AGENDA Britse „Navy"-schepen brengen vriendschapsbezoek Zierikzee STRÈEKNIEUWS dag- STREEKNIEUWS D'66 verontwaardigd over uitspraak premier De Jong inzake Cambodja De Westhoek genoot van een zonnige dag lil bevrijtlingsweek H. M. S. „Dittisham" ZIERIKZEE, 2-5. Sinds vrijdag liggen in de Nieuwe Haven aan het Luitje afgemeerd Engelse mijnen vegers H.M.S. „Flintham" en H.M.S. „Dittisham" forse uit 1955 daterende schepen, die eerst in 1968 in de vaart kwamen te Shotiey in de Engelse provincie Suffolk. De gemeente Zie rikzee heeft aan het Luitje voor een passende, kleurige omlijsting ge zorgd in de vorm van opgeplante vlaggen in grondbakken, die tevens zijn gevuld met frisse, gele narcissen De schepen zijn in gezelschap van een mijnenveger van de Kon. Mari ne, die hen door de lastige Zeeuwse vaarwateren heeft .gecoacht". Het is uiteraard met een speciale bedoeling dat juist Engelse schepen de Zierik- zeese haven „doen" in deze bevrij- dingsweek gelet op de nauwe ban den, die Zierikzee onderhoudt met 140 ten. De bemanning bestaat uit de stad Hatfield. De schepen meten twee officieren, 12 man personeel in verschillende rangen ena 12 ma trozen in opleiding. Commandant van het squadron is de eerste offi cier van de „Flintham", commander P. H. Commuskey. Commandant van de „Dittisham" is luitenant ter zee F. J. Bloom. Zaterdagavond werd het gemeen tebestuur, het bestuur van de Z.G.V. en een aantal andere personen offi cieel ontvangen aan boord van de schepen, het voordek van bleek één waarvan in een gezellige bar her schapen. Er was volop gelegenheid met de opvarenden te contacten en duidelijk werd dat whiskey een fa voriet drankje is bij de Roal Navy. ZIERIKZEE Het Bevrijdingsfeest Gewoontegetrouw heeft de Z.O.V. weer huis-aan-huis het programma verspreid, waarin ook opgenomen de lijst van festiviteiten op Bevrydings- Om negen uur 's morgens wordt de bemanning afgehaald van de Engel se mijnenvegers en de Nederlandse mijnenveger, waarna een ontvangst volgt ten stadhuize. Gelijktijdig vindt de optocht plaats van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" en de S.V. „Delta-Sport"; nadien worden de monstraties van de brandweer ge houden op het Havcnplein. Om 14.30 uur ligt de vloot (inclu sief de marineschepen) gereed om een vaartocht te maken op de Oos- terschelde. Om 19.15 volgt een op tocht van „Rust Roest", gevolgd door de bevrydingsmarkt met talrijke at tracties,-op het Havenplein. Gelijktijdig (helaas - maar het on derdeel is niet door de Z.O.V. inge voegd in het programma) in de Con certzaal het Bevrijdingsconcert door het Zeeuws Orkest o.l.v. van Out. Feestmiddag voor „AII-Ready"-jeugd De Zierikzeese Korfbalvereniging All-Ready" houdt op vrijdagmid dag 8 mei a.s. in de kantine van het sportpark „Bannink" een feestmid dag voor haar jeugdige leden. De middag zal worden gevuld met al lerlei spelletjes, waaraan leuke prij zen verbonden zijn. De organisatie berust bij de jeugdcommissie van „AII-Ready". Rondgang Delta-Sport Men verzoekt ons te willen mede delen dat de deelnemers aan de rondgang van „Delta-Sport" op Be vrijdingsdag. zich om 8.45 uur moe ten melden aan de Raamstraat. Advertentie j MEUBELNIEUWS j t ZIERIKZEE. Prijskopers krij- t gen hun kans. Nu betaalt U (wegens speciale inkoop) hon- (I f derden guldens minder op j bankstellen, wandrneubels enz. f Prijzen lussen 400 en 800. f f De meubelen worden na kon- f tante betaling gratis bij U F F Ihtiis bezorgd. J (ie;nekt r.rijblijernd de men- F J belshowroom van Zierikzee", f f Meelstrdal .11. Vraag! "k de f f kleurige kdtnlngus 1 er- f f meubel-modellen met Inge prij- zen en 5r jaar garantie. J De schepen werden ook bezichtigd, waarbij bleek dat op dergelijke ma- rineboten met de ruimte tot het ui terste is gewoekerd. Na afloop van het bezoek werd het gastenboek ge tekend. Morgen (bevrijdingsdag) wordt de bemanning van de sche- PEN HAAG, 2-5. Het hoofdbestuur van D'66 heeft zaterdag een verkla ring uitgegeven waarin het zegt met verontwaardiging kennis te hebben genomen van de mededelng van pre mier De Jong dat „de Nederlandse regering begrip heeft voor de Ameri kaanse interventie" in Cambodja. D'66 meent dat de militaire inter ventie, onder andere vanwege de oorlogsuitbreidingen meet worden afgekeurd. D'66 is steeds van mening geweest dat meet worden gestreefd naar een vermindering van de spanning in Zuidcost-Azië. Door zijn, beslissing heeft president Nixon een gevaarlij ke uitbreiding aan het conflict in In- do-China gegeven. Van de Nederlandse regering had cp zijn minst verwacht kunnen wor den, dat zij van haar kritische be zorgdheid had blijkgegeven, aldus de verklaring. Molen „De Hoop" verkocht De sinds een aantal jaren buiten bedrijf zijnde korenmolen van A. M. de Rijke, aan de Lange Nobelstraat te Zierikzee, is dezer dagen in andere handen overgegaan. Koper werd aan nemer J. Roggeband Zoon uit Zie rikzee. De molen werd oorspronke lijk gebouwd in 1850 en herbouwd in 1874. Het is een bovenkruier-type. Op de gevelsteen staat vermeld: „Gerard Koole leide den eersten steen van deze molen 3 july en overleed 14 aug's 1850. De bijbehorende bedrijfs gebouwen zijn eveneens in eigendom overgegaan aan de fa. Roggeband. Paardenmarkt op 3 juni De jaarlijkse Paardenmarkt te Zierikzee zal dit jaar worden ge houden op woensdag 3 juni a.s. RENESSE Toneelspel „Op Drift" Op bevrijdingsdag - 5 mei - zal de toneelvereniging „Op Drift" des avonds om 8 uur in het Dorpshuis te Renesse een toneelspel in drie be drijven „Onder verdenking" opvoe ren. Na afloop bestaan gelegenheid tot dansen. Activiteiten in Dorpshuis Mede in verband met de periode van vrije dagen in begin mei heelt men zich in het Dorpshuis te Renes se al weer helemaal op de komende gasten ingesteld. Zo woxden er woensdag en zaterdag films vertoond en is er donderdag voor de danslus- tigen een disco-avond georganiseerd. WESTENSCHOUWEN De strandtrap Westenschouwen De nieuwe trap te Westenschou wen vordert gestadig. De Kon. Ned. Heide Mij. heeft de fundamenten ge legd en de eerste zware dwarsliggers hebben htin plaats gevonden. Voor de strandbezoekers levert de over tocht nog wel wat -moeilijkheden op omdat de zware balken ook over de oude trappen steken, zodat velen lie ver tegen de duinen via het mulle zandpad ernaast klimmen. Volgens de papieren echter moet met Pink steren de verbreding klaar zijn en daar ziet het wel naar uit. BROUWERSHAVEN Jeugdverkeersexamens Voor het bp 29 april gehouden practfcche gedeelte van het school- jcugdverkcerséxamen voor de leer lingen van de basisscholen te Brou wershaven slaagden: Peter van Ast, Aartjan den Boer. Klip Bokelaar. Corric Bos, Iz.ink Clarisse; Jaap Con.sfanrlsr, C.'or Dalrboul, Ilinie I Hijgers, Anja Duinhouwcr; Marcel van Grunsven, Ton Iloogcnboom, Maris Jansc, Bert Knol, Peter Kris- telijn, Han van Nieuwcnhuiijze. Cora Oerlemans, Fya van Schelven, Han- nie Schiperóort. Dick van Sluis, Er na de Vlieger ui Aniieiujue Zoelci. pen ten stadhuize ontvangen, samen met delegaties uit St. Hilaire en Hat field. Onder de Franse bevindt zich burgemeester Guinebault en onder de Engelsen mr. Peacok, gemeente secretaris Asquith en oud-burge meester Fitzpatrick. DEN HAAG, 3-5. De Politiiekc Party Radicalen kan „anders dan de Nederlandse regering niet het min ste begrip opbrengen voor het mili taire ingrijpen van de Verenigde Staten in Cambodja, dat door haar even fel wordt veroordeeld a's het Russische optreden jegens Tsjccho- Slcwakye in 1968". Het hoofdbestuur van de PPR zegt dit in een zondag uitgegeven verklaring. Er werden geen leerlingen afgewe zen. OUWERKERK Kerkelijke collectes De in de Ned. Herv. Kerk gehou den collectes over de maand april hebben bedragen: voor de diaconie f 57,60, voor de kerk f 108,90 en in de busjes f 31,21. Viering Koninginnedag Het laatste gedeelte der feeste lijkheden op koninginnedag, dat de Oranjevereniging organiseei-de vorm de een muzikale rondgang door het dorp Ouwerkerk, verzorgd door het muziekgezelschap „Nieuw Leven". Na afloop werd tot slot voor het Dorpshuis het volkslied gespeeld en hier sprak de voorzitter van „Prin ses Beatrix" de heer M. K. Romeijn dankwoorden voor de gewaardeerde medewerking aan het adres van „de muziek" en tot de ingezetenen voor de betoonde belangstelling. NIEUWERKERK Uitslagen oriënteringsritten Als winnaars vani de oriënterings ritten kwamen op koninginnedag uit de bus: Oe oriënteringsrit voor brommers: 1. H. de Valk met 30 strafpunten; 2. Ada Papeveld (35); 3. Marianne Lie- vense (37); 4. Hans van Strien (44); 5. S. Bal (65); 6. J. Thiery (71); 7. M. Kleemans (97); 8. Truus Kraak (101); 9. Jozien van Bloois (107); 10. Piet Stoutjesdijk (112). De oriënteringsrit voor fietsen: 1. J. Flikweert (60); 2. Mary Eerland (63); 3. Nel van der Wielen (63); 4. mevr. Van Felius (65); 5. mevr. Van der Wielen (66); 6. Leo de Feijtèr (90): 7. Henk Wandel (91); 8. Henk Goudswaard (91). Voor de oriënteringsrit van de brommers bestond veel belangstel ling, evenals de andere: De rit voor de brommers werd gereden door 22, en voor de fietsers door 21 deelne mers. DREISCHOR Sprookjes trokken veel belangstelling De Oranjevereniging „Dreischor" heeft op koninginnedag Weer voor een kleurrijk festijn gezorgd, want evenals 5 jaar geleden werd het grasveld rondom de imposante her vormde kerk veranderd in een ware sprookjestuin. Naast de plaats- van de vroegere muziektent stond een fraaie slotpoort in miniatuur en ook alle andere sprookjeshuizen waren weer keurig in orde gemaakt om het grote kinderfeest op te luisteren. Verder was er een stoelendans. De harmonie „Crescendo" liet haar vro lijke tonen horen en ook de lampion optocht mocht er weer zijn. Zater dagmiddag werd een herhaling ge geven en ook nu waren weer vele belangstellenden naar de Ring geko men om het grote kinderfeest gade te kunnen slaan. Jeugd wil ontspanningsruimte Een aantal jongeren in Dréischor is momenteel druk in de weer om ren geschikte gelegenheid 1o pakken Ir krijgen vont eren lieve bc/.igheden. zoals knutselen, filmen, discussiëren en dansen. De jeugd uit dit dorp is namelijk van mening dat Dreischor te weinig ruimte biedt om zich met genoemde creatieve bezigheiden te kunnen onlplooien. Mrn denkt in dit verband aan een oud leegstaand huis BRUINISSE IN MEMORIAM oud-burgemeester W. van den Berg Wzn. Op 83-jarige leeftijd overleed in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis de heer W. van den Berg Dz„ in le ven oud-burgemeestèr der gemeen te Bruinisse. De heer Van den Berg was reeds voor zijn burgemeestersbenoeming aktief op vel ei lei terrein. Hij was o.m. mede-oprichter en secretaris van de Bond van Mosselkwekers in Zeeland en bestuurslid van het Cen traal Verkoopkantoor. Verder was hij ouderling van de Geref. Kerk, voorzitter van de R.v.T. van de Coop. Boerenleenbank, voorzitter van het Chr. Schoolbestuur en dijk- raad van het calamiteuze water schap Bruinisse. In 1919 werd hij gekozen in de gemeenteraad; in 1935 werd hij wethouder en in 1939 benoemd tot burgemeester. De nieu we burgemeester ging door oorlog, bezetting en daarna de zeer desas treuze bevrijding een moeilijke tijd tegemoet, waarin hij zich gedroeg als een doorzettend en moedig man. Be halve talrjjke funkties voortvloeiend uit het burgemeestersambt, was de heer Van den Berg vele jaren lid van de K.v.K. in Zeeland. Op hoge leeftijd nog werd hij benoemd tot schatter van de bedrijfs-schadeloos- stelling ten gevolge van het verloren gaan van de Eendrachtspercelen. Met hem ging een man heen, die door onvermoeid werken op tal van zaken een eigen stempel drukte, waardoor hij de gemeenschap zeer aan zich verplichtte. WESTHOEK, 2-5. Geheel onver wachts, dcch al lang met ongeduld verwacht kreeg de zon een dolle bui en straalde onvervalst een welda dig aandoende warmte over de West hoek. Dit had het bekende zomerse geveig en alle toeristen begonnen aan het doel waarvoor ze gekomen waren; zich heerlyk buiten in de zon te koesteren leggen. En dat bracht al heel snel een sfeer ever de West hoek die deed denken aan de zomer se aanblik van voorheen, In alle zomerhuisjes werden deu ren en ramen wijd open gegooid evenals in de caravans. Ligstoelen en luchtbedden werden voor bedrijf gereed gemaakt en Weldra kon het eerste kopje koffie van dit nog toe veel te koude jaar buiten worden ge nuttigd. Zoals altijd blijven er bui tenbeentjes en met behulp van een rietmatje of een windschermpje was in het dorp. Door middel van een circulaire wordt de inwoners van Dreischor medewerking gevraagd in de vorm van een handtekening. De betreffende formulieren zullen dezer aagen worden opgehaald. BRUINISSE Veel belangstelling voor honderd-jarige De 100e verjaardag van mevrouw wed. C. van Vessem-Voorbeijtel te Bruinisse op vrijdag 1 mei gevierd, is uiteraard niet onopgemerkt voor bij gegaan. Een stroom van bezoe kers, die 's morgens 9 uur begon, tot 's avonds 7 uur (want dan gaat de jarige onverbiddelijk naar bed) kwam gelukwensen aanbieden. Ve len deden die vergezeld gaan, van attenties als fruitmanden, bloemen, taarlen enz. Ook waren er vele schi'iftelijke felicitaties. De Commis saris der Koningin in Zeeland zond een telegram. Burgemeester G. Hok ken, vergezeld van de beide wethou ders, bracht in de voormiddag een bezoek aan de woning in de Padjes, waar de jarige reeds 76 jaar woont. Van de gemeente Bruinisse was er een taart. Aardappelen voor Noorwegen Naast de grote drukte, die de laat ste tijd in de haven te Bruinisse heerst met liet Inssm van zand en griul '-li hel laden van (egels, kwam vrijdag 1 mei weer een kustvaarder binnen om aardappelen Ie laden. Het was de 500ton grote Zaanborg uit Delfzijl, die 450 ton aardappelen aan boord kreeg, (van heinde en ver aan gevoerd) voor dc Noorse haven Ber gen. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 4-5. Aangevoerd: 1314 dieren, t.w, 1090 runderen en 224 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,50-5,80, le f 4,60-5,15, 2e f 4,00-4,35, 3e f 3,75-3,95: stieren f 4,50-5.05; worstkoeien I 3,70-3.80; slaehtvarkerts le f 2.50-2,60, 2e f 2,45- 2.50, 3e f 2,40-2,45; slachtzeugep f 1,90-2,05; zware varkens f 2,20-2,30. Runderen: aanvoer korter, handel kalm, prijzen iets gedrukt. Varkens: aanvoer klein, handel vlot. prijzen fijne varkens nauw prijshoudend, slachtzeugen Ia.'tr. SPORT VOETBAL Zierikzeese ploeg speelt wedstrijd tegen Engelse marine Op bevrijdingsdag (5 mei) wordt op het sportpark „Bannink" een wed strijd gespeeld tussen een elftal van de Engelse Marine en een Zierik zeese ploeg. De wedstrijd vangt aan om 19 uur. HENGELSPORT Competitie wedsti d H.S.V. „Oosterscheldc" Voor de leden van de H.S.V. „Oos- terschelde" zal zoals gewoonlijk op Hemelvaartsdag een club wedstrijd zijn. Deze hengel wedstrijd zal plaats vinden aan het strand. Om acht uur v.m. vertrekt men van het Haven plein naar het wedstrijdterrein. Voor deze wedstrijd zijn weer fraaie prij zen beschikbaar. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). het alras mogelijk om in badtenue te zonnen. Hoe deze bezigheid voor de bedrijvers (sters) is afgelopen weten we niet, doch het wazige nevelslui ertje dat bleef hangen is een mede werker aan felle verbrandingen. Dat heeft de historie al dikwijls laten zien. In ieder geval heeft het toe ristische publiek, voor de eerste maal in grote getale in de Westhoek bij een, een zondag in de ware zin van het woord beleefd. Ze hebben er van geprofiteerd ook en dat was de op zet van hun komsU Dinsdag 5 mei Zierikzee Concertzaal, 8 uur, Het Zeeuws Or kest. Woensdag 6 mei Zierikzee Ger. Ver. Gebouw, 8 uur bijeenkomst Ger. Vrouwenvereniging. Haamstede Vliegveld,' clubhuis, 7.30 uur, jeugd- avond. Vrijdag 28 mei Zierikzee Kantine Sportpark Bannink, 2.30 uur. feestmiddag korfbalvereniging All-Ready". Aula school Manhuisstraat, film avond „Ziejook". Advertentie. Uw salaris via de Nutsspaarbaiik biedt vele voordelen Vraagt inlichtingen NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE KORFBAL All-Ready en Brouwershaven naar Svvift-serics te Middelburg Evenals vorig jaar zullen de Schouwen-Duivelandse Korfbalvere nigingen „All-Ready" uit Zierikzee en „Brouwershaven" deelnemen aan de bekende serie wedstrijden van „Swift" te Middelburg op Hemél- vaartsdag. All-Ready I is ingedeeld in afdeling 5 en zal de volgende twaalftallen ontmoeten: Stormvo gels I (Westkapelle), Weidevogels I (Bleiswijk), Good-Luck I (Sommels- dijk-Middelharnis) en HSV II (Den Haag). Brouwershaven dat uitkomt in afdeling 6 zal het moeten opne men tegen Olympia I (Wilhelmina- derp); Actief II (Rotterdam); BKC I (Breskens); en WIGN I (Rotterdam). In afdeling D komt Brouwershaven ook met een adspirantenteam uit en de Brcuwenaren zullen hier ontmoe ten: Olympia (Wilhelminadorp) Wei devogels B (Bleiswijk); KVL A (Vlis- singen) en Volharding A (Yerseke). De edspiranten ven All-Ready zijn irgcdeeld in afdeling F en komen uit tegen Eurotop A (Rozenburg); Stormvogels B (Westkapelle); Oranje Nassau B (Vlaardingen) en Juliana (Oud-Gastel). Bij de senioren is in afdeling 9 cok SDO I uit Anna Jaco- bapclder ingedeeld terwijl ook diver se teams van Goereè-Overflakkee in Middelburg van de partij zullen zijn. De wedstrijden beginnen 's morgens om 9 uur. Elke wedstrijd duurt 2 x Yllh. minuut, zonder rust. Na elke icrde is er een pauze van 5 minuten De wedstrijden worden gehouden op de gemeentelijke sporterreinen aan de Breeweg-Laurens Stommesweg te Middelburg. Brouwershaven II-A11 Ready II 2-3 In de Schouwse zomerkorfbalcom- petitie behaalde de All-Ready-com- binatie in Brouwershaven de eerste winst door Brouwershaven II een 2-3 nederlaag toe te brengen. Nadat de thuisclub de leiding had geno men, maakte Nellestéin voor de Zie- rikzeëënaren weer gelijk (1-1). Aan voerder Jaap van Klinken zorgde voor een 2-3 Zierikzeese voorsprong waarna mevrouw Elma van der Vel- den-Hage hier nog een treffer aan toe wist te voegen (1-3). Door een doelpunt van Joep Henning kwam Brouwershaven nog even terug (2-3) doch uiteindelijk won All Ready toch met 2-3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2