K3I Renesse heeft talrijke aktiviteiten op het zomerprogramma STREEKNIEUWS Duitse oorlogsverniisten Vrijdag opent nieuwe „Young-shop" van het Modehuis Holty Ook Scliouwen-Duivelandse fruittelers gaan demonstreren Voor moeder «DE DERDE HAND» RENESSE, 1-5. Evenals andere jaren zullen tijdens de zomermaan den in Renesse weer vele aktivitei ten ontplooid worden, die ten doel hebben het verbluf aldaar nog meer te veraangenamen. Heeds vroeg in het seizoen wordt begonnen njiet een concert, gegeven door het plaatselijk fanfarekorps „Luctor et Etnergo". Dit concert zal op 16 mei plaatsvinden. Op 23 mei kan men zijn geluk beproeven door deel te nemen aan een internationale Hengel wedstrijd. 6 juni is de dag waarop het slot Moermond kan wor den bezichtigd en waar een uiteen zetting zal worden gegeven van de activiteiten die de in het slot geves tigde „Outward Boundschool" ont plooit. Op 19 en 26 juni zullen er rondleidingen zijn door de tuinen en bossen van het slot. 27 juni geeft Luctor et Emergo" haar tweede con cert. Op l juli is in de*Ned. Herv. kerk een bijzondere dienst „Intermezzo" gepland waar onder meer een kin derkoor zal optreden. 3 juli is er weer een excursie naar het „Slot Moermond" waarna wat verder ge wandeld zal moeten worden als men deelneemt op de op 6 juli te houden wandeltocht. De afstand zal 15 km zijn. Wil men echter wat anders dan kan men op dezelfde dag de start van het korfbaltoernooi bijwonen. Voor dit toernooi wordt gespeeld op 6, 7 en 9 juli. Advertentie, Een platenbon is altijd raak f S,- 7,SO 10,-15,- 20,- 25,- Grote zangavond In de N. H. Kerk wordt op 8 juli een grote zangavond georganiseerd, waaraan verschillende koren uit Schouwen-Duiveland hun medewer king verlenen. Op 8 juli vindt ook de amateurwielerronde plaats. Op 10 juli is er weer een excursie naar het slot, waarna „Luctor et Emergo" op 11 juli wederom concerteert. Op 13 juli is er weer een wandeltocht van 15 km, terwijl op 14 juli de ac tiviteiten naar het strand zijn ver legd. In de N.H. kerk verleent het muziekkorps van het Leger des Heils haar medewerking tijdens een gelegenheid het slot Moermond te bezichtigen en zal men tevens in staat gesteld worden de activiteiten van de leeringen mee te maken. Dit alles op 15 juli. 17 juli weer een ex- aangetrokken voelen tot de vliegerij cursie en 20, 21 en 22 juli is het op Renesse kermis. De bekende organist Arie J. Keyzer geeft op 23 juli een orgelconcert. Op dezelfde dag wordt de Schouwse Ringrijderij gehouden, waarbij om de Gemeente beker wordt gestreden. Op 24. 31 juli en 6 en 14 augustus is er nog gelegenheid net slot Moermond te bezichtigen. Op 28 en 31 juli wordt het Camping joerbaltoernooi gehouden. 3 augus tus is er weer een wandeltocht. Tij dens een Internationale Zangdienst <>p 5 augustus treden in de Ned. Herv. kerk een koor uit Wuppertal en de „Spirits of Hath Chezem sin gers" uit Vlissingen op. Op dezelfde avond wordt een lampionoptocht gehouden. 22 augustus worden de evenementen tenslotte besloten met een sluitingsconcert, gegeven door .Luctof et Emergo". Geslaagde zangavond in Herv. kerk Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 3-5. De zang- ivcnd, uitgaande van de commissie ot bijstand tot instandhouding van tiet Herv. Kcrgebouw te Brouwers haven mocht zich zaterdagavond in een grote belangstelling verheugen. In de sfeervol met kaarsen ver lichte kerk werden de deelnemende «oren t.w. het Herv. Kerkkoor van Haamstede, het Chr. Gemengd Zang koor „Sursum Corda" te Scharcndij- fce en het Dameskoor te Brouwers haven benovens de organist van de Ned. Herv. Kerk, de heer C. J. bij de Vaate hartelijk verwelkomd door as. J. Feunekes, in het bijzonder de heer J. Schouls, onder wiens leiding je drie koren voor het voetlicht tra den. De avond werd geopend met het samenzingen van Psalm 146": 1 en 3 Schouiven-Duivelandse Sportspiegel M.E.V. ontfutselde V.C.K. de helft van de inzet Brusc Boys moest tegen ltillandia genoegen nemen met puntenverdeling Duiveland versloeg koploper Waarde in eigen huis W.I.K. speel de in slotfase nog gelijk tegen Kloctingc II Brouwershaven III versloeg Bevelanders met niet minder dan 7-2. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas slaagde MEVO er in een goed gespeelde wedstrijd in om VCK op het sportpark Bannink de helft van de inzet te ontfutselen (2-2). Heinkenszand verloor thuis verras send met 3-2 van Wemeldinge waar door Nieuwdorp, dat Bevelanders met niet minder dan 7-0 in eigen huis klopte, beslag op de kampi oenstitel kon leggen, 's Heer Arends- kerke bleef voor eigen publiek met 3-0 de baas over Zeeland Sport V. Nieuwdorp VCK Heinkenszand Wolfaartsdijk W emeldinge Middelburg MEVO 's H. Arendsk. Arnemuiden II Bevelanders Zeeland Sport V 20 Meeuwen II 19 20 15 3 21 14 2 20 11 5 2 56-16 33 5 38-15 30 4 38-25 27 4 22-19 21 9 35-33 20 8 30-39 19 9 27-30 18 10 31-41 IS 6 22-18 17. 7 1 12 26-46 15 3 7 10 24-38 13 3 1 15 24-54 7 II. WIK III fungeerde bij Wissen- kerke 11 als schietschijf. ,N\et min der dan zeventien maal wisten de schutters van Wissenkerke de roos te treffen, waartegenover WIK maar één treffer wist te plaatsen. Bruse Bogs II 17 15 1 1 96-22 31 Wissenkerke II 17 13 1 3 67-26 27 MEVO II 18 12 1 5 70-39 25 Bevelanders II 18 10 3 5 63-34,23 Br.haven II 17. 7 2 8 49-43 16 SKNWK II IS 7 2 9 42-70 16 DFS IV 18 7 1 10 43-59 15 Colpl. Bogs II 16 3 2 11 45-74 S WIK III 18 4 0 14 24-77 8 Br.haven UI 17 2 1 14 24-79 5 7 7 8 4 7 5 7 4 8 2 4 9 In de 2e klas 'A kwam Bruse Bogs in de thuiswedstrijd tegen Rillandia II niet verder dan een 1-1 punten verdeling, ondanks het feit dat de groen-witten 'n groot verldoverwichC hadden. Duiveland, dat momenteel zonder meer de beschikking heeft over het sterkste team in deze klas versloeg koploper Waarde in eigen huis kansloos met 6-2. Jammer voor de geel-zwarten is de kans op de kampioenstitel, met 3 punten ach terstand op Waarde en Bruse Bogs met nog twee te spelen wedstrijden, verkeken. Te Kefkwerve gelukte het WIK in de slotfase nog een punten verdeling uit het vuur te slepen le gen Kloetinge II. Brouwershaven verzuimde de kans om zich wat vei liger te stellen door bij Kruiningen met 3-1 te verliezen. Bruse Bogs 20 12 6 2 58-26 30 Waarde 20 13 4 3 43-29 3Q Duiveland 20 13 1 6 74-41 27 Rillandia 11 20 8 8 4 55-32 24 WIK 20 7 6 7 52-41 20 Kloetinge 11 19 7 4 8 46-49 18 Kapelle II 19 7 3 9 38-43 17 Kruiningen 20 6 5 9 31-47 17 SKNWK 19 7 2 10 31-49 16 Wemeldinge 19 5 5 9 30-53 15 DFS III 19 4 2 13 27-53' 10 Brouwershaven 21 3 6 12 28-50 12 In de 3e klas A bleef kampioen ZSC in eigen omgeving met 3-1 de baas over WIK II. Nieuwland II kreeg een zware 7-1 nederlaag te slikken van Schore, terwijl Middel burg VI kans zag om Arnemuiden III met een 2-1 nederlaag iaar huis terug te sturen. VCK 11 en Wolf aartsdijk II deelden de puntjes broe derlijk (2-2). ZSC 19 15 2 Schore 18 12 0 Arnemuiden III 17 9 3 VCK 11 19 10 1 GPC 16 9 2 Middelburg VI 16 8 2 Wolfaartsdijk II 17 6 1 WIK II Nieuwland II Apollo II 2 pnt. i.m. Duiveland II 17 14 16 5 3 4 3 3 1 1. 2 51-23 32 6 65-34 24 5 32-22 21 8 65-40 21 5 52-29 20 6 35-34 17 9 34-44 13 9 39-57 13 7 21-35 11 33-59 5 16 1 3 12 25-75, 5 In de 4e klas A haalde Brouwers haven III het stoute stukje uit om Bevelanders II met niet minder dan 7-2 te verslaan. In de Westhoek sloot DFS IV de competitie af met een 8-4 overwinning op Colijnsplaatse Bogs VELDHANDBAL Twee fraaie overwinningen voor Delta-Sport Onder ideale weersomstndigheden boekten zowel de dames als de he ren van Delta-Sport, in Vlissingen twee fraaie overwinningen op Olym pus. Dames Olympus II-Delta-Sport 4-6 Voor de rust was Deltas-Sport dui delijk de betere ploeg. Olympus combineerde wel goed, maar aan N schotkracht ontbrak het volkomen. Reeds in de eerste aanval van de wedstrijd wist Nel Verheij, Delta- Sport aan een 0-1 voorsprong te hel pen. Olympus kon nog wel tot 1-1 terugkomen, maar de Zierikzeese dames liepen regelmatig uit tot 4-1, door twee doelpunten van Nel Ver heij en één van Wietske Vos. Na de rust gingen de Delta-Sport dames er kennelijk vanuit dat een 4-1 voor sprong voldoende was. De Olympus- dames dachten er anders over en wisten drie doelpunten té maken waardoor de stand gelijk werd 4-4. Toen pas zag Delta-Sport het gevaar in en in de laatste periode van de wedstrijd wist Nel Verheij, de kan- senbenutster van Delta-Sport, met twee onhoudbare doelpunten de overwinning voor Delta-Sport vei lig tc stellen. De overige uitslagen in de tweede klasse dames zijn: EMM li-Sluiskil 2-3; Walcheren Ill-Marathon II 5-3. Heren Olympus III-Delta-Sport 7-8 De heren van Delta-Sport hebben in Vlissingen een verdiende over winning behaald op Olympus III. Vooral verdiend omdat de inzet van de Zierikzeeënaren enorm groot was Gedurende de gehele wedstrijd werd er fel en enthousiast gespeeld. Geen mement verslapte het tempo. Jan de Cok gaf Delta-Sport een 0-1 voor sprong. Olympus echter diende van repliek en liep uit tot 2-1. Joop Goedhart zorgde ervoor dat de rust inging met een 3-2 voorsprong voor Delta-Sport. Na de rust zag het er naar uit dat de wedstrijd voor de blauw-witten Deltasporters verloren zou gaan. Olympus nam het spel in handen en wist een 2-3 achterstand om te bui gen tot een 5-3 voorsprong. Het was opnieuw Joop Goedhart altijd goed voor enige doelpunten, die de stand terugbracht op 5-4. Het werd zelfs 7-5 in het voordeel van Olympus, nadat Olympus twee en Delta Sport één doelpunt door Joop Goedhart had gemaakt. Deta Sport gaf de moed echter niet op met volle ener gie gingen ze in de aanval. En het lukte. Eerst Huub van Dalen, toen Joop Goedhart en in de laatste mi nuut Marius de Loozo zorgde ervoor dat Delta-Sport met een 7-8 over winning naar Zierikzee terugkeerde. Nog cén wedstrijd werd in de tweede klasse heren gespeeld: Olym pic (1-Volharding II 14-1. vaarna de koren van Scharendijke in Haamstede gezamenlijk zongen Maranatha, Dankt, dankt nu allen God, Jezus is mijn toeverlaat, Bede III en Beati Mortui. Onder intense stilte werd van deze voortreffelijke zang genoten. Hierna speelde de or ganist, de heer Bij de Vaate Prelude zn Fuga van John Stanley, wat een uitstekende vertolking werd. Damerskoor Het damerskoor Brouwershaven zong vervolgens Als hier op aarde, De Heer is mijn Herder, De nieuwe aarde en Vesperkoor. Ook dit optre den getuigde van een gedegen studie. Na orgelspel: 6 variaties over „Ach was soil ich Sunden machen" en een tweede op treden door de koren Haamstede en Scharendijke, waarin liet onvermeld mag blijven de solo zang, vol van volume en zuiverheid werd deze avond besloten met sa menzang van gezang 281. Ds. Feunekes maakte zich tot tolk van alle aanwezigen voor het voor treffelijk gebrachte programma en dankte de medewerkende koren, de dirigent en organist zeer hartelijk. Tevens betrok hij in zijn dankwoord de koster, de heer A. de Jonge, de heer J. C. A. Koster voor zijn mede- organiseren en de heer A. P. Drij- gers voor het aanbrengen van het floodlight, waarin het fraaie orgel baadde. Hoewel reeds vroeg in het seizoen kan de comissie der Herv. Kerk te rugzien op een geslaagd evenement. ATHËNE. De Franse journalist van Griekse afkomst Jean Starakis, die op 12 april in Athene tot 18 jaar is veroordeeld, werd maandag puit gewezen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De leider van de 25 jaar bestaande Dutch Swing College Band, ir. Peter Schilperoort, is op de jubileumreceptie van zijn be roeps jazz-orkest onderscheiden. Het hoofd van de afdeling muziek en dans van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, de heer B. P. Wagemans, deelde mee dat de heer Schilperoort was be noemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. AMSTERDAM. Als onderdeel van de herdenking der bevrijding heeft in de synagoge aan het Jac. Obrecht- plein in Amsterdam het Nederlands Israëlietisch kerkgenootschap een landelijke plechtigheid gehouden. Ter nagedachtenis van alle door de nazi's vermoorde Joden en hen die hun leven hebben geofferd om de vrijheid van de Joden in hun eigen land Israël te waarborgen. AMERSFOORT. Op het industrie terrein Isselt in Amersfoort is een begin gemaakt met de bouw (kosten f 1,5 miljoen) van het grootste vrachtwagen - reparatiecentrum in midden-Nederland. Eind van dit jaar zal het centrum in gebruik worden genomen. GROESBEEK. Prinses Margriet en haar echtgeftoot mr. Pieter van Vol lenhoven hebben tijdens een herden kingsplechtigheid op de Canadese erebegraafplaats te Groesbeek een krans gelegd aan de voet van het witte herdenkingskruis. DEVENTER. Onder auspiciën van de Nederlandse Bachvereniging is in de uit de dertiende eeuw stammende Grote of St. Lebuiniskerk te Deven ter een uitvoering van Johan Sebas- tiaan Bach's „Hohe Messe" in h. moll plaatsgehad. Onder de ongeveer 1000 bezoekers waren prinses Bea trix en prins Claus. AMSTERDAM. Hendrik Mattheus van Randwijk behoort hier te her leven, zei burgemeester van Amster dam, dr. I. Samkalden, tot zijn om standers, die even tevoren getuigen waren geweest van de officiële over dracht van het Randwijkmonument aan de gemeente Amsterdam. DEN HAAG. Op het in de Haagse Houtrusthallen gehouden lustrum congres van de Bond van Neder landse militaire oorlogsslachtoffers (de bond bestaat 25 jaar) heeft de minister van defensie, W. den Toom, de benoeming van de voorzitter, W. Ch. J. M. van Lanschot, tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw bekend gemaakt en hem daarna de bijbehorende versierselen uitgereikt. SPORT VOETBAL DES-SVOWK 7-1 Een enthousiast DES heeft vrij dagavond haar eerste thuiswedstrijd tegen Ouwerkerk in een 7-1 over winning omgezet. De wedstrijd ge speeld onder ideale weersomstandig heden werd geleid door de heer R. Jongman, Spelers cn publiek kunnen op een aantrekkelijke wedstrijd te rugzien. ZIERIKZEE Bijeenkomst afdeling Schouwen Plattelandsvrouwen De afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen komt maandagmiddag 11 mei a.s. bijeen in de foyer van „Mondragon". Deze middag zal worden verzorgd door de heer R. Kotour jr. van kapsalon „Pandora" en zal staan in het teken van een actueel onderwerp, namelijk haarstukjes en pruiken. Bovendien wordt deze middag door een schoon heidsspecialiste van het huis Jean D'Athene onderricht gegeven in huidverzorging en het leren aanbren gen van een lichte make-up. Gunning Architect H. van Engelen te Gorin- ehem heeft namens P. van Waarden burg te Rotterdam het bouwen van een herenhuis te Bax-endrecht voor i 85.000,opgedragen aan de Gebr Holm te Zierikzee. BURGHHAAMSTEDE Kandidatenlijst P.v.d.A. De Partij v. d. Arbeid afd. Wester- schouwen heeft voor de a.s. gemeen teraadsverkiezingen de volgende kandidatenlijst samengesteld: 1. J. Lustig, Renesse; 2. J. Hendrikse, Noordwelle; 3. mevr. Peeters-Lok, Haamstede; 4. M. de Kam, Noord welle; 5. J. v. Sluijters, Noordwelle; 6. A. Goossens. Renesse en 7. J. Du- son te Burgh. In de huidige samen stelling keren de heren L. v. d. Klooster en A. Goossens niet meer .terug. „Witte van Haemstede" in het nieuw Dank zij het medeleven van de burgerij die haar verknochtheid aan de muziek niet onder stoelen of ban ken stak en via uitvoeringen, bazars en flinke donaties de kas der Kon. Harmonie Witte van Haemstede op een dermate hoog peil bracht, dat nieuwe uniformen gekocht konden worden, is de afgelopen week deze mijlpaal bereikt. Donderdagavond toonde de harmonie zich aan de bur gerij in deze nieuwe uniformen mid dels een mars die de Koninginnedag nog enige sfeer gaven. De uniformen zijn praktisch een der gebleven en het bestuur hield zich aan het strakke donkerblauw, doch daarbij is wat van de luxe dei- vorige uitrustingen prijsgegeven. Toch zijn de eenvoudiger uniformen waardige pronkstukken geworden waar Witte van Haemstede trots op kan zijn. De leveranciers geschiedde via de plaatselijke kleermaker, de heer E. D. Priester. Van deze mars maakte de muziek gebruik om een serenade te brengen aan het echtpaar N. Slager-Verboom uit Burgh dat in de Koebel hun 40- ja;-ig huwelijksfeest vierden. Fruitteelt en de t.v. Gezien de benarde situatie waarin de fruittelers verkeren zal in de t.v. uitzending van 11 mei a.s. door de NCRV, bekend als „Hier en Nu" aan dacht aan deze bron van vaderland se inkomsten worden besteed. Dia* en informatieavond Vliegclub Haamstede De Vliegclub Haamstede kampt nog steeds met een tekort aan jeugdige leden. Om deze jongens en meisjes, ouder dan 14 jaar, een beter inzicht te geven in de zweefvliegerij organi seert het bestuur van de club enige dia- en informatieavonden die gratis zijn en worden gehouaen in het clubhuis op het vliegveld. Op de vol gende avonden kunnen zij die zich aangetrokken voelen tot dc vliegerij hun licht opsteken: 6, 8 en 12 mei. Voor vervoer wordt gezorgd. Even tuele deelnemers krijgen de gelegen heid om eens mee te vliegen. RENESSE Ekseptlon in motel „De Ark" Vrijdag 15 mei zal de van radio én t.v. bekende groep Ekseption een op treden verzorgen in de grote zaal van motel „De Ark" te Renesse. Men verwacht, dat deze groep een groot aantal jongeren naar Renesse zal trekken. Ook voor het zomerseizoen heeft de N.V. Vakantiecentrum „Re nesse" die het motel exploiteerd, een zeer goed programma in petto dat, na de teleurstellingen, die men vorig jaar bij de op ouderen gerichte pro gramma's heeft moeten verwerken, hoofdzakelijk op de jeugd is gericht. Roeien over Stille oceaan ONAGAWA, 5-5. Een 27-juri- ge Brit, Arthur Hornbg uit Osselt in Yorkshire, is vrijdag aan een roeitocht van 6.880 km. begonnen, lig begon zijn reis in de Japanse plaats Ona- gawa. Er was sleephulp nodig om uit de baai in open zee te komen. Overigens had Hornbg bij het roeien door de baai al blaren in z\jn handen gekre gen. Hij hoopt dat hij al doen de meer gehard zal worden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Ouwerkerk Op 14 mei a.s. zal er kerkvisitatie plaatshebben in de Herv. Gemeente. Om 19 uur zullen de visitatoren in de consistorie aanwezig zijn teneinde de gemeenteleden, die daartoe de wens te kennen geven, te spreken. BONN, 5-5. Hel Weslduitse Rode- Kruis zoekt 25 jaar na het einde van de tweede wereldoorlog nog steeds naar ongeveer 1.180.000 mili tairen van het voormalige Duitse le ger, 175.000 burgergevangenen en 6.700 kinderen. De president van dc organisatie, Walter Bargatzky, deelde maandag mee dat de opsprongsdienst van het Rode Kruis sinds 1945 ten aanzien van 550.000 vermisten opheldering heeft weten te brengen. In de meeste gevallen moet wor den vastgesteld dal de gezochte is overleden. Advertentie Een platenbon is altijd raak f5,-7,50 10,-15,-20,-25,- Moderne boetiek voor doelbewuste jeugd ZIERIKZEE. 5-5. Vanaf vrijdag morgen a.s. zSi het Zierikzeese jonge meisje terecht kunnen in een volko men nieuwe cn speciaal voor haar ontworpen bUzondcr sfeervolle en verantwoord artistieke omgeving wanneer het er om gaat in deze mei maand fleurig in het nieuw te gaan. Het ziet er immers n^ar uit dat on danks de danig „versnipperde" eer ste week van deze maand de geheel nieuw gebouwde „Young-shop" van het Modehuis Holty aan de Dam tij dig gereed zal zjjn om nog voor hc* komende weekeinde de deuren wijd te openen voor de modebewuste jeugd, en alle dames die zich jong voelen. Zierikzees eerste „Young-shop" is een uniek „wereldje-apart", geheel afgestemd op de jeugd van heden. Deze nieuwe boetiek werd gevestigd in het aan het „moeder"modehuis grenzende voórmalig pand van Ja- min, waarin ook nog enige tijd een antiekhandel werd gedreven. Het pand werd in 1967 eigendom van de firma Holty. Het was toen de bedoe ling de bestaande zaak met het aan gekochte pand uit te breiden. Het plan was om de in 1968 vernieuwde natuurstenen gevel van het mode huis langs het Jamin-pand door te trekken, maar dit plan verkreeg echter geen toestemming van de be trokken instanties. Er werd toen van de nood een deugd gemaakt en uit voering gegeven aan het inmiddels gerezen plan een speciale zaak te stichten voor het jongere meisjes- pübliek^en - zoals gezegd - zich jong voelende dames. Zo ontstond onder architectuur van het architectenbu reau Schuch en Kraamer te Rotter dam en Breda, de „Young-shop", waarin de presentatie van de goe deren wel op een zeèr speciale wijze plaatsvindt. Dat wil zeggen: niet „verstopt" onder wandluifels maar open en direct op rond-beweegbare standaards. Zeer speciaal is ook de toegepaste verlichting: spots gemonteerd op een z.g. „spanning"-rails, zodat het mo gelijk is op elk gewenst punt een spot te plaatsen en te richten op elk willekeurig punt. De „Young-shop" is voorzien van een open etalage, maar in feite is de zaak één in z'n geheel „doorlopende" etalage waar van het eerste gedeelte is afgeschei den door middel van een glazen plaat. Om in jongerenstijl te blijven: de jeugd wordt ontvangen met een eigentijds muziekje, geproduceerd door een bandrecorder via in stijl aangepaste zilverkleurige luister boxjes. De sfeer van de nieuwste uitbreiding van het Modehuis Holty wordt vooral ook bepaald door de toepassing van een bijzonder artis tiek en decoratief wandpapier, waar door de wanden als het ware „be tegeld" lijken. Open trap Een spilvormige trap, in kleur aangepast aan de wanden, geeft toe gang tot de eveneens geheel nieuw gerealiseerde afdeling sport- en vrije tijdskleding boven de „Young-shop", waar tevens een verander-atelier is ingericht. In feite zijn in het Mode huis Holty thans drie zaken onder gebracht: een meisjesconfectie-afde- ling, de dames-confectiezaak en de „Young-shop": Ook in de bestaande zaak werden veranderingen aange bracht: de kinder-afdeling werd ver groot, waarvoor gebruik werd ge maakt van de ruimte van het voor malige atelier, voorzien van drie pascabines. (Het totale aantal pasca bines bedraagt thans 18.) Dc japon nen-afdeling kon eveneens worden uitgebreid met een ruimte van der tig vierkante meter vloeroppervlak. De totale verkoopruimte van het modehuis, inbegrepen de „Young- shop" bedraagt thans 360 vierkante meter. De verschillende afdelingen zijn voorzien van een modern ven- tilatie-systeem. Achter dc „Young- shop" is een calculatie-afdeling in gericht, met garderobe, toiletten en een keukentje voor het personeel. In het Modehuis Holty zijn in dc loop der jaren de volgende panden •opgegaan: in 1950 voormalig pand Foto Feijter, in 1960 het pand „De Noordzee" en in 1970 filiaal Jamin. De „Young-shop" werd onder lei ding van architectenbureau Schuch en Kraamer tot stand gebracht dooi de volgende bedrijven: fa. M. Berre- voets en Zonen (hoofdaannemer-uil voerder), fa. Van Tiggelhoven (met selwerk), Gebrs. Koster (schilder werk), N.V. Korporaal (Centr. ver warming) N. V. Prins (glaswerk), fa. Timmerman (natuursteen), fa. Steu- tel (constructiewerk), fa. Kouwen- berg (loodgieterswerk), fa. Everaerts (electriciteit), J. den Dekker (fijn houtbewerking), fa. Deurloo en fa. Den Boer (vloerbedekking). Advertentie Nu eindelijk een naaimachine met WESTEN SCHOUWEN, 4-5. Hoe wel het niet in de lün der agrarische bevolking ligt om, zoals in Frankrijk en andere landen in het openbaar te demonstreren, zijn de Nederlandse fruittelers het eens geworden dat het nu maar eens tot daden moet komen. 1 MARKTBERICHTEN Aardappelbcurs Rotterdam ROTTERDAM, 4-5. Klei-aardappe- len voor het binnenland: Bintje 35 mm opwaarts f 32,50-33,50; Bintje 50 mm opwaarts f 35,50-37,00. Klei-aardappclen voor de export: Bintje 35-50 mm f 31,00-32,00; Bin tje 50 mm opwaarts f 35,50-37,00. Voer-aardappelen f 2,00-5,50. Stemming: binnenland cn export rustig. Prijzen (excl. omzetbelasting) vast gesteld per 100 kg. af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnen land c.q, export. Advertentie Ren platenbon is altijd raak 15,- 7,SO lO,-15.-20.-25,- Op 27 mei zullen uit alle windstre ken van ons land fruittelers per bus naar Den Haag rijden om omstreeks half drie het Binnenhof op te rijden waar een petitie aan landbouwmi nister Lardinois zal worden aange boden waarin de huidige onhoudbare situatie der fruittelers eens zeer dui delijk wordt gesteld. Om een en an der kracht bij te zetten zullen bakjes fruit aan Kamerleden en hoge-pos- ten bekleders worden aangeboden. Deze demonstratie gaat uit van de N.F.O. die de organisatie in handen heef gegeven van de „Werkgroep fruitteelt in nood" waarvan de heer J. Stoutjesdijk uit Oosterland voor zitter is. Zo te zien zullen duizenden iruitmenscn uit Nederland aan deze demonstratie mee doen waaronder ook praktisch alle telers hier van Schouwen-Duiveland. DJAKARTA. Adam Malik, dc mi nister van buitenlandse zaken van Indonesië, heeft maandag bekendge maakt dat dc Aziatische conferentie over Cambodja op 16 cn 17 mei in Djakarta zal plaats vinden. Volgens Malik zjjn 10 van dc 20 uitgenodigde landen en Indonesië met dit tijdstip akkoord gegaan. Zjj zullen hun mi nisters van buitenlandse zaken stu ren. en nog zoveel meer voor delen. Het is een pfaff, dat zegt toch ook nog wel iets Een naaimachine, die nog maar enkele dames in de wereld bezitten. WERKELIJK iets aparts Vraagt demonstratie of kom kijken. Gratis folders. naaimachinehuis w. rikken n.v. Kortemeestraat 17 BERGEN OP ZOOM BON voor GRATIS folders e.d. Zenden aan: PFAFF antwoord 102, Bergen op Zoom Naam Adres: Plaats: r Met een plaat vindt iedereen z'n draai

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 5