De Sowjet-piloten in Egypte ONZE PUZZELRUBRIEK SUCCESJES NEW YORK» U-5. Gegevens van de Amerikaanse en andere westelij ke geheime diensten wijzen er op, dat er in de afgelopen weken onge veer honderd Russische piloten in Egypte zijn aangekomen, zo meldt de New York Times. Er bevonden zich daar al 70 tot 00 Russische piloten, die zich bezig hou den met het opleiden van Egyptische vliegers. De piloten maken deel uit van de ongeveer 8.000 tot 10.000 Rus sische militaire adviseurs die in Egypte werkzaam zijn aldus het blad. De New York Times weet voorts te melden, dat er In dat land twin tig lanceerbases voor luchtdoelra ketten worden gebouwd. Dit was van diplomatieke en militaire zijde vernomen. Misdaad opgehelderd na zes jaar WILLEMSTAD, 14-5. Een misdaad die meer dan zes jaren geleden op Curacao werd gepleegd is woensdag opgehelderd met de aanhouding op Bonaire van de 24-jarige dader M. V. M. De dader was na de misdaad op 29 september 1964 naar Bonaire ge vlucht. Zijn slachtoffer was het 13- jarige meisje Elina Legito, dat op 29 september 's avonds in een struikge was op Mundo Nobo, aan de Van Leeuwenhoekstraat, door een 73-ja- rige dood werd aangetroffen. Het bleek dat zij was verkracht en ver volgens gewurgd. Beklaagde werkte destijds bij het gasoliestation te Mundo Nobo. Daags na de misdaad vertrok hij naar Bo naire. Reclame geeft verouderd beeld van de vrouw DEN HAAG, 14-5. Dadelijks wordt door de reclame aan man, vrouw en kind het verouderde beeld ingeprent van de vrouw wier belangstelling niet verder reikt dan eigen uiterlijk of zorg en angst over de gezinsleden. En de reclamemensen zullen er wei mee door gaan, zolang er geen verbetering komt in het beeld dat „men geeft van de vrouw van nu". Dit zei donderdagmiddag de presidente van bjjna 60.000 leden tellende „Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen", mevrouw drs. J. Muller-van der Wielen, op de algemene ver gadering van deze vereniging in het congresgebouw in Den Haag. Zjj stelde dat er nog een grote achterstand is in de feitelijke leef situatie van de vrouw. Om daarin verbetering te brengen zal er een mentaliteitsverandering nodig zyn en een wijziging van de dagelijkse routine wat betreft de rol die de man en de vrouw in het dagelijks leven innemen. De reclame is in dit opzicht naar de me de reclame kritisch beziet voelt soms een gevoel van meerzin in zich opkomen. Het lykt wel of we als vrouw slechts de moeite waard zijn als we mooi zyn of althans jong of eventueel de eeuwig zorgende moeder die zich alleen bekommert om het geluk en wel zijn van haar man, maar vooral van haar kinderen", zo zei me vrouw Muller. Velen hebben het - om begrijpe lijke redenen - in de afgelopen week buiten gezocht maar het betekende wel wat minder oplossingen van de puzzel dan normaal. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: De heer P. Geluk Nieuwe Haven 119 ZIERIKZEE De tweede prijs gaat naar: Mevr. M. van Dorp-Vermeer Nieuwstraat 61 OUDE TONGE De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. stenografie; 8. les; 9. aar; 11. zwak; 14. pels; 18. wan; 19. dop; 21. tot; 22. taak; 24. karaf; 26. teil; 28. arm; 29. formule; 31. ree; 32. R.-K.; 33. gek; 34. alk; 36. p.p.; 37. vezel; 39. sifon; 41. sluw; 43. t.t.; 44. Ir.; 45. lomp; 47. are; 48. ode; 49. spit; 50. as; 52. v.v.; 54. niet; 56. geest; 58. zijweg; 60. A.P.; 62. net; 63. zijl;' 64. mi; 65. gom; 67. dertien; 71. men; 72. brok; 74. riool; 75. luit; 76. oor; 78. bon; 79. hei; 80. kram; 82. buis; 83. mos; 85. ooi; 86. koperslager. Verticaal: 2. elan; 3. nek; 4. os; 5. Ra; 6. aap; 7. fret; 10. notaris; 11. zwam; 12. wak; 13. worm; 15. lot; 16. ster; 17. ellepijp; 19. dar; 20. Pau; 23. ark; 24. koket; 25. flair; 27. iep; 29. fez; 30. elf; 33. geweten; 35. ko lonel; 37. vurig; 38. Lt.; 39. si; 40. nodig; 42. Lap; 46. mee; 49. slagbal; 50. aster; 51. St.; 52. vz.; 53. vijzel; 55. twintig; 57. eed; 59. wijn; 61. por; 64. mei; 66. Mook; 68. rib; 69. toog; 70. ion; 71. muis; 73. kor; 75. lei; 77. ramp; 79. huig; 81. moe; 82. boa; 84. Sr.; 85. O.L. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. toestel waarin me chanische kracht in elektrische kracht wordt omgezet; 4. elk der schuine borden op de omtrek v.e. waterrad; 7. splitsingsprodukt v.e. molecule; 9. afgemat, vermoeid; 10. uitroep van vreugde; 12. onmisken baar, voor iedereen duidelijk; 15. al vorens; 16. aandeel in een loterij; 18. dunbladerig gesteente; 19. wild zwijn; 21. grondsoort; 23. wreedaard (figuurlijk); 25. Europeaan; 26. gebra den ribstukje v.e. varken; 27. niet moedig; 28. geheel de uwe (afk. La tijn); 30. deel van Oostenrijk; 32. per felicitatie (afk.); 33. mannetjesbij 35. opening; 36. geslacht van mensen of dieren; 38. stand uit de middel eeuwen; 40. kerf. keep; 41. plaatsin Noord-Brabant; 42. oosters rechter; 43- bom v.e. gat; 46. algemene, plot selinge angst of verslagenheid; 49. Europeaan; 50. projectiel met ont plofbare lading of brandbare stof fen; 52. teken van de dierenriem; 53. paardeslee; 55. centrum van ta bakscultuur op Sumatra; 57. eerst komende (afk.); 58. bovenhoek v.e. zeil; 60. op hetzelfde tijdstip; 61. in- sekt; 62. Europeaan; 64. tamelijk, vrij wel; 65. opgooi bij het begin v. e. voetbalwedstrijd; 66. eer. roem; 68. hansworst; 69. vreemde titel; 70. raafachtige vogel; 72. godin van de vrede (Griekse mythologie) 74. blad plant; 75. slangvormige vis; 76. fiets voor twee personen achter elkaar; 77. los vloerkleed. Verticaal: 1. Ned. munt; 2. insekt; 3. gehoororgaan; 4. vloeibaar beeste- voer; 5. bewijsstuk van opslag van goederen in pakhuizen der vemen; 6. schoeisel met laag bovenwerk; 8. achteloos, onachtzaam; 9. hoofddek sel; 10. zeer warm; 11. sterk ijzer houdende grond; 13. kippenloop; 14. plaats in de Betuwe; 17. op alle plaatsen; 20. niet mager; 21. dwaas; 22. deel v.h. oor; 24. snel, vlug; 29. vredespijp der Indianen; 31. tabaks soort; 33. lidwoord; 34. exploitant en uitruster van schepen; 36. technisch hulpmiddel om schepen enz. bij mist binnen te loodsen; 37. sint (afk.); 39. troefkaart bij diverse kaartspelen; 40. houten geraamte dat de dakbe dekking draagt; 43. brandvrije be waarplaats; 44. muzieknoot; 45. wijn lokaal; 47. ter gedachtenis (afk. La tijn); 48. vrucht van zekere tropische boom; 50. sierplant; 51. tropische ziekte; 54. attribuut van zwarte Piet 55. onbepaald voornaamwoord; 56. rivier in Afrika; 57. schoenmakers- priem; 59. soort wijnglas; 61. ploeg- snede; 63. gevangenis (Bax-goens); 65. metaal; 67. tijdperk of tijdelijke toe stand in de ontwikkeling van iets; 69. Hebreeuws muziekteken in de psalmen; 71. weide in het hoogge bergte; 73. hoek die door het boven- en voorlijk v.e. gaffelzeil wordt ge vormd. i 5 V 5 b 1 9 10 a 13 IS jb '7 i9 K9 10 U 22 13 15 Lb IS 19 i0 31 15 JV 35 3/ 18 59 To V/ mfr W Jb v; VB 50 5/ si 51 SV ss\ fF\ 5d 59 To1 w bi TÓ b>/ bb be W 1° 77 P P P P 1* V AMSTERDAM. Het nieuwe ge bouw van de oudste huishoudschool in ons land. de Amsterdamse Huis houdschool, beter bekend als ,,'t Zandpad", die 79 jaar bestaat, wordt woensdagmorgen 20 mei geo pend door prinses Beatrix. Flitsen uit het buitenland PARIJS. In Frankrijk zijn de vori ge nacht op vier plaatsen aanslagen gedaan op gebouwen. Veel schade ontstond in Toulon, waar een kneed- bm ontplofte in een gebouw van de sociale dienst en in Chatenay-Mala- bry bij Parijs, waar brand werd ge sticht in een belastingkantoor. BOEKAREST. Meer dan twee da gen lang vechten tienduizenden bur gers en militairen in het noorden en noord-oosten van Roemenië tegen overstromingen op grote schaal. De watersnood is veroorzaakt door wol breuken en dooi. ATHENE. Het Griekse kolonelsre giem heeft ontkend dat het de dich ter en Nobelprijswinnaar George Se- feris heeft verboden het land te ver laten. LONDEN. Premier Wilson heeft vele politieke waarnemers teleurge steld door op het vrouwencongres in Hastings niet te zeggen wanneer hij verkiezingen denkt te laten houden. WILLEMSTAD (Cur.). Het vlieg tuig van de A.L.M., dat dinsdag een gedwongen vlucht naar Cuba maak te, de Friendship „St. Maarten", is neg niet op Curacao teruggekeerd. Tot dusver kon de A.L.M. nog geèn mededelingen verstrekken over het tijdstip van terugkeer van het toe stel. TEL AVIV. Een Israëlische mili taire woordvoerder heeft bekend ge maakt dat Israëlische vliegtuigen boven het Suezkanaal twee Egypti sche Migtoestellen hebben neerge schoten en een derde geraakt. ATHENE. De Griekse regering heeft een nieuwe wapenwet uitge vaardigd, waarin onder meer het be zit van wapens, munitie, springstof en bommen door politieke organisa ties wordt verboden. SAARBRUCKEN. Bondskanselier Willy Brandt heeft op het partijcon gres van de SPD in Saarbrücken verklaard dat hij in Kassei voorstel len voor regelingen bij verdrag tus sen Bonn en Oost-Berlijn zal voor leggen aan de Oostduitse premier Willi Stoph. SAIGON. Een Amerikaanse mili taire woordvoerder in Saigon heeft gezegd, dat de afgelopen week onge veer 6.000 man van de Vietcong en de Noordvietnamese troepen zijn ge sneuveld. Aan Amerikaanse zijde sneuvelden 168 man, aan Zuidviet- namese zijde, 863. 1001 Amerikaanse militairen werden gewond. PARIJS. De Noordvietnamese af gevaardigde naar het vredesoverleg in Parijs, Ngoejen Minh Vy, heeft donderdag te kennen gegeven, dat de afvaardiging van Hanoi zich wellicht van de conferentie zal terugtrekken, als de Verenigde Staten Noord Viet namees gebied blijven bombarderen. BRUSSEL. De Belgische lucht vaartmaatschappij Sabena heeft vo rig jaar een verlies geleden van bij na 36 miljoen gulden. De maatschap pij wijt dit slechte resultaat deels aan factoren waarop ze geen invloed heeft kunnen uitoefenen. BRUSSEL. Het in Dessel, in Bel gië, gevestigde Nederlandse heren confectiebedrijf Van Gils N.V. gaat sluiten, ongeveer twee jaar nadat het bedrijf Iwerd gesticht. Bij V.-m Gils N.V. werken momenteel 140 personeelsleden, van wie 120 meisjes uit de streek. SAIGON- Zuidvietnamese infan terie en tanks zijn danderdog Cam bodja binnengerukt voor een nieu we operatie in een gebied dat tegen over het centrale hoogland in Zuid- Vietnam ligt. WEST-BERLIJN. Vier gewapende en gemaskerde jongelui - twee jon gemannen en twee meisjes - hebben donderdag in Wést-Beriijn de 27-ja- rige journalist Andreas Baader be vrijd die tot gevangenisstraf is ver oordeeld in verband met de brand stichting in een warenhuis te Frank fort. BERLIJN. De ambassadeurs van Amerika, Engeland en Frankrijk in Bonn hebben donderdagochtend in het, gebouw van de controleraad in Berlijn hun derde bespreking gehad. Het volgende overleg 2al op negen juni worden gehouden. Over het be sprokene is niets bekend. MOSKOU. Het Russische ministe rie van buitenlandse zaken heeft een nieuwe woordvoerder gekregen. Het is Joeri Tsjernjakov, sinds 1848 in diplomatieke dienst, waarbij hij het laatst gezant in Washington was. Hij volgt Leonid Zamjatin op, die di recteur van het persbureau Tass is geworden. SAARBRUCKEN. Bondskanselier Willy Brandt van Wcst-Duitsland is donderdag op het partijcongres in Saarbrücken herkozen tot voorzitter van de Westduitse Sociaal-Democra tische Partij- (SPD). Van de 344 afge vaardigden stemden maar II tegen. Twee gedelegeerden onthielden zich van stemming. Brandt was de enige kandidaat. BOMBAY. Bij onlusten in het dorp Kairna, in de Indische staat Maha- rasjtra, zijn twee mensen doodge schoten. Volgens de politie vielen 800 mensen uit omliggende plaatsen de bewoners van Kairna aan. Naar de politie zegt, heeft men hier te maken met een nieuwe uitbarsting van haatgevoelens tussen moham medanen en hindoes. TËRNEUZEN. In do pas van Ter- neuzen op do Westerschcldc tussen Vlissingcn en Tcrneuzen zijn don derdagochtend omstreeks half tien twee coasters met elkaar in aanva ring gekomen. Eén van do coasters is daarbij gezonken. Te koop Autogarages i 290,kompl.; schuurtjes f 185,vakantie huisjes f 780,Vraagt gra tis prospektus. - Houtbouw Ubachs, Kerkrade (Limburg). Sunbeam Imp., 68. Telefoon (085) 456831 of zaterdagmor gen: St. Anthoniesdam 4 te Zierikzee. Uit voorraad af te geven: Bintje A 35A5. A. v. d. Linde, Nieuwerkerk. Telef. (01114) 1384. 100 ballpoints voor f 25, met gratis uw naam, adres enz. erop (rembours porto). Pen-Service, Box 2242, Utrecht. Jonge hennen van verschil lende leeftijd. Piuimveebe- drijf Schouls, Laan van St. Hilaire 1, Zierikzee. Telefoon (01110) 2232. Drie tourcaravans met geslo ten voortent, vanaf f 1250,—. Caravanbedrijf Slaakweg te Heinkenszand. Telef. (01116) 1659. Grote sortering stacaravans, ook met aparte slaapkamers. Caravanbedrijf Slaakweg Heinkenszand, telef. (01106)- 1659. Personeel gevraagd Uitstekende bijverdienste. - Aktieve en serieuze mede werkers gevr. voor het bez. van druwerk aan huis. Br. m. inl. aan Postbus 3025 te Rotterdam. Nieuwe autobanden van di- i verse meiken. Vele maten uit voorraad, leverbaar met kor- tingen van 15-30 11 v. Ook I voordelige coverbanden. Gra tis monteren en balanceren. Esso sevicenter J. B. van den Brul, Huugezoom. Renesse. 'Tel. (01116)670. Esso-servicc gaat steeds verder! Diaconessenhuis Eindhoven. Wilt u verpleegster worden? Vraag dan inlichtingen bij de directie. Onze cursus be gint in september a.s. Bijverdiensten - Thuiswerk: o.a. vouwen, plakken, schrij ven enz. Werk wordt ook zelf door ons geleverd. Inlichtin gen (postzegel insluiten): „Destico", postb. f84, 's-Her- togenbosch. Te koop gevraagd Een Pfaff 130 naaimachine, telefoon (010)320791. Te huur Voor vakantie, caravans. Camping Duin en Strand, Kuijerdamseweg 35, Scha- rendijke. Tel. (01117)-216. Diversen: Suède mantels, donkerbruin, alle maten. Speciale prijs v.a. f 89,50. Antoine de Bruijn, J Bloemenmarkt 2, Roosendaal. Tel. (01650) 35842. Kunstgebittenrepa ratios! Gouden tanden. Zitdag: don derdags van 9.00-14.00 uur, Korte St. Janstraat 2. Zierik- zee. Telef. (01110) 3573. En I daar kunt u op wachten! Autorijschool Gebr. de Jonge, i Zierikzee. lest met nieuwe Opel Kadett. Telef. 2844 en 2115. i Autorijschool A. J. Kort, er- j I kend en gediplomeerd door i FN OP en VA MOR. Opleiding voor rijbewijs B-E, luxe auto C-E, vrachtauto en D-E bus. f I Iedere week verkeersles. Te- j vens autoverhuur. Zeeaster- j straat 8, Nieuwerkerk. Tel. j (01114) 478. Voor OosterlandI J. Boogert. Tel. (01114) 641. I Bloemstukjes, handgeschil derd, iets aparts. Geschen kenhuis R. den Boer, Dam 11 Zierikzee. Tel. 2174. Autoverzekering W.A. vanaf f 100,(geen eigen risico) A.R. vanaf f 230,A. Over- weel, telef. (01112)439, Drei- schor. De Spirt - keukens, roestvrij stalen en „Ocron" aanrechten in vier kleuren met kasten. Uit voorraad leverbaar. Showroom: Kr. Elleboog. Ge opend donderdagsavonds en zaterdags. Tel. (01110) 3438 en 2531. Voor .het vegen van uw schoorsteen naar P. Geluk. Nieuwe Haven 119, Zierikzee. Tel. (01110)-3129. Over ge- neel Schouwen-Duiveland. Kapsalon D. Hendrikse, - Nieuwerkerk, is dinsdag 19 mei gesloten. Bezoekt met Pinksteren de kermis te Schuddebeurs, op 16, 17 en 18 mei, met dansen in café „Schuddebeurs". De K.V.P. lijst 3 wil...,. Gero-Zilmeta pannen. J. r. v. d. Ven, v.h. Wijsman- Schuilhaven 6, Zierikzee. U- ;01U0)-3407. Laat nu uw schoorsteen v- gen. Maak nu een afsprai. Schoorsteen veegbedrijf Moerland, Lammermarkt Zierikzee. Tel. (01110)-23584 Gedipl. pedicure mevr. Vn Opijnen. Muloekstr. 78, Zj- rikzee. Tel. (01U0J-2220. B- handeling op afspraak d(- I gewenst aan huis. Als u uw haar eens een ker zelf wilt doen: wij hebbn alles voor u in voorraad.- Kapsalon Bal, Nieuwerke.k. Met de Pinksterdagen Cait- van-show. De Reu, Constru- tam toercaravans en Willerjy en Mardon stacaravans mt aparte slaapkamers, 7 per»., zeer geschikt voor de ver huur. C. Pouwer, Veere. T4. ;0I18I)-280. Show Campiig Oranjezon, Vrouwenpolder. „Pleegzuster" - medicinab bloedwijn (de enige echte) s verkrijgbaar bijDrogisterij ,De Honingkorf", Poststraït !Lo. postkantoor), Zierikzef. Nu voordeliger bedden kope* bij Tuinman! Inruilaktie van af: l-persoons bed f 79,50 f 20,f 59,50, 2-persoons bed f 145,— f 25,— - f 120,Maar óók bij aan koop van duurdere bedden ruilen wij uw oude matras sen in! Tuinman Zn., Mol nr. 19, Zierikzee. Tel. 2887. Schouwen-Duivelandse Sporlspiegel Zierikzee speelt zondag voor eigen publiek tegen kampioen R.C.S, Renesse heeft nog kleine kans om de dans te ontspringen M.E.V.O. sluit de competitie af met uitwedstrijd tegen Heinkens zand S.K.N.W.K. gaat op bezoek bij koploper Waarde. VOELBAL K.N.V.B. In de 4e klas H wordt met het programma van OVERDENKING De Geestesdoop Ik doop u met water, doch Hij komt die sterker is dan ik, wiens schoenriem ik niet waardig ben los te maken, die zal u dopen met de Heilige Geest en met vuur. Wij kennen in deze wereld allerlei vormen van dopen Paulus spreekt ook over dopen in meervoud in 1 Cor. 10 2. En dat is eigenlijk ook het verschil tussen Johannes de Do per en Jezus. Johannes kan alleen maar met water dopen en oproepen tot bekering. Jezus wees een weg die verder omhoog voerde. Dat de be langrijkste doop zou zijn de Heilige Geest als inwoning in ieders hart. Dat gebeurde op de Pinksterdag bij de discipelen en zij werden allen vervuld met de Heilige Geest. Hoe wel zij allen gedoopt waren konden zij pas aan het werk gaan toen ze gedoopt waren met de Heilige Geest. Wat hebben de mensen van vandaag nódig, wat hebben u en ik nodig? Gedoopt te worden met de Heilige Geest. Vele" zijn de gaven van de Geest en die Geest zal overwinnen óver alle zondè in deze wereld. Deze Geest zal verslaafden bevrijden, deze Geest zal twijfelaars vervullen, on gelovigen vormen tot gelovigen en zondaren tot heiligen. Welke belang rijke gaven geeft de Heilige Geest aan gelovigen. Hij geeft vrijmoedig heid om te spreken, Hij geeft moed en vuur om te werken. Heilig vuur om de wereld te redden. De Heilige Geest overtuigt van zonde en Hij bewaart allen die het oprechte ver langen bezitten om een Christen in aanval te ziin. Want de Geest is het die levend maakt Joh. 6 63 Wilt u die Heilige doop van de Geest be zitten? Wilt u een veranderd mens worden? In de volle vrijheid staan? Verlost worden van twijfels en zon de? Dan hebt u de Heilige Geest no dig. Hoor wat Jezus zegt. Hoeveel te meer zal de Hemelse Vader de Heilige Geest geven aan een ieder die Hem daarom bidt. Het is voor u voor ons allemaal omdat ons leven overwinning zal zijn,ieders leven. De Heilige Geest is voor iedereen, God geeft het aan wie Hij wil. R. v. d. LAAN, luitenant. maandag a.s. de competitie afgeslo ten, waarbij de meeste wedstrijden van geen enkel belang meer zijn. Zierikzee zal er waarschijnlijk voor eigen publiek nog prijs op stellen om kampioen RCS te bedwingen. Renesse, dat nog een heel kleine kans heeft om de dans te ontsprin gen, zal in ieder geval dan de uit wedstrijd tegen Koewacht in winst moet enomzetten, terwijl Oostburg, in de thuiswedstrijd legen Corn Boys, aan het kortste eind moet trekken. In de reserve 3e klas C gaat Zierikzee II op bezoek bij RCS II waar de rood-zwarten al blij zullen zijn met een puntenverdeling AFDELING ZEELAND. Zondag competitie. In de 2e klas B gaat Re nesse II het thuis opnemen tegen Luctor II, terwijl in de 3e klas C SVOWK bezoek krijgt van Volhar ding II. ZATERDAGCOMPETITIE. In de leklas gaat MEVO de competitie afsluiten met de uitwedstrijd tegen Heinkenszand. In de 2e klas A gaan Duiveland en Bruse Boys het te Oos terland tegen elkaar opnemen. Ge zien de vorm waarin Bruse Boys de laatste weken speelt geven wij de thuisclub de beste kansen. SKNWK, dat het de laatste weken zo bijzon der goed doet, gaat op bezoek bij koploper Waarde dat aan één puntje genoeg heeft om de kampioenstitel te bemachtigen. Als de voorhoede van SKNWK net zo produktief is als in de afgelopen weken geven wij de Nieuwerkerkers toch een goede kans om voor een verrassing te zor gen. DFS III, dat nog een poging doet om aan de degradatie te ont snappen, gaat het bij Rillandia II niet gemakkelijk krijgen. Ook voor WIK zien wij bij het bezoek aan Ka- pelle II nog direkt geen winst iveg- gelegd. In de 3e klas A gaat Duive land 11 bij Middelburg VI weer voor een zware taak. In de- 4e klas A is Brouwershaven III, in eigen omge ving, niet bij voorbaat geheel kans loos in het treffen met Colijnplaatse Boys II. DEN HAAG. De NAVO-opperbe- velhebber van het Atlantische zee gebied. de Amerikaanse admiraal Ephraim P. Holmes heeft een af scheidsbezoek gebracht aan Neder land. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Toren Boys II-Velocitas 3-1. Heden (vrijdagavond, wordt ge speeld: Die Gouwe-Toren Boys I (te Noordgouwe); Kon. Zeelandia-Stel- la Boys (te Serooskerke); Hartogs P.V.-V.A.B. (le Zierikzee). Alle om 19 uur. Hel programma voor de volgende week luidt: Dinsdag 19 mei: Hartogs P.V.-To- ren Boys II (te Zierikzee); Die Gou- we-Smit-BoInes (te Noordgouwe). Woensdag 20 mei: Velocitas-PZEM (te Serooskerke). Donderdag 21 mei: Toren Boys I- Rijswaterstaat (te Zierikzee). Vrijdag 22 mei: V.A.B.-Kon. Zee- landia (te Zierikzee); Stella Boys- Toren Boys II (te Serooskerke). Alle wedstrijden vangen aan om 19 uur. VOETBAL Zierikzee I-R.C.S. I Maandag 2e Pinksterdag a.s. had den de Zierikzeese spelers gaarne ac te de présence gegeven in St. Hilaire. De trip naar Normandië gaat niet door. De wedstrijd tegen R.C.S., die in onderling overleg op 24-5-1970 ge speeld zou worden, komt nu op de oorspx-onkelijke datum 2e Pinkster dag. R.C.S.inmiddels kampioen gewor den, zal voor Zierikzee geen onover komelijk struikelblok zijn, Zierikzee mag ook heel wat laten zien, na 3 van de 4 punten in de laatste twee wedstrijden prijs te hebben moeten geven. De opstelling is als volgt: F. Po- koi'ni d., A. Kamp, J. Klink, C. J. Dogger aanv., M. Viergever a,, J. Willemse en C. Bodewijk m., J. Krips, A. v. Tiggelhoven, H. Vermeu- le, C. Stoutjesdijk v. R.C.S. 2-Zierikzee 2 Onbekommerd spelen beide ploe gen te Souburg. Opstelling: A. Stout jesdijk d., C. Wiltenburg, S. Kamp, Th. van Aken, B. Wijsman a., H. Ber- revoets en A. Winkelman aanv. m., L. Koster, J. Jonker, G. Koster en W. v. d. Hoek v. BORNE. Woensdagmorgen werd in de Bornebroeksestraat in Borne een naar links uitwijkende fietser door een achteropkomende personenauto aangereden. Het slachtoffer, de 67- jarige S. G. Kamphuis uit Zenderen ovex-leed enige uren later in een zie kenhuis in Hengelo (Ov.). SAARBRUCKEN. De postbode becorgt de brieven en pakjes per rubberboot, nadat sommige wijken van de stad zijn overstroomd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4