STREEKNIEUWS De wonin gkrakers Het Oost-West- gesprek te Kassei Veiligheidsraad veroordeelt Israël Internationaal verkeers-medisch congres Voor jaarswandel tochten I.V.N. in de Westhoek Meisje verdronken HAAMSTEDE, 20-5. leder voor- en najaar houdt het Instituut voor Na- tuurbeschermingseducatie (I.V.N.), gevestigd te Amsterdam, lente- en herfst-wandelingen. Zij zijn bedoeld om het publiek wat meer in kennis te brengen met wat flora on fauna te zien geven en vooral „op te voeden" in een verant woord genieten van de natuur, zon- In winterperiode: Verhoging subsidie woningverbetering DEN HAAG. 20-5. Dc rijkssubsidie voor verbetering van woningen en woonbuurten zal met 20 pet. worden verhoogd voor werkzaamheden die worden uitgevoerd binnen de perio de van 1 r-overmber 1970 tot 1 maart 1971. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, ir. W. F. Schut, heeft tot deze maatregel bij wijze van prcef besloten in de ver wachting, dat daardoor een deel van deze werkzaamheden naar de win terperiode zal worden verschoven. Dit zou dan ten goede komen aan de bezetting van de nieuwbouw gedu rende het seizen met veel werkbare uren. Nederlander bijzonder „huiselijk" DEN HAAG, 20-5. In het Europa van de Zes is geen mens zo huiselijk als de Nederlander. Voor wie daar aan ooit mocht hebben getwijfeld: prof. dr. L. H. Klaassen, directeur van de Stichting Het Nederlands Economisch Instituut, heeft dit in de jaarvergadering van de centrale bond van meubelfabrikanten, in Rotterdam gehouden, met cijfers aangetoond. De Nederlander geeft relatief meer aan meubelen en vloer bedekking en andere goederen uit, die bepalend mogen worden geacht voor de mate van huiselijkheid, dan welke andere klein-Europeaan ook, zo heeft deze economist aan de hand van de uitslag van een recent bud get-onderzoek van de E.E.G.-com- missie uitgerekend. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vrouwenparochie-Ou- debildtzijl H. Faas te Hemelum; te Carlton (Transvaal)(Nederduits Herv Kerk van Afrika) G. J. H. Gijmink te Rotterdam; te Ridderkerk Th. Lekkerkerker to Oosterwolde (Gld.); te Weesp Joh. Dijkstra te Kampen. Bedankt voor Zwijndrecht G. J. Tijsseling te Uithuizermeeden; voor Nijverdal E. J. N. Kronenburg te Middelburg. Geref. Kerken Vrijgemaakt (buiten verband) Aangenomen naar Zwolle G. van den Brink te Eindhoven, die bedank te voor Katwijk. Christ. Geref. Kerken Beroepen te Nunspeet P. Roos te Middelharnis. Ned. Herv. Kerk - Oosterland OUWERKERK. Het verjaardags fonds der Ned. Herv. Kerk heeft over april f 55,50 opgebracht. Marsmaan lijkt op aardappel WASHINGTON, 29-5. Phobos, een van de twee manen van de planeet Mars, is zeer don ker gekleurd en ziet er uit als een aardappel, zo is gebleken uit foto's die Mariners op hun tocht langs de planeet vorig jaar hebben doorgeseind. Op een van de foto's die Mariner 7 vorig jaar zomer heeft ge nomen van 140.000 km. hoogte is Phobos te zien als een don kere vlek, afgetekend tegen het lichtere gebied ten westen van Syrtis Major, een Marsge- bied. der dat deze wordt beschadigd. De Vogel- en Natuurwacht (een nieuwe benaming) Schouwen-Duive- land, aangesloten bij het I.V.N. ver zorgt deze wandelingen voor haar werkgebied op zaterdag 23 en zondag 24 mei a.s., beide dagen des namid dags om half drie, startplaats Strand weg ten noorden van hotel „De Schouwse Boer" te Haamstede waar tevens ruim Voldoende parkeermoge- lijkheid is. De wandelingen zullen ongeveer ll/z uur duren. De natuur- gidsen van de Vogel- en Natuur wacht zorgen voor deskundige toe lichting tijdens deze wandelingen die geheel gratis zijn en door een prach tig duingebied voeren. Anti-Amerikaanse demonstratie in Peking PEKING, 21-5. De Chinese presi dent Mao Tse-Toeng en het afgezette Cambodjaanse staatshoofd Norodom Sihanoek zijn donderdagmorgen aanwezig geweest op een grote anti- Amerikaanse demonstratie op het Tien An Man-plein in Peking. Mao werd, aldus Radio-Peking,, met een donderend appleus begroet. Hij was in gezelschap van zijn toekomstige opvolger, de minister van defensie Lin Piao, en premier Tsjoe En-Lai. De demonstratie stond in het teken van „de strijd var. de volkeren van de gehele wereld tegen het Ameri kaanse imperialisme". Vele duizenden bouwvakarbei ders hebben in New York een beto ging gehouden ten gunste van het beleid van president Nixon in Indo- China. VENLO, 20-5. De rivierpolitie heeft woensdag uit de Maas onder Venlo het lijk opgevist van het 16- jarige meisje C. Colijn afkomstig uit Werkendam. Vorige week woensdag avond was het meisje dat op een schip werkzaam was op de Maas te Roermond nabij de stuw overboord geslagen en verdronken. De Sowjet-Unie heeft een ver zoek van Engeland verworpen een internationale conferentie bijeen te rcepen die de crisis in Indo-China met bespreken. Twee passagiers werden gedood en meer dan vijftig gewond toen woensdagmorgen tijdens het spitsuur in New York twee metrotreinen met elkaar in botsing kwamen. Betere controle op Rijnwater NIJMEGEN, 20-5. Bij de Duits- Nederlandse grensplaats Bimmen is een watermeetstation in gebruik ge nomen, dat automatisch de kwaliteit zal controleren van het RÖnwa*er- Deze waarnemingspost is de eerste van een keten van 21 controlestations die in Duitsland langs de Rijn wor den gebouwd. De minister van verkeer en wa terstaat, drs. J. A. Bakker, die sa men met zijn Duitse ambtgenoot het meetstation in gebruik stelde, deelde mede, dat ook in Nederland de strijd met de verontreiniging van het ri vierwater met kracht zal worden aangepakt. In verband hiermee zal de Nederlandse regering nog dit jaar opdracht verlenen voor de bouw van een drijvend laboratorium. Brandweerwedstrijden Schouwen-Duiveland De jaarlijkse brandweerwedstrijd georganiseerd, door de Vereniging van Bevelvoerenden bij de gemeen telijke vrijwillige brandweren op Schouwen-Duiveland, za' gehouden worden op 30 mei a.s. te Ellemeet. Deze wedstrijddag vangt aan 's morgens om 8.45 uur met een ont vangst van jury en administratie en genodigden door het gemeentebe stuur van Middenschouwen in het gemeentehuis te Scharendijke. De wedstrijden vangen aan om 10.30 uur en worden raeen middagpauze voortgezet. De bekendmaking van de prijswinnaars zal plaats vinden tijdens de na afloop van de strijd te houden koffiemaaltijd in het Dorps huis te Ellemeet. De twee korpsen die het hoogste aantal punten beha len kunnen deelnemen aan de Pro vinciale wedstrijd op 27 juni a.s. te Vlissingen. Als wedstrijdobject zal dien de landbouwschuur Kuijer- damseweg 17 te Ellemeet. ZIERIKZEE: Aquariumtentoonstelling in het Gravensteen Zierikzee krijgt een aquariumten toonstelling en wel van donderdag 28 mei tot en met woensdag 10 juni a.s. in het Gravensteen. De tentoonstel ling wordt georganiseerd door de aquariumvereniging „Helodea" alhier afdeling van de Ned. Bond „Aqua- Terra", in samenwerking met enkele plaatselijke en West-Brabantse fir ma's en in overleg met V.V.V. Zie rikzee. De tentoonstelling zal donder dagmorgen 28 mei officieel worden geopend door burgemeester D. W. Kastelein. Vergadering „Philatelica" De afd. Schouwen-Duiveland van Philatelica komt in vergadering bij een maandag 25 mei a.s. in restau rant „Mondragon". WESTERSCHOUWEN Openstelling postkantoor De openstellingstijden van de post kantoren Burgh Haamstede en Re- nesse gedurende het komende bad seizoen luiden als volgt: Postkantoor Burgh Haamstede Openstelling buiten de vakantie periode 09.30-12.3o uur; 14.00-15.00 uur; 17.00-18.00 uur. Openstelling van 1/6-26/6 en van 31/8-11/9 08.30-12.30 uur, 14.00-15.00 uur; 17.00-18.00 uur. Openstelling van 29/6-28/8 08.30- 22.30 uur; 14.00-18.00 uur. Postkantoor Renesse Openstelling buiten de vakantie periode 09.30-12.30 uur; 14.00-15.00 uui17.00-18.00 uur. Openstelling van 1/6-26/6 08.30- 12.30 uur; 14.00-15.00 uur; 17.00-18.00 uur. Openstelling van 31/8-11/9, 29/6- 28/8 08.30-12.30 uur; 14.00-18.00 uur. BROUWERSHAVEN Reisje bejaarden De bejaarden van Brouwershaven gaan op woensdag 3 juni hun jaar lijks reisje maken. Ook ditmaal be looft het weer een mooie reis te wor den. De bejaarden wordt verzocht zich voor deze reis op te geven vóór 26 mei a.s. bij mevr. C. Jonker-de Moor of bij de heer W. Janse. NIEUWERKERK Vergadering „Diepvrieskluizen"-vereniging Dezer dagen vergaderden de leden van de Nieuwerkerkse Vereniging tot Exploitatie van Diepvrieskluizen, onder voorzitterschap van mevrouw E. Gaanderse-Dingemanse, in de „kleine" zaal van „Ons Dorpshuis". Na opening volgde vaststelling van de rekening over 1969. Er kon wor den medegedeeld dat het voordelig saldo f 960,84 badraagt. Hierna volg den de verkiezingen. Aftredend wa ren, doch ook weer herkiesbaar: me vrouw E. Gaanderse-Dingemanse (voorzitster) en de heer J. Goedege- bure (bestuurslid). Beiden werden bij acclamatie herkozen. In de va- kature van mevr. E. Gaanderse-Din gemanse, als lid van de Commissie van Toezicht werd de heer M. Mol gekozen die, evenals de andere geko zenen, zijn funktie aannam. Na de rondvraag, waarin nog werd mede gedeeld, dat door vertrek van ver schillende leden der vereniging, eni ge diepvriesladen beschikbaar zijn gekomen. Eventuele belangstellenden kunnen hierover contact opnemen bij de leden van het bestuur. Voorts constateerde de keuringsdienst van waren bij een controle in het diep- vrieskluisgebouw, dat diverse laden niet voldoen aan de eisen welke op het gebied van de hygiëne moeten worden gesteld. Het bestuur van de vereniging verzoekt daarom drin gend het publiek om deugdelijk ver pakkingsmateriaal te gebruiken. Strijd tegen verontreiniging zeewater WASHINGTON, 20-5. President Nixcn van de V. S. heeft woensdag gezegd, dat de V.S. spoedig gebruik zullen maken van opblaasbare werstvennige batons ter verwijde ring van olie uit getroffen tankers op zee en ter vermindering van de kans cp verontreiniging van stranden en territoriale wateren. Volgens Nixon kan meer dan 20.000 ton olie per dag uit gestrande of lek ke tankers in cliedichte plastic zak ken werden gepompt. De zakken zcuden naast de tanker neergelaten kunnen werden vanuit de lucht en weggesleept kunnen worden na vol gepompt te zijn. Opbrengst collecte van het Rode Kruis DEN HAAG, 20-5. De opbrengst van de jaarlijkse collecte in 1969 van het Nederlandsche Roode Kruis bedroeg 3.013.000 gulden. Alleen de opbrengst van het jubileum 1967 was hoger. Jongetje verongelukt bij val van treinbalkon LEEUWARDEN, 20-5. Het negen- jarige zoontje van de famlie Kui per uit Leeuwarden is woensdag avond bij een treinongeval tussen Sneek en Leeuwarden om het leven gekomen. De jongen, die samen met zijn moeder reisde, was de treincoupé uitgelopen naar een „voor onbe voegden verboden" balkon. Hij moet daar aan de buitendeur hebben ge morreld waardoor deze openvloog. Volgens de N.S. was de deursluiting in orde. De jongen werd, mede dooi de krachtige rij wind, naar buiten ge zogen en werd bij de val zo ernstig gewond dat hij ter plaatse overleed. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 20-5. Drs. H. van den Doel, lid van dc Tweede Kamér voor de Part|j van de Arbeid, heeft mi nister ir. W. F. Schut van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening ver zocht zijn beschikking over de toe passing van de woonruimtewet te herzien, aangezien deze leegstand van woningen heeft bevorderd. Drs. Van den Doel wijst de be windsman op een t.v.-interview van premier De Jong, waarin deze ge zegd heeft „begrip" te hebben voor de woningkrakers. Hij informeert er naar of uit deze uitspraak mag wor den afgeleid dat ook het kabinet het ongewenst en aanstootgevend acht dat woonruimten gedurende langere tijd leeg staan. Toelichtend merkt de heef Van den Doel op dat als gevolg van de minis teriële beschikking een koper auto matisch een vergunning krijgt en het aantrekkelijk geworden is huurwo ningen om te zetten in koopwonin gen. In de grote steden worden, zo schrijft hij in zijn vragen aan de be windsman, derhalve meer huurwo ningen te koop aangeboden en die staan gedurende de aanbiedingsperi ode leeg. KASSEL, 21-5. De delegatie van de D.D.R. onder leiding van premier Willi Stoph is donderdagochtend in Kasel aangekomen, waar vandaag het tweede topgesprek met bonds kanselier Willy Brandt zal beginnen. ALMELO. Onbekenden hebben een bronzen borstbeeld van koning Willem III weggehaald uit een nis van de fabrièksmuur van de N.V. Koninklijke Textielfabrieken Nijver dat Ten Cate, langs de grote straat in Nijverdal. Het beeld is van zijn sokkel gerukt. RUCPHEN. Op de Langendijkse- straat in Rucphen is de 60-jarige J. C. A. Agtmaal uit Rucphen met zijn fiets aangereden door een personen auto. De man werd zo ernstig ge wond, dat hij ter plaatse is overle den. ARNHEM. Voor f 25.000,— a f 30.000,voornamelijk gouden sierringen, zegelringen en trouwrin gen plus een bedrag van f 295,uit de winkelkassa is gestolen in de ju welierszaak G. Uding, aan de Steen straat te Arnhem. ARAM EN DE BROEDERS DER KUST 29. Achter Aram waren plotseling enkele gestalten opgedoken. Hij ontwaarde hen pas op het laatste moment en nog eer hij zijn zwaard had kunnen gebruiken stortten de voorsten zich op hem. De gehele aanval vond zó snel plaats, dat hij zich pas vol komen realiseerde wat er gebeurde toen de eerste touwen zijn polsen reeds samen snoerden. Machteloos moest hij toezien hoe de aanvallers Tamahia vastgrepen. En dan benam zijn woede hem voor een ogenblik de adem, want uit de schaduwen glim lachend en hoffelijk als steeds, trad Seewart de Handelaar. „Aanvaard mijn groet*', sprak de sluwe koopman zalvend. „Hoe prettig is het we derzien met goede vrienden altijd niet waar?" y/ „Ellendeling!" siste Aram. „Laat mij los". „Maar mijn vriend", protesteerde de Handelaar geschokt. „Hoe kunt ge zoiets vragen. Voorwaar, ge zoudt in handen kun nen vallen van mijn slechte broeder. Hij heeft gezworen dat hij u en uw vriend, die zojuist uitgezeild is, zal doden. Ik hui ver bij de gedachte aan uw lot, indien See wart de Schuimer bereiken zou. Neem toch van mij aan dat dit alles voor uw eigen bestwil gebeurt. Zelfs de schone jonk- vrouwe zal geen haar gekrenkt worden. Ik zal haar persoonlijk aan de nobele Tudor uitleverentegen een geringe vergoe ding voor gemaakte kosten, natuurlijk. En voor het geval ge bevreesd mocht zijn dat hij mij met zijn snelle schepen zal achter volgen, kan ik u geruststellen. Ik heb zijn snelste schipehgeleend, zullen wij zeggen en daarom kies ik de weg langs de Klip der Zee-arenden, een koers die hij" nimmer zal vermoeden". ,;En wat zijt gc van plan met mij te doen?" informeerde Aram snijdend. „Helaas moet ik u achterlaten. Uw jeugd en uw onbeheerst temperament zouden u allicht tot onberaden daden brengen". Hij wendde zich tot zijn mannen. „Breng hem naar de onderste steiger". Zij gehoorzaamden hem, waarna zij op een ander bevel haastig met het meisje verdwenen. Seewart de Handelaar wendde zich min zaam tot Aram. „Ik laat u thans alleen", sprak hij honingzoet. „Verdiep u in goede gedachten. En vrees niet dat de Schuimer u ooit zal viden. Ge kunt volkomen gerust zijn. De vloed komt op en binnen een half uur zal twee vadem water de plaats waar op gij ligt aan leder nieuwsgierig oog ont trekken KASSEL, 20-5. Delegaties uit Oost-Berl(jn en Bonn hebben voor de laatste maal 'n inspectietocht ge houden door het S'othotel van Kas sei. dat vandaag (donderdag) zal dienen als de plaats waar het twee de interduitse topgesprek tussen Willy Brandt en Willi Stoph zal worden gehouden. De Gostberlijnse groep met aan het hoofd de plaatsvervangend lei der van het bureau van de Oost- duitse ministei raad Gerhard Schüs- sler was in vier auto's van het merk Tatra (Tsjechische makelij) naar de stad in het noorden van Hessen ge komen. Na een korte bespreking met de leider van de Westduitse onder handelingsdelegatie Ulrich Sahm beproefden de D.D.R.-deskundigen de directe telefoonverbinding van Ccst-Berlijn naar het. Slothotel. Daarna bezichtigden zij het pers centrum in het conferentiegebouw en het infermatie centrum in het stadhuis. Meubelfabriek te Breda uitgebrand BREDA, '20-5. Woensdag is in Breda de N.V. Meubelindustrie Bre da tot de grond toe afgebrand. Alleen een montagehal, tevens op slagruimte, kon worden behouden. De schade wordt geschat op tussen de 6 en 8 ton. De eigenaar is verze kerd. Tientallen mensen bezweken door hittegolf BHGPAL (India), 20-5. In de mid- den-Indiase deelstaat Madhja Pra- desj zijn deze maand minstens 165 mensen bezweken aan gastroenteri tis, een ontsteking van het slijmvlies van maag en ingewanden. Het aan tal slachtoffers in India als gevolg van een hittegolf is de 500 al gepas seerd. Hulpactie georganiseerde landbouw in Gelderland DEN HAAG, 20-5. De Gewestelijke Raad voor Gelderland van het Land bouwschap heeft tijdens zijn woens dag gehouden vergadering uitvoerig aandacht geschonken aan de voor zeer veel landbouwers ernstige ge volgen van de uitzonderlijke hoge rivierstand. Hoewel reeds vaststaat - aldus het Landbouwschap - dat ook akker- mouwgewassen als gevolg van over stroming of wel grote schade hebben geleden, of geheel verloren dreigen te gaan, kan de situatie voor talloze veehouders zonder meer rampzalig worden genoemd. NEW YORK, 20-5. De veiligheids raad heeft dinsdag Israël veroordeeld wegens zijn militaire actie van vo rige week tegen Libanon. Israël werd gewaarschuwd, dat een herhaling het nodig zal maken dat de raad „doel treffende maatregelen' 'tegen Israël overweegt. Elf landen, waaronder Rusland, Engeland en Frankrijk stemden vóór de ontweïp-resolutie, terwijl de V.S., Columbia, Nicaragua en Sierra Leo ne zich van stemming onthielden. Er waren geen tegenstemmen. Het voorstel was afkomstig van Zambia. Te koop wegens gebrek aan opslagruimte: Plm. 60 stuks prima bouten kamerdeuren als nieuw, tegen elk aanne melijk bod (ook per stuk). Moeten vóór a.s. zondag weg! Tevens enkele mooie koperen stukjes antiek. Spotprijzen! K. SAMAN St. Domusstraat 88, Zierikzee Telefoon (01110) 2004 Flitsen uit het buitenland BLANTYRE. Premier John Vor- ster van Zuid-Afrika is in Blantyre (Malawi) aangekomen voor een of ficieel bezoek aan Malawi, op uitno diging van president Kamuzu Banda. WASHINGTON. De Amerikaanse senator Vance Hartke heeft een amendement op het wetsvoorstel in zake de verkoop van militaire goede ren aan het buitenland ingediend, dat beoogt een einde te maken aan de Amerikaanse militaire steun aan Griekenland. PERRY (Georgia). Ongeveer 150 deelnemers aan een mars van 177 km naar Atlanta zijn uit Perry in de Amerikaanse staat Georgia vertrok ken. BONN. West-Duitsland en Polen zullen op 8 juni hun besprekingen over vermindering van de spanning tussen beide landen hervatten, aldus is van welingelichte zijde in Bonn vernomen. HAVANNA. Premier Fidel Castro van Cuba en enkele honderdduizen den juichende Cubanen hebben 11 Cubaanse vissers begroet, die door anti-Castrogezinde Cubaanse ballin gen zijn vrijgelaten. De vissers zijn ruim een week door de ballingen vastgehouden. WASHINGTON. De Amerikaanse astronaut Neil Armstrong, de eerste man, die voet op de maan zette, zal in Leningrad een internationaal we tenschappelijke ruimtevaartcongres bijwonen, dat woensdag begint en tien dagen duurt. DJAIPOER. Op een spoorwegover gang bij Kota, 200 km ten zuiden van Djaipoer, is een vrachtauto door een treir. geramd. 29 mensen kwamen om het leven. Zij maakten deel uit van een groep bruiloftsgangers. Boven dien liepen nog 14 inzittenden van de vrachtauto verwondingen op. OTTAWA. De regering van Cana da heeft bekendgemaakt, dat zij 175.000 dollar gestort heeft in het fonds van de V.N. voor de ontwikke ling van West-Irian. LAS VEGAS, (Nevada). Daniël Henkin, onderminister van defensie der V.S., heeft gezegd, dat een on derzoek van een deel van de laatste trap van de raket, die, op 25 april, diende voor de lancering van de eerste Chinese kunstmaan, er op duidt, dat de Chinese geleerden in staat zijn zeer binnenkort interconti nentale ballistische raketten te lan- MOSKOU. De besprekingen, die een Roemeense partijdelegatie onder leiding van president Ceausescu dinsdag in Moskou met Russische partijleiders is begonnen zijn nog de zelfde dag geëindigd. Het verkeer is erger dan welke ziekte ook" 99- AMSTERDAM, 20-5. Erger dan welke ziekte ook is het verkeer, dat steeds meer slachtoffers maakt en talloze mensen leed bezorgt. De plaatsvervangend directeur-ge neraal van het ministerie van Volks gezondheid, de arts W. B. Gerritsen, noemde het verkeer woensdagmor gen bij de opening van het zevende Internationale Verkeersmedische Congres in Amsterdam een „ver schrikkelijke epidemische ziekte", die telkens onverwacht toeslaat en waaraan meer mensen doodgaan dan door andere oorzaken als ziekten en doodslag. Preventie is het belangrijkste mid del om deze „ziekte" te bestrijden en daarom zijn 175 doctoren uit diverse landen in Amsterdam bijeengekomen cm met elkaar van gedachten te wis selen over de maatregelen, die geno men kunnen worden om het aantal verkeersslachtoffers zoveel mogelijk te beperken en over de hulp die ge wonden geboden kan worden. Dc heer Gerritsen onderstreepte de ernst van de zaak door te w|jzen op het aantal verkeersslachtoffers in Europa, dat thans is gestegen tot 100.000 per jaar. Vliegfestijn voor gehandicapte gidsen UTRECHT, 20-5. Honderdvijftig gehandicapte kinderen, leden van de Nederlandse Gidsen, zullen op 23 mei vanuit verschillende plaatsen in Nederland naar de vliegbasis Deelen worden gevlogen Dit is moge lijk door da spontane medewerking van vele vliegers, aangesloten bij de Nederlandse vliegclubs en de volle dige medewerking van de basis Dee len, die op deze zaterdagmorgen speciaal voor dit evenement bemand zal worden. Het initiatief tot dit evenement is ongeveer een half jaar geleden uit gegaan van enkele leden van dc Lions club. Scheepvaartberichten Ameland, 16-5 te Sarroch. Abida, 16-5 130 m. z.o. Masira. Ampenan, 16-5 Balikpapan naar Hongkong. Atys, 15-5 Singapore naar Bangkok. Calamarcs, 16-5 18 m. n. Algiers. Diloma, 16-5 290 m. n.o. Singapore. Igafra, 16-5 60 m. z.z.w. Comoren eil. Voor 50 jaar.... SCHOUWEN. Aangelokt door de buitensporig hoge vlasprijzen heeft men dit jaar al zeer veel lijnzaad uitgezaaid. ZIERIKZEE. Kosteloze koepokin enting en herinenting zaterdag a.s., om twee uur in een benedenzaal van het stadhuis. NIEUWERKERK. De heer F. E. Waale, alhier geboren, is aangesteld als landbouwkundig assistent bij de Handelsvereniging Amsterdam, voor een harer cultuur-ondernemingen op Java. ZIERIKZEE. De schoenmakerspa troonsvereniging „Schouwen en Dui- veland" herdacht onlangs haar tien jarig bestaan. RENESSE. hl een vergadering van de vereniging „Ons Dorpsbelang" is besloten er bij hel burgerlijk arm bestuur op aan te dringen het arm huis te verbeteren. ZIERIKZEE. In de Concertzaal werd door de afdeling Zierikzee van het Jongelieden Geheelonthouders- verbond een geslaagde propaganda- feestavond gehouden. ADVERTENTIE. Zaterdag is Lax- dag, dan wassen alle verstandige moeders de hoofden van hun kinde ren met Lax dat al het onrein on middellijk doodt. KERKWERVE. Onze gemeente mag zich weder verheugen in een goede klok. BINNENLAND. Mr. P. J. Troelstra vierde zijn 60ste verjaardag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5