rrico AGENDA Zierikzeese Zeskamp kreeg weerslag door enkele ongeluken STREEKNIEUWS NEDERLAND VIERT UITBUNDIG BEVRIJDINGSFEEST Feestelijkheden Koninginnedag Amsterdam met rellen verstoord BEVRIJDING Roiiinginnefeest te Zierikzee ZIERIKZEE. 30-4. Een groot en veelzijdig spektakelstuk, door de Z. O.V. op de avond van Koninginne dag georganiseerd op het Haven plein, kreeg een zeer betreurens waardige weerslag door het feit dat twee nledespelenden aan de Zierik zeese Zeskamp werden gewond, iets wat niemand had kunnen voorzien, maar de feestvreugde uiteraard wat dempte. In het kader van deze Zierikzeese Zeskamp streden verschillende sport ploegen tegen elkaar, t.w. Rust Roest I en II, Badminton- en tennisclub. All-Ready, Deltasport en Torenboys. Een eerste opgave verliep onder grote vrolijkheid en er deden zich geen on gelukjes voor. De bedoeling was dat (eerste onderdeel) men zich ploegs- gewijs „verpakt" in zes aan elkaar genaaide zakken over het plein be woog, een losliggende plank „nam", om daarna op een soort „prikslee- karretjes" het plein over te steken om de finish te bereiken. Een bij zonder moeilijke maar amusante op gave, waar bij de Rust-Roestploegen met de eer gingen strijken; All-Rea dy werd derde en de drie andere ploegen volgden. Ernstige val Een ongeluk deed zich voor tijdens een tweede proef, waarbij op een draagplateautje geplaatste emmertjes v water over een evenwichtsbalk moes ten worden gedragen. Het werd de deelnemers extra moeilijk gemaakt doordat tijdens de oversteek andere deelnemers de draagsters en dragers met ballen mochten gooien. Het meisje Joke Wesdorp verloor tijdens cle trip over de bal haar evenwicht en maakte een ernstige val. Eerste hulp werd verleend door aanwezige leden van de Rode Kruiskolonne. De doktoren Van Hoorn en Bontkes wa ren snel ter plaatse. Het meisje werd binnengedragen in één der huizefi en later per ziekenauto naar het Zweed se Rode Kruisziekenhuis vervoerd. Het programma-onderdeel werd ver der afgelast. Lichtspclletje Nadien vond een lichtspejletje plaats, waarbij het er om ging licht „af te tappen" van de brandende gasluchters. Met de brandende flam bouw moest men via een hek naar de muziektent, waar een tweede flam bouw in ontvangst werd genomen, welke vervolgens bij de ploeg ge bracht moest worden, om te worden aangestoken. De brandende flam bouwen moesten tenslotte op het Ha venplein worden opgesteld. Bij een derde onderdeel deed zich helaas op de wipplank nog een onge luk voor. Door plotseling verstoren van eenzijdig evenwicht op de plank, kreeg mej. J. N. van der Schelde één der uiteinden van de plank tegen de SPORT KORFBAL All-Ready II tweemaal tegen Atlas II In de 3e klasse van de Zeeuwse Korfbalcompetitie speelt All Ready II zaterdagmiddag om 2 uur tegen Atlas II uit Ritthem. Omdat deze competitie snel beëindigd moet wor den, spelen beide teams om half vier wederom tegen elkaar. Voor sommige spelers is dit een zware opgave en het is ook hoogst ongebruikelijk om twee wedstrijden achter elkaar te spelen. Als verzachtende maatregel kan misschien gelden dat beide wed strijden maar tweemaal een half uur duren, doch uiteindelijk zullen de rood-zwartx twee uren moeten korf ballen. In de 2e klasse is All Ready wederom vrij zodat het kampioens feest nog even uitgesteld zal moeten worden. OVERDENKING Efeze 2:11- 22 14 a Want Hij is onze vrede" Ja. dat staat hier dan zomaar even, één klein zinnetje in een lang ver haal. 't Wordt hier zomaar even ge poneerd en het zou de gedathte op kunnen wekken van: en als je op een andere manier over vrede denkt, dan zit je er naastWant Hij is onze vredezó is het en niet an ders: het gaat dus om de vrede met God, om vrede als iets innerlijks, als het dan uiteindelijk maar goed met me komt, later in de hemel. Ja, zo hebben we het er in de kerk vaak van gemaakt: als het uiteindelijk maar goed zit tussen mij en God. en de rest is dan minder belangrijk. Maar als we dit stuk uit Efeze 2 goed bekijken, dan blijkt toch wel duide lijk, dat de rest niet minder belang rijk is, maar even belangrijk. Paulus zegt hier tot de mensen aan wie hij deze brief schrijft: vroeger waart gij veraf, nu zijt gij dichtbij gekomen door het bloed van Christus. En dat nu de tussenmuur, de barrière tus sen God en mens weggebroken is en dat er nu ook geen barrières meer zijn tussen de mensen. Over barrières gesproken: ik denk aan het ijzeren gordijn, de muren van racisme mu ren van apartheid van kerkelijke verdeeldheid, de muur tussen mij en die man of die vrouw verderop in de straat. De barrières zijn er nog wel degelijk. en er valt nog heel wat te praten vóórdat het allemaal van de baan is. „Want Hij is onze vrede", weet u wat de boodschap van deze woorden is: dat vrede niet iets is om eindelotos over te praten en te de batteren, maar dat vrede meer te maken heeft met de daad. Het heeft alles te maken met het bloed van Jezus Christus. God is niet einde loos gaan praten met ons om het weer goed te krijgen. Hij is het goed gaan maken door Zijn Zoon Jezus. Zou de vredesboodschap vo'.r ons took niet zijn: minder p. ten. meer doen.en dan maar dicht bij huis beginnen! V. d. Kooij kin en verwondde bovendien een hand. Zij moest zich onder medi sche behandeling stellen. Mi<l(lu£|>rograniniii Het middagprogramma van de Z. O.V. voorzag in een fraaie optocht, waaraan werd deelgenomen door de Kon. Harmonie „Kunst en Eer", de drumband en het majorettenpeleton van „Rust Roest" en „Deltasport". Opvallende elementen in de stoet waren een wagen met „Deltasport" - kindertjes, voorzien van ballonnen, een grotè groep jeugd op versierde fietsen en natuurlijk de „Rust Roest" majorettes, die in nieuwe uniformen waren gestoken. Bovendien werd het nieuwe vaandel meegedragen en en kele nieuwe instrumenten, aanschaf fingen die mogelijk werden door fi nanciering uit het Jubileumfonds. Onderzoek naar vervuiling van zeewater UTRECHT, 30-4. Binnenkort zullen de resultaten bekend worden ge maakt van het onderzoek dat het mi nisterie van sociale zaken en volks gezondheid samen met Rijkswater staat heeft ingesteld naar de vervui ling van het zeewater. Dit onderzoek was al gaande toen de Belgische con sumentenbond zijn rapport over de vervuiling van zeewater bij de be kende Europese badplaatsen publi ceerde. De gegevens ervan worden op het ogenblik geordend. De resul taten zullen worden meegedeeld bij de beantwoording van de vragen die in de kamer naar aanleiding van het Belgisch rapport zijn gesteld. De staatssecretaris van sociale za ken en volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, heeft dit in Utrecht mee gedeeld. BROUWERSHAVEN Programma herdenking en viering 2Sste bevrijdingsdag Het herdenkingsprogramma luidt als volgt. Maandag 4 mei: 7.25 uur: klokluiden. 7.30 uur: Herdenkingsdienst in de met kaarsen verlichte Sint Nico- laaskerk onder leiding van ds. Feunekes. Men wordt verzocht vanaf 6 uur de vlaggen halfstok te hangen. Dinsdag 5 mei 8.45 uur: Dagopening met klok luiden. 9.00 uur: Uithangen der vlaggen door de burgerij. 9.00 uur: Muziekcorpsen Con Amore en Apollo halen kinderen aan de scholen af. 9.15 uur: Toespraak door burge meester mr. J. P. Boersma. Vlaghij- sen, waarna Wilhelmus door mu ziekcorpsen. Kinderzang en gemeen schappelijk zingen met medewerking van het Dameskoor o.l.v. de heer J. Schouls en begeleiding door de heer A. Heiboer. 10.00 uur: Vertoning van de kleurenfilm „Het zevende Kontihent" in het Jeugdgebouw voor iedereen vanaf 12 jaar (ook de bejaarden). 10.00 uur: Straattekenen voor de schooljeugd op het Bostonplein, daarna traktatie voor peuters en kleuters. 11.45-12.45 uur: Vertoning van te kenfilms voor de schooljeugd in het jeugdgebouw. 2.00 uur: Spelen voor de lagere schooljeugd in de Kinderstad op de Markt, met traktatie. 3.00 uur: Behendigheidswedstrijden op de Noordzijde Haven: 1 Op de fiets voor 12 tot 15 jarigen 2 Op de brommer voor 16-jarigen en ouder. Eén fiets en één brommer zijn aanwezig, dus ei gen brommer thuis laten! 3 Met de auto voor 18-jarigen en ouder. Opgeven bij de heren Ph. v. Ast en A. P. Drijgers. 19.15 uur: Prijsuitreiking op de muziektent, waarna muziek door de muziekcorpsen Con Amore en Apol lo. 20.00 uur: Dansavond met de beatgroup „The Absend" in de Vis- afslag. Toegang vanaf 13 jaar. Tevoren vonden op het sportpark „Bannink" atletiekwedstrijden plaats voor de lagere schooljeugd, op de nummers hoog- en vérspringen en hardlopen. niet vergeten- Price eten 1 FRIOO, KAAS MET EEN GROTE K SIHJANSLAND Koffiemaaltijd voor de beiaarden en films voor de jeugd De Oranjevereniging heeft ter ge legenheid van de verjaardag van H.M. de koningin alle oudere dorps genoten een uitgebreide koffie maaltijd aangeboden. In het, door het bestuur van de bejaardensocië teit feestelijk versierde verenigings gebouw, kon de heer Heule een groot aantal inwoners begroeten. Op gezellige wijze bleven de gasten lange tijd bijeen. Tot besluit sprak de heer Hogerhuis enkele dank woorden tot het comité voor de prettige ontvangst. De kinderen werden 's middags met enkele auto's naar Nieuwerkerk gebracht, waar in het dorpshuis de lotgevallen van Dick Trom vertoond werden. Uitgebreide feestelijkheden voor jong en oud vinden op 5 mei plaats. BRUINixsi- Oud-burgemeester van Bruinisse overleden Naar wij vernemen overleed op 84- jarige leeftijd in het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee, waarin hij veertien dagen geleden werd opgeno men, de heer W. v. d. Berg Dzn., bur gemeester van Bruinisse in de jaren 1939-1951. Oud-burgemeester v. d. Berg, ge boren te Bruinisse uit een oud oes ter- en mosselkwekersgeslacht, be kleedde voor - en tijdens zijn burge meesterschap een groot aantal func ties, waarop wij ia het volgende nummer nog nader terugkomen. Feest voor de jeugd Dank zij de heer H. Groenéveld, hoofd van de dhr. School ging de verjaardag van onze koningin voor de schooljeugd niet onopgemerkt voorbij. Een kleine honderd kinde ren hadden hun fietsen, of andere voertuigen versierd, waaraan bijzon der veel werk was verricht. Vooraf gegaan, door enkele jeugdige trom melaars van de drumband van Nu met Hope trok men door de gemeen te en hoewel het weer niet mee werkte had men toch veel bekijks, 's Avonds gaf de muziekvereniging Nu met Hope, een serenade voor het gemeentehuis, die door burge meester en mevrouw Hokken en de beide wethouders in ontvangst werd genomen en maakte men een mars door de gemeente. Vele buurtvereni gingen hadden de feestverlichting, die voor het feest van 5 meegereed was gemaakt, ontstoken. ZIERIKZEE Route scheepsbemanning op bevrijdingsdag In het programma voor bevrij dingsdag 5 mei a.s. staat als eerste punt, s'morgens om negen uur, aan gekondigd het afhalen vdn de be manning van de Engelse en Neder landse mijnenvegers van het Luitje. Aanvullend wordt medegedeeld dat de bemanning, begeleid door Kunst en Eer, Rust Roest, drumband en ma- joiettes en Delta-Sport, via de vol gende route zich naar het stadhuis zal begeven: Luitje, Nieuwe Haven, Oude Haven, Kraanplein, Haven plein, Appelmarkt, Poststraat, Pa ternosterstraat, stadhuis. Voor het stadhuis zullen de volksliederen ten gehore worden gebracht. De aandacht wordt er verder op gevestigd dat de herdenkingsdienst welke aansluitend aan de Stille Om gang .maandag 4 mei om 20.15 uur gehlouden zal worden in de Gast- huiskerk via de kerktelefoons te be luisteren zal zijn. De Meélstraat kreeg zijn versperring door heel rare kuren, dat het his torische pandhet voormalige huis ,-,Roomen"beggn te vertonen. De voor gevel dreigde om te vallen, werd gestut en een straatgedeelte afgezet met dranghekken: Oer, Vrouwenvereniging De gei eformeerde vrouwenver eniging „De lampen brandende" zal woensdag 6 mei in het Gereformeerd verenigingsgebouw bijeenkomen. Mevrouw E. van Dijke-Hoek zal een inleiding houden over „Rulh de Moa- bitische". Na de pauze zal. mevr. A. D. Komvenbejg-Stoutjesdijk een bij drage leverep, ZIERIKZEE BRUINISSE De, mosselzaadvangst op hét Gro- ningei Wad in de week van 27 april tot 2 mei is nogal meegevallen. Iedere mcsselkweker zag in elk geval kans om een volle vracht te vissen, zij die wat gelukkiger waren zagen zelfs kans om twee reizen te doen. Dit was aanvankelijk wel ie ders bedoeling, maar het weer (windkracht 8 en 9) werkte niet mee, terwijl uitsluitend klein zaad werd "gevonden. Dit zaad kan op de Gre- velir.genniet meer tot consumptie- tcossel opgroeien, zodat de van Brui nisse komende kwekers die dit zaad noodwendig op de Grevelingen moes ten uitzaaien, dit eigenlijk met te genzin deden. Naar-halfwas mosselen werd ver geefs gezocht. Gp 12 mei zal de Waddenzee op nieuw voor mosselzaadvisserij wor den opengesteld. Interkerkelijke herdenkingsdienst BURGH HAAMSTEDE Maandagavond 4 mei zal er in de Ned Herv. Kerk van Haamstede een interkerkelijke herdenkingsdienst werden gehouden, welke om 20.30 uur aanvangt. NOORDGOUWE Reisje Plattelandsvrouwen De afdeling Noordgouwe van de Nederlandse Band van. Plattelands vrouwen zal 12 mei haar jaarlijkse reisje ondernemen. De dames zullen deze keer een bezoek brengen aan de Aalsmeerse bloemenveiling en de Keukenhof. Programma voor de jeugd De openbare lagere school Noord- gouwe organiseert voor de school jeugd op mei a.s. het volgende pro gramma: 8.45 'uur: groot spelentoer- nooi op het sportveld; 11 uur: rond gang van het gecombineerde mu- Achttien arrestaties, acht gewonden AMSTERDAM, 20-4. De feesté- lijkheden op koninginnedag in Am sterdam ztfn danig verstoord door rellenschoppers. Aanvankelijk leek het allemaal erg mooi. Donderdag ochtend was het in de binnenstad erg rustig. Op de Dam verkochten enkele kraampjes in alle rust en vrede door producten aan voorbij gangers. Ook het eerste gedeelte van de middag meldde nog niets van ko mende rellen. Tegen drie uur liep de binnenstad vol met goedbedoelende mensen. Langzamerhand kwamen daar ook de herriemakers bij. Toen het ver keer op en rond de Dam vast begon te lopen', braken plotseling gevech ten uit. Aanleiding was het feit, dat een groepje jongelui met een rode vlag een tram tegenhielden. De po litic, die op alles was voorbereid, greep in. De we£ werd vrij gemaakt en de eerste stenen en fietsbellen vlogen door de lucht. Ofschoon de politie de situatie aanvankelijk rds- tig trachtte te houden werden al gauw charges uitgevoerd om de op dringende menigte uit de straten en van de Dam te verwijderen. Men probeerde het verkeer zoveel moge lijk gaande te houden en de duizen den nieuwsgierigen en toevallige voorbijgangers uit de haard van de strijd te verwijderen.. De manschappen van de politie, voorzien van de „relienhelm", ver dreven gewapend met wapenstok bh schild op het Rokin, de Dam en hel Damrak de oproerkraaiers, die tien tallen verkeersborden uit de grond rukten en straattegels verzamelden om op het Rokin voor de Dam een barricade op te werpen. Deze werd door de politie verwijderd en snel door dé gemeente reinigingsdienst opgeruimd om te voorkomen dat projectielen voor het grijpen ach ter bleven om de politie te bekoge len. De burgemeester van Amsterdam, dr. I. Samkalden, als hoofd van dé politie en de korpsleiding volgden vanaf het hoofdbureau op een mo nitor het gebeuren op de Dam. Hier door was het mogelijk direct aan wijzingen te geven aan de peletons op de bedreigde punten. De politie had het niet gemakke lijk. Telkens laaide de strijd weer op. Er was een giote macht ingezet, die zich van de bnc baard van on rust naar de andere moest verplaat sen. In totaal bevonden zich acht pelotons op stiaat, in totaal onge veer 350 man. Daarnaast waren er 20 ruiters, een twaalftal hondenge leiders en motorrijders van de ver keerspolitie. De gehele politicmacht, die op de heen was, wordt geschat op 440 man. Omstreeks half elf had de politic de situatie op de Dam en daarom heen in de hand. Het hoogtepunt van de rellen wns voorbij. Om elf uur was het overal betrekkelijk rustig. De politie bleef echter nog ter plaat se om de situatie in de gaten te hou den. Arrestaties Aan het einde van de avond wa ren er 18 arrestanten, wier leeftijd varieerde van 15 tot 20 jaar. Bij de arrestanten waren drie buitenlan ders, 2 Italianen en 1 Fransman. Voorts een meisje, drie minderjarige jongelui werden later op de avond naar huis gestuurd'. De Amsterdamse officier van jus titie, hoofd van het parket, mr. J. F. Hartsuiker, kwam in dc vooravond zelf de situatie op de Dam in ogen schouw nemen en ging daarna naar het. hoofdbureau van politie. Het aantal gewonden was aeht, vier burgers en vier politiemensen, een inspecteur en twee marechaus sees. Ondanks de rellen is er donderdag ook op rustige wijze koninginnedag gevierd. Duizenden mensen - naar schatting van de voorzitter van het oranje- comité, dc heer R. M. van de Berg Saparoa. 55.000 - hebben deel- geromcrr aan de door het comité ge organiseerde manifestaties. De voor zitter was erg tevreden over het rus tige verloop van do feestelijkheden, waaraan met enthousiasme werd deelgenomen. Zaterdag 2 mei Brouwershaven •Grote Kerk, 8 uur, zangavond. Dinsdag 5 mei Zierikzee Concertzaal, 8 uur. Het Zeeuws Or kest. L Woensdag 6 mei Zierjkzce Ger. Ver. Gebouw, 8 uur, bijeenkomst Ger. Vrouwenvereniging. Vrijdag 28 mei Zierikzee Aula school Manhuisstraat, film avond „Ziejook KOSTELOZE INNING van AOW en PENSIOENEN NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Ilavenpark 16 ziekgezelschdp Con Amore en Apollo met optocht van versierde fietsen; 12 uur: bekendmaking van de prij zen; 12.30 uur: oplaten van balonnen door de schoolkinderen. ZIERIKZEE Delegatie van Z.O.V. en „Helpt Elkander" bood jarige vorstin levende kreeft aan Een Zierikzeese delegatie gevormd uit bestuursleden van de Zierïkzee- sche Oranje Vereniging en van de Vissersvereniging „Helpt Elkander" was donderdag aanwezig bij het tra ditionele défilé voor de jarige vor stin. Namens de Vissersvereniging werd Hare Majesteit een levende kreeft aangeboden door de Z.Ö.V.- voorzitter de heer E. P. J. Krips en mevrouw T. Kouijzer, vertegenwoor digster van „Helpt Elkander'. De kreeft werd op fraai verzorgde wijze aangeboden, in een daartoe fleurig opgemaakt mandje. Het verse zeebanket werd door de jarige ko ningin met grote waardering voor deze geste uit hjet verre Zierikzee in ontvangst genomen. Weekeindedieitst wijkverpleging Zuster A. K. Werkman, Kerkwerve, telefoon (01110) 2309, heeft dienst voor geheel Schouwen. TEL AVIV. Bij een gevecht met een groep uit Libanon afkomstige Arabische infiltranten is één Israëli sche militair om het leven gekomen, terwijl er twee werden gewond. Het Italiaanse kabinet heeft don derdag een wetsontwerp goedge keurd waarbij amnestie wordt ver leend aan al degenen die wegens aanzetting tot staking zijn veroor deeld tot eén straf van minder dan. vijf jaar gevangenis. VALKENBURG. Een veertigtal Zuidlimburgse Dolle Mina's en Zwar te Kabouters heeft donderdagmiddag gedemonstreerd en geprotesteerd bij de opening van de lentebeurs „Alles voor Eva". NEW YORK. Secretaris-generaal Thant heeft gezegd dat interventie van buitenaf in het conflict in het Midden-Oosten een van de „gevaar lijke konsekwenties"is van het falen van beide partijen de V.N.-besluiten uit te voeren, die ontworpen zijn om de vrede veilig te stellen. SPORT VOETBAL Zierikzee I-Sluiskil I De kans dal RCS in de eindfase één of meer punten verspeelt, is ze ker aanwezig. Zierikzee mag zich a.s. zondag in de thuiswedstrijd tegen Sluiskil niet door de bezoekers laten verrassen. Sluiskil is één van de be tere ploegen in deze 4e klasse-afde ling. De opstelling is: Fr. Pokorni d.; A. Kamp, J. Klink, C. J. Dogger (aanvoerder), J. Hogerheijde a.; Th. Klink en C. Lodewijk m.; J. Krips, A. van Tiggelhoven, H. Vermeule, Cor Stoutjesdijk v. Reserve: M. Vier gever. Steenbergen II-Zierikzee II De reserves wachten te Steenber gen een moeilijke wedstrijd. A. L. Stoutjesdijk d.; C. Wilten- burg, S. Kamp, Th. van Aken en B. Wijsman a.; H. Berrevoets en A. Winkelman m.; L. Koster, J. Jonker, W. v. d. Hoek en L. Stoel v., moeten deze karwei opknappen. C. Wilten- burg kan weer meespelen. Zierikzee III-Robur III Een overwinning voor de thuis club! N.N. d.; S. Struijk en C. Struijk a.; T. Dogger; G. Koster (aanvoer der), J. Schoonen m.; J. Merle, H. Meier, J. Schiettekatte, A. Willemse ert L. v. d. Kasteele zullen dit op knappen. Bevrijding is in de herinnering ook altijd de bevrijding van het pot kacheltje, dat door ondergetekende in een Hollandse stad; (ga je als Zeeuw in een grote stad een beetje onderdiukend honger lijden) werd gestookt met asfalt, dat werd ge vonden op de vele afbraakterreïnen van huizen aan de buitenkant van de stad, waar zo nodig een stuk At- lantïkwal moest komen. Als de wind in de schoorsteen blies, plofte de kachel bijna als een granaat uit el kaar. Er kwam dan u>at zuurstof spelen door de smeulende asfalt en het kacheltje begon even als een pek te branden. De vloeibare teer f liep tot halverwege de kamer en on afgebroken dwarrelden zwarte sneeuwvlokken omlaag. Was er geen asfalt, dan kon men op de ijskoude vingers blazen, want wat was dat lijf van ons en van de huurlieden eigenlijk nog. Het was niet veel meer vrienden. Je werd ellendig vuil in die tijd. Water was er mondjes maat en zeep, nee geen zeep. In de vloer van de zolderkamer tierden de vlooien welig. Wat die toch te vreten hadden in die tijd? En voedsel? Een halve liter bietensoep per dag, dat - onder V-I - gedreun werd genuttigd. En toen is de bevrijding toch ge komen, met vlaggen en het tumult van de gevechtswagens en dende rende tanks en de weldoorvoedde Ca nadezen, die snel doorhadden welke meisjes de meeste chocola en corned beaf moesten hebbenom verwelkte schoonheid snel terug te krijgen. „Beren" van jongens waren het en daar stonden we, met onze zoolloze schoenen, het tot op de draad ver sleten pak en schonkige schoudertjes. Die eerste bevrijdings week was wel vreugde vol, maar te eten was er vrijwel niets, tenzy men iets kon opvangen van de Canadezen en de Tommies. De reactie kwam even la ter. Te lang had men op de tenen moeten lopen, om het toch maar te halen, maar misschien heeft men er zelf wel niets toe bijgedragen. An deren of „de Ander" beslisten of je nog verder mocht leven. Als dat het geval was, begon er langzamerhand weer wat veerkracht te schieten in zieke mensenplantjes. Ze wortelden in de vrije bodem van een bevrijd land, maar hier en daar was de aar de rood van het bloed. Men kan het eens zijn met „Jetje van Oranje": „de jeugd moet het ons maar niet kwalijk nemen, maar over de oor!op en bevrijding blijven we praten tot aan ons einde". SCHIEREILANDM AN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2