AGENDA Zwaar gewonde door botsing motor/auto Nachtelijk wangedrag te Renesse Geslaagde tekenwedstrijd bij viering 25-jarig bestaan Rode Kruis Westhoek STKEEKNIELIWS 597ste Staatsloterij File van Haamstede tot Haringvlietbrug HAAMSTEDE RENESSE. 17-5. Zondagmiddag deed zich op de VToonweg voor de uitrit naar „Bies- teiveld" een ernstig ongeluk voor waarbij de 20-jarige llariey-David- son rijder L. L. uit De Meern (U) met een ernstig beenletsel naar het Zweedse Roode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee vervoerd moest worden. De Peugeotrijder J. C. de V. stond veer de genoemde uitrit geparkeerd toen hem van achter een Belgische Mercedes-rijder naderde. Deze moest stoppen omdat van de andere zijde een Opel Commodore naderde, be stuurd door P. v. d. L. uit Rotter dam. Achter de Mercedes naderde in volle vaart de motorrijder die geen kans zag om nog te stoppen, de Mer cedes voorbij reed en frontaal op de Commodore reed. De beide voertui gen weiden zo zwaar beschadigd dat ze met de kraanwagen naar Zierik zee moesten worden vervoerd. De oude Harley Davidson was onher stelbaar, terwijl de linker voorzijde van de Commodore totaal in elkaar zat. De Rijkspolitie was snel ter plaatse voor het instellen van een onderzoek en het regelen van het verkeer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ■a RENESSE. 17-5. Tijdens het Pinksterweekeinde l»eett een deel van de jeugd de nacht doorgebracht in allerlei onderkomens, die hiervoor geslist niet bestemd zün. Zo is er geslapen in het nieuwe schoolgebouw, in werketen en in aanbouw zijnde schuurtjes. Hiervan werden sloten vernield alvorens men zich toegang verschafte. Ook op het strand was men actief. In totaal werden 9 badhokjes opengebroken waarbij de inboedel gedeeltelijk weid \ernield. Ook werden er weer beiden gesloopt. Van bevoegde zijde deelde rren ons mee, dat het hier echter niet alleen toeristen betrof. Zo werd midden in de nacht een gtcep jeugdige Renessenaren betrapt die een tirmaaanduidingsbord met zich meezeulden. Ook verwisselden deze nacht enkele fietsen van eige naar. Dinsdag 19 mei VVESTENSCHOUYVEN, 19-5. Het is dit jaar 25 jaar geleden dat de af deling Schouwen West van het Ned. Roode Kruis werd opgericht. Daar het doel van het Ned. Rode Kruis niet is gericht op feestvieren, doch daadwerkelijk de mens hulp te ver- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ARNHEM. Als eregast heeft Z.K. H. de prins der Nederlanden op het terrein van de Luchtmacht- elektronische en technische school in Schaarsbergen de wisselprijs voor de jaarlijkse fotoverkenmngswed- strijd tussen de tweede en vierde ge allieerde tactische luchtmachten uit gereikt aan de tweede tactische lucht macht. SCHIPHOL. Voor een veertien daags bezoek is van Schiphol een Nederlandse economische missie van 23 personen naar Brazilië vertrok ken. DEN HAAG. Het Poolse echtpaar Czeslavv Jasinki en Krystyna Jasinki uit Warschau heeft asiel gevraagd m Nederland. De heer Jasinki (36) en zijn vrouw (24) zijn circusartiesten. Zij ontsnapten aan de nationale groep artiesten, die een vier maanden du rende tournee door Japan had ge maakt en op de terugweg op Schip hol drie uur moest wachten op een chartervliegtuig naar Polen. AMSTERDAM. Bij de luilakvie ring in Amsterdam hebben zich geen ernstige ongeregeldheden voorge daan en de zaak is niet uit de hand gelopen. Wel heeft de politie op drie plaatsen moeten optreden tegen bal dadige luilakvierders, die onder meer barricaden opwierpen. DEN HAAG. Minister Bakker (verkeer en waterstaat) heeft de Tweede Kamer meegedeeld, dat de zgn. oliegeul in de Nieuwe Waterweg van 62 tot 65 voet zal worden uitge diept. Van deze verdieping zijn - al dus de minister - geen nadelige ge volgen te verwachten. De opdracht tot uitdieping van de geul is reeds gegeven. DEN HAAG. Bij .Verolme Vere nigde Scheepswerven zijn in totaal tien mammoettankers met een dw- tonnage, variërend van 21 tot 255.000 ton, in aanbouw of in opdracht, al dus een overzicht door dit concern verstrekt. DEN HAAG. Afzenders van de- vaarlijke stoffen moeten, naast an dere vervoersdocumenten, in de naast toekomst op de treinwagons een etiket aanbrengen aan de hand waarvan deze stoffen kunnen wor den geïdentificeerd. De ministerraad heeft daartoe een wijziging van het Algemeen Reglement Vervoer goed gekeurd. ZOUTKAMP. Maandag werd onder zeer grote belangstelling de 12de vlaggetjesdag in Zoutkamp gehou den. Begunstigd door goed weer werd de garnalenkoningin op de Lauwerszee door de gehele Zoutkam pen vissersvloot ingehaald. HAARLEM. De 42-jarige Marok kaanse gastarbeider A. M., is in de nacht van zaterdag op zondag bij een vechtpartij bij een café aan de Schalkburgerweg te Haarlem levens gevaarlijk gewond geraakt. - UTRECHT. De vierjarige Gerrit Korsuluk' uit Utrecht is door ver drinking om het leven gekomen. Spelenderwijs was hij in het water van de singel in de wijk Overvecht geraakt. VIANEN. De 32-jarige Raijmond Wijchel uit 's-Hertogenbosch is bij een verkeersongeavl onder Vianen zo ernstig gewond dat hij korte tijd later in het ziekenhuis te Leerdam overleed. DEN HAAG. In een pand aan de Trompstraat in Den Haag. dat door brand werd verwoest, is stoffe lijk overschot gevonden van één van de bewoners, de 22-jarige kantoor bediende Willem D. M. Gieling. Hij werd na de brand vermist. lenen in vele vormen, zal de afde ling het 25-jarig jubileum rustig voorbij laten gaan. Echter, op een kleinigheidje na, dat zo origineel van opzet is dat ie dereen er mee akkoord zal kunnen gaan. Het bestuur heeft gemeend om een schoolwedstrijd te organiseren in de vaardigheid van tekenen en schil deren en de mooiste producten daar van te gebruiken voor de reclame actie van de Campagne 1970 die van 25 mei-6 juni wordt gehouden. De wedstrijd is beperkt tot 4 scholen, n.l. de o.l. school te Haamstede- Burgh, de chr. nat. school te Haam stede, de o.l. school te Renesse en de o.l. school te Serooskerke. De prijswinnaars Een deskundige jury bestaande uit jonkvrouwe C. van Citters uit Burgh, Jhr. A. van Citters, Burgh; mevrouw Boot-Fokker, Burgh, me juf rouw A. C. Houtman, Renesse en de heer N. G. Krijnse Lokker, Haamstede, heeft een dezer dagen de tekeningen be oordeeld, die allen iets met de Cam pagne en het 25-jarig bestaan te ma ken hadden, en kwam tot de volgen de uitslag: O.l. school Haamstede-Burg: 1. Evianne de Kup; 2. Freddie Quaak; 3. Steef Groenleer. Chr. nat. school Haamstede: 1. Leo Thijsse; 2. Karin v. d. Zande; 3. Corien Boot. O.l. school Renesse: 1. Mari van 't Veer; 2. Ronnie Kooman; 3. Bert Teeken. O.l. school Serooskerke: 1. Anita Koopman; 2. Magda de Bil; 3. Kees Reinhout. Van deze school kreeg Ada de Blonde een bijzonder eervolle ver melding en haar tekening krijgt een plaatsje op het gemeentehuis. De prijzen bestaan uit wat Rode Kruis- snufjes. De tekeningen worden een dezer dagen overal in winkels en an dere openbare gelegenheden van de campagne opgehangen. DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HAAG. Op de rijksweg Krooswijk-Numansdorp is een echt paar uit Oud-Beijerland bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de 43-jarige P. Streefkerk en zijn even oude echt genote Trijntje Streefkerk-Schal k- cor. De auto waarin het echtpaar reed werd frontaal geraakt door een tegenligger die met een inhaalma noeuvre bezig was. LITH. De 64-jarige J. van Kraai uit Css kwam om het leven toen hij op de provinciale weg in Lith ter hoogte van de stuw aldaar met zijn personenauto in botsing kwam met een andere personenauto, teen hij verzuimde deze bij hel afslaan naar links voorrang te verlenen. De inzit tenden van de aangereden auto kwa men met de schrik vrij. EELLINGWOLDE. Twee doden eiste een verkeersongeluk dat zon dagavond plaatsvond in Bellingwol- de. In hét Academisch Ziekenhuis te Groningen overleed korte tijd na het ongeluk de 43-jarige H. Weeke uit Vlagtwedde, die met zijn personen auto op de kruising Karspelenweg- Nieuwlandseweg geen voorrang had verleend aan een personenauto be stuurd door de 21-jarige J. M. de Groot uit Winschoten. Deze en een mede-inzittend- echtpaar met een zcon werden ernstig gewond opge nomen in het Academisch ziekenhuis te Groningen waar de man, de 57- jarige F. Mulder uit Bellingwolde maandagmiddag kwam te overlijden TERNEUZEN. Een Belgische auto bestuurd door de 59-jarige A. de V. uit Antwerpen is nabij Retranche- ment (Z. VI.) geslipt en tegen een bcom gereden. De echtgenote van de bestuurder werd op slag gedood. De V. werd met zware verwondingen in het ziekenhuis te Oostenburg opge nomen. WINTERSWIJK. De 60-jarige landbouwer J. H. Boeijink is in zijn zijn bi omfiets vanuit een binnenweg woonplaats Winterswijk, toen hij met de hoofdweg kwam op<iiden. door een motorrijder aangereden en op slag gedood. Advertentie MEUBELNIEUWS ZIERIKZEE. Nieuw aange boden voor prijskopers: bank stellen v.a. 495,salonmeu belen v.a. f 245,Eetkamers v.a. 245,Deze meubelen zijn bij ons 10-20 0 goedkoper dan elders en worden na con tante betaling gratis thuis bezorgd. Niet goed, geld terug. Vraagt ook even de „Inter- meubel" catalogus aan met klasse meubelen en 5 jaar ga rantie. DEURLOO, „de meu belshowroom van Zierikzee", Meelstraat 31. KERKNIEUWS Ned. Hervormde Kerk - Oosterland Aan de godsdienstoefening der Ned. Herv. Gemeente op Eerste Pinksterdag hebben de muziekvere niging en de kinderen der zondags school medewerking verleend. Op deze hoogtijdag was de kerk flink bezet. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden", Wedvlucht vanuit Orleans 447 km. Hieraan namen 142 duiven deel. We gens mist was de lossing pas 8.30 uur. Door noordelijke wind een zwa re vlucht, zodat de eerste duif arri veerde na 8 uur vliegen. W. Blom, Schuddebeurs 1, 9 en 28; C. Stoutjesdijk 2 en 19; J. C. Wes- dorp 3 en 32; M. de Zeeuw 4; J. Krij ger 5, 11, 20 en 24; C. Berrevoets en Zonen 6, 12 en 14; B. Wesdorp 7, 13 en 22; Feleus-Westenbrugge 8 en 10; M. Krijger 15; A. C. Stoutjesdijk 16, 18 en 33; L. Fonteine, Dreischor 17, 23, 31 en 34; J. Kaaisteker 21; C. Groenleer 25; W. den Boer 26; M. Wesdorp 27 en 35; W. Pankow, Ou- werkerk 29; P. Hillebrand, Renesse 30. Hoofdprijs gewonnen door W. Blom; extra prijs gewonnen door C. Stoutjesdijk, J. Krijger, M.'Krijger en P. Hillebrand. Inmanden Clermont, 274 km, vrijl dag a.s. 18.15 tot 19.00 uur. P.V. „Zierick" te Zierikzee De uitslag van de wedvlucht van Albert van de P.V. Zierick, Zierik zee. Afstand 204 km. Los 8.30 uur, aankomst le duif 13.16 uur, laatste duif 18.14 uur. Zware vlucht in ver band met regen en mist. Uitslag: H. v. d. Maas 1, 5, 27; F. Mays 2, 3, 22, 42; I. L. v. d. Maas 4, 38; H. Merle 6, 14, 15, 19, 30. P. Flikweert 7, 12, 13 17, 18, 33, 40; Jac. Verwijs 8, 9, 16, 21 25, 32, 35, 36, 43; W. Dalebout 10, 26. 37; B. Visser 11; I. J. v. d. Sande 20, 23, 31, 39; A. Hagesteijn 24; J. Snij ders 29,34; M. v. d. Wielen 28; H. Slagboom 41, 44. In concours 174 duiven. Steekpartij te Rotterdam ROTTERDAM, 17-5. De 34-jarige parlevinker P. H. heeft in een huis aan de Burgemeester Hoffmanplein in Rotterdam de 38-jarige automon teur T. Hulsman met een mes in de buik gestoken. Dit gebeurde tijdens een ruzie. Het slachtoffer is in een ziekenhuis opgenomen, de parlevin ker is gearresteerd. „Rauivmars" tegen milieuvervuiling UTRECHT, 16-5. Ongeveer vier honderd meest jonge demonstranten hebben zaterdagmiddag in Utrecht geprotesteerd tegen de milieuver ontreiniging. Ze hielden in het kader van de landelijke actie Strohalm een rouwmars door de binnenstad. De deelnemers aan het protest droe gen zwarte maskers en gaven via spreekkoren en spandoeken uiting aan hun bezwaren tegen de vervui ling van bodem, water en lucht: „Haal adem, nu kan het nog", „Dank voor stank", „Filter de lucht, maar niet uw longen", „Uw kinderen moe ten ook leven", „Schijnwelvaart ten koste van welzijn", enzovoorts. Veel bermtoerisme langs Grevelingendam Langs de Grevelingendam zijn en kele vierkante kilometers nabij Bruinisse en bij de Flakkeese wal, tussen de bocht van St. Jacob en het hotel Grevelingen aangelegd, met het doe} dit voor bermtoerisme te gebruiken. Dit gedeelte nu beant woordt al ten volle aan dit doel, als men zag hoe druk het er tweede Pinksterdag was. De tentjes en cara vans stonden er aaneengerijd, over vele honderden meters. Kinderen en ouderen vermaakten zich in het wa ter van de bij hoog water juist on derlopende zandplaat (Krammer plaat) waarover de Grevelingendam is aangelegd. Mosselvaartuig geionken Vrijdagavond was het motormos- selvaartuig ZZ 9, van de firma W. K. Schot te Zierikzee, door de eigenaars na een goed bestede week vastge- meerd in de haven van Den Oever op Wieringen, om thuis de Pinkster dagen te gaan doorbrengen. Zater dagmorgen kreeg men van de ha venmeester het bericht, dat het schip in de nacht van vrijdag op zaterdag was gezonken. Het schip lag dicht in de buurt van een kraan, die bij de fa. Laan en Kooy (machinefabriek) in gebruik is. Met deze kraan werd het schip zaterdag 16 mei weer bo ven water getakeld, nadat men er enkele stroppen rond had aange bracht. Een flinke schoonmaakbeurt en het schip zal wel weer kunnen varen, maar voor de mosselzaadcam- pagne van de komende weken is het toch misschien wel uitgeschakeld. Een kraan die men heeft laten open staan, aan de motor, is waar'schijn- v lijk de oorzaak van het ongeval. DREISCHOR Collectes In de Ned. Herv. Kerk van Drei schor werd gedurende de maand april jl. als volgt gecollecteerd: voor de diaconie f 54,10; kerkvoogdij f 107.10; extra collecte kprk f 56,60; fonds derde collecte f 51,73; terwijl voor het zitplaatsenbusje 1' 24,91 werd ontvangen. HAAMSTEDE Auto op brommer Maandagmiddag verleende S. W. uit Schiedam, komende van het PAM-benzinestation bij hotel „Witte v..n Haemsiede" geen voorrang aan mej. A. v. d. Wekken uit Haamstede die daar per brommer het fietspad bereed. Het meisje sloeg tegen de grond en liep hoogstwaarschijnlijk een hersenschudding op. De plaatse lijke arts vervoerde haar naar haar ouderlijke woning. Auto en brom mer werden beschadigd. De rijkspo litie nam de situatie aldaar op. OUVVERKERK De Pinksterdrukie De grote Pinksterdrukte manifes teerde zich te Ouwerkerk in het bo- zoek aan de campings. Naar verluidt telde „De Vier Bannen" plm. 1000 gasten. Ook „Het Sluitgat" en de an dere kampeergelegenheden waren vol. DU1VELAND Vergadering gemeenteraad Op woensdag 20 mei a.s. vergadert in het gemeentehuis te Nieuwerkerk, onder voorzitterschap van burge meester J. D. de Kam, de gemeente raad van Duiveland. De agenda telt 18 punten en vermeldt o.a. een voor stel tot aankoop van het werkkamp „Oosterland". Benoemd worden de leden van de recreatiecommissie. Verder: vaststelling tarieven gebruik turnzaal en huur van de ambtswo ning van de burgemeester. OOSTERLAND Opening sportzaal Op zaterdag 23 mei a.s. vindt de officiële opening plaats van de nieuwe sporthal aan de Van den Abeelestraat door het lid van G.S. van Zeeland de heer M. J. van Poelje De Ark, 7.30 uur, openb. hoorzitting Streekplan. Woensdag 20 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 7.45 uur, ling N.C.V.B. Nieuwerkrk Gemeentehuis, 7.30 raad Duiveland. afde- uur, gemeente- Vrijdag 22 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur, Stichting Sportcentrum Schouwen- Duiveland. Zaterdag 22 mei Oosterland Officiële opening nieuwe turnzaal. Advertentie IN EEN KLUISLOKET zyn uw waarden veilig geborgen q Huur zo'n loket NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Dagelijks geopend ZIERIKZEE Rode Kruis-collecte In de periode van 25 mei tot 6 juni wordt, voor wat betreft Kerkwerve en van 1 tot 6 juni te Zierikzee, de Rode Kruis-collecte gehouden. Aan vullend op een huis-aan-huis-rond- schrijven, waarin de speciale aan dacht wordt gevestigd op de nood zaak van offervaardigheid voor het Rode Kruis, is niet vermeld het giro nummer. We laten dit hier volgen; Rode Kruis-afdeling Zierikzee. No. 16 9 0 9 4 0. KERKWERVE N.C.V.B.-afdeling Op woensdag 20 mei vergadert de N.C.V.B.-afdeling in het hervormd verenigingsgebouw. Onderwerp van deze bijeenkomst is: „Kerk en recre atie". SCHARENDIJKE „De Lely" heropend In het donderdag gepubliceerde bericht over de heropening van het cafébedrijf „D.e Lely" is wat betreft de vermelding van de directie een spijtige vergissing, gemaakt. Hotel restaurant „De Lely" zal nl. geleid worden door de fam. A. Nellen, en niet - zoals werd gemeld - door de familie Van der Putten. RENESSE Brommer tegen auto Zondagavond verleende de brom fietser J. M. v. D. uit Bergen op Zoom op de splitsing Kabbelaersweg- Hoogezoom geen voorrang aan de DAF, bestuurd door mevr. M. F. K. uit Dordrecht. Het gevolg was een botsing, waarbij blikschade ont stond. Aanrijding tussen twee auto's Maandagmiddag had op de split sing Jan van Renesseweg-Bremweg een aanrijding plaats tussen een Fiat. bestuurd door mej. J. S. Z. uit Kloetinge en H. H. W. P. uit Kelmis (België), die in een Fiat Sport reed. Mej. Z. verleende geen voorrang aan de Belgische wagen. Beide wagens werden bij de botsing beschadigd. DREISCHOR Merelnest in w.c.-raam van postkantoor Een postkantoor krijgt allerlei pu bliek over de vloer, want een der gelijk gebouw is tenslotte openbaar en iedereen kan er dus terecht. In het postkantoor van Dreischor aan de Mr. Pieter Moggestraat is nu echter toch een bijzondere gast naar binnen gekomen. In het kozijn van de w.c. zit sinds korte tijd een merel zijn eitjes uit te broeden. Het is een leuk gezicht en als bijzonderheid geldt verder nog, dat de merel niet eens opvliegt wanneer er mensen in de buurt komen. De beheerder van het postkantoor, de heer Jac. Padmos ruimt het nest zeker niet eerder op voor de jonge merels uitgebroed zijn en ze kunnen vliegen. Dat zal wel niet lang meer duren, want zwarte lijsters broeden nooit zo lang op hun eieren. „Breng eens een zonnetje" ook in Westmaas Het programma op de bejaarden middag, dat door het bestuur van de Oranjevereniging alhier onder het motto „Breng eens een zonnetje", op' koninginnedag werd georganiseerd, en dat werd uitgevoerd door o.m. de band van „Jaap en Kees", muziek,- voordracht, zang enz. is zo „ingesla-. gen" dat één der medewerkende da mes .afkomstig uit Westmaas, mevr. T. Dorst-Hoogvliet, het initiatief nam ook de bejaardensociëteit in haar vorige woonplaats met. dit pro gramma een prettige avond te bezor gen. Op dinsdagavond 19 mei is het dan zo ver, om kwart over zes ver trekt men met een bus naar de Hoek se Waard met alle medewerkenden aan het programma, zomede het be stuur van de Oranjevereniging om de Westmaase bejaarden van het „Breng eens een zonnetje"-program- ma te laten genieten. Reisje bejaarden Op donderdag 21 mei a.s. zal er een rondrit plaats hebben met de ouden van dagen-sociëteitsbezoekers (sters) per autobus. Om acht uur in de morgen is het vertrek vanaf het Ned. Herv. Verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk. Er zal over de Ha ringvlietbrug worden gereden en via de Brienenoordbrug naar Schoonho ven, waar gepauzeerd wordt. Verder langs de Loosdrechtse plassen, Hil versum, langs de verschillende stu dio's, en naar Spakenburg. Gehoopt wordt op mooi weer. NIEUWERKERK „De Macht van het Kleine" Voor de landelijke organisatie tot steun aan het werk van de Christe lijke Vereniging voor de Verpleging van Lijders aan Epilepsie, „De macht van het kleine" werd, zo vernamen wij van de leidster van de .Nieuwer- kerkse afdeling, mevrouw E. van de Vaate-den Bleijker, dat er als kerst gaven door Janny Folmer f 68,05 is verzameld, plus f 5 contributie. Ver der werd door Coby Mol f 111 con- tributiegelden en door Janny Folmer f 164,50 bijeenvergaard, over het eerste kwartaal 1970. Bejaarde vrouw omgekomen door kolendamp Zaterdagmorgen, omstreeks 11 uur werd- in haar bejaardenwoning aan de U.N.A.-straat te Nieuwerkerk de 69-jarige, alleenwonende mevrouw J. Verseput dood op bed aangetrof fen. Direkt na deze ontdekking door een buurvrouw werd de plaatselijke arts opgeroepen, die slechts de dood kon constateren. Uit het onderzoek is gebleken, dat het slachtoffer door koolmonoxyde om het leven is ge komen. Ze had de kachel aan. In de nacht van vrijdag op zaterdag was het bijzonder windstil en nevelig, waardoor in de woning kolendamp is ontstaan. Tweede klasse 19 mei 1970 Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Pri|zen van Een prijs van f Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van f De prijs van 15,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 2 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 56 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 97 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 325 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 362*) 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 933 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 729 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 8077 2.000,— is gevallen op het nummer: 040363 2.000,- is gevallen op het nummer: 012303 2.000,— is gevallen op het nummer: 043134 2.000,— is gevallen op het nummer: 071076 2.000,— is gevallen op het nummer: 037508 5.000,— is gevallen op het nummer: 050649 De prijs van 50.000,— is gevallen op het nummer: 091883 De extra prijs van 100.000,— is gevallen in serie F op nummer: 071607 en de troostprijs van 2.000,- op nummer 071607 van elk van de andere series. Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Hoe druk liet was ZIERIKZEE, 18-5. Hoe druk het geweest is in Westelijk Schouwen en in de overige delen van Scliouwen- Duiveland was het beste te zien, toen maandagmiddag 2c Pinksterdag zich omstreeks 4 uur een fille begon te vormen die zich weTdra uitstrekte van Haamstede tot de Haringvliet brug over een lengte van plm 65 km. Gedeelten moesten stapvoets wor den gov oden. Dikwijls stond men ge heel stil. Zij die wat beter met de situatie op de hc ogte waren, kwa men sneller vooruil langs de parallel weg en 1: ugs de binnenwegen. Ook de bus naar Rotterdam gaf de voor keur aan de binnenwegen. Voor de met 2 ponten varende veerdienst. Zijpe-Ana Jacobapolder groeide natuurlijk ook de wachtende file, die omstreeks 7 uur tot 2 km was aangegroeid. Een aantal automobilisten zag er geen „heil" in. en keerde na*t hun Pinksterverblijf terug.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2