Kunstzinnige broers in Renesse AGENDA Toelichting op restauratieplannen stadhuis te Brouwershaven Drukte bij machinefabrieken te Bruinisse STREEKNIEUWS „Kwart van de kiezers zal thuisblijven" 597ste Staatsloterij Bijzondere zitting van de gemeenteraad Veranderd rioleringsplau Zonnemaire en Noordgouwe BROUWERSHAVEN, 25-5. Voor de maandagavond gehouden raads vergadering der gemeente Brou wershaven in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw te Brouwersha ven bestond een goede publieke be langstelling. Dit vond zijn oorzaak in het feit, dat op deze vergadering een teeliehting werd gegeven op de restauratieplannen van het stadhuis te Breuwershaven door de architect de heer ir. K. I. Ruige. Burgemeester mr. J. P. Boerma verwelkomde de heer Ruige en de medearchitect de heer J. W. C. Besemer op deze in formele raadsvergadering. De heer Ruige sprak de hoop uit, dat met de restauratie van het stad huis een goede dienst zal worden bewezen aan de gemeenschap, om het pand in zijn oude glorie te her stellen. Het was een moeilijke zaak, daar het gebouw al zeven jaar in de steigers stond. De begroting beloopt een bedrag van 1,2 millioen gulden. Er werd een contract afgesloten met de fa. Bom te Burgh op regiebasis. In deze zaak werken tevens mede de heer Besemer als architect, de op zichter de heer Tournier, terwijl het tekenwerk wcrdt verzorgd door de heer De Klerk. (Over de door de heer Ruige ver strekte toelichting op het plan en uitvoering van het stadhuis komen wij in het volgende nummer nader terug. Red.) Door de raadsleden werden vele vragen gesteld. De heer L. C. Braber wilde graag weten wat de bestem ming is van het er naast gelegen aangekochte perceel, en of men toe komt met het bedrag van 1,2 miljoen gulden. De architect deelde hierop mede, dat dit pand, aangepast aan het stadhuis een goede bestemming dient te krijgen, wat hij aan de wijs heid van de raad overlaat. Wat de kosten betreft zal getracht worden dit bedxag zo weinig mogelijk te overschrijden. Plan is wel om voor de bouwvakvakantie een gespecifi ceerde begroting te overleggen. De heer Matthijsse, stelde n.a.v. de lezing der architect dat de gemeente de toekomstplannen m.b.t. aanpas sing van panden aan ,het gerestau reerde stadhuis beter kon laten rus ten en eerst zien te proberen, dat Zonnemaire en Noordgouwe een rio lering krijgen. Burg. Bcersma wat het hier be paald mee eens wat betreft de nodi ge aanleg der riolering, maar daar staat tegenover, dat in Brouwersha ven de sfeer terug meet worden ge bracht. De vroegere economische ac tiviteiten z«n weggezakt, maar er komt nu een nieuwe ontwikkeling, welke nieuwe activteit geeft. Het is dan ook gewenst voorbereidingen te treffen cm deze ontwikkeling bij te .staan. Dit is een noodzaak, welke minder urgent is dan de riolering, maar er wel direkt op volgt, aldus dc voorzitter. De heer J. A. v. d. Bijl informeerde of er oud materiaal wordt gebruikt; met hoeveel mensen er wordt ge werkt en of van het dak niet één vloeiend geheel gemaakt kan worden De heer Ruige: Wat het dak betreft mogen we alleen restaureren zoals de oude toestand is geweest. De heer Besemer lichtte toe: Er wordt mo menteel met 5 mensen gewerkt, welk cijfer in de toekomst verhoogd zal woiden. Er worden inderdaad oude stenen gebruikt en ook oud eiken hout. De heer Braber had graag een analyse over de arbeidsproductiviteit waarop de heer Ruige meedeelde, dat door een gode planning de pro ductiviteit opgevoerd zal worden. Ook het aanwezige publiek werd dcor burgemeester Boersma in de gelegenheid gesteld vragen te stellen Zo betreurden de heren F. Janse en J. Leendertse het, dat de achtergevel geen trapgevel wordt. De heer Ruige zei dat een topgevel, welke hij ook graag had gezien, een te zware be lasting zou vormen voor de funde ring, waarbij de kosten een ton ho ger hadden gelegen. Toegezegd werd zulks op een vraag van de heer Jan- se, dat er een rondleiding zal worden georganiseerd voor belangstellende gemeentenaren om het restauratie werk in ogenschouw te nemen. Burgemeester Boersma dankte hierna beide heren voor hun kundige uiteenzetting, welke nog werd ver duidelijkt door een aantal fraaie in terieurtekeningen. Muur Poortdjjkstraat Hierna volgde de officiële raads vergadering. Burgemeester Boersma deelde de raad mede, dat destijds het plan bestond om op de plaats van de gesloopte weningen in de Poort- dijkstraat te Brouwershaven een muur te plaatsen. Nu de huizen weg zijn menen b. en w. dat de doorkijk naar de nieuwe ijsbaan en het Slin- gerbos bijzonder aantrekkelijk te noemen is. Het is nu een. verbetering te noemen en geen gapend gat zoals destijds werd gevreesd. De heer Matthijsse meende, dat men hierme de tegemoet komt aan de wens van de bewoners aldaar. De heer J. A. v. d. Bijl vond deze coupure schadebe- rokkenend aan het geheel en vroeg zich af cf er niet gebouwd kan wor den. De voorzitter: Dan zullen we eerst een totaalbeeld van Brouwers haven moeten hebben, maar we zeg gen niet zonder meer dat we hier nooit meer bouwen. Als dit nog eens gebeurt zullen, het geen dijkwonin gen meer worden, maar woningen, welke ook „achterom" bereikbaar zijn. Dit zal echter pas in een later stadium zijn bestemming krijgen. Tot vertegenwoordiger naar de vergadering op 28 mei a.s. te Middel burg van de Gem. Reg. Meting Luchtverontreiniging werd aange wezen de burgemeester q.q. Drie kwart eeuw „Oosterlands Kolenfonds' OOSTERLAND, 25-5. „Driekwart eeuw kolenfends in Oosterland" kwam op de vergadering van „Oos terlands Kolenfonds" maandagavond ter sprake, toen de voorzitter de heer Jan van der Maas-Bouwman memo reerde dat er van de oude beschei den helaas niets meer over is door de watersnood, zodat men alleen van overlevering weet dat de burgemees ter J. C. van der Have in 1895 deze derpsvereniging oprichtte, waarvan toen zo goed als iedereen lid werd. Sindsdien is er heel wat veran derd vooral cok in de stookwijze, zo dat de omzet drastisch verminderd is en telkenjare minder wordt. Ook Veel mensen weten al wat lntermeubél voor hen betekent Exclusieve modellen 5 jaar garantie Laagste prijs door interna tionale inkoop van kwali- teits-meubelen Gratis mooie kleurenfolder Alle gewone meubelen 10- 20 °lo goedkoper dan elders DEURLOO, „de meubelshow room van ZierikzeeVrij toe gang Meelstraat 31. het vergaderingsbezoek is miniem vergeleken bij vroeger toen de grote zaal van de „Conferentiekamer" nog te klein was soms. Op deze vergade ring sprak de voorz. een welkomst woord tot de aanwezigen waarna de administrateur de heer Jac. van der Maas Pz. een overzicht gaf van de brandstofleveranties in 1969. Er wa ren ongeveer 85 ton brandstoffen ge leverd tegen een prijs van f 16.782,97 Er waren 59 gezinnen in dit jaar die kolen van het „Fonds" betrokken. De kwaliteit was over het algemeen goed te noemen en de prijzen voor deliger als in de handel. Alleen klaagden sommige leden dat men veel te laat de kolen ontving. De voorz. zal alles in het werk stellen dat dit niet meer voorkomt. Bij de bestuursverkiezingen wer den de voorzitter de heer J. van der Maas en de heer L. W. Boogert bij acclamatie herkozen en in de plaats van de heer C. J. de Later als lid van de Comm. van Toezicht de heer J. M. van der Werf. Gememoreerd werd verder dat de ver. met de komst van het aardgas wel zal moe ten liquideren, doch men wil vol houden tot het bittere eind. In de rondvraag werden nog enige zaken onder ogen gezien en werd door de oudere bezoekers vroegere toestan den van het kolènwegen op de haven „De Staart" gememoreerd. In de eerste jaren kendè men alleen maar stukkolen die uit een schip moesten worden gedragen op de wagen. Staande de vergaderng werd 37 ton brandstof besteld. een 500 pk dieselmotor, type HR.o. 216 pk bij 700 toeren. Aan de motor werd gebouwd een Kyypers hydrau lische keerkoppeling,reductie 3 1. Een Ostermann schroef zorgt voor de voortstuwing. Een Padmos visliex type L 100-5 zorgt dat het schip vei lig de Noordzeevisserij kan uitoefe nen. De ballastpompen zijn van de Kuijl en Rottinghuis, terwijl een 25 pk Lister hulpmQtor de machines completeert. Een Seffle hydraulische stuurin richting en de nautische apparatuur behoren tot de onontbeerlijke uit rusting van een moderne viskotter. Genoemde nautische apparatuur als echolood, spoetnik, zendinstallatie enz. werd geleverd door Radio Hol land. De 110 volt electrische installatie werd aangelegd door de firma Hui-, bers en Zoon Bruinisse, de heer C. Bal zorgde voor de betimmering. De Bru 19, „Rika", hel mosselschip vön de firma Gebrs. de Keizer te Bruinisse werd door de firma L. Padmos en Zonen van nieuwe tran- sportschroeven voorzien. Voor de aandrijving zorgt een DAP diesel motor, type 475, 80 pk bij 2300 om wentelingen per minuut. BRUINISSE, 25-5. De drukte b|j de machinefabrieken houdt nog steeds aan. Zo werden by de firma L. Padmos en Zonen te Bruinisse de volgende opdrachten tot een goed einde gebracht. In de duwsleepboot Nemar, eigen dom van de firma Mooy en van der Wouden Rotterdam werd een Stork Dieselmotor type DR.o. 216 K ge plaatst, 600 pk bij 750 omw./min. De motor werd uitgerust met een Lohman Stolterfoht keerkoppeling, reducrie 2*/z op 1. Om de kracht van de motor op te voeren werd het schip voorzien van een draaibare straalbuis en een S. blad Ostermann schroef. Proefvaart Verder had de proefvaart plaats van de Th. 10, een viskotter gebouwd bij de firma de Klerk te Kruispolder. Dit schip was de zevende in een se rie schepen door de firma de Klerk voor rekening van de fin*""» Padmos gebouwd, welke schepc** dm verder te Bruinisse geheel bedrijfsklaar worden gemaakt. Het schip is eigen dom van de firma B. W. Baay en Zoon te Tholen en werd voorzien van De riolering Dan deelde de voorzitter mede, dat inzake de aanleg van riolering in de kernen Zonnemaire en Noordgouwe een veranderd plan op stapel staat n.l. het persen door een persleiding via de riolering van Brouwershaven naar de zuiveringsinstallatie in de Dirksweg. De kosten hiervan bedra gen evenals die van het stadhuis 1,2 miljoen gulden. De lasten voor het eerste jaar zullen bedragen f 30.000 plus f 96.000 rente is totaal f 126.000. De rioolbelasting en de verfij ningsregeling financiële verhouding zal een meeropbrengst te zien geven van f 21.666,60. Te Zonnemaire be treft dit een vermedering van f 29768 Uit het gemeentefonds is te ver wachten een bedrag van f 38.746,80 (regeling gemeenten met groot terri toir). Uit de \yconforensenbelasting een bedrag van f 12.850,uit de ri- colbelestirg nieuwbouw f 6.300, hetgeen een totaal bedraagt van f 109.231,30. Dit houdt in dat er een tekort is van f 16.768,70. B. en w. stelden de raad voor de plaatselijke belasting te verhogen om dit bedrag te dekken en wel de opcenten Personele Belasting te brengen van 200 op 300.%. Dan is de zaak praktisch gedekt en kan het Technisch Adviesbureau opdracht worden gegeven een bestek te ma ken, zodat welicht in het voorjaar 1971 aanbesteed kan worden. Dit plan via de persleiding be spaart f 100.000,waarbij we te vens voordeliger zijn met het onder houd. Er is berekend naar 3500 equi valenten zodat bij een grote recrea tieuitbreiding pas zal moeten worden overgegaan tot uitbreiding van de zuiveringsinstallatie. Wannneer de raad in pricipe be reid is dit plan aldus uit te voeren, dan kunnen b. en w. verder werken om het geheel rend te krijgen. In de volgende vergadering zullen uitge werkte plannen cp tafel komen al dus burg. Boersma. De heer V. tl. Bijl kreeg op zijn vraag, of Schuddebeurs er ook bij zit ten antwoord, dat er bij de Donkere weg is afgekapt. Spreker zou graag nog eens bestuderen of deze dekking uit de plaatselijke belastingen dient te gebeuren en wenste de afschrij ving de eerste tien jaar op een laag pitje te zetten. De plaatselijke be lastingen zijn toch al enorm hoog, aldus de heer V. d. Bijl. De heer L. C. Braber vond het ook een zware taak, maar staat er toch positief tegenover. Er zullen nu een maal offers gebracht moeten wor den. Wethouder Moermond beklem toonde, dat „we niet moeten, stoppen op een tekort van f 16.000 maar de ze zaak voor deze kernen nu eens danig aan moeten pakken, daar dit een voorziening is van de eerste or de". De heer Matthijsse voelde het meest voor de suggestie van b. en w. om de verhoging uit de Pers. Belas ting te halen daar iedere inwoner dan naar evenredigheid meebetaalt. Burgemeester Boersma zou het onredelijk vinden om deze dekking uit de rioolbelasting te halen, vooral voor wat betreft de kern Dreischor. De raad ging in principe akkoord met de voorstellen van b. cn w. Verder ging de raad in sneltrein vaart door een aantal agendapunten welke betrekking hebben op diverse grond aan- en verkopen; vaststelling partieel bestemmingsplan Jachtha ven; vaststelling voorbereidingsbe- sluit Brouwershaven-Zuid 1970 en wijziging bezoldigingsverordening. Na sluiting der officiële vergade ring wenste de heer L. M. Moermond in zijn funktie als commandant van de brandweer in de gemeente Brou wershaven een verklaring af te leg gen, dat hjj geen enkele verantwoor ding op zich neemt by de bestrij ding van branden, gezien de deplora bele toestand, waarin de brandweer wagen van Dreischor, welke reeds 30 jaar oud is en zonder gevaar niet meer harder kan rijden dan 50 km, verkeert. Het is zonder meer een ge vaar op de weg te noemen. Zoals bekend zijn er te Brouwershaven en Dreischor een brandweerwagen ge stationeerd, welke cok uit moet ruk ken naar dc kèrnen Zonnemaire cn Noordgouwe. Gezien de genomen besluiten de ze avond, zal er dit jaar ook geen sprake van zijn dat er een nieuwe wagen wordt aangeschaft en pers- drukmaskers aldus de heer Moer mond. ZIERIKZEE: Slotdienstje Vrlji. Herv. zondagsschool Een zestal kinderen nam gisteren - maandagavond - afscheid van de Vrijz. Herv. zondagsschool en dat gebeurde tijdens een slotdienstje in de grote zaal van het Herv. Vereni gingsgebouw, waarvoor zeer velen belangstelling toonden. Na een woord van welkom door de predikant ds. J. B. Assendorp, werd onder leiding van mevrouw Vis een programma van zang en spel afgewerkt, dat af gesloten werd met het afscheid van de oudste kinderen. Het opgevoerde spel „Dc wijze en de dwaze maag den" en - na de pauze met tractatie „De Heer en het huispersoneel" ge tuigden van een vlijtige voorberei ding door de jeugd op dit geslaagde afscheidssamenzijn. Ds. Assendorp sprak de scheidende kinderen toe en na afloop werden nog fruitpakketjes bij enkele zieke kinderen thuis be zorgd. Voor de tweede maal in veertien dagen is Roemenië door zware over stromingen getroffen. Dc onophou delijke regenval van de afgelopen 48 uur is er de oorzaak van. (Van onze verslaggeefster) RENESSE, 26-5. De verfwinkel van de firma C. B. van Strien in Renesse is een boetiek geworden. De verkoopruimte van het bedrijf is aangepast aan deze( tyd en de gevel heeft eveneens een aanzienlijke verandering on dergaan, terwijl het karakter van de zaak drastisch gewijzigd is. Natuurlijk wordt er aan de Ring te Renesse nog verf verkocht, maar dit produkt is nu onderdeel van een uitgebreid assortiment geworden. De boetiek bevat tuinbeelden, klein ke ramiek,. smeedwerk, schilderijen, houtsnijwei'k en staalplastieken, alles uit eigen atélier, terwijl daarnaast meer algemene kunstnijverheidspro- dukten worden verkocht. Het werk uit eigen atelier wordt vexwaax'digd door de twee zoons van de heer C. B. van Strien, die zelf zee gezichten schildert, Jan Adriaan en Wessel. Wessel beeldhouwt voorna melijk, Jan Adriaan schildert, een scherpe grens valt echter niet te trekken. Wessel die een paar jaar op de academie voor Beeldende Kunsten in Roterdam is geweest ontwerpt de beelden. Hij vormt eerst een klei- beeld, waarvan een gipsen mal wordt gemaakt. Met deze mal kan dan het uiteindelijke produkt gecreëerd wor den. Eigenlijk zou Wessel graag bronzen afgietsels maken, maar dat zit er voorlopig nog niet in. Op het ogenblik zijn de broers bezig met een fontein, een bouwsel met twee stei gerende paarden; De laatste tijd zijn Jan Adriaan en Wessel gaan potte- bakken en de eerste gedraaide, zowel als handgevormde, vazen, schalen, en bakjes staan al in de boetiek. Van Jan Adriaan zijn de schilderijen. Hij fs reclametekenaar, maar schil dert. daarnaast figuren uit een an dere, wereld. Vaak modieuze mon sters in uitgekiende kleurstellingen. Èen heel andere schilder ziet men in de conterfeitsels van boerevrou- wen met kappen, hoofden van vrou wen in Zeeuwse klederdracht die de rust uit de ogen straalt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Jan Adriaan en Wessel ontplooien dus nogal wat artistieke aktiviteiten in landelijk Renesse, maar wie dacht dat het met schilderen, beeldhouwen en pottebakken ophield vergist zich, ze maken ook nog staalplastieken. Dinsdag 26 mei Zierikzee Caustraat 53, 7.30 uur, bestuursver gadering korfbalvereniging All Rea dy. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 4 uur, feestelij ke afscheidsmiddag en -avond be jaardensociëteit. Haamstede Gei', kerk, 7.45 uur, N.C.V.B.-afdeling Brouwershaven Tuinmiddag Plattelandsvrouwen vertrek Markt 13.45 uur. Renesse Slot Moermond, 10.30 uur v.m., ex- cursie Ned. Ver. van Huisvrouwen. Woensdag 27 mei Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, discussie avond K.V.P. Zonenmaire Verenigingsgebouw, 7.30 uur, Platte landsvrouwen afdeling Noordgouwe. Donderdag 28 mei Nieuwerkerk Dorpshuis, 7.30 uur, Plattelandsvrou wen afdeling Duiveland. Vrijdag 29 mei Renesse Dorpshuis, 8 uur oprichtingsbijeen komst Strandbrigade georganiseerd door gemeentebestuur Westerschou- wen. Eerste hypothecaire geldleningen op courante woon- en winkelhuizen, alsmede landerijen NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Wester schouwen wil strandreddingsbrigade WESTHOEK, 26-5. Vrijdag 29 mei zal in het Dorpshuis van Renesse door het gemeentebestuur van Wes- terschouwen een avond worden be legd teneinde te komen tot de op richting van een strandreddingsbri gade. Gedurende de ^vond zal een film over reddingswerk gedraaid worden en zullen vertegenwoordigers van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen iets vertellen over het werk van strandreddings- en strand- bewakingsbrigades. Dit staat in een rondschrijven van de burgemeester van Westex'schouwen aan de inwo ners van zijn gemeente. De burge meester, H. P. Everwijn, merkte daarin o.a. op dat: „Wij, als gemeen schap nog niet voldoende doen om. ongelukken te helpen voorkomen, drenkelingen te kunnen redden. Hoeveel er ook door b.v. de Out ward Bound school en vele anderen gedaan wordt om het strand zo vei lig mogelijk te houden. Daarom acht hij het van groot belang dat ook hier een Vrijwillige Strandreddingsbriga de wordt opgericht, als afdeling van de Kon. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen. Maar daarvoor zijn geld, voor de aanschaf van red dingsmiddelen, en mensen, die daad werkelijk mee willen helpen, nodig. Daarom staat onder de circulaire van de burgemeester: „Gaarne zie ik u in zo groot mogelijk aantal in het Dorpshuis". Jaarvergadering kolonne Zierikzee Rode Kruis ZIERIKZEE, 26-5. De jaarlijkse vergadering voor de kolonneleden van het Rode Kruis afdeling Zierik zee werd gisteren (maandag)avond gehouden in het Hervormd Vereni gingsgebouw. Een welkomstwooxd wei'd gespro- DEN HAAG, 25-5. Een kwart van dc kiezers zegt niet te gaan stemmen als op 3 juni de gemeenteraadsver kiezingen worden gehouden. Daar naast weten elf van dc honderd nog niet of ze ter stembus tijgen. Minder dan tweederde van de ondervraag den verklaarde wel te gaan stemmen. Dit resultaat heeft de Haagse afde ling van de Politieke Partij Radika- len (P.P.R.) gepuurd uit de enquête, die zaterdag jongstleden in de resi dentie is gehouden en waax*bij 500 personen de voox-gelegde vrageri wil den beantwoorden. Een andere uit komst van de peiling was, dat 62 procent van de ondervraagden de woningnood in Den Haag het groot ste pi'obleem vond. Ook werd gevraagd op welke par tij men zou stemmen. Opvallend was, dat 41 px-ocent van hen, die wel van plan zijn hun stem uit te brengen, nog niet weet op welke partij dat zal zijn. c&i ec-arrci j re na Derde klasse 26 mei 1970 Prijzen van 25,- Prijzen van 50,- Prijzen van 50,- Prijzen van 50,- Prijzen van 50,- Prijzen van 100,- Prijzen van 200,- Prijzen van 400,- Prijzen van 1.000,- Prijzen van 2.000,- Een prijs van 5.000,- Een prijs van 5.000,- Een prijs van 5.000,- Een prijs van 5.000,- Een prijs van 5.000,- De prijs van 10.000,- De prijs van 25.000,- De prijs van 50.000,- De prijs van 100.000,- zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: 5 eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: s eindigende op- i eindigende op: nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers eindigende op: 9751 0 52 76 65 55 20*) 525 505 006 057137 075094 068694 044185 086432 089538 077852*) 095796 029535 De extra prijs van 500.000 is gevallen in serie K op nummer: 044030 en de troostprijs van 5.000 op nummer 044030*) van elk van de andere series. Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. T- kerx dooi- de heex- D. v. d. Doel, die met name noemde doktex- C. M. van Hoorn, kolonnecommandant, mej. A. C. Houtmans, lid van het kringbe- stuui-, mej. M. de Vlieger, mej. C. M. S. den Boer en de heer J. K. Jop- pe, afdelingsbestuursleden en mej. Van der Have, leidster Rode Kruis te Haamstede. In zijn openingswoord dankte de heer Van den Doel dokter Van Hoorn voor alles wat hij deed voor de kolonne. Hij overhandigde hem daarbij een envelop met inhoud. In het afgelopen jaar werd door de kolonneleden vele malen geassisteerd bij o.a. sportgebeurtenissen. Het jaarverslag, opgemaakt en uitge bracht door mevrouw L. van der Sluis-bij de Vaate wex-d voorgelezen en goedgekeurd. Uit de rekening van de penningmeestei-esse, mej. A. Bo- lijn kon worden opgemaakt dat de kolonne beschikt over een batig sal do. De aftredende bestuursleden, me vrouw J. Huige-Kik en de heer B. C. van der Kloot werden herkozen. Diploma-uitreiking In deze vergadering reikte de heer Van den Doel aan 21 personen die met goed gevolg het EHBO-examen heben afgelegd de diploma's uit, waarbij hij hen feliciteerde met het behaalde succes. De geslaagden kun nen zich aansluiten bij het Rode Kruis een en ander volgens art. 31 c en 51 van het boekje het Ned. Roode Kruis, (Rode Kruis Korps), uitgave 1969. Van de 21 geslaagden hebben zich intussen 9 aan de Rode Kruis vex-bonden. Bijzonder dank werd gebracht aan mevrouw L. v. d. Sluis-bij de Vaate. die het afgelopen seizoen de theox'ie- lessen gaf. en aan de heer B. C. v. d. Kloot, die de praktijklessen ver zorgde. In het komende seizoen zullen weer horhalinirslesscn worden gege ven. noir vnnr loden uit dc Westhoek en uit Rnitnic.Be. Elke tweede dins dag 7i>' orden gegeven door één van do «'ni'tnwn van Schouwen-Dui- vcland P"* on onder zal nog nader worden To-onroXfi. pc gebruikelijke herh",:n'»cio.-c'-omen zowel voor dc dames als dc heren. Voor nieuwe loden gaat od 5 ok- fnhpr r, c n~r, ntomve EHBO-cursus van start. De afdelingspenningmees- ter, do Eoer p Dokkei*, deed enkele mededelingen n«or de jaax'lijkse huis-a«n-huis-oo111eete in de komen de weel- Ril ftn rnnrlirrqae kwam O.a. de te houden ledenwerfactie ter spi-a- ke. Deze actie zal in het najaar wor- den gehouden. Er zijn nog altijd te weinig mensen lid van het Rode Kruis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2