pfff... Wie eet er nou kaas met dit weer rrico ARAM EN UE BROEDERS DER KUST Onderhandelingen tussen de Sowjet-Unie en Bondsrepubliek STREEKNIEUWS Amman in handen guerillastrijders ZIER IKZEESCHE MEUWSBODE Vrijdag 12 juni 1970 Nr. 20417 niet vergeten. Fr ice eten FRICO, KAAS MET EEN GROTE K FRANKFURT/MAINOngeveer 3000 jaar oud zijn de mummies die thans op een speciale tentoonstelling van het natuurmuseum te Frankfort Main ter bezichtiging zijn vrijgegeven. Het gaat om vier mensen- m :'u dicrmnmmics uit de oud-Egyptische dodenstad Thebe. Zij werden meer dan een jaar ge leden naar Europa overgebracht door een Duitse onderzoekingsreiziger. 42. In een rechte lijn kwam het vervaar lijke monster op hen af en Aram besefte onmiddellijk, dat hij direct handelend zou moeten optreden, wilde hij er het levend afbrengen. Om de Handelaar bekommerde hij zich niet. Hij wierp een snelle blik op de man. maar begreep, dat van die zijde geen hulp te verwachten was. Doodsbleek en bevend trachtte Seewart zich hoger op het wrak te trekken, terwijl hij angstige kreten uitslootte. Aram bedacht, zich niet lan«.»rr Reeds kon hij de afschuwelijke ka ken van het monster onderscheiden. Hij trok zijn korte dolk en liet zich in het wa ter glijden. De schrik der zeeën was nu vlakbij en waande hem een gemakkelijke prooi. Aram, reeds uitgeput van het gevecht en zijn strijd tegen de golven, dook net op tijd onder het dier door en dreef met zijn laat ste krachten de dolk in het groenachtig glanzend lijf. Maar zo gemakkelijk liet hel ondier zich zijn prooi niet ontgaan. Woesl Zes maal „Dinstla£»-ZieI•ikzee-Toeristelltlaï;', SI'ORT Het wat „oudere" publick kan elke dinsdagavond ook terecht in restau rant „Mondragon" waar evenals an dere jaren ook deze zomer weer - van 9 tot 2 uur - wijnfeesten wor den georganiseerd waaraan mede werking zal worden verleend door het trio Piet Daalhuizen. sloeg hel met zijn staart, en terwijl hel water zich langzaam rood kleurde van het bloed, wentelde hel zich om en Aram zag de verschrikkelijke kaken mei de blin kende landen zich opensperren voor de be slissende aanval. Onderwijl had de Han delaar zich luid jammerend op het wrak gehesen, doch onverwacht gingen zijn kre ten over in een luid geroep, terwijl hij hef tig met zijn armen begon te zwaaien. Op geringe afstand had hij cun kleine vissers- sloep onl waard BONN, 11-6. De Westduitse re geringswoordvoerder Ruediger von Wechmar heeft donderdag na het kabinetsberaad meegedeeld dat er volgens de regering geen grondwet telijke bezwaren bestaan tegen het beginnen van onderhandelingen met de Sowjet-Unie over het afzien van geweld. ontwerpen, want die -bestaan nog niet, aldus Von Wechmar. Het kabinetsberaad over de onder handelingen met de Sowjet-Unie is nog niet afgesloten, en zal naar ver luidt volgende week donderdag wor den" voortgezel. De regering is tot deze overtuiging gekomen na een onderzoek door de staatssecretaris van het bureau van de Bondskanselier, binnenlandse za ken, justitie, buitenlandse zaken en juristen. Het onderzoek had alleen betrekking op het beginnen van on derhandelingen, niet op verdrags- RENESSE De drie nieuwe zaken Aanvullend op het verslag van de openingsplechtigheid van een amuse mentshal, een bar en een ijsshop zij medegedeeld dat de opzet en exploi tatie is van gebr. Loontjes te Middel burg en de fa. Rijstenbil zn te Renesse. Schaken in de kosmos MOSKOU, 11-6. De bemanning van het Russische ruimteschip Sojoez 9 heeft lussen de 141e en 144e omwenteling rond de J aarde een partijtje schaak ge- J speeld met de aarde. Aldus een melding van het Russische persbureau Tass. Andrian Ni- volaev en Vilali Sevastianov speelden tegen Nicolas Kama- nine, instructeur van de kos monauten, en Victor Gorbatko die deel uitmaakte van de be manning van de Sojoez 7. De partij heeft zes uur geduurd en is geëindigd in een remise. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EINDHOVEN. Bij een botsing tus sen een vrachtauto en een personen auto op de Pastoriestraat in Eindho ven werd de 47-jarige J. van Liempd uil deze plaats uit zijn personen auto geslingerd. De man is woens dagavond in het plaatselijk Diaco- nessenhuis aan de 'verwondingen overleden. DEN HAAG. Staatssecretaris mr. J. H. Grosheide (onderwijs) heeft de Tweede Kamer meegedeeld, dat voor het volgen van de nieuwe cursus van de sociale academies zich eind maart van dit jaar reeds meer dan 2.000 studenten hebben aangemeld. MADE. Op het Raadhuisplein te Made heeft zich een dodelijk ongeval voorgedaan. Een voetganger die ach ter een autobus om liep, werd ge schept door een passerende perso nenauto. Hij overleed ter plaatse. Het is de 48-jarige Franciscus Brokken, woonachtig te Waalwijk. AMSTERDAM. Een oud grachten pand aan de Amstel in Amsterdam, vlakbij de Amstelstraat, is voor het grootste gedeelte uitgebrand. De bo venste drie etages gingen in vlam men op. Enkele gezinnen zijn hier- doo rdakloos geworden. SITTARD. Op de Heerlenerweg te Sittard is de 47-jarige mevrouw J. Damen-Colaxis uit Sittard geschept door een personenauto bestuurd dooi de heer T. uit Amsterdam op het moment dat mevrouw Damen op de fiets plotseling de rijweg overstak. Zij was op slag dood. Laatste nieuws BEIROET, 12-6. Minsten vier vijfde deel van het gebied van de Jordaanse hoofdstad Amman, zou zich in handen van de verzetstrijders bevinden, die ook Irbid, Zarka en andere stqden van Jordanië zouden beheersen. Dit meldden in nacht van donderdag op vrijdag in Beiroet aangekomen reizigers uit Jordanië Bovendien zou de Jordanans-Is- raelische wapenstilstandsgrens in het Jordaandal gedeeltelijk onbezet zijn. omdat het Jordaanse leger te gen de guerillastrijders is ingezet. De pathetische oproepen tot con cessies aan de verzetsstrijders van koning Hoessein zou de toestand niet hebben kunnen verbeteren. De verzetssrijders zouden integendeel de consessies als een overwinning be schouwen en vastbesloten zgn. ver dere eisen, zoals bijvoorbeeld het ontslag van ministers, die als tegen standers van de guerillastrijders g.elden er door te drukken. Volgens waarnemers wint het extreme bevrijdingsfront onder dr. George Habasi steeds meer macht op Jasser Arafats EI Fatach Habasj wil blijkbaar de gebeurtenissen ge bruik maken zijn doel: omverwer ping van de monarchie en stichting van een Marxistisch Lenistischc re publiek, door te zetten. Advertentie HOENSBROEK. Bij oen korte maar felle brand die heeft gewoed in de fokkerij van de heer F. Peters in Hocnsbroek, zijn door verbran- din gof verstikking 2000 hanen om hel leven gekomen terwijl een 70- tal in de schuur aanwezige mcslvar- kens ternauwernood gered konden worden. DEN HAAG. De Stichting Recrea tie, overkoepelend orgaan van on geveer 70 organisaties op dit gebied, heeft zich tot de minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening en de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk gewend en hun verzocht alles in het werk te stellen om het Staclduinse bos le behouden. OPMEER. In zeer korte lijd is de van een rieten dak voorziene boer derij van de veehouder J. W. Koning aim clc Zometiaan in Opmeer volle dig uitgebrand. De brandweer van Spanbroek die snel ter plaatse was, riep de hulp in van de korpsen van Hoogwoud en Obdam. De oorzaak van de brand is vermoedelijk een rlefcel aan ren ventilator. De schade bedraagt ruim 100.0(H) gulden VOETBAL Zierikzee i-DFS I; Zierikzee 11- DFS 11. Zondag 14 juni a.s. spelen Zierik zee I en II tegen DFS I en II. Beide wedstrijden vangen aan om half drie. ZIERIKZEE. De heer A. C. H. V.'ürth .alhier slaagde dezer dagen voor het K.N.V.B. trainersdiploma C. Het bereiken van het C-diploma brengt een zware studie met zich mee. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Het programma voor de volgende week luidt: Maandag 15 juni: Rijkswaterstaal- Hartogs P.V. {te Zierikzee); Toren Boys I-Smit Bolnes (te Seroos- kerke). Dinsdag 10 juni: P. Z.E.M.- Kon. Zeëlandia (le Zierikzee); Velocitas -Stella Boys (te Serooskerke). Vrijdag 1!) juni: Die Gouwe-V.A.B. tie Noordgouwe); Toren Boys I- To.on Boys II (te Serooskerke). Alle wedstrijden vangen aan om 19 uur. Standenlijst competitie zomeravond voetbal rayon Zierikzee, bijgewerkt t m 5 juni 1970. PZEM 6 5 0 1 1» 14- 5 Hartogs P.V. 5 4 0 1 8 13- 4 Rijkswaterstaat 4 3 1 0 7 9- 2 Toren Boys II 5 3 U 2 6 9-10 Kon. Zeelandia 5 2 1 2 5 6- 8 VAB 5 2 0 3 4 9- 6 Die Gouwe 5 2 0 3 4 7-10 Toren Boys I 5 2 1 2 3 6-10 Stella Boys 7 1 1 5 3 11-15 Velocitas 4 1 0 3 2 5-13 Smit Bolnes 5 1 0 4 2 6-12 reglementair. reglementair en 2 extra verlies- punten. Verkiezing van de Opperste Sowjet MOSKOU, 11-6. Ongeveer 150 mil joen kiezers in de Sowjet-Unie gaan zondag naar de stembus voor de ver kiezing van de beide Kamers van de Opperste Sowjet, het wetgevend li chaam van de Sowjet-Unie. Voor de Sowjet van de Unie moeten 767 af gevaardigden gekozen worden - één voor iedere 300.000 inwoners - en voor de Sowjet der nationaliteiten, waarin de Unie - en de autonome republieken, de autonome gebieden en de nationale gebieden vertegen woordigd zijn moeten de kiezers' 750 afgevaardigen aanwijzen. AMSTERDAM. De circa 70 kra kers, die op bevrijdingsdag het pand Herengracht 529 naast het bevol kingsregister in de hoofdstad in be zit namen zullen allen terzake van lokaalvredebreuk worden vervolgd. Een idyllisch plaatje van Scharen- dijke bij Repard. Juist door de ver anderingen, die zich in deze omge ving voltrekken een waardevol beeld voor „die van Scharendijke", maar niet voor hen alleen. In de loop van het seizoen zal aan deze wijnfeesten vocaal worden bij gedragen door Imke Marina. Joke Bruijs, Lena Da, Annet Westerman, Hannie Meister en het bekende duo Saskia en Serge. Aan de wijnfeesten wordt ditmaal geen „miss"-verkiezing verbonden maar wel een speciale attractie, die wordt aangekondigd als een „talen- teninstuif". De bedoeling hiervan is om aankomend talent de gelegen heid te geven zich te presenteren, waarbij het trio Piet Daalhuijzen voor de begeleiding zal zorgdragen. Voor degenen die goed voor de dag komen wordt een optreden in het vooruitzicht gesteld in de "VARA-ra- Tjjdcns de vaartochten zal een speciale attractie worden geboden, een verrassende gebeurtenis met als hoogtepunt de vangst van een „zee meermin". die zal blijken te beschik ken over vokalc talenten en zich tij dens de tocht terug naar de haven dan ook ongetwijfeld als „zingende meermin" zal presenteren. De zin gende meermin, een aankomend ster retje van de lichte muze, zal door een gitarist worden begeleid. den op dinsdag 23 juni. Op het Ha venpark zullen dan volksdansen worden uitgevoerd door volksdans groepen uit Finland, Tsjecho-Slowa- kije. Turkije, Zweden en door de Zeeuwse groep Kasporgo uit Goes. Dit optreden vindt plaats tussen 3 en 10 uur. Een bijzonderheid is verder een creatieve toneelmiddag op dinsdag 30 juni a.s., in de vorm van een „Workshop" speciaal voor jongelui te geven door een experimentele theatergroep van de „Blauwe Schuit" uit Eindhoven, s' Avonds volgt dan nog een optreden van deze groep in de open lucht. Al met al ziet het er naar uit dat de V.V.V. Zierikzee met dit gevari eerde zomerprogramma aan heel wat wensen van het toeristische maar niet minder aan die van het eigen publiek, tegemoet komt en waarvoor het vast niet aan belang stelling zal ontbreken. Omstreeks twaalf uur wordt het schip in de haven terug verwacht en dan is het de bedoeling dat alle op varenden met in hun midden de zee meermin en onder muzikale begelei ding optrekken naar de Vismarkt. De daar volgende opening van de op het programma aangekondigde uurtjes „mosselen-eten" komt even eens voor rekening van de zeemeer min. De Zierikzeese Vismarkt wordt deze zomer ingericht als kunst- en antiek markt. Op zes dinsdagen, te beginnen dinsdag 30 juni, wordt dit unieke hoekje oud-Zterikzee dus trefpunt voor de toeristen. Er zal gelegenheid zijn lot het eten van mosselen en bovendien zullen de wekelijkse kunstmarkt- activiteiten met muziek en zang worden opgeluisterd. Dan zal tevens het sein worden gegeven voor de start van de kunst en antiekmarkt waarop vele zaken zullen worden gepresenteerd: pente keningen, antiek, emaille wandpane- len, ceramiek, schilderijen, edel- smeedwerk en voorbeelden van pot- tebakkerskunst. Aangekondigd wordt ook de komst van een „hout-draaier" en van een „literair hoekje", waar jonge auteurs eigen werk zullen to nen en toelichten. Klcderdrachtenshow Niet alleen de Vismarkt maar ook de gerestaureerde Noord-Havenpoort wordt betrokken bij de komende fes tiviteiten. Elke dinsdagmiddag zal voor het poortencomplex - aanvang 3 uur - n.l. een Zeeuwse kleder drachtenshow worden gegeven die zal worden verzorgd door een aantal dames van Walcheren en uit Zeeuws Vlaanderen. Daarna, tussen 6.30 en 8 uur, volgt op de Vismarkt een op treden van de Boerenkapel van „Kunst en Eer" en vervolgens, spe ciaal voor het jongere publiek een beatfestijn in de Graanbeurs. De eerste twee bent feest en zullen wor den verzorgd door resp. de groepen „Bintangs" en „Sandy Coast". Bo vendien is er die avonden een disco bar. Ongelukken, bij hulpverlening in Peru LIMA, 11-6. Een Argentijns vlieg tuig. een Fokker F 27 en een hef- schroefvliegtuig zijn donderdag in Peru verongelukt, terwijl zij deelna men aan de hulpverlening aan de slachtoffers van de aardbevingsramp Bij beide ongelukken kwamen in to taal tien mensen om het leven. Het Argentijnse toestel was sinds don- met zeven inzittenden en hulpgoede- derdagochtend over tijd. Het was ren op weg van Chimbote naar Hua- raz. Aktie tegen hondsdolheid in België BRUSSEL, 11-6. Tien ploegen van de Belgische landmacht hebben in de afgelop enmaanden een totaal van 800 man'werkdagen besteed aan het opsporen van 3306 holen van vossen en dassen in het land. 2877 daarvan werden door de militairen uitgegast. Het betrof hier een actie die in samenwerking met het Belgische de partement van landbouw werd uit gevoerd en die tot doel had de hondsdolheid in België le bestrijden. ZIERIKZEE, 11-6. Zierikzee krijgt deze zomer onder het motto „Dinsdag Zierikzee Tocristendag" een zestal door de V.V.V. Zierikzee te organiseren zomcrfecstdagcn met gevarieerde attracties die zich voor het belangrijkste deel gaan afspelen op een tot nu toe neg weinig attractief gemaakt maar niet temin uniek stukje oud-Zierikzec: de Vismarkt aan de St. Domusstraat. Zes „dolle dinsdagen" dus min of meer, te beginnen op dinsdag 30 juni aanstaan de. Daarna wordt elke dinsdag, tot en met 4 augustus, een feestelijke dag met als wekelijks terugkerende attractie een kunst- en antiekmarkt waar voor, aldus werd tijdens een donderdagmiddag in „Mondragon" door V.V.V.- voorzitter de heer J. Arkenbout tijdens een persconferentie medegedeeld, tot nu 25 kunstenaars zich als deelnemers hebben aangemeld. De Vismarkt zal tijdens de toeris- tondagen het middelpunt vormen van een gevarieerd programma dat 's morgens begint met een rondvaart over de Oosterschelde met een R.T.M. passagiersschip,, afvaart elke dinsdagmorgen om half elf vanaf het Luitje, dat wil zeggen bij de jachtha ven aan het Bolwerk. Toeristen die aan de vaartocht willen deelnemen maar dit liever doen zonder kleine kinderen aan boord mee te nemen kunnen hun kroost achterlaten in een vertrouwde omgeving. Vanaf tien uur n.l. wordt op elke toeristen dinsdag een speciale kindercrèche gehouden in het jeugdgebouw De Lichtboei, waar kinderen tot 14 jaar op verantwoorde wijze zullen wor den bezig gehouden het sport en spel dio-rubriek „Open Huis" of in de Disco Drive In van de TROS. Volksdansgroepen Bijzonder trots is de V.V.V. evene mentencommissie op de komst van een aantal internationale volksdans groepen. Dit hoogtepunt van de ko mende toeristendagen zal plaatsvin-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3