HET HENGELSEIZOEN IS OPEN Westerschouwen kreeg afd. Bond tot redden van drenkelingen STREEKNIEUWS Ruimtesatellieten voor de pers? Na oriënterende vergadering KE.NESSE, 30-5. Burgemeester II. P. Everwijn van Westerschouwen had door middel van een huis aan huis bezorgde brief de bewoners van de gemeente Westerschouwen ge vraagd vrijdagavond naar het Dorpshuis te Kenesse te komen om te trachten een reddingsbrigade op te richten. Dit ter beveiliging van het Westerschouwse strand. De reaktie op deze oproep bleek matig. Ongeveer 30 belangstellenden waren aanwezig. Van het gemeente bestuur hadden sekretaris de heer J. de Jonge en wethouder v. Waveren acte de présence gegeven. Verder war enaanwezig mej. T. H. Bruininx en de heer G. J. de Rooy, hoofdbe stuursleden, de heren J. Asselee en P. Tij], leden contactcommissie kust- brigade, de heer Janboers, instruc teur reddingsbrigade Rokanje en. de heer H. B. Vos, propagandist van de Koninklijke Bond voor het Redden van drenkelingen, welke laatste als gespreksleider optrad. Wethouder Van Waveren toonde zich verheugd dat aan de oproep van de burgemeester gehoor was gegeven Reeds vorig jaar had de gemeente zich al met dit probleem bezigge houden. Hij dankte met name de heer. J. H. Ranft, direkteur van de Out ward Boundschool te Renesse, voor de aktiviteiten die zijn school in het afgelopen jaar op het strand en voor de kust ontplooide. De heer H. B. Vos gaf hierna een uitvoerige uiteenzetting over het doel en het werk van een reddings brigade en illustreerde zijn verhaal met praktijk ervaringen. Nog meer kennis van het werk kon men verga ren via een propagandafilm, die ge- ensceneerde reddingen liet zien waar bij van verschillend materiaal werd gebruikt, maar waarbij spectaculair speedbootwerk toch wel de hoofd schotel vormde. Mobilofoonverbinding Na deze film was er gelegenheid tot vragen stellen. De heer N. H. Ly- sen vroeg of er een mogelijkheid was 'n mobilofoonverbinding tussen red dingsbrigade en vuurtoren te maken en of dit in de praktijk wel voor kwam. Dit bleek inderdaad het ge val en ook de vuurtoren in de ge meente Westerschouwen. leek de deskundigen wel een geschikte uit kijkpost. Ook vroeg de heer Lysen of de brigade politiebevoegdheid had, dit in verband met o.a. strand- vervuiling, glas e.d. De heer Vos antwoordde, dat dit niet het geval is en dat dit volgens hem de relatie met het strandpubliek zou vertroe belen. De heer J. Simons vroeg wat er gebeurde als er een redder ver- ongelukte. De heer Vos antwoordde dat dit, mede door de goede oplei ding nog niet was voorgekomen, maar dat men van een door de bond aangegane verzekering gebruik kan maken. Ook kan de brigade, die au tonoom is, een eigen verzekering af sluiten. Zou men echter toch door een dergelijk ongeval financieel aan de grond komen te zitten dan was de heer Vos ervan overtuigd dat het Carnegie Heldenfonds zou bijsprin- Gevallen van dierenkwelling BREDA, 29-5. De Bond van Poli tieambtenaren in Nederland tot Be scherming van Dieren heeft vrijdag de ministers van verkeer en water staat en van landbouw en visserij telegrafisch gevraagd een einde te maken aan de dierenkwelling bij het vervoer van varkens. De bond deed dit naar aanleiding van een rapport van het instituut voor veeteeitkun- dig onderzoek Schoonoord te Zeist, waaruit blijkt dat tenminste 40.000 varkens per jaar tijdens het vervoer op gruwelijke wijze de dood vinden. De bond biedt de ministers volledi ge steun en medewerking aan. Palm veroorzaakte inbraakalarm in Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM, 30-5. De be- ivoners rond het gemeentemuseum in Bergen op Zoom werden vrijdag morgen vroeg gewekt door de alarm sirene van het museum. In dit ge bouw wordt op het ogenblik de „Al- bert Dürer" tentoonstelling gehou den. Men veronderstelde dat inbre kers het gebouw waren binnenge drongen en dus werd snel de politie gewaarschuwd. Deze stuurde tien man en twee overvalwagens naar het museum en alle uitgangen wer den afgegrendeld. Nadat de gemeen te-archivaris uit bed was gehaald om de sleutel te verschaffen, ging de politie het gebouw binnen. Men vond echter geen inbrekers. Wat men vond was een palm vlakbij de laser straal-installatie di eter beveiliging van het gebouw in de hal is opge steld. De bewegende bladeren van deze plant moeten de straal hebben onderbroken waardoor de installatie is gaan werken. Ondanks het vroege uur had zich bij het museum heel wat publiek verzameld in de verwachting dat een of meer inbrekers geboeid naar buiten zouden worden gebracht Advertentie Veel m'ensenwetenal wat Intermeubel voor hen betekent Exclusieve modellen 5 jaar garantie Laagste prijs door interna tionale inkoop van kwali- teits-meubelen Gratis mooie kleurenfolder Alle gewone meubelen 10- 20 °lo goedkoper dan elders DEURLOO, „de meubelshow room van Zierikzee". Vrij toe gang Meelstraat 31. Vergadering Z.L.M. Op vrijdag 19 juni a.s. wordt in de schouwburg „De Kring" te Roosen daal de algemene vergadering ge houden van de Z.L.M. ZIERIKZEE Bij de aan de Chr. pedagogische akademie voor Zeeland te Middel burg gehouden Havoexamens slaag de o.a. de heer L. M. Berrevoets te Zierikzee. dente dankte spreekster voor haar vlotte optreden en de dames berden een prettige vakantie toegewenst en „een tot ziens op de modeshow op 14 september. Een nieuw lid gaf zich op. NIEUWERKERK Tijdelijke hervormde pastorie Vorige week heeft de Nederlands Hervormde predikant, ds. H. v. d. Heuvel, zijn intrek genomen in de tijdelijke pastorie, pand UNA-straat 7. Binnenkort zal er gestart worden met de bouw van eennieuwe her vormde pastorie op de hoek van de Muyeweg en de Leliestraat. Verschillende bouwaktiviteiten In Nieuwerkerk is onlangs een partikuliere woning gereedgekomen aan de Ooststraat. Het gedeelte langs deze straat, tegenover de kruising, waarin de Muyeweg in de Ooststraat overgaat is hiemee volgebouwd. Aan de Muyeweg wordt thans gewerkt aan een drietal woningen. De funda menten zijn reeds gestort, en de bouw kan weldra een aanvang ne men. Op het terrein van de N.V. Smits aan de Deltastraat wordt ge bouwd aan een sorteerloods, waar van al een groot gedeelte is opgezet. In de Hoge Kerkstraat restaureert men het grote herenhuis, dat beter bekend staat als het voormalige huis van mevrouw Barendrecht. BRUINISSE Opening voorlichtingscentrum Laatste ronde laadvisserij Op 4 juni a.s. vindt de opening plaats van een voorlichtingscentrum van «de Firma Saman-Deurloo. Het centrum is gevestigd in de vernieuw de 9howroom in het pand St. Do- musstraat 43. De opening zal wor den verricht door burgemeester D. W. Kastelein. RENESSE Drie nieuwe toeristische bedrijven Op donderdag 4 juni a.s. opent burgemeester H, P. Everwijn van Westerschouwen drie toeristische be drijven. die geëxploiteerd worden door de fa. Gebr. Loontjes te Mid delburg en de fa. Rijstenbil en Zn. te Renesse. Het gaat om de amusementshal „Funn-House", de bar „The Coun- try-club" en de ijsshop „Terras". Afd. Plattelandsvrouwenbond De Nederlandse bond van Platte landsvrouwen afdeling Brouwersha ven hield haar jaarlijkse tuinmiddag maar een echte tuinmiddag was het helaas niet, want de bijeenkomst werd gehouden in het jeugdgebouw daar het in de tuin te koud was. De presidente heette mejuffrouw Bij de Vaate hartelijk welkom, die deze middag heeft verzorgd, met de da mes te leren bloemschikken. Zij deed dit heel vlot en heel kunstig en het bleken echt geen dure bloemen die zij er voor gebruikte, b.v. het beken* de fluitenkruid en allerlei soorten gras dat overal volop te pakken is en dan een enkel rood roosje of de kleine gladiool er in verwerkt, kreeg men een prachtig bloemstukje. Zo in de bloemen en bloemstukjes leek het toch op een tuinmiddag. De presi- In de mosselzaadvisserij gaat voor de kwekers vandaag (maandag 1 ju ni) de laatste ronde in. Het betreft de periode van 1 tot en met 12 juni, waarop door de Zeeuwse kwekers mosselzaad mag worden gevist op het zg. Groninger Wad beoosten de lijn lopend van Hoorn op Terschel ling naar Tzummarum in Friesland. Dit zaad is bestemd om te worden uitgezaaid op de percelen in Zeeland Concert „Nu met Hope" Het eerste zomeravondconcert te Bruinisse. gegeven door de plaatse lijke vereniging „Nu met Hope", met medewerking van de drumband is uitstekend geslaagd. Het was gunstig weer. en het was merkbaar dat in de afgelopen wintermaanden door de vereniging intensief is gestudeerd. De verschillende nummers werden vlot en goed ten gehore gebracht. De belangstelling was redelijk, maar velen vergenoegden zich met een vluchtig bezoek aan het Kerkplein, hoorden enkele nummers aan en na men niet de moeite tot het laatste toe te blijven. Maar aan de kwali teit van het ten gehore gebrachte lag dit zeker niet. Verkiezingscampagne Er wordt te Bruinisse een vinnige, maar gelukkig correcte verkiezings campagne gevoerd, waarin in di verse strooibiljetten de kwaliteiten van de adspirant gemeenteraadsle den voor de jaren 1970-1974 breed worden uitgemeten. De P.v.d.A. deed het anders. Alle kinderen kregen een ballon, met de opwekking voor ouders geen onzekere keuze te doen. maar op de lijst van de P.v.d.A. te stemmen. gen. De heer Lysen vroeg of de ex ploitanten van de verschillende strandtenten zouden kunnen worden ingeschakeld, maar dit bleek in de praktijk nauwelijks haalbaar. Wat de daadwerkelijke hulpver lening betreft wilde de heer Jan broers de eerste tijd de nieuw te vermen brigade met raad en daad bij staan. De toekomstige redder krijgt dan een theorie en praktijk opleiding terwijl ook een medische proef moet worden afgelegd. Zo kwam men tenslotte tot de kern van de avond. De heer Vos verzocht degenen die niet aan de brigade wil den meewerken de zaal te verlaten. Enkelen verlieten de zaal, waarna men de brigade als opgericht be schouwde. Bij navraag bleek dat het hier beter is de term „Afdeling van de Kon. Ned. Bond tot redding van drenkelingen" te gebruiken. WIJSTER. Personeel van de N.V. Vuilafvoer Maatschappij (V.A.M.) heeft zaterdagmiddag bij het V.A.M.- compostbedrijf in Wijster (Drente) 38 wagons uitgewiufd die aan hun laatste rit naar de schroothoop in het buitenland begonnen. SAN CLEMENTE (Californië). President Nixon zal woensdag in een televisie toespraak verslag uitbren gen over de Amerikaanse militaire operaties in Cambodja en de stand van het Vietnamiseringsprogramma in Zuid-Vietnam. Om behoud gymnasia GOUDA, 31-5. „Gun het gymnasi um nog een jaar of tien de tijd, op dat het kan bewijzen dat het ook in het moderne onderwijsbestel een zeer belangrijke taak zal moeten vervullen", aldus een nieuwe nood kreet van de vorige maand opge richte werkgroep zelfstandige gym nasia, die zaterdagavond in Gouda heeft vergaderd. In een commissie dat dit coördinerend orgaan voor de oudercommissies van zelfstandige gymnasia na afloop van de verga dering verstrekte, wordt vermeld dat acht van de 40 thans nog be staande gymnasia met opheffing be dreigd worden, waaronder het Prae- diniusgymnasium in Groningen, het enige openbare gymnasium van de provincies Groningen en Drente. Panden gekraakt te Amsterdam AMSTERDAM, 30-5. Een groep kabouters van Oranje Vrijstaat heeft zaterdagmiddag omsteeks vier uur de twee voor uitbreiding van het Weesperpleinziekenhuis bestemde gemeentepanden in de Sarphatistraat in Amsterdam gekraakt. Dé huizen vormden al eerder het doelwit van krakers, voor de eerste maal in de week voor Pasen, toen zij op initiatief van de Actiegroep '70 werden bezet. Volgens de politie ver trok de uit ongeveer honderd jon gelui bestaande groep weer nadat spandoeken waren buitengehangen. Grote diefstal bij juwelier te Dordrecht Schadeloosstelling DORDRECHT, 30-5. In een nog geen drie minuten durende operatie hebben twee inbrekers in de nacht van vrpdag op zaterdag omstreeks half vier kans gezien voor naar schatting veertigduizend gulden aan sieraden en horloges te stelen uit de juwelierszaak van Visser aan de Spuiboulevard in Dordrecht. Ze smeten vijf straatklinkers door een etalageruit en stapten door het grote gat naar binnen. Aanzienlijke schade ontstond aan de daar geeta- leerde klokken, die echter ongemoeid werden gelaten. De mannen verdwe nen met vijf toonbankladen en met de buit van binnenuit leeg gehaalde aan de gevel bevestigde vitrine. wachten op iemand die je nog nooit hebt gezien Op oude schilderijen, daterend uit onze gouden eeuw. staan al hengelaars afgebeeld. Duidelijk is daarbij te zien. dat de schilders uit die tijd hun doeken nog vrijwel steeds in het atelier maakten. De hengelaars houden hun hei\gel op die afbeelding steeds in een hoek van 45 graden, schuin omhoog, terwijl er geen reden is om aan te nemen dat men het toen anders zou doen als nu. Men houdt de hengel met de punt naar het wateroppervlak toe! Fout, zult u zeggen, de werphengel houdt men gestrekt voor zich uit. Dat klopt, maar in die tijd kende men de werphengel, zeker in de lage landen, nog niet. Wel is het een feit dat de hengelsport al in die tijd werd beoefend. Aanvankelijk was het een sport voor „de kleyne luy- den", de man die zijn verzetje dan ook nog vaak beloond zag met een zootje vis, als aanvulling van het menu. Daar is in de jaren na de oorlog sterk verandering in gekomen. Hen gelen is een zaak van iedereen, van ROME. De Italiaan Franco Mario Malfatti is benoemd tot voorzitter van de Europese commissie, als op volger van de Bëlg Jean Rey. HET TOERISME UTRECHT, 30-5. De heer J. N, Strijkers, van hét nationaal bureau voor toerisme in Den Haag is van mening dat de overheid bij haar be leid gericht op de ontwikkeling van stimuleringsgebieden ook moet den ken aan hét toerisme. Dit omdat het toerisme, met name in de vorm van tweede vakantiehuis en de vaste plaats op een camping, een belang rijk aandeel kan leveren. Het bin nenlands toerisme is volgens de heer Strijkers nog steeds beduidend omvangrijker dan het inkomend vreemdelingenverkeer. -iNDERWIJS Eindexamen H.B.S.-A R.S.G. „Prof. Zeeman" Voor het eindexamen H.B.S.-A slaagden aan de R.S.G. „Professor Zeeman" de volgende kandidaten: Mej. F. L. E. Carelsen, Bruinisse; de heer P. C. Dalebout, Brouwers haven; de heer A. H. van Geesber- gen, Duiveland; mej. L. A. T. van Geesbex-gen, Zierikzee; de heer W. G. L. Geluk, Bruinisse; de heer G. Hoogenboom, Bx'ouwex-shaven; mej. C. M. de Jonge, Westerschouwen; mej. M. J. Langenberg, Zierikzee; de heer B. van Opijnen, Zierikzee; de heer J. M. Roos, Westerschouwen; me .jA. van der Schee, Zierikzee; de heer F. J. Vos, Zierikzee; de heer C. L. de Vos, Zierikzee; de heer J. Zwart, Zierikzee. Afgewezen: 2 kandidaten. Kunstmatige sierdiamant NEW YORK, 30-5. De Ameri kaanse maatschappij General Electric heeft een proces ont wikkeld voor de vervaardiging van heldere diamanten van edelsteen-kwaliteit, waarvan er enige meer dan een karaat wegen, zo heeft de maatschap pij in New York bekendge maakt. De diamanten worden vervaardigd door grafiet aan hoge druk bloot te stellen in een speciale apparatuur. Dit proces is bijna gelijk aan de manier waarop de kunstmati ge industriediamant voor slijp- doeleinden wordt vervaardigd. de directeur en de postbode. Er is meer tijd, er is meer geld voor het aanschaffen van de uitrusting die toch dikwijls een klein kapitaal ver tegenwoordigt. Men vindt in de uit rusting van vele hengelsportvrien den een keur van spinners, haken, plugs jiggs en hoe al de dingen meer mogen heten. Men heeft vaak meer dan een werphengel, bezit een com plete hengelkleding. Is dat nodig? Ach, er zijn mensen die met een oude broek aan en een simpele ja panner prima vangsten maken. Maar geloof gerust, die uitrusting maakt deel uit van de romantiek waaraan onze tijd bepaald aim is. Het is voor een deel die romantiek die de tien duizenden sportvissers uit hun hui zen drijft op een uur, dat „verstan dige" lieden nog geen weet van de wereld hebben. Eenmaal op het wa ter,staande in hun bootje, vergeten zij alles en staren naa rhet grijze wateroppervlak, naar hun dobbers, hun pennen of paternosters. Zij vinden rust en vooral ontspanning. Hun enthousiaisme is aanstekelijk. Hun vangsten zijn bovendien biolo gisch ongewoonomdat ze na de dood van de vis nog vele centime ters groeien. En wie dit', alles niet begrijpt en. nooit zal snappen is een voudig iemand die zelf niet hengelt. voor agrarische werkers UTRECHT, 30-5. In het kader van de Stichting Ontwikkelings- en Sa neringsfonds voor de Landbouw is een regeling getroffen voor een scha deloosstelling aan agrarische werk nemers die tengevolge van struk- tuurveranderingen in de landbouw moeten afvloeien. De regeling geldt voor werkne mers van 55 jaar en ouder die de laatste tien kalenderjaren minstens veertig weken in de landbouw heb ben gewerkt. Zij krijgen f 3000. Dit bedrag wordtgeblokkeerd tot ze 65 jaar zijn of overlijden. De betrok ken werknemers kunnen bovendien aanspraak maken op een bedrag van f 800 als ze in verband met een nieuwe werkkring moeten verhui zen. Het besluit van werkgevers-, werknemers- en overheidsvertegen woordigers in de stichting moet nog door minister Lardinois worden goedgekeurd. AMSTERDAM, 30-5. Vertegen woordigers van de intex-nationale pers hebben er vrijdag op aange drongen dat ruimte-satellieten in een grotere mate zullen kunnen wox'den gebruikt voor de transmissievan nieuws over de hele wereld. Deze aanbeveling werd gedaan door de „Intex*national Press Tele- communication Council", een ox'ga- nisatie die meer dan 700 kranten en 's werelds belangrijkste nieuwsagent schappen representeex-t. In Amster dam werd de vijfde jaarlijkse bij eenkomst gehouden.' Aangedrongen werd op het be schikbaar stellen van frequenties van ruimte-satellieten voor het ge bruik door de pers tegen een aan vaardbaar tax'ief. Indien nodig zou den de nieuwsmedia eigen grondsta tions moeten gaan exploitex-en. Voorts werd gevx-aagd om lagei'e tarieven voor internationale tele foon- en telexvei'bindingen buiten de normale zaken-ui'en. Er werden zeven aanbevelingen goedgekeurd over deze kwesties. De ze zullen wox-den vooi-gelegd aan de volgende maand in Montreal te hou den vergadering van de „Internatio nal Consultative Council on Tele communications". Dc directeui'-ge- neraal van de PTT, H. Reinoud, zeg de zijn steun toe. Gedui-ende hun vei'blijf in Neder land waren de leden van de I.P.T.C. de gasten van de Vereniging de Ne derlandse Dagbladpex-s en van het ANP. KERKNIEUWS ZONNEMAIRE Bevestiging en intrede ds. A. Nagelkerke te Glimmen/Haren (Van 1952-1955 te Zonnemaire) Ds. A. Nagelkerke uit Dordrecht zal zondag 7 juni 1970, 's middags om drie uur in het kerkgebouw aan de Beukenlaan te Glimmen en 's a- vonds om zeven uur in de gerefor meerde kerk in de Kerkstraat te Haren, intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Haren bij Groningen. Adx-iaan Nagelkerke werd op 10 augustus 1916 te Wolphaartsdijk op Zuid-Beveland in de provincie Zee land geboren. Hij bezocht' eerst de christelijke kweekschool te Middel burg. Na het volbrengen van zijn militaire dienstplicht was de heer Nagelkerke enige keren tijdelijk werkzaam bij het christelijk onder wijs te Lewedorp op Zuid-Beveland en te Zierikzee. In 1948 deed de heer Nagelkerke staatsexamen gymna sium A en studeerde ver-volgens aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij in 1952 zijn kandidaatsexa men theologie aflegde. Nadat de heer Nagelkerke kort daarna na prgepa- ratoir examen door de classis Goes - was beroepbaar verklaard in de Ge reformeerde Kerken in Nederland en 1 hij naderhand nog door de classis Zierikzee peremptoir was geëxami neerd en toegelaten tot de dienst des- Woords en tot de bediening der Sa- kramenten in genoemde Kerken werd hij op 12 oktober van datzelfde, jaar (1952) door nu wijlen ds. G. van Heiningen, toen nog emeritus predi kant van de Gereformeerde Kerk. van Wolphaartsdijk en wonende te Wolphaartsdijk, bevestigd als predi kant van de Gereformeerde Kerk van Zonnemaire op Schouwen-Dui- veland. Op 19 juni 1955 verwisselde ds. Nagelkerke deze Kerk met die van Zweeloo in de provincie Dren the, vanwaar hij'op 30 augustus 1959 naar die van Overschie, vertrok en op 12 april 1964 wex-d hij door ds. S. Wouters, toen nog predikant van de Gereformeerde Kerk van Dordx-echt, bevestigd als predikant van de Ge reformeerde Kerk van Dordrecht.. Ned. Hei'v. Kerk Berdepen te Vijfhuizen (toez.): kand. G. S. Alma, Amsterdam; te IJsselmuiden: H. Jongerden, Vee- nendaal. Bedankt voor Dubbeldam: C. W. Schlingemann, Valkenswaard c.a. Ger. Kerken Aangenomen naar Leiden: D. de Heer, Hoofddox-p. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Wetsinge-Sauwerd: kand. B. Gratz, IJsselmuiden; te Ede-Wageningen: P. Lok, Zuidhorn. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Amsterdam-Noord: J. Vogel, Emmen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. In Utrecht is de ver- eniging „Vrienden van het Neder lands spoorwegmuseum" opgericht. De nieuwe organisatie wil belang stelling wekken voor en steun geven aan het spoorwegmuseum, onder meer door het verlenen van finan ciële hulp bij de aankoop van mu seumstukken. ALKMAAR. De Alkmaarse brand weer vreest dat de drie branden die woedden in een schuurtje aan de gedempte Nieuwssloot, in een meel fabriek aan het Luttik Oudorp en in de Muziekkoepel in de Hout het werk van een pyromaan. De Alk maarse politie zal extra maatrege len gaan nemen. ROOSENDAAL. Het gemeente bestuur van Roosendaal is niet te spreken over het feit, dat het niet wordt betrokken bij het op te rich ten industrie- en havenschap Moer dijk, waartoe Gedeputeerde Staten een voorstel aan de Provinciale Sta ten van Noord-Brabant zal doen. 's-GRAVELAND. De 39-jarige J. D. B. uit Baarn heeft in 's-Grave- land bij Hilversum een vergeefse poging gedaan om de plaatselijke raiffeisenbank te overvallen. De man, die gewapend met een pistool de bank was binnengekomen, maar twee cliënten over het hoofd had gezien, werd door de beide mannen, de heren Olivier en Balk uit 's-Gra- veland overmeesterd en aan de rijkspolitie overgedragen. HOEK VAN HOLLAND. De voor bereidende werkzaamheden voor de aanleg van een golfbaan in het wes telijk deel van het Staelduinse bos bij Hoek van Holland zijn begonnen. Men is bezig wild hout kappen en buldozers egaliseren het terrein. TILBURG. Op de Baronielaan te Tilburg is de 21-jarige dienstplich tig korporaal F. C. Joosen uit Breda bij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. ZUTPHEN. De 56-jarige Gerrit Gerritsen, kwitantieloper van het Vrije Volk in Zutphen is het slacht offer geworden van een roofover val. Twee gemaskerde mannen dron gen de woning van de kwitantielo per binnen en maakten hem onder bedreiging f 2400 afhandig. AMSTERDAM. Wegens oplichting en valsheid in geschrifte is door de Amsterdamse centrale recherche aangehouden de textielagent B. K. De man wox-dt verdacht van fraude met wissels tot een bedrag van 650 duizend B. fr. (f 45.000). De politie kon verder nog niets over de zaak, die zeer moeilijk werd genoemd, mededelen. WESSEM. Prinses Margriet zal op zaterdag 6 juni de nieuwe industrie- en lighaven openen in de Maas te Wessem in midden-Limburg. UTRECHT. Sinds in' Utrecht op 5 mei de massale kraakacties, geleid vanuit het jongerencentrum De Kar- gadoor, zijn begonnen, zijn op dit moment nog dertig panden in het bezit van krakers. 185 personen zijn op deze wijze gehuisvest, waax-bij veertien gezinnen met in totaal 25 kinderen. DEN HAAG. De minister van landbouw en visserij zal in het ka der van de maatregel ter verbete ring van de structuur van de Ne derlandse visserij dit jaar wederom een bijdrage doen verlenen voor aan de wal diep te vriezen kwaliteits haring. AMSTERDAM. De Amsterdamse rechtbank heeft de 34-jarige boek houder J. B. uit de hoofdstad we gens omkoping van een huisvestings ambtenaar en het medeplegen van brandstichting in diens auto om een uitkex-ing van de verzekering te krijgen, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. ROTTERDAM. De lijstaanvoerders van D '66 in Rijnmond en Rotter dam hebben minister Schut (volks huisvesting en ruimtelijke ordening) in een telegram een kort geding aan gekondigd voor het geval hij niet onmiddellijk ovex-leg opent met een actiecomité voor behoud van het Staelduinse bos (bij Hoek van Hol land). In dit bos is men begonnen bomen te rooien voor de aanleg van een golfbaan. AMSTERDAM. De Amsterdamse - politie zoekt drie mannen die er van worden verdacht zaterdagavond op de Oudezijds Voorburgwal de 45-ja- rige expressobar-houder W. F. van Eelen ernstig te hebben mishandeld. UTRECHT. Door branden zijn vo rig jaar 90 hectax-e bos en 362 hect ax-e natuurten-ein verloren gegaan. Dat is aanzienlijk minder dan in 1968, toen 170 Ohectare afbrandde. Volgens het Nationaal Brandpreven- tieve Instituut bedroeg de geschatte schade f 139.000 (1968: f 184.000). UTRECHT. Tussen de drie- en vierduizend Nederlandex-s die in de oorlog aan de Birmalijn hebben ge werkt, hebben zaterdag deelgenomen aan een reünie in Utrecht. Velen van hen kwamen van ver buiten on ze landsgrenzen en er was ook een afvaardiging van de Britse ex- krijgsgevangenen. BUSSUM. Tijdens een nationale studiedag over de ontwikkelingsmo gelijkheden van de gastarbeiders heeft zaterdagmox-gen mr. H. A. F. Velu uit Bussum gepleit voor een goed gefundeerd ontwikkelingspro gramma voor deze groep, met name voor de Marokkanen en Turken. DEN HAAG. Bij bagger- en graaf- wei-kzaamheden voor de aanleg van een industrieterrein ten nooxxienvan Klundert zijn donderdag delen ge vonden van de romp van een op 5 november 1943 in het Hollands Diep terechtgekomen „vliegend fort", een B-17, van de Amerikaanse lucht macht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4