yi Bolletje AGENDA Amerikaanse wapens voor Griekenland? Aanslag op trein in West-Duitsland STi» it fcK NIEUWS ■fttceöjepïccwo: WASHINTON, 11-5. De Verenigde Staten hebben besloten na een on der bieking van drie jaar hun .'eve ringen van militair materieel, waar onder vliegtuigen, aan Griekenland te hervatten. Uil is zondag van goedingelichte zijde in Washington vernomen. Een belargrijke factor welke tot dit be- In Cambodja drie oorlogs verslaggevers vermist SAIGON, 11-5. Drie corresponden ten van Amerikaanse bladen worden sinds vier dagen in het oosten van Cambodja vermist. Zij waren per auto het Papagaaibpkgcbied inge trokken. In Saigon wordt als nage noeg zeker aangenomen dat zij in handen van de Vietcong zijn geval len. Het aantal verslaggevers dat sinds de interventie in Cambodja wordt vermist is hiermee gestegen tot dertien. sluit heeft geleid is de groeiende Russische invloed in het gebied van de Middellandse Zee. De Verenigde Staten zouden de formele bekendmaking van de her vatting willen ophouden tot de ver gadering van de Navo-ministerraad eind mei in Rctr.e, uit vrees de bondgenoten tegen zich in het har nas te jagen. Washington staakte de zending van belangrijke wapens naar Grieken land direct nadat in aprii 1967 in Athene het militaire bewind aan de macht kwam. Onderdelen en minder belangrijk materieel viel daar niet onder. Trein op drift BRUSSEL, 10-5. Zondagoch tend vroeg zijn bij de fabrie ken van de maatschap/jij ïlai- naut-Sambre te Montigny sur Mur bij Charleroi 17 met erts geladen wagons, ieder met een gewicht van 80 ton, op drift geraakt en een twee kilometer lange helling afgereden. Tien van de wagons zijn ontspoord waarbij er vier onherstelbaar vernield werden en zes zwaar beschadigd. Omdat de ont spoorde wagons een hoogspan ningsmast vernielden heeft men in de streek geruime tijd zonder stroom gezeten. Dat ongerief was pas verholpen toen e r een noodleidiug was aangelegd. Er hebben zich bij het treinongeval geen persoon lijke ongelukken voorgedaan. Wel is grote schade aangericht waarvan het bedrag wordt ge raamd op een kleine anderhalf miljoen gulden. MUNCHEN, 10-5. Bij Bamberg in Beieren is in de nacht van vrijdag op zaterdag een poging gedaan een sneltrein met 1.200 passagiers te la ten ontsporen. De Beierse politie maakte zondag bekend dat men op de rails zes rem- blokken, een stalen wig en een zwa re ijzeren staaf had gelegd. De po ging is mislukt doordat de locomotief de voorwerpen die nogal slordig \va- ren neergelegd, opzij slingerde. Jeugdbende opgerold CUYK, 9-5. Door de rijkspolitie van Cuyk is in het Land van Cuyk een jeugdbende opgerold waarvan de leden in leeftijd varieerden van vijftien tot negentien jaar. De hoofd daders, twee jongens uit Cuyk en twee uit Boxmeer, zijn ingesloten. Ze zullen vandaag (maandag) wor den voorgeleid aan de officier van justitie in Den Bosch. Tegen vijf andere jeugdigen is proces-verbaal opgemaakt. Verwacht wordt dat nog meer arrestaties zullen volgen. De jeugdbende had zich van 20 februari tot 5 mei jl. in en rond Cuyk schuldig gemaakt aap diverse inbraken in o.a. winkels, scholen en bedrijven. Van de serie inbraken hebben zij er 16 bekend DODELIJKE ONGELUKKEN BEST. Zaterdaavond reed de der tigjarige C. G. L. de Bresser uit Oir- schofc op zijn motorfiets met grote snelheid op de met automatische halve overwegbomen beveiligde overweg in de Oirschotseweg in Best tegen een passerende lege goe derentrein, die van Utrecht naar Eindhoven reed. De man was op siag dood. HAARLEMMERMEER-DEN HAAG. Het niet verlenen van voorrang bij het oprijden van een autoweg was, volgens de politie te Haarlemmer meer, de oorzaak van een ongeval met dodelijke afloop op rijksweg 4 nabij het klaverblad te Badhoeve dorp. Het ongeluk gebeurde zater dag. het slachtoffer was mevrouw S. C. van der Veer-de Groen uit Am sterdam. TILBURG. In de nacht van za terdag op zondag is in de Hasselt straat in Tilburg de 29-jarige mevr. M. van Lieshout-Lanslots uit die gemeente, moeder van zes jonge kinderen, verongelukt. EINDHOVEN. - Zaterdagmiddag hebben enkele arbeiders, die in het Eindhovense sportpark werkten, in het riviertje de Tongelreep het lijkje gevonden Van de driejarige Julia Deveny uit Aalst-Waalre. Het kindje werd al enkele weken vermist. TIEL. In de nacht van zondag op maandag is in het ziekenhuis in Tie! de 42-jarige H. Kakebeen uit IJzen- doorn overleden aan verwondingen die hij de nacht tevoren had opge lopen toen hij met zijn personen auto in de Molenstraat in zijn woon plaats tegen een stilstaande auto op reed. Het slachtoffer was gehuwd en had vijf kinderen. Succes voor de Boesiuaus DELFT, 10-5. De Nederlandse bal- lonvaarders Jacques Demenint (56) en de heer en mevrouw Boesman zijn zondag respectievelijk derde en vierde geworden in de 25ste inter nationale ballonrace', waaraan door ballonvaarders uit acht landen werd deelgenomen. Winnaar werd de En gelsman Brighton (32), die uiteinde lijk het dichtst bij de gemarkeerde landingsplaats in Delft aankwam. Volhardende fietser TANANARIVE, 10-5. De West- Duitser Walter Stolle, die zo ver mogelijk per fiets een reis om de wereld maakt, is zondag op Madagascar aange komen. Dit is het 113-de land dat hij bezoekt. Sinds hij elf jaar geleden zijn reis begon heeft hij tien rijwielen ver sleten. STUTTGART. De Auto Cl h Europa had het idee, de speelgoedfabrikanten hel S.O.S.-no. li" de aan le laten brengen op alle mode/getrouwe speelgoed-ziekenwagens, opdat, kinderen zo vroeg mogelijk dit uiterst be langrijke telefoonnummer in hun geheugen prenten. Steeds weer toch komt het voordat mensen die een ongeval willen melden of zelf in aar zijn, niet weten welk nummer zij kiezen moeten, om snel hulp in te roepen. Statenvergadering De staten van Zeeland komen in openbare vergadering te Middelburg bijeen op maandag 25 mei a.s. ZIERIKZEF Subsidies 1969 restauraties monumenten Ged. Staten van Zeeland hebben een overzicht verstrekt van de in 1969 verleende subsidies voor res tauratie van monumenten van ge schiedenis en kunst. Wat betreft Schouwen-Duiveland kwamen in 1969 de volgende panden voor een overheidssubsidie in de restauratie kosten in aanmerking: de Grote Kerk te Zierikzee; pand Verren ieuw- straat 32, Zierikzee; Korte St. Jan straat 12-14 Zierikzee; Nieuwe Ha ven 45, Zierikzee; Noordzijde 1, Brouwershaven; Havenpark 9, Zie rikzee;. Melkmarkt 13, Zierikzee; Melkmarkt 6, Zierikzee; Oude Ha ven 35, Zierikzee; Evangelisch Lu therse Kerk, Zierikzee; Nieuwe Ha ven 91, Zierikzee; Karsteil 1, Zie rikzee; Nieuwe Haven 53, Zierikzee; St. Jacobstraat 7, Zierikzee; Oude Haven 20, Zierikzee; Meelstraat'2 en Nieuwe Boogerdstraat 33, Zierikzee. M.S. „Stad Zieiikzee" Van R.T.M.-zijde vernemen wij dat in verband met de grote belang stelling voor de speciale boottochten op Hemelvaartsdag met het m.s. „Stad Zierikzee" over de Grevelin- gen naar de Deltawerken, deze vaar ten op tweede Pinksterdag (maan dag 18 mei) zullen worden herhaald. Doorgevaren wordt dan langs het strand van Goeree tot de haven van Ouddorp. Het vertrek vindt plaats vanuit de haven Scharendijke. De tarieven zijn sterk gereduceerd, om zoveel mogelijk streekbewoners als gasten in de gelegenheid te stellen deze interessante tocht mee te ma ken. Stadgenoot in „Eén van de acht" Onze stadgenoot de heer D. W. C. Gebraad is uitgekozen om in de vol gende VARA-uitzending „Eén van de acht" (6 juni) deel te nemen. Als lezer van de „Zierikzeesche Nieuws bode" gaat hij een gooi doen naai de prijzen. Geen Pinksterreis naar St. Hilaire Wij vernemen dat een voorgeno men Pinksterreis van de Kon. Har monie Kunst en Eer" en voetbal verenigingen „Zierikzee" en „ME- VO" geen doorgang zal vinden. In de praktijk blijkt de reis op ver schillende moeilijkheden te zijn ge stuit. met name kon „Kunst en Eer" geen volledig orkest op de bus zet ten en dirigent en resterende leden wilden uiteraard niet met een half orkest te St. Hilaire komen. Het is wel duidelijk dat uitwisselingsreizen heel vroeg moeten worden voorbe reid en zeer zorgvuldig opgezet, wil len de plannen gelukken. Collecte Ned. Hartstichting De collecte voor de Nederlandse Hartstichting, die in de week van 27 april-3 mei j.l. is gehouden, heeft het mooie bedrag opgebracht van f 2493,18. Alle gevers en geefsters- hartelijk dank voor hun spontane bijdrage aan het welslagen van deze collecte, alsmede de collectanten voor hun medewerking. De Nederlandse Hartstichting hoopt in de toekomst ook op u allen te mogen rekenen. Reconstructie Kadeweg De dienst Gemeentewerken heeft in opdracht van de gemeente Zierik zee het reconstrueren van de Kade- weg en het aansluiten van de aan grenzende Banninklaan opgedragen aan aannemer A. W. Wandel te Nieuwerkerk voor f 39.200. DRF.ISCHOR Nog trekkende vogels Merkwaardig genoeg zijn boven het Dijkwater de laatste tijd nog trekkende vogels waargenomen. In de week van 28 april-4 mei werden vijftig zwarte sterns gezien. Deze vogels worden op deze tijd van het jaar wel meer Waargenomen, maar nn varen hoi er opvallend veel. Ook de kemphaan liet zich zien in groep jes van acht tot twintig stuks. Ove rigens zijn de andere waar te nemen vogels ook hier wel aan de leg. broeden of hebben dit proces al ach ter de rug. Vorige week was er al een eend met poeletjes" achter zich aan. OOSTERLANI) Vertrek onderwijzeres Mej. Krijger, thans mevr. Gaal, die gedurende een reeks van jaren on derwijzeres was op de openbare la gere school alhier, en afkomstig is uit Goes, gaat dezer dagen ons dorp verlaten om nog enige tijd het open baar onderwijs te dienen te Zuid- hom (Gron.). Ongaarne ziet men de sympathieke onderwijzeres vertrek ken, temeer omdat er voor haar in de plaats nog steeds geen opvolgster kon worden aangetrokken, ondanks de verschillende oproepen van ge meentewege in verschillende bladen. 'Er schijnt momenteel meer vraag dan aanbod te bestaan bij deze tak van onderwijs. Opname radio-reportage OOSTERLAND. Op vrijdag 8 mei jl. werd op het fuitteeltbedrijf van de heer J. Stoutjesdijk Lz- aan de Ringweg alhier door de Ned. Chr. Radio Vereniging een reportage op genomen in verband met de precai re toestand in deze tak van bedrijf. De heer Stoutjesdijk, die voorzitter is van de afd. Zeeland van de Ned. Fruittelrs Organisatie (de N.F.O.) is tevens voorzitter van de werkgroep „Fruitteelt in nood", een groep ont staan door de noodsituatie in de fruitteeltbedrijven. De Ned. Chr. Ra dio Vereniging zal trachten de re portage op de televisie uit te zenden zo mogelijk op maandagavond 11 mei in het programma van „Hier en Nu" dat heden maandagavond om twintig over acht zal worden uitge zonden over de zender Nederland I. De mogelijkheid is overigens niet uitgesloten dat de reportage-uitzen ding in een volgende „Hier en Nu uitzending zal plaats hebben als het niet mogelijk blijkt één en ander op tijd gereed te hebben. BURGH Bejaardensoos op zee De leden van de bejaarden-sociëteit van Burgh maakten zaterdagmiddag een boottocht vanuit Burghsluis naar het nieuwe eiland in de Oos- terschelde. Hét gezelschap werd gé- varen door de rondvaartboot' „Wes- tenschouwen", kapitein de heer P. Krijger. Voor velen de eerste, maal dat zij op deze boot voeren en te vens de eerste maal dat zij iets van het eiland, dat praktisch geheel vol tooid is, aanschouwden. NIEUWERKERK Geslaagde expositie Van de zijde der initiatiefnemers en organisatoren van de expositie „De Tweede Wereldoorlog" vernamen wij dat deze tentoonstelling, die op 5 en 6 mei in het schoolgebouw van de „School met de Bijbel" aan de Molenstraat is gehouden, volledig is geslaagd. Ruim 400 bezoekers maak ten van de gelegenheid gebruik om te komen kijken, naar wat op een zeer overzichtelijke wijze was op gesteld. De expositie was verspreid over drie lokalen. De entreegelden komen ten bate van de oorlogsslacht offers. Geslaagden „Dol-fijn" bad Op 28 april j.l. zijn. een 37-tal leer lingen van het Duivelandse instruk- tiebad „Dol-fijn" te Nieuwerkerk op gekomen in het overdekte instructie- bad te MiddeJharnis om daar zwem- examen af te leggen voor diploma A. Slechts één deelnemer moest worden afgewezen. Voor zweminstructeur J. Groenenberg en diens assistente, me juffrouw J. Roks, betekende dit weer een mooie bekroning van hun werk De examencommissie bestond uit de volgende personen: de heer Van Bodegraven, official; diploma-consul: mevrouw Wagenaar-Weijermans en als zweminstructeur de heer J. Groe nenberg. De geslaagden zijn voor het diplo ma A: Afdeling dames: Nieuwerkerk: F. J. v. d. Wielen; Zierikzee: E. v. d. Berge, K. L. Ver ton, M. J. van 't Veer, N. L. van Donk, J. Ph. A. Louwerse, H. N. Knape. J. M. Asma, E. Schaap, J. W. Groenenboom, A. K. de Jager, A. E. P. Haneveer, G. J. Wenning; Brui- nisse: A. van Oeveron, C. Bal, H. Kloppc, A. de Ruiter, C. J. Koster, C. G. Nicuwersteeg, J. do Jonge; Ooste- land: F. E. Bul. W. v. d. Bos, A. J. S. Dalebout. J. C. Lems, A. v. d. Berge; Ouwcrkei k: A.-Zorgc, L. J. van Mou- rlk. Afdeling heren: Oosterland: G. Beije; Schudde- beuis: J. D. v. d. Hoorn, II. C. v. d. Maandag 11 mei Zierikzee Mondragon, foyer, 2.15 uur, afdeling Schouwen Plattelandsvrouwen. Nieuwerkerk Dorpshuis, 8 uur vergadering Dicp- vrieskluisvereniging. Haamstede Gemeentehuis, 7.30 uur, raad Wesler- schouwen. Dinsdag 12 mei Noordgouwe Reisje Plattelandsvrouwen, vertrek tijden Schuddebeurs 6.30 bij Mol, Noordgouwe 6.35 bij bushalte; Zon- nemaire 6.40 bij muziektent; Drei- schor 6.50 bij bushalte. Brouwershaven Jeugdgebouw, afd. Plattelandsvrou wenbond. Een fraai plaatje van de Zierikzeese Bagijnestraat vóór 1914. Men lette op de intacte stoephekken en de be groeiing op de achtergrond. Hoorn; Zierikzee: H. C. van Donk, J. A. Jumelet, P. J. Knape. E. J. Die- leman; Ouwerkerk: A. C. Boogerd, C. L. Bolijn. ZONNEMAIRE Opening meubelzaal Op woensdag 13 mei opent Paauwe meubelen in de middaguren een nieuwe meubelzaal met een receptie, in de middaguren een nieuwe meu belzaal met een receptie. RENESSE Opening warenhuis Op zaterdag 16 mei a.s. wordt het zeifbedienings warenhuis „De Bon gerd" aan de Hcogenboomlaan te Renesse gecpend. Ondernemer is de fa. C. Fennet te Renesse. MEUBELNIEUWS ZIERIKZEE. Nieuw aangeko men: bijzonder mooie leren clubs. Echt iets voor mensen met smaak en wat ruimere beurs, v.a. f 500,-. Leren bank stellen v.a. 1500,-. Bezoekt vrijblijvend „de meu bel shoivroom van Zierikzee Meelstraat 31. BOMBAY. In de Indiase staat Ma- harasjtra zijn in twee dagen van bittere gevechten tussen hindoes en mohammedanen vierenzestig doden gevallen. Uit de stad Bhiwandi is een stroom vluchtelingen op weg naar Bombay. ROTTERDAM. De 34-jarige op Curagao geboren timmerman Frank I., die in de nacht van 24 op 25 ja nuari zijn ex-vriendin Maria Zuid- meer (32) in haar huis agn de Hol landsestraat in Rotterdam door sti lettosteken om het leven bracht is vrijdagmorgen door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek (eis 5 jaar met aftrek). PARIJS. Het hoofd van de Noord- vietnamese delegatie by de vredes besprekingen in Parijs, Xoean Thoey zal maandag (vandaag) uit Parijs naar Hanoi vertrekken. Dit lieeft zjjn delegatie zondag meegedeeld. Men zei niet of Theoy voorgoed ver trekt of van plan is naar Parijs te rug te keren. WASHINGTON. Nederland heeft als enige NAVO-land fe kennen ge geven dat het besluit van president Nixon, Amerikaanse troepen naar Cambodja te sturen, steunt. Dit beeft de Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken, Elliot Richard son. zondag meegedeeld. ROME. Het Italiaanse persbureau Ansa meldt dat koning Constantijn van Griekenland, die in ballingschap in Rome Woont, de vorige maand het kolonels bewind in Athene verzocht heeft alle politieke gevangenen in Griekenland in Vrijheid te stellen. OP REIS BEVEILIGD door een reis- en bagage- verzekering NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Juwelenroof le Sliedreclit SLIEDRECHT, 10-5. Juwetcnro- vers hebben zondagochtend vroeg hun slag geslagen in Sliedreclit. Om vier uur waren twee straat klinkers door een etalageruit van de juwelierswinkel van Jac. Verhoef in de Kerkstraat geworpen. Vliegens vlug werd voor een waarde van ruim f 50.000 aan gouden sieraden, be staande uit ringen, armbanden en broches, en aan juwelen uit de eta lage gegrist. De daders zijn er met hun buit vandoor gegaan in een zwarte Opel Kaptein personenauto, die met draaiende motor voor het juweliersbedrijf stond geparkeerd. Deze wagen is later teruggevonden aan de Parallelweg te Sliedrecht en bleek gestolen te zijn in Nieuwer kerk a. d. IJssel. Het vermoeden be staat dat de juwelenrovers zijn over gestapt in een andere auto. Cydoi on over Portugal LISSABON, 10-5. Een cycloon waarin windsnelheden van 140 km. voorkwamen, heeft in Portugal aan zeven mensen het leven gekost. Er zijn enige tientallen gewonden. De schade loopt in de miljoenen. Vooral de kuststreek werd zwaar getroffen. KERKNIEUWS Extra zitting van Gereformeerde synode UTRECHT, 10-5, Het is de bedoe- ling, dat de gereformeerde synode eind augustus of begin september nog in een extra zitting byeenkomt om te spreken over de bezwaren, die vanuit kringen van verontruste ge reformeerden zijn ingebracht tegen enige theologische hoogleraren. Oek is besloten, dat nog een zit ting zal worden gewijd aan een rap port over de tuchtmaatregelen naar aanleiding van de leeruitspraken van 1942, die destijds hebben ge leid tot de stichting van de Vrij ge maakte Gereformeerde Kerken. Een eerste bespreking van dit rapport, dat voorstelt de leeruitspraken in te trekken en de tuchtmaatregelen on geldig te verklaren, ondervond veel kritiek, zodat het niet mogelijk bleek in de aprilzitting tot een be slissing te komen. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 11-5. Aangevoerd: 1547 dieren, t.w. 1186 runderen en 361 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,50-5,80, le f 4,60-5,15, 2e f 4,00-4,35, 3e f 3,75-3,95; stieren f 4,50-5,05; worst koeien f 3,70-3,80; slachtvarkens le f 2,50-2,60, 2e f 2,45- 2,50, 3e f 2,40-2,45; slachtzeugen f 2,00-2,15; zware varkens f 2,25-2,30. Runderen: aanvoer ruimer, handel stroef, prijzen onveranderd. Varkens: aanvoer groter, handel vlug, prijzen fijne varkens onveran derd, slachtzeugen hoger, enkele pri ma's boven notering. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2