AGENDA Pony-examens voor jeugdige rijders van Schouwen-Duiveland Fe<'s,el'jk kail,'r roml r>FS-Zeeiandia <i-i) BOMAANSLAGEN IN TURKIJE Amerika en het Midden-Oosten De V.S. en de vliegdekschepen STREEKNIEUWS WESTHOEK, 25-4. De landbouw- traetcien hebben aangetoond dat ze over meer capaciteiten beschikken dun de trouwe makker van de boer, het paard. In 25 jaren tjjd verdween deze van de akkers waar ze eeuwen lang, dampend de ploeg door de klei trokken en van de wegen, waarover ze- hoog opgeladen wagens met on- gedorst graan naar de boerderij brachten. De stallen staan leeg, bij nieuwbouw wordt er niet eens meer aan de paardenstal gedacht. En toch liggen die paarden bij veel landbouwers nog vers in de her innering. Het zijn tegenwoordig de dochters en zonen die het paard te rug brengen op de hofsteden, niet als trekdier, maar als kameraad. Wat lichter van bouw, ranker op de poten en gekamd en geborsteld dra gen ze nu een paar maal in de week hun berijder of berijdster over de wegen en op deze manier dienen ze de paardensport. Er zijn er al heel wat op Schouwen-Duiveland en bij vele boerderijen dartelen de rijpaar den in de wei. Het paardrijden echter moet ge leerd worden. Do boerenknechten LAND- EN TUINBOUW grasmaaier Luchtkussen- Reeds enkele jaren wordt in ons land een luchtkussenmaaier geïm porteerd. Gezien de vele goede eigenschap pen van deze zwevende grasmaaier, is deze zeer populair geworden. Er zijn verschillende modellen, naast het bekende type met benzine motor ook nog twee geheel profes sionele modellen. De grote snijbreedte verschaft de ze machines een maaicapaciteit die hem ook voor grote gazons, sport complexen en boerenbedrijven zeer geschikt maakt. Daarnaast is aan de huisvrouw gedacht. Speciaal voor haar is er naast de gewone Flymo een elektri sche uitvoering ontworpen, die heel eenvoudig te bedienen is. Door het zeer lage gewicht en maaibreedte is de Flymo bijzonder handelbaar. Stekker in het stopcon tact en met een schakelaar onder de duwboom kan de motor in- en uit geschakeld worden. De machine voldoet aan de hoog ste veiligheidseisen en is dubbel ge ïsoleerd. De voordelen zijn belangrijk, voor al voor de pas ingezaaide gazons, beschadiging door wielsporen komt niet voor. Bovendien kan men alle kanten op, dus voor- en achteruit, maar ook opzij en in het rond. Men heeft geen moeilijkheden bij het maaien langs randen van ga zons, borders en tuinpaden. Zelfs nat gras kan goed gemaaid worden. Ook het oversteken naar een an der terrein levert geen enkel be zwaar op. Met een luchtkussengrasmaaier is het geen probleem meer zijn gazon goed te onderhouden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rotterdam-Pernis: E. Bouman, Urk; te IJsselmuiden: C. den Boer, Zeist. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Den Helder: D. Nieu- wenhuis, Harlingen. Herdenkingsdienst Zoals gemeld zou de Interkerkelij ke Herdenkingsdienst op maandag avond 4 mei om 7.00 uur plaatsvin den. Dit is in verband met de in stilte achte te nemen twee minuten verschoven naar 7.15 uur. De dienst zal dus om 7.15 uur aanvangen en gehouden worden in de Gerefor meerde Kerk aan de Ooststraat. Voorganger zal zijn ds. P. op den Velde, Christelijk Gereformeerd pre dikant te Zierikzee. Intrede kand. v. d. Heuvel te Nieuwerkerk Op zondag 31 mei a.s. hoopt in de Hervormde Gemeente kandidaat H. van den Heuvel te Stolwijk zijn in trede te doen. In de morgendienst van 10 uur zal hij door ds. M. van den Bosch te Goes worden beves tigd. 's Middags om 2.30 uur, hoopt hij intrede te doen. Op vrijdag 1 mei houdt ds. J. P. Verkade te Nieuwe Tonge in de kerk van de Gereformeerde Ge meente te Bruinisse, een tijdrede. Geraniums i.p.v. affiches BERKEL EN RODENRIJS, 26- 4. De afdeling Berkel en Ro denrijs van de P.v.d.A. heeft besloten in haar actie voor de i.s. gemeenteraadsverkiezingen geen gebruik te maken van aanplakbiljetten en affiches. Zij wil hiermee een daad stel len tegen ontsiering en ver ontreiniging van de openbare weg. De verontreinigingspro- blematiek acht zij, in zijn al gemeenheid, zo ernstig, dat zij de rol van een politieke partij niet gelegen ziel in het bij dragen tot veroorzaken of ver hevigen, maar wel In het op lossen van de problematiek. In plaats van het geplak, stelt zij zich als alternatief voor enkele baken met (rode) ge raniums in de gemeente te plaatsen. van vroeger slingerden zich op de harde ruggen en met het „eldertou- we" in de hand werden de viervoe ters naar de wei gebracht. Tegen woordig wordt het luxe paard keu rig opgetuigd en men zit op een aan passend zadel. Zeer vele jongeren, dat zijn er ook velen uit de stad trekken naar de maneges om te le ren paardrijden. Examens Op Schouwen-Duiveland verrezen diverse maneges die winter en zo mer doorlessen. Het zijn vooral de jongeren tot 16 jaar die in hun vrije tijd leren rijden. Te Nieuwerkerk heeft de heer A. J. v. d. Graaf in zijn binnen-manege handen vol werk om aan de aanvraag ie kunnen vol doen. Vooral uit Flakkee is er een grote toeloop naar zijn modern „ma teriaal". Wanneer de jongens en meisjes menen dat ze er wat van kunnen (dit wordt beoordeeld door de instructeur) kunnen ze een exa men afleggen en bij slagen krijgen ze het A-diploma of diploma voor beginners, vergezeld van de bron zen draagspeld. Tot dat ze 16 jaar zijn kunnen ze nog 2 examens afleg gen, nl. voor het B- en C-diploma met de zilveren en gouden speld. De manege van de heer v. d. Graaf is aangesloten bij de Federatie van Nederlandse Rijscholen die elk jaar het bedrijf van a tot z komt keuren. Na goedkeuring kunnen dan na de lessen examens afgelegd worden. Zaken stukgepraat BURGH, 24-4. De jaarvergadering van de Vogelwacht in hotel ,Het wa pen van Burgh" gehouden was goed bezocht. De aanwezigen werden een welkomstwoord toegeroepen door de voorzitter, de heer J. P. C. Boot, die daarin het ere-lid, de heer N. H. Ly- sen betrok. De heer Boot dankte de heer Lysen voor de samenstelling van de brochure over het 20-jarig bestaan der Vogelwaeht. Hü dankte tevens diverse personen votor ge schonken geldbedragen en de Kon. Zeelandia te Zierikzee voor de adressering, mevr. Joppe-Muste voor het financieel beheer en de heer F. Schoonakker voor zijn activiteit op ledenwerf gebied (40 nieuwe leden). De 8 nieuwe controleurs Vogelwacht werden gelukgewenst met hun be haald diploma. Zij werden opgeleid door de heer J. W. Eckhardt uit Zie rikzee en nu doet zich het eigenaar dige voor dat deze jonge man zelf niet aan de examens mocht deelne men omdat hy nog te jong is. De heren van Leeuwen (genetica), Martens (paddestoelen) en Lysen (Domeinwetenschappen) werd dank gebracht voor hun gegeven cursus sen. De grote aktiviteiten van mevr. van Leeuwen-Mennema werden eveneens met dank onderstreept. Zij heeft nu 220 leden onder haar hoede die in de Dwergstern veel op kunnen steken". De heer L. Kouen, reeds geruime tijd redakteur van „Sterna" houdt er mee op. Hij werd extra bedankt door de voorzitter en de vergade- rin die hem tot ere-lid benoemde. Nieuwe redakteur werd de heer J. W. Eckhardt uit Zierikzee. De man van het asylwerk, de heer M. I. Bakker te Burgh kreeg een extra dankwoord. Zijn laatste „op knapbeurt" geld een Noorse storm vogel die verlammingsverschijnselen had. Tot nu toe waren er weinig gif slachtoffers, behalve meldingen van dode fazanten in Duiveland die door landbouwgif sneuvelden. De dijk van de Brouwersdam zal laat gemaaid worden om het broeden der vele vogels aldaar niet te verstoren. Minder gunstig reageerde Rijkswa terstaat op een vraag om ook de AMMAN, 26-4. Het „Front voor de Palestijnse Valksstrijd" heeft zondag verklaard verantwoordelijk te zijn voor bomaanslagen in Instan- bul en Izmir. In Ir.stanbul werd vrijdagnacht door een dynamietontploffing zware schade aangericht in 't kantoor van de Israëlische luchtvaartmaatschap pij „El Ai". In Izmir was de aanslag gericht tegen het bureau van de Pan American Airways. Ook hier werd grote schade veroorzaakt. Het genoemde front, dat op 24 no vember het El Al-kantoor in Athene aanviel waarbij een kind om het le ven kwam, verklaarde ook verant woordelijk te zijn voor explosies in twee gebouwen in het centrum van Tel Aviv. Daarbij zouden vrijdag nacht verscheidene Israëliërs om het leven zijn gekomen. Sowjet-Unie vraagt uitlevering van oorlogsmisdadiger MOSKOU, 25-4. De Sowjet-Russi- sche regering heeft Engeland om aanhouding en uitlevering gevraagd van Joeri Tsjapodze, die in Bourne mouth woont. De in 1913 in Georgië geboren Tsjapodze heeft zich na de oorlog in Engeland gevestigd onder de naam George Chuppel. Hij heeft volgens Tass actief meegewerkt aan het doden op grote schaal van Oekrainse burgers tijdens de Duitse bezetting. Eigenhandig zou hij vrou wen en kinderen hebben afgemaakt. Hij heeft aan het hoofd gestaan van een detachement van het zogenaam de „Kaukasische regiment". Zijn bedrijf is het enige op Schou wen-Duiveland dat door de Federa tie erkend is. De geslaagden Donderdag was het dan zo ver dat 19- jongelui hun kunnen moesten to nen aan een jury-lid van de Fere- ratie. de heer J. v. d. Bregge uit Waddinxveen. Ondanks de zenuwen ging het bij de meeste goed. doch van de 19 moesten er 5 afgewezen worden. Het A-diploma kregen uit Zierik zee: Lean Holty, 92.5 pnt.; Annemiek Huurling, 91,5 pnt.; Olga Berrevoets, 91.5 pnt.; Bram Deurloo 90 pnt.; Ma rijke Lagrauw 93,5 pnt.; Lean v. d. Brand 91 pnt.; Lonneke de Vos, 93 pnt.; Helna Kouijzer 90,5 pnt. Uit Nieuwerkerk: Pieter v. d. Graaf, 94,5 pnt. Uit Middelharnis: Petra v. d. Peppel. 91 pnt.; Aad Kamfens, 94 pnt.; Barbara Drente. 93 pnt. Uit Serooskerke: Jacqueline v. d. Putten. 93 pnt. en uit Den Bommel: Heedie Buth, 94,5 pnt. De heer v. d. Graaf begint nu weer met een nieuwe groep, terwijl een dezer dagen een begin wordt ge maakt met de door hem in de West hoek gerunde manege „Boeije's Bosch", waar naast lessen ook ritten in het duingebied kunnen worden gemaakt met tevens doortocht in de Domei nbossen en een rit over het strand. Grevelingendam, wat later te maaien en geen herbiciden te gebruiken. Het verzoek werd nl. afgewezen omdat het verkeer gevaar loopt. Natuurwandelingen Het financieel beleid van mevr. Joppe-Muste werd goedgekeurd. De financiële commissie adviseerde bij monde van de heer P. Duson gun stig. Op een totaal in inkomsten en uitgaven van f 6024,37 was er een batig saldo van f 2863,41 waarvan echter nog veel betaald moest wor den. In de nieuwe kascommissie werden de heren D. de Hooge en J. v. d. Schelde uit Zierikzee benoemd. De aftredende bestuursleden, de heren J. P. C. Boot, L. Kouen en Jac. Viergever werden herkozen. Aan het bestuur werd de heer C. Verton uit Haamstede toegevoegd die het secretariaat gaat voeren. De vorige secretaris, de heer L. Kristelijn gaat diverse natuurwandelingen op pa pier zetten, te beginnen in Renesse. Een wegwijzer op papier dus voor die wandelaar die van planten en vogels houdt. Op verzoek van de heer Lysen zal een en ander op ge zellig formaat gedrukt worden. Bij de rondvraag adviseerde de heer Lysen de controleure Vogel wet eens wat meer verbalen te maken. Deze vragensteller stelde voor om alle gemeenten van Schouwen-Dui veland iets meer van de Vogelwacht te laten weten. „We moeten actief zijn en aan de weg timmeren". De heer Lysen zag de Vogelwacht gaar ne donateur van de Ver. v. Milieu- higiëne en meende dat er nestkast jes gemaakt moeten worden. De voorzitter zal een en ander uitvoe ren, doch de L.T.S. te Zierikzee maakt momenteel nestkastjes. De heer P. van Dalsen zag gaarne nog eens een excursie naar de Hom pelvoet, de grote bank of zandplaat in het Brouwershavense Gat verwe zenlijkt. Hier zal een plan voor ge maakt worden. Na de pauze werden door de heren J. Witvliet en A. K. Vogelaar na- tuur-dia's vertoond. WASHINGTON, 25-4. De Ameri kaanse onderminister van buiten landse zaken Sisco is van een be zoek van twee weken aan het mid den-oosten in Washington terugge keerd met de overtuiging, „dat in het gebied algemeen erkend wordt dat de Verenigde Staten een vitale rol hebben te vervullen in het tot stand helpen brengen van stabiliteit en een duurzame vrede". De rege ringen „willen met ons blijven pra ten", zei hij. Sisco, die Egypte, Israël, Libanon en Saoedi-Arabië bezocht, zei echter ook dat het dichterbij komen van de vrede onwaarschijnlijk was zolang de Arabische landen en Israël niet van hun maximumeisen afstapten. Er was niettemin ruimte gebleven voor Amerikaanse diplomatieke stappen. WASHINGTON, 25-4. De commis sie voor de strijdkrachten van het Amerikaanse congres heeft zich uit gesproken voor een yloot van vlieg dekschepen, hoewel de critici zeggen dat deze schepen te kostbaar en te kwetsbaar zijn. De commissie acht het bezit van vliegdekschepen vooral belangrijk met het oog op de plannen tot ver mindering van het aantal Ameri kaanse bases overzee. De commissie, waarin de „havi ken" in de meerderheid zijn, keurde president Nixons verzoek om 152 miljoen dollar goed om te kunnen beginnen aan de bouw van een vierde vliegdekschip met kernvoort stuwing. Het bedrag is voorname lijk voor de bouw van de kernreac tor. BURGH, 25-4. De wedstryd van het jaar, tenminste dat was het veertien dagen geleden nog, doch nadat Zeelandia vorige week kam pioen was geworden, slechts een for maliteit om de competitie af te wer ken. Voor de aanvang sprak DFS- voorzitter, de heer D. E: Moolj waar derende wooiden tot de kampioens- ploeg uit Middelburg. De DFS-spe- lers sloten zich by de gelukwensen van hun voorzitter aan en boden elf bloemstukjcs aan hun tegenstanders. De wedstrijd had twee tegenpolen, n.l. een voortreffelijke eerste helft en een bar slechte tweede. In die eerste helft kreeg DFS goede kansen cm te scoren, doch daar bleef het bij. De uitvallen van Zeelandia, hoe wel sporadisch en meest over links gespeeld waren bijzonder gevaarlijk De eerste kogel kwam van de voet van Nico v. d. Graaf doch de bal stuitte via de binnenkant van de paal. voor het doel langs, achter. SPORT In de 2e klasse van de Zeeuwse Korfbalcompetitie is All Ready za terdagmiddag weer een stap dichter bij het kampioenschap gekomen want het Goese Togo II werd met 7-3 teruggewezen. Al in de eerste minuten van de wedstrijd was het Henk Vermeulen, die de rood-zwar- teh de leiding bezorgde (1-0), doch de gelijkmaker van TOGO liet niet "lang op zich wachten (1-1). Met een. vijf-meterschot van Leo Fonteine wérd het. 2-1 en via een afstands schot vattv Piet de Ronde, liepen de Zierikzeeenaren'al spoedig uit tot 3-1. Nadat Joop de Regt de stand op 4-1 had gebracht, scoorde TOGO nogmaals tegen, met welke stand werd gerust. Kort na. de hervatting bracht mevr. Kloet-van Nieuwen- hüize de stand op 5-2 en een ver schot van Henk Vermeulen maakte het halve dozijn doelpunten vol (6-2). Uit een afstandsschot kwamen de Goesenaren nog even terug (6-3), doch het laatste woord was weer aan All Ready. Met een ver schot bracht Piet de Ronde de stand op 7-3, terwijl Joop de Regt nog een strafworp om zeep bracht. Uit de nog twee resterende wedstrijden( uit tegen BKC en Swift IV) hebben de rood-zwarte Zierizkeeënaren nu nog één punt nodig om de kampioensti tel te bemachtigen. Scheidsrechter L. van Popering uit Kapelle leiddé goed doch was wat zuinig met het toekennen van strafworpen. HENGELSPORT H S .V. „De Krabbe" De vierde clubwedstrijd van de H.S.V. „De Krabbe", die zondagmor gen aan de zeedijk bij de Plompeto- ren van Koudekerke werd gehouden is een groot succes geworden, want er waren veel deelnemers, doch de vis was ook van de partij. De 31 deelnemers vingen 161 ondermaatse vissen en 76 bovenmaatse waaronder veel goede, dikke schol. De uitslag zij de senioren was: 1. H. v. d. Heiden 1464 pnt.; 2. G. Over weg 1174 pnt.; 3. J. Hart 1021 pnt.; 4; Jac. Verseput 965 pnt.; 5. J. v. d. Bos 937 pnt.; 6. F. H. v. d. Heiden 776 pnt.; 7. Th. den Engelsman 774 pnt.; 8. J. Tuinman 769 pnt.; 9. A. Deurloo 769 pnt.; 10. J. de Zoete 735 pnt.; 11. W. Oosterling 711 pnt.; 12. P. Duson 662 pnt.; 13. P. de Rijke 612 pnt.; 14. P. de Jonge 507 pnt.; 15. P. v. d. Graaf 536 pnt.; 16. J. Speelman 459 pnt.; 17. A. P. Deurloo 441 pnt.; 18. A. Overweg 407 pnt.; 19. A. v. d. Bos 389 pnt.; 20. D. Braai 363 pnt.; 21. W. de Jonge 340 pnt.; 22. M. Wessels 260 pnt.; 23. F. v. d. Hei den 258 pnt.; 24. T. v. Vliet 236 pnt.; 25. W. Lemsom 211 pnt.; 26. M. A. v. d. Wielen 105 pnt.; 27. D. de Rijke 170 pnt. zUitslag junioren: 1. D. Blom 476 pnt.; 2. S. Blom 333 pnt.; 3. H. v. d. Wielen 217 pnt. en 4. T. Kostense 137 pnt. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klas H: Renesse-Clinge 2-1; Corn. Boys-Noormannen 1-2. Oost- burg-RCS 0-8; Koewacht-Walcheren 1-6; Hansw. Boys-Sluiskil 1-2. Res. 3e klas C: Zierikzee II-Vlis- singen III 1-2; Middelburg III-Alli ance II 1-0; Axel III-Zeeland Sport n.o.g. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas: DFS-Zeelandia 1-1; Luc- tor-Hoofdplaat 1-3; Schoondijke- Aardeqburg 0-1; Lewcd. Boys-Phi- lippine 1-2; Hulsterloo-IJzendijkc 2-1 2e klas B: Zonnemaire-Cortgene 1-2; Luctor II-Droischor 0-2; 's H. Keeper Schoonaard Icon door tijdig uitlopen een doorboring voorkomen. DFS was vlak bij een doelpunt toen uit een corner Piet v. Aarsen rake lings naast kopte. Toch kon deze speler in de 31ste minuut de bal uit een prachtige lengte pass van Theo den Engelsman meenemen en over de uitlopende keeper heen de stand op 1-0 brengen. Na de rust stortte het spelpeil snel ineen en de nachtkaars was dan ook zeer lang. Toch kwam Zeelandia naast DFS doordat keeper Schoon aard een tegenstander bij de benen greep en de overigens zeer zwak lei dende scheidsrechter Assies kon niets anders doen dan een strafschop toekennen, die door Rieni v. d. Weel werd benut 1-1- Met deze stand ge loofden de spelers het wel en het spel was nauwelijks het aankijken waard. Het eindsignaal was een ver luchting, zowel voor de spelers als voor de verkleumde toeschouwers. Arendskerke III-Renesse II 4-5; Domburg II-DFS II 4-1 (DFS de gradeert); Hansw. Boys li-Patrijzen 1-2; Volharding-Kwadendamme 2-2. 3e klas C: Dreischor. II-Cortgene 4-1; SVOWK-Hansw. Boys III 4-5; Kwadendamme ll-Zierikzee III 4-2; Volharding II-Zonnemaire II 3-1: Robur III-Volharding III 1-0. Zaterdagcompetitie le klas: Wemeldinge-MEVO 2-1; Wo.lfaartsdijk-Arnemuiden II 1-0; Nieuwdorp-Heinkenszand 1-0; Meeu wen II-VCK 0-3; Middelburg V-'s H. Arendskerke 3-1. 2e klas A: WIK-Bruse Boys 2-2; SKNWK-Kapelle II 7-1; Duiveland- Rillandia II 7-3; DFS III-Kruinin- gen 0-1; Wemeldinge li-Brouwers haven 0-5; Waarde-Kloetinge II 3-1. 3e klas A: Duiveland II-Arnemui- den III 1-1; Middelburg VI-ZSC 0-2 (ZSC kampioen); VCK II-Schore 3-0. 4e klas A: Brouwershaven III- Wissenkerke II 0-6; SKNWK II- Bruse Boys II 0-7 (Bruse Boys II kampioen); Bevelanders II-WIK III 2-0. Junioren Groep A I: Zierikzee A I-Zeeland land Sport A I 3-2; Tern. Boys A I- Kapelle A I 4-3; HVV '24 A I-Mid delburg A I 2-0; Steen A I-Vlissin- gen A I 2-3; HVV ;24 A I-Vogel waarde A I 1-1. Groep C 16: Renesse C I-DFS C I 3-0; ZSC C I-DFS C II 1-3. Groep C XVII: Duiveland C I- MEVO C I 5-2; Zierikzee C I-SKN- WK C I 1-4; Zierikzee C II-Bruse Boys C I 0-4. KORFBAL Afdeling Zuid-West Rayon IV le klas: DFS-Brouwershaven 3-5; WIK-SKNWK 11-1. 2e klas: All Ready II-NOAD 2-4; DOSKO-Brouwershaven II 4-0. Afdeling Zuid West Rayon I Tweede klas: All-Ready-Togo II 7-3; B.K.C.- Swift IV 5-4; Animo Ill-Olympia 3-2; Zuidwesters II-Alias 6-3. Derde klas A: TOP-ONDO II 6-3. Rode Kruis-hulpzending naar Turkije DEN HAAG, 25-4. Uit Rotterdam is de „Cap Delgado" vertrokken met een nieuwe hulpzending van het Nc- derlandsche Roodc Kruis voor het rampgebied in Turkge, waar zich gisteren opnieuw een aardbeving heeft voorgedaan. Naast een voorraad medicamenten, kleding en andere hulpgoederen be vat, deze zending bijna 1100 rampen zakjes van het Jeugd Roode Kruis, waarvan de inhoud aan de elemen taire behoefte van kinderen in een rampgebied voldoet. In elk rampen- zakje bevinden zich o.m. een bal, een ander stuk speelgoed, een potlood, een blocnote, drie meter touw, zeep in een zeepdoos, een handdoek, een kam, een plastic beker en zakdoeken. Internationaal overleg tussen de Jeugd Roode Kruisafdelingen van verschillende landen heeft tol deze samenstelling van rampenzakjes voor kinderen geleid. Het totaal bedrag aan giften van de Nederlandse bevolking en van de Turkse gastarbeiders op rampengiro 777 van het Roode Kruis is inmiddels de f 275.000,gepasseerd. Miandag 27 april Oosterland Conferentiekamer, 9 uur n.m., voor lichtingsbijeenkomst over eigen wo ningbouw. Ouwerkerk Hotel Vijverberg. 8 uur, ulg. voor jaarsvergadering V.V.V. Ouwerkerk. Scharendüke Gemeentehuis. 13.30 uur, openb. ver- gudering raad Middenschouwen. Dinsdag 26 april Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw, vor mingscursus Herv. kerkeraadsleden. De Lichtboei, 6.30 uur opening jaar lijks weikstukkententoonstelling. Jannewekken 23, 7.30 uur, bestuurs vergadering „All Ready". Stadhuis, 8 uur. vergadering gemeen teraad. Dreischor De Drie Schorren, 8 uur, vergadering Coöp. Raiffeisenbank. Woensdag 29 april Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur vergadering C.P.B. Advertentie HET PREMIE- SPAARPLAN met 20 °/o belasting vrije premie! Uw modeime gezinsbank, de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE DUIVENSPORT P.V. „Zieriek" te Zierikzee Hieronder volgt de uitslag van de wedvlucht vanuit Moeskroen (B.), van de P.V. „Zieriek" te Zierikzee. Afstand 11 km. Gelost 10.10 uur, aankomst le duif 11.14 uur, snelheid 1778 m. p.m. In concours 178 duiven. Uitslag: Jac. Verwijs 1, 6, 34, 39; A. Hagesteijn 2, 11; H. v. d. Maas 3, 8, 29, 30, 43; H. Merle 4, 5, 15, 44; Fr. Maijs 7, 10, 18. 35, 38; B. Visser 9, 26. 27; I. J. v. d. Sande 12, 24, 32, 40. 41; J. Snijders 13, 14, 17; I. L. v. d. Maas 16, 22, 23, 31, 45; L. de Hoo ge 19, 25, 36; P. Flikweert 20; M. v. „d. Wielen 21, 42; A. M. Berrevoets 28; H. Slagboom 33; W. Dalebout 37. ZIERIKZEE Voorjaarsconcert „Het Zeeuws Orkest" Op de avond van 5 mei a.s. geeft het Zeeuws Orkest onder leiding van dirigent Jan Out een voorjaars/be- vrijdingseoncert in de Zierikzeese Concertzaal, waaraan solistische me dewerking zal worden verleend door de befaamde violist Herman Kreb- bers. Uitgevoerd worden de volgen de werken: Symphonie no. 36 in C gr. t. van Mozart, "Vioolconcert nr. 1 in a kl. t. van Baeh, Introduction et Rondo Capriccioso Opus 28 van C. Saint-Saëns, en Casse Noisette Opus 71a van P. Tschaikowsky. NOORDWELLE De Simavi-collecte Door de collectrice mej. N. Beve lander werd alhier voor SIMAVI het fraaie bedrag van f 143,25 ingeza meld. Feestprogramma 5 mei Voor Noordwelle is voor vijf mei het volgende bevrijdingsfeestpro gramma samengesteld: 9.30 uur: Vlaghijsen bij de school, mei zang der kinderen en meezin gen van de groten van vaderland se liederen. 10.00 uur: Versierde fietsen voor schoolkinderen met rondgang door het dorp met trommelmuziek. 10.10 uur: Touwtrekken groten, da mes en'heren. 10.20 uur: Races met autopeds voor schoolkinderen, klassen 1, 2 en 3. 10.40 uur: Kussengevechten voor al le jeugdigen na de lagei-e school, tot 20 jaar. 11.10 uur: Hindernisraees kinderen, klasse 4, 5 en 6 O.L. School. 11.30 ur: Kleuters, allen beneden la gere school. 11.50 uur: Verrassingsspel voor jong en oud, einde 1 uur. De organisatoren verwachten van de bevolking de volle medewerking vanaf vlaghijsen tot het einde, zo dat ook Noordwelle uiting geeft aan deze speciale bevrijdingsdag. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 27-4. Aangevoerd: 1598 dieren, t.w. 1250 runderen en 348 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,50-5,80, le f 4,65-5,20, 2e f 2,45-2,50, 3e f 3,75-4,00; stieren f 4,55-5,10; worstkoeien f 3,70-3,80; slachtvarkens le f 2,50-2,60, 2e f 2,45- 2.50, 3e f 2,40-2,45; slachtzeugen f 2,05-2,20; zware varkens f 2,25-2,40. Runderen: aanvoer groter, handel redelijk, prijzen prima kwaliteit ge handhaafd, 2 en 3e kwaliteit iets ge drukt, stieren iets stijver. Varkens: Aanvoer kortei\ handel traag. prijzen iets gedrukt; enkele prima's boven notering. op vergadering van Vogelwacht Schouwen-Duiveland All Rady I won met 7—3 van TOGO II t 1 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2