Het artsenechtpaar E. E. Vleugels Schutter-Spit gehuldigd Algemene Hervormde Kerkvergadering jg. STREEKNIEÜWS Auto botst tegen boom: Twee doden AANTAL VERBUJVERS IN WESTHOEK TOCH MINDER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dmsdu 19 mei 1970 Nr. 2M03 Uniek jubileum te Zierikzee Z1EIUKZEE, 15-5. 1'yUens een receptie in „Montlragcm" is het jubilerend artsenechtpaar E. E.Vleugels Schutter-Spit, vrijdagmiddag op hartelijke wij ze gehuldigd, eerst tijdens een voorreceptie, waarop verschillende sprekers de verdiensten van de artsen in het licht stelden en geschenken overhan digden en later tijdens een open receptie, de drukst bezochte, die we ooit te Zierikzee hebben gezien. Veertig jaren arts voor beiden mondde op deze dag uit in een manifestatie van waardering en respekt, die de 15e mei voor hen moeiteloos het epitheton „onvergetelijk" opdrukte. De gevoelens van de gemeente worden vertolkt door burgemeester D. W. Kastelein, die dokter Schutter prees als een goed diagnosticus, ken ner van de Schouwen-Duivelandse bevolking. Hij onderstreepte zijn liefde voor het vak en wees in het bijzonder op de goede relaties met de Afd. Sociale Zaken. Juist een goed contact met deze afdeling, komt mede de gemeente ten goede. De eerste magistraat hoopte dat bei den nog lange tijd hun werkkracht en medeleven aan de gemeente zul len mogen geven. Als vriend sprak de heer J. Ro- meijn, oud-burgemeester van de voormalige gemeente Ouwerkerk, die talrijke herinneringen aan vroeger dagen in het Duivelandse ophaalde, teruggrijpend naar de grootvader van dokter Schutter, die toen al voor de familie praktizeerde. Uit de ver- familiehouding artsen-patiënten is in de familie Romeijn een hechte vriendschap ontstaan en zijnerzijds hoopte de heer Romeijn op besten diging daarvan. Dank C'orneliastichting Woorden van warme sympathie sprak de moeder-overste van de Cor- neliastichting, inzonderheid de ge voelens vertolkend van de oudere zusters, die de arts vóór en in de oorlog hebben meegemaakt. „Het was en is bij U goddank niet zo dat de arts er alleen maar is, om een verwijskaart voor de specialist te ha len", aldus de moeder-overste, die er er op wees hoeveel de Comeliastich- ting, vooral in de ziekenhuisperiode, aan dokter Vleugels Schutter heeft te danken gehad. Veel van zijn werk in het huis geschiedde pro Deo en om haar dank stoffelijk te illustre ren, bood zij een mand „met alles er in" aan. Stem uit Nieuwerkerk Stem uit Nieuwerkerk (het artsen- paar begon daar tenslotte veertig jaar geleden) was van ds. M. G. Wes terhof, die er van overtuigd was dat de jubilerende echtelieden in deze dagen juist veel met hun gedachten in die begintijd zullen vertoeven. Hij sprak van een zekere passie, waar mede de artsen zich destijds op hun werk wierpen en gewaagde ook van hun sociale bewogenheid, zoals die o.m. tot uitdrukking kwam in het Na overhandiging van een zilveren roomstel feliciteerde mej. N. Groenleer te Zierikzee dokter en mevr. Vleugels Schutter met het 40-jarig jubileum. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). KERKNIEUWS DRIEBERGEN, 18-5. De aJgemcne kerkvergadering is tijdens de lande lijke driedaagse pinksterzitting in Driebergen niet afgelopen, maar ge schorst. In het najaar zal de kerkvergade ring worden vooi'tgezet, mede om de nog niet behandelde agendapunten uit de afgelopen driedaagse zitting af te werken. Er werden in deze kerkvergadering fundamentele vra gen opgeroepen. Met name sterke aandrang om te komen tot een bezin ning op zaken van het geloof zelf. „Wie is God, wat betekent het geloof in deze tijd precies, wat kan ik daar over aan mijn kinderen vertellen", Dodelijk duivenvoer in Amsterdam-zuid op straat AMSTERDAM. 16-5. Dc Amster- damse politie heeft een waarschu wing uitgegeven voor de bewoners van de Rivierenbuurt in Amster dam-zuid, waar op straat in para- thion gedrenkt duivenvoer is aan getroffen. Aanleiding hiervoor is het op 17 april en 11 mei vinden van een aan- tl dode duiven in de Ma sstraat waarbij het onderzoek uitwees dat de dieren waren gedood door het eten van in parathion gedrenkt dui venvoer, dat toen zowel op straat als in de krop van de dode duiven werd aangteroffen. Hoe groot het aantal op, 17 april was is niet bekend, om dat veel duiven reeds weggehaald bleken te zijn. Het onderzoek naar de dader(s) heeft nog geen resultaat gehad. vroeg een jong^ huismoeder uit Slik kerveer tijdens het debat over de belijdenisvragen. Haar opmerkingen bleken midden in de roos te zijn, want tal van afgevaardigden dron gen erop aan dat deze essentie van het christelijk geloof en van het be staansrecht van de kerk, volle aan dacht zou krijgen, juist in deze tijd waarin alles niet meer zo vanzelf sprekend is. De preasus van de herv. de synode, dominee J. A. G. van Zanten, drong er in zijn slotwoord op an dat het punt van de geloofs crisis sterke prioriteit zal krijgen bij de voorzetting van de kerkvergade ring in het najaar, en dat bij\ de studies daarover ook synodeleden zullen worden betrokken. Ned. Herv. Kerk Bei'oepen te Ede: C. den Boer, Zeist. Aangenomen naar Asten en Some ren (bijstand in het pastoraat): F. L. van Duykeren, Amsterdam. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Dalfsen: P. Lok, Zuid- horn; te Daarlerveen: R. Koolstra, Driebergen-Rijsenburg. Aangenomen naar Hardenberg: J. J. Wildeboer, Winschoten, die be dankte voor Chatham (Can. Ref. Church). Bedankt voor Katwijk-Valken burg: J. P. Moerkoert, Maartensdijk. Evang. Luth. Kerk Beroepbaar: prop. K. J. Dekker, Sint Odulphusstraat 40. Eindhoven. Ger. Gemeenten Bedankt voor Wisse, Elspeet. Bodegraven: Dit is het recept: Kaasfondue van Nederiandsekaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch- igen. Binden me werk voor het Groene Kruis. Pio nierswerk in het begin was met na me het consultatiebureau. „U beiden bent niet zo maar arts, maar verstaat uw vak op heel bijzon dere wijze". Namens de Kring Schou- wen-Duiveland van de Kon. Mij. voor Geneeskunst drukte drs. A. M. van den Hoorn zich zó uit in zijn toe spraak tot de jubilerenden. Hij schet ste dokter Schutter als een echte fa miliearts, die de familierelaties kent, een scherp psychologisch inzicht en een grote „feeling" voor het vak heeft. „Zelf ken ik U als patiënt en ik weet dat U het met uw ziekte hard had te verduren. Des te groter is de waardering, dat U uw praktijk thans weer op deze wijze doet, aldus de heer Van den Hoorn, die eveneens een geschenkje aanbood. De show werd verder gestolen door het kleindochtertje Frederique, dat met een pittig speechje haar groot ouders een tuinschommelbank aan bood. Geschenken patiënten De heer J. L. Coumou, voorzitter van het huldigingscomité, die ook de sprekers inleidde, sprak tot slot het jubilerend echtpaar toe, herinnerend aan (zelfs) vijftig jaar geleden toen beiden - zij het in andere klassen - de H.B.S. bezochten. In zijn woord van respekt en erkentelijkheid liet hij ook mevrouw Schutter rijkelijk delen, herinnerend aan de vele liefde en zorg, die ook zij aan de patiënten inzonderheid de kinderen, besteedde. Hij gaf een schets van de dertiger jaren „toen de tram nog favoriet was" en wist dat deze huldiging nog maar een zwakke afschaduwing is van de dankbaarheid der „patiën ten", die dokter Schutter meer heeft gegeven, dan waarop ze feitelijk recht hadden. Namens het comité bood de heer Coumou een voorraad wijn aan en een kleurentelevisie. Mevrouw Schutter mocht een zilveren room stel in ontvangst nemen. Ook een al bum met namen dergenen, die bij droegen tot het geschenk werd over handigd. Heel kort, maar zichtbaar onder de indruk, dankte dokter Vleugels Schutter, mede namens zijn vrouw, voor de vele goede woorden en de ontvangen geschenken. Hierna trok een heel lange rij fe- licitanten langs het echtpaar, om beiden persoonlijk de hand te druk ken. H.M. de koningin opende Ned. Econ. Hogeschool ROTTERDAM, 19-5. Hare Majes- teit de koningin heeft heden (dins dagochtend in Rotterdam het nieu we gebouwencomplex van de Ne derlandse Economische Hogeschool gecpend. ■3., - De hogeschool, bouwkosten 92 meester Oudlaan (dicht bij de Van miljoen is verrezen aan de burge- Brienenoordbrug) naar ontwerp van de architecten Elffers, Van der Hey- den en Hoogeveen. Bouwcurator, rar. B. J. de Boer, noemde het dinsdag morgen „een architectonisch fraai en doelmatig geheel", een mening die door vrij veel Rotterdammers wordt gedeeld. De radio- en televisiefabriek van Arena in de Deense stad Horsens is zaterdag in vlammen opgegaan. Geiten gearresteerd LAGOS, 17-5. In Oyo in Nigeria zijn zeven geiten gearresteerd we gens minachting van het hof". De dieren wandelden in de rechtszaal rond. waarop protript een bevel tol aanhouding door de president van de rechtbank, Emmanuel Idowa, werd uitgevaardigd. Hij klaagde, dat te dikwijls geiten in zijn rechtzaal dwaalden.{„Dit is niets minder dan minachting van het hof en zuiver achteloosheid van de kant van de eigenaar", zei hij. De dieren zullen in bewaring blijven tot hun eigen aars hen komen ophalen. Komen de ze niet, dan zullen ze worden ver- kocht. ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Zierikzee van de N.C. V.B. komt in vergadering bijeen op woensdagavond 20. mei a.s. in het Hervormd verenigingsgebouw. Me vrouw Marijs Visser uit Den Haag hoopt te spreken over het onderwerp „Parapsychologie, helderziendheid en andere verschijnselen". Zomeravond-turndemonstraties Op zaterdagavond 6 juni a.s. zal op het Havenplein alhier een gezamen lijke turndemonstratie worden gege ven door enkele groepen uit de S.V. Delta-Sport te Zierikzee, G.V. Spar- ta-Hygiea te Middelharnis, S.V. Dui- veland te Oosterland en S.V. Kwiek te Bruinisse. Het programma zal be staan uit o.a. individuele vrije oefe ningen, brug ongelijk, evenwichts- balk. mini-tramp, lange mat en en kele vrije oefeningen. Door de genoemde verenigingen zal een dergelijke demonstratie eveneens worden gegeven te Burgh-Haam- stede en wel op zaterdag 27 juni a.s., op het speelterrein van de openbare Beatrixschool. Opening nieuwe kantoor N.V. „Thermecon" Op dinsdagmiddag 26 mei a.s. zal het nieuwe kantoor van de N.V. „Thermecon" officieel worden ge opend door burgemeester D. W. Kas telein. Aan de openingsplechtigheid gaat een bijeenkomst vooraf in res taurant „Mondragon". De N.V. „Thermecon" is thans ge vestigd in het onder leiding van Mo numentenzorg en architectenbureau Schuch en Kraamer gerestaureerde fraaie pand aan de Engelse kade 2, 3 en 4. RENESSE Zelfbedieningswarenhuis Vrijdagavond werd op het bunga lowpark „De Bongerd" aan de Hoo- genbcomlaan een groot zelfbedie- ningswarenhuis geopend. Deze avond was er ter gelegenheid van de ope ning een receptie, terwijl zaterdag morgen het harmoniekorps „Witte van Haemstede" de eerste kopers muzikaal begroette. Behalve levens middelen zullen ook, uiteraard op de recreatie gerichte „non food artike len" worden verkocht. Het ligt in de bedoeling de zaak gedurende het ge hele jaar in bedrijf te houden. Concert „Luctor et Emergo" Zaterdagavond gaf het fanfare korps „Luctor et Emergo" haar eer ste concert op de muziektent in het dorpscentrum. Het trok vrij veel be- NIEUWEKKERK. 15-5. Veel leden van de Nieuwer kerkse wandelsport vereniging „Vier Bannen", waren present, om hoofdleidster, mevrouw J. Lode w)j k-de Witte en de lef jarige Peter van der Zande binnen te halen. Mevrouw Lode wijk en Peter van der Zande (één van de leden van de wandelsportvereniging) hadden het afgelopen weekend een twee-daagse wandeltocht achter de rug, die in Zwitserland werd gehouden. Donderdagmorgen 7 mei was het Nieuwerkerkse tweetal vertrokken vanaf Arnhem met de Loreleiexpres, vanwaar men via Basel naar Bern Club stond aan de „Wereld" Deelnemers Zwitserse mars terug in Nieuwerkerk reisde, om deel te gaan nemen aan de bekende „Schweizerischer Zwei- Tage-Marsch Bern". Voor mevrouw Lodewijk was dit de zesde achter eenvolgende maal dat ze aan deze mars meedeed. Al lang had ze de wens gekoesterd om nog eens een lidw van haar eigen wandelvereniging „Vier Bannen" naar Zwitserland te nemen, om te laten zien wat er alle maal te beleven was en hoe ze daar zo dikwijls had genoten. Dit keet- kon dat en Peter van der Zande was de uitverkorene, die dan ook verrukt was over dit buitenkansje. Aan deze tweedagenmars namen in totaal negenduizend wandelaars deel, waarvan ruim zeshonderd Ne derlanders. Veel oude bekenden van vorige jaren ontmoette mevrouw Lo dewijk daar. Tijdens de wandelingen ging het naar verschillende bekende punten, o.a. naar Saas-Fee, een berg- stadje, dat bekend staat als een ge wild ski-eldorado. Mevrouw Lode wijk vertelde ons dat het er juist had gesneeuwd en dat er vrolijk met sneeuwballen werd gegooid. De te bewandelen wegen waren inmid dels wel sneeuwvrij gemaakt. Per dag werd ruim twintig kilo meter afgelegd, waarvan diverse stukken vrij zwaar waren. Aan het slot van de tocht ontving Peter zijn eerste Zwitserse medaille, en me vrouw Lodewijk haar „zesje". In to taal zijn er al elf tochten als deze in Bern gehouden. 's Avonds stond de gehele „wan delsport" al te wachten aan de „We reld" om de twee „reizende wande laars" een warm welkom toe te roe pen. Na een rondgang door het dorp waaraan natuurlijk ook de twee wandelaars meededen, ontving me vrouw Lodewijk een ruiker bloemen. langstelling. Zowel het publiek als de muzikanten hebben echter veel hinder van rond de tent ravottende kinderen. De muzikanten werden er dooi- uit concentratie gebracht, ter wijl volgens dirigent de heer J. H. Blom enkele zachtere nummers hier door de mist ingingen. Laatstge noemde hoopte dat in de toekomst in deze voor publiek en muzikanten uiterst onplezierige situatie verande ring zal komen. „Ekseption" in „De Ark", „Spencer Davisgroep" in „Apollo" Vrijdagavond trad de bekende beatgroep „Ekseption" op in motel „De Ark" te Renesse. Ongeveer 200 bezoekers woonden dit optreden bij; een aantal dat teleurstellend ge noemd kan worden. Zaterdagavond speelde de Engelse groep „Spencer Davis" in Apollo. Hoewel aanvankelijk werkvergun ning was geweigerd kon het optre den op het allerlaatste moment toch nog doorgang vinden. In tegenstel ling tot „De Ark" had Apollo een volle zaal. Twee kleine bronzen beelden van Rodin zijn gestolen uit een auto die in het centrum van Parijs stond ge parkeerd. De waarde van de twee stukken wordt geschat op 20.000 frank (ongeveer 13.500 gulden). Een twintigtal jongelui van het Antwerpse „Vietnam-comité" is maancïag aanboord gegaan van het Noorse fregat „Trondheim", is daar op de voorplecht van het schip gaan zitten en heeft vervolgens het schip „op vreedzame wijze bezet" ver klaard. NUNSPEET. 17-5. In de F. A. Meulijnlaan in Nunspeet is zondag morgen door tot nu toe onopgehel derde oorzaak een personen auto met vier inzittenden tegen een boom gereden. De gevolgen waren ernstig. Een twintig jarig meisje was op slag dood, een 17-jarig meisje over leed korte tijd later in het zieken huis, terwijl een derde meisje, 16 jaar oud. zeer ernstig werd gewond. Voor haar leven wordt gevreesd. Het gezelschap was afkomstig uit Hoogvliet nabij Rotterdam en op weg naar de ouders van een van de inzittenden die met vakantie in Doornspijk zijn. Verongelukt zijn.de 20 jarige mej. H. H. van der Dussen en de 17-jarige mej. A. F. Bijl. Zeer ernstig gewond is de 16-jarige mej. L. v. R. De 19- jarige bestuurder M. B. kreeg min der ernstige verwondingen, maar kon nog niet verhoord worden om trent de toedracht. Meisje (21 jaar) verdronken in zwembad NUNSPEET, 18-5. In hel open luchtzwembad „De Tol" te Nunspeet is maandagmiddag de 21-jarige me juffrouw W. J. van Hof uit Nieuwer kerk aan de IJssel verdronken. Over de juiste toedracht tast men in het duister. Het slachtoffer was de zwemkunst matig meester. Ze ver bleef met een groep van ongeveer 20 meisjes met vakantie in Nunspeet. Chauffeur onder invloed: Twee meisjes dodelijk verongelukt HEERHUGOWAARD, 18-5. - In Heergugowaard zijn zondagavond omstreeks 11 uur de 16-jarige Maria Groenland en de 15-jarige Cornelia M. Dekker, beiden uit Heerhugo- waard dodelijk verongelukt. De bei de meisjes die op de Middenweg binnen de bebouwde kom naast hun bromfiets stonden te praten met twee jongens, werden geschept door een personenauto, bestuurd door de 19-jarige C. N. A. van L. uit Heer- hugowaard, die met een vaart van 100 km. reed. De auto reed nog een stuk door en kwam via een boom en een lantaarnpaal tot stilstand. De meisjes waren op slag dood. Volgens de politie reed de man onder in vloed. De bestuurder liep een her senschudding op. Met Pinksterdagen veel auto's op de wegen MARGARINE DUURDER DEN HAAG, 16-5. Dinsdag 19 mei (vandaag) wordt de consumptieprijs van margarine, na overleg met het ministerie van ecnomischc zaken, met 2 cent per eenheid van 250 gram verhoogd. Aanleiding tot deze nieuwe prijs verhoging is, naar de bond van Ne derlandse margarinefabrikanten me dedeelt. de voortdurende en wel zeer uitzonderlijke stijging van de grond stoffen prijzen, welke ten opzichte van de noteringen van mei 1969 in de orde van grootte van 30 tot 50 pet ligt. Toeristen vonden geen onderdak in Knokke c BRUSSEL, 18-5. Onder de 150.000 toeristen die tijdens het pinkster- weekeinde van de Belgische bad plaats Knokke een ware bijenkorf gemaakt hebben, heeft men vooral veel Nederlanders, Duitsers en in mindere mate Fransen geteld. De ho tels in Knokke liepen zo vol dat er geen kamer meer te vinden was en menig toerist heeft de nacht dan ook in zijn auto of op de banken van een of ander café in Knokke moeten doorbrengen. Rotterdam druk bezocht tijdens de Pinksterdagen ROTTERDAM, 18-5. In het een- trum van Rotterdam is het de pink sterdagen druk geweest, dank zij het feest Communicatie '70. Enkele be zoekcijfers: kabelbaan 25.000, Havo- dam (maquette van het havengebied) 12.000, Shellpaviljoen 30.000, Philips paviljoen 15.000. 10.000 mensen lieten zich sinds zaterdag in het Feijen- oordpaviljoen fotograferen met de Europacup 1970. De opbrengst (f 2,50 per foto) is voor een fonds voor de jeud in Rotterdams oude wijken. Motor jacht je overvaren ROTTERDAM, 16-5. Op dc Nieuwe Maas in Rotterdam is zaterdagmor gen een motorjachtje totaal over varen. Dc twee opvarenden, de 60- jarige lasser J. Brugs uit Rotterdam en zijn vrouw, zijn met. enige moeite gered, hun hond kwam om het leven. Het scheepje van hel echtpaar, op weg met vakantie naar de Brielse meren, is aangevaren door een ach terop komend Belgisch binnenschip. WESTENSCHOUWEN, 17-5. Pink steren is achter de rug en het moet gezegd worden dat het wel wat beter had kunnen zijn. Dc oorzaak van een wat minder aantal bezoekers, want niet alle recreatiebedrüven waren vol, moet gezocht worden in ten eerste het weer ten tweede in een pas genoten extra week vakan tie tijdens Bevrijdingsfeest en He melvaartsdag. Het geld is nu een maal duur en daar hebben vooral de hotels de nadelige gevolgen van on dervonden, want deze waren hele maal niet vol. In tegenstelling met vorige week hadden nu veel Duit sers de kustroute genomen en waren in de Westhoek neergestreken met hun caravans en tenten. Ook de Bel gen lieten zich niet onbetuigd en zij waren in flinke getale de Wester- en Oosterschelde overgestoken. Het weer was te koud en daar had vooral het strand hinder van. De koude noorderwind maakte een ver blijf aan de stranden richting vuur toren niet aantrekkelijk en veel be- zoekex*s zochten een goed heenkomen in een of andere duinpan waar de wind weg was, doch de zon medo- genloos brandde op de huidjes die nog niels'gewoon zijn. Het strand bij Westenschouwen daarentegen waar op het uit de wind tegen de duinen het goed toeven was, had veel toe loop, hetgeen duidelijk te zien was aan de volle parkeerterreinen. Elk jaar wordt het leger werphen gelaars groter en deze Pinksteren trokken velen naar de dijken. Er wa ren bijna geen pieren aan te halen om de vissers van aas te voorzien. De vangsten waren zeer gevarieerd en de vis maakte kennelijk wel on derscheid want de grootste leken op werphengelgebied vingen het meest, terwijl de „groten" praktisch niets vingen. Dat het echt wel druk was en er weer moer auto's op de Westhoekse weg^n reden dan in vorig jaar be wees de zondagmorgen, toen de kerkgangers vaak moeite hadden om hun auto kwijt te geraken. Zelfs in Burgh werd dit een probleem. Haam stede kent dit parkeervraagstuk al enkele jaren en heeft zich al enigs zins aangepast. Jachten Burghsluis kreeg ook haar deel in de Pinksterdrukte en het was een groot aantal jachten, (bijna 30) die zntcrdngnvófld het haventje binnen vielen om daar de nacht door te brengen. Ze meerden af aan de nieu we steiger en lagen daar rijen dik. In de loop van zondag verdwenen ze weer om de woelige Oosterschelde van nabij te leren kennen. De Rijkspolitie heeft op sommige knelpunten handen vol werk gehad om het verkeer in goede banen te leiden, doch de manschappen heb ben in de loop der jaren hier al er varing mee opgedaan, zodat de door stroming gesmeerd liep. Tegen 5 uur in de middag van Tweede Pinkste ren vertrokken de meesten in lange files over de Serooskerkseweg, rich ting huis. Deze file bereikte soms vanaf de Haringvlietbrug tot aan de Luchtenburgsweg te Haamstede! Ongekend! Jachtjes in de haven Burgsluis. (Foto: Zierikzeesche Nicuwshi

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3