leven Moeders tweede STREEKNIEUWS Raadsvergadering Westersehouwen Het doelwit Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE .Maandag 11 mei 1970 Nr. 20399 I Een eervolle vermelding kregen de handelaarsters Jeanne en Petra de Visser uit Voorhout en Monique en Cristo a Cos. Paarden en wagens: 1. de ponny- wagen van de Blomshoeve; 2. Mevr. Geleijnse-de Vrieze en dhr. G. Ge- leijnse. Versierde wagens: 1. De „tank" van Big S; 2. de Chr. Jong Ver. met Westerschouwens mobiel riool; 3. De Ned. Padvinders afd. Westerschou- wen; 4. De buurtschap Boomgaard- wekken met de Speeltuin; 5. de Pad vinderij uit Goes, met het „S war te Schaepje". Vrijschilderen: 1. Corrie Landegent en 2. Thea Korpenaal. Stoelendans voor paarden: 1. Joop Hanse; 2. Jan Kees Prince; 3. Nico Dambruin en 4. Tonny Landegent. De beatband Relax en Guus Fennet bespeelden met leeuwenmoed hun instrumenten zodat de feestvreugde tot in de kleine uurtjes over Burgh daverde. BROUWERSHAVEN Afd. Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag i2 mei wordt in het jeugdgebouw een vergadering gehou den van de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Mevr. H. Smit-Goeman houdt een lezing met dia's over: „Surinamè, hoe het leeft en werkt". BAD KISSINGEN. Ieder jaar in april begint de enige officieel geëx ploiteerde postkoet sdienst van de Bondsrepubliek haar ritten weer. Door mooie appelschimmels getrok ken, rijdt zij meermalen daags tus sen Bad Kissingen, Slot Aschbach en Bad Bocklet. Depostkoets, lieflijk relikwie uit een tijd, toen prominen ten uit de gehele wereld hun kwalen met moeras- en zoutbaden in Kes- singen genazen, is thans een vreem delingen-attractie. Ex-leider van Biafra gearresteerd LAGOS. 9-5. Philip Effing, die na het vertrek van Ojoekwoe de on derhandelingen over de capitulatie van het afgescheiden Biafra heeft gevoerd, is niet meer in zijn huis bij Owerri. Volgens betrouwbare bron nen in Lagos is de voormalige leger- kolonel ongeveer drie weken gele den in Port Harcourt gearresteerd. Hij zou worden vastgehouden in een militair huis van bewaring. Een woordvoerder van de federale Ni- geriaanse regering heeft verklaard niet van deze kwestie op de hoogte te zijn. Moordenaar van BURGHHAAMSTEDE De gewonnen prijzen op het feest BURGH/H AAMSTEDE, 6-5. Tij dens de feestelijke bijeenkomst in garage Noordhoek, waar de garage omgetoverd was in een soort nacht- bar en de beatband langzaam de hoogte in ging op het platform waar anders auto's doorgesmeerd worden, heeft burgemeester Everwijn de be haalde prijzen uitgereikt na dat de voorzitter van het Oranje comité de heer J. Friderichs een algemeen dankwoord had gesproken. In zijn toespraak was ook de bur gervader dankbaar over de gang van zaken. Jammer was het dat tussen de middag de resultaten van het vrij schilderen door anderen met verf werd bekloddei'd. De uitslagen Hindernislopen jongens 5 en 6: 1. Henk Goudzwaard; 2. Freddie Quaak=- 3. Johan Vredenbregt; 4. Wim v. d. Zande. Meisjes 5 en 6: 1. Connie Moer- mond; 2. Anja Landman; 3. Elly Jan- se. Jongens 1 en 2: 1. Conny Put; 2. Jaco Put; 3. Leo Rijnberg; 4. Peter Boogert; 5. André Janse. Meisjes 1 en 2: 1. Marleen de Ko ning; 2. Nella v. d. Schelde; 3. Ellen Bouwman; 4. Rianne Boot en 5. Ma rieke Coomans. Meisjes 3 en 4: 1. Laura de Bilde; 2. Marleen v. d. Aa; 3. Wilma Jonker; 4. Roelie Hessels en 5. Nelleke Kou- Jongens 3 en 4: 1. Rini Bom; 2. wen. Robbi van Dijke; 3. Mart Bo&t; 4. Henk Krijger en 5. Sam van Eenige. Rolschaatsen. Jongens en meisjes 6 en 6: 1. Marcel v. d. Berge; 2. Hans Tuinman; 3. Jeanette de Vries. Klasse 3 en 4: 1. Harm den Boer; 2. Anjo v. d. Maas; 3. Annemarie Thijsse. Klasse 1 en 2: Ï.Willem Bouwman; 2. Nancy Stoel; 3. Marja Jonker. Versierde fietsen: 1. Janny Evertse 2. Jaap v. d. Linde en Jan Landegent; 3. Ankie de Bruine. FEUILLETON Willem kwam, opgewekt als altijd en tot laat in de avond zat men te zoeken naar een modus vivendi om enerzijds de rechten van Simon te waarborgen en anderzijds te kunnen bewerkstelligen, dat Lettie op de fa briek het heft in handen zou kun nen nemen. Tenslotte meende Wil lem er iets op gevonden te hebben. „Ik bespreek het morgenochtend eerst nog even voor alle zekerheid met vader. Die heeft in deze zaken meer ervaring. Morgenavond weet ik dan wel of het haalbaar is". Binnen een week was Lettie Grein- mahle, geboren de Vorn, eigenaresse van 51 pet. van de aandelen, met speciale machtiging van haar moe der, en met toestemming van haai man, voor wat betreft het aandeel van Simon, die dadelijk bereid was zijn medewerking te geven. Dat voorjaar had opnieuw een be wogen aandeelhoudersvergadering plaats, ditmaal op verzoek van de familie de Vorn, in feite Lettie Greinmahle. Kort en bondig deelde zij mede, dat naar haar oordeel Van Loesink niet de geschikte man was om leiding te geven aan de fabriek. En dat ze van plan was zelf de al gehele leiding ter hand te nemen, bijgestaan door betrouwbare en vak kundige adviseurs, die ze zelf wel zou uitzoeken. Er volgde een stormachtig debat. Ditmaal stonden de twee partijen fel tegenover elkaar, maar Lettie, daarbij geruggesteund door haai man en schoonvader, alsmede door een accountant, die een tussentijdse balans had gemaakt, waarin een lichte' achteruitgang was te consta teren sinds het overlijden van de heer de Vorn, gaf geen strobreed toe. Bleef tenslotte alleen nog een stemming over, die aan duidelijk- SIRJANSLAND Zondagsschooljeugd naar het strand Evenals vorig jaar zijn de kinde ren van de zondagsschool een mid dagje uit geweest. Beladen met bo terhammen, limonade e.d. reden de heer en mevrouw Hanse met hun leerlingen naar de Westhoek, waar allereerst het strand werd opgezocht. Geruime tijd vermaakte de jeugd zich hier met pootje baden, kuilen graven en forten bouwen. De middag was al ver gevorderd, toen nog een bezoek aan de speeltuin werd ge bracht. Moe, maar heelhuids en vol daan kwam de jeugd tenslotte na deze fijne middag weer thuis. heid omtrent hel denkbeeld dei- beide partijen, niets te raden over liet: 52 tegen 48 stemmen. En tot vandaag heeft Lettie nooit geweten, wie de enige der vermeende tegen standers wgs, die haar in deze steun de. Van Loesink trok de conclusies uit deze beslissing en bleef gelijk de vol gende morgen weg. In d'e loop van de dag kwam er alleen maar een briefje, waarin werd verzocht zijn eigendommen en nog toekomende gelden naar zijn adres te sturen. „Kinderachtig", vond Lettie, die druk bezig was zijn bureau op te rui men. „Mannen kunnen nooit sportie ve verliezers zijn. Hij had best een of andere funktie kunnen krijgen. Bijvoorbeeld bij de expeditie. Zo honds ben ik nu ook niet". 3. Hoewel Willemien wel met enige zorg afwachtte, of haar dochter, nog immer geen achttien jaar oud, op gewassen zou zijn tegen de berg moeilijkheden, die onvermijdelijk vast zat aan de taak, die ze nu zelf op haar schouders had genomen, hoorde ze nimmer over problemen of onverwachte tegenvallers, lijde lijk verzet van de personeelsleden, die tot voor kort achter Van Loesink hadden gestaan, of andere zorgen. Lettie kwam elke morgen op een vaste tijd beneden, even later ge volgd door haar man. Meestal moest Willemien er dan voor zorgen, dat Simon tijdig gereed was om gelijk mee te kunnen rijden. Tien vooi- half negen reed Willem weg, eerst Lettie en Simon afzettend bij de fa briek om daarna door te rijden naai de Keizersgracht. En prompt om half zes waren de drie jonge mensen weer terug. Een enkele maal slechts ging Lettie nog wel eens na het avondeten terug Maria Goretti overleden MACERATA, 9-5. De Italiaan Allessandro Serenelli die in 1902 de later heilig verklaarde Maria Goretti vermoordde, is woensdag op 88-ja- rige leeftijd in een klooster te Ma- cerata overleden. Maria Goretti was elf jaar, toen zij werd doodgestoken door de toen 20-jarige Sex-enelli die haar wilde aanranden. In 1950 werd zij, in te- genwoordgheid van haar moorde naar, heilig verklaard. Na het uit zitten van een gevangenisstraf van 30 jaar ging Serenelli als tuinman .werken in het klooster van Macera- ta. Volgens de overlevering had Ma ria haar moordenaar vergiffenis ge schonken, voordat zij de laatste adem uitblies. door Henk van Heeswijk naar haar kantoor, doch dat behoor de tot de zeldzaamheden. „Vader was natuurlijk de bovenste beste, maar hij had één fout: hij wilde te veel zelf doen. U weet, wal het re sultaat was. Ik ben een poosje op zoek geweest naar vakkundige en betrouwbare adviseurs. Die heb ik nu om me heen. Ik moet voor hon derd procent op ze aankunnen, dat heb ik ze verteld. Ze krijgen van mij een behoorlijk salaris, want dan wil ik niet krenterig zijn. Eén voor één hebben ze meer dan ik, want ik heb voor mezelf niet zoveel nodig. Ik heb ook nog een man, die een groeiende praktijk bezit". Ze keek even naar Willem, die rustig zat te luisteren. „En hoe loopt het nu?" Lettie keek verbaasd. „Hoe het loopt? Best natuurlijk. We zwemmen in de orders. Er zijn gelukkig geen personeelsmoeilijkheden. Overigens, ik ben toch van plan de afdeling houten speelgoed langzamerhand te liquideren. We leven in de eeuw van de plastic. Elke dag krijg ik nieuwe offertes binnen van fabriekjes, die weer wat hebben uitgedacht. Als het me lijkt koop ik het". „En je import-afdeling?" „Die staat nu onder Bruinsma. Hij heeft jaren gereisd in dat Duitse spul. Het is hem wel toevertrouwd. Overigens, ik ben van plan om van het najaar zelf een paar dagen naar Neurenberg te gaan. En misschien in september naar de Leipziger Messe. Vader had het er al over, dat je daar soms heel goedkoop mooi speelgoed kon aantreffen. Als hij in leven was gebleven, zou hij dit jaar naar de voorjaarsbeurs zijn gegaan. Daarom zal ik van 't najaar maar eens achter hel gordijn gaan kijken". (wordt vervolgd) WESTERSCHOUWEN, 8-5. Op de agenda van de raadsvergadering van maandag 11 mei (vandaag), staat een 15-tal agendapunten. E'en voorstel komt ter tafel over het aangaan van gedoogrecht-over- eenkomsten i.v.m. de aanleg van rioolleidingen in het Zuidweg ge bied. De gemeente houdt zich dan aan een aantal voorwaarden waar onder eventueel betaling van gewas- senschade, betaling van f 1 per riool in een perceel, herstelling van drain- reeksen enz. Deze overeenkomsten zijn reeds aangegaan met D. H. Tim- mers, J. J. Goudzwaard, N. v. d. Zande, M. S. J. Blom-Fokker en L. J. Blom, Diaconie Ned. Herv. Kerk Haamstede, J. Heij, R. H. M. Heij- van Veisen en P. A. v. d. Werf. Aan de heer W. v. d. Berge te Haamstede zal overgedragen worden het perceel aan de Zandweg sectie C no. 977, die dat reeds in altijd du rende erfpacht had. De prijs be draagt f 1007,75. De heer H. Bouw man, Dorpshuisstraat 2, koopt van de gemeente het naast zijn woning gelegen stuk grond groot 253 m-. voor f 15 per m-. Een voorbereidingsbesluit betref fende de gebieden Hoogenboomlaan en omgeving Hogezoom-Lagezoom KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kollum: Ph. J. Stout- jesdijk, Hellendoorn. Aangenomen de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Schalk wijk: E. Schroten, emeritus-predi kant te Harmeien. Ger. Kerken Beroepen te Genderen: kand. B. K. Breeman, Kampen; te Krimpen aan den IJssel: S. van der Veen, te Rotterdam en zijn echtgenote kan didate mevr. M. J. van der Veen- Schenkeveld (met bijzondere op dracht). /.al vastgesteld worden, evenals een zelfde besluit voor omgeving Ver- tonsweg. Groenewoudswegje en Groenoordswegje. Tevens zal vóór- overleg plaats vinden over de be stemmingsplannen Zeebad Nieuw Haamstede. Oude Moolweg en Schol- derlaan. Een schenking van f 2000 door n.v. Kavero zal door de gemeente dank baar aanvaard worden en bestemd voor het school- en instructiebad. De gemeente zal de weegbrug „Burghsluis" aldaar, overnemen voor f 7000. Door periodieke aftreding van het bestuurslid van de Stichting Dorps huis Renesse de heer A. Goossens. stelt het college voorin de volgende voordracht: I. L. C. Hoogerhuis, 2. J. C. Braber. Door de aanleg van een verbin dingsweg tussen Acacialaan en Lijs- terbesweg is 80 m- grond benodigd die de gemeente wil kopen van de heer H. J. Jimmink voor f 1 de mas sa. De aanleg van deze weg zal ge schieden door de heren J. A. v. d. Bijl en S. M. W. de Korte, overeen komstig de verleende vergunning. Amerikaanse kerken protesteren tegen het beleid van Nixon WASHINGTON, 9-5. De Ameri- kaanse Raad van Kerken, waarbij 33 kerken en geloofsgemeenschap pen met in totaal rond 41 miljoen leden zijn aangesloten, heeft woens dag krachtig geprotesteerd tegen president Nixons besluit Amerikaan se troepen naar Cambodja te zenden en het Witte Huis dringen verzocht te luisteren naar de grieven en de kritiek van de mensen die het niet met de regering eens zijn. Voor 55 jaar.... van Je Apollo-14 BRUINISSE. Voor de vereniging „Landbouwbelangen"trad de heer M. T. van Staalen te Dreischor op, met een rede over „De Nederlandse landbouw in de oorlog". ZIERIKZEE. Zaterdag een grote soirée-amusante met een optreden van de heer Pierre Leenhouts, Hol lands humorist en landweerman en met medewerking van het duo Smink. BUITENLAND (Japan). De Mika- do^van Japan heeft de mobilisatie van de Japanse vloot bevolen. SCHOUWEN. Het stellige bericht is er: de tram begint op 1 april te rijden! ZIERIKZEE (Advertentie). Onze collectie oorlogscoupletten bevat o.a. Het minnelied van Mona en Van 't sterfbed naar het toneel. ST. MAARTENSDIJK. Een 83-ja- rige weduwe had deze winter nog de opgewektheid om sokken te breien bestemd voor de landweer militairen. ZONNEMAIRE. De personele toe lage van den predikant alhier, ds. De Leur, is met het oog op de dure tijden, met 100 gulden verhoogd. ZIERIKZEE. De heer A. van As, zeemilicien, die hier als kustwachter dienst doet, heeft in zijn vrije uren de gouden koets van onze koningin van cederenhout vervaardigd. RENESSE. De rederijkerskamer „De watergeus" gaf een volksvoor stelling onder de zinspreuk „Alle be gin is moeilijk". De avond werd ver der opgeluisterd door muziek van enige leden van Luctor et Emergo. WASHINGTON, 9-5. De Ameri kaanse instantie voor lucht- en ruimtevaart, de NASA, heeft offi cieel het gebied van de Fra Mauro- krater als doelwit aangewezen van de maanvlucht van de Apollo-14. De lancering van de Apollo-14 met een bemanning onder leiding van Alan Shepard, zal naar voorlopig is vastgesteld, op zijn vroegst op 3 de cember geschieden. MARKTBERICHTEN Eierveilingen Barneveld Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld Aanvoer 1.284.930 stuks; stemming matig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 7,15-7,16: van 56-57 gram l' 7,62-8,04; van 60-61 gram f 8,07-8,36; van 64-65 gram f 8.54- 8,84. Eierveiling Barneveld Aanvoer 470.970 stuks; stemming matig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 51-52 gram f 6,99-7,41; van 56-57 gram f 7,98-8,41; van 61-62 gram f 8,25-8,84; van 66-67 gram f 9,09- 9.40. Belgische eieren later. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ca. 2.050.000 stuks; han del matig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 50-58 gram f -7.65-8,55, kg. prijs f 1,53-1,47; van 59-65 gram f 8,70- 9,75, kg. prijs f 1,47-1,50. Witte eieren 25 tot 50 cent per 100 stuks lager. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. In Nederland WO- nende Esten,, Hongaren, Letten, Oe- krainers, Poren en Tsjechen hebben eren demonstratie gehouden bij de Sowjetambassade in Den Haag tegen de blijvende bezetting en onder drukking van hun landen door Rus sische troepen. AMSTERDAM. De 20-jarige leer ling sternpelmaker G. v. B. uit Am sterdam heeft bekend de afgelopen maanden 23 winkeldiefstallen te hebben gepleegd. ACHTKARSPELEN. Bij een ver keersongeval in de Schepperstraat te Achtkarspelen is de vierjarige Anje Trijntje Havinga uit Buitenpost om het leven gekomen. Het kind kwam onder de voorwielen terecht van een naar rechts afslaande vrachtauto en overleed ter plaatse. ROTTERDAM. Rotterdam zal een nieuw waterproduktiebedrijf met een ermogen van 80 miljoen m:s per bouwen, naast het oude aan de Ho- ningerdijk, dat t.z.t. wordt gesloopt. De bouwkosten worden geraamd op 70 miljoen gulden. ZANDVOORT. Drie leden van dé reddingsbrigade in Zandvoort zijn ei- in geslaagd een 50-jarige Duitser be houden aan de kant te brengen. De vakantieganger had een zogenaamd duikerspak geleend om met een net te vissen naar garnalen. De vloed verraste hem echter, zijn duikers- pak liep vol water, waardoor hij in levensgevaar kwam te verkeren. MAANDAG 11 MEI. NED. I. Voor achten vanavond Coen Flink met de Scheepsjongens en de Waaier van Sevilla. Guanita hoort dat ze de dochter van een mar kies is, als kind gekidnapt. Ze wil samen met Pablo als verstekeling naar Cadiz vluchten. Na Hier en nu deel vijf van de Handelingen der Apostelen. Zacharias gaat Paulus op halen in Athene en samen vertrekken ze naar Jeruzalem. Daar wordt Pau lus voor de rechter gesleept, maar omdat hij voor de keizer gebracht wil worden brengt men hem naar RomeOm kwart voor tien is er Kijkkijk, waarin o.a. aafidacht voor een man die sigaren levert aan president Tito en een dame die cor respondeert met vele groten der aar de (waaronder minister Luns). Dan een gesprek met de schrijver van een studie over de kerk in de sa menleving, drs. H. D. de Loor. Ver volgens de samenvatting van de etappe Elsloo-Oploo en een les voor de huisartsen. NED. II. Scala en Coronation street in het voorprogramma van avond. Na het journaal Hier is Lucy. Lucy krijgt van haar kinderen een stukje rots als presse-papier, maar er zit goud in dus ze wil er dolgraag meer van hebben. Daarna een nieu we serie van de Tsjechische t.v., Uit berekening. Het is een Praagse kro niek uit de tweede helft van de ne gentiende eeuw naar een roman van Vladimir Neff. Voor de actualiteiten rubriek Achter het nieuws, leest Simon Carmiggelt een kronkel. Dan nog Methodiek van de burgerschaps vorming, waarin de schijnwerper op de krant wordt gericht. DINSDAG 12 MEI. NED. I. De eerste aflevering van Bruintje Beer, als het beest de kij kers bevalt denkt de KRO er een serie van te maken. Verder Daktari, Struisvogeleiereru Na het journaal Vanavond in Nieuwspoort, Jacques Grijpink, Ad Langebent en Ed van Westerloo ontvangen weer actuele figuren. Andy Williams zorgt daar na voor vermaak. Hij ontvangt o.a. de humorist Don Knotts, Ray Char les, Mama Cass Elliott, en the Creedence Clearwater Revival. Dan de heren van Zichem, de serie ge baseerd op verhalen van Ernqst Claes. We maken kennis met de oude stroper Wannes Raps, pastoor Munte en de jonge Lewie. Het wordt in sappig Vlaams op de planken ge zet en tot ontsteltenis van de Belgen .ondertiteld. De KRO heeft voorlopig tien afleveringen aangekocht. Na het laatste nieuws nog wielrennen en Ruimtelijke ordening. MAANDAG 11 MEI. NED. I: 10.45 Walter and Connie; 11.10 Notre ville; 18.45 Fabeltjes krant; 18.51 Reclame; 18.55 Nieuws; 19.00 Reclame; 19.04 Scheepsjongens van Bontekoe; 19.13 De waaier van Sevilla kl.; 19.55 Reclame; 20.00 Journaal; 20.15 Reclame; 20.20 Hier en nu; 20.45 Handelingen der apos telen kl; 21.45 Kijkkijk; 22.35 AKV '70; 22.45 Journaal; 22.50 Wielrennen 22.55 Nascholing huisartsen. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.51 Reclame; 18.55 Nieuws; 19.00 Recla me; 19.04 Scala; 19.30 Coronation street; 19.55 Reclame; 20.00 Nieuws; 20.15 Reclame; 20.20 Hier is Lucy 20.45 Uit berekening; 22.10 Simon Carmiggelt; 22.15 Achter hel nieuws 22."55 Journaal; 23.00 Methodiek van de burgerschapsvorming. DINSDAG 12 MEI. NED. I: 10.45 Verkennen en ont dekken; 11.10 let wiet wijt... de wereld; 11.35 Notre ville; 18.45 Fa beltjeskrant; 18.51 Reclame; 18.55 Nieuws; 19.00 Reclame; 19.04 Bruin tje Beer kl.; 19.06 Daktari kl.; 19.55 Reclame; 20.00 Journaal; 20.15 Re clame; 20.20 Vanavond in Nieuws poort; 21.10 De Andy Williams show kl.; 22.00 Wij, heren van Zichem; 22.55 Journaal; 23.05 Ruimtelijke or dening; 23.50 Wielrennen. MIAMI (Florida). Een groep van twintig mensen, die onder auspiciën van de P. C.-Stichting een reis door Amerika maakt, heeft de herdenking van de 4e mei bij het monument „De fakkel der vriendschap" in Miami meege maakt. Namens de groep werd een krans van rode en witte bloemen gelegd door mevr. Koning uit Amstelveen en de politieman B. Draayer te Almelo. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant18.51 Reclame; 18.55 Nieuws; 19.00 Re clame; 19.04 Scala; 19.30 Het woord der natuur; 19.55 Reclame; 20.00 Journaal; 20.15 Reclame; 20.20 Pey ton Place; 21.10 Voor de vuist weg; 2?.10 Televizier; 23.00 Journaal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 7