58 ct Wijang in-'t-Kuipje. Verkeerszaken Kantongerecht Zierikzee STREEKNIEUWS Thermecon-pand aan Engelse kade officieel in bedrijf gesteld ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 28 mei 1970 Nr. 20108 „Ergernis opzouten' ZIERIKZEE. 27-5. Conform de eis van de officier van justitie mr. J. A. Blok veroordeelde woensdagmorgen de kantonrechter plv. mr. H. Bruin de electriciën A. L. uit Brouwersha ven tot een geldboete van f 60,of 6 dagen hechtenis. L. veroorzaakte op 26 februari j.l. met zün auto op de kruising Deltastraat-Burg. Van Veenstraat te Nieuwerkcrk een bot sing met een van rechts komende auto, bestuurd door Van D., waarbij flinke materiële schade werd aan gericht. Op 20 maart passeerde mevrouw T. de V.-G. uit Haamstede op Rijks weg ,18 bij Capelle, richting Zijpe, drie voor haar rijdende auto's. Dat betekende een overtreding van het in verband met werkzaamheden aan de weg ingestelde inhaalverbod. „Mijn voorgangers reden stapvoets, ik moest de boot halen en de weg was overzichtelijk", aldus luidde het ver weer van de verdachte tegen de is van de officier: een boete van f 50, of 5 dagen. De kantonrechter: de overzichtélijkheid van de weg is soms bedriegelijk, de borden staan er in ieder geval niet voor niets. De uitspraak was conform de eis. Mr. de Bruin voegde hieraan toe: „bij op onthoud toch voortaan de ergernis maar opzouten, boot of geen boot". De Zierikzeese restaurateur A. D. had op 12 maart zijn auto niet op de juiste wijze geparkeerd op het Ha venplein. Terwijl hij aan het „uitla den" was werd D. aan de telefoon geroepen. Intussen volgde proces verbaal. Conform de eis werd D. f 15,of 1 dag in rekening gebracht. NIEUW LEVEN. GEULLE, 26-5. De 79-jarige heer Jean Ramaekers uit Geulle (L.) heeft genoeg van ons kleine landje en heeft be sloten naar Nieuw-Zeeland te emigreren. Daar wil hij een paardenfokkerij gaan opzetten. Ondanks zijn hoge leeftijd ziet hij niet op tegen hard werken. Zijn arts, die hem heeft onder zocht, ziel er ook geen enkel bezwaar in, want volgens hem verkeert de heer Ramaekers nog in een uitstekende condi tie. De heer Ramaekers, die de bungalow die hij twee jaar geleden liet bouwen, heeft ver kocht, vertrekt op 15 juni per vliegtuig naar Nieuw-Zeeland, om daar „een nieuw leven te beginnenzoals hij zelf zegt. Advertentie N.V. THERMECON Oók hier werd de CENTRALE VERWARMINGS- INSTALLATIE verzorgd door N.V. KORPORAAL Oud-Bejjerland Filialen te Zierikzee en te Middelharnis Burgemeester Kastelein achter de „vol-automatische typist" waarmee in de „sfeer van het gewone dagelijkse werk", aldus de directeur de heer De Groot (rechts), de opening werd verricht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Mail doodde kind kennismaking Wajang blijft ook gewoon verkrijgbaar in het bekende gouden pakje. Altijd smeerbaar, ook zo uit de kdelkost. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Minister Witteveen van financiën vindt de vorming van een monetaire unie in de E.E.G., uit gebreid met Engeland, zeer wense lijk. DEN HAAG. Hr. Ms. fregatten Van Speijk en Van Galen zullen van 3 tot en met 10 juni een officieel be zoek aan Indonesië afleggen. Hel is voor het eerst dat een dergelijk be zoek wordt afgelegd sinds de souve- reiniteitsoverdraeht aan Indonesië. DEN HAAG. De in Rotterdam vo rige week aangekomen werkzoeken den van de Kaap Verdische eilanden zullen toch moeten terugkeren. De betrokkenen zijn op legale manier uit hun land vertrokken en hadden voordien op legale wijze een voor lopige verblijfsvergunning voor Ne derland moeten aanvragen, wat zij hebben nagelaten. DEN HAAG. De Haagse politie heeft de haar als brandkastkraker goed bekende 45-jarige K. van B. uit de residentie opgepakt. Zijn naam was genoemd als medeplichti ge aan een poging tot het zetten van een kraak in de nacht van 14 op 15 mei. Van B. zal bij de officier van justitie worden voorgeleid. DEN HAAG. De 70-jarige Bunk uit Den Haag is door nog onopge helderde oorzaak op de Frankenslag in zijn woonplaats met zijn fiets ge vallen. Hij kreeg hierbij ernstig hoofdletsel en overleed ter plaatse. DEN HAAG. De 83-jarige demente mevr. C. Brand-van den Berg uit Den Haag is in een verpleegtehuis overleden als gevolg van vervuiling. De bejaarde vrouw werd maandag morgen in hulpeloze toestand volko men vervuild in haar woning aange troffen. DEN HAAG. De politie in Amster dam, Den Haag en Rotterdam is overgegaan tot een snelle controle van de verkooppunten voor porno grafie. Daarbij werden tientallen boekjes met afbeeldingen en ook wel mapjes met foto's in beslag geno men. DEN HAAG. De Centrale Kamer van Handelsbevordering zorgt voor een collectieve Nederlandse inzen ding op de Salon International de 1' Alimentation (S.I.A.L.) die van 9 tot en met 15 november in het nieu we Beursgebouw aan de Porte de Versailles in Parijs wordt gehouden. NIJMEGEN. De Unie van Studen ten te Nijmegen heeft een verklaring uitgegeven, waarin wordt gesteld dat zij de maandag jl. gekozen universi teitsraad niet erkent, noch de be voegdheden die aan haar zijn toege kend. DEN HAAG. Van 31 mei tot 4 juni aanstaande zal de heer L. Avramov, vice-premier tevens minister van buitenlandse handel van Bulgarije, als gast van de minister van econo mische zaken een bezoek aan Ne derland brengen. MONSTER. Op de Nieuwe weg ter hoogte van het Veldzicht in Poeldijk, gemeente Monster, heeft een verkeersongeval plaats gehad, waarbij de 23-jarige P. J. A. Born uit Den Haag om het leven is geko men. De jongeman kwam op zijn motorfiets in botsing met een per sonenauto. SCHIPHOL. De Indonesische mi nister van industrie, luitenant-gene raal M. Jusuf, is voor een oriënte rend bezoek van twee dagen in ons land gearriveerd. Hij werd op Schip hol begroet door de Indonesische ambassadeur, generaal-majoor Tas- win A. Natadiningrat. DEN HAAG. De eigen vervoer- dersorganisaite heeft meegedeeld dat aan de Belgisch-Franse grens door de stiptheidsactie van Franse doua niers de toestand voor het interna tionale vervoer chaotisch is gewor den. DRIEBERGEN. De 21-jarige C. de Kruyf uit Driebergen is tijdens re paratiewerkzaamheden met een elek trische boor in de schuur achter de ouderlijke woning geëlektrocuteerd. Het tragische in dit geval is dat reeds eerder in het gezin Kruyf twee kinderen door ongelukken om het leven zijn gekomen. Lastige konsekwenties voor P.T.T. op Schouwen-Duiveland door nieuwe zomerdienstreg. N.S. Volgens de nieuwe dienstregeling van de Ned. Spoorwegen vertrekt de nachttrein Vlissingen bijna één uur vroeger, terwijl de stationnementen nog verder worden ingekort. De op deze trein aansluiting ge vende nevenverbindingen, aldus vernemen wij van de P.T.T., moes ten noodgedwongen één uur vroeger komen te liggen .waardoor de tijd stippen waarop de laatste buslichting plaatsvindt op bijna alle kantoren op Schouwen-Duiveland met één uur worden vervroegd. Voor de brievenbusen aan of bij de postkantoren gelden met ingang van 1 juni aanstaande voor de laatste lichting, aansluiting gevende op de nachttreinen, de navolgende tijdstip pen; Burgh Haamstede 16.25; Renesse 16.35; Noordwelle 16.40; Scharendij- ke 16.45; Brouwershaven 17.00; Zon- nemaire 15.15; Noordgouwc 17.15; Kerkwerve 17.20; Bruinisse 17.10; Sirjansland 16.10; Oosterland 17.20; Nieuwerkerk 17.20; Ouwerkerk 15.20 Zierikzee 18.15. Excursie van „Stad en Lande" naar Dordrecht De leden van de vereniging „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" gaan zaterdag 13 juni op excursie ALBA (Roemenië). Nog een plaatje van de overstromingen in Roemenië. Door de onafgebroken regenval wordt de situatie in Roemenië steeds ern stiger. Op de foto: de redding van een boer, die door het water was inge sloten in het departement Alba in het centrum non Transsylvanië. naar Dordrecht, zo staat in een bij lage bij het mededelingenblad van deze vereniging. Zij zullen o.a. het museum Mr. Simon van Gijn bezoe ken. Het gebouw dateert uit 1729 en heeft onlangs een meer passende raamverdeling en een nieuw stoep hek gekregen, aldus de secretaris van Stad en Lande, mr. drs. J. J. Beyerman, die het programma sa menstelde. Het museum is gedeelte lijk als woonhuis ingericht. Daarna zullen zij de Onze Lieve Vrouwe- of Grote Kerk, die grotendeels uit 1457 dateert, bezoeken, 's Middags zullen de leden in het gemeentelijk lyceum van de hoofdarchitect van de Dienst van Openbare Werken en Stadsont wikkeling ing. W. van den Berg, het een en ander horen over i-estauraties te Dordrecht. Daarna zal waarschijn lijk nog een kijkje genomen worden in een der saneringsgebieden en zul len enkele gerestaureerde gebouwen worden bekeken. Typediploma's Bij de in Bergen op Zoom door de Stichting Handelsonderwijs te Zie rikzee georganiseerde examens slaagden een aantal inwoners van Schouwen-Duiveland voor het Prak tijkdiploma Machineschrijven. Het zijn: de dames A. v. d. Zande en J. J. v. Dongen uit Burgh; de heer S. L. Blom en mej. L. A. Pleune uit Haamstede; de dames P. M. den Boer, L. C. Boot en J. C. de Kok en de heren W. J. v. Gelder en D. Vier gever uit Kerkwerve; mej. W. C. Bij de Vaate uit Looperskapelle; mej. E. J. Holm uit Nieuwerkerk; de heren H, J. Dorst en C. A. H. Capelle uit Oosterland; de dames K. J. Beije, P. C. de Feijter, L. Goedbloed, L. W. Ossewaarde en S. L. M. Veerhoek uit Renesse; mej. J. W. de Jonge uit Scharendijke; de dames C. M. Deur- loo, S. J. Kouwenberg, G. v. Omme ren, M. H. C. Vos, T. A. Wesdorp en J. P. N. Sanderse en de heren A. den Boer, S. v. d. Hbuten en C. J. Struijk uit Zierikzee; de heer L. Paauwe uit Zonnemaire. Verder slaagden nog de dames J. Verton, Kerkwerve en W. M. Vos uit Zierikzee. Zij werden allen opgeleid door de heer Koetsdijk, Staatsgediplomeerd Leraar Machineschrijven. ZIERIKZEE Kranslegging Kapelle-monument Bij het monument te Kapelle (Z.B.) ter nagedachtenis aan de in de mei dagen van 1940 gesneuvelde Franse militairen, werd de jaarlijkse in drukwekkende herdenkingsplechtig heid gehouden, in aanwezigheid van talrijke Franse en Nederlandse auto riteiten. Verschillende kransen wer den bij het monument geplaatst. Wat betreft het Rode Kruis in Zeeland was ditmaal Zierikzee aan de beurt. Enkele bestuursleden van de stede lijke afdeling hebben zich met deze piëteitsvolle taak belast. Minister drs. B. J. Udink voor C.H.I.O. De Chr. Historische Jongeren Or ganisatie (C.H.J.O.) houdt op zater dag 30 mei a.s. in het hervormd ver enigingsgebouw een provinciale bij eenkomst, waarop het woord zal worden gevoerd door drs. B. J. Udink minister voor ontwikkelingshulp over het onderwerp„Ontwikke lingssamenwerking". De aktie zwembad/sporthal In ons verslag over de jongste bij eenkomst van de Stichting Sportcen trum Schouwen-Duiveland, waarop de werkplannen werden bekend ge maakt, is een onjuistheid geslopen, die om rectifikatie vraagt. De auto (Madza) werd niet - zoals gemeld - geschonken door een za kenman in de Schouwse Westhoek, maar tegen een aanlokkelijke offerte verkregen van de importeur van het merk te Den Haag, door bemiddeling van de plaatselijke dealer de heer Legemaate te Zierikzee. Gemeld zij nog dat de Vara-drivo- in diskotheek niet zal worden ge houden op woensdag 12, maar op woensdag 22 juli. Een Westhoekse zakenman stelde gratis de stn-caravan ter beschik king, ten behoeve van het informa tiecentrum. KERKWERVE Vergadering N.C.V.B.-afdeling Woensdag 20 mei vergaderde de N.C.V.B.-afdeling Kerkwerve in het verenigingsgebouw. De bijeenkomst stond o.l.v. de presidente mevr. Vier gever. Dc presidente opende de avond met gebed en het zingen van Ps. 119 1, 17. Hierna lus zij de ge lijkenis van de Barmhartige Sama ritaan, Lucas 10 25-37. En mediteer de in verband hiermee over naasten liefde. In aansluiting daarop zongen de dames Gez. 158:2. Daarna wer den de notulen gelezen en gaf mevr. Bij de Vaate-v. d. Sluis een leuk ver slag van het reisje van 28 april. Na de pauze hield de heer van Dam een lezing over „Kerk en Recreatie", waarbij hij dia's vertoonde van de camping „Krabbeplaat" te Rozen burg. Deze spreker vertelde, dat de Ned. Herv., de Chr. Ger., de Geref. en de R.K. Kerken gezamenlijk trachten om de jeugd in de vakantie op te vangen ,o.m. door het organi seren van kerkdiensten. Verder werd het gedrag van jeugdige kampeer ders besproken, waarover de spre ker opmerkte dat men de oorzaak van moeilijkheden niet altijd bij de jongeren moet zoeken, want de op voeders spelen in de2e een zeer be langrijke rol. Er worden aardige successen met het jeugdwerk op de campings geboekt, successen die het werk de moeite waard maken, aldus de spreker, die nog Gez. 280 1 liet zingen en eindigde met dankgebed. OUWERKERK Bejaarden op stap Maandg heeft de bejaardensocië teit van Ouwerkerk haar jaarlijkse reisje ondernomen. Chauffeur van de bus van de firma Van Oeveren was de heer Van der Werf. Eerst ging het langs de caissons en de kre ken bij Ouwerkerk, en vervolgens over de Zeelandbrug naar Noord- Beveland. De heer van der Werf ver telde onderwijl het een en ander over de geschiedenis van dit eiland. Via de oude haven bij Cats reed men naar hotel Kamperduin. Na de thee vertrokken de bejaarden naar Veere waar ze niet uitgekeken raakten. Toen alles in Veere was bekeken startte de bus opnieuw richting Mid delburg, waar miniatuur Walcheren werd bezocht. Daarna werd de terug- i-eis aanvaard en in Ouwerkerk dronk men nog iets bij hotel Vijver berg. Mevrouw Zoeter had de lei ding van de geslaagde tocht en zus ter Van den Berg was ook van de partij. Verder maakte dominee Êa- ber het tochtje mee. Bouw vijf bejaardenwoningen Architect P. J. Roelands te Ha- zerswoude heeft namens de Stichting Bejaardenwoningen te Nieuwerkerk het bouwen van vijf bejaardenwo ningen aan de Phoenixstraat te Ouwerkerk opgedragen aan N.V. F. den Hartog en Zn. te 's-Gravendeel. BRUINISSE Caco O.D.-8. In de haven van Bruinisse is aan gekomen het casco van de O.D. 8. In dit schip, het achtste in de serie van de Noordzeekotters voor reke ning van de firma L. Padmos en Zn. bij de scheepswerf De Klerk te Kruispolderhaven gebouwd, zal een 500 p.k. Stork Dieselmotor worden geplaatst (70 Otoeren). Het schip, dat hier geheel bedrijfsklaar zal worden gemaakt, is doorverkocht aan de Gebrs. Sperling te Ouddorp. Advertentie „Met deze restauratie is een voor beeld gegeven aan onze midden stand hoe het mogelük is om panden in overeenstemming te brengen niet het monumentale karakter van Zie rikzee. De gevel van het pand is tenslotte het visitekaartje van een zaak en de beste reclame om naar buiten uit te dragen". „Ik hoop dat de toekomst nog vele „verwarmende" dagen voor Ther- mecon zal mogen brengen", aldus besloot burgemeester Kastelein zijn openingsrede, waarna een geani meerde bezichtiging volgde van het - reeds eerder in dit blad beschre ven - pand. Na afloop van de offici ële opening volgde nog een druk be zochte receptie. Hoechst bouwt derde fosforoven in Vlissingen FRANKFORT, 27-5, Hoechst-Vlis- singen N.V., dochtermaatschappij van Farbwerke Hoechst A.G., is be zig met de bouw van een derde fos foroven in Vlissingen. Dit heeft de directeur van de Nederlandse doch termaatschappij, Hans Friedrich, dinsdag in Frankfort meegedeeld. Hij zei dat de installatie eind 1971 klaar zal zijn. De investeringen in het hele uitbreidingsproject worden op 250 miljoen D-mark geraamd. Voor de „Molenberg" stond bij gelegenheid van de opening van het nieuwe bedrijfspand het wagenpark van Thermecon opgesteld. De opening werd door het volledige personeel bijgewoond. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ROME. In Rome hebben honder den studenten gedemonstreerd tegen de Navo. Het kwam tot een treffen met de politie, dat vier uur heeft ge duurd. ZIERIKZEE, 26-5. Hoog wapperde dinsdagmiddag de vlag aan de vlagge- mast op de Engelse Kade, waar een gezelschap genodigden en het voltallige college van b. en w. getuige waren van een vreugdevolle gebeurtenis voor de N.V. Thermecon, maatschappij tot exploitatie van werkwijzen en systemen op isoiatiegebied te Zierikzee. Met de bediening van een zogenaamde „auto matische typist' verrichtte burgemeester D. W. Kastelein de symbolische opening van het fraai gerestaureerde pand, waarmee de vestiging van het bedrijf op deze sfeervolle plaats een feit was geworden. land werk uit te voeren". Deze re gels tekst verschenen op het daar voor nog blanco papier in de door burgemeester Kastelein vervolgens in het nieuwe kantoor bediende „au tomatische piloot". Een handeling die door de heer De Groot werd om schreven als passend in de sfeer van het „gewone werk". In een toespraak zei de burge meester het ongewone werk met vreugde te hebben gedaan. Hij gaf uiting aan zijn bewondering voor het werk dat door de directie, ar chitect, bestuur en aannemer tot stand werd gebracht. Het fraai ge restaureerde pand past uitstekend bij het karakter van de omgeving en beantwoordt geheel aan datgene dat wij cp het punt van restauraties graag tot stand gebracht zien, aldus de burgemeester, die in 't bijzonder hulde bracht aan het werk van ar chitect Kraamer. Aan de officiële opening ging een bijeenkomst vooraf in restaurant „Mondragon". De directeur van Thermecon, de heer B. C. A. de Groot riep hierbij met name een welkom toe tot de burgemeester en de heren wethouders. „Wij trachten een bescheiden steentje bij te dragen tot het economische welzijn van Zie rikzee, de plaats waarmee we ons sterk verbonden voelen", aldus de heer De Groot, die herinnerde aan de vestiging van Thermecon, nu twaalf jaar geleden in het pand hoek Havenpark-St. Jacobstraat. De heer De Groot gaf uiting aan zijn vreugde over de verplaatsing van het bedrijf naar de Engelse Ka de. „Wat we nu krijgen is veel beter dan wat we hadden en daar zijn we erg blij mee". Voordat de restaura tie kon worden gerealiseerd moest uiteraard heel wat werk worden verzet. De heer De Groot bracht in dit verband dank aan de officiële in stanties voor de ondervonden mede werking: het college van b. en w., de directeur van gemeentewerken de heer J. Louwerse en aan Monumen-- tenzorg. Dank bracht de directeur in 't bij zender ook aan de archit<rct de heer W. Kraamer te Rotterdam en aan het Bouwbedrijf Tieleman en zijn staf. De heer De Groot was van mening dat een magnifiek geheel tot stand is gebracht, ondanks de krappe tyd van werken in een slecht seizoen. Sfeer en opzet van het oude pand konden worden behouden. Therme con beschikt dan ook thans over een uniek bedrijfspand. „We hopen vanuit ons nieuwe punt van vestiging nog zeer vele ei gen-huizen-bezitters te kunnen overtuigen van de voordelen van de door ons toegepaste muur-isolatie", aldus besloot de heer De Groot zijn openingstoespraak. „Kijkspel" „Het kijkspel van vandaag is morgen voorbij. Dan wordt hier aan de Engelse Kade weer gewerkt. Dan is ons kantoor in vol bedrijf; als steeds rijden de Danco-Tfierm-iso- latieteams uit om overal in Neder- AMSTERDAM, 27-5. Wegens dood slag op de 10-jarige Danny Visser op 30 mei vorig jaar in het Beatrix- park in de hoofdstad heeft de offi cier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank tegen de 24-jarige tuin man Peter J. B. uit Amsterdam vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en onvoorwaardelij ke terbeschikkingstelling der rege ring geëist. De verdachte, die zich zelf bij de politie had gemeld en aanvankelijk dit afschuwelijke mis drijf, waarbij eerst ontucht met Danny werd gepleegd, had bekend trok later zijn verklaring in. V erpl eegkundigen maken vuist UTRECHT, 27-5. De psychitrisch verpleegkundigen van Nederland dringen thans aan op een samen werking van de drie bestaande ver enigingen van verpleegsters en ver plegers - de katholieke, de christe lijke en de neutrale - tot één be roepsorganisatie van verpleegkundi gen en leerling-verpleegkundigen. Zij zijn van mening, dat door deze bun deling met een gezamenlijk ledenbe stand van 24.000 een betere belan genbehartiging tot stand kan komen. Deze uitdrukkelijke wens is vervat in een resolutie, die de psychiatrisch verpleegkundigen - de mensen met het B-diploma - tijdens een jaar vergadering van deze sectie hebben aangenomen en die ter kennis zal worden gebracht van de besturen van de drie verenigingen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3