Koelkastweer Lezer Zierikzeesehe Nieuwsbode in „quiz „Eén van de acht' Niet vandaag Vijf hectare bos verloren door brand Halve ton op 777 SUCCESJES Het is weer Prijzen vanaf 1249,- Ook voor service! PENSION successen voor meisjes L en U „Delta ISport te Dordrecht den haag, 4-6. De 50-jarige j. Huisartsen-honoraria met 5 omhoog ARAM EN DE BROEDERS DER KUST De heer D.W.C. Gebraad naar Kurhans ZIERIKZEE, 5-6. De Zierikzeesehe Nieuwsbode zal morgen (zaterdag) worden gepresenteerd in de wed strijd: „Eén van de acht" in Mies Bouwman's zateidagavond-t.v.- show, waarvan ze er zeven achter de rug heeft en de laatste voor de bceg staat. Het lezerspubliek van dc krant wordt vertegenwoordigd door de heer D. VV. C. Gebraad, leraar metaal- en autotechniek aan de L.T.S. te Zierikzee. De heer Gebraad is een vrij regel matig en Intens krantenlezer. Hij stelt zich dagelijks op de hoogte vvn de inhoud van de kranten w.o. de Zierikzeesehe Nieuwsbode en al zijn er terreinen, die hij zelf zijn „foit" niet vindt, hij is goed op de hoogte van de aktualiteit. Hopelijk heeft hij met deze van dag tot dag vergaarde kennis morgenavond succes. Hij *aat in ieder geval vol goede meed op pad, naar het Kurhaus te Scheve- ningen. De wedstrijd „Eén van de acht" heeft bij het kijkerspublieK een gro te populariteit verkregen, vooral ook door de wijze waarop Mies Bouw man deze show presenteert. Grote kijkdichtheid De kijkdichtheid schijnt volgens haar eigen verklaring, ongeveer 70 procent te zijn en de waarooring schommelt rond de 80 procent cn dat zijn cijfers, die er niet om liegen. De wedstrijd geeft de gelegenheid te demonstreren dat de verhouding pers- en het modernste massa-me dium uitstekend is. De ,,'iuiz" van Mies toont aan wat er van het „jour- nalistenzweet" bij de lezers blijft hangen. Soms heel weinig, maar soms ook heel wat. Intussen reizen we een beetje mee met de heer Ge braad, die de quizleidster hoop! te SPORT VOETBAL Seriewedstr(jden te Zierikzee A.s. zaterdag 6 juni organiseerd de V.V. Zierikzee op sportpark „Ban- nink" seriewedstrijden voor A. B en C junioren welke om 10 uur aan vangen en duren tot rond 6 uur 's avonds. Aan deze wedstrijden wordt deelgenomen door: de vereni gingen Fortuna (Vlaardingen), H.V. V. 24 (Hulst), Middelburg, Kloetinge, Bruse Bcys, Mevo en Ziei'ikzee. De zes eerstgenoemden komen met IA, IB en IC elftal, Zierikzee met 2A, 2B en 2C elftallen. Bij goede weersomstandigheden zal er zeker belangstelling zijn. de toegang is ge heel gratis. SC HOU WEN-DUIVEL AND, 3- G. Op één der lijsten van een politieke partij voor de raads verkiezingen, kwam de naam voor van een kandidaat met de voornaam Karei. Onbeken den gaven uiting aan hun ge voelens de heer „K" niet te willen en schreven met grote letters op het plaveisel voor het stembureau: „Nee Karei, niet vandaag kunnen verrassen met een klein pie- sentje, dat te maken heeft met de krant, die vorig jaar het 125-iarig jubileum vierde. Voor hem verder: toy, toy, toy! (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode). Jongetje verdronken ST. ANNALAND, 4-6. De 5-jarige Marcel Geluk uit St. Annaland is donderdagavond in de haven ver dronken. Hij was met een vriendje aan het spelen toen hij in het water viel. De havenmeester haalde het drijvende jongetje aan de kant. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Ongeluk op bouwterrein: tiental gewonden BRUSSEL, 4-6. Op een bouwter rein in Brussel zijn donderdag een tiental mensen min of meer ernstig gewond doordat twee masten van honderd meter hoogte het begaven. Zij stortten op drie auto's en een bus. Aan de twee masten zaten ka bels vast waarlangs transportbakken liepen. Alle Thailandse troepen langs de noordgrens van Cambodja zijn in staat van paraatheid gebracht in ver band met de aanwezigheid in het Cambodjaanse grensgebied van gro te concentraties Noordvietnamese en V ietcongtroepen. MIDDELBURG. Tegen de afgifte van een hinderwetsverguning aan Hcechst Vlissingen N.V. voor het in preduktie houden van de tweede fesforoven zyn in totaal 811 be zwaarschriften ingediend. ELSPEET, 4-6. Donderdagmiddag is op het landgoed van de heer Ju liaanse in Stakcnberg b(j Elspeet brand ontstaan in een perceel bos. Brandweerkorpsen uit Elspeet, Nun- speet en Ermclo hebben samen met militairen van de legerplaats Nun- spcet het vuur bestreden. Men kon evenwel niet voorkomen dat vijf ha dennebos verloren ging. Vermoedelijk is het vuur ontstaan doordat men in het begin van de week grote stapels takken heeft ver brandt, waarin het vuur niet geheel werd gedoofd. Door de grote droogte van de laatste tijd en de vrij sterke wind van donderdag moeten de smeulende resten van de takkebossen I)e stopzetting van de produktie róllend, materieel van Werkspoor UTRECHT. 4-6. Op het b'ondscon- gres van St. Eloy, de katholieke bond van.werknemers in het metaal- en elektronisch bedrijf, heeft de voorzitter, P. van Brussel donder dagmorgen in Utrecht zijn verbazing en verontwaardiging erover uitge sproken dat de directie van Werk spoor-Utrecht zonder overleg met de vakbonden aan het personeel heeft meegedeeld dat de produktie in de afdeling rollend materieel in okto ber 1971 wordt gestopt. weer zijn gaan branden. Met het nablussingswerk zal nog geruime tijd gemoeid zijn. De afgelo pen nacht hielden 100 militairen van de legerplaats Nunspeet de wacht bij het stuk bos dat donderdagmiddag in brand raakte. DEN HAAG, 3-6.'Het Nederland- sche Rode Kruis heeft voor de over stromingsramp in Roemenië tot nu toe op giro 777 een bedrag van 50.000 gulden ontvangen. Dit bedrag is in middels aan het Roemeense Rode Kruis overgemaakt ten behoeve van de slachtoffers van de grote over stromingsramp in dat land. Reeds eerder werd voor een waarde van 40.000 gulden aan goederen naar Roemenië gezonden. 1 Het Nederlandsche Roode Kruis zal voorts op de korst mogelijke ter men per vliegtuig voor een waarde van 20.000 gulden aan anti-biotica naar Peru zenden. Reeds eerder wér den per vliegtuig duizend dekens verzonden. Nadere berichten op wel ke wijze hulp kan worden verleend, werden door het Rode Kruis afge wacht. Bijdragen voor beide rampen (Pe ru) .kunnen worden overgemaakt op giro 777, echter onder duidelijke ver melding voor welk land deze bijdra ge is bestemd, aldus deelt het Ne derlandsche Roode Kruis mee. Met dankbaarheid geven wij i kennis van de geboorte van l ons zoontje en broertje LEENDERT MARINUS (Leo) A. M. STOUTJESDIJK C. W. STOUTJESDIJK- STOUTJESDIJK RINY PETRA Zierikzee, 3 juni 1970 Ockerssestraat 4 Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon MARINUS JAN Wij noemen hem Rien. C. D. STOUTJESDIJK J. A. STOUTJESDIJK- OKKERSE Nieuwerkerk, 4 juni 1970 Paardenweg 2 Mede namens onze kinderen en kleinkinderen, betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling, die wij mochten ont vangen op 23 mei j.l. A. K. DALEBOUT S. M. DALEBOUT- v. d. MAAS Rampweg 14, Renesse Gevraagd: VASTE MEDEWERKER Moet beslist genegen zijn in het seizoen (6 weken) ook za- terdag's en zondag's te wer ken. Verder normale 5-daag- se werkweek. C. W. VAN KLOOSTER Renesse, telefoon (01116)318 Te koop Volop tuin- en perkplanten, zoals geraniums, begonia's, petunia's, salvia's, agera- thum, lobelia's, leeuwbekken, afrikanen, ijsbloemen, enz., énz. Bloemen- en Tuincen trum C. W. Jonker, Hoge- zöom 20, Haamstede, telefoon (01115) 1383. Citroën Hy, ingericht als ca ravan met grote voortent, prima geschikt als stacara van, prijs f 750,Capehveg 18, Renesse. Maak van uw tuin uw trots. De groots mogelijke sortering tuinvazen, schalen en bloem bakken in elke prijs. Bloe men- en Tuincentrum C. W. Jonken, Hogezoom 20, Haam stede, telefoon (01115) 1383. Te koop wegens bedrijfsbe ëindiging, 25 st. nieuwe kla ver-ruiters voor de helft van de nieuwprijs. Te bevragen: 01100-6570 na 18 uur. Grote sortering stacaravans, ook met aparte slaapkamers. Caravanbedrijf Slaakweg Heinkenszand, telef. (01106)- 1659. Bij Hoornick: plastic golfpla ten alle lengtes, plastic goten, pijpen en onderdelen, latten, ribben, planken, enz. enz. Hofferstraat 4-6, Zierikzee. vertegenw. M. W. Janse, te lefoon 2158. Bij Hoornick: hardboardpla ten, zachtboardplaten, tegel- boardplaten, wand- en vloer tegels. Hofferstraat 4-6, Zie rikzee, vertegenwoordiger M. W. Janse, telefoon 2158. Een maaiwei om te hooien. J. J. Blom, Kloosterweg, Schuddebeurs. Tel. (01110)- 2908. Bij Hoornick: keukens, keu kenbuffetten, hang- en leg kasten, keukenhangkastjes. Hofferstraat 4-6, Zierikzee, vertegenw. M. W. Janse, tele foon 2158. I.g.s.z. radio, lang, smal mo del. Tel. (01110) 3009. Een kinderwagen v. Delft, wit met donkerblauwe kap plus babysit. Tel. 01113-525. Een schuurtje 5 bij 2 meter. Wilgenmeet 12, Renesse. Tel. 01116-290. Personeel gevraagd Bijverdienste! Landelijk dag blad vraagt voor Zierikzee een agent-bezorger. Beschik baar om 16.30 uur. In bezit van fiets of brommer. Brie ven onder no. 3307 a/h bureau van dit blad. Huisdieren Opgevangen te Nieuwerkerk: Zwarte Bouvier Reu. Droeg versleten zwarte halsband. Wil dc eigenaar of een ieder die inlichtingen over de ei- eigenaar kan geven zich in verbinding stellen met So phia, Ver. tot Bescherming van Dieren, Esdoornstraat 33, Nieuwerkerk. Tel. 1583. Sophia. Ver. tot Bescherming van Dieren zoekt goed tehuis voor oranje katertje, 6 weken en zwart-bont poesje 7 we ken oud. Inlichtingen: Es doornstraat 33, Nieuwerkerk. Tel. 1583. Diversen Orgelliefhebbers opgelet! Wij staan heden, vrijdag en mor gen zaterdag, op het Haven plein te Zierikzee met onze showwagen. J. C. v. d. Bos, Kerkstraat 18, Bruinisse. Tel. (01113)-379. „Patentex" prophylacticum en anti septicum, schuim- spray f 13,95, complete tube f 6,45, aanvullingstube f 5,45. In voorraad bijDrogisterij ..De Honingkorf", Poètstraat (t/o Postkantoor Zierikzee. Orgelliefhebbex's opgelet! Wij staan heden, vrijdag en mor gen zaterdag, op het Hgven- plein te Zierikzee met onze show wagen. J. C. v. d. Bos, Kerkstraat 18, Bruinisse. Tel. (01113)-379. Orgelliefhebbers opgelet! Wij staan heden, vrijdag en mor gen zaterdag, op het Haven plein te Zierikzee met onze showwagen. J. C. v. d. Bos, Kerkstraat 18, Bruinisse. Tel. (01113) 379. Esta Erres AEG Marijnen Zanussi WELTEVREDEN Appelmarkt 8 Zierikzee Tel. Ot 110-2805 Technische School „Sehouwen-Duiveland" Het Vrije 31 - Zierikzee GEVRAAGD met ingang van 17 augustus 1970 1 leraar brood- en banketbakken 10 lestijden per week 1 leraar woningstofferen 4 lestijden per week Sollicitaties binnen één week na verschijnen van dit blad aan het bestuur van de school. Te Zierikzee of naaste omgeving gevraagd: voor heer alleen gedurende circa zes weken, vanaf 15 juni aanstaande. - Week-einde afwezig. Aanbiedingen aan: Directie Drukkerij Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee, tel. (01110) 2255 Pedicure mevr. Van Opijnen, Mulockstraat 78, Zierikzee. Tel. (01110)-2220. Behandeling op afspraak. Desgewenst aan huis. Orgelliefhebbers opgelet! Wij staan heden, vrijdag en mor gen zaterdag, op het Haven plein te Zierikzee met onze showwagen. J. C. v. d. Bos, Kerkstraat 18, Bruinisse. Tel. (01113)-379. Uw speciaalzaak voor Engel- i se kop en schotels v.a. f 4,25. J. F. van de Ven v./h. Wijs man, Schuithaven 6, Zierik- I zee. Tel. (01110)-3407. Personeel aangeboden: Meisje met U.L.O.-diploma zoekt vakantiebaantje. Liefst met kinderen. St. Joostdijk 15, Zierikzee. Vakantie-woningruil aangeboden: Eénsgezins middenstandswo ning rond Maastricht, 6 slaapplaatsen. Gevr. woning nabij strand. Periode 18/7-8/8. H. C. A. Godefrooij, Prof. van Kanstraat 19, Maastricht, te lefoon (04400)20111. o s, r. i. n rv i i Krakersgezin verwijderd Bejaardenreis soos „Ons Genoegen" te Bruinisse R uit TVpn Haae en riin 19-iariee BRUINISSE. 5-6. Nadat de mees- minde en Releisrhe cio^nretten \r&v ZIERIKZEE, 5-6. Vorige week werden de competitiewedstrijden voor de meisjes C en de meisjes D 2e klas gehouden. Deze wedstrijden werden georganiseerd door de A.V. „Parthenon" te Dordrecht. De meis jes van de Zierikzeese atletiekver eniging Delta Sport namen voor het eerst deel aan deze competitiewed strijden van het district Zuid-West Nederland. De geleverde prestaties worden in deze wedstrijden omgerekend in pun ten. Degene die aan het einde van het seizoen op diverse nummers de meeste punten bijeengegaard heeft mag zich kampioen noemen. Op de 60 m werd Els van Hese 2e in haar serie in de tijd van 9,6 sec. het geen haar 401 punten opleverde. Ook Anita Horst leverde eenzelfde prestatie in haar serie. Bij het num mer kogelstoten werd Anita 6e met een stoot van 6.62 m (436 pnt.). De 11e plaats was voor Stella van Zan ten, met een stoot van 5.44 m. (323 pnt.). Het hoogspringen werd een overwinning voor Marja Kouyzer met een prachtige sprong van 1.25 m (532 pnt.). Op de 3e plaats eindigde Els van Hese met 1.15 m (390 pnt.). Ook het verspringen werd door Mar ja Kouyzer gewonnen met een sprong van 3.91 m. (464 pnt.). De 10e plaats was voor Jacelien Flikweert met een sprong van 2.76 m. (113pnt.) Bij de estafette veroverde Delta Sport de 2e plaats met 39.0 sec. (380 pnt.) De einduitslag was als volgt: Parthenon Reeuwijk Delta Sport P.A.C. 2 Sliedrecht Sport A.V. Schoonhoven Meisjes C 3650 pnt. 3478 pnt. 3440 pnt. 2382 pnt. 2304 pnt. 2265 pnt. De meisjes ,C van Delta Sport de den het uitstekend en hebben een kans om kampioen van het district Zuid-West Nederland te worden. Hieraan doen 22 verenigingen mee. Op de 80 m behaalde Simono Cop- poolse de eerste plaats in de tijd van 11.2 (607 pnt.). Thea Kaaysteker werd 2e in de tijd van 11.3 (586). Het hoog springen werd een overwinning voor Isolien Hage met 1.35 (660 pnt.). De 5e plaats was voor Joke Geluk met een sprong van 1.25 (532 pnt.) Bij het kogelstoten werd Isolien Hage le met een stoot vart 10.97 m. Simone be haalde de 3e plaats met 8.63 m (783 en 607 pnt.). Thea Kaaysteker zag kans om een overwinning te halen bij het verspringen met een sprong van 4.18 m (539 pnt.). Joke Geluk eindigde op de 16e plaats met 3.53 m (355 pnt.). De estafette 4 x 60 m werd gelopen door Hennie van Hekken, Thea Kaaysteker, Isolien Hage en Simone Coppolse. Zij behaalden de eerste plaats in een prachtige tijd van 34,9 sec. (616 pnt.). De eind uit slag was een succes voor Delta Sport men had maar liefst 517 pnt. meer dan no 2. De uitslag was: 1. Delta Sport 5285 pnt.; 2. Parthenon 4768 pnt.; 3. A.S.V. 4014 pnt.; 4. Marathon 3999 pnt.; 5. A.A.V. 36 (1) 3971 pnt.; 6. A.A.V. 36 (2) 3938 pnt.; 7. Gouda 3758 pnt.; 8. A.V. Schoonhoven 373,6 pnt.; 9. Sp. Reeuwijk 3367 pnt.; 10. P.A.C. (Rot.) 2261 pnt.: 11 Metro (Rot.) 2213 pnt. DEN HAAG, 4-6. De 50-jarige J. B. uit Den Haag en zijn 19-jarige dochter zijn donderdag door de Haagse politie uit een pand aan de Hengelolaan verwijderd. Tegen hen is proces verbaal opgemaakt wegens huisvredebreuk. Het gezin van B., dat vooi'dien op een kamer huisde, had het pand aan de Hengelolaan aangeboden gekregen, nadat kabou ters het hadden bezet. Het pand, eigendom van een Haagse oogarts, was gedeeltelijk in gebruik als prak tijkruimte en overigens in gebruik bij een assistent. Noord-Korea heeft de Verenigde Staten van provocaties beschuldigd bij de gedemilitariseerde zone tus sen Noord- en Zuid-Korea. BRUINISSE, 5-6. Nadat de mees ten in de morgenuren hun stembil jet voor de gemeenteraad hadden ingevuld, startte woensdagmiddag half één een bus met 47 personen ouder dan 65 jaar, voor het reisje van „Huize Gezelligheid", de reeds meer dan 20 jaar bestaande bejaar denvereniging te Bruinisse. Via Steenbergen en Bergen op Zoom reed men naar Dorst, waar gestopt werd bij café „De Bokke- wei". Men had daar een prachtig uitzicht op het natuurgebied met strand, waar jong en oud druk in de weer was. Nadat men hier geruime tijd had vertoefd ging het via de di verse bossen en lanen van Brabant naar Baarle Nassau. Belgische cho- DEN HAAG, 4-6. In de staatscou rant van donderdag hebben de mi nister van economische zaken en de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid een prijzenbeschik- king medische hulp aan partikulie- 38. Reeds hief de man zijn korte dolk op om het touw door te hakken en Aram ver wachtte ieder ogenblik te zullen vallen, toen zich plotseling met een rauwe kreet een gedaante uit het want stortte, bovenop de handlanger van de Handelaar. Voordat Aram kon beseffen, wat dit betekende, zag hij hoe de aanvaller zijn arm om de keel schroef geklemd hield. Hij zag ccn zwaard van de ander sloeg en die als een stalen door de lucht flitsen en de man die in de vorige seconde nog zijn leven bedreigd had stortte omlaag en kwam met een doffe smak op het dek terecht. Nu pas herkende Aram de aanvaller. Het was Secwart de Schuimer, die hem het leven gered had. „Goed gedaan! Ik ben je zeer verplicht!" waren Aram's eerste woorden, toen de Schuimer zich schrijlings op de ra gewerkt had. Een gemene grijns plooide zich om de lippen van de zeerover. „Juich niet te vroeg, ellendige dwarskij ker", siste Seewart hem toe. „Ik weet thans waar mijn waardige broeder zich ophoudt en ik hoef niet langer van jouw diensten gebruik te maken!" En met één slag van zijn zwaard sneed hij het touw door, waar aan Aram zich nog steeds vastklemde. ren 1970 afgekondigd. Met deze beschikking wordt aan huisartsen toegestaan de op 14 maart 1969 berekende honoraria met 5 pro cent le verhogen. Dit betekent, dat gelet op het op die datum gebrui kelijke niveau in het algemeen voor een consult f 0,50 en voor een visite f 0,75 meer in rekening mag worden gebracht, resulterende in een con- sultprijs van f 9,50 en een visiteta rief van f 14,25. Kuikens verbrand MIDDELSTUM, 4-6. In Middel- stum heeft een felle brand woens dagmiddag de kuikenmeslerij van de heer H. Drent aan de Fraanweg volkomen in de as gelegd. 15.000 mestkuikens vonden de dood in de vlammen. De schade bedraagt ruim f 120.000,en wordt door de verzekering gedekt. De brandweer van Middelstum bestreed het vuur doch kon niet verhinderen dat de mesterij een prooi der vlammen werd. De oorzaak va ndc brand is nog onbekend. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. In gezaghebbende kringen in Pa rijs is donderdagavond tegengespro ken, dat de Franse regering het ver bod op de levering van wapens aan Israël gedeeltelijk zou hebben opge heven. colade en Belgische sigaretten ver wisselden voor een civiele prijs van eigenaar, ook dit was een aantrekke lijke kant van dit reisje. Als gast was een echtpaar uit Rotterdam in de bus, waarvan de man er slag van had de goede stemming er in te hou den met kwinkslagen, zang en de clamatie. De tijd vloog daarbij om, terwijl chauffeur Willemse, bekend als hij was in het Brabantse land, de bezienswaardigheden en dorpen die men passeerden, opsomde. Via Chaam ging het toen weer op weg naar de pont te Anna Jacobapolder. In het hotel „Storm" stond een pri ma koffietafel gereed, vooraf ge gaan door verfrissing van de vere nigingskas en een van de restaura teurs zelf. De familie Hoek had er van het werk. want de koffietafel liet men zich uitstekend smaken. De leiding was bij mevrouw Van de Linde en de heer M. Jumelet in goe de handen en zo kwam het slot van een uitstekend geslaagd reisje en een gezellige middag. MAASBREE. Sinds woensdagoch tend wordt in Maasbree de 81-jarige heer J. Peters vermist. De bejaarde man verliet die woning voor een korte wandeling en is sindsdien spoorloos. Eon ongeluk wordt ge vreesd. Meling vervuilingsgraad DEN HAAG, 4-6. De staatsse cretaris van volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, heeft zich bereid verklaard mede werking te verlenen aan de ontwikkeling ran een metho de, waarmee de vervuilings graad van hel milieu kan worden nagegaan. Het verzoek tot medewerking is gedaan door prof. J. Lanjóuv), hoog leraar-beheerder van het in stituut voor systematische plantkunde van de rijksuni versiteit van Utrecht. Als proefterrein voor de ontwik keling van deze methode heeft de Utrechtse universiteit het gebied van dc Kromme Rijn aangewezen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5