Succes voor „De Schouwse Ruiters" All-Ready werd ongeslagen kampioen ARAM EN DE BROEDERS DER KUST Nieuwerkerk heeft handje „Fifth of May" NIEUWERKERK. 5-5. Voor de ouderen begon was er op de avond van bevrijdingsdag in „Ons Dorps huis' een reeks van gezellige uur tjes met muziek van de blaaskapel „Oefening en Uitspanning" o.l.v. de heer A. Radewalt en een bandje o.l.v. Kees Steketee. De Nieuwerkerkse „muziek" zorgde voor enkele pittige nummers, waarna het repertoir van het bandje „The 5th of May" in première ging. Hun muziek was van het soort dat er direkt in ging. De heer J. Schiettekatte Pz., voorzitter van de Nieuwerkerkse Verenigingsraad, ver telde heel in het kort dat deze band, voordat deze voor de eerste keer op treedt, met veel moeilijkheden te kampen had gehad. Met de huidige bezetting: Kees Steketee, piano- elektronisch orgel; Koos Overbeeke, drumstel; Leo de Feijter, trompet; Lenie de Marei en Piet van Dongen, klarinet, heeft men slechts ruim an derhalve week kunnen repeteren. Het publiek nam even een afwach tende houding aan, doch binnen een fraktie van enkele seconden was het ijs gebroken. De eerste nummers die gebracht werden, bewerkte stukken van Exception (Hair), waren een leuke aanloop. Vervolgens kwamen KERKNIEUWS Bezoek kerkvisitatoren Ned. Herv. Kerk BRUINÏSSE. Ook de hervormde gemeente te Bruinisse krijgt bezoek van de visitatoren provinciaal en wel op heden (maandagavond). Visitatoren zijn: ds. P. A. L. Brink man, Schoondijke en drs. P. C. G. Vroegop, IJzendijke. Intrede kandidaat H. v. d. Heuvel te Nieuwerkerk Op 31 mei a.s. zal in de morgen dienst van ,10 uur de bevestiging plaatsvinden van kandidaat H. van den Heuvel, als predikant van de Nederlandse Hervormde Gemeente te Nieuwerkerk. De bevestiger zal ds. M. van den Bosch te Goes zijn. De intrededienst is gesteld op 2.30 uur. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lunteren: H. Jonger- den, Veenendaal; te Boven-Hardinx- veld: P. J. Bos, Ameide. Aangenomen naar Kats en Wilhel- minapolder: mej. A. M. Attema, kandidate te Almelo. Bedankt voor Vlissingen: H. J. Oudhof, Rossum. Ger. Kerken Aangenomen naar Almelo: J. van Loo, Marum, die bedankte voor Ap- pingedam; naar Leiderdorp: J. A. van Netten, Winterswijk. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Sliedrecht: A. Koers, Gorinchem; te Zwolle: G. v. d. Brink, Eindhoven. Ger. Gemeenten Bedankt voor Nieuw-Beijerland: D. Hakkenberg, Dordrecht. Ned. Herv. Kerk OOSTERLAND. In de maand april werd in de Ned. Herv. Kerk alhier het volgende gecollecteerd: voor de kerkvoogdij f 610,20, voor de diaco nie f 203,42, voor de Algemene Dia conale Collecte f 175,35 en voor de centrale verwarming f 140,02. nog meer bewerkingen, o.a. verschil lende van Handel en een vrolijke potpourri. Na hun optreden was iedereen enthousiast en het applaus was groot. Hierna kwam de blaas kapel weer op de planken. Tot slot werd gespeeld en staande gezongen twee coupletten van het Wilhelmus. Gemeenteraadslid S. Overbeeke sprak voorts een hartelijk woord van dank namens heel de burgerij tot de verenigingsraad en degenen die zorg hebben gedragen voor het welslagen en organiseren van heel de bijzondere dag. Hierna kwam de heer Capelle met zijn accordeon op het podium, die met zijn vlotte num mers de aanwezigen nog tot een dansje kon bewegen. Tot het aller laatste van deze avond was het be hoorlijk druk in „Ons Dorpshuis". VOETBAL Start Zomeravondvoetbalconipetitie heden (maandag) aan de komende competitie nog ge stegen en Wel door toetreding van „Die Gouwe" uit Noordgouwe en een tweede elftal van Toren Boys. ZIERIKZEE, 11-5. Heden (maan dag)» vond wordt een begin gemaakt met de nieuwe zomeravondvoetbal- ccir.petitie van het rayon Zierikzee. Voor de openingswedstrijd Rfjkswa- terstaat-Stella Boys, 19 uur te Zie rikzee, Zal de aftrap worden verricht dcor burgemeester D. YV. Kastelein. De aftrap in de strijd V.A.B.-Toren Boys 1, 19 uur te Serooskerke komt vcor rekening van burgemeester Eveiwün van Westerschouwen. Een spijtige zaak is dat het PTT- elftal, wegens gebrek aan spelers, moest worden opgeheven, temeer omdat er goede, herinneringen be staan aan deze symphatieke en sportieve vereniging. (De PTT'ers wonnen tweemaal de sportiviteits- wisselprijs.) Overigens is ondanks het afvallen van PTT het aantal deelnemers llalve competitie Dcor onderstaande verenigingen zal een halve competitie worden ge speeld, in totaal 55 wedstrijden: Die Gouwe, Ncordgouwe; Hartog P.V., Zierikzee; Kon. Zeelandia, Zierikzee; PZEM, Zierikzee; Rijkswaterstaat, Smit Bolnes, Stella BoysToren Boys I en II, VAB, allen te Zierikzee en Velocitas, Serooskerke. Gehoopt wordt op een goede be langstelling voor de wedstrijden die gespeeld zullen worden te Zierikzee, Serooskerke en Noordgouwe. Met de medewerking van alle spelers en scheidsicehters zal de komende competitie ongetwijfeld voor allen weer een prettige vrijetijdsbesteding kunnen zijn. Paaidensport OSSENDRECHT, 7-5. Op Hemel vaartsdag organiseerde de Landelij ke Rüvercniging „Sint George" te Osscndrecht een Internationaal Con cours Hippique, bedoeld als sluitstuk van de feestelijkheden ter herden king van dc bevrijding. VOETBAL VOETBAL K.N.V.B. Distirct Zuid I 4e klas H: Renesse-Oostburg 1-1; Walcheren-Zierikzee 3-2; RCS-Bier- vliet 1-1 (RCS kampioen); Noorman nen-Koewacht 8-0; Clinge-Hansw. Boys 6-1. Res. 3e klas C: Zierikzee II-Axel III 1-0 (Axel III degradeert); Vlis singen III-Middelburg III 3-3; Zeel- Sport II-HVV '24 II 1-1; Steenber gen II-Goes II 2-2; RCS II-Aliiance II 4-5. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas: IJzendijke-Hoofdplaat 2-2; Luctor-Schoondijke 1-0. 2e klas B: DFS II-Dreischor 1-6; Volharding-Renesse II 7-5; Cortgene -Hansw. Boys II 0-3; Luctor Il-Pa- trijzen 0-1. 3e klas C: Cortgene II-Zonnemaire II 0-2; Volharding II-Zierikzee III 4-4. Zaterdagcompetitie le klas: Zeel. Sport-MEVO 3-2; Arnemuiden II-Nieuwdorp 2-1; 's H. Arendskerke-Meeuwen II 4-1; Mid delburg V-Heinkenszand 1-1; VCK- Wolfaartsdijk 3-1 (VCK promoveert); Wolfaartsdijk-Meeuwen II 2-1. 2e klas A: DFS III-Bruse Boys 3-2; SKNWK-Rillandia II 6-1; Kloe- tinge II-Brouwershaven 0-1; Krui- ningen-WIK 0-1; Kapelle II-Duive- land 2-1; Wemeldinge II-WaardeO-4 3e klas A: Arnemuiden III-WIK II 1-1Schore-Duiveland II 7-0; Mid delburg VI-Apollo II 2-7; GPC- Wolfaartsdijk II 1-3; Nieuwland II- VCK II 4-0. 4e klas A: Bruse Boys II-Brou wershaven II 5-1; Colpl. Boys II- Wissenkerke II 2-9. KORFBAL Afdeling Zuid-West Rayon I 2e klas: Swift IV-All Ready 2-8; (All Ready kampioen). Rayon IV le klas: Brouwershaven-SKNWK 6-2; WIK-ZSG 5-2. 2e klas: DOSKO-All Ready II 2-5.- 3e klas: WIK II-DES 8-6. De Schouwse Ruiters namen ook deel aan dit concours. Plet viertal onder leiding van de heer L. M. Moermcnd behaalde hierbij de 2e prijs. Het hoogte punt op deze dag vormde de parade van alle deelne mende 8-tallen en 4-tallen. De route liep vanaf het concoursterrein door Woensdrecht langs het gemeentehuis en weer terug. Deze parade werd af genomen door de burgemeester en de voorzitter van het feestcomité. Onderweg waren juryleden opge steld die punten gaven voor de for matie van ruiters en paarden, toille- teren en correct lijden der ruiters. Het hoogste aaiital punten van alle 4-tallen behaalden de Schouwse Ruiters voor de keurige wijze van parade rijden en ontvingen daarvoor de grote zilveren Schelde-bevrijdings Trofee; een beker, geschonken door de gemeente Woensdrecht. Een grote eer voor de „Schouwse Ruitei-s". In de individuele dressuur klasse L 1' behaalde de heer A. J. Hanse op Revanche de le prijs en de heer J. W. van Oeveren op Avenir de 2e prijs. In de ind. dressuur klasse L 2 behaalde P. Klompe op Romeo de 5e prijs. HENGELEN Competitiewedstrijd HSV „Oosterschelde" gewonnen door 7-jarige Vorige week waren er weer 53 hengelaars aanwezig voor de derde competitiewedstrijd van de H.S.V. Oosterschelde. Deze wedstrijd, die plaats vond aan het strand van Wes- tenschouwen, bracht de hengelaars veel zon en vis. Dat de jeugd deze wedstrijd actief was, bewees de zevenjarige Marco van Schelven, door met 1154 pnt. als eerste te eindigen. De verdere uitslag luidt als volgt: 2. A. v. d. Welle 960 pnt.; 3. C. v. d. Werve 931 pnt.; 4. P. v. Heten 847 pnt.; 5. L. Fobbé 837 pnt.; 6. J. Holm 816 pnt.;_ 7. A. Schoeters 811 pnt.; 8. C. Steehouder 706 pnt.; 9. P. v. d. Werf 658 pnt.; 10. A. Mol 636 pnt.; 11. A. P. Kort 600 pnt.; 12. F. v. d. Broeck 517 pnt.; 13. J. Mol 515 pnt.; 14. J. M. Dekker 514 pnt.; 15. A. Broere 476 pnt.; 16. mevr. Cop- poolse 466 pnt.; 17. P. Coppoolse 440 pnt.; 18. C. Reyniers 401 pnt.; 19. A. de Vvieze 393 pnt.; 20. C. T. Bak ker 378 pnt. De zwaarste, vis werd gevangen door M. .van Schelven, een bot van 435 gram. SPORT KORFBAL ZIERIKZEE, 9-5. In de 2e klasse van de Zeeuwse Korfbalcompetitie is All-Ready I er zaterdagmiddag te Middelburg op overtuigende wyze in geslaagd om het kampioenschap te veroveren. Het nog benodigde ene punt werd ruimschoots gehaald want Swift IV werd door All-Ready I in Middelburg op royale wfjzc geklopt. Onder vrijwel ideale weersom standigheden traden beide ploegen aan en het zag er al direct naar uit, dat Swift het de Zierikzeese korf ballers niet kadoo zou geven want de oranjehemden zaten goed op de bal en de eerste aanvallen waren dan ook voor Swift. Nadat All-Ready de bal had overgenomen viel al na 5 minuten spelen de openingstreffer te noteren. Henk Vermeulen stond dicht bij de Middelburgse korf en schoot op fraaie wijze in. (0-1). Dit gaf de gasten moed en reeds twee minuten later profiteerde All-Ready handig van een misser in de Swift- verdediging. Henk Vermeulen speel de de bal handig over naar mevrouw Corrie Kloet-van Nieuwenhuize en deze bedacht zich geen ogenblik om keurig in te schieten. (0-2). Nauwe lijks twee minuten later doelpuntte All-Ready opnieuw. Piet de Ronde schoot van vrij grote afstand op de korf en de stand was 0-3. All-Ready bleef goed spelen en na 11 minuten schoot Leo Fonteine van dichtbij op nieuw in. (0-4). Pas na een kwartier spelen kreeg Swift een strafworp toegewezen, welke echter werd ge mist. Een kwartier daarna kwam Swift door een treffer van Kees Me- liefste aan een tegenpunt (1-4) en enkele minuten daarna misten de Middelburgers hun tweede straf worp. Nadat nog een doelpunt van de oranjeploeg was geannuleerd we gens lopen, kwam All-Ready in de aanval moeilijk los. Een doorbraak van Joop de Regt leverde bijna een doelpunt op en hadbeter lot ver diend. Pas na 35 minuten spelen bracht aanvoerder Rinus Kloet de stand op 1-5 en drie minuten later was het Henk Vermeule, die met een vlO méterschot het halve dozijn doel punten voor een 1-6 ruststand zorg de. Juist voor de rust had Swift nog haar derde strafworp gemist. 25. De Handelaar liet hen in zijn woning binnen, al was het dan ook onder ge smoorde protesten over overstelpend druk ke bezigheden en winstgevende zaken, die door dit oponthoud in verliesposten kon den ontaarden. Doch Tudor was er dc man niet naar om zich door deze geveinsde vriendschap te laten weerhouden en thans had hij Seewart de Handelaar een plan voor te leggen. „Wij zijn aangevallen door volgelingen van uw broeder, Seewart de Schuimer", begon hij kort. „Het schijnt ons daarom beter dat ik alleen uitzeil en dat Tamahia on Aram bij u achterblijven tot ik hulp ge zonden heb". „O. rle schande!" kreet'Seewart de Han delaar handenwringend. „De gedachte dat mijn eigen broeder zich niet ontziet mijn gasten aan Ie vallen, verbittert 'nijn hart lijk de beste alsem! Spaar de gevoelens van een wenend familielid en spreek de naam van deze onwaardige nimmer meer in mijn nabijheid uit". „Ik beloof het u", zei Tudor haastig, die dit allemaal niet zo belangrijk vond. „Ge hebt er dus geen bezwaar tegen dat mijn zuster Tamahia bij u haar intrek neemt. Vanzelfsprekend zal ik u, bij mijn terug keer. rijkelijk belonen". „Wie zou zich niet trots en gelukkig wa nen deze parel van zuivere schoonheid te herbergen!" kreet de Handelaar. „Het wondt, mij dan ook het hart dat ik helaas onmachtig ben aan uw verzoek te voldoen. Ik heb belangrijke zaken af te handelen cn zal mijn huis morgen reeds verlaten". „Il< wil ii dc baten van die zaken gaarne uitbetalen indien ge thuisblijft", zei Tudor korzelig. „Denk in het minst niet dat ik u niet Vertrouw, heer", galmde Seewart (le Han delaar Zalvend, „maar ziel de arend van do zee cr uil als do kostelijke paradijsvogel. wiens veren vele goudstukken waard zijn. Wie geelt mij de garantie dat gij mij inder daad betalen kunt?" „Dwaas!" beet Aram hem toe. „Weet ge dan niet dat deze man vorst is in zijn eigen rijk en méér goud bezit dan gij ooit bijeen hebt gezien. Hij isTudor, koning van Walas, en dit is prinses Tamahia!" Zelden is iemand zo snel van besluit ver anderd als Seewart de Handelaar. Als een voorbeeld van gedienstigheid smeekte hij zn' hoge gasten te blijven. Maar een wan trouwige geest had kunnen denken dal er iets gehuichel in die gastvrijheid school., indien hij hem later, in zijn eigen slaapver trek had horen mompelen: „Dus dal meisje is een prinses. Hel wil mij voorkomen dut prinsessen over het algemeen een batig los geld opbrengen wanneer zij ontvoerd wor den Na de hervatting kwam Swifl door een doelpunt van Hans Felius nog even terug (2-6). docht dat had in feite weinig meer te betekenen. Piet de Ronde miste nog een strafworp, doch Swifl deed even later hetzelfde Korte tijd daarna maakte De Ronde echter z'n fout ruimschoots goed door met een strak schot de stand op 2-7 vcor All-Ready te brengen. Swift mistte inmiddels haar 5e strafworp en in de 31ste minuut was het weer Piet de Rende die met een afgemeten schot de eindstand op 2-8 bepaalde. Direct na afloop weiden spelers en speelsters van All-Ready gecompli menteerd met het behaalde kam pioenschap terwijl de adspiranten van de -rood-zwarten - die voor deze gelegenheid mee naar Middelburg waren getrokken - voor de bloemen zorgde. In het clubhuis „Duyvelants Koffyhuys" was het kampioenselftal met het bestuur nog enige tijd ge zellig bijeen en werden de kampioe nen toegesproken door voorzitter K. T. Postma, die in zijn dank ook het vele werk van trainer A. C H. Wurth betrok. DOSKO I-Ali Ready II 2-5 Na een wat zwake start beginnen de reserves van All-Ready uit Zie rikzee nu wat op dreef te geraken en vrijdagavond moest DOSKO I er te Noordwelle met 2-5 aan geloven. Mevrouw Nelly Overbeek-Bouw- man gaf de Zierikzeeënaren de lei ding .(0-1) maar Frans de Vrieze slaagde, er al spoedig in om de ge lijkmaker in de mand te déponeren. (1-1). Met deze stand brak ook de rust aan. Na de hervatting kwamen de rood-zwarte gasten opnieuw te rug en door toedoen van Boukje Verloo werd 't al spoedig 1-2. Toen ny Hage doelpuntte opnieuw voor de gasten, hetgeen 1-3 betekende. Aan voerder Jaap van Klinken wilde ook daadwerkelijk aan de overwin ning meehelpen en hij zorgde daar om voor een 1-4 voorsprong voor All-Ready. Ook in de resterende speeltijd bleven de bezoekers de toon aangeven en Rinus van der Schelde bracht de stand op 1-5. Frans de Vrieze slaagcle er nogmaals in om een doelpunt voor DOSKO te laten aantekenen, doch verder kwa men de Noordwellenaren niet meer. De stand van de competitie ziet er thans als volgt uit: 1. L. Fobé 2036 pnt.; 2. C. v. d. Wer ve 1622 pnt.; 3. C.Steehouder. 1594 pnt.; 4. C. de Vrieze 1511 pnt.; 5. A. v. d. Welle 1370 pnt.; 6. P. v. d. Werf 1258 pnt.; 7. A. Schoeters 1215 pnt.; 8. M. van Schelven 1154 pnt.; 9. J. Dekker 1040 pnt.; 10. A. Mol 944 pnt. De volgende competitiewedstrijd vindt plaats op 26 juni in het Diepe Gat bij Ouwerkerk, terwijl verder zal worden deelgenomen aan de hen- gelconcoursen te Scherpenisse (18 mei) en Westerschouwen (23 mei). VOETBAL Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Het programma voor deze week luidt: Maandag 11 mei: Rijkswaterstaat- Stella Boys (te Zierikzee); V.A.B.- Toren Boys I (te Serooskerke). Dinsdag 12 mei: Kon. Zeelandia- Hartogs P.V. (te Zierikzee). Woensdag 13 mei: P.Z.E.M.-Smit- Bolnes (te Serooskerke). Donderdag 14 mei: Toren Boys II- Velocitas (te Serooskerke). Vrijdag 15 mei: Die Gouwe-Toren Boys I (te Noordgouwe); Kon. Zee- landia-Stella Boys (te Serooskerke); Hartogs P.V.-V.A.B. (te Zierikzee). Alle wedstrijden vangen aan om 19 uur. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" te Zierikzee Uitslag van de P.V. „Zierick" van de wedvlucht vanuit Chimay. Afst. 180 km. In concours 18!) duiven. Gelost 7.45 uur. Aankomst le duif 9.40 uur. Snelheid 1565 m.p.m. J. Snijders 1, 8. 14. 26; H. Merle 2, 34; H. v. d. Maas 3. 36. 41. 48; Jac. Verwijs 4, 6, 12, 15, 16, 23, 27; A. M. Berrevoets 5. 35, 45; P. Flik weert 7. 17, 24, 40; M. v. d. Wielen 9; F. Maijs 10, 25, 38; A. Hagesteijn 11, 15, 18, 31; I. J. v. d. Sandc 13, 20, 46; Jac. Stoutjesdijk 19. 30, 39; W. Dalebout 21. 28, 42; I. L. v. d. Maas 22. 29. 37; L. L. de Hooge 32, 44; A. J. Beeke 33; B. Visser 43. 45, 47. P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht op 2 mei vanaf Arras (B.), afstand 178 km. Gelost om 1 uür, aankomst eerste duif om 15.25 uur, laatste prijswinnende duif 16.34 uur. De uitslag luidt als volgt: J. Bal 1 en 21; H. van Noorden 2. 4, 9, 37, 52 cn 62; A. de Ruiter 3, 5, 11. 22 cn 34; A. de Koning 6, 16, 25 cn 32; J. van Boven 7 en 19; Abt'. IJzeienberg 8, 12, 31. 33 en 56; A. J. IJzeienberg 10, 26 cn 53; J. Quist 13. 24. 38, 58 en 60; Th. van Hekke 14; Ph. Steketee 15. 18, 20. 27. 28 en 35; B. de Ruiter 17, 39, 48 cn 63; J. Jumolct 23, 40. 55, 57 cn 61J. do Jonge 29. 64 cn 65; L. de Bruine 30 en 45; J. Folmcr 36. 49, 50 en 51; J. Kik 41Chr. Bal 42; C. Zon- dijk 11 en 46; B. Schol 47 en 59. Zierikzee UI veroverde het kampi oenschap van de derde klasse C, zondagvoelbal. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). TWEEDE KAMER Verpleegsterspensioeiieü DEN HAAG, 8-5. Bij het bepalen van subsidies van de Kruisvereni gingen voor 1971 zal voorrang wor den gegeven aan verbetering van de pensioenen van hen die in de maat schappelijke gezondheidszorg werk zaam zijn, aldus heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid, B. Roolvink, in antwoord op vragen van het tweede kamerlid me vrouw Verder-Smit verklaard. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. „Thank you Canada" is het thema waaronder Nederlandse emigranten, georganiseerd in het Dutch-Canadian Committee, deze maand in Canada het 25-jarig jubi leum van Nederlands bevrijding gaan vieren en dat zal o.a. geschieden met bazuingeschal van de kapel van de koninklijke luchtmacht. DEN HAAG. Prinses Beatrix zal op vrijdag 22 mei het nieuwe vor mingscentrum „Isselt" van de Stich ting Vorming Werkende Jeugd te Amersfoort officieel openen. DEN HAAG. De voorzitters van de P.v.d.A., de P.S.P. en de P.P.R.. de heren Vondeling, Burggraaf en Jur- gens en v vice-voorzitter Jongedijk van D '66, hebben vrijdagmiddag om half vijf op de Amerikaanse ambas sade in Den Haag een brief voor president Nixon over de oorlog in Indochina overhandigd. MAASTRICHT. Generaal Mark W. Clark, een van de bevelvoerders tij dens de tweede wereldoorlog van de Amerikaanse troepen in Europa, heeft donderdagmorgen een bezoek gebi-acht aan het Amerikaanse mili taire kerkhof in Margraten bij Maas tricht waar 8.301 Amerikaanse sol daten begraven liggen. BREDA. Op het Nonnenveld in de Bredase binnenstad is het in de nacht tot korte, vrij ernstige moei lijkheden gekomen tussen kabouters en buurtbewoners enerzijds en de Bredase politie aan de andere kant. AMSTERDAM. Van de 137 perso nen die de Amsterdamse politie bij de ontruiming van twee gekraakte panden en tijdens de rellen op be vrijdingsdag in de hoofdstad heeft gearresteerd, zijn er inmiddels al 83 vrijgelatén. SCHIPHOL. Als leider van een parlementaire delegatie, bestaande uit 17 leden van de Eerste en Twee de Kamer, is de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. F. J. F. M. van Thiel (KVP) vrijdagochtend van Schiphol gereisd naar Suriname. De delegatie zal hem dinsdag volgen. WOGNUM. De 4-jarige Johan P. Blank uit Wognum is in zijn woon plaats overreden door een passeren de personenauto, nadat hij plotse ling de Tramweg overstak. Het kind overleed kort daarna aan de opge lopen verwondingen. DEN HAAG. Het kamerlid Lems heeft de ministers van defensie en van justitie schriftelijke vragen ge steld over de executies van Neder landse militairen in de periode van 10-14 mei 1940. DELFZIJL.. Prins Bernhard heeft in Delfzijl een monument onthuld ter herinnering aan de tijdens de Duitse bezetting in Delfzijl opere- rende verzetsgroep „Zwaantje", in tegenwoordigheid van ondermeer overlevenden en nabestaanden van de verzetsgroep „Zwaantje". DEN HAAG. In het produktie- jaar 1968 - 1969 is de Nederlandse mengvoederproduktie met 7,4 pro cent gestegen lot 7,1 miljoen ton. Dit meldt het jaarverslag 1969 van de vereniging van Nederlandse meng voeder fabrikanten. HELDEN PANNINGEN. Hemels- vaartdag werd op het gemeentehuis te Helden Panningen door de korps commandant van het Nederlandse Rode Kruis, de heer Assink de acht ste ambulance wagen aan de kring Limburg overgedragen. APPINGEDAM. In Tsjamsweev, gemeente Appingedam, is de woning van de familie L. Rienscma geheel uitgebrand. De schade die op 40.000 gulden wordt geschat, wordt dooi de verzekering gedekt. DEN HAAG. Do totale binnen landse afzet van gedistillccvde dran ken heeft in 1969 242.000 hl ad hou der procent bedragen, tegen 224.300 hl in 1968. zo blijkt uit het ontwerp verslag 1969 van het produktschap voor gedistilleerde dranken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4