caballero. de sigaret. Vliegveld „Midden-Zeeland" gaat open Scbeepvaartberiehten Twee meisjes verkracht Wat biedt de BEELDBUIS? Concert Kon. Harmonie „Kunst en Eer" met jeugdafdeling C 77^ Cl Ameland, 8-G te Eastham. AMSTERDAM, 10-6. De hooftl MIDDELBURG. 8-6. Op zaterdag 13 juni a.s., zal de Commissaris der Koiiingin van de provincie Zeeland, mr. .1. van Aartsen, het vliegveld .Midden-Zeeland" openen, litf de officiële ingebruikneming van het vliegveld, die vergezeld zal gaan van enige demonstraties met lichte vliegtuigen en zweefvliegtui gen, worden veel vliegtuigen uit heel Nederland verwacht. In het kader van de industriële- en recreatieve ontwikkeling in de provincie Zeeland, is in 1964, op ini tiatief van het Departement Zee land van de Nederlandse Maat schappij van Nijverheid en Handel, de Stichting Vliegveld „Midden-Zee land" aangevangen om het tot stand komen van een vliegveld te bevor deren. Gestimuleerd door de belang stelling die dit initiatief ondervond Oncologen legen weg door duinen DEN HAAG, 10-6. De Oecologische Kring meent, dat de Haagse water leidingduinen op unieke wijze diver se belangen combineren, die ernstig zouden worden geschaad als de pro vinciale weg nr. 1 van Den Haag/ Scheveningen - Noordwijk/Katwijk door dit duingebied wordt aange legd. De kring heeft de ministers van verkeer en waterstaat, van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening, van onderwijs en weten schappen, van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, en de staats secretaris van volksgezondheid ver zocht een ander tracé voor de weg in studie te nemen. 1 De Oecologische Kring telt 500 le den en verenigt een groot deel van de onderzoekers op het vakgebied van de wetenschap, die de betrek kingen bestudeert van de levende organismen ton opzichte van de buitenwereld. Tweede Kamer De A.O.W. en A.W.W.-uitkeringen DEN HAAG, 10-6. Minister Rooi- vink heeft b(j de voortgezette be handeling in de Tweede Kamer van het voorstel tot verhoging van de A.O.W.- en A.W.W.-uitkeringen en tot invoering van een vakantie-uit kering, meegedeeld dat het niveau van het netto besteedbaar minimum loon met ingang van 1 juli zal wor den aangepast en zal worden ge bracht op 153 gulden per week. Ook deelde minister Roolvink mee dat binnen afzienbare tijd zal wor den ingediend een ontwerp van wet waarbij de loongrens voor de zie kenfondsverzekering zal worden op getrokken van 14.850 gulden lot 16.000 gulden. Minister Roolvink uitte bezwaar tegen de dinsdagmiddag ingediende motie van de V.V.D.-agevaardigde Rietkerk, waarin wordt voorgesteld om met ingang van 1 januari van het volgend jaar over te gaan tot bevriezing van de kinderbijslagen, waarop ingevolge de bepalingen A. K. W. en K. W. L. .aanspraak bestaat. en financieel gesteund door het Pro- cinciaal Bestuur van Zeeland en het Bedrijfsleven in Midden-Zeeland, heeft de Stichting zich vervolgens tot doel gesteld om het vliegveld ook te laten aanleggen en te gaan exploiteren. Tc Arncmuiden In de gemeente Arnemui'den, 10 kilometer ten oosten van Middel burg en centraal gelegen ten opzich te van de industriële vestigingen in het zeehavengebied Vlissingen-Oost en van het recreatiegebied in Mid den-Zeeland, heeft de Koninklijke Nederlandse Heide Maatschappij het vliegveld aangelegd, naar' een ont werp van het Architecten- en Inge nieursbureau F. C. de Weger uit Rotterdam. Het vliegveld „Midden- Zeeland" heeft een oppervlakte van 24,5 hu met een startbaan die 800 m lang en 150 m breed is. De gjcxsbaan van het vliegveld „Midden-Zeeland" heeft een draagkracht van 4.000kg, geschikt voorn».a. 2-motorige vlieg tuigen met 11 passagiers. Coloradokevers langs kust IJsselnieer HOORN. 10-6. Langs de gehele IJsselmeerkust van Den Oever tot. Amsterdam zijn groepen colorado kevers aangespoeld. Op rustige plek jes langs de stranden zijn groepen van enkele honderden waargenomen. De plantenziektekundige dienst in Hoorn, verwacht dat wanneer het droge weer aanhoudt de insecten hot land in zullen trekken. Hun larven zijn op aardappelplanten schadelijk. Iedereen die de kever op zijn erf aantreft is wettelijk verplicht tot be strijding over te gaan, zodat de dienst zelf geen maatregelen overweegt. Drie schipperskinderen verdronken DUISBURG, 9-G. Dinsdagmorgen zijn drie kinderen, in de leeftijcl van zes maanden tot vier jaar, bij een scheepsongeluk in het havenkanaal Duisburg-Ruhrort omgekomen. De ouders, de 24-jarige schipper A. Suijkèrbuik en zijn 21-jarige vrouw Lia, afkomstig uit IJsselmonde, kon den worden gered. Het motorschip „Nautilus 11" is door nog onbeken de oorzaak plotseling gekanteld. De kinderen, die nog sliepen kónden niet meer worden gered. Eén matroos is nog zoek. Jongen voer mei kot lei- haven uit DEN HAAG, 10-6. Een tienjarige jongen (Robbie van Altena) van de Statenlaan in Den Haag is met de kotter „Alida" de Scheveningse ha ven uitgevaren. Hij was van huis weggelopen en op de vlucht. Het avontuur liep goed af. Radeloos ge worden manoeuvreerde de jongen het schip naar de haven terug. In middels was de reddingboot „Ber nard van Leer" uitgevaren om de „kaper" te verhinderen er met het schip, de Scheveningen 31, van door le gaan. Ameland, 8-6 te Eastham. Abida, 8-6 Durban naar Mena. Calamares. 8-6 315 m. z.o. Kaap Race Ganymedes, 8-6 120 m. z. Kaap St. Vincent. Mersey Lloyd, 8-6 340 m. o.t.z. Walvisbaai. HOOGEZAND. De aluminiumfa- briek Sapa (een Zweeds bedrijf) gaat zicji in Hoogezand-Sappemeer ves tigen. SPORT/ZEILEN W. Kesleloo tierde in Veronica-race De heer YV. Kesteloo, lid van de Watersport Vereniging Zierikzee is met zijn zeiljacht „Polka" winnaar geworden in de klasse 4 in de, het afgelopen weekeind, gezeilde Vero nica-race (170 zeemuien). In het totaalklassement bezette hij de derde plaats. Vooral deze der de? plaats is voor een zo klein zeil jacht een uitmuntende prestatie. Voorjaarstocht De watersportvereniging Zierik zee, organiseerde het afgelopen weekend een voorjaarstocht. Negen schepen met in totaal 48 opvaren den namen hieraan deel. De start was zondagochtend te half negen. De vaarroete leidde via Westenschou- wen, onder het strand langs naar Renesse, via Scharendijke en Brou wt, i shaven naar Bruinisse. Van Eruinisse verder naar Zierikzee. De tocht werd door de grote deelname en het uitgelezen weer een volledig succes. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" te Zierikzee Uitslag van de wedvlucht der P.V. Zierick vanuit Orleans, afst. 447 km. Los 6.30 uur. Aankomst le duif 12.55. In concours 161 duiven. Fr. Maijs 1. 2, 6, 7, 9, 10; P. Flik- weert 3, 4, 11, 13, 23, 29, 30, 37; Jac. Verwijs 5, 12, 34; J. v. d. Sande 8, 19, 22; A. M. Berrevoets 14, 21, 39, 41; W. Dalebout 15, 28; H. v. d. Maas 16, 18. 25, 31; I. L. v. d. Maas 17, 20, 32, 33, J. Snijders 24; A. J. Beeke 26; M. v. d. Wielen 27; H. Merle 35; A. Ha- gesteijn 36; H. Slagboom 38, 40. P.V. „De Reisduif" St. Pliilipsland Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Orleans. De dui ven werden met een oostenwind ge lost om 5.30 uur. In concours waren 151 duiven. De snelheid van de eer ste duif was 948.49 m.m. Aankomst 13.6.57. De snelheid van de laatste duif was 757.20 m.m. Aankomst 15.25.35. L. Vermeij en Zn. 1, 3, 7, 13, 18, 19, 22, 23; 29, 34, 38, 40, 46; Joh. Quist 2, 4, 6, 9, 27, 28, 33, 47; H. Kaashoek 5; J. Zuidweg 8, 20, 31, 32, 51; Jac. Geense 10, 12, 30, 36, 48, 49; Kr. Reijngoudt 11, 15, 42; A. Verwijs 14, 39, 45; J. Verwijs en Zn. 16, 35, 41, 43; A.- Faasse 17, 24, 26, 44; M. Geuze 21W. Neele 25, 37; L. Reijngoudt 50. Advertentie anders dan andere Toneelspeelster en TV-actrice Ingeborg Elzevier Ed. LAURENS AMSTERDAM, 10-6. De hoofd stedelijke zedenpolitie speurt naar twee ongeveer 25-jarige mannen die in de naeht twee meisjes van 20 en 21 jaar hebben verkracht. Het tweetal zou de slachtoffers, die in de binnenstad met een de fecte brommer stonden, met de auto naar hun woning in Amsterdam- West brengen. Zij reden echter naar het westelijk havengebied, waar beide meisjes werden verkracht. Om hun tegenstand te breken sloeg een van de aanranders hen verschillen de malen in het gezicht. Een van de meisjes werd voorts nog van een gouden ringetje beroofd. Het lot van Dubcek PRAAG, 10-6. Alexander Dubcek, de leider van de liberaliseringsbewe ging in Tsjecho-Slowakije in 1968, heeft gehoord wat de bevindingen zijn van de partijcommissie, die een onderzoek heeft ingesteld naar be schuldigingen dat hij een „rechtse opportunist" was en is. Dit heeft een hoge partijfunctionaris dinsdag in een vraaggesprek onthuld. Hij wilde niet zeggen, tot welke aanbevelingen de commissie is gekomen. Waarne mers achten het echter vrijwel zeker dat Dubcek schuldig is bevonden en dat hij uit de communistische partij zal worden gestoten, waarvan hij 31 jaar lid is. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. In aanwezigheid van prins Bernhard zal op vrijdag 12 juni het 250-jarig bestaan van de maatschappij Assurantie, Disconte ring en Beleening der Stad Rotter dam anno 1720 (behorende tot het assurantieconcern Stad Rotterdam) worden gevierd in de Doelen te Rot terdam. DEN HAAG. Een Nederlandse par lementaire delegatie zal op uitnodi ging van het Israëlische parlement, de Knesset, van 10 tot 13 juli een bezoek aan Israël brengen. ROTTERDAM. De N.V. Neder landse Aardolie Maatschappij (N.A. M.) heeft haar werkzaamheden met het booreiland „Maex-sk Explorer" in blok K 8 op het Nederlands conti nentaal plat beëindigd, zonder dat hierbij een aax*dolie- of aai'dgasvoor- komen werd aangetroffen. GRONINGEN. In het academisch ziekenhuis te Gx-oningen is het 9-ja- rig zoontje van de familie M. M. te Appingedam aan de gevolgen van een verkeersongeval ovex-leden. Het kind was maandag jl. tijdens het ovex'steken van een weg door een jeep gegrepen en daarbij ernstig aan het hoofd gewond. HUISSEN. Het 17-jarig meisje M. A. Rensen uit Gendt (Over Be tuwe) is in Huissen verongelukt. Zij kwam met haar bromfiets onder het achterwiel van een truck met opleg ger terecht. Het .meisje is op weg naar het ziekenhuis overleden. ROTTERDAM. De 68-jarige heer M. Schillemans is na een vex*keers- ongeluk op de Maashaven O.Z. over leden. Hij is bij het ovei'steken door een vrachtauto met aanhangwagen overi-eden. UTRECHT. Op de spoorbaan tus sen Steemvijk en Meppel is door de Intercitytrein Leeuwarden-Utrecht een kind aangereden. De machinist heeft van het ongeluk niets gemei'kt. Pas op het station in Meppel ont dekte hij bloedsporen op de loco motief. WEERSELO. - Woensdagmorgen vond op de rijksweg Hengelo-Olden- zaal in Weerselo (O.) een verkeers ongeluk plaats, waarbij de 22-jari- ge J. B. Sieljes uit Hengelo om het leven is gekomen. Zijn auto werd door een tegemoetkomende auto aangereden. De man was op slag dood. HAARLEM. De 66-jarige weduwe E. Nelemans uit Haarlem is bij een aanrijding op de Delftlaan zo ern- stig gewond geraakt, dat zij na aan komst in het ziekenhuis is overle den. Bij het oversteken van de weg werd de vrouw geraakt door een auto met aanhangwagen. DEN HAAG. In de Lairessezaal in Den Haag heeft. mr. L. R. Radat Misier, lid van het Hof van Justitie van Suriname, de tiende zitting ge opend van de adviesraad voor cul- tux*ele samenwerking tussen de landen van het koninkrijk, die dit jaar in ons land wordt gehouden en zal duren tot 25 juni a.s. HAARLEM. De 75-jarige J. M. van Meurs uit Heemstede werd zo ernstig gewond bij een aani'ijding in zijn woonplaats, dat hij kort na overbrenging naaivde „Maria Stich ting" ovexiecd. De bejaarde man werd geraakt door een auto, toen hij met zijn fiets een voorrangsweg op reed. DEN HAAG. De Nedexdandse x*e- gering zal in gezamenlijk overleg met de regering van de Nederlandse Antillen en van Suriname nu al vra gen aan de ox*de moeten stellen in zake een eventuele zelfstandigheid van deze rijksdelen. AMSTERDAM. De Amsterdamse kinderpolitie vei'zoekt namens de oudei's de opspoxlng van de 16-jari- ge Epolina Roelvina Japlce Slijm (roepnaam Lydia). Het meisje ver liet op 1 juni met een bruine week endtas en enige kleding de ouder lijke woning en is sindsdien spoor loos. HARMELEN. Terwijl het brand weerkorps van Harmeien zijn jaar lijkse uitstapje maakte is de door het gezin Verhoef bewoonde boer derij aan de weg genaamd Gorvers- kop afgebrand. BODEGRAVEN. Het dit voorjaar in gebruik genomen overdekte zwembad „De Kuil" in Bodcgx*aven heeft dinsdagmiddag door brand ernstige schade opgelopen. NED. 1: Vrijdag 12 juni om kwart voor negen De luciferkoning met Konrad Georg als Krister Litlorin. VRIJDAG 12 JUNI. NED. I. En de bal hij rolde voort, vanmiddag samenvattingen van Me- xico-België, Israël-Italië en Marokko -Bulgarije. Henk Terlingen, Theo Reitsma en Herman Kuiphof verzor gen het kommenlaar. De Evangeli sche Omroep gaat verder met een Handvol Muziek van Carel Heinsius en Close up van Hans van Seventer. Na Hier en nu gaat de NCRV voort met een gedramatiseerde documen taire over het leven van de lucifer- koning Ivar Kreuger, de man die overal lucifers verkocht. In een En gelse produktie vertelt Daniël Ba- renboim, een zeer begaafd dirigent en Beethovenkenner, over zijn voor keur voor deze komponist. Na de dagsluiting en het laatste nieuws nog een les uit de kursus van Molecuul tot mens. NED. II. Na Den Haag vandaag een nieuw veertiendaags programma over de filmwereld, Première. Ver volgens een documentaire over de beroemde diertfntuin van San Diego. Ego in duplo, heet het deel van De partment S, van vanavondHet gaat over de spion Anthony James Har vey, die op een gegeven moment bij een ongeval het leven laat, maar niemand gelooft in zijn verscheiden. En terecht, want Anthony leeft als Andrew verder. Dan een eigen pro duktie, Kort en klein, waarin gooi en smijtwerk met 50 heuse slagroom taarten. Na Koning Klant en Achter het nieuws hebben we het dan weer gehad voor vandaag. ZATERDAG 13 JUNI. NED. L Aagje Ritsema en Koen de Graaf presenteren vanmiddag de zangwedstrijd om de zilveren stem vork. Er nemen tien koren deel en 7-oor de afwisseling zorgt het Cock tail Trio. Voor hel eerste journaal, een all star-circus met beroemde nummers gepresenteerd door Tony Curtis. Erna de Benny Hill show uit Engeland. Eira heath en de zingende Ladybirds doen er aan mee. Dan Brandpunt en vervolgens een film van 50 minuten over een valken\er en een valk. De epiloog tvordt van avond verzorgd door i>ater Mijnsma. NED. II. Butler French krijgt het deze keer erg )noeilijk, in Vaders tegen wil en dank. De Amerikaanse groep Fifth Dimension speelt tol acht uur het bekende repertoire, zoals: What the world needs, All you need is love en If I had a hammer. Na het nieuws Een slechte dag voor een slechte man, op de High Chaparral. Monalito wordt bestolen en John Cannon kan zijn schulden dus niet betalen. Hierna een show rond Toby Rix, waar de Hearts of Soul, gita rist Wim Overgauw en actrice Ja- nine van Wely aan meewerken. Rob Touber voert de regie. Tot besluit deel tien van de serie over het leven van Lord Mountbatlen. Na hel nieuws nog een extra reportage van Sportpanorama over de 24-uurs race van Le Mans. VRIJDAG 12 JUNI. NED. 1: 18.00 Voetbal; 18.45 Pipo 18.55 Nieuws; 19.04 Close up; 19.15 Nxi spreekt God Tzeital; 19.40 Een handvol muziek; 20.00 Journaal; 20.20 Hier en nu; 20.45 De luciferko ning; 22.05 Barenboim over Von Beethoven kl.; 22.30 ds. P. A. E. Sil- levis Smitl; 22.35 Journaal; 22.40 Van molecuul tot mens. NED. II: 1S.45 Pipo; 18.55 Nieuws; 19.04 Den Haag vandaag; 19.09 Pre mière; 19.30 Beroemde dierentuinen kl.; 20.00 Journaal;1 20.20 Department S kl; 21.10 Kort en klein kl; 21.50 Koning Klant; 22.15 Achter hel nieuys; 22.40 Journaal ZIERIKZEE, 10-6. Zaterdag 13 juni a.s. zal de Kon. Harm. Kunst en Eer een concert geven in de Vis markt te Zierikzee. Het programma vermeldt een aan tal fraaie stukken, die het beluisle ren beslist waard zijn. Het bijzon dere van dit concert is dat* er voor de eerste xrxaal in samenwerking met de jeugdafdeling opgetreden wordt. De nadruk ligt dan ook op de px*es- taties van de jeugdige muzikanten en hetgeen zij aan muzikale kennis o.l.v. de dirigent E. A. de Loof in de loop van de tijd verworven hebben. De senioxieden dienen nu slechts ter SOEST. Een bi'and in een super markt aan de Oude Utrechtsevveg in Soest heeft voor een kleine f 100.000^ schade aangericht. Gaat Kosygin aftreden? MOSKOU, 10-6. In Moskou wordt verwacht dat de Russische premier Alexei Kosygin, binnenkort op ei gen verzoek wegens gezondheidsre den zal aftreden. Met deze verwachting zien al thans waarnerrtèfs in Moskou dc zit ting van de opperste Sowjct tege moet, die kort na de verkiezingen op 14 juni zal worden gehoyden. Tij dens de eerste bijeenkomst na de verkiezing van do nieuwe opperste Sowjet (het parlement) wordt vol gens de gróndwet een nieuw kabinet samengesteld. In Moskou doen al sinds april ge ruchten de ronde over mógelijke wijzigingen binnen dc hierarchic in het Kremlin. Aangenomen wordt dat de veranderingen zijn uitgesteld met het oog op dc viering van de 100ste verjaardag van de geboortedag van Lenin en vanwege dc sensationele vormen die deze geruchten spoedig in het westen begonnen aan te ne- men. ondersteuning van de jeugdafdeling. Ook de senioxieden zullen nummers terx gehore brengen, doch de nadruk ligt deze avond wel op "hetgeen de jeugd van het korps zal brengen. Aanmcldingcxi Op deze wijze wordt de jeugd al vroeg vertrouwd gemaakt met het concerteren met. een volledig orkest en zo weten zij waarvoor zij een he le winter gci-epetecrd hebben. Te vens hoopt Kunst en Eer te bereiken dat er met dit optx-eden de animo voor de muziek bij de jeugd opge wekt wordt en dat er nog meer aan meldingen als aspirant-muzikant on drumbandlid mogen komen. Het bestuur van Kunst en Eer hoopt op deze avond op een grote publieke belangstelling waarbij ho pelijk dc nodige stilte betracht woi*dt tijdens het optreden. Hel co'ncei't zal ongeveer ander half uur duren. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bexoepen to Dinteloord: H. Jon- gerdeni Veencndaal; te Randwijk: YV. VroeRindewey, Katwijk aan Zee; le Hilversum: A. Romein, Wczep; te Nox'g (toez.): W. A. Hage, Dalfsen. Bedankt voor Stolwijk (toez.): C. van Bart, Putton (Gld.); voor Kes- tcren (toez.): A. J. Wijnmalen, Maar- tensdijk. Ger. Kerken Beroepen le Dokkum, Haarlem- Zuid, Hoogeveen en Smilde: L. Ra ven, Bicrum, die geen verdere beroe pen in overweging lean nemen. Ger. Kerken Vrijgemaakt (buiten verband) Bedankt voor Zalk en Veecaten: J. D. Janse, Marknesse. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Deventer: J. van Axrx- stel, Middelburg (verb, bericht).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 8