AGENDA Gesilaagde viering Bevrijdingsfeest te Haamstede en Burgh GOUD JAC. ii©iiil Oorlogsdokumentatiemateiïaal op expositie te Haamstede STREEKNIEUWS asmi GEWELD Praalwagenoptocht trok door de dorpen - V - HAAMSTEDE-BURGH, 5-5. Be- gunstigd door het heerlijk zonnig voorjaarsweer heeft de bevolking van Haamstede en Burgh bijgestaan door een zeer grote schare toeristen Jiet bevrijdingsfeest gevierd. Het be gon al vroeg toen de Kon. Harmonie „Witte van Hacmstede" met drum band en voor de eerste maal met het jeugdkorps, de schoolkinderen in marstempo van hun scholen afhaal den voor een mars naar het gemeen tehuis. Aldaar werden in het bijzijn van b. en w. met hun dames en het Oranjecomité ballonnen opgelaten die voor een deel richting vuurtoren dreven. Enkele balonncn bleven in de kastanjebomen hangen, waar ze de gehele dag een decoratieve ver siering vormden. Gekleed in blauwe capejes met dito mutsjes gaf het Jeugdcorps o.l. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Zondagmiddagcompetitie Het programma voor zondag 10 mei a.s. luidt: lste klasse: Robur I-DFS I (14.30 u.,J. Melis); Luctor I-Schoondijke I; IJzendijke I-Hoofdplaat I. 2e klasse B: DFS II-Dreischor I (14.30 u., J. Tholenaar); Volharding I -Renesse II (14.30 u.. J. EIberts); Corgene I-Hansweertse Boys II; Luctor li-Patrijzen I. 3e klasse C. Cortgene II-Zonnemai- re II (11 u., J. A. de Fouw); Volhar ding II-Zierikzee III (12 u.. J. A. Schaalje); Hansvveertse Boys III-Vol- harding III. Zaterdagmiddag competitie Het programma voor a.s. zaterdag 9 mei luidt: lste klasse: Zeeland Sport V-ME- VO I (16.15 u., U. van Craenenbroeck) 's Heer Arendskerke I-Meeuwen II; Arnemuiden II-Nieuwdorp I; Mid delburg V-Heinkenszand I; VCK I- Wolfaartsdijk I. 2e klasse A: SKNWK I-Rillan- dia II (16.15 u., A. P. v. d. Vreede); DFS III-Bruse Boys I (15 u., Th. Sies); Kapelle II-Duiveland I (16.15 u. D. Schipper); Kruiningen I-WIK I (16.15 u„ J. Louwerse); Kloetinge II- Brouwershaven I (16.15 u., U. J. A. Mol); Wemeldinge II-Waarde I. 3e klasse A: Schore I-Duiveland II (16.15 u., A. v. d. Broeke); Arnemui den III-WIK II (16.15 u., E. C. Tax); Middelburg VI-Apollo II; Nieuw- land II-VCK II; GPC I-Wolfaarts- dijk II. 4e klasse A: Bruse Boys II-Brou- wershaven II (16.15 u„ K. Baumann) Colijnsplaatse Boys II-Wissenker- ke II. .Juniorencompetitie Groep A I: Vlissingen A I-Zierik- zee A I (14.30 u., J. J. v. Eenennaam) Arnemuiden A I-Terneuzense Boys A I; Zeeland Sport A I-Middelburg A I; Steen A I-Axel A I. Pupillencompetitie Groep XVI: Brouwershaven C I- Renesse C I; DFS C I-ZSC C I. (Bei de 10.30 uur). Groep XVII: Zierikzee C I-Duive- land C I (14 uur); MEVO C I-Zie- rikzee.C II (14 uur); SKNWK C I- Bruse Boys C I (10.30 uur). VOOR MOEDERDAG HANGERS HORLOGES ARMBANDEN COLLIERS RINGEN r.twl 'aomtn'.nn HavenpWn 1 Zleritai# T«l. (01110) 2440 v. mej. J. Bliek een kort concert, waaruit bleek dat de kwaliteit van het programma steeds vooruit gaat. Onder leiding van de heer W. de Geus brachten de gezamenlijke scho len een abbade met als hoogtepunt een bevrijdingslied, gezongen op een bestaande melodie waarbij de tekst geschreven was door de heer G. B. Heutink. Het was daarna burgemeester Everwijn die in een korte toespraak nog eens zinspeelde op de 25 jaren vrijheid. Hij richtte zijn- woorden speciaal tot de jeugd. Zijn toespraak, besloten met een „Lang leve de ko ningin", werd gevolgd door het zin gen van het Wilhelmus. Tekenwedstrijden Het publiek en de jongelui ver spreidden zich toen over Haamstede, waar op verschillende trottoirs langs de wegen in groepjes van 4 kinderen geschilderd of getekend kon worden. De jury bestond uit mevr. de Bel, de heer v. d. Hoeven en wethouder v. d. Klooster. Op de Juüanaweg vond een rolschaatsenwedstrijd plaats en op de Beatrixweide kon den de schooljongelui zich meten in hindernisbanen. Optocht In de namiddag vertrok uit de W. G. Bootlaan een optocht van praal wagens. Er waren zeer originele ideeën uitgewerkt, zoals de leger- tank met echt schietende soldaten, gebouwd op een combine; een per siflage op de Westerschouwse rio lering in de vorm van „Wester- schouwens mobiel rioolbedrijf". Op de wagen een p. .pdrukketel, twee w.c.'s met volledige bezetting en daarachter twee lange rioolbuizen waar iets uitliep. Achterop de spreuk „Na 25 jaren vreê, ook veilig op de w.c." Dan wagens van de jeugdsoos Big S„ van C. et C. met de land bouw in oud en nieuw; wagens van de padvindersgróepen. van de Buurt schap Boomgaardwekken, een prach tig versierd ponywagentje en diver se versierde auto's. De wagens reden via Burgh en Haamstede naar het Rusthuis waai de belangstelling van de bejaarden zeer groot was. Opnieuw door Haam-1 stede en Burgh over de Hoge weg naar Westenschouwen, waar de stoet weid ontbonden. Circa vier uur begon op de Bea trixweide een stoelendans voor paar den. Velen hadden zich opgesteld om dat vreemde spel te aanschou wen. Inmiddels was het kraampje van de Huisvrouwen, die gebak verkochten ten bate van het tehuis voor geestelijk gehandicapten op Schouwen-Duiveland, vóór de mid dag al uitverkocht. Het avondfeest In de avonduren formeerde zich een grote optocht van burger en toerist, waarbij de kinderen een lampion uitgereikt kregen. Het ef fect van deze brandende lampions was niet daverend, omdat wel wat te vroeg werd vertrokken naar het S. V.V.-bungalowterrein, waar een enorme stapel hout wachtte om de marcherenden later te laten genieten van een vreugdevuur. Het S.V.V.- bungalowterrein, beheerder de heer Peters was zo vriendelijk om deze avond op het grote sportterrein de slotapotheose van de bevrijdingsdag naar een goed einde te brengen. Het vuur laaide hoog op en de muziek zorgde wéér voor vlotte wijsjes waarop het goed „hossen" was. In de garage Noordhoek te Burgh werd het feest voortgezet met me dewerking van de Beatband „Relax" die voor de juiste stemming zorgde. Hier werden ook de prijzen bekend gemaakt. Guus Fennet uit Renesse zorgde op het elektronisch orgel voor wat minder moderne-muziek, zodat ook de ouderen aan hun trekken kwamen. Op de uitslagen komen we latei- terug. Oosterland zag geslaagde optocht op Bevrijdingsdag OOSTERLAND. 5-5. Begunstigd door fraai lenteweer zjjn de feeste lijkheden ter gelegenheid van de be vrijding 1945, hier ter plaatse uitste kend geslaagd te noemen. Het begon reeds om acht uur toen de beide kerkklokken beiereden, en een he raut per auto (paarden zijn er niet meer) het feest aankondigde- Even voor negen uur werden op het Torenplein luchtballonnen uitge reikt aan de schooljeugd, waarna het met de muziekvereniging: „Ooster- lands Fanfare" in optocht naar het sportveld: „De Saële" ging, waar de ballonnen aan het luchtruim werden toevertrouwd. Jammer dat door on wetendheid de ballonnen te vroeg waren gevuld zodat ze niet aan de verwachtingen hebben voldaan^ en reeds vroeg naar de aarde terugkwa men. Half tien begonnen de kinder spelen op het sportterrein, waar kleuters en lagere schooljeugd op hun behendigheid werden getoetst. Hoepelen, zakje lopen, blokjes stap pen enz. De drie kleuters, die voor een prij$ in aanmerking kwamen waren: 1. Johan Dooge, 2. Tonis Ca- pelle en 3. Martin Beije. Klasse 1 en 2 van de Lagere school wonnen: 1. Hans Rotte, 2, Wim ten Klooster en 3. Jaap Geelhoed een prijs. Klasse 3 en 4: 1. Corrie van der Have, 2. Jannie de Later' en 3. André van Dijke. Hpgex-e klassen van de Lagere scholen: jongens 1. Joop Stoutjesdijk, 2. W. Ista en 3. Wim van Dijke. Meisjes: 1. Jacqueline Lems, 2. Hen- nie Dorst en 3. Anna Goudzwaard. Na de middagpauze werd een begin gemaakt met het opstellen van de optocht, die uitgroeide tot'een volle dig succes. Bestond eerst de kans dat er wei nig animo voor dit programmapunt zou bestaan, toen het puntje bjj het paaltje kwam waren er veel deel nemers en is er veel werk van de verschillende wagens gemaakt. In de algemene catagorie won de sprookjeswagen met Hans en Grietje, de eerste prijs, een creatie van de Chr. kleuterschool alhier. De tweede prijs was voor de wagen, genaamd „Het praetüus" en de derde voor de servicewagen Beije. De Oosterlandse zadeldaktoren, op een wagen ge bouwd, verwierf de vierde prijs, en was samengesteld door de Chr. Vrouwenvereniging: - „Martha". De andere catagorie, voorstellende de bevrijding in 1945, kwam eerst met een wagen vol Nederlandse soldaten, gehelmd en wel, die de bevrijding voorstelde. Deze kreeg de eerste prijs. Verder een wagen die de eva cuatie verbeeldde, die de tweede prijs verwierf. Verder kwam er een agrarische voorstelling met werktui gen uit 1945 en 1970, waarvoor de twee plaatselijke loonbedrijven Dorst en Van der Maas eer mee hebben ingelegd. Zij kwamen resp. met drie en met één steUwerktuigen in de op tocht, en verwierven resp. een derde en een vierde prijs. Het waren een aardappelpootmachine uit 1945 en één van 1970, een zaaimachine uit 1945 en één van 1970, een graanma- chine uit 1945 en één uit 1970, en tenslotte een aardappelrooier uit 1945 en één van 1970. Tenslotte een vijfde prijs voor een .versierde ponniewa- gen. Versierde fietsen Verdèr waren' in de optocht ver sierde fietsen waarbij de eerste prijs naar Sjaak van Dijke ging; 2. Joan Verhoek; 3. Sjaak Bouwman; 4. Jan nis Geelhoed; 5. Mattie Boogert; 6. Ria Stouten; 7. Piet Capelle; 8. Jan van den Bex-g; 9. Elsje van der Have en 10. Gilles van der Have. Bij de versierde steps kreeg de groep Dorst (Swiebex-tje) de eerste prijs, de ijscoman was tweede; 3. Groep Dalebout '(Kaboutertjes). Vier de prijs: Arie van der Maas en vijf de Greta Capelle. Van de gx-oepe\ kreeg: Japanse meisjes de eex-ste prijs en Napoleon de tweede. Hier mede was de optocht samengesteld en ver-wierf grote bijval. Ver-der kwamen er nog hindexmis nemen voor jongeren van 12-16 jaar-op het sportveld: „De Saële" waai-bij in de gx-oep jongei-en, Jan Hoogendoorn de eex-ste prijs won; de tweede Cor de Bruine, de derde Dies Bouwman en de vierde Wim Stouten. Groep meisjes: 1. Ineke de Later; 2. Nelleke de Later en 3. Ria Zwager. Groep ouderen: 1. Piet Roks en 2. Matthijs Goudzwaax-d. Hierna volgde nog een voetbalwedstrijd met brom- mex-s op het sportveld, uitslag 0-0. Na de pauze volgde om zeven uur nog een gecostumeerde voetbalwed strijd op „De Saële", waar-voor goede belangstelling bestond. Hiex-aan na men zowel dames als heren deel. Tot slot was men nog gezellig bij een in de „Conferentiekamer", met muziek en dans. Na afloop dankte de vQOi-zitter van de Oranjevex-eniging, de heer Matth. Steenpoox-te Lz. allen die aan het welslagen van dit gx'ote feest hebben meegewe2-kt, inzonderheid de mu ziekvereniging: „Oostexiands Fanfa re" die weer zijn beste Deentje heeft voorgezet, en tot het welslagen van het feest niet weinig bijdroeg. Oos- texiand kan op een zeer geslaagd feest terugzien, waaraan de be- stuux-sleden van de Oranjevereniging, zeer veel werk voor hebben verzet. SPORT KORFBAL Dosko I-All-Rcady II In de 2e klasse van de Schouwse zomerkoi-f balcompetitie gaat All Ready II vrijdagavond op bezoek bij DOSKO I in Noordwelle. Gezien het resultaat 'van de rood-zwarte Zierikzeeënai-en moet het mogelijk zijn om in Noordwelle toch zeker de helft van de inzet te veroveren. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" te Zierikzee Uitslag van de wedvlucht vanuit Arras, van de P.V. „Zierick" te Zie rikzee. Afstand 171 km. In concours 180 duiven. Aankomst le duif 15.22 (gelost 13.00 uur). Snelheid 1204 m. per min. H. Merle 1. 11. 30; A. Vijverberg 2. 15, 28, 35; I. J. v. d. Sande 3, 19. 25; A. Hagesteijn 4, 12. 22; P. Flikweert 5. 16. 37. 44, Fr. Maijs 6, 10, 21. 24, 36. 39; A. J. Beeke 7. 45; J. Snijdei-s 8, 9. 31. 32. 37; M. v. d. Wielen 13. 41; L. de Hooge 14; A. M. Berrevoets 17; B. Visser 18. 20. 38; H. V. d. Maas 23, 33; A. J. Stoutjesdijk 2(5, 43; .Inc. Verwijs 27, 29, 34, 40, 42. Een stuk uit de collectie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). HAAMSTEDE, 5-5. Burgemeester H. Everwyn opende maandag avond een tentoonstelling van doku- mentatie materiaal uit de Tweede Wereldoorlog in een der lokalen van de Pr. Beatrixschool in Haamstede. De heer A. v. 't Hoofd uit Haamste de heeft deze tentoonstelling opge zet. De heer J. Friderichs, voorzitter van de Oranjevereniging, sprak aen openings, waarin h ijburgemeester en mevr. Evervvyn, wethouder L. v. d. Klooster en de innitiatiefnemer, de heer A. van 't Hoofd betrok. Daax-na sprak bux-gemeester Ever- wiju waardei-end over de tentoon stelling waar hij al „stiekum" een kijkje had genomen zoals hij zei. Exx vervolgde: „Wat u heeft inge richt is alleszins de moeite waax-d. Het is goed om na 25 jaar een ten toonstelling als deze in alle eenvoud in te richten, opdat allen n eigen hex-innering nog eens opnieuw de vele publicatiies en voox-werpen uit die periode 1940-1945 zien. Voox-al voor de jongeren de er toen niet wa ren is deze tentoonstellng zo belang rijk. Gelukkig, hebben zij" deze oor log niet meegemaakt en daarom is het zo van belang hen de onmoge lijkheden te laten zien die er toen waren, vooral het ontbreken van de vrijheid. En dan zien we wat er na 25 jaar voor teruggekomen is aan Vrijheid". Verder merkte hij op: „Hoe we nu deze ,jeugd in onze democratische instellingen de regels voox-schrijven, nu we zien wat voor vrijheden deze NUNSPEET. De 32-jarige J. C. V. uit Heex-hugowaard is bij een kano tocht op het Veluwemeer omgeslagen en ver-dronken. RENESSE Felle duinbrand Tijdens de feestelijkheden in Re nesse om ongeveer 4.40 uur klonk plotseling brandalarm over het dorp. Er bleek brand uitgebi-oken te zijn in de duinen nabij camping Juliana- hoeve. Aangewakkerd door een ste vige wind joegen de vlammen door het dx-oge materiaal. De brandweer was bijzonder snel ter plaatse en probeex-de, daai-bij bijgestaan door verschillende badgasten, de brand te bedwingen. Behalve het brandweer korps uit Renesse vex-scheen ook dat van Haamstede ten tonele, waarna door gezamenlijke inspanning het vuur tot staan wex'd gebracht. On geveer 4 ha. duinbeplanting bleek toen te zijn verbrand. Tsjechisch toestel gedwongen in Oostenrijk le landen WENEN, 5-5. Een tweemotorig Tsjechoslowaaks vliegtuig van het type „Morava" is dinsdagochtend vroeg gedwongen in Oostenrijk ge- land. Het toestel, dat plaats biedt aan vier pex-sonen, is op het vlieg veld Hoersching bij Linz aan de grond gezet. De piloot moest dadelijk in een ziekenhuis worden opgenomen. Hij is door de ontvoerder met een mes ex-nstig verwond. De dader is aan gehouden. jongelui genieten wordt duidelijk gemaft door deze tentoonstelling. Waarna hij de tentoonstelling met, dank aan de heer Vn 't Hoofd, voor geopend verklaarde. Vervolgens werd een bndopname van het Wil helmus en van de oorlogsverklaring van 'Hitier aan Polen angelxoord. Het gezelschap bezocht daax-na de ten toonstelling rondgeleid door de heer Van 't Hoofd. Er liggen o.a. kx*anten, bonkaarten, persoonsbewijzen en ,de oliemolen van Janus", waai-mee op de molen van Dijkman heel wat liters olie zijn gedx-aaid. Tot slot hoorde men nog een bandopname van een toespraak van pms Bern- hard, waarin hij het Nedei'landse volk meedeelde dat de oorlogtenein- Advertentie MEUBELNIEUWS ZIERIKZEE. - Prijskopers, grijpt TJw kans, om voor hon derden guldens minder, bank stellen, wandmeubels enz. te bemachtigen. Bezoek de (spe ciale afdeling) in „(de meubel showroom van Zierikzee". Al deze meubelen worden on der garantie verkocht en na kontante betaling gratis b(j U thuis bezorgd. DEURLOO -de meubelshow room van Zierikzee - Meel- straat 31. Woensdag 6 mei Zierikzee Gei-. Ver. Gebouw, 8 uur, bijeenkomst Gei-. Vrouwenvereniging. Vliegveld, clubhuis, 7.3U uur, jeugd- avond. Vrijdag 28 mei Zierikzee Kantine Sportpark Bannink, 2.30 uur, feestmiddag korfbalvereniging „All-Ready". Aula school Manhuisstraat, film avond „Ziejook". Zaterdag 9 mei Dreischor Herv. kerk, 2 uur vergadering Ger. Organisten vereniging. Kapelle „De Vroone", 2 uur, start bloesem rit Plattelands Jongeren Gem. Zeeland. Maandag 11 mei Mondragon, foyer, 2.15 uur, afdeling Schouwen Plattelandsvrouwen. Dinsdag 12 mei Noordgouwe Reisje Plattelandsvrouwen, vertrek tijden Schuddebeurs 6,30 bij Mol, Noordgouwe 6.35 bij bushalte; Zon- nemaire 6.40 bij muziektent; Drei schor 6.50 bij bushalte. Haamstede Clubhuis Vliegveld, 7.30 uur, jeugd- avond. Donderdag 14 mei Zierikzee Concertzaal, 7.30 uur, openbare hoor zitting inzake Streekplan. Advertentie Vreemd geld en Reisclieques NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Een moderne Bondsspaarbank! DEN HAAG. In aanwezigheid van dc koningin, prins Bcrnhard, prinses Beatrix, prins Claus, prinses Mar griet en mr. Picter van Vollenhovcn heeft maandag in de Ridderzaal in Den Haag de Nationale Dodenher denking plaats gehad, waarbij toe spraken werden gehouden door de voorzitter van de Eerste Kamer inr. M. de Niet en prins Bcrnhard. Bij alle drukte aan de Nieuwe Haven, raakte gistermiddag .de auto van J. H. te Kerkwerve in het wa ter. Waarschijnlijk was de wagen niet 'goed op de remmen gezet. Een takelwagen bracht het vehikel weer op het droge. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). BEVRIJDINGSCONCERT ZEEUWS ORKEST Het Zeeuws Orkest brcht gistera vond in de Concertzaal die uitste kend was bezet, mede gelet ook op het „builengebeuren" heel wat pu bliek trok. Het concex't werd luister bijgezet door de aanwezigheid van de Britse en Franse delegaties en de gasten van de beide marines. Ter. inleiding speelde het oi'kest, o.l.v. Jan Out de drie voksleideren, het geen reilëf gaf aan het bijzonder op- ti-eden van het orkest. „De Instrumentale" (dit woord ligt ons nog in de xnond, wist een kli maat te scheppen, waarin niet moei teloos, maar toch ontspannen werd gemusiceerd. Het opende met de Symphonie no 36 in C groot van W. A. Mozai-t, een bijzonder exempel van Mozartiaanse danteske lichtvie- tigheid, waai-na de musicerenden op kunstzinnige wijze x-eikten, zij het dat kiene oneffenheden in de tegen- maten, en een wat verdoft lijkende houtgroep, maar dat kan ook aan opwekkend was het derde deel (me- onze zitplats hebben gelegen. Heel nuetto), waarin de dirigent met zijn bescheiden, maar toch preciese dktie zijn orkest fraai tot klinken bracht. Een intens mooi gespeelde Bach (Vioolconcex-t no 1 in a klein) daarna met als solist Hei-man Krebbers, niet voor de eex-ste keer te Zierikzee. maar weer wel met zijn overtuigend meestei'schap aanwezig, in een vloei ende en gx-andiose Bachstijl. In hel andante kwam hij tot een zo ver fijnd en gevoelvol musiceren, datal leen reeds deze „beweging" de gang naar de Concertzaal waard was. Na de pauze: Introduction et Ron do Capriccioso opus 28. Alweer een briljantè vertolking, zij het toch nie\ in die contnue vei-voei-ng als het voorafgaande Bch-werk. Tschaikowsky's Notenkrakersuite beluisterden we helaas niet meer (hèt buitengebeui-en). Een deskun dige concertbezoekster (lid K.N.T.V.) merkte hierover op: „ondanks een helder begin, maakte déze suite - hoewel levendig - beslist een klei- neVe indruk, omdat hier en daar werkelijk iets ontbrak." Intussen niettemin een onvergetelijke mu ziekavond op de 25-jaardag van 's lands bevrijding. D.d.V. Geweld leer je haten op herden kingsdag en bevrijdingsdag, maar het water van de zee wast het feil niet af, dat de herwonnen vrijheid door geweld werd verkregen. Het is het dilemma van deze dagen, van verleden, heden en waarschijnlijk ook de toekomst. Door geweld werd de bevrijding een feit en - zo maar een vraag - is geweld, of liever moet men zeggen tegengeweld, ongeoor loofd om de monsterachtige misda den te voorkomen, bv. dat miljoenen mensen eenvoudigweg worden ver brand. Is geweld fout om aan het ondra gelijk getreiter in een diktatuur (nee, niet altijd en niet overal, maar vooral als men hardop duidelijke dingen gaat zeggen) een einde tema ken. Is het dan goed om te zeggen of te denken: „laat alles maar over ons komen". De anderenzijn de stouterds en wij zijn onschuldigEn - nog een vraag - allen clie het alle maal heel anders willenzijn die echt altijd en overal van vrede door drenkt. Al die groeperingen die het nu zo druk hebben tegen, de demo cratie: de onzinnige alternatieve ditten en dat ten, de actie '70, de Dolle Mina's (ja, die zijn wel vredig geloof ik). Amnesty International, de Krakers, de Bond van Dienst weigeraars, het comité Solidariteit Cuba, Geweldloze weerbaarheid (en moet waar ook ter wereld een aan- val met een vriendelijke brief wor den afgedaan: Zeer geachte aanval ler. Uw agressieve houding komt ons zeer ongelegen en zouden we het niet op een akkoordje kunnen gooien?"), het Palestina-comité. Als zc allemaal vreedzaam zijn, mogen ze. maar er zijn gruwelijke agressieve krachten in de wereld, mannen die (weer) ge spierde taal gebruiken en wat moet je daar mee aan. Wachten tot ze weer met straatterreur beginnen of (iets later) crematoria gaan bouwen en is het geweldloos, als men dit ge weld toelaat? Is er dan geen behoe dende en voorkomende verantwoor delijkheid? Wie het zwaard trekt, vergaal door het zwaard, maar hier in ligt een duidelijke rangorde. Men moet blind zijn het niet te zien. Het valt te begrijpen: je zit er mee in deze dagen, maar als geweld sec. fout is, wat dan met degenen die we eren om hun grote offers. Ach, het waren maar vragen. Ze hebben misschien niets te betekenen, maar wie alle antwoorden weet, mag c schrijven! SCUIEREl LANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4