Geslaagd programma oranjevereniging Ellemeet-Scharendijde STREEKNIEUWS Muziek, kinderspelen en „kinderstad" tijdens bevrijdingsfeest Brouwershaven Jeugd en ouderen te Kerkwerve beleefden een opgewekte dag Stakingen in Italië Voor 45 jaar. (PBffT) ZIERIkZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 8 mei 1970 Nr. 20398 Jeugd had groot aandeel in bevrijdingsfeest SCHAKENDIJKE ELLEMEET, 7-5. Begunstigd door het mooie weer werd door de Oranjeverenigin gen Scharendijke en Ellemeet een geslaagd bevrijdingsfeest georgani seerd. Een kleurrijke stoet van leerlin gen der lagere scholen uit Scharen- dijke en Ellemeet en van de kleu terschool uit Scharendijke en zelfs van nog jongere kleuters, trok 's mor gens met versierde fietsen, steps, karren enz. naar het gemeentehuis in Scharendijke, waar burgemeester S. Francke na een korte toespraak de prijzen uitreikte. De prijzen wer den'' als volgt toegekend: kleuters (meisjes) 1. Marjo Linders; 2. Conny den Haan; 3. Carolien Landman. Kleuters (jongens) 1. Marco Capelle; 2. kleuters Everaars-van Dongen; 3. René de Jonge, Meisjes klassen 1 en 2: 1. Erna Rin- gclberg; 2. Maatje bij de Vaate; 3. Jacqulinc Landman. Jongens klas sen len 2: 1. René Flohil; 2. Arie van der Linde; 3. Gerard de Voogd. Klassen 3 en 4 (meisjes): 1. Nelleke Geluk 2 en 3 Marietje Damen en Lia de Graaf. Jongens: 1. Gertjan Kunst; 2. Cor Kristelijn; 3. Jaap den Haan cn Jan Landman. Klassen 5 en 6 (meisjes): 1. Els bij de Vaate; 2. kinderen Sinjorgo; 3. Paula Barre voets. Jongens: 1. Hageraats; 2. Ka- rel van Iwaarden; 3. Jaap Verjaal. Kinderspelen Op het sportterrein te Scharendij ke werden hierna onder leiding van het onderwijzend personeel kinder spelen beoefend. Voor de kleuters- werden de prijzen als volgt toege kend: jongens 1. Johnie Elenbaas; meisjes Marjan de Bakker. In het gebouw van de chr. nat. school te Scharendijke kon een ten toonstelling worden bezichtigd van atributen uit de bezetting. Deze ten toonstelling was buitengewoon goed verzorgd en liet vele wetenswaardige dingen zien. Een in Canadees uni form gestoken leerling had de wacht betrokken bij de toegangsdeur. In de middag werd in Ellemeet een estafetteloop met hindernissen gehouden. Ook werd er een gecostu- meerde korf bal wedstrijd gegeven. De le prijs voor de leukste verkleed- In de noordelijke provincie Quang Nam in Zuid-Vietnam zijn 26 passagiers van een autobus om het leven gekomen, en vijf gewond, toen hun voertuig op drie km van Dai Loc op een landmijn reed. partij werd toegekend aan Annie Elenbaas en Marjan van den Hoek. Oi iënteringsrit Voor de oriënteringsrit welke in het begin van de avond werd gehou den bestond grote belangstelling. Het dorpsplein en de dorpsstraat te Ellemeet waren geheel met auto's gevuld. Toegekende prijzen hiervoor: 1. Gert Kooman; 2. W. J. Verjaal 3. J. van der Linde. De muziekvereniging „Muziek Veredelt" uit Scharendijke en omge ving gaf onder leiding van de driri- gent de heer J. Harthoorn verschil lende leuke nummertjes ten gehore van af de muziektent te Scharendij- ke. De oudexe jeugd vermaakte zich voor de rest van de avond bij de muziek van zelf meegebx-achte pla ten. HAAMSTEDE Oe propaganda-avond Vliegclub Een noodlottig misverstand in een verkeerd ter hand gesteld persstuk je, deed velen in de veronderstel ling verkeren dat deze propaganda- avonden op 6, 8 en 12 mei op het vliegveld zouden worden gehouden. Dit is echter niet juist want dit znjj de data waarop de advertenties moesten verschijnen. De propaganda-avond met dia's en andere wetenswaardigheden over het vliegen wordt gehouden op vrij dag 15 mei des avonds in het club huis op het vliegveld. WESTENSCHOUWEN Bekerwedstrijd „De Krabbe" In de vroege morgen van Hemel vaartsdag kwamen 27 „Krabbe"-le- den bijeen om te trachten elkaar de loef af te steken in de wei-phengel- sport. De vis deed dapper mee en er werd flink gevangen, daar aan de zeedijk bij de Westbout. Er werden 115 ondermaatse vissen en 52 bo venmaatse gevangen. De uitslag van deze eerste bekerwedstrijd was als volgt. 1. J. Hart 1061 pnt.; 2. P. v. d. Graaf 683 pnt.; 3. M. Wessels 677 pnt.; 4. P. de Rijke 574 pnt.; 5. M. H. v. d. Wielen 572 pnt.; 6. J. de Zoete 478 pnt.; 7. J. Tuinman 430 pnt.; 8. H. Ovei-weg 368 pnt.; 9. T. v. Vliet 355 pnt.; 10. J. Speelman 355 pnt.; 11. J. v. d. Bos 314 pnt.; 12. P. M. de Jonge 310 pnt.; 13. D. Braai 300 pnt.; 14. G. Overweg 290 pnt.; 15. W. de Jonge 276 pnt.; 16. A. P. Deurloo 271 pnt.; 17. A. v. d. Bos 247 pnt.; 18. W. Lemsom 238 pnt.; 19. T. H. v. d. Heiden 204 pnt.; 20. H. v. d. Heiden 143 pnt.; 21. P. Duson 120 pnt.; 22. Fr. v. d. Heiden 120 pnt. en 23. J. Geluk 117 pnt. Junioren: 1. S. Blom 443 pnt.; 2. H. v. d. Wielen 438 pnt.; 3. B. Visser 294 pnt.; 4. D. Blom 117 pnt. BROUWERSHAVEN, 7-5. Evenals in andere plaatsen heeft de smal- stad het bevrijdingsfeest op passen de wijze gevierd, 's Morgens om ne gen uur hield burgemeester mr J. P. Boersma een toespraak op het Ha venplein, waarin hjj nog eens terug greep op de donkere dagen van be zetting en de vreugdevolle bevrijding De burgemeester sprak de wens uit dat deze dag op een passende en vreugdevolle wijze zou worden ge vierd. Hierna hees hij de driekleur, terwijl de muziekcoi-psen Con Amo ve en Appollo het Wilhelmus speel den. Aansluitend hierop volgde een programma van samenzang, waar- aan ook de kinderen van de plaatse lijke scholen, die vooraf door de mu ziek aan de scholen waren afge haald, meewerkten. Kinderstad x Het middagprogramma begon met een spel voor de kinderen op het Havenplein, de zgn. kinderstad, waarin de declnemertjes diverse op drachten moesten uitvoeren. Dit gi gantische spel was uitgezet en be dacht dooi' mevr. Van Elsacker en haar zoon. Verder werd de middag gevuld met behendigheidsproeven voor brommers, fietsen en auto's Om 7 uux' s' avonds mai'cheerde de mu ziek opnieuw over het havenplein om hierna op de tent een populair programma uit te voeren o.l.v. dhr. E. A. de Loof. De voorzitter der Granjevei-eniging de heer P. de Moor maakte vervolgens de behaal de prijzen bekend, waarna hij een dankwoord sprak voor alle mede werkenden, die hadden geholpen deze dag te doen slagen. De heer de Moor drukte echter zijn spijt uit over de kritiek welke is ontstaan over het organiseren van deze dag. Wanneer de Oranjevereniging een vergadering belegt om een program ma op te stellen, dan laten de leden het afweten en moet het bestuur maar zien dat er wat kan gebeuren. De heer de Moor zou graag zien dat de kritici de plaats van de bestuurs leden van de vereniging zouden in nemen om het bij een volgende feest beter te doen. Het feestprogramma werd beslo ten met een beatbal in de Vismijn door de ban „The Absend" uit Hel- levoetsluis. DREISCHOR Tulpen staan in bloei Op diverse plaatsen in Dreischor staande tulpenvelden in bloei en speciaal een perceel rode tulpen van de bloembollenhandelaar J. Quist naast de begi'aafplaats trokken de laatste dagen veel belangstelling. Echter ook eldei's in de polder en met name aan de Helleweg zorgen de bollenvelden voor een fi'aaie aan blik en ook de blauwe en witte ris sen dragen hieraan het nodige mee. Enkele andere tulpenrassen moeten echter nog gaan bloeien, zodat ook de komende dagen nog van deze fraaie aanblik genoten kan worden Boogerdweg wordt opgeknapt Het straatmakersbedi-ijf A. W. Wandel uit Nieuwerkerk is dezer da gen gestart met het herbestraten van enkele slechte stukken in de Boo gerdweg te Dreischoi'. De werkzaam heden zullen nog een aantal dagen in beslag gaan nemen. OUWERKERK Opgewekte viering van bevrijdingsdag Bevrijdingsdag begon te Ouwer- kei'k met een herdenkingsdienst om 10 uur in de Hei'v. Kei'k, waarin ds. Faber voorging. Hij wees in zijn pre diking op de heei'sende vreugde, vi-ede en vrijheid en sloot hiei'bij aan de tekst uit de profeet Jesaja 9 2. De dienst sloot met Gez. 301 vs. 1 en 6. 's Middags vei'trok het muziek gezelschap om kwart voor 2 naar het sportterrein; daar hadden kin dei'- en volksspelen plaats. Vanuit de geluidswagen zorgde de voorzit ter, de heer M. K. Romeijn van de Oranjevei-eniging, voor de nodige leiding. Voor opgewekte muziek zorgden deze geluidswagen en de muziekvereniging. 's Avonds was er wederom een mars door het dorp. Na afloop hier van nodigde de voorzitter iedereen uit, te komen deelnemen aan het Oranjebal in het Dorpshuis. Hier van de prijsuitreiking plaats en men kon zich verder vermaken op mu ziek van grammofoonplaten, waar voor de Oi'an je vereniging had ge zorgd. Rest nog te vermelden, dat dit geslaagde bal velen tot diep in de nacht bezig hield. Kerkkoor Dreischor In de morgendienstoefening van zondag 10 mei zal medewerking wor den verleend door het kerkoor te Dreischor. NIEUWERKERK Ledenvergadering diepvr.kluizenver. Maandagavond zal er in de kleine zaal van „Ons Dorpshuis" te Nieu werkerk een algemene ledenverga dering worden gehouden van de Coöp. Vereniging tot Eploitatie van Diepvrieskluizen. Tijdens deze ver gadering zal o.a. een verkiezing wor den gehouden. Aftredend ên tevens herkiesbaar zijn mevr. E. Gaandei'se- Dingemanse en de heer J. Goedege- bure als bestuursleden, en voor de Commissie van Toezicht is aftre dend en niet herkiesbaar mevr. E. Gaandei'se-Dingemanse. Tijdens de races om het West- duitse kampioenschap speedway in Herxheim is de Westduitser Franz Polak zo ernstig gewond geraakt dat hij later in een ziekenhuis overleed. Feest op Bevrijdingsdag KERKWERVE, 5-5. Begunstigd door het fraaie zomerweer kan de bevolking van Kerkwerve terugzien op een geslaagd feest ter herdenking van de bevrijding 25 jaar geleden. Na klokgelui werd een herdenkings dienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk, welke werd geleid door ds. J. Westcrink, Chr. Gereformeerd pre dikant te Kerkwerve en ds. J. v. d. Berg, Ned. Hervormd predikant te Scharendijke. Verder waren er 's morgens de ge bruikelijke kinderspelen voor de schooljeugd op het sportveld, waar voor weer gi'ote belangstelling be stond van de zijde van de ouderen. Bijzonder veel belangstelling trok- ken de kleuters van de kleuterschool onder leiding van mej. L. L. E. Ber- revoets, die ook dit jaar weer veel moeite had gedaan om met zang en dans het kunnen van de kleuters te tonen. Na afloop van de kinderspe len mochten de kinderen de gewon nen prijzen in ontvangst nemen ter wijl de kinderen ook werden getrak teerd op limonade en snoep. Ter af sluiting van de moi'gen was er nog een wedstrijd gecostumeerdkorf ballen. Puzzelritten De hoogtepunten van de middag vormden wel de puzzelritten voor bromfietsen en auto's. Aan de puz zel rit voor bromfietsen werd door 19 personen deelgenomen. De orga nisatoren v an deze rit, de heren N. v. d. Have en A. Rotte hadden voor de deelnemers verschillende op drachten in de rit vei'werkt. De 39 deelnemende autorijders aan depuz- zelrit voor auto's, waarvan de orga nisatie in handen was van de leden van de vrijwillige brandweer, wer den onderweg verrast met uit te voeren opdrachten, zoals het inleve ren van een zak met zand bij de eerstvolgende controle. Naast deelname aan de puzzehit was er voor de autobezitters de mo gelijkheid een prijs te winnen met de versiering van de auto. Velen hadden gehoor gegegven aan de op roep van de Oranjevereniging om met versierde auto's deel te nemen. Voor de kinderen was er een wed strijd met versierde fietsen. Gezien het aantal deelnemrs blijkt ook dit onderdeel van het feest nog steeds in trek te zijn. Tijdens de puzzelritten was er voor de kleinere kinderen de moge lijkheid een film te bezichtigen in het verenigingsgebouw. Voor de ou dere jeugd was er een wedstrijd ringsteken op de fiets. Tegen de avond had zich een groot aantal inwoners van Kerkwerve verzameld in het verenigingsgebouw, waar de heerS. Francke, burgemees ter van Middenschouwen, de uitsla gen van de verschillende onderde len van de middag bekend maakte en de prijzen uitreikte. Alvorens hiertoe werd overgegaan sprak de burgemeester nog een kort woord van bezinning. Ook werd door hem dank gebracht aan het Oranjecomi té voor het vele werk, dat voor deze dag was verzet en de bevolking werd dank gebracht voor de gaven, die dit feest mogelijk hadden gemaakt. „Zeskamp" 's Avonds hadden zich weer een groot aantal mensen verzameld op de Ring, waar het spel „zeskamp" gespeeld zou worden. Reeds aan de daar opgestelde hindernissen was te begrijpen dat niet alle deelnemers aan dit spel met droge voeten zou den thuiskomen. De organisatoren van dit spel, de heren Goudswaard en Quartel hadden geen moeite ge spaard om er iets van te maken, en het mag hun tot voldoening strek- ken, dat dit spel aan de verwach tingen heeft voldaan, zowel bij de deelnemers als het publiek. Deelge nomen werd door 4 ploegen van 6 personen. Na de tweede ronde bleek dat de ploeg van de vrijwillige brandweer toch wel het best met water kon omgaan en behaalde de eerste prijs. Hierna was er nog een gezellig samenzijn in het vereni gingsgebouw, waar de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer A. Lemsom, de prijzen uitreikte voor de deelnemers aan de wedstrijd gevel versiering en het spel zeskamp. Dooi de heer Lemsom werd dank gebracht aan de vele medewerkers, die aan het welslagen van deze dag hadden geholpen. Stijlvolle herdenkingsdienst te Nieuwerkerk NIEUWERKERK, 7-5. Maandaga vond 4 mei herdacht Nieuwerkerk in een interkerkelijke Herdenkings dienst in de Gereformeerde Kerk aan de Ooststraat de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog. Helaas was de belangstelling niet, zoals verwacht werd, en veel van de jeugd liet het afweten. De voorganger was in deze dienst ds. P. Op den Velde, Christe lijk Gereformeerd predikant te Zie- rikzee. De dienst werd geopend door het zingen van: „O Heex-, die daar des hemels tenten spreidt". Hierna las ds. Op den Velde Psalm 124, de be vrijdingspsalm, waarna het Christe lijk Gemengd zangkoor „Een Naam is onze Hope" o.l.v. Eduard Nieland „Gebed en Lied des Vertrouwens" zong. De toespraak door ds. Op den Velde was uit Psalm 124 2 - „ware het niet de Heere, die met ons was, toen men sen tegen ons opstonden, dan hadden, zij ons levend verslonden". Spreker legde het accent op de God die ons uit de mensenhand heeft gered, „want anders hadden zij ons levend verslonden". Deze avond was een avond om te gedenken, en niet om wrok tegen een bepaald volk te koesteren. „De oor log was een strijd tegen een demoni sche macht die zich in mensen had gestoken. Het was een tegengaan van een totaal verkeerde ideologie", aldus de predikant. Hierna volgde zang: „Gelukkig is het land" en „Blijf met mij Heer"„-door het koor. Na gebed volgden twee minuten stilte van her denken en bezinning, waarna samen zang van „Mijn schild ende betrou wen". Geen 'pooler' met dertien DEN HAAG, 7-5. De gegevens van sporttoto 41 van Hemelvaartsdag zijn: deelnemers 587.635; inleg f 1.125.675; prijzenbedrag f 506,554; eerste en derde prijs f 151,966; twee de en extra prijs f 101.311. Er wax-en donderdagavond nog geen meldingen van dertien juist voorspelde uitsla gen. KERKNIEUWS Ned Herv. Kerk Beroepen te Ermelo M. H. Boogerl te Hellendoorn; te Spijkenisse (toez.) H. van Goslinga te Rijnsbui'g; te Grijpskei'ke C. Vermeulen, kandidaat te Amstelveen; te IJsselmuiden C. den Boer te Zeist, die bedankte voor Zwolle. Aangenoirxen naar Vlaardingen W. W. Vei-hoef te Hoenderloo; naar Veldhoven H. Stoof te Akkrum. Bedankt voor Lathum en Giesbeek T. Tijsma te Sexbierum; voor Tholen J. H. Vlijm te Ki'impen aan. den IJssel Beroepbaar: Drs. W. A. Hage (met vex-lof in Nederland), Wilhelmina- straat 68 te Dalfsen. Geref. Kerken Bei'oepen te Almelo J. van Loo te Mar urn. Aangenomen de benoeming tot hulpprediker te Leek Th. Boersma, emeritus-px-edikant te Gfrootegast; de benoeming tot hulpprediker te Rottei'dam-Ovei-schie dr. L. Batelaan a.s. emeritus-predikant te Twijzeler- heide; de benoeming tot hulpprediker te Voorst D. Middelkoop, emeritus predikant te Wox-kum, de benoeming tot theol. medewerker in de staf van Evangelisch Hex'stel en Opbouw te Baarn J. Kuiper, legex-pi'edikant te Doorn; naar IJmuiden P. C. Koster te Monster. Benoemd tot past. medewei'ker van het Diakonessenhuis te Groningen J. C. A. van Loon, emeritus-predikant van Groningen. Bedankt voor Voorbui'g W. Bos ie Rottei'dam-Schiebroek; voor Boskoop H. Pol te Lopik. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bei-oepen te Hoogeveen H. D. van Hex'ksen te Heemse. Bedankt voor Murmerwoude E. J. Oosterhuis te Lemele-Lemelerveld. Gex-ef. Kerken Vrijgemaakt (buiten vei'band) Bedankt voor Wormer J. D. Janse te Marknesse. Christ. Gei'ef. Kerken Bedankt voor Rottei'dam-West G. Bouw te Scheveningen; voor Mur- mei-woude J. van der Vlies, kandidaat te Apeldoorn; voor Gorinchem J. van Amstel te Middelbui'g. Geref. Gemeenten Bedankt voor Terneuzen-Axel J C. van Ravcnswaay tc Arnhem. Aan het slot van de bijeenkomst werd gekollekteerd ten bate van de Stichting Oorlogsgraven, waarvoor f 168,53 werd bijeenvei'gaai'd. Het or gel werd bespeeld door Kees Steketee BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren. 30 april Camiel Johannes Adriaan, z. van Antonius Johannes van Tiggelhoven en Ada Janny Ha- ge (Ziex'ikzee); 4 mei Serge Johannes IngeiTxar, z. van Nicolaas Adi'ianus Johannes Goossens en Michelinne Jeannette Frances Anna Rita Reyns- bei'gen (Ziei'ikzee). Gehuwd. 1 mei Jan Willem van de Velde, 20 jr. (Ziex'ikzee) en Ariëtta Schoonen, 19 ji'. (Ziei'ikzee). Overleden. 27 april Jacob van dei- Spek, 62 jr., echtg. van Maria van Veen (Bruinisse); 30 api'il Wouter van den Berg, 83 jr., echtg. van Pie- tei'nella Maria Vogelaar (Bruinisse); 2 mei Cornelis Stouten, 82 jr., echtg. yan Adi'iana Steenpooi'te (Duive- land); 4 mei Anthonie Kooij, 79 ji\, echtg. van Gi'ietje van der Staal (Ziei'ikzee). GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking Vertrokken: 1. mej. P. v. d. Bei-ge (Haamstede) naar Utx-echt; 1. J. A. Ovex-gauw en gezin (Bui-gh) naar Rotterdam; 2. J. Jonker en gezin (Haamstede) naar Bruinisse; 3. F. L. P. Koek en gezin (Bui-gh) naar Brui nisse); 3. mevr. N. H. Piek-Elenbaas (Nooi'dwelle) naar Middelburg; 7. G. Siesse (Bui-gh) naar Bruinisse; 7. J. Blom (Renesse) naar Ziei'ikzee; 14. A. de Bruin en echtg. (Haamstede) naar Rottei'dain; 15. mej. N. J. van Damme (Haamstede) naar Middel bui'g; 17. A. W. Hanse ,en echtg. (Haamstede) naar Brouwershaven; 17. D. J. de Rijke (Serooskerke) naar Zweeloo; 23. H. J. D. Priemis (Renesse) naar Boskoop; 28. J. A. M. Kersbei'gen (Haamstede) naar Brouwei'Shaven; 29. L. Fonteine (Haamstede) naar Brouwershaven; 29. mevi'. J. M. van Tiggelhoven- Pleune en gezin (Renesse) naar Mid delburg. "Geboxen: 5. Hendrik Coi'nelis, z. van H. C. Braam en P. J. Oole (Haamstede); 4. Esther Marjan, d. van J. M. Bodbijl en M. Huisman (Burgh, geb. te Zierikzee); 11. Adri- ana Elisabeth, d. van L. A. v. d. Zande en A. E. Leijten (Haamstede); 12. Machiel, z. van L. J. Blom en A. E. Borghouts (Haamstede, geb. te Zierikzee); 25. Leendert Johannes, z. van G. W. Klompe en M. J. van dei- Weel (Burgh); 25. Jaap Jan, z. van H. den Boer en M. C. de Lang (Haamstede); 29. Geei't Coi-nelis,, z. van J. van den Berge en C. G. van der Meij (Haamstede). Overleden: 10. Marinus Adriaan Beije, 79 ji\, echtg. van C. E. Hoger- land (Bui-gh, ovei'l. te Ziex'ikzee); 17. Willem Sp'eelman, 86 j., echtg. van S. Klaasse (Burgh); 17. Wilhelmina Ringelbei'g, 67 jr., echtg. van J. J. Guequierre (Renesse, overl. te Zie i'ikzee); 21. Dingenus Kwaak, 77 jr. (Noordwelle, overl. te Ziei'ikzee); 28. Jacobus van der Pol, 61 jr., echtg. van G. N. Boot (Haamstede). Gehuwd: 3. Theoodrus Cai-olus Piek, 22 jr. en Neeltje Helena Elen baas, 21 jr. (Bi'ielle-Nooi'wellle); 3. Gei't Siesse, 27 ji\ en Adi'iana Fok ker, 22 jr. (Burgh-Brouwershaven). MEDEDELING Als gevolg van een samenloop van technische omstandigheden is in ver schillende artikelen opgenomen in het nummer van woensdag 6 mei, de steencorrectie niet uitgevoerd, het geen zeer tot onze spijt - een groot aantal storende fouten heeft opge leverd, met name in de geplaatste muziekrecensie cn de artikelen over de Oranjemarkt, de ontvangst op be vrijdingsdag ten stadhuizc cn West hoek artikelen. Voor deze kwakcljjkc gang van za ken, mede onstaan onder dreiging van een mis te lopen expeditie, het geen een dubbele mociljjkhéid zou hebben opgeleverd i.v.m. Hemel vaartsdag, bieden wij de lezers onze excuses aan, gekoppeld aan de me dedeling dat het hier uiteraard een uitzonderlijk geval betreft. Tenslotte zijn we er - alweer tot onze grote spijt - niet in geslaagd, al le resterende speciale copy van deze weck in dit nummer weg te werken. RED. Een voor-oorlogs plaatje van de Plompetoren en omgeving. SAIGON. Rudio-Saigon heeft be kendgemaakt dat alle scholen en universiteiten in Zuidvietnam met ingang van woensdag voor onbepaal de tijd gesloten zijn. ROME, 5-5. Door een staking van rond 700.000 beambten cn ambtena ren lag dinsdag het gehele staats apparaat in Italië stil. Maandag hadden al 350.000 ambte- naren het werk neei-gelegd. Dinsdag volgden 220.000 onderwijzers en 130.000 PTT-beambten hun voor beeld. In Rome begon dinsdag ook het pei'soneel van de warenhuizen een staking van 24 uur. Het stakende ovex-heidspex'soneel neemt aan dat de beloofde salaris verhoging en de hei-indeling niet voor 1 juli kunnen worden verwe zenlijkt, zoals toegezegd. RENESSE. Met ingang van 1 april is eervol ontslag verleend aan de gemeentebode de heer C. van der Werf. ZIERIKZEE (Advertentie). De heer F. Hocke is de rechte man op de rechte plaats, een man die zich niet door derden laat beïnvloeden. Hij is onze man, stemt hem, hij is het ver trouwen waardig. SCHOUWEN. Aan de Maatschap pij tot Redding van Schipbreukelin gen is door het Zeeuwscomité 8894,35 afgedragen. Hiervan werd f 550,65 op Schouw en-Duiv eland ver zameld. ZIERIKZEE. Hel bestuur van de Ambachtsschool voor Schouwen- Duiveland hield een verloting van voorwerpen, welke gedurende de laatste jaren door leerlingen op de school zijn vervaardigd. KERKWERVE. Het fanfarecorps Concordia gaf eeh uitvoering in de zaal van mej. wed. J. v. d. Bos te Moriaanshoofd. ZIERIKZEE (Advertentie). Te koop gevraagd twee sterke trekhonden. BINNENLAND. Er is een initia tiefvoorstel ingediend tot wijziging van de L.O.-wet, waardoor het mo gelijk zou worden in de twee hoog ste leerjaren der lagere school één, der moderne talen te onderwijzen. ZIERIKZEE. Dinsdagavond trad. alhier op jhr. mr. A. G. A. van Rap- pard, lid der Tweede Kamer. OOSTERLAND. De plaatselijke afdeling van het Groene Kruis hield dinsdagavond jl. haar jaarvergade ring in de conferentiekamer, die door 65 leden werd bijgewoond. ZIERIKZEE (Advertentie). Denkt morgen te stemmen op F. Hocke voor Hoofdingeland. Een betere kan didaat is er niet. Advertentie. Ruil bij ons uw oude naaimachine in (ongeacht welk merk) Ruil 'm voor de moderne PFAFF electrische zigzag lichtgewichtmachine Ons zigzag-programma lbopt van 259,- tot f 968,- compleet in koffer. PFAFF NAAIMACHINEHUIS BERGEN OP ZOOM Kortemeestraat 17 Telefoon (01640) 35878 BON VOOR GRATIS FOLDERS Zenden aan antwoordnr. 102 Bergen op Zoom Naam: Adres: Plaats: V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3