5 gulden premie* van de Amro Bank Moeders tweede leven Sparen?De Amro Bank is ervoor. De 25ste Zierikzeese Avondvierdaagse „Flitsen" uit het buitenland wanneer u nü een Spaarboekje of Spaarrekening opent {A'A tot 7% rente!). *Bij een eerste inleg van minimaal f 10.-. (Geldig t/m 30 juni 1970.) Foor 40 jaar.... Nieuwe vaststelling melkprijzen in de provincie Zeeland Wat biedt de BEELDBUIS? ARAM EN DE BROEDERS DER KUST Advertentie ZIERIKZEE, 30-5. Op 15, 16, 17 en 18 juni wordt weer de jaarlijkse Zierikzeese Avond Vierdaagse ge houden. Deze draagt ditmaal een TURIJN. Bij een treffen tussen betogende leden van de (maoïstische) „studentenbeweging" en de politie van Turijn zijn dertig personen min of meer ernstig gewond en 10 beto gers gearresteerd. WASHINGTON. President Nixon is voornemens in juli een tweede reis naar Europa te maken, zo schrijft Maxine Cheshire van de Washington Post. Volgens de door gaans goed ingelichte journaliste zou hij ditmaal ook Spanje en Skandi- navië bezoeken. SAIGON. De politie van Saigon heeft van traangas gebruik gemaakt om rond 2.000 studenten uiteen te jagen na de begrafenis van het voor malige staatshoofd van Zuid-Viet- nam, Phan Khac Soe-oe. DURBAN. Vissersschepen uit Dur ban hebben bij de Zuidafrikaanse politie geklaagd dat zij aan de rand ven de territoriale wateren van hun land gehinderd zijn door het Sowjet- Russische visserij fabrieksschip Van Gogh. WASHINGTON. De Amerikaanse Paloris-kern-onderzeeër Daniel Boo ne is bij Kaap Henry in de Atlan tische oceaan in aanvaring gekomen met de Philippijnse vrachtvaarder President Quezon. Volgens het Pen tagon deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en was de schade aan beide vaartuigen gering. SAIGON. De Amerikaanse strijd krachten in Cambodja hebben tot mi Johannes, z. van J. J. van der Have dusver vier plaatsen gevonden waar, naar verluidt, eens de Vietcong haar hoofdkwartier zou kunnen hebben gehad. Slechts twee van deze plaat sen zijn doorzocht. bijzonder karakter, daar het de 25ste maal is dat dit sportevenement tilaats vindt. Het organisatiecomité heeft dan ook besloten naast de behaalde on derscheidingstekenen voor elke '•deelneemster en deelnemer een ex tra-verrassing beschikbaar te stel len. Om de terugkomst op de laatste avond ook een extra-feestelijk tin tje te geven zijn er, naast „Kunst en Eer" extra muziekcorpsen ingescha keld. Deelgenomen kan weer wor den, zowel door groepen als door indlviduelen, over de afstanden 8 en 15 km per avond. Gestart wordt, als altijd, van het Havenplein, elke avond om kwart voor zeven en de routos voeren 2 maal door Duive- land en 2 maal door Schouwen. Gaarne wekken we langs deze weg jong, maar vooral ook oud, tot deel name op, want wandelen is nog steeds een van de gezondste sporten. Daar „trimmen" bovendien nu erg „in" is rekent het comité op een re cord aantal ouderen! Een andere stimulans tot deelname is de steun die het organisatiecomité wil geven aan de actie „Sport-Zwembad" en wel in de vorm van een financiële bijdrage. Het inschrijfgeld is daar door wat verhoogd, maar dit zal wel geen bezwaar vormen voor onze wandelaars (sters), om op deze wijze een extra duwtje te geven aan de tot standkoming van een sporthal zwembad te Zierikzee. Als de weersomstandigheden gun stig zijn - en dat hopen we alle maal - zal de 25ste Zierikzeese Avond Vierdaagse, mede door een record aantal deelnemers, zeker een groot succes worden. Burgerlijke stand GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Geboren: 20. Aartje Katalijntje l'.Adriana, d. van A. J. Hanse en S. L. Verburg (Kerkwerve); 11. Antony ROUEN. Bij het paviljoen van de meisjes-studenten aan de universi teit van Rouen heeft zich een hef tige explosie voorgedaan. Twee ka mers werden totaal verwoest en vier andere ernstig beschadigd. BRUSSEL. Op intiatief van de Belgische spoorwegen en in samen werking met de Duitse, de Oosten rijkse en de Zuidslavische spoor weg maatschappijen wordt er een autoslaapterrein ingelegd op het' traject Brussel (Schaarbeek) - Ljoe- bljana, in Zuid-Slavië. T. J. Fondse (Kerkwerve); 11. Marinus Hans, z. van J. J. van der Have en T. J. Hanse (Kerkwerve). Gehuwd: 29. A. G. de Moor, 23 jr. (Wissenkerke) en J. van den Hoek, 24 jr. (Middenschouwen); 29. C. E. de 1 Jonge, 24 jr. (Brouwershaven) en A. H. de Glopper, 21 jr. (Middenschou- wen). MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 28-5. Aanvoer 1.588.243 stuks, stemming rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 5,91-6,27; van 56-57 gram f 6,80-6,93; van 60-61 gram f 7,20-7,57; van 64-65 gram f 8,15- '3;75. Aanvoer 662.450 stuks, stemming rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 51-52 gfam f 6,11-6,40; van 56-57 vA'-nrnAAMOTAn 4 ,r gram f 7,00-7,32; van 61-62 gram VATICAANSTAD. Het Vaticaan j 7,52-8,10; van 66-67 gram 19,49- BANGKOK. Maleisische en Ita liaanse troepen hebben in de aan Maleisië grenzende Thailandse pro vincie Yala een communistisch kan?p ingenomen, aldus militaire kringen in Bangkok. heeft bekendgemaakt dat paus Pau- lus in de tweede helft van novem ber een bezoek zal brengen aan de Philippijnen én Australië. 10,30. Aanvoer ca. 2.150.000 stuks, han del: kalm en vlug. Prijzen per 100 stuks: eieren van 50-58 gram f 6,35-7,55, kg. prijs f 1,27-1,30; eieren van 59-64 gram ri MOSKOU. Andrei Amalrik, de 32-jarige Russische schrijver die een week geleden in de omgeving van Móskou werd aangehouden, is naar' 1 Sverdlovsk overgebracht, zo hebben vrienden van de auteur in Moskou meegedeeld. Sverdlovsk ligt 1600 km ten oosten van Moskou in de Oeral. Er mogen geen buitenlanders komen. Kordaat optreden verijdelde bankoverval TOJCIO., Tot grote verbazing van Japanse regeringskringen hebben vier plaatsvervangende premiers van de Sowjet-Unie hun bezoek aan de Expo in Osaka onverwacht afgezegd. NEW YORK. universiteit in New York is een zelf gemaakte bom ontploft. De confe rentiezaal, waar de bom was ge plaatst, was op het ogenblik van de explosie leeg. De ontploffing richtte beperkte schade aan. LISSABON. Tijdens gèvechten met Afrikaanse guerrillastrijders in de Portugese kolonie Angola zijn 11 Portugese militairen gedood en 24 gewond. NEW YORK. De Amerikaanse senator Edward Kennedy heeft* in een televisie-interview verklaard non n oe i i on dat hij zich onder geen enkele om» 4™°'kgVPQ"J' Van standigheid kandidaat zal stellen g* priJS voor de presidents verkiezingen van i,ou-i,/i. 1972. Over de verkiezingen van 1976 wilde hij zich nog niet uitlaten. GRONINGEN. In het academisch ziekenhuis in Groningen is de 8-ja- rige Albert van der Wal uit Oost- wold aan de gevolgen van een ver- j keersongeval overleden. 's-GRAVELAND, 29-5. Dank zij het kordate en koelbloedige optreden ..van twee inwoners uit 's-Graveland y kon donderdagavond een bankover valler - in het bezit van een schiet- klaar pistool, kaliber 635 - in de In de Rockefeller Coöperatieve Raiffeisenbank aan het Noordeinde in 's-Graveland worden ingerekend. Op het moment dat de overvaller geld van de kassier opeiste, spron gen beide 's-Gravelanders de man letterlijk en figuurlijk op de nek, pasten een houdgreep toe en konden hem vervolgens aan de inmiddels ge- arriveerde rijkspolitie overleveren. Het is de 40-jarige vertegenwoordi ger J. D. B., zonder vaste woon- of verblijfplaats. Tijdelijk vervoerverbod voor varkens DEN HAAG, 30-5. Ter intensive ring van de bestrijding van de var kenspest heeft de minister van land bouw en visserij beslot enmet ingang van zaterdag 30 mei jl. een tijdelijk verbod van vervoer van varkens in te stellen en de verplichting tot ont smetting van veewagens uit te brei den. Dit vervoersverbod zal tot 15 juni aanstaande gelden. Hiervan is uitgezonderd het rechtstreekse ver- voerf van bedrijf naar slachtplaats van slachtvarkens vanaf 85 kilogram. Nixon in de rede gevallen met vredesleuzen KNOXVILLE, 28-5. President Nixon van de Verenigde Staten is donderdagavond herhaalde malen luidruchtig in de rede gevallen toen hij in Knoxville in de staat Tennes see 70.000 volgelingen van gods dienstleider Billy Graham toesprak. Toen Nixon sprak van de geestelij ke behoeften om een land welvarend te maken, riepen verscheidene hon derden jongeren in koor „One, two, three, four, we don't want Nixon's war" (Een, twee, drie, vier, we wil len Nixons oorlog niet) en „Peace now" (Nu vrede). RENESSE. Alhier is naast een vrijzinnige vereniging een Christe- lijk Historische Vereniging opge richt met aanvankelijk 34 leden. ADVERTENTIE. Wormpoeders en wormolie verdrijven spoel-, made- en maagwormen, zowel bij volwas senen als bij kinderen. ZIERIKZEE. Benoemd tot bode bij het burgerlijk armbestuur is de heer Jac. Verseput alhier. HAAMSTEDE. De afdeling Wes telijk Schouwen der Algemene ver eniging voor bloembollenkultuur hield een algemene ledenvergadering in de zaal van hotel Bom. SIRJANSLAND. Door het onwe- der dat zaterdagavond woedde werd in het telefoonkantoor het telefoon toestel beschadigd. OOSTERLAND. De heer J. J. Moerland alhier is benoemd tot kan toorbediende ten kantore van de Rijksontvanger der direkte belastin gen te Brouwershaven. ZIERIKZEE. - Donderdagmorgen had alhier de jaarlijkse rundveekeiv- ring plaats. Vooral het vee van de heer J. Koopman verdient een af zonderlijke vermelding. BRUINISSE. Bij de heden gehou den aanbesteding van vernieuwing woning waterbouwkundig ambte naar was de laagste inschrijver S. de Graaff te Bruinisse. Datum van ingang: 1 juni ZIERIKZEE, 30-5. Wegens de aan- merkelijk hogere kosten in de pro vincie Zeeland, veroorzaakt door: a. de hogere transportkosten dei- melk van de boerderijen naar de fabrieken; b. de hogere verwerkingskosten der melk in de fabrieken; c. de hogere transportkosten der consumptiemelk en consumptie-- melkprodukten van de fabrieken naar de detaillisten;- heeft de regering de volgende maxi mum-consumentenprijzen vastgesteld nl. voor: Taptemelk Vz fles 30 cent Melkyoghurt 1/1 fles 77 cent Melkyoghurt Vz fles 43 cent Taptemelkyoghurt K fles 35 cent Karnemelkse gortpap 1/1 fles 61 cent Karnemelkse bloempap 1/1 fles 61 cent Havermoutpap 1/1 fles 78 cent Rijstpap 1/1 fles 81 cent Vanillevla 1/1 fles 103 cent Vanillevla Vz fles 56 cent Chocoladevla 1/1 fles 109 cent Chocoladevla Vz fles 58 cent Chocolademelk 1/1 fles 111 cent Chocolademelk Vz fles 63 cent Losse melk liter 60 cent Dagmelk 1/1 fles 65 cent Dagmelk fles 38 cent Sterielmelk 1/1 fles 67 cent Sterielmelk fles 39 cent Karnemelk los liter 45 cent Karnemelk 1/1 fles 50 cent Karnemelk Vz fles 29 cent DEN HAAG. Onder de nieuwe naam Speelweek 70 wordt van 20 tot en- met 27 juni 1970 voor de vierde achtereenvolgende maal de nationa le speelgoedweek gehouden. De Speelweek 70, die onder auspiciën van de Kommissie Speelgoedweek wordtgeorganiseerd, heert tot doel de voorlichting over en de kwaliteit van het speelgoed te verbeteren. De prijzen gaan in per 1 juni. DINSDAG 2 MEI. NED. I. Tussen zeven en acht Geen zee te hoog niets is te dol, en Ver slag op dinsdag. Andy Williams ont vangt weer een behoorlijk aantal gasten, waaronder zijn echtgenote Claudine Longet, de popgroep First Edition en Johnny Cash. Hij ver tolkt o.a. A boy named Sue, dat hij schreef toen hij in de San Quentin- gevangenis ging optreden. Deze Week wordt dat optreden in die be faamde gevangenis uitgezonden. Dan een blik op het oorlogsverleden van Italië. Mussolini amore mio. Alhoe wel Mussolini in 1945 door Italiaan se partizanen is doodgeschoten is hij nog niet uit de herinnering van vele Italiaanse neo-fascisten ver dwenen. Dan naar Vlaanderen voor Wij, heren van Zicliem. Dit verhaal heet Ik dobbelde meeen won er zeven ton schulden mee. Na het laatste nieuws voetballen Engeland- Roemenië tot tien voor een. NED. II. Voor het journaal van achten, Den Haag vandaag en een vooruitblik op het Holland festival en een film uit de serie Audubon Wildlife Theatre. Avontuur in het hoge noorden gaal over een familie die de zomer doorbrengt in het hoge noorden van Canada. Erna Peyton Place, er lijkt van alles in de lucht te hangen, maar het zijn voorname lijk oude problemen die boven ko men. Tom Jones ontvangt vanavond Èster Ofarim, onlangs stonden de kranten vol over haar leven zonder Abi, de popgroep Hermans Hermits en Cleo Laine en Sonny en Cher. Tot slot AVRO's Televizier en les Ruimtelijke ordening. DINSDAG 2 MEI. NED. I: 10.45 Verkennen en ont dekken; 11.10 let wiet wijt de we reld; 11.40 Notre ville; 18.45 Pipo; 18.55 Nieuws; 19.04 Geen zee te hoog 19.30 Verslag op dinsdag; 20.00 Jour naal; 20.20 Andy Williams show; 21.10 Mussolini, mon amore mio; 21.50 Harten-5; 21.54 Wij heren van Zichem; 22.55 Journaal; 23.00 We reldkampioenschap voetballen. NED. II: 18.45 Pipo; 18.55 Nieuws; 19.04 Den Haag vandaag; 19.09 Hol land-festival '70; 19.30 Het wonder der natuur kl.; 20.00 Journaal; 20.20 Peyton Place; 21.10 Dit is Tom Jo nes kl.; 22.00 AVRO's Televizier; 22.50 Journaal; 22.55 Ruimtelijke or dening. FEUILLETON Hij knikte. „Ik weet het nog. Na tuurlijk deed je het niet. Ik had trouwens van jou niet anders vér- wacht. Je schiep een zekere afstand. Misschien mocht ik je daarom zo graag." „En nu, Justus? We zijn al een halve dag samen uit en je hebt me nauwelijks aangeraakt. Ik kan wel merken, dat ik een oude vrouw ben geworden. Er is niets aantrekkelijks meer aan me, veronderstel ik Opeens was de man weer de oude charmeur van vroeger en kwam er iets terug van zijn drang tot ver overen. Want het volgende ogenblik voelde Willemien zijn armen om zich heen en zijn mond op de hare. Ze sloot even haar ogen. Dit moment 35. Eén ogenblik staarden Seewart de Handelaar en zijn mannen roerloos naai de piratenvloot die hen daar, na het ron den van de Klip der Zee-arenden, vanuit de ochtendmist kwam overvallen. Maar toen overwon de Handelaar zijn tegen woordigheid van geest en begon bevelen te schreeuwen. Hij wist dat hij nog een kans op ontvluchten had, want zijn schip was het snelste. Wat hem slechts zorgen baarde was dat een klein maar uiterst snel jacht zich losmaakte van de vloot- en recht op hem aan kwam stevenen; mapr dat jacht leek hem te klein om hem aan te kunnen vallen. Seewart de Handelaar was geen dwaas. Er was nu iets lijzigs of lijmerigs in zijn toon toen hij zijn bevelen begon te schreeu wen en bevel gaf meer zeil te zetten en het schip op te laten komen in de wind. „De snelheid zal ons redden!' 'riep hij tot zijn mannen. „De heerlijke rijkdommen worden uw deel, want nimmer zullen wij, in de on waardige en bezoedelde handen van mijn broeder vallen!" Tamahia keek met grote, verschrikte ogen toe. Hoewel zij wist dat zij ook van Seewart de Schuimer niets goeds te ver wachten had, zou haar niets liever zijn dan tenminste bevrijd te zijn van de sluwe en glibberige Handelaar. Maar ook zij kon zich niet voorstellen dat het kleine jacht alleen een aanval zou wagen en de andere zeeroversschepen konden deze snelheid bij lange na niet halen. Maar ook zij vergiste zich. Het was de Schuimer zelf, die zich dol driftig in zijn wraaklust, op het kleine jacht had ingescheept, om daarmee het grote schip te gaan enteren en Aram had zich, zonder iets te vragen, bij hem gevoegd. „Wij hebben hier te weinig mensen aan boord", mopperde een der zeerovers, „een aanval is dwaasheid". „Wat? Dwaasheid, laffe hond!" riep de Schuimer. „Wanneer ik zelf mijn leven waag, dan hoef je je over het jouwe geen zorgen te maken! Dit is onze enige kans!" En het voortstuwende jacht won snel op het grote schip wil ik bewust doorleven, dacht ze. Want dan is het net, of ik niet weg geweest ben. Ze wist het nu met stellige zekerheid: ik heb ze allemaal gemist, onbewust misschien, maar nu weet ik het beslist. Dat mankeer de er aan mijn leven, de oude sfeer in de rue Pathétique, het lieve ge zicht van madame en de mannen om me heen, die mé wilden kussen en misschien nog meer, die ik moest af weren, als ze te ver gingen. Een beetje gevaarlijk leven. Ze sloeg nu ook haar armen om zijn hals en kuste hem terug. „Nu ben je weer mijn oude Justus," ant woordde ze zacht, met haar mond langs zijn wang zoekend. Nog altijd iemand, waarvoor eèn vrouw moet oppassen. Of niet?" Hij lachte.. „Dat is jouw. schuld,. Willemien, je bent' nog immer een bekoorlijke vrouw. Je zou in staat zijn om een man het hoofd op hol te jagen. Zelfs mij" Ze trok hem heftig naar zich toe. „We hebben wat in te halen, Justus, schavuit. En dat gaan we doen.... Waarom ben jij er nog? Heb je op me gewacht? Moest ik daarom zo nodig naar Parijs.terug? Om jou?" Nu lagen ze, de armen om elkaar heen. Willemien met haar hoofd te gen het zijne. Ze rook de geur van zijn parfum. Iets wat ze vroeger wel eens gek had gevondenwelke man gebruikt er nu parfum? Maar in Frankrijk scheen dat heel gewoon te zijn. Althans in Parijs. Wat eigenaardig, dacht ze, ik vind 't heerlijk hem bij me te hebben. Zelfs zijn beweeglijke hand voelt prettig aan. Ben ik nu drie en veer tig? Of is de tijd werkelijk blijven stilstaan? Voel ik nte als twintig? Hij vroeg: „Blijf je, Willemien?" Het duurde lang, voor ze ant woordde: „Ik weet het niet. Er zijn nu eenmaal banden. Mrn kinderen, Justus. Mijn zoon is nog geen acht tien. Hij eet nu tijdelijk bij zijn zus ter en zijn zwager. Maar dat kan niet voortdurend. Hij heeft zijn weg nog niet gevonden. Ik zal weer terug moeten". „Maar je zoudt wel willen blijven. Om opnieuw hier te gaan werken?" „Misschien wel. Het is moeilijk om een beslissing te nemen. Ik moet er over denken. Wellicht kom ik later terug. Als mijn zoon volwas door Henk van Heeswijk sen is en zijn moeder niet meer no dig heeft". ^„We worden elke dag ouder, Wil lemien. Elke dag is eigenlijk verlies. We zouden samen iets moois van ons leven kunnen maken". „Misschien wel, maar wie weet van zeker? Jij hebt een mislukt hu welijk achter de rug, je eerste. Het mijne.... laat ik er over zwijgen. Misschien verwacht je heel iets an ders dan het in werkelijkheid wordt. Als ik jou vergelijk met Bram - zo heette mijn man - dan zal het je duidelijk zijn. Toen je me vanmor gen zag, liet je terstond je werk in de steek om verder de hele dag met me op te trekken „Allicht, mon amour. Werken kan ik iedere dag. Jou zag ik weer na een en twintig jaar, een vierde deel van een mensenleven". „Juist. Maar als jij Bram was ge weest, zou je gezegd hebben: Leuk, dat je er bent, na al die jaren. Ga zitten. Een sigaret? Ik heb een kwartiertje voor jeHet is druk en m'n werk moet doorgaan.Be grijp je? Zo was Bram. Ik ga geen kwaad van hem spreken. Hij had vele goede eigenschappen. In feite heeft hij onze dochter opgevoed. Meermalen verweet ik hem, dat hij haar van mij vervreemdde en er la ter geen land mee te bezeilen zou zijn. Maar ik heb me vergist. Ze heeft zich opeens ontpopt als een harde zakenvrouw, precies als haar vader. Maar ze heeft toch iets van mij meegekregen in haar karakter: Ze heeft ook tijd voor liefde". „En dat had je man niet?" „In het begin natuurlijk wel .Ik weet eigenlijk niet eens, of het lief de was. Maar later.er waren ook nooit andere vrouwen in zijn leven. Drie jaar heeft hij een razend knap pe sekretaresse gehad, maar hij zag haar nauwelijks. Zo was Bram. Voor hem bestond alleen maar de fabriek. En zijn dochter". „En je zoon?" „Ik moest ook wat overhouden, Jiistus. Ik heb Simon opgevoed. Hij heeft vrijwel geheel mijn karakter, 't Is een rustige jongen in zijn ge wone doen, maar hij kan ook plot seling opvlammen. Hij vindt zijn weg wel in het leven". (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5