DEURLOO INTERMEUBEL Vergadering N.C.V.B. afdeling Bruinisse HONGER IN BRAZILIË STREEKNIEUWS SUCCESJES Eerste gymnastiekuitvoering in de nieuwe spurthal te Oosterland OOSTERLAND, 25-5. De gymna- stiekafdeling van de sporvereniging „Duiveiand" heeft zaterdagmiddag de eerste uitvoering gehouden in de nieuwe sporthal aan de Van den Abeelestraat alhier, tijdens en na de opening van de zaal door de heer Van Poelje. De gehele sportvereniging, inclu sief de voetbalafdeling, was naar de nieuwe zaal gekomen. Na de aantre ding kwam de afmars en begon voor de jeugdleden de gymnastiek op de Zweedse bank. Vervolgens was het hoogbrug voor de heren die zeer de aandacht trok en waaraa ook de gast-turners uit Breda deelnamen. De evenwichtsbalk voor meisjes nam veel tijd in beslag doch getuig de van goede training. Bij het paard- springen voor jongens maakte men gebruik van de nieuwe kleine tram poline die zeer goed werk te zien gaf Hierna volgde een vrije oefening door de Zebra, de Zeeuws Brabantse Turnkring, n.l. door leden van het Keurkorps, die zeer goed werk te zien gaven. Met muziekbegeleiding kwam een rytmische oefening voor meisjes voor het voetlicht en de lagemat- oefeningen voor jongens. In de pauze die volgde kon in de kantine de inwendige mens worden versterkt met een frisse dronk etc. Weer kwamen de Zebra turners aan bod op het hoogrek, gevolgd door „brug ongelijk" voor meisjes. Lange met voor de Zebra en laagbrug voor jongens werd tot slot gevolgd door een rytmische oefening voor dames en meisjes, waarmee het programma werd besloten. De leider, de heer Waasdorp heeft eer ingelegd met de ze uitvoering die door de voorzitter van de sportvereniging de heer Jac. van der Maas Pz. werd gesloten. Bloemen werden aangeboden door de voorzitter aan mevr. Meerman van Damme voor het naaien van de pakjes, en aan de instructrices mevr. Beije-Plug, mevr. Akershoek-Stou- ten en mevr. Waasdorp-Walraven. Deze eerste uitvoering in het splin ternieuwe gebouw is uitstekend ge slaagd te noemen. Hengelwedstrijd sportvissersvereniging „Het Zijpe'' BRUINISSE, 25-5. Zaterdag hield de hengelsportvereniging „Het Zijpe" haar eerste competitiewedstrijd. Door 33 deelnemers werd onder gunstige weersomstandigheden langs de dijk KORFBAL NOAD I bond Brouwershaven II aan haar zegekar (3-5) In de 2e klasse van de Schouwen- Duivelandse zomerkorfbalcompetitie blijft NOAD I uit Dreischor hetgoed doen en nu moest Brouwershaven II in de smalstad weer het onderspit delven tegen de blauw-witten. Me vrouw Danie Verburg-Ganzeman nam de openingstreffer voor haar re kening (0-1), waarna Brouwershaven door een doelpunt van Westdorp ge lijk maakte (1-1). Kees Steendijk zorgde opnieuw voor een kleine voorsprong voor de gasten (1-2), doch Nelleke Verbeek slaagde er in om wederom gelijk te maken (2-2). Na de rust liep NOAD door een goed doelpunt van Kees Kommer opnieuw uit (2-3) en mevrouw Marie Nikerk- Goossens zorgde voor 2-4 voor NO AD. Brouwershaven kwam nog even terug en wist de achterstand tot 3-4 te verkleinen waardoor alles weer mogelijk was. Toon Schouwenaar stelde de zege voor NOAD echter de finitief veilig door de eindstand op 3-5 te bepalen. NOAD adspiranten- All Ready-adspiranten 1-0 De adspiranten van NOAD kwa men tegen All Ready uit Zierikzee weer goed voor de dag en al werd het dan maar een overwinning op het nippertje, de winst was weer bin nen. De gasten boden behoorlijk te genstand en ondanks het feit, dat de thuisclub in de eerste helft de beste kansen had om te doelpunten. lukte dat uiteindelijk niet. In de tweede speelhelft waren er reeds 25 minu ten gespeeld toen Winus Overweel het enigste doelpunt van de wed strijd maakte (1-0). Hierbij bleef het, zodat de winst in Dreischor bleef. Volharding en Olympia zullen moeten degraderen ZIERIKZEE. In de 2e klasse van de Zeeuwse Korfbalcompetitie is nog steeds niet bekend, wie hier gaan de graderen. Vast staat, dat Volharding I uit Yerseke en Olympia I uit Wil- helminadorp de dans bijna niet meer kunnen ontspringen. TOGO II - mede degradatie-kandidaat - bleef in Goes met 6-3 baas over Olympia, zodat de Goesenaren in puntenaan- tal gelijk staan met Swift IV en Olympia. Swift IV moet echter nog drie wedstrijden spelen terwijl Olym pia is uitgespeeld. Olympia is reeds uitgespeeld en zal moeten afwachten wat Volharding in haar laatste wed strijd tegen Atlas gaat presteren. De stand met nog slechts enkele wedstrijden te spelen luidt nu: All Ready I 16 16 0 0 32 100-45 BKC I 16 12 2 2 26 101-57 Atlas I 14 8 2 4 18 55-50 Animo III 15 4 5 6 13 47-62 Zuidwesters II 14 4 2 8 10 52-66 Swift IV 13 3 3 7 9 56-63 TOGO II 15 3 3 9 9 51-66 Olympia I 16 4 1 11 9 50-95 Volharding I 15 2 4 9 8 45-62 Advertentie U moet het zelf maar weten als U persé uw huis wilt inrichten met peperdure meubelen! U kunt ook eerst eens bij kijken. U krijgt daar vijf jaar garantie op zeer exclusieve, meubelen met verantwoorde prijzen. Alle gewone meubelen worden verkocht 10 tot 15 procent beneden de prtfs! 't Is maar dat U 't weet! „De nieubelshowroom van Zierikzee" Meelstraat,31 van het Mastgat gevist. De vis liet het - misschien als gevolg van het mooie weer - afweten. De uitslag was als volgt: 1. A. van Eyck, Pernis 1215 p.; 2. J. B. Jonker, Pernis, 520 p.; 3. A. J. Cardinaals sr., Rotterdam 485 p.; 4. C. Bambacht, Rotterdam 470 p.; 5. C. Timmermans, Breda 450 p.; 6. J. Seijbel, Nieuwer- kerk 410 p.; 7. mevr. Klop, Zijpe 285 p.; 8. B. van Vliet, Rotterdam 255 p.; 9. Th. de Veth, Tilburg 220 p.; 10. A. Wismeijer, Rotterdam 210 p.; 11. A. Geertse, Bruinisse 150 p.; 12. A. Klop, Bruinisse 150 p.; 13. mevr. Franke, Rotterdam 150 p.; 14. J. Tanis, Nieu- werkerk 120 p.; 15. P. Hollander, Rot terdam 120 p.; 16. A. Zandijk, Schie dam 105 p.; 17. W. Schults, Vlaardin- gen 60 p.; 18. A. Cardinaal jr., Rot terdam 60 p.; 19. L. de Bruine, Nieu- werkerk 60 p.; 20. J. Blom, Rotter dam 40 p.; 21. W. in 't Veld, Brui nisse 40 p.; 22. M. van Meurs, Brui nisse 40 p.; 23. L. Bal, Bruinisse 40p.; 24. A. Kristalijn, Brouwershaven 30 p.; 25. G. Verbrugge, Maassluis 30 p.; 26. L. van Driel, Rotterdam 20 p.; 27. M. W. in 't Veld, Schiedam 20 p.; 28. K. van der Munnik, Schiedam 10 p.; 29. C. Overbeke, Nieuwerkerk 10 p. De volgende wedstrijd zal worden gevist op zaterdag 4 juli. Dit zal een wedstrijd zijn die zal duren van 9 uur 's morgens tot 4 uur 's middags en die van boten af op de Grevelin- gen zal worden gevist. TOP bijna kampioen In de 3e klasse A van de Zeeuwse Korfbalcompetitie staat leider TOP I uit Arnemuiden er na de 6-3 zege op Atlas II er uitstekend voor en de club van Schuit kan het kampioen schap practisch niet meer ontgaan. KVL volgt de leiders wel op de voet maar de Vlissingers zullen het wel niet meer halen. KVL won krap met 4-3 van Atlas II, dat hierdoor op de laatste plaats bleef staan. Nu All- Ready II in Zierikzee met niet min der dan 6-1 van Stormvogels won, bestaat er nog een redelijke kans, dat de rood-zwarten Stormvogels op de ranglijst nog gaan passeren. Dan zullen Van Klinken en consorten echter hun laatste wedstrijd in winst moeten omzetten. De stand is nu: punten wei'den gemaakt door Huib van Dalen (3), Marinus de Looze (3), Albert de Leeuw (3), Jan de Kok (1) en Kees Snijders (1). De dames van Delta Sport moesten dit weekend niet spelen. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif", St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Rouen. In con cours waren 119 duiven. De duiven werden gelost met zuidwestenwind om 6.30 uur. De snelheid van de eer ste duif was 1268.50 m.m. Aankomst 10.46.33. De snelheid van de laatste duif was 1123.30 m.m. Aankomst 11.20.27. J. Quist 1, 6, 8. 11, 12, 16, 24, 31; Th. Bakker 2, 37; M. Geuze 3. 17, 25; Jac. Geense 4; A. Faasse 5. 10. 13, 23, 28, 30, 38; J. Zuidweg 7, 26, 27, 32, 40; Kr. Reijngoudt 9; L. Vermeij en Zn. 14, 29, 34; M. v. d. Est 15, 20, 39; W. v. Dommelen 18; J. Verwijs en Zn. 19; A. Verwijs 21, 22, 36; J. C. Verwijs 33; L. Reijngoudt 35. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Rijktwaterstaat-Smit Bolnes 2-0; Stella Boys-Toren Boys I 3-4; PZEM -Hartog P.V. 1-0. Heden (dinsdag) 26 mei wordt ge speeld: Die Gouwe-Veloeitas (19 uur, te Noordgouwe). Causerie over „Vooroordeel" TOP I KVI I Ondo II Stormvogels 14 12 0 2 88-37 24 11 8 0 3 66-46 16 14 5 3 6 56-60 13 13 4 3 6 36-57 11 All-Ready II 14 5 1 8 43-57 11 Atlas II 12 0 3 9 32-64 3 VELDHANDBAL Marathon II—D.S. 5—11 Delta Sport heeft in Vlissingen tegen Marathon opnieuw een klin kende overwinning behaald. Hoewel Joop Goedhart niet mee kon spelen, werd Marathon met 5-11 verslagen. Het zag er in het begin van de wed strijd niet naar uit dat de Zierik- zeeënaren zo'n ruime overwinning zouden behalen. Marathon nam reeds na 4 minuten een 1-0 voorsprong. Albert de Leeuw en Jan de Kok, uit een strafworp, zorgde er echter voor, dat Delta Sport voor kwam te staan (1-2). De voorsprong is niet meer uit handen gegeven. Tot de rust liep de stand regelmatig op tot 4-3 in het voordeel van Delta Sport. Na de rust beheerste Delta Sport de wed strijd volkomen. De stand liep op tot 3-7. Weliswaar wist Marathon terug te komen tot 5-7, maar in de laatste tien minuten van de wedstrijd liep Delta Sport steeds verder uit tot de eindstand 5-11. De Zierikzeese doel- Geslaagde voorjaarswandelingen I.V.N. Sterke groei van chemische industrie DEN HAAG, 26-5. De chemische industrie in Nederland is in 1969 evenals in vorige jaren, aanzienlijk gegroeid. Omzet en export stegen, terwijl het investeringsniveau ge handhaafd kon worden. De perso neelsbezetting bleef nagenoeg gelijk aan die van 1968. Dit zegt het jaar verslag 1969 van de „Vereniging van de Nederlandse Chemische Indus trie". Antiekbeurs in Delft met bijzondere expositie DEN HAAG, 25-5. Met de 22ste Antiekbeurs, die van 18 juni tot en met 8 juli in het Prinsenhofmuseum in Delft wordt gehouden, zal er een tentoonstelling zijn, die een keuze laat zien uit de aankopen voor dit museum, die de directeur, drs. D. H. G. Bolten, gedaan heeft in de negen tien jaren, dat hij er de scepter zwaaide. Op de eigenlijke beurs zullen 28 standhouders zijn vertegenwoordigd. Weer zal het Prinsenhof een schat kamer zijn van koopwaar, dat wordt aangeboden door de elite van de Nederlandse antiek- en kunsthandel, aldus werd op een persconferentie in Den Haag maandag meegedeeld. RECIFE, 25-5. „Neem het ons niet kwalijkwij doen het omdat wij honger hebben". Dit zinnetje kan men telkenmale weer horen uit de mond van de „flagelados", de hongerende boeren uit het noordoosten van Brazilië als zij treinen of vrachtwagens met le vensmiddelen overvallen. Het is de door de grote droogte veroorzaakte honger die deze in lompen geklede boeren drijft tot plunderen. Met hun vrouwen en kinderen zijn zij naar de grote steden getrokken. De honger is algemeen. Cajazeiras,. een dorp in de staat Pernambuque, is een symbool voor de toestand waarin duizenden gehuchten in dit deel van het land verkeren. De be woners werken niet meer. Zij heb ben honger. In een krot ligt een man op sterven. Hij heeft niets te eten en er is niemand die hem iets kan ge ven. Een ander probeert wanhopig maniok te stelen. Uit de wortels van deze struik hoopt hij cassavemqel voor zijn hongerende kinderen te be reiden. De enige winkel in het dorp heeft wegens het ontbreken van le vensmiddelen zijn deuren moeten sluiten. Er zijn geen kinderen meer die naar school gaan. De onderwijzer die moet rond zien te komen van een salaris van ruim 125 gulden per maand - en dat is nog meer dan de gemeenteambtenaren verdienen - wil weg. „Ik wil niet langer zoveel el lende zien". De pastoor draagt de mis niet meer op. De uittocht naar het zuiden is begonnen. BRUINISSE, 25-5. In de vorige week te Bruinisse gehouden verga dering van de afd. Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield de presidente, mevr. M. van der Spek- de Waal, nadat gelezen was Galaten 5, een inleiding over de christelijke vrijheid. Ds. J. Wessel, ger. predikant te Middelburg, hield na de pauze een causerie over het onderwerp: Voor oordeel. Wanneer we aldus spreker, in een woordenboek dit woord op zoeken, dan staat er „een voorbarig of ongegrond oordeel, een op anti pathie berustend oordeel". Ds. Wes sel zette op duidelijke wijze uiteen, hoe we allen, min of meer, bewust of onbewust, vooroordelen bv. door niet voldoende van de feiten op de hoog te te zijn en toch te oordelen. We zien bij het praten over een bepaal de groep de mens over bet hoofd, doordat we allen over één kam scheren en spreken van: de jeugd, de bejaarden, de gereformeerden, de hervormden, enz. Voor de christen is het gevaar groot, dat een vooroor deel een soort principe-beslissing wordt. Het anti-semitisme is eeuwen -lang verdedigd door schijn-geloofs- argumenten. Het evangelie leert, dat we niet mogen vooroordelen „oordeelt niet opdat opdat gij niet geoordeeld wordt". Ooi-delen is aan God voor behouden. HAAMSTEDE, 25-5. Begunstigd deor fraai lenteweer nam een 60-tal wandelaars deel aan de dit weekend gehouden voorjaarswandelingen van het I.V.N. en georganiseerd door de Natuur- en Vogelwacht. Hoewel fle meeste vogels zich in de middag stil houden konden toch vele zangers waargenomen worden en in het, .grotere genre" werden zilver- en stcrmmccuwen gezien evena's jonge fazanten. Cok een keurig stil zittende en op zijn schutkleur vertrouwende jonge lijster werd rakelings gepasseerd. Toen het gezelschap wandelaars voorbij was kwamen de voerende ouders weer snel opdagen. Bij stukjes steen of ander hard materaal zagen de dames en heren enkele lijster- smidse's (waar huisjesslakken ter consumptie uit hun „huis" worden getikt). Ook het horen van twee te gen elkaar op concurrerende hegge- mus-mannen was zeer mooi. Zij doen dit ter terreinafbakening. Het nestje van dc winterkoning werd goed be keken en vlak daarbij werden zin gende fitissen gehoord, evenals rachtegalen (jammer dat deze zich alleen maar laten horen en niet laten zien). Een kneutje -ras aan de nest- bouw bezig. Als „buitenbeentjes" werden nog gezien een tapuit, een paapje en een schuurplaats van reeën. Zeedenncn Door de gastvrijheid van de eige naars van het „Verklikkerhuis" kon dit huis en omgeving van nabij wor den bekeken. Vanaf dit punt geniet men bijzonder van prachtige zee- en landschappen. Een paar zeedennen (hier maar weinig aangeplant) tooi den zich al met hun prachtige oran jeachtige bloemen. Bij verschillende lagere kruiden werd stilgestaan en soms verteld over hun vroeger ge bruik in de geneeskunde (bijv. de heggerank). Opvallend in dit gebied rondom de Verklikker is de nu bloei ende winterpostelein met zijn door het blad heengroeiende bloemsten gel. Ook werd de keverorchis (of tweeblad) aangetroffen evenals dc volop bloeiende Weichselboom. Dc Weichselboom (Prunus Mahaleb) groeit wild aan dc Rijnoevers, maar wordt in ons land wel als sierstruik aangeplant. Het gevonden exemplaar zal wel door vogels zijn gezaaid. Vroeger maakte men er wandelstok ken en pijperoeren van. De deelne mers haden geen spijt van deze wan deling. ZIERIKZEE Rijksscholengemeenschap „Prof. Zeeman" Geslaagd voor het diploma van de drie-jarige afd. ulo: J. C. J. Hogendoorn, Oosterland; M. J. M. Keikes, Zierikzee; J. C. Kloet, Haamstede; W. M. C. Koster, Zierikzee; S. H. Manni, Ouwerkerk; J. M. Vermaat, Zierikzee; A. W. Wandel, Nieuwerkerk. OUWERKERK Schoolreis Ter plaatse circuleert thans weel de jaarlijkse intekenlijst ten behoe ve van het schoolreisje der openbare school. Wij mogen deze inzameling wel onder de aandacht brengen en bij de inwoners aanbevelen. NIEUWERKERK Ierse avond bij Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Duiveiand, houdt op donderdag 28 mei a.s. in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk een Ierse avond. Na de pauze zal mevr. Elenbaas vertellen over haar verblijf bij de plattelandsvrouwen in Ierland terwijl zij verder een film over Ier land zal vertonen. Mej. N. v. d. Bruinhorst val verder een Ierse ver telling houden en verder wat bijzon derheden brengen over de geschie denis varn dat land. Het laatste is samengesteld door het lid mevr. Scheele-Den Breejen liit Ouwerkerk. OOSTERLAND Muzikale jeugddienst in de Hervormde Kerk Om vijf uur zal er op' zondag 31 mei a.s. in de Ned. Herv. Kerk al hier een jeugddienst worden gehou den waarin voor zal gaan ds. H. Ommering. Het muziekkorps van het Leger des Heils uit Goes zal mede werking verlenen, terwijl ook enige jongeren onderdelen van deze jeugd dienst voor hun rekening zullen ne men. Als onderwerp zal de predikant behandelen: „Liefde voor het huwe lijk". Na deze dienst zal er een be spreking zijn over het gehoorde. Geslaagd reisje van de bejaarden De bejaarde bezoekers(sters) van de sociëteit alhier maakten hun jaarlijkse trip met een bus van de fa. Van Mourik uit Dinteloord. Be halve de oudjes waren van de partij ds. H. Ommering en de leden van het damescomité, wijkzuster Com- pagnë en enige serveersters en de organistès van de soos. Omstreeks 8 uur vertrok men van het dorp en werd over de Grevelingendam en de Haringvlietbrug via Ridderkerk koer gezet naar Schoonhoven. Ongeveer 10 uur vertrok men van hier over Lopik en het Amsterdam-Rijnka naal langs het paleis Soestdijk naar Leusderheide, waar de lunch genut tigd werd en men nog geruime tijd genoot van de mooie natuur. Om twee uur werd de bus weer bestegen en ging het langs de Loosdrechtse plassen naar Loosdrecht voor de theepauze. Inmiddels werd het weer tijd om huiswaarts te keren daar men met de bejaarde reizigers op tijd thuis wilde zijn. Langs Breuke- len en Maarssen ging het door de Alexanderpolder naar Oud Beijer- land. Op de Grevelingendam was nog een laatste pauze in het restaurant „Grevelingen" waar men nog van een mooi vergezicht over de water plas genoot. Ongeveer kwart over zes was men weer in het dorp te rug ,vol indrukken van het vele dat werd genoten op deze goed geslaag de tocht. Ds. Ommering sprak een dankwoord tot chauffeur van Mourik voor de wijze waarop hij deze trip heeft volbracht. Ondanks de minder mooie Weersomstandigheden was het toch nog een zeer gezellige reis. De nieuwe sportzaal Bij het opsommen van de am bachtslieden, die hun beste krachten gaven aan de bouw van de zaterdag geopende sportzaal aan de Van den Abeelestraat alhier werd vergeten te vermelden dat het schilderwerk aan het gebouw werd verricht door schil dersbedrijf Wcsdorp, Kerkstraat al hier. Discussie Door deskundige informatie en door ruimte te bieden voor onder ling gesprek kan de N.C.V.B. een bijdrage leveren in de strijd tegen vooroordeel. We verrichten dan een eredienst aan Jezus Christus, die ge komen is ons van onze vooroordelen te bevrijden en het geloofsvooroor- deel aan ons te geven. In discussiegroepen werden de volgende vragen besproken: 1. Welke vooroordelen kent u in uw eigen omgeving. 2. Zijn er beroepen of groepen waar gemakkelijk vooroordeel over ontstaat. 3. Welke vooroordelen hebben man nen en vrouwen? Antwoorden: 1. Vooroordelen bij bestuursverkie zing, tegen mensen van buiten de gemeente als zij zich vestigen, te gen de jeugd, tegen een bepaalde spreker die op de vereniging een onderwerp komt behandelen. 2. Tegen Jehova Getuigen, studen ten, verpleegsters, dokters, on derwijzers. 3. Mannen vinden dat vrouwen te veel geld uitgeven, dat ze teveel praten, ze onderschatten het werk, vooral met al die elektr. appara ten. Ds. Wessel behandelde de gegeven antwooiden op prettige wijze nader, en sloot de avond met gebed. Ge zongen werd als slot het Bondslied. BRUINISSE De bejaarden gaan op reis De Bruse bejaarden zullen 3 juni zeker weer een prettige dag beleven. De bejaardensociëteit „Huize Gezel ligheid" organiseert die middag een rondreis door Brabant (Bergen op Zoom, Wouwse Plantage, Baarle Nassau, enz.). De tocht zal besloten worden met een koffietafel in hotel Storm te Bruinisse. Opnieuw sterfte van katten Enige tijd geleden berichtten wij over een geheimzinnige kattensterfte in de zg. oude nieuwbouw. Opnieuw blijken een aantal huisdieren uit de omgeving van de Prinses Irenestraat -Boomdijk op onverklaarbare wijze te zijn gestorven. (Enkele maanden geleden werd een kattenziekte als de oorzaak aangewezen). Uitbreiding machinefabriek Maaskant Door de machinefabriek P. Maas kant en Zonen te Bruinisse wordt de machinehal aan de werkhaven te Bruinisse met een lengte van 14 me ter uitgebreid. Door het verplaatsen van enkele machines wil men meer ruimte krijgen om te werken, dan nu in het bestaande gebouw. Het ligt in het voornemen ook het schaftlokaal uit te breiden, door aan het nu ge bouwde gedeelte nog een stuk aan te bouwen. Ooievaar vloog over het dorp Een ooievaar is voor SchouWen- Duiveland nu niet bepaald een in heemse vogel. Zaterdag zag een vo gelkenner een exemplaar van deze vogelsoort over Bruinisse vliegen. HAAMSTEDE Meisje gewond na val met bromfiets, auto reed door De 17-jarige Dirii Stoel Uit Haam- stede liep zondagmiddag een lichte hersenschudding en wonden aan het gelaat op toen zij per bromfiets de Badweg bereed, ingehaald werd door een auto en bij het uitwijken ten val kwam. Het slechte wegdek al daar was mede oorzaak van dit on geluk. De automobilist reed door. Het slachtoffer werd even later be wusteloos gevonden door de heer C. Schot, schipper der reddingboot te Burghsluis die haar snel naar de plaatselijke arts vervoerde. Daarna kon zij huiswaarts vervoerd worden. De brommer werd licht beschadigd. Het is te hopen dat dit wegdek, evenals dat van de Strandweg gauw opgeknapt zullen woi'den, daar an ders meer ongelukken niet zullen uitblijven. Eerste frambozen KAPELLE, 25-5. Op de fruitveiling in Kapelle en Biezelingc zyn maan dag de eerste frambozen van dit sei zoen aangevoerd. Het waren acht doosjes met een inhoud van 200 gram per doosje en er werd f 2,61 per doosje voor betaald. De frambozen zijn afkomstig uit een z.g. koude kas, dat is een kas, waarin niet is gestookt. Het vorig jaar kwamen de eerste frambozen in Capelle op 23 mei aan de veiling. Verwacht wordt dat bij zonnig weer de aanvoer snel zal toenemen. Meest al worden de kasframbozen in Ca pelle gekocht voor uitvoer naar Bel- Brandweer en branden in 1969 DEN HAAG, 25-5. Volgens defini- tieve tellingen van het CentraaL Bu reau voor de Statistiek zijn in het afgelopen jaar gemeentelijke brand weerkorpsen bij 17.800 branden op getreden (16.200 in 1968). De bekend geworden directe fi nanciële schade bedroog 181 miljoen gulden tegen 267 min. in het voorag- gegane jaar. Het hoge schadecijfer in 1968 werd mede veroorzaakt door enkele grote branden, o.a. tc Pemis, Sassenheim en Schiphol. Van de schade in 1968 weid 8 min. guld. (118 min.) veroorzaakt in fabrieken en werk plaatsen. 29 min. (27 min.) in boerderijen en 23 min. (76) in pakhuizen, loodsen en opslagplaatsen Te koop Alle soorten kamerplanten en iedere donderdag verse snijbloemen. Bloemenhandel J. Ravia, Schut tershof str. 17, Zierikzee. Tel. 3131. Siamese poes en kater, plm. één jaar, f 60,per stuk. Tel. (070) 652405. Eettafel, 4 stoelen, gr. ronde eettafel met formicablad en voetbalschoenen (m. 2). Ple vierstraat 3, Zierikzee. Achtdelig nog niet gebruikte pannenset voor gasgebruik, merk Edy; wegens onvoor ziene verandering van gas naar elektrisch. Te bevr.: De Jongestraat 21 te Zierikzee. Tel. 3337. (Na 18.00 uur). 25 films, 8 mm f 200,Tel. (070) 652405. Gasgeijser, i.g.st. Te bevra gen: Tel. (01115) 1204. Wegens inruil: i.g.st.z. bank stel en 3 grote clubs met z.g. a.n. bekleding. Koopjes! Te bevr. bij Tuinman, Mol 19, Zierikzee. Telef. 2887. Prima aardappelen (Bintjes). H. J. Landegent, Dapperweg nr. 20, Haamstede. Telefoon (01115) 1615. Wij hebben voor u: Diverse soorten bloemplantjes a 20 ct per stuk. Ten Haaf, Kade- weg 8, Zierikzee. Grote sortering stacaravans, ook met aparte slaapkamers. Caravanbedrijf Slaakweg Heinkenszand, telef. (01106)- 1659. Brommer, merk Sparta, i.pr. st. Te bevragen in het week end bij L. F. v. Bloois, Muye- weg 10, Nieuwerkerk. Te huur of te koop gevraagd Modern vrijstaand huis of bungalow met 4 slaapkamers, c.v. - Merellaan 285, Maas sluis. Tel. (01899) 18153. Huisdieren Aangeboden: Vijf tortelduif jes (voor buitenkooi). Oude Haven 25, Zierikzee. Telefoon (01110) 2532. Te koop gevraagd Verzamelaar vraagt te koop tegen goede prijs: Speelgoed uit oma's en over-oma's tijd. (Alles!). Brieven postbus 9710, Den Haag. Personeel aangeboden Meisje, 16 j., met ulo, mid- denst., typedipl., vorm.-kl., zoekt afwisselend werk, in Zierikzee of omgeving. Brie ven onder nr. 3303 aan het bureau van dit blad. Personeel gevraagd Net kindermeisje, voor zo spoedig mogelijk. Mevr. Ar kenbout, Havenpark 21, Zie rikzee. Diaconessenhuis Eindhoven. Wilt u verpleegster worden? Vraag dan inlichtingen bij de directie. Onze cursus be gint in september a.s. Diversen: Profiteert tot 31 mei a.s. van onze zeer speciale aanbieding opbouw-tafelserviezen. J. F. van de Ven, v/h Wijsman, Schuithaven 6, Zierikzee. Tel. (01110) 3407. Gebruikt eens poeders, ta bletten of cachets van Ds. de Mann. Zie onze étalage! Ook voor alle andere spécialité's op drogisterij-geneesmidde- lengebied is „De Honing- korf", Poststraat (t/o postkan toor), Zierikzee, uw adres! Laat nu uw schoorsteen ve gen. Maak nu een afspraak. Schoorsteenveegbedrijf Moerland, Lammermarkt 2, Zierikzee. Tel. (01110)-2358. Uw speciaalzaak voor drink- serviezen, glas en kristal. - Leerdam K.U.-dealer J. F. v. d. Ven, Schuithaven 6, Zie rikzee. Tel. (01110) 3407. Voor al uw zonwering: Mar kiezen, zonneschermen, Per- ma aluminium jaloezieën, ny- lonkoord voor Balastore,, zon neschermdoek, markieskoord, band, nagels jaloezieborstels: Zeilmakerij „De Nobelpoort", W. Goudswaard, Zierikzee. Telef. (01110) 2497. Autorijschool Gebr. de Jonge, Zierikzee, lest met nieuwe Opel Kadett. - Telefoon 2844 en 2115. De K.V.P. wil de Sportraad nóg meer betrekken bij de beleidsvoering! LAND- EN TUINBOUW Minister Lardinois bracht bezoek aan Sowjet-Unie SCHIPHOL, 23-5. In dc onmete- l«kc Sovjet Unie z(jn in totaal 11.000 zeer grote landbouw- en veeteeltbe drijven, in het compacte Nederland 150.000 veel kleinere, waarvan in de komende 10 tot 15 jaar volgens de algemene verwachting ongeveer de helft zal moeten verdwijnen. Minister Lardinois, die op uitnodi ging van zijn Russische ambtgenoot, minister Hatskevich, met twee advi seurs een bezoek van een week aan de Sovjet Unie heeft gebi-acht, sprak in dit. verband bij zijn terugkomst op Schiphol over extensieve landbouw in Rusland en intensieve in Neder land.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5