DE KEURSLAGERS Westhoek stak zich in week tijds in een nieuwe groene jas „Harde pornografie" mag niet in sex-boetieks Als liet met Pinksteren óók maar van de KEURSLAGER is! 2,18 STREEKNIEUWS Bloesemweelde op Bnrghse Ring De kerktoren te Burgh in de bloesems. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). 1IAAMSTEDE/BU RG1I, 10-5. De feestelijke week die achter ons ligt betekende niet alleen voor de mens een ondergaan van vele vreugde volle belevenissen, zoals het bevrij dingsfeest, de Cuproes en Hemel vaartsdag, dcch ook dc natuur liet zien waartoe het in luttele dagen in staat is. Was het ir. het begin van de weck alle hout nog met een soort grauw sluier overdekt, plotseling begon het leven in de bomen en planten en kortom alles wat leeft in de natuur, spatte zijn eerste groen naar buiten. Eén der oorzaken daarvan was de temperatuur die ondersteund door een week van zen de twintig graden bereikte en dat was ruimschoots vol doende om de sluimerende natuur waker te schudden. Het was tot dan toe heel voorzichtig gegaan, omdat het veel te kcude weer een verdere ontwikkeling aan banden legde. Zelfs de eerste spinazie, keurig op rijtjes in. de groentetuintjes gezaaid, kreunde onder het koude geweld, doch kreeg vorige week, onder steund door warme zonnestralen de kriebels en joeg omhoog. De andere planten, van groot tot klein profiteerden mede van de 5 dagen warmte en of het nu onkruid of beter kruid was, de groene kleur overmeesterde in een paar dagen de Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. Demonstranten te gen de oorlog in Vietnam hebben vrijdagmorgen een deel van het na tionale hoofdkwartier van het Ame rikaanse vredeskorps bezet, dat slechts twee blokken verwijderd, is van het Witte Huis. MUNCHEN. Tijdens een mars door München uit protest tegen de Ame rikaanse interventie in Cambodja hebben betogers stenen gegooid naar kantoren van Amerikaanse banken en reisbureaus. CHERBOURG. De Russische ad miraal Michaylin heeft op een pers conferentie in Cherbourg ontkend dat de Sowjet-Russische Oostzee- vlcot bij de recente vlootmanoeuvres van de Russen op de Atlantische oceaan een onderzeeër heeft verlo ren. ANSBACH. Een Amerikaans een- motorig vliegtuigje is met twee mi litairen verongelukt. Het sloeg te pletter op de weg tussen Petersau- rach en Langenloh bij Ansbach in West-Duitsland. De twee inzittenden waren op slag dood. Op het moment van het ongeluk bevond zich nie mand op de weg. BERLIJN. In aanwezigheid van ongeveer 20 generaals en hoge offi cieren van het Sowjet-Russische le ger is vrijdag een kans gelegd bij het gedenkteken van de Sowjet- Russische soldaten die in de tweede wereldoorlog zijn gevallen. TEL AVIV. Guerrillastrijders heb ben vanuit Libanon opnieuw twee aanvallen gedaan op Israëlisch grondgebied. Daarbij werden zes Is raëlische militairen gewond, vier ten noorden van Metulla in Opper-Ga- lilca en twee in westelijk Galilea. PRAAG. Voor hel eerst sinds vijf- licn jaar zijn de in Praag geaccredi teerde westelijke correspondenten niet uitgenodigd voor de grote tra ditionele receptie die president Svo- boda geeft in het kasteel van Praag ter gelegenheid van de Tsjechosio- waaksc nationale feestdag. WASHINGTON. Een groep demo cratische en republikeinse congres leden gaat een nationale campagne voeren om steun te krijgen voor een wettelijke maatregel tot slopzetting van de uitgaven voor alle Ameri kaanse militaire activiteiten in In do-China. kale giond. Er is zelfs al een heester die uitgebloeid is want het Chinees klokje heeft haar prachtig geel al verwisseld voor een bruine kleur. Het prachtige lila van de Japanse Sierkers overheerst in verschillende tuinen en het is alleen maar jammer dat deze tere kleur cok zo snel te loor gaat. Nauwkeurige toekijkers konden elke morgen bij het opstaan consta- KARATSJI. De staatshoofden van Pakistan, Pcrzic en Turkije hebben er bjj president Nixon en de Russi sche premier Kesygin op aangedron gen hun „onmiskenbare grote in- vlced" te gebruiken om tot een snel le terugtrekking van de Israëlische troepen uit de bezette Arabische ge bieden te komen. teren dat het wintersuitzicht ver- mirderde en langzaam maar zeker kroop ieder huis weer in zijn beken de zomerse groene schulp. Het blad spcot als het ware het hout uit en tooide de Schouwse Westhoek met een kleur green waarvoor nog geen raam is gevonden omdat het maar enkeie dagen zo blijft om dan al over te gaan naar het „gewone gioen". De perebomen, drastisch in aantal gedund, al lang voorzien van ontel- taie bloemknoppen veranderden in enkele dagen in een prachtig wit dat juist op zondag het hoogtepunt be- ïeikte. De kern Burgh met zijn ge meenteperen is nu een van de mooi ste dcipjes geworden. Zo te zien gaan deze week ook de appels bloei en en Pinksteren kan dan bogen op een paar mooie bloesemdagen, hoe wel het areaal drastisch is verkleind dcor de vele boomgaarden die ge rooid zijn. Hoe wonderlijk het met de nat uit gesteld is na de veel te lang aan houdende koude blijkt wel uit de tulpen die eveneens in volle bloei staan. Vroege, darwin- en late tul pen staan allen tegelijk in bloei ter wijl bij een gewoon of normaaljaar tussen deze groepen zeker een paar weken zit. Een vreemd voorjaar dat van 1970 en het zal in de historie ge boekstaafd worden als een der koudste en langst aanhoudende van af het begin der weerkundige waar nemingen. President Nixon van de VS heeft een diepgaand onderzoek golast door het Amerikaanse ministerie van justitie naar het doodschieten van vier studenten van de universiteit van Kent door leden van de Natio nale Garde van de Amerikaanse Staat Ohio. Er zullen steeds meer DEN HAAG, 9-5. Namens de offi- cier van justitie, mr. dr. H. van 't Veer, heeft de Haagse zedenpolitie de handelaren in sexbladen en zo genaamde contactbladen gewaar schuwd dat dezen de kans lopen te worden vervolgd als zij na medio mei bladen verkopen met foto's en andere afbeeldingen, die tot de „har de pornografie" worden gerekend. Hieronder wordt op grond van een arrest van het Amsterdamse ge rechtshof verstaan het op schaamte loze wijze uitbeelden van de ge slachtsdaad of geslachtsdelen. Dit heeft de chef van de afdeling zeden- en kinderpolitic, commissaris A. H. W. W. van der Vegt, vrijdag middag in Den Haag op een pers conferentie over het pornografiebe- leid van de politie meegedeeld, me de namens mr. van 't Veer en in aanwezigheid van de chef van de zedenpolitie, hoofdinspecteur A. Oost De officier van justitie, na afloop gevraagd om een onderhoud, kon Te Scharendijke expositie over periode 1940-1945 SCJIARENDIJKE, 10-5. In Scha- icndijke heeft men, evenals in enke le andere plaatsen een tentoonstel ling cpgev.et ever dc Tweede We re ldeorlog. De expositie was georga niseerd deer leerlingen van de Christelijke Lagere School in sa- /jnm jV«*f rrl,sl:i. twrrrle secretaris run ile Rn: sis( he ambassade in Den Haag. 1 era der Russische diplo- - door de Nederlandse re- negens spionage lijn uilge- menwerking het hun hoofdonder wijzer de 'heer M. A. de Vries. De heer De Vries vertelde dat tij dens een klassegesprek over de oor log het tentoonstellingsidee geboren werd. Vijf leerlingen vormden ver volgens een commissie, namen dc organisatie op zich en verdeelden het werk. Ze hebben zich met ijver van hun taak gekweten, want er was heel wat interessant materiaal te zien op de expositie in de Christe lijke Lagere School. De heer De Vries zei dat zijn leerlingen dan ook zelfs familileden en kennissen ver weg hadden ingeschakeld. Het mu seum voor Gorlogsdocumentatie stelde Duitse affiches beschikbaar en de Oorlogsgravenstichting foto's van Nederlandse erevelden. Verder lag er een oorlogsherinneringskruis en waren er exemplaren van de on dergrondse bladen Het Parool en Je Maintiendrai en natuurlijk bonkaar ten en persoonsbewijzen. Een curi eus onderdeel van de tentoonstelling was een genummerd exemplaar (verzekerd) van het Geuzenliedboek, waarin staat: „Dit boek werd uitge geven en gedrukt tijdens de Duitse overheersing in Nederland. En ver kocht ten bate van de slachtoffers der nationaal socialistische tyrannic Alle exemplaren zijn genummerd het eerste exemplaar is aangeboden aan dc koningin". Zelfgemaakt graan- cn lijnkockmolcn een oor logsstrijkijzer cn noodkacheltjes ga ven een beeld van het povere com- foi I in die tijd. Granaten en ba jo netten brachten het geweld dichtbij. Botermalse RUNDERROLLADE 500 gram 4,98 Verrukkelijke MALSE ROSBIEF 500 gram Keimagere BIEFLAPPEN 500 gram Zo goed als „becnloze" KARBONADE 500 gram vanaf 5,78 5,98 3,68 100 gram Echte gerookte ham 1,15 100 gram Gekookte achterham 1,28 100 gram Ardenner Paté0,78 VERSE WORST 500 gram 2,48 Gepaneerde SCHNITZELS 0,95 Voor soep: Lekkere OSSESTAART 500 gram 1,88 VARKENSROLLADE 500 gram vanaf 4,68 De gehele week: MAGERE SPEKLAPJES 500 gram U bent (niet alleen met Pinksteren) van harte welkom b(j s auto's komen AMSTERDAM, 10-5. Er zijn thans meer dan 200 miljoen voertuigen op de wereld, waarvan meer dan 170 miljoen privé auto's. Het zijn al dui zelingwekkende getallen, die echter nog in het niet vallen bij de ver wachtingen voor het jaar 2.000, wan neer het aantal voertuigen zeker verdubbeld moet zijn. Die verwach ting is van lord Chesham p.c., voor zitter van de Koninklijke Automo bielclub van Groot Brittannië. Na mens de afwezige lord Chesham werd die voorspelling door zijn me debestuurslid M. J. Limb uitgespro ken op het in het RAI Congrescen trum in Amsterdam begonnen con gres van de Internationale Federatie van Automobieldeskundigen. dit verzoek niet meer inwilligen, omdat hem inmiddels de vragen van het Kamerlid mr. Cammelbeek had den bereikt en hij als ambtenaar eerst het antwoord hierop aan mi nister Polak van justitie wenst uit te brengen. Uit de toelichting op de perscon ferentie, bleek, dat in ons land het aantal sexbladen hand over hand toeneemt, evenals het aantal sex- boetieks. Niet alleen beconcurreren de uitgevers van bladen elkaar, het aantal verkooppunten wordt zozeer uitgebreid, dat daaronder ook al ta bakswinkels vallen. Deze ontwikke ling is vooral gestimuleerd, nadat in Denemarken men de pornografie heeft „vrijgelaten". In de Neder landse sexbladen gaat men nu ook steeds verder. De Haagse politie beeft niet anders gedaan dan de handelaren laten weten, dat men bijzonder dicht bij de grens van het toelaatbare is of misschien wel al verder is gegaan, aldus de politie. ZIERIKZEE Schoeiselpraatje op C.P.B.-vergadering De Chr. Plattelandsvrouwen Bond vergaderde onder leiding van de presidente mevr. S. P. op 't Hof de Rijke te Zierikzee. Na opening op de gebruikelijke wijze hield de presi dente een korte meditatie. Enkele huishoudelijke zaken werden afge daan. In de vakature ontstaan van uittreden van mevr. De Boer-Traas werd voorzien door verkiezing van mevr. De Jonge-van Mourik teNieu- werkerk. De datum voor de picknick in de Domeinen zal nog nader be kend gemaakt worden. De presidente attendeerde nog eens op de cursus: „Variaties bij de broodmaaltijd", die in de maanden september - oktober wordt gehouden. Hierna sprak de heer Boerse te Den Haag over het onderwerp: „Onze voeten en goede schoenen". Onze voeten zijn belangrijke instrumen ten. Vijf en dertig duizend maal per dag worden er voetstappen gelopen en daarom moet de huid in goede conditie zijn. De heer Boerse ver telde iets over willekeurige en on willekeurige zenuwen en drong er op aan eens per maand de voeten extra te laten verzorgen door een pedicure. De nagels van de voeten moeten vierkant worden geknipt. Wisselbaden zijn aan te bevelen, maar toevoeging van soda aan het badwater is niet goed. Gesproken werd verder over elastieken kousen en zwachtels, die op doktersadvies dienen te worden gebruikt. Een goe de houding en daarop afgestemde oefeningen zijn nodig. Uiteraard is goed schoeisel belangrijk. Zware personen kunnen het beste veter schoenen nemen; bij de pumps moet men letten op een goede hakhoogte. De gehele dag op pantoffels lopen is slecht; afwisseling van schoeisel is goed. Allerlei schoeisel was te be zichtigen in een stand van de firma Verton. Tot slot onderlijnde de heer Boerse nogmaals de noodzaak van goed on derhoud der voeten, daar zij het ge hele lichaam moeten dragen. Nadien beantwoordde hij verschillende vra gen. De presidente dankte de spre ker en bood hem een pot sigaren aan. In de dank werd ook de expo serende firma betrokken. Daarna richtte de presidente zich tot de scheidende penningmeesteresse me vrouw De Boer-Traas. Zij werd dank gebracht voor alles, wat zij in het belang van de C.P.B. had gedaan. Als blijk van waardering ontving zij een bloemstuk. Hierna werd de ge zellige avond gesloten. RENESSE De evenementenlijst Aan de reeds eerder gepubliceerde door V.V.V. „Renesse Vooruit" opge stelde eveneméntenlijst voor het zo merseizoen .diénen nog de volgende evenementen te worden toegevoegd: 28, 29, 30 en 31 juli: campingvoet- baltocrnooi; 29 juli: optreden van zanggroep uit Wuppertal en kinder koor te Zierikzee. KERKWERVE Uitslagen spelen Bevrijdingsdag Hieronder volgen de uitslagen van dc spelen op de Bevrijdingsdag: Uitslagen Kinderspelen. Meisjes 6 en 7 jaar (vlaggetjes plan ten cn kruiwagenrace): 1. Je van IJscldyk; 3. Ellen Boot; 3. El y Sire) Jongens 6 cn 7 jaar (kruiwagenrace cn vlaggetjes planten): 1. Martin den Boer; 2. Peter de Jonge; 3. Jan v. d. Velde. Meisjes 8 en 9 jaar (vvns ophangen en balgooien): 1. Agnes Boot; 2. Nel- leke den Boer; 3. Lianne Boot. Jongens 8 en 9 jaar (balgooien en zaklopen): 1. Kees Lemsom; 2. Han van IJsseldijk; 3. Alfred Meerdink. Meisjes 10 en li jaar (korfgooien en lepelloop): 1. Jaqueline Roskam; 2. Tonny de Waaij; 3. Conny Muller. Jongens 10 en 11 jaar ,zeil kruipen en korfgooien): 1. Wil Bijl: 2. Leen Boot; 3. Rien v. d. Sluijs. Meisjes 12 jaar en ouder (zaklopen en balgooien): 1. Lies v. d. Bosse; 2. Cathy de Bil; 3. Piëta Beije. Jongens 12 jaar en ouder (zaklopen en bal schieten): 1. Kees den Boer; 2. Leen Post; 3. Peter v. d. Panne. Gecostumeerd korfballen. 1. José v. d. Wekken; 2. Ali Brouwer; 3. Cathy de Bil;».4. P. v. d. Panne 5. Joke de Bil; 6. Tonny de Waaij; 7. Cor de Waaij; 8. J. Francke. Versierde auto's. 1. M. H. Jonker; 2. P. Berrevoets; 3. Jch. v. d. Berg; 4. B. Neele. Versierde fietsen. Eerste prijs: Ali Brouwer en Rien v. d. Ouden. Tweede prijs: Marijke de Ruijter, Martin den Boer, groep v. d. Sluijs. Derde prijs: Tonny de Waaij, Jan Francke. Ringsteken. 1. Arjaan v. d. Hoek; 2. Maaty den Boer; 3. Wim Berrevoets; 4. Clazien v. d. Velde; 5. Daan Viergever; 6. Kees den Boer 7. Janny de Kok. Puzzelrit bromfietseii. 1. Marien v. d. Hoek; 2. Rien den Boer; 3. Marius Viergever; 4. Leen de Kok; 5. Riet Rotte; 6. Janny de Ruiter; 7. Hans Boot; 8. Nico Goe- degeburen; 9. Bouw Post; 10, Henk Fondse. Puzzelrit auto's. 1. Mevr. E. J. P. v. d. Hoek-Beije 4 strafpunten; 2. A. A. K. v. d. Hoek 27: 3. P. Hart 29; 4. M. H. Jonker 33; 5. G. VtL A. Kooman 33; 6. H. Keste- loo 36; 7. H. Boot 46; 8. W. v. d. Berg 46; 9. Mej. J. Post 55; 10. J. Kesteloo 56; poedelprijs S. Francke 208 straf punten. Versierde gevels. 1. A. R. Jonker; 2. S. Francke; 3. L. v. d. Berg; 4. J. C. Kesteloo. Zeskamp. 1. ploeg vrijwillige brandweer; 2. ploeg Bram Bevelander; 3. ploeg Matty de Jonge;' 4. ploeg Sam Hart. NIEUWERKERK Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der rijks politie te Nieuwerkerk, Schoolstraat 2, zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwer pen: bruine gevoerde bromfietswant (linker); witte gebreide meisjeshand schoen; rode kindermuts; blauwe ny lon kinderwanten; zwarte dames handschoen; heren polshorloge; plas tic zak met korrelkunstmest; groene regenbroek; step; portemonnee met inhoud. Prijswinnaars spelen leestdag Belangrijk punt van liet avondpro gramma van het vorige week gehou den bevrijdingsfeest, vormde dc prijsuitreiking. De prijswinnaars zijn de volgende: Zeskamp van twaalf tot en met vijf tien ja,ar: eerste prijs: M. Eerland-R. -van Klinken; tweede prijs: Lientje Cats-Karel van 't Hof; derde prijs: Ida Kik-A. v. d. Wekken; Ade dc Feyter-J. v. d. Berge; Eline Renticr- I-Ienk Goudswaard. In de groep van zestien tot vieren twintig jaar: eerste prijs J. Folmer- H. de Valk; tweede prijs: I. Folmer- A. van Gecsbcrgen; derde prijs: M. Hage-M. dc Valk; vierde prijs: Ada Papcveld-Cor van Putten. In de groep van vierentwintig tot. tnrhtig jaar: eerste prijs: mevrouw W. Talen-van der Pannc-Wim van Dijke; tweede prijs: Mevr. Fclius-de Braal-D. v. d. Wielen. Als winnaars bij het spel „Aardap peltransport", kwamen als gelijke prijswinnaars uit de bus: Jan Tiery, Jan Stins, M. de Valk, H. de Valk, A. van Geesbergen, John. Folmer. Als winnaars uit de deelnemende groepen met versierde wagens, e.d., die allen aan de dorpsoptocht hebben meegedaan, werden door de jury als prijswinnaars genoteerd: afd. Grote wagens: eerste prijs voor de wagen van „Gebroeders Bever", en de twee de prijs voor de wagen van de Pad- vindsters. Afd. wagens van middelbare groot te: eerste prijs „Vliegtuig RAF" van Rokus Visser; tweede prijs het werk stuk van de groep van Hans Lievense derde prijs „De Globetrotters" van de gebroeders Van Mourik. Voorts won het duo als „overle venden" van de hongerwinter een eerste prijs. Afdeling „versierde fietsen": eerste prijs: Irene Stoutjesdijk; tweede prijs Annemarie van Putten; derde prijs: Elly Kleemans; vierde prijs: Ria Da lebout; vijfde prijs: Louis Rentier. Afdeling versierde driewielers: eex-ste prijs: Annemarie Buyze. Afdeling versierde kinderwagens: eerste prijs: mevrouw Van Sluis- Jonker; tweede prijs: Joke Stoutjes dijk. Afdeling versierde steps: eerste prijs: J. Kik; tweede prijs: gezusters Stoutjesdijk; derde prijs: Henk Jan Schiettekatte; vierde prijs: Edith Da lebout; vijfde prijs: R. Visser. Afdeling „Individuelen": eerste prijs: „Geit", Ria Flikweert; tweede prijs Sneeuwman, Peter van Sluijs; derde prijs „Elfjes", gezusters Van Popering; vierde prijs: „De appeltjes van Oranje". De prijzen werden tijdens een spe ciale bijeenkomst op de avond van bevrijdingsdag in „Ons Dorpshuis" uitgereikt. RRTJINISSE ""WHi Collecte Hartstichting De te Bruinisse gehouden collecte voor de Hart Stichting heeft opge bracht f 1171,76. Nummering kandidatenlijsten De kandidatenlijsten voor de ge meenteraadsverkiezingen te Bruinis se kregen de volgende nummering: Lijst 1 Prot. Chr. Groepering; lijst 2 Partij van de Arbeid; lijst 3 Lijst van de Velde; lijst 4 Algemeen Be lang (VVD). Burgerlijke Stand GEMEENTE BROUWERSHAVEN Geboren: 1. Johanna Danielle, d. van J. D. Beuzenberg en M. A. van Almkerk; 2. Yvonne Karin, d. van R. de Boer en M. M. van der Bijl; Duncan, z. van P. J. Emck en M. L. van Zanden; 6. Jolanda, d. van L. I. van Nieuwenhuijze en J. S. Jonker; 14. Leendcrt Johannes, z. van A. Dalebout en J. Boot; Maria Janny (te Zierikzee), d. van J. de Jonge en L. C. Doorns. Overleden: 3. Adriaan Braber, 74 jr., echtg. van J. Malepaard; 3. Jaco bus van den Kommer (te Zierikzee). 75 jr., echtg. van G. C. Dreijer; 8. Cornelis van Beveren (te Zierikzee), 65 jr.. echtg. van A. J. Vos; 9, Nico- laas Anthonij Deïst (te Zierikzee). 82 jr.. echtg. van M. Vis; 10. Adriana van de Velde. 66 jr., echtg. van J. W. van den Bos; 11. Francina Paulina Amelunxen (te Zierikzee), 83 jr., wed. van C. M. Kosten; 25. Johannes Gerardus Goemans, 65 jr., echtg. van M. J. Lindenbergh; 28. Johanna Jobpa Kraak (te Zierikzee), 65 jr.. wed. van J. C. Fonteine. Gehuwd: 3. Gert Siesse, 27 jr. (Westcrschouwcn) en Adriana Fok ker. 22 jpr. (Brouwershaven); 3. Bar nardus Johannes van der Meer. 22 jr. (Brouwershaven) cn Gcertruida Picternella de Munnik, 22 jr. (Brou wershaven); 10. Johannes Marinus Franke, 22 jr. (Brouwershaven) en Lena Jansc, 22 jr. (Brouwershaven).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5