Geslaagd biljarttuernooi te Ouwerkerk (hoofdklasse libre) Het 5 mei-feestprogramma te Bruinisse Kom, zwartkijker ga naar het postkantoor en geef uwTVaan Jaarvergadering,,Con Amore" en „Apollo" ROTTERDAM. - De heer D. H. Landwehr van de Arbeiderspers heeft burgemeester W. Thomassen hel eerste exemplaar van het boek: „Rotterdam mei 40aangeboden. In het midden de schrijver Aad Wagenaar. OUWERKERK, 1-5. Vóór de aan vang van de tinaleparty tussen de twee overgebleven titelkandidaten J. Smits en de plaatselijke favoriet Piet Vijverberg, was er nog met geen mo gelijkheid te voorspellen wie van deze Voor 30 jaar Vrijdag 3 mei Duitsland Na het succes der Duitse troepen in Noorwegen bttfJct uit redevoe ringen van de minister van binnen- landse zaken van Italië de bereidheid van de Italianen op te marcheren, wanneer de Duce het bevel zou ge ven. Duitsland Op een appèl van de Hitierjugend te Duisburg heeft Lautbacher, de adjudant leider van de Rijksjeugcl meegedeeld, dat voortaan alle kin deren van hun tiende jaar af ver plicht zijn lid te worden van de Hitlerjugend. Denemarken De gebeurtenissen die de politieke positie van Denemarken volkomen hebben gewijzigd hebben ook op economisch gebied reeds verstrek kende gevolgen gehad. Reeds van de eerste dag der bezetting af, stort regent het verordeningen, beperkin gen, maatregelen en verbodsbepa lingen. Zaterdag 4 mei Nederland Minister de Geer sprak een kort woord voor de radio. Hij zei o.a., dat de regering weet dat heel de natie achter haar neutraliteitspolitiek staat „Maar één vlieg kan bederf brengen in een kostelijke apothekerszalf. Die vlieg moet onschadelijk gemaakt". Daarom zijn 21 personen, die door het militair gezag gevaarlijk voor de rust en veiligheid werden geacht in bewaring gesteld. Mr. Rost van Tonningen behoort tot de geïnter neerden. Engeland Volgens de „Daily Telegraph" en de News Chronicle" zijn aan Win ston Churchill, de Engelse minister van Marine, uitgebreide volmachten verleend om besluiten t.a.v. de oor logsvoering te coördineren en ten uitvoer te leggen. Dinsdag 7 mei Engeland Kritiek op Chamberlain. Lloyd George zegt, dat het fiasco in Noor wegen tot een reeks van „ongeloof lijke knoeipartijen" van Chamber lain behoort. Scandinavië Noorse en Deense troepen trek ken op naar Narvik. Aanzienlijke contingenten Noorse troepen haas ten zicii noordwaarts in de hoop zich met de geallieerden aan het font te Narvik te kunnen verenigen, terwijl Duitse troepen dit trachten te verhinderen. Woensdag 8 mei Nederland Het grootste deel der verloven is als voorzorgsmaatregel ingetrokken, de verlofgangers moeten zonder ver wijl naar hun onderdeel terugkeren. Tot deze ingrijpende maatregel is besloten, omdat de onzekere inter nationale toestand zowel naar het oordeel van de regering als van de militaire autoriteiten, met het oog op een zo krachtig mogelijke hand having van onze neutraliteit, tot uiterste waakzaamheid noopt. Donderdag 9 mei China De zg. Chinese Maginot-linie in de vijfde oorlogszone is met de val van Piyoean in het zuidwestelijk deel van Honan volkomen ingestort. Nu de omsingelende beweging van de Japanse troepen is voltooid, zijn thans ongeveer twintig Chinese di visies gevangen in de Japanse stalen ring. Zweden Tot behoud van de Zweedse neu traliteit zijn er mijnen gelegd in de buitenste gordel van scheren buiten Stockholm, binnen de Zweedse ter ritoriale wateren. Vrijdag 10 mei 1940 Duitsers vallen ons land binnen. Vanochtend om drie uur hebben Duitse troepen onze grens over schreden en vliegtuigaanvallen op enkele vliegvelden ondernomen. On ze weermacht, luchtafweer en inun datie is paraat. De koningin en de opperbevelhebber hebben een pro clamatie uitgevaardigd. Engeland en Frankrijk hebben Nederland hulp toegezegd. Waarschuwing van het algemeen hoofdkwartier Het Nederlandse leger heeft geca- dioberichten en strooibiljetten die spreken van het staken van ons ver zet, van onderhandelingen met den aanvaller of hulp van Duitsche zijde tegen een aanval van de geallieer den. Schenk alleen vertrouwen in de u bekende stemmen van de omroe pers die u stijven in uw verzet te- gen den vijand en aan strooibiljetten die oproepen tot strijd. Nooit of te nimmer zullen opperbevel en rege ring zich inlaten met onderhande lingen met den vijand. Zaterdag 11 mei 100 Duitse vliegtuigen neergehaald. Een vliegtuig nog in Duitse handen. Nederlands-India treft maatregelen. Dinsdag 11 mei H.M. de Koningin en de regering hebben Nederland verlaten. Onze prinsesjes zijn te Londen. Donderdag 23 mei Het Nrdetladnse leger heeft geca pituleerd. twee op het gewestelijk kampioen schap hoofdklasse libre beslag zou gaan leggen. Beide spelers hadden van de zes voorgaande partijen ieder er één verloren. Vijverberg bleef op 238 caramboles staan in zijn partij tegen Lemmens, terwijl Smits zeven caramboles te kort kwam om de 250 vol te maken in zijn partij tegen Van Dijk. Smits had wel het voordcel dat hij een be ter partijgemiddelde had dan Vijver berg, waardoor hij reeds aap een re misepartij genoeg had om de kam pioenstitel in zijn bezit te krijgen. Tot aan de achtste beurt, toen Vij verberg nog een lichte voorsprong had, gaven de beide finalisten elkaar bijzonder weinig toe. Terwijl Smits er hierna steeds beter inkwam, wilde er bij Vijverberg niets meer lukken. Met een aantal goede series wist Smits definitief afstand te nemen en de partij met ruim verschil (250-94) te winnen. Vijverberg was de eerste die de kampioen feliciteerde: „Je was de sterkste en hebt het kampioenschap volkomen verdiend: er viel niets op af te dingen". Toch kreeg kampioen Smits even later nog een domper te verwerken, toen hij te horen kreeg dat zijn algemeen gemiddelde boven de toegestane 20 procent was geko men," waardoor hij niet zal mogen deelnemen aan de strijd op de natio nale titel. Het gewest Brabant-Zee land zal nu worden vertegenwoor digd door P. Vijverberg, die op de tweede plaats eindigde. Vuurwerk Op tafel twee, welke van geen be lang meer was voor de eindstand, zorgde v. d. Gein uit Heesvvijk in zijn partij tegen Noordijk nog voor een stukje vuurwerk. Toen in de 13e beurt Noordijk met een serie van 95 op 194 kwam te staan, tegenover v. d. Gein op 80, leek de strijd praktisch beslist. Van der Gein bleek zijn ant woord direkt klaar te hebben, daar hij met een bijzonder fraaie serie van 170 caramboles - de hoogste uit De eindstand luidt: J. Smits, Odilia Peel P. Vijverberg, Ouwerkerk D. Noordijk, Fijnaart C. Luykx, Etten-Leur P. v. d. Gein, Hees wij k-Dinter J. van Dijk, Geffen F. Lemmens, Valkenswaard J. Leeraert, Hulst BROUWERSHAVEN, 2-5. Vrijdag avond hield de muziekvereniging Con Amore te Noordgouwe haar jaarvergadering in hotel Komijn te Schuddebeurs. De voorzitter, de heer Cl. den Engelsman sprak een wel komstwoord tot de leden van Con Amore en de zustervereniging Apol lo benevens tot het lid van de com missie van toezicht de heer Ganze- man. De voorzitter gaf een kort over- zich over het wel en wee der vereni ging, welke in voortreffelijke samen werking met Apollo, onder de kun dige leiding van de heer E. A. de Looff uit Zierikzee, een goed vereni gingsjaar achter de rug heeft. Spr. noemde vooral de uitvoeringen te Schuddebeurs en Brouwershaven zeer geslaagd. Goedgekeurd werden de uitvoerige notulen en het jaarverslag der secre taris de heer D. Korstanje waarna het financieel verslag van de pen ningmeester de heer H. Lokerse werd voorgelezen. De kas sloot met een betig salod en de leden der kas- contrclecommissie, de heren Ganze- man en Viergever adviseerden tot goedkeuring der bescheiden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren C. den Engelsman en A. Remeeus herkozen. In een ontstane vacature wei-d in het bestuur gekozen de heer J. den Hollander. Hierna voegde nog een bespreking over het vieren van het 60-jarig be staan van Con Amore en het 75-ja- rig bestaan van Apollo dit jaar, het geen met een muziekfestival zal plaatsvinden in de fraaie bossen van Schuddebeurs op zaterdagmiddag 6 juni a.s. Practisch alle eilandelijke korpsen hebben hun medewerking toegezegd. Ieder corps zal een half uur muziek verzorgen, waarna de landskam pioen van 1969 Excelsior uit Kloetin- DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HAAG. De 17-jarige timmer man K. P. uit Wommcls is om het leven gekomen nadat hij en zijn duo- passagiere, de 16-javige J. B. even eens uit Wommcls. in een flauwe bocht in Hidaard. gem. Hennaarde- radeel, werden geschept door een tegemoetkomende personenauto. De jongeman overleed ter plaatse, de duopassagiere kreeg een dijbeen breuk. HARDERWIJK. In het Bocrhaa- ve/.iekenhuis te Harderwijk is de 81-jarige J. Bouw uit Nunspeet (gem. Ermelo) overleden aan bij een ver keersongeluk opgelopen verwondin gen. De bejaarde man was bij het oversteken van de Harderwijkseweg in zijn woonplaats vlakbij zijn wo ning door een personenauto gegre pen. NEDERWEERT. Op de weg Nc- dcrwcort-Levcwy Ier hoogte van tic llonlsberg is een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 32-jarige F. G. .1. Klop uit Leveroy oni het leven is gekomen. De man die op een brom fiets reed, werd aangereden door een bestelauto, die twee personen auto's wilde passeren. De heer Klei) ovirféed het toernooi - de partij uitmaakte, waarvoor hij van de talrijke aanwe zigen een applaus in ontvangst mocht nemen. Over het geheel genomen was het een toernooi van uitstekend gehalte, wat ook moge blijken uit het feit dat precies de helft van de deelnemers naar de extra-rklasse promoveerden, t.w. de kampioen J, Smits, D. Noor dijk, P. v. d. Gein en J. van Dijk. Twee speler? (v. d. Gein en Smits) wisten ieder een partij in acht beur ten te beëindigen. De tweede Zeeuw se deelnemer aan dit toernooi, J. Leeraert uit Hulst, stelde min of meer teleur. Hij startte weliswaar met een overwinning op v. d. Gein, in 20 beur ten, waarin hij een serie van 94 op tafel bracht, maav hierna zakte zijn spel steeds meer af, waardoor hij het tot geen enkele overwinning meer wist te brengen en genoegen moest nemen met de laatste plaats. Aan het slot overhandigde het be stuurslid van het gewest Brabant- Zeeland, de heer J. v&n Tongeren te Bergen op Zoom, met een toepasse lijk woord aan de deelnemers de prij zen. De voorzitter van de organi serende vereniging D.O.S. te Ouwer kerk, de heer L. van Raamsdonk, sprak in het bijzonder een woord van lof tot de deelnemers voor de spor tieve wijze waarop zij in dit toernooi partij hebben gegeven. Ook de tellers en de schrijvers, onmisbaar op een toernooi, betrok hij in zijn dank woord. Wethouder C. Kuyper van de ge meente Duiveland, was verheugd dat een kleine plaats als Ouwerkerk be wezen heeft dat het over de midde len beschikt om een dergelijk toer nooi te organiseren. Namens de deel nemers sprak tenslotte de heer D. Noordijk een bijzonder woord van dank tot de organiserende vereniging en de familie Vijverberg voor de spontane ontvangst en de genoten gastvrijheid gedurende de drie dagen dat het toernooi heeft geduurd. Hij liet dit gepaard gaan met het aan bieden van een gesloten couvert aan mevrouw Vijverberg. 12 1743 128 125 13.77 10 1579 158 93 9.99 8 1501 99 151 15.16 8 1518 168 80 9.04 6 1476 101 170 14.61 6 1352 120 107 11.27 4 1254 136 86 9.22 2 1020 134 94 7.61 ge 's avonds een populair concert zal verzorgen. Met de gebruikelijke rondvraag kwam een eind aan deze geanimeer de vergadering, nadat de penning meester, de heer H. Lokerse de heu gelijke mededeling kon doen, dat van een ingezetene, die onbekent wenste te blijven een gift was ont vangen van f 100,voor het 60-jarig jubileum van Con Amore, hetgeen een dankbaar applaus ontlokte. Aanvaring op Noordzee DEN HAAG, 2-5. De afgelopen nacht zijn op de Noordzee bij ^Duin kerken de Liberiaanse tanker Fran cis Hammer van bijna 35.000 ton en het Deense vrachtschip Simba met elkaar in aanvaring gekomen. Het Deense schip is zwaar bescha digd en op de Oostdijkbank aan de grond gezet. Twaalf bemanningsleden zijn aan boord gebleven, 29 opva renden, waaronder drie vrouwen, zijn aan boord van de Francis Hammer genomen. Deze stoomt op naar Hoek van Holland. Kolen goedkoper DEN HAAG. 2-5. In de Staatcou rant van 1 mei 1970 is een prijzen- beschikking vaste brandstoffen ge publiceerd, die inhoudt dat de de tailhandelsmarges voor kolen een verruiming met 30 cent per mud on dergaan. De minister van Economische Za ken heeft tot deze verhoging van de marges besloten omdat met name de in 1970 doorgevoerde verbetering van de arbeidsvoorwaarden voor de werknemers in de sector vaste brandstoffen een zodanige kosten stijging ten gevolge heeft gehad, dat de betrokken ondernemers zonder doorberekening hiervan in de prijzen in kostendekkingsmoeilijkheden zou den komen. Bij de vaststelling van de prijzen is mede. rekening gehouden met de prijsdaling die t eiken j are op 1 mei ingaat door de vervanging van de winterprijzen voor kolen Ndoor de voor j aa rsprij zen. Geen geld voor Wereld jeugdconfcrentie NEW YORK, 2-5. De Internationa le Jeugdconferentie die de V.N. wil houden om de jongeren bij de gang van zaken in de wereld te betrekken, kan misschien niet doorgaan bij ge brek aan geld. De conferentie, een van de hoogte punten van de viering van het. 25-ja- rig bestaan van de Verenigde Naties, zou op 9 juli beginnen op het V.N.- hoofdkwartier in New York. Vliegtuig in zee gestort SAN JUAN. 2-5. Een DC-9 van de Antilliaanse Inch 1 vaart maatschappij mol. 63 inzittenden - 57 passagiers cn H bemanningsleden - aan boor is za terdag rond 30 km. ten noordoosten van St. Croix op dc Amerikaanse Maagdeneilanden in de Caraibischc Zee gestort. Van de 63 inzittenden werden 42 mensen gered. Eén stof felijk .overschot is geborgen, twintig mensen worden vermist. Alternatief vrijheids feest DEN HAAG, 3-5. Onder het motto van het nationaal 5-mei-comité „Vrijheid, ook voor de ander" heb ben ettelijke honderden jongeren zondag in Den Haag een alternatief vrjjheidsfeest gevierd. Te voet toog men ran Ockenburg discussiërend door de zonovergoten duinen naar het Nederlands Congresgebouw, waar een bijeenkomst met zang en spre kers plaats vond. Rabbyn A. Soetendorp jr. leidde in het park Ockenburg de gespreks stof in. Boekjes er mee werden ver strekt, die de deelnemers aan het al ternatieve vrijheidsfeest op weg hielpen om antwoord te geven op de vraag: Wat hebben we met 25 jaar vrijheid gedaan? De voettocht en de bijeenkomst waren georganiseerd door een inter kerkelijke groep jongeren. De ge meente Den Haag verstrekte een $ub$idie van f 5.000 voor het festijn, dat naar schatting van de organisa toren ongeveer 700 discussiërende en wandelende deelnemers en deelneem wandelende deelnemers en deel neemsters trok, wier aantal bij het Congresgebouw met enige tientallen aangroeide. Egyptische commando-actie ovei* Golf Van Suez CAIRO, 3-5. Een groep Egyptische commando's is zondagochtend vroeg de Golf van Suez overgestoken. Aan de Israëlische kant deden zij mortier aanvallen op een militair kamp en een commandopost op liet gebied van El Tor, in de zuidelijke Sinai. Vol gens een Egyptische woordvoerder werden verscheidene voltreffers waargenomen. Alle commando's keerden ongedeerd op hun basis te rug. Brandstichting in Belgische kerk BRUSSEL, 3-5. Onbekenden heb ben brand gesticht in de St. Lamber- tuskerk te Heverlee in de buurt van Leuven in België. Het onder het al taar vast bevestigde tapijt is met ge weld losgerukt en op het altaarblad in brand gestoken. Ook enkele kerk- stoelen zijn verbrand. Schapen met muizen SYDNEY; 2-5. In de A'ustx^alische staaten Nieuw-Zuid-Wales en Vocto- ria heerst de ergste muizenplaag sinds mensenheugenis. De knaagdie ren verslinden alles wat 'zij krijgen kunnen, tot meubilair toe, en als al les op is, beginnen zij aan elkaar. Een'boer in Hayl NUieuw-Zuid-Wa- les, ontdekte zelfs muizenesten op de ruggen van drie van zijn schapen. GELEEN. Waarschijnlijk doordat hij met hoge snelheid reed vloog de 34-jarige bouwvakker M. Kusters uit Geleen zondagmiddag met zijn auto in Schinnen, ter hoogte van kasteel Terborg, uit de bócht. Het voertuig kwam tegen een boom tot stilstand. De bestuurder was op slag dood. RENESSE, 4-5. De Oranjevereni- Juliana" te Renesse heeft na nog een laatste vergadering het pro gramma voor 4 en 5 mei definitief vastgesteld. Maandag (vandaag) 20.00 uur zal in de Ned. Hervormde kerk een herdenkingsbijeenkomst worden gehouden, die onderleiding staat van ds. L. de Wit uit Renesse en door burgemeester Everwyn met een korte toespraak zal worden ge opend. De 5 mei viering begint om 8.30 .als muzikanten van het fanfarekorps „Luctor et Emergo" koraalmuziek tengehore zulle brengen. Hun mu ziek zal vanaf de kerktoren klinken. Van 9.30 tot 11.30 zijn ex4 kinderspe len op het Dox-psplein georganiseerd. 13.30 start een optocht van vex-sierde wagens, fietsen, groepen en indivi duele deelnemex-s(sters). Deze op-* tocht is tevens een wedstrijd, daar ae fraaist vex'sierde objecten met een flinke prijs zullen worden beloond. Er zijn vier groepen n.l. a. wagens; b. groepen; c. verklede pex-sonen en d. versierde fietsen. Bij de gi'oep wagens is een deelnemersprijs inge- NIEUWERKERK, 2-5. Ook in Nicuwerkerk is Koninginnedag niet onopgemerkt voorbijgegaan. Donder dagmorgen was er omstreeks tien uur een rondgang van de wandel- vereniging „De Vierbannen", o.l.v. leidster mevrouw J. Lodewyk-de Witte, voorafgegaan door de eigen drumband, gestoken in rood-witte capes. Voor deze rondgang bestond veel belangstelling. Om twee uur startte vanaf het Dorpshuisplein een oriënteiingsrit voor brommers en om half drie een voor fietsen, voor deelnemers vanaf twaalf jaar. Voor de kinderen van de kleuterscholen en lagere scholen van Nieuwerkerk, Ouwerkerk en Sir- Jansland, was er een speciale kin dermiddag, met een kinderprogram- ma, waarin de avonturen van Dik Trom werden gebracht door een groep van Martin Vin jee uit Den Haag Voor allemaal betekende dit „hel. einde Om acht uur 's avonds konden de ouderen ccn avondje terecht bij Nico Schoolcnbcrg. een bekend artiest van dc t.v., die met hammond-orgel, accgidcou, goochelen en acrobatiek en allerlei grappen de zaal wist te boeien. „In eén woord, alles was ge- BRUINISSE, 2-5. Bruinisse zou Bruinisse niet zijn wanneer het zich liet afschrikken door wat moeilijk heden in het feestcomité. Integendeel de voorbex-eidingen gingen en gaan dooi'. Vele buurtvex-enigingen zullen elkaar weer onderling bekampen in het mooiste versiex*en van hun sti'aat. Op dit gebied gooit de Nieuwsti'aat met zijn unieke feestvei'lichting thans wel hoge ogen. In de Max'gi'ietstx'aat branden de „margrieten" weer, in de van Herls- bekesti-aat heeft men een fraaie ge- velvex'siex'ing van elektrische lampjes jes, terwijl de Korte Ring eigenlijk de knop maar heeft om te draaien om de bekende lampjes, te laten bx-anden, evenals trouwens de Oude sti-aat al heeft men daax-aan dan nog wat meer wei'k. In de etalage van de heer Littooy (showi'oom) heeft de Chr. School een door de leerlingen vervaardigde maquette opgesteld. Deze wei-d door de leerlingen ver vaardigd van de inval op 10 mei 1940 en de bevx-ijding in 1945. Een en an der wordt geflankeerd, door vooi*- wex-pen en vlugschriften c.q. kranten en aanplakbiljetten uit de bezettings tijd uithet oorlogsmuseum van de heer8 Herik Kok alhiei'. Vier flodeu bij frontale botsing GRAVE, 3-5. Een fi'ontale botsing tussen twee personenauto's op de weg. Grave-rCuyck onder Beers, om kwart voor een in de nacht van za terdag op zondag, heeft aan vier mensen het leven gekost, het echt paar M. en de heer I. uit Cuyck en de heer V. uit Bei'gen bij Oss. Vier andere inzittenden uit beide wagens werden gewond. Drie van hen zijn naar het Maas-ziekenhuis in Box meer en een naar het St. Radboud- ziekenhuis in Nijmegen gebracht. steld zodat ieder minimaal f 10 ont vangt. De eex-ste prijs is hier f 100; de 2e f 50; de 3e f 10 enz. Bij de gx-oepen is de eerste px-ijs f 15; de tweede f 10 en de derde f 5. Voor de groepen c en d. heeft jrien een eerste prijs van f 7,50, een tweede van f5 en een derde vah f 2,50 beschikbaar gesteld. De route van de stoet zal zijn: Zeeanemoon weg, Capelweg, Van Kloosterweg, Zeedistelweg, Ho- gezoom, "Wilhelminaweg, Emmaweg, Mauritsweg, Laone, Lindelaan, Lan ge Reke, Korte Reke, terug naar Dorpshuis. 14.30 volgt ringsteken te paard, waarbij men op een deelnemersaan- tal van 20 paarden rekent. Aan schoolkinderen zal niet worden toe gestaan aan dit ringsteken deel te nemen. Er zal gereden worden om de grote wisselbekér van de Oranjever eniging. Na de pi'ijsuitreiking van alle tot dan toe gehouden onderdelen kan ie dereen deelnemen aan een zg. zak- kendans. Opgave tot deelname aan de verschillende evenementen kan geschieden bij de heer L. C. Hooger- huis, Geschenkenhuis te Renesse. weldig", zei men. Het Doxpshuis was overvol. De 5»e mei Dit jaar zal echter het accent op vijf mei vallen. Om 9.00 uur zullen enkele herauten door het doxp trek- ken, waarna om 9.30-12.00 uur er kinderspelen zijn op het sportveld, voor de kleutei's is dit in het eigen schoolgebouw. Om 1.30 uur zal er een rondgang met versiei'de fietsen, wagens, enz. zijn, voorafgegaan dooi de wandelclub „De Viex'bannen". Vanaf 2.30 uur zullen er spelen zijn voor alle leeftijden. hoofdzakelijk voor degenen, die 's morgens nog niet aan bod zijn geweest. Deze spe len zullen op de Kerkring plaatsvin den. Om 7.15 uur is er een prijsuitx-ci- king in „Ons Doxpshuis", waarna om 8.00 door de gereformeerde Jeugd vereniging in of bij „Ons Dorpshuis" volksdansen worden uitgevoerd. Om 8.30 uur is ei' een lampiunoptochl. m.m.v. de wandelclub. Daarna, om 9.00 uur zal er nog gelegenheid zijn tot het bezoeken van „Ons Dorps huis", waar de blaaskapel „Oefening en Uitspanning" o.l.v. de heer A. Ra de walt, ei\ een bandje o.l.v. Kees Slekotcc voor gezellige muziek zal zorgen. Het programma Het f est programma luidt: 9 uur: Aubade door de schooljeugd voor het gemeentehuis met medewerking van „Nu met Hope"; 9.30 uur kinderspe- len op het Kerkplein; 1.30 uur: op stellen optocht wagens buurtvereni gingen enz.; 4 uur: Cross-'wedstrijden voor brommers op het bouwterrein achter de Accaciahallen en voor de Dokter de Kocksti'aat, 7 uur gecos- tumeerd voetballen op het sportveld; 8.30 uur: Vx-eugdevuur buitendijks op de Grevelingen. Jammer dat de Zes kamp-spelen moesten vervallen. Hiervoor in de plaats komen nu voor de jeugd geanimeerde behendig heidswedstrijden met brommei'S. Ook van het halen van bevi'ijdingsvuur uit Wageningen heeft men afgezien. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. In een uitgegeven verklai'ing zegt de fractie van D'66 ernstig ongerust te zijn over de uit breiding van de oorlog in Indochina, nu Amerikaanse troepen ook aan de strijd in Cambodja deelnemen. DEN HAAG. In de .maand maai-t 1970 wei'd volgens definitieve gege vens van het Centraal Bureau voor de Statistiek met de bouw van 11.952 woningen begonnen en zijn 8391 wo ningen voltooid. In maart 1969 waren deze aantallen ï-esp. 9986 en 9237. LEEUWARDEN. Praktisch geheel Friesland heeft een half uur lang geen elektriciteit gehad als gevolg van een koi-tsluiting in de Leeuwar- der centrale. LEEUWARDEN. De vooi'deur en de hal van de flat van de voorzitter van het Nedei'lands Israëlisch Ge nootschap, afdeling Friesland, is in de nacht met enkele hakenkruisen beklad. De kruisen waren met kx-ijt aangebracht. SCHIPHOL. Met een vliegtuig van Martinair Holland is het uit 35 man- men bestaande Amstei'damse staf muziekkorps van het Leger des Heils naar Jonkoping in Zweden vertrok- ken. TILBURG. Met de aanhouding van een viertal Tilbui'gei's in de leeftijd van 21 tot 27 jaar heeft de Tilburgse politie klaarheid kunnen brengen in een reeks van inbraken die in de maanden februari tot en met april werden gepleegd in verschillende plaatsen, waaronder Tilbui'g. VEGHEL. Een plotseling uitslaan de bi-and heeft in de Oostbrabantse gemeente Veghel twee gezinnen dak loos gemaakt. ROTTERDAM. In de 22e Interna tionale Tulpeni-ally, die ook dit jaar Rotterdam als start- en vertrek plaats heeft, zullen heden (maandag) voor de Ahoyhal definitief 66 equi pes van start gaan. VLAARDINGEN. Central Resour ces Coi'poi'ation te New York deelt mede, dat zij heeft overgenomen de eerste Nedex-landse Coöperatieve Kunstmestfabi-iek te Vlaardingen. Advertentie (dan kijkt u véél prettiger) Deze zomer jubileuinfestival te Schuddebcurrs Renesse heelt zijn programma voor 4 en 5 mei Opgewekte viering Koninginnedag te Nieuwerkerk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4