58ct Wajang in-'t-kuipje. Classicale Vergadering Zierikzee Ned. Hervormde Kerk SPORTTOTO Kom, zwartkijker ga naar het postkantoor en geef uwTVaan Hoge prijzen consumptie-aardappelen ZIERIKZEE, 19-5. All Ready I tin Zierikzee werd in Middelburg kampioen van de 2e klasse der Zeeuwse Winterkorf balcompetitie. Direct na afloop werd hel kampioenstwaalftal gefotografeerd. Staande van lanks naar rechts: J. J. de Regt, M. Kloet (unnooerder), P. S. de Ronde, L. Fonteine, II. Ver meide, K. T. Postma (voorzitter). J. J. Geleijnse en A. C. II. Wurth (trainer). Zittend van links naar rechts: I. C. de ïtonye, C. Hilleman, C. Kloet-van Nieuwenhuize, E. Verkaart, E. Kort-Boot en de Jonge. (Foto: Zierikzeésche Nieuwsbode). SPORT HENGELEN Internationale hengelwedstrijden op Sch.-Düivêland Z1ER1K/EK, 16.5. De Classicale Vergadering van Zierikzee der Ned. Hervormde Kerk werd door d.s. J. van der Schee uit.Zierikzee geopend met het lezen van 2 Kon. 4:28-41. Over dit Schriftgedeelte hield h(j een inleiding, die werd afgesloten met het zingen van Gez. 113 2 en 5. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het moderamen van de Generale synode, dat men de classis zou willen bezoeken op vrijdagavond 11 september 197U. Besloten werd op deze dag dan tevens de najaarsver gadering van de classis te 'houden. Een schrijven van de classis Gro ninger) over de dienstplicht, vroeg om nadere bezinning. Besloten werd inderdaad de door Groningen opge stelde moties nader te overdenken en er later op terug te komen. In de vacature ontstaan door het bedanken van ds. C. Mulder (Poort vliet) als primus-afgevaardigde naar de vergadering van de P.K.V. van Zeeland, werd m.a.s. benoemd ds. J. Catsburg (St. Maartensdijk). De grote nood aan predikanten die momenteel in de Ned. Hervormde Kerk heerst, en die in de toekomst nog groter zal worden, heeft de Ge nerale synode ertoe gebracht aan de Classicale Vergaderingen voor te stellen meer mogelijkheden te geven aan emeriti-predikanten, die wel 65 jaar zijn, maar nog voldoende fit om in het ambt te blijven, meer be voegdheden te geven aan hulppredi kers en preekgelegenheid open te stellen voor hen die theologie stu deren, maar tot heden deze mogelijk heden neg niet bezaten. De Classicale Vergadering was in meerderheid vóór wijziging van de Kerkorde door in het leven roepen van een nieuw artikel 40a, waarin deze zaak werd geregbld, maar ver zette zich toch op sommige punten Advertentie KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Met de beëdiging en installatie van drie rechters, van wie twee vrouwelijke, heeft de ar rondissementsrechtbank 's Graven- hage donderdag vijf vrouwelijke rechters verkregen, het grootste aantal van de 18 arrondissements rechtbanken in ons land. UTRECHT. De Wereldraad van Kerken in Geneve heeft een drin gend telegrafisch verzoek om fi nanciële steun gekregen van de lei der van het Aziatische Christelijke Hulpverleningsteam in Cambodja. DEN HAAG. H.M. de koningin heeft het voornemen op donderdag 28 mei a.s. een gedeelte van de landdag bij te wonen, die ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers in het Rai-congrescentrum in Amsterdam zal worden gehouden. ENSCHEDE. Vier Enschedese re chercheurs zijn er na maandenlang speurwerk in geslaagd enkele tien tallen diefstallen op te helderen v/aarbij een buit was behaald van bijna f 100.000.—. Zes personen zijn achter slot en grendel gezet. EINDHOVEN. In Eindhoven is na een langdurig politieonderzoek een inbrekersbende van vijftien jongelui rond 20 jaar oud, gearresteerd, af komstig uit Eindhoven, Son, Geldrop en Sint Willebrord. De bende ope reerde in diverse combinaties. In braken werden gepleegd in Eindho ven, Veldhoven, Nuenen en Aalst. DEN HAAG. Tijdens de behande ling in de Tweede Kamer van het wetsontwerp tot herziening van de comptabiliteitswet heeft do PvdA- afgevaardigde drs. H. M. Franssen aangedrongen op het afschaffen van de eed en belofte. BAARN. Een aantal Baarnse jon geren heeft de jeugdsociëteit „Doet- enitoe" in Baarn bezet uit protest tegen de wijze, waarop het stich tingsbestuur van Doetenitoe een aantal eisen ingewiligd wil zien. APELDOORN. De Apeldoornse raad heeft met 30 tegen 4 sternen een voorstel van b. en w. aangeno men, op grond waarvan voor mani festaties, optochten en massale sa menscholingen voortaan 48 uur van te voren toesteming aan de burge meester moet worden gevraagd. DEN HAAG. Tijdens een onder leiding van minister drs. J. A. Bak ker van/ verkeer en waterstaat ge houden bijeenkomst is tussen de bedrijfsleiding van de PTT en de vakorganisaties overeenstemming be reikt over de salarispositie van de sorteerders bij de PTT. waar zij meende dat te ver werd ge gaan. De wijziging betreffende het Theo logisch seminarium te Driebergen werd ongewijzigd aanvaard. Ds. Huizing (Haamstede) beant woordde vragen over de vergadering van de P.K.V.door hem bijgewoond; ds. G. J. Voortman (Oud-Vossemeer) vertelde desgevraagd enkele dingen uit de door hem bijgewoonde verga dering van de Generale synode. Vormingswerk Ds. L. de Wit (Renesse) vertelde wat na de januarivergadering was gedaan om de Commissie Vormings werk op Schouwen-Duiveland weer nieuw leven in te blazen. Besloten Het gehele jaar is de prijs voor ons hoofdvoedsel „de aardappel", aan de hoge kant. Reeds vroeg, zodra de nieuwe en middelvroege aardappelen omstreeks juni-juli aan de markt komen, is de vraag al groot. De telers rond de Middellandse zee, maar ook de telers van de specifieke Nederlandse ras sen: Eersteling, Doré en Lekkerlan- der, hebben hiervan ongetwijfeld ge profiteerd. Deze prijsontwikkeling heetf zich voortgezet; ook voor de KERKNIEUWS Ds. J. I. van Schaick overleden Ds. J. I. van Schaick, emeritus-pre dikant van de Ned. Herv. Kerk, die dinsdag 12 mei jl. na een langdurige ziekte op ruim 78-jarige leeftijd te zijnen huize te Nijeberkoop( Fries land) is overleden, is vrijdagmiddag d.o.v. te Boyl (Fr.) begraven. Jan Izaiik van Schaik werd op 29 oktober 1891 in de herv. pastorie van Den Burg (Texel) geboren. Hij be zocht eerst het stedelijk gymnasium te Kampen en studeerde vervolgens aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat de heer Van Schaick in 1915 door het provinciaal kerkbestuur van Friesland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, werd hij op 30 juli 1916 door zijn vader bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Midlum. De thans overledene diende vervolgens nog de gemeenten van Luttelbert en Enumatil, Nieuwe Pe- kela, Dorst en Chaam en ging na 40 volbrachte dienstjaren op 1 augustus 1956 met emeritaat. Vervolgens was ds. Van Schaick nog bijna drie jaar werkzaam als geestelijk verzorger van het psychiatrisch ziekenhuis te Den Dolder. Na zijn emeritaat was hij eerst vele jaren woonachtig te Haamstede, waarna hij ongeveer vijf jaar geleden verhuisde naar Nije- berkoop (Fr.). Ds. Van Schaick was een groot na tuurliefhebber en ook een groot vo gelkenner. Samen met Rinke Tolman en later met Jan P. Strijbos vormde hij de redactie van het natuurhisto risch maandblad „De Wandelaar" en later van „In Weer en Wind". Samen met Rinke Tolman schreef hij een tweetal boeken over het natuurleven en naderhandd schreef hij ook nog 'n boek over het Kampereiland. Verder publiceerde hij ook nog tal van ar tikelen en bijdragen in verschillende periodieken. Zo o.a. in „Hervormd Nederland". Ds. Van Schaick was ook lid van het Zeeuws Historisch Genootschap. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Veere: J. H. Hoogen- kamp, kandidaat, Amsterdam; te Maarn-Maarsbergen: H. J. Oudhof, Rossum; te Wierden (toez.): J. Smit, Pütten; te Wildervank: K. P. de Boer, kandidaat, Groningen, die dit be roep heeft aangenomen. Benoemd tot bijstand in het pasto raat te Delft: M. J. C. Visser, emeri tus-predikant, Rotterdam. Aangenomen naar Arnhem: K. Ooms. De Bilt. Geref. Kerken Beroepen te Gorredijk: H. W. B. Ottevanger, kandidaat, Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen; te Den Ham: J. F. Colenbrander, Apel doorn. Geref. Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK. Donderdag 21 mei, 19.3 Ouur ds. J. de Groot, Rijs- sen. N.B.G. «lenkt over uitgave stutliebijbel AMSTERDAM, 15-5. Het Neder- lands Bijbelgenootschap wil een stu- diebijbel uit gaan geven. Deze ge heel nieuwe vertaling moet niet al leen zo nauwkeurig mogelijk de be doeling van de grondtaal weergeven, maar ook de vorm. Het hoofdbestuur stelde vrijdag een commissie in die de mogelijkhe den voor een zogenaamde „concor- dante bijbelvertaling" moet onder zoeken. Deze vertaling zal sterk gaan lijken op de Duitse vertaling van Franz Rosenzweig en Martin Buber. Beiiiiclclclingscomniissie ziekenhuis ,te Dirkslaiul DEN HAAG, 16-5. De nieuwe ont wikkelingen bij het „Van Weel-Bet- hesda-ziekenhuis" in Dirksland, heb ben staatssecretaris dr. R. J. H. Krui- singa (volksgezondheid) aanleiding gegeven om in overleg met het be stuur en de medische staf van het ziekenhuis een bemiddelingscommis sie in te stellen. Deze commissie heeft inmiddels haar werkzaamheden aan gevangen. Minister B. Roolvink (sociale za ken en volksgezondheid) heeft dit aan de Tweede Kamer meegedeeld, in antwoord op vragen van de Ka merleden Vellenga en Laban. werd nauw samen te werken met an dere vormihgswcrkcomité's op ons eiland. Dit najaar zal worden gestart met een cursus voor zondagsschool leiders en -leidsters. In deze com missie werd m.a.s. benoemd mevr. A. Pik-Florusse te Zierikzee. Er is in deze commissie nu nog één vakature. De predikanten D. Heikoop (Stave- nisse) en G. J. Voortman hebben in maart een bezoek gebracht aan Hon garije en gelogeerd bij een bevriende collega. Hierover werd door hen in de rondvraag enkele bijzonderheden verteld. Ds. W. L. Tukker (Groot-Ammers) hield op deze vergadering een refe raat over „De ambten". Ds. D. Hei koop sloot met dankzegging. latere rassen, waardoor soorten als Bintje en vooral de Eigenheimer, tot ongekende hoogte zijn opgelopen. Het publiek vraagt zich af wat hiervan de oorzaak kan zijn. In de eerste plaats was er een areaal-in krimping in het buitenland, terwijl de weersomstandigheden in sommige delen van Europa een opbrengstda ling veroorzaakten. Hierdoor kwam er grote vraag naar export en steeg de prijs. Het laat zich aanzien dat deze prijsontwikkeling zal doorgaan en dat ook de nieuwe oogst niet goed koop zal worden. Voor de verbouwer van vroege aardappelen een gunstig vooruitzicht. Voor de huisvrouw een reden om, wanneer die vroege aan de markt komen, met zorg het goede ras te kiezen. Wij bedoelen hiermee een ras met een goede kookkwaliteit, een lek kere smaak en een mooie knol vorm. Een mooie knolvorm geeft namelijk het kleinste schilverlies, terwijl men zich wat de kwaliteit betreft wel wat teleurgesteld voelt, wanneer de duur betaalde aankoop één of ander ex portras blijkt te zijn, met „kraak noch smaak". Als u, net als wij, in het doolhof van binnen- en buitenlandse aardap pelrassen geen weg meer weet, is de enige oplossing zich te bepalen Lij de „lekkerste rassen" met de „voor deligste knolvorm". Dit zijn voor vroeg: de Eersteling'; voor vroeg en laat: de Lekkerlander en de Doré; vóór zeer laat Irene en de Furore. Met bovenstaande keus zult u, met de minste moeite, de lekkerste Hol landse maaltijd op tafel zien te to veren. Dol-fijne massage MOSKOU, 16-5. Het Russische persbureau Tass meldt, dat een school dolfijnen door middel van massage een dolfijn, die aanvanke lijk gevangen zat in een treilernet, weer tot leven gewekt heeft. Tass meldt uit de Oostzeehaven Kaliningrad, dat de bemanning van een Russische treiler een dolfijn op haalden. Het dier gaf geen teken van leven. Zij wierpen het weer in zee en onmiddellijk verscheen een school dolfijnen, die het schijnbaar dode dier met hun lichamen begin nen te masseren. Binnen enkele mi nuten begon de schijndode zich weer te bewegen om even later met de andere dolfijnen te verdwijnen. Russisch-Nederlandse landbomvovereenkomst MOSKOU, 18-5. De Sowjet-Unie en Nederland besloten tot samenwer king bij onderzoek op het gebied van de landbouw. Een overeenkomst, die maandag in Moskou door de Russi sche minister van landbouw, Mazke- witsj, en zijn Nederlandse collega ir. P. J. Lardinois is ondertekend, voor ziet in uitwisseling van technisch- wetenschappelijke gegevens en van deskundigen. Problemen ten aanzien van bescherming der gewassen, kweek van nieuwe soorten, me chanisering van de landbouw en op voering van de melkkwaliteit zullen gemeenschappelijk worden opgelost. De Nederlandse bewindsman was zondag in Moskou aangekomen. TEL AVIV. Israëlische straalvlieg tuigen hebben een Egyptische torpe- debootjagèr en een raketboot tot zinken gebracht, aldus een leger- wootdvoerder in Tel Aviv. De sche pen lagen voor anker in de Rode Zee In 1980 Rus op Mars? TOKIO, 16-5. De Sowjet- Unie zal in 1980 in staat zijn een man op Mars te laten landen en dat dan ook doen, heeft de Sowjetrussische ruimtevaarder Alexei Leonov in Tokio verklaard. Leonov was de eerste mens, die, in 1965, zich bulten een ruimte vaartuig in de kosmische ruimte heeft begeven. Zouden de Russen er in sla gen in 1980 op Mars te landen, dan zouden zij daarmee zes jaar eerder zijn dan de Ame rikanen, Leonov zei te menen dat het bemande ruimteschip naar Mars zal vertrekken van een om de aarde draaiend ruimtestation. Hij stelde verder voor geza menlijk vluchten met Ameri kanen te gaan ondernemen. „Dat zou niet alleen meer be grip kweken tussen onze bei de landen, maar tevens helpen de spanning in de wereld te verminderen. De Sowjet-Unie is bereid met elk land op het gebied van ruimtevaart samen te werken". SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zuid I 4e klas H: Ziei ikzee-RCS 0-2; Koewacht-Renesse 0-2 (Renesse de gradeert); Oostburg-Com Boys 1-1; Hansw. Boys-Noormannen 2-2; Bier- vliet-Ciinge 3-2; Sluiskil-Walcheren 1-3. Reserve 3e klas C: RCS II-Zierik- zes II 1-0; HVV '24 II-Vlissingen III 2-1; Goes II-Alliance II 1-2. Afd. Zeeland Zondagcompetitie le klas: Philippine-Hoofdplant 1-4 Hulsterloo-Luctor 0-1- 2e klas B: Renesse II-Luctor II 2-2; Hansw. Boys II-Kw.damme 4-1. 3e klas C: SVOWK-Volharding III 0-1; Volharding II-Robur III 2-2. Z a terdagcom pet i t i e le klas: Heinkenszand-MEVO 3-4; Arnemuiden II-Wemeldinge 3-2; Nieuwdorp-Meeuwen II 2-1; Wolf- aartsdijk-'s Heer Arenskerke 3-0; Zeel. Sport V-Bevelanders 4-2. 2e klas A: Duiveland-Bruse Boys 0-2; Waarde SKNWK 5-2 (Waarde kampioen); Kapélle Il-WIK 0-4; Ril- landia-DFS III 6-0; Kloetinge II- Kruiningen 3-8. 3e klas A: Schore-GPC 1-3; VCK II-Nieuwland II 2-2; Wolf- aartsdijk II-Apollo II 2-2; GPC- Nieuwland II 1-3. 4e klas A: Brouwershaven III- Colpl. Boys II 4-5. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Die Gouwe-Toren Boys I 1-2; Kon. Zeelandia-Stella Boys 2-2; Hartogs P.V.-V.A.B. 1-0. Heden (dinsdag)avond wordt ge speeld: Hartogs P.V.-Toren Boys II (te Zierikzee); Die Gouwe-Smit Bol nes (te Noordgouwe). Morgen (woensdag)avontl wordt gespeeld: Velocitas-P.Z.E.M. (te Se- rooskerke). Alle wedstrijden vangen aan om 19.00 uur. G.V.A.V.-Go Ahead X Sparta-M.V.V. X N.E.C.-A.D.O. X A.Z. '67-Telstar X Haarlem-D.W.S. X Ho». Sport-N.A.C. X P.S.V.-Feijenoord X Elinkwijk-Heracles X Exelsior-D.F.C. X Graafsch.-Volendam X Fortuna Vl-Volewyck X Velóx-Heerenveen X R.B.C.-Eindhoven X Geen interventie tarwe meer voorradig DEN HAAG, 16-5. Het Voedsel- voorzienings In- en Verkoopbureau is door zijn voorraad ingeleverde tarwe heen. Een hoeveelheid van 4.500 ton, die nog resteerde, is be schikbaar gesteld voor de levering van ruim 3.300 ton bloem voor E.E. G.-voedselhulp aan Indonesië. Het V.I.B. beschikt nog over 8.200 ton roge, een hoeveelheid die groten deels zal verdwijnen nu Nederland de levering toegewezen heeft gekre gen van 8.000 ton rogge, bestemd voor E.E.G.-voedselhulp aan Turkije. De hoeveelheden gerst die het V.I. B. had overgenomen, grotendeels in het seizoen 1968/69, zijn geheel ver kocht. Het produktschap voor granen, za den en peulvruchten heeft een en ander meegedeeld. Vissersbond wil sanering van kleine zeevisserij UTRECHT, 16-5. De voorzitter van de Nederlandse Vissersbond, de heer K. Hoekstra, heeft zaterdag op de jaarvergadering van de Bond in Utrecht gezegd, dat het tijd is dat aan een deel van de kleine zeevisse rij de helpende hand wordt geboden. De modernisering heeft zo'n snelle vlucht genomen, aldus de heer Hoekstra, dat schepen die enkele jaren geleden nog voldeden, nu praktisch niet meer mee kunnen ko men. Vanwege de lagere besomming is het vaak moeilijk deze schepen behoorlijk te bemannen, terwijl er bij verkoop geen redelijke prijs meer voor kan worden gemaakt. De heer Hoekstra ziet in een be hoorlijke saneringsregeling van de overheid een oplossing' Voor de pro blemen. Hoorzitting nota buitenlandse werknemers DEN HAAG, 16-5. De drie vak centrales (NVV, NKV en CNV] zijn voorstander van een hard en water dicht toelatingsbeleid van buiten landse arbeiders. De mogelij kheid tot binnenkomst buiten de werving om, via de machtiging tot voorlopige verblijf, moet worden afgekapt, zo menen zij. Deze procedure brengt nog steeds een vrij grote, niet te con troleren toeloop met zich mee. Een zwaarder accent op de officiële wer ving zal het mogelijk maken de huis vesting beter te controleren. De ge meenten moeten worden verplicht huisvestingsverordeningen af te kondigen. Dit zei de heer F. Willems (NW) namens het overlegorgaan van de vakcentrales tijdens de voortgezette hoorzitting van de Tweede Kamer commissie, die zich bezig houdt met de regeringsnota over het beleid ten aanzien van buitenlands® werkne mers. ZIERIKZEE, 19-5. Drie grote in ternationale hengelwedstrijden staan er binnenkort voor de hengelaars op Schouwen-Duiveland op het pro gramma. De eerste zal plaats vinden op a.s. zaterdag 23 mei, dan organiseert de H.S.V. „De Krabbe" een internatio nale wedstrijd die plaats zal vinden bij de Schelphoek van 13.00-16.00 uur. De hoofdprijzen zijn een draag baar televisie toestel en een elektri sche deken. Verder zijn er nog 60 prijzen en een grote verloting. Een wedstrijd die bij goed weer zeker vele hengelaars zal trekken. Dat de H.S.V. „De Grevelingen" een vereniging met durf is wordt bewezen met de grote internationale hengel wedstrijd op 18 juli te Brui- nisse. De hoofdprijs, een auto Ford Escort, zal er ongetwijfeld voor zor gen dat het deelnemersaantal van vorig jaar ver overtroffen zal wor den. De inschrijving voor deze wed strijd sluit op 15 juli. Met de opge dane ervaring van vorig jaar, zal de organisatie van deze wedstrijd, ze ker voor een goede wedstrijd zorgen. KORFBAL NO AD I won gemakkelijk van DOSKO met 6-0 In de 2e klasse van de Schouwen- Duivelandse korfbalcompetitie blijft NOAD I ui]t Dreischor op het goede pad voortgaan en nu werd DOSKO I te Noordwelle weer aan de zegekar gebonden van de blauw-witten. Reeds na 5 minuten spelen nam de club uit Dreischor de leiding. Mevr. Dahie Verburg-Ganzeman schoot van grote afstand op de korf en het was raak (0-1). Ondanks enkele goede scoringskansen aan beide zijden brak- met deze 0-1 voorsprong voor NOAD de rust aan. In de tweede helft sloe gen de bezoekers hard toe. Na 10 minuten spelen bracht Toon Schou- wenaar de stand op 0-2. Eer er een half uur gespeeld was, had Wim Kommer via twee doorloopballen de stand reeds op 0-4 gebracht en DOS KO kon hier maar weinig tegenover stellen. DOSKO speelde af en toe wel eens wat te hard en dat kwam de Noordwellenaren tweemaal op een strafworp te staan. Kees Kommer wist deze alle twee feilloos te benut ten, hetgeen 0-6 betekende. In deze stand kwam geen verandering meer. DES I geljjk met NOAD II 1-1 De korfbalvereniging DES I speel de te Sirjansland gelijk tegen de re serves van NOAD uit Dreischor. Wijna van Nieuwenhuize gaf de blauw-witten na 20 minuten spelen de leiding (0-1), doch Kees Struik maakte na een half uur spelen weer gelijk. In de tweede helft bleken beide twaalftallen volkomen tegen elkaar opgewassen te zijn en bleven verdere doelpunten uit. All Ready II-DFS II 4-1 Het zomerteam van All Ready gaat het steeds beter doen en nu de rcod-zwarten wat vollediger kunnen aantreden, mogen ook de komende wedstrijden met vetrouwen tegemoet worden gezien. Het team van DFS uit Burgh-Haamstede maakte op het sportpark Bannink geen al te sterke indruk en de 4-1 uitslag voor All Ready was dan ook alleszins ver diend te noemen. Ook de van VEDO uit Vlissingen overgekomen All Rea- dy-speler J. W. Nellesteijn gaat het steeds beter doen en ook nu nam hij weer twee doelpunten voor zijn re kening. Nelleesteijn nam ook nu weer de openingstreffer voor zijn rekening (1-0) en kort daarna miste hij een strafworp. Ofschoon zich vooral in de eerste helft veel scoringskansen voor" de rood-zwarten voordeden hadden een aantal schoten van Jan Kort be ter lot verdiend. Voordat de scheids rechter echter de rust aankondigde had Nellesteijn de stand op 2-0 voor All Ready gebracht. Ook in de twee de helft van deze toch wel aardige wedstrijd gaf All Ready de toon aan en Tonny Hage zorgde voor een 3-0 voorsprong. Pas hierna wisten de orartje-zwarten de eer te redden, het geen 3-1 betekende. Rinus van der Schelde stelde de zege echter defi nitief veilig door de stand op 4-1 te brengen en hierbij bleef het, zodat All Ready de winst thuis kon hou den. All Ready adspirantcn- DFS adspiranten 5-2 In een goed gespeelde partij korf bal slaagden de adspiranten van All- Ready erin op het sportpark „Ban nink" om DFS met lege handen naai de Westhoek terug te sturen. In de eerste helft waren de rood- zwai-ten al produktiever dan DFS en Angelica Koevoets wist dit met twee goede doelpunten tot uitdrukking te brengen. Uit twee doorloopballen scoorde zij evenzovele keren. Kort voor de rust was het Frans Krista- lijn die zich keurig wist vrij te spe len en rustig de bal in dc mand te deponeren (3-0). In de tweede helft wist Ans Kris- talijp haar tegenstandster goed kwijt te raken en dit leverde een vierde treffer op (4-0). DFS kwam nu ech ter geducht opzetten en dat leverde in korte tijd twee tegenpunten voor de Burghenaren op (4-2). All-Ready zag het gevaar echter bijtijds in en wist het spel weer te verplaatsen. Even leek het er op dat Pieter van Hooijdonk weer zou scoren, doch de hem toegekende strafworp wist hij niet te benutten. Na een goede com binatie met Sjaak Dekker slaagde Angelica Koevoets er in om de eind stand op 5-2 voor All-Ready te be palen. Afd. Zuid-West Rayon I 2e klas: BKC-A11 Ready 10-11. Rayon 4 le klas SKNWK-ZSC 1-5. 2e klas: All Ready II-DFS II 4-1. Adspiranten All Ready-DFS 5-2. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht vanuit Albert (Fr.); af stand plm. 210 km. Aantal duiven in concours 184. Gelost om 8.30 uur; aankomst le duif 14.22 uur; laatste prijswinnende duif 18.07 uur. Zeer slechts vlucht wegens regen en mist; meer dan 50 pet. achterblijvers. De uitslag luidt als volgt: P. Ste- ketee 1, 7, 20, 21, 24, 45; A. de Koning 2, 3, 35; H. v. Noorden 4, 13, 32; B. Schot 5; J. de Jonge 6. 16, 44; C. Zandijk 8, 11; Chr. Bal 9, 17; Th. v. Hekke 10; T. M. Dalebout 12, 26, 37, 43; P. Dooge 14, 39; J. Quist 15, 33; J. Bal 18; L. de Bruinie 19. 38; B. de Ruiter 22, 29, 30, 40; A. de Ruiter 23, 25, 36; J. van Boven 27; J.,Kik 28, 41, 46; A. J. IJzelenberg 31, 32; J. Folmer 34. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 18-5. In toto 43 speel den 644.976 deelnemers. Inleg: f 1.3170.477. Prijzenbedrag: f 616.700. Beschikbaar voor eerste en derde prijs f 185.010. Beschikbaar voor tweede en extra- prijc f 123.341. WIJK EN AALBURG. De 42-ja- rige mevrouw M. van Terbeek-Kam pen uit Heusden is in de Perzische- straat in Wijk en Aalburg met haar bromfiets gevallen, nadat zij door een kuiltje was gereden en daardoor het evenwicht had verloren. Zij over leed ter plaatse. Advertentie (dan kijkt u véél prettiger) LAND- EN TUINBOUW ter kennismaking Wajang blijft ook gewoon verkrijgbaar in het bekende gouden pakje. Altijd smeerbaar, ook zo uit de koelkast.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4