'Canarische Eilanden), 11-6. - Een groot plastic ei, ontworpen ioor de Zwitserse kunstenaar Herbert Distel en volgepakt met wetenschappelijke instru menten, is donderdag begon nen aan een transatlantische -■eis naar de V.S. Het ei, dat onbemand is, is voorzien van opschriften in verscheidene 'alen, die het verzoek inhou- ien aan schepen, zijn positie vast te stellen. De gegevens, die tijdens de reis worden verzameld, worden gebruikt loor het Hamburgse meteoro logisch instituut. Volgens des kundigen zal het vaartuig ivcstwaarts gedreven worden door passaatwinden en door de golfstroom. Het twee bij drie meter grote ei is bij Santa Cruz te xoater gelaten. Aan boord is o.m. een automati sche camera, die de hele reis door opnamen maakt. Ver wacht wordt, dat het drijvende ei over vijf zes weken op een Caraïbisch eiland of er gens in de Golf van Mexico zal aanspoelen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4