CBSÊD Modern „Thermecon" in fraai gerestaureerd historisch pand De Pinksterdrukte op de Grevelingendam STREEKNIEUWS Overdracht gymnastieklokaal aan Kaerse makerstraat aan Ver. voor Chr. Onderwijs Overstromingen in de Oekraïne Mei 1970, de maand van het mosselzaad ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 mei 1970 Hir. 20401 Dinsdag 26 mt»i a.s. officiële opening ZIERIKZEE. 20-5. Dinsdagmiddag 26 mei a.s. zuilen de nieuwe kantoren en bedrijfsruimten van Thermecon N.V., maatschappij tot exploitatie van werkwijzen en systemen op isolatiegebied sedert enkele weken op „histori sche grond", maar niettemin uiterst zakelijk en modern gevestigd in de monumentaal gerestaureerde panden Engelse Kade 2, 3 en 4 te Zierikzee, officieel in bedrijf worden gesteld door burgemeester D. VV. Kastelein. De vestiging van Thermecon aan de Engelse kade is uiteraard van groot belang voor dit in Zierikzee zo uitstekend van de grond gekomen, in binnen- en buitenland actieve bedrijf, maar bovendien ongetwijfeld ook van ver strekkende betekenis voor Zierikzee en in 't bijzonder voor de historische omgeving nabij het zo kwetsbare decor van de gerestaureerde Zuid- en Noord Havenpoorten, Witte Brug, en het rampmonument. Immers, de door samenwerking van Monumentenzorg en architectenbureau Schuch en Kraamer bijzonder fraai gerestaureerde Thermecon-panden vor men een zeer geslaagde „eerste aanzet" van de pakhuisgevelwand langs de oude kade, waarvan een verdere aanpassing in de toekomst zeker gerecht vaardigd zal zijn. Een kijkje vanaf de „overkant" op de fraai gerestaureerde „eerste aanzet" van de Engelse kade, waarin gevestigd „Thermecon N.V." (Foto: Co Berrevoets). ZIERIKZEE, 20-5. Op dinsdag 26 mei wordt, onder voorzitterschap van burgemeester D. W. Kastelein een vergadering van de gemeente raad gehouden. De agenda telt een elftal punten. Voorgesteld wordt - ten behoeve van nieuwbouw hierop - bepaalde erfpachtpercelen aan de Vissersdijk te verkopen aan de C.A.V. voor f 30 per m". Met betrekking tot de over dracht van het gymnastieklokaal aan de Kaersemakerstraat, is overeen stemming bereikt met het bestuur van de Vereniging Chr. Onderwijs. Een besluit is nodig tot overdracht van de grond en opstal van het gym nastieklokaal ..om niet" met ingang van 1 januari 1069. De schoolvereniging waarborgt het, medegebruik van de zaal door de leerlingen van de openbare Mavo van R.S.G. „Prof. Zeeman"; de schoolvereniging heeft niet het recht verenigingen, die op 1 januari 1969 van de zaal gebruik maakten, uit de zaal te verwijderen, mits die vereni gingen zich houden aan de bepalin gen. De schoolvereniging dient zich verder te verplichten de door haar van het rijk ontvangen exploitatie vergoeding over het tijdvak van 1 Aan de kosten van de uitgevoerde restauratie van de reeds jaren in onbruik geraakte betrokken oude meelpakhuizen werd bijgedragen door provincie en gemeente. Het „nieuwe" bedrijfspand bestond in oorsprong uit drie delen: twee gelij ke delen en een aangebouwd gedeel te. De entree werd gebouwd in he£ „lage" deel. Voor de administratie kon een uiterst doelmatige en goed doorlichte ruimte worden geschapen op de begane grond, links naast de entree. De gehele buitenkant werd gerestaureerd. De toegang werd ge wijzigd in één hoofdingang tot het gehele pand. Bij de werkzaamheden kon de ondergevel niet worden ge handhaafd zodat deze werd vervan gen. Vanaf de verdieping, waar o.a. een privé verblijf voor de directeur, de heer B. C. A. de Groot, werd in gericht, kon een uniek uitzicht op het poortencomplex worden gerea liseerd door een raam, aangebracht in de zijwand van het gebouw. Historische „voortzetting" Na de betreding van het pand, via de hoofdingang, vindt men een voortzetting in de geest van de his torische gevelpartijen, namelijk een gang met direct aan de rechterzijde een kantoor voor de hoofdboekhou der, gebouwd in historische stijl waartoe gebruik werd gemaakt van oorspronkelijke moerbinten, deur en raampartijen. In deze gang vindt men dus aan de linkerzijde het cen trale administratiekantoor met ar chief en pantry, terwijl de gang zelf uitkomt in een ruime hal met open trap naar de verdieping, en toegang tct toiletten en garderobe. Deze hal, met een terugblik op de voortgezette historische entree en de open trap vormen een geslaagd ruimtelijk geheel. Ce hal betekent ook een overgang van de oude stijl naar een verras sende omgeving die geheel van deze tijd kan worden genoemd en die zich op de verdieping niet alleen in het privé-gedeelte maar ook in enkele bedrijfsruimten, zoals laboratorium en opslagruimte, uiterst modern en in strakke zakelijke lijn voortzet. Van de hal en de benedengang kan worden gezegd dat de vloer bestaat uit Solnhoferntegels. Een merkwaar dige bijzonderheid wat de verdieping betreft is de rechtstreekse verbin ding die bestaat met de achtergele gen verbindingsstraat. Het nieuwe Thermecon-complex werd gerealiseerd door het bouwbe drijf Tieleman, met medewerking Volop werkruimte en een zakelijke omgeving bepalen de sfeer in het grote centrale kantoor. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). van de fa. Gebr. Beije te Oosterland Ismids- en loodgieterswerk), fa. Lie- vense, Nieuwerkerk (electricileits- werk); fa. C. A. Lievense, Nieuwer kerk, (schilderswerk); fa. Timmer man, Nieuwerkerk (natuursteen); firma's De Spirt en Tuinman, Zie rikzee, (vloerbedekking). De toege paste lichtcrnamenten zijn van Raak, Amsterdam. Wat betreft de fraaie gevels van het gerestaureerde pand kan werden gezegd dat deze geheel werden hersteld met oude bakstenen van zelfde kleur en formaat. De to tale gevels werden door een gespe cialiseerd bedrijf met zg. staalstra- len schoongemaakt. Het voegwerk werd verricht door fa. Pankow, Ou- werkerk, installatie centrale verwar ming, C. V. Korporaal. Aan de zij gevel werd een naamsaanduiding aangebracht bestaande uit brons kleurige letters, met een achterge- plaatste verlichting. In het trappen huis, op de verdieping, is een schil derwerk, voorstellend een herrijzen de Phoenix, aangebracht van de schilder Harry Koster te Ouwerkerk. Achter de entree: een voortzetting van de historische buitenkant in de gang, vorm gegeven in een kantoor voor de hoofdadministratie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Gemeenteraad Zierikzee januari 1969 tot aan de dagteke ning van de op te maken notariële akte aan deze gemeente af te dra gen. Voorgesteld wordt 10 pet. van de subsidiabele kosten (uit te betalen in 1973) uit te keren aan de Kon. Zee- landia N.V. voor restauratie van het pand St. Domusstraat 15, eigendom van genoemde vennootschap. Een ander voorstel wil dat f 10 per jaar, per leerling wordt uitge keerd (plm. 75 leerlingen van hier) aan de afdeling Zierikzee van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming, zulks i.p.v. de tot nu toe betaalde subsidie van f 25 per jaar. BORGER. Tn het academisch zie kenhuis te Groningen is de 21-jarige A. A. Mulder uit Bellingwolde aan de gevolgen van een verkeersonge val in zijn woonplaats op tweede Pinksterdag overleden. De jongeman werd zwaar gewond toen de perso nenauto waarin hij meereed in bot sing kwam met een andere perso nenauto. BRUINISSE, 19-5. We berichtten reeds eerder over de grote drukte van het verkeer op de Grevelingen dam op Pinkstermaandag. De in Cambodja vermiste journalisten NEW YORK, 20-5. Twintig voor aanstaande Amerikaanse journalis ten hebben een beroep op secretaris generaal Oe Thant van de V.N. ge daan te helpen bij het vrij krijgen van twaalf journalisten die in het oosten van Cambodja zijn verdwenen In een telegram aan prins Norodom Sihanoek van de in Peking geves tigde Cambodjaanse regering in bal lingschap maken de Amerikanen melding van berichten, als zouden allen of enigen van de vermiste jour nalisten zich in handen bevinden van troepen die de prins zijn trouw gebleven. De verdwenen journalisten zijn afkomstig uit Amerika, Frank rijk, Duitsland en Japan. MOSKOU, 20-5. In het noorden en het westen van de tDekraine zijn bij recente overstromingen grote land bouwgebieden onder water gelopen. Zeven mensen verloren daarbij het leven. Oorzaak van de overstromin gen is het sterk gestegen peil van verscheidene rivieren in deze Sow- jet-Russische graanschuur. Huizen en gebouwen zijn beschadigd en weg en railverbindingen verbroken, zo wordt in een dinsdag in Moskou ontvangen officieel rapport gemeld. Brand in de Eiffeltoren PARIJS, 20-5. Een niet ernstige, maar wel spectaculaire, brand heeft dinsdagmiddag in de Eiffeltoren ge woed. Omstreeks half vier brank op de derde etage brand uit, hetgeen met een zware rookontwikkeling ge paard ging. Aangezien de liften het niet meer deden moesten de brand weerlieden acrobatische toeren ver richten om bij de vuurhaard te ko men. Deze was in een kabelkoker ontstaan, vermoedelijk doordat iemand er een brandende sigaret in had gegooid, waarna de smering was gaan branden. Binnen anderhalf uur was de brand geblust. Tegen rijden onder invloed WASHINGTON, 20-5. Volgens het blad „Evening Star" heeft General Motors een installa tie ontwikkeld die automobi listen moet beschermen tegen de gevolgen van het rijden on der invloed. Zodra men de contactsleutel omdraait, wor den op het instrumentenpaneel enkele seconden lang vijf ge tallen zichtbaar, die de be stuurder van te voren niet kende. Hij moet deze getallen in een soort telmachine zetten. Als dat de eerste of de twee de keer lukt, slaat de motor aan .Heeft men er meer keren voor nodig, dan slaat de motor ook aan, maar wordt tevens een lamp ontstoken die andere verkeersdeelnemers waar schuwt dat er iets mis is met de bestuurder. De installatie zal drie maanden worden be proefd. Als de proef slaagt, wordt de apparatuur in serie vervaardigd. De officiële teller gaf voor de snelverkeersweg een totaal aan van 17.071 auto's het rekord van vorig jaar (ruim 14.000) werd dus met 3.000 overschreden. Maar daarnaast was er tweede Pinksterdag nog een groot aantal automobilisten, dat via de Grevelingendam huiswaarts ging, maar daarbij de parallel weg ge bruikte, waar de teller niet op neemt. Het aantal is zeker met 3.000 aan de lage kant geschat, zo dat wel kan worden gezegd, dat ruim 20.000 auto's op maandag 18 mei de Gre- velingensluis passeerden. Zendag 17 mei gaf de teller een aantal van 9037 auto's aan en zater dag waren het er nog 30 meer, dus 9067. Incidentje Cp het Veerplein te Zijpe, ontstond bij 't oprijden van de Veerpont een incidentje, dat met politiehulp moest werden opgelost. Een auto die aan de beuit was om de pont op te rij den wilde niet starten. Dit werd waargenomen, door enkele automo bilisten die nog niet aan de beurt waren. Zij gingen uit de file en pro beerden voor de anderen, die vlak achter de weigerende auto stonden, te wachten de pont op te rijden. De ze namen dat niet en zo ontstonden woordenwisselingen en verwijten, die de oprit naar de pont tenslotte stagneerden, een stagnatie die door de „sterke arm" moest worden op gelost. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden,, Wedvlucht vanuit Beaumetz; af stand 179 km. Gelost om 13.30 uur; aankmost 1ste duif 16.37 uur. Feleus-Westenbrugge 1, 9, 15, 22, 35; M. de Zeeuw 2, 14; J. Krijger 3, 11, 28, 30, 33; W. Blom 4, 7, 8, 10, 17, 19; C. Berrevoets en Zn. 5, 12, 13, 23, 29, 31; P. Hillebrand 6, 36; Abr. Stoutjesdijk 16; L. Fonteine 18; J. C. Wesdorp 20, 21, 24; M. Krijger 25; Jac. Dekker 26, 27; C. Groenleer 32, 37; L. Noordijk 34; P. Roskam 38. Hoofdprijs: Feleus-Westenbrugge. Extra-prijs: idem. Ereprijzen: W. Blom, M. de Zeeuw. Feestdrukte nu werkdagdrukte straks DEN HAAG, 20-5. In de overwe gingen, dat de Pinksterdrukte van de afgelopen dagen de werkdag- drukte in 1980 zal zijn en ook de re creanten recht heben op een wegen net van voldoende capaciteit, ziet de Stichting Weg voldoende aanleiding de overheid te wijzen op de nood zaak de inspanningen ten aanzien van de wegenaanleg nog te vergro ten. De Stichting Weg meent, dat de recreatie van honderdduizenden in het afgelopen weekeinde de rijkswe gen aan een strenge test heeft on derworpen. Ten aanzien van de ca paciteit van de wegen is deze proef negatief uitgevallen, oordeelt de Stichting aan de hand van de be richten over files tot zelfs 40 km. Vergadering Staten van Zeeland Op woensdag 3 juni wordt in de Statenzaal te Middelburg een open bare vergadering gehouden van de Staten van Zeeland. ZIERIKZEE Afd. Zierikzee Zeeuwse Muziekschool Geslaagd voor het A-diploma piano en blokfluit: Marjan Ireen Soherjon (piano en altfluit); Saskia Marijke Scherjon (piano en sopraan blokfluit). HAAMSTEDE Vergadering N.C.V.B. Op dinsdag 26 mei wordt in de Ger. Kerk weer een vergadering ge houden van de N.C.V.B.-afdeling. Het diskussiethema „Vooroordeel" komt aan de orde. C. A. van Oord vice-voorzitter A.V.O.B. Na jarenlang de bouwnijverheid te hebben gediend als respectievelijk voorzitter van de vroegere N.C.A.B. en N.K.A.P.B. hebben de heren D. Versloot en J. P. A. Nelissen zich na de bundeling der beide vereni gingen in het Algemeen Verbond Ondernemers, in de Bouwnijverheid zich nog enige tijd belast met de lei ding hiervan. Thans hebben beide heren gemeend hun plaats aan an deren te moeten afstaan. In de plaats van de heer D. Versloot zulen voortaan de heer S. J. van Efjkelenburg te Vught als voorzitter en de heer C. A. van Oord te Haam stede als vice-voorzitter fungeren. OOSTERLAND Jubileum „Oosterlands Kolenfonds" Een bekende dorpsvèreniging in Oosterland, nl. „Oosterlands Kolen- fonds", houdt op maandagavond 25 mei a.s. de jaarlijkse ledenvergade ring, die dit jaar een bijzonder tintje heeft. Het is nl. driekwart eeuw geleden dat de vereniging werd op gericht. Ter herinnering aan dit heugelijk feit zijn alle leden dezer dagen verrast met een mooie ther mometer in etui, een passend ge schenk om uit te delen voor een ko lenfonds, omdat men hiermee de warmte kan meten in de woonver trekken. Verder ligt het niet in de bedoeling dit feit feestelijk te her denken om verschillende omstandig heden. De vergadering staat onder leiding van de voorzitter, dé heer J. van der Maas-Bouwman, en wordt gehouden in de „Conferentiekamer". GRONINGEN. In het academisch ziekenhuis in Groninen is de 68- jarige Roelof Klamer uit het Drentse Anloo aan zijn verwondingen be zweken. De man werd zaterdag zwaar gewond toen hij per fiets de voorrangsweg in Tinaarlo overstak en door een personenauto werd ge grepen. ZIERIKZEE BRUINISSE. 20-5. Mosselzaad komt thans in een zo grctc hoeveelheid op de Waddenzee voor, dat de mosselkwekers niet de minste moeite hebben, hun schepen vol te vissen. Zo werd in de afgelopen week de ene vracht na de andere gevist en op de percelen uitgezaaid. De in to taal opgeviste hoeveelheid in vier dagen gevist zal zeker 400.000 tonnen of meer bedragen, een hoeveelheid, Na de opening volgt rekening en verslag en bestuursverkiezing, waar na de rondvraag en de sluiting. Als naar gewoonte bestaat op deze le denvergadering weer gelegenheid om de brandstoffen voor 1970 te bestel len. Een aan de uitnodigingsfolder verbonden bestelbiljet kan worden ingeleverd ter vergadering. Het be stuur hoopt op een goede belang stelling. SIRJANSLAND Bejaarden op reis Onder fraaie weersomstandigheden maakten de bejaarden met een bus van Van Oeveren's Touringcarbedrijf (chauffeur de heer Willemse) een reisje naar de bloeiende boomgaar den in Zeeland en Brabant. Via de Zeelandbrug, Goes, Kloetinge en Ka- pelle, waar de bomen in bloesem pracht stonden te pronken, bereikte het gezelschap Hogerheide, waar ge pauzeerd werd. Vervolgens ging het via de Wouwse plantage naar Roo sendaal, waar gelegenheid was om te winkelen. Laatste pleisterplaats op de terugreis was Steenbergen, waai de meegebrachte maaltijd werd ge nuttigd. Op de terugreis dankte me vrouw De Ronde-Bolijn de chauffeur voor zijn deskundig rijden en de ge geven toelichting. Te Zijpe kon de bus direct de boot op, zodat het ge zelschap vroeg in de avond weer thuis was. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B.-afdeling De afdeling Bruinisse van de N. C.V.B. vergadert op donderdag 21 mei. Ds. Wessel te Middelburg spreekt over het onderwerp: „Voor oordeel". Kustvaarder „Bruinisse" Het is weer enkele jaren gele den, dat enkele grote kustvaartui gen, de „Zwerver" en de Zijpe" van de familie Otte Bruinisse als thuis haven hadden. Maar thans kan men weer een kustvaarder zien met op de spiegel de plaatsnaam Bruinisse. Het schip heet Cascade en is eigen dom van de heer P. van der Vlies te Bruinisse, die er sportvissers mee gaat varen. Als zodanig is het reeds zaterdag en zondag in gebruik ge weest. Natuurlijk bi$dt een kust vaarder een prima accomodatie en kan men zijn cliëntèle verwennen, op een dergelijk groot vaartuig. De heer Jac. van der Spek, is kapitein op dit schip, dat desgewenst ook op de Noordzee kan gaan vissen. Advertentie in zo korte tijd gevist, als bijna nog nocit is voorgekomen. Vol moed is men in de nacht van maandag op dinsdag weer naar het noorden ver trokken, om opnieuw weer de kor ren leeg te laten zakken en vol weer op te halen, van 's morgens vier tot 's avonds 9 uur, waarbij natuurlijk wel de tijd moet worden gerekend, dat men naar de percelen moet va ren en de opgeviste vracht weer op dc percelen moet uitzaaien. Ruil bij ons uw oude naaimachine in (ongeacht welk merk) Ruil 'm voor de moderne PFAFF electrische zigzag lichtgewichtmachine Ons zigzag-programma loopt van 259,- tot 968,- compleet in koffer. PFAFF NAAIMACHINEHUIS BERGEN OP ZOOM Kortemeestraat 17 Telefoon (01640) 35878 BON VOOR GRATIS FOLDERS Zenden aan antwoordnr. 102 Bergen op Zoom Naam: Adres: Plaats:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3