Uw bank is op Koninginnedag gesloten. NS-Lente- tochten frico Wajang in-t-Kuipje. STREEKNIEUWS HONDERD DUIZENDEN NEDERLANDERS BEREIDEN EXTRA VAKANTIE VOOR voordelig uit met NS Joods protest bij Lenin-herdenking A'dam AMSTERDAM, 23-4. Joodse jonge ren hebben donderdagavond bij de ingang van Krasnapolsky in Amster dam, waar de vereniging Nederland- U.S.S.R. een bijeenkomst hield ter herdenking van de 100ste geboorte dag van Lenin, met borden geprotes teerd tegen de behandeling van de Joden in Rusland. Een bloemstukje van rode tulpen met daaraan ge hecht een uitspraak van Lenin uit 1919: „Smaad en schande over hen, die de vijandschap tegen de Joden verbreiden" en dat bestemd was voor de vertegenwoordigers van de vereniging U.S.S.R.-Nederland, die de avond bijwoonden, kregen de jongeren van de organisatoren van de bijeenkomst terug met de mede deling „dat men daar niet op gesteld was en men er anders over dacht". Mirages voor Spanje BORDEAUX, 23-4. Tien toestel len van het type „Mirage III E" die door de Spaanse regering waren be steld, zijn door de Franse vliegtuig fabriek Dassault naar Spanje ver zonden. Dit is de eerste leverantie op een order van dertig toestellen, die door Spanje op 10 februari werd opgegeven. De Mirage III E is een jachtbom menwerper, die een snelheid kan bereiken van 2,2 maal de geluids snelheid op een hoogte van 15.000 meter. Advertentie ZIERIKZEE P.J.Z. Heden (vrijdag)-avond vindt in Concordia een ontspanningsavond plaats van de P.J.Z. Vergadering C.P.B. Op woensdag 29 april houdt de afdeling van de C.P.B. een vergade ring in het Hervormd Verenigings gebouw. Met medewerking van Schoenhandel Verton zal de heer Boerse te 's-Gravenhage spreken over „Goede voetverzorging". niet vergeten- frieoeUn FRICO, KAAS MET EEN GROTE K WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 25 en zondag 26 april Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112) 480, neemt waar voor dokter Van Hoorn en dokter Bontkes. Dokter G. A. M. Stenger, Haamstede, tel. (01115)—280, neemt waar voor dokter Terpstra en dok ter Simons. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114)-280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter L. J. v. d. Zande, Nieuwer- kerk, tel. (01114)-388, neemt waar voor dokter Vleugels Schutter. Zr W. C. Steutel, Haamstede, telef. (01115) 226, neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts T. VAN ROON, Zierikzee, tel. (01110) 2180, neemt waar voor dierenarts ^Bergsma. De weekeindediensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien. „Hearing" jeugdwerk Wij attenderen, wellicht ten over vloede, op de „hearing" met betrek king tot het georganiseerde jeugd werk op Schouwen-Duiveland, die gehouden zal worden op zaterdag 25 april in hetiHuis van Nassau. KERKWERVE Geslaagd Onze dorpsgenoot, de heer A. Lem- som Czn., slaagde een dezer dagen te Baarn voor het diploma Leergang Methodische Rij-instructie, uitge reikt door de Stchting Vakexamens Auto- en Motorrijschool Bedrijven „VAMOR" in Nederland. Bij de op dinsdag 21 april te Den Haag gehouden examens voor het Dibevo-vakdiploma (hondentrim- ster-kynologe) slaagde o.a. mej. T. Quist, woonachtig te Kerkwerve. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Maandagmiddag 27 april zal in het gemeentehuis van Scharendijke een openbare vergadering van de gemeenteraad worden gehouden. Op de agenda staan onder andere voor stellen tot herzieping van de grond prijs voor het bestemmingsplan „Zo- merhuizenterrein Scharendijke 1966" en tot verkoop van 'bouwgrond aan de Stichting Woningen en Woonge bouwen voor Bejaarden op Schou wen-Duiveland. Een voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan de sportvereniging WIK te Kerkwerve voor het plaatsen van een lichtin stallatie op het sportterrein is punt 8 op de agenda. Tevens wil men een nieuwe elektrische luidapparatuur aanschaffen voor de toren te Kerk werve en wordt voorgesteld om de Oranjeverenigingen een extra sub sidie toe te kennen voor de viering van het bevrijdingsfeest. NIEUWERKERK Sokkel monument Als bijzonderheid deelt men ons mede dat de sokkel van het in het voormalige kamp Westerbork opge richte gedenkteken, ter herinnering aan de wegvoering van de Joden in de tweede wereldoorlog, op uitnodi ging werd vervaardigd uit natuur steen door de fa. Chr. C. Timmer man, steen- en natuursteenhouwerij te Zierikzee-Nieuwerkerk. BROUWERSHAVEN Zangavond In de grote - met kaarsen te ver lichten - Hervormde kerk te Brou wershaven zal op zaterdagavond 2 mei a.s. een zangavond worden gehouden, uitgaande van de commis- cie van bijstand tot instandhouding van het Herv. kerkgebouw te Brou wershaven. Medewerking zal worden verleend door het Herv. Kerkkoor Haamstede, het Chr. Gem. Zangkoor Scharen dijke en het Dameskoor Brouwers haven. De leiding van het geheel zal berusten bij de heer J. Schouls te Brouwershaven, organist: de heer C. J. bij de Vaate. Bouw 18 bejaardenwoningen Het architectenbureau P. Roelands en W. van Kesteren N.V. te Hazers- woude heeft namens de Stichting Woningen en Woongebouwen te Nieuwerkerk het bouwen van 18 be jaardenwoningen te Brouwershaven opgedragen aan N.V. Aannemersbe- drijf Den Hartog te 's-Gravendeel- Zierikzee voor f 415.000. ZONNEMAIRE Afscheid, bevestiging en intrede ds. D. Jansma Ds. D. Jansma zal zondagmiddag 26 april 1970 om half drie afscheid nemen van de Gerefoimeerde Kerk van Zonnemaire op Schouwen-Dui veland. Zondag 10 mei a.s. zal hij in een gecombineerde dienst te Ter Apel, na vooraf 's morgens om half tien in een gecombineerde dienst te zijn bevestigd door dr. H. J. Becker, intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerken van Ter Apel en Valtheimond, welke dan voor de dienst des Woords zullen worden gecombineei'd. Als predikant van de Gerefoimeerde Kerken van Ter* Apel en Valthermond zal ds. Jansma zich metterwoon vestigen te Ter Apel. Daniël Jarxsma werd op 30 de cember 1915 te Heerenveen in de voormalige gemeente Angwirden in de provincie Friesland geboren. Hij was eerst vele jaren in de mijn streek in Zuid-Limburg werkzaam als electromonteur en had daar onge veer vijftien jaar de leiding van het evangelisatiewer k te Treebeek. Daar na was hij bijna zes en een half jaar werkzaam als evangelist onder schip pers te Lobith en op 19 december 1965 werd hij door dr. J. H. Becker, rtoen nog predikant van de Gerefor meerde Kerk van Nieuwerkerk op Schouwen-Duveland, onder wiens leiding hij nadei'hand nog theologie heeft gestudeerd, ingeleid tot hulp prediker van de Gerefoimeerde Kerk van Zonnemaire. Nadat de heer Jansma door de particuliere synode van Zeeland op grond van art. 6 van de kerkorde (singuliere gaven) was toegelaten tot het ambt van predi- kant in de Gereformeerd Kerken in. Nederland werd hij op 2 oktober 1968 na praeparatoir examen door de classis Zierikzee beroepbaar ver klaard in de Gereformeerde Ker ken in Nederland. Na naderhand op 20 november 1968 nog door de clas sis Zierikzee peremptoir te zijn ge ëxamineerd en te zijn toegelaten tot de dienst des Woords en tot de be diening der Sakramenten in genoem de Kerken werd hij op 8 december van datzelfde jaar (1968) door dr. H. J. Becker bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Zonnemaire, welke hij sinds bijna drie jaar als hulpprediker had ge diend. Tijdens zijn verblijf te Zonnemaire heeft ds. Jansma vele bestuursfunk- ties en deputaatschappen vervuld en zitting, gehad in verschillende col leges en commissies. Zo was hij o.a. voor de particuliere synode van Zee land deputaat voor de evangelisatie en deputaat voor Kerk en Industrie. Verder was hij in de classis Zierik- zeee: kerkvisitator, voorzitter van de deputaten voor de evangelisatie, deputaat voor de geestelijke verzor ging van militairen, schippers; zee varenden en doofstommen. DREISCHOR Verjaardagsfonds Het verjaardagsfonds van de Ned. Herv. Kerk alhier heeft in het le kwartaal f 161,45 opgebracht. NOORDGOUWE Sakor-collecte De te Noordgouwe-Schuddebeurs gehouden kollekte voor .de samen werkende kinderbescherming SA- KOR heeft opgebracht f 87,85. OUWERKERK Voorjaarsvergadering V.V.V. De V.V.V. Ouwerkerk houdt maan dag 27 april een algemene voor jaarsledenvergadering in ^hotel Vij verberg te Ouwerkerk. Op deze ver gadering zal het jaarverslag 1969 vastgesteld worden en tevens be spreekt men de evenementen voor 1970. Er zal deze avond gelegenheid zijn om vragen te stellen en te dis cussiëren over recreatie met een forum. Het forum zal bestaan uit een of meer leden van het dagelijks be stuur der gemeente, leden van. het V.V.V.-bestuur en een vertegen woordiger van de streek V.V.V. Schouwen-Duiveland. NIEUWERKERK Sakor-collecte De onlangs gehouden SAKOR- kollekte, bracht in Nieuwerkerk f 92,50 op. Kollektanten waren: Constance Hendriks, Gerda Tiery, Jcleen Doeleman, Liesbeth Visser, Ineke Wandel, Lucienne Hendriks, Saai' FolmerAhnemarie van Putten, Cora Geuze en Laura van Klinken. OOSTERLAND Filmvertoning voor Chr. Vrouwenvereniging Er bestond goede belangstelling voor de filmvertoning, die donder dagavond werd gehouden op de ge wone vergadering van de chr. vrou wenvereniging „Martha" in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, door de amateur-cineast de heer Henk Ba- rendregt uit Dreischor. Na de ge wone werkzaamheden van de ver eniging heette de presidente, mevr. Ommering-Korpel de heer Baren- dregt welkom, waarna op het doek verscheen een uitgebreide reportage van het feest tijdens het 500-jarig bestaan van het vissersdorp Bruinis- se, in kleur. De verschillende oud- Hollandse costuums en de kleurrij ke versieringen op het dorp, legden op deze rolprent wel een zeer bij zonder cachet. Verder werden ver toond de activiteiten van de Brui- nisser vissersvloot bij het mosselbe- drijf, zoals het vissen van mossel zaad, mossels korren en andere aangelegenheden deze tak van be drijf betreffende. Al met al een mooie filmvertoning. Tenslotte kwam nog een film van het mooie ring- dorp Dreischor op* het doek, even eens betreffende festiviteiten. De presidente, mevr. Ommering, sprak tenslotte een dankwoord tot de heer Barendregt en bood hem een ge schenk onder couvert aan. De pre sidente eindigde deze mooie avond met dankgebed. Vijf en vijftig jaar getrouwd Op dinsdag 28 april a.s. hoopt het echtpaar Eduard Jacobus van dei- Haven en Cornelia Overbeek, wo nende in de Weststraat alhier, hun 55-jarig huwelijksfeest te herden ken. De bruidegom heeft een staat van dienst als werkend lid van de muziekvereniging „Oostevlands Fan fare" achter de rug als weinigen. Reeds sedert 1912, dus ongeveer 58 jaar, blaast hij zijn partijtje mee, waarvan lange jaren als bassist (bombourdon en helicon). Het jubi lerende echtpaar hoopt te recipiëren in de „Conferentiekamer". BRUINISSE „Tot Ons Genoegen" De bejaardenclub Tot Ons Genoe gen te Bruinisse zal inplaats van woensdag op dinsdag 28 april sa menkomen. Er zullen dan films ver toond worden over Palestina en Afrika. Allen die plm. 60 jaar en ouder zijn, zijn hartelijk' welkom. Kerkelijke collecten In de maand maart word in de Hervormde Kerk te Bruinisse voor de diaconie f 1148,75, voor de kerk voogdij f 2014,90 gecollecteerd. De - opbrengst van de paascollecte was f 974,80. De busjes van het verjaar dagfonds brachten in maart op f 192,50. Advertentie Wajang blijft ook gewoon verkrijgbaar in het bekende gouden pakje. Altijd smeerbaar, ook zo uit de koelkast. ROTTERDAM. Als burgemeester en wethouders van Rotterdam daar voor toestemming geven zal op 26, 27 en 28 juni a.s. in het Krlaingse bos in de Maasstad een groot 72 uur durend popfestival worden gehouden waar ongeveer 20 Amerikaanse en Enelse groepen zullen optreden. Scheepvaartberichten Camitia, 21-4 50 m. z.w. Scilly eil. Diloma, 21-4 47 m. z.w. Eastlonden. Ganymedes, 21-4 300 m. n.n.o. Flores Kenia, 22-4 20 0m. n.w. Perth. Voor 60 jaar.... ZIERIKZEE. B\j Koninklijk Be sluit is benoemd lot rechter in de arrondissementsrechtbank alhier utr. J. H. C. Prikken, thans substitute griffier bij de rechtbank te 's-Gra venhage. ST. PHILIPSLAND. Blijkens de vastgestelde kiezerslijst is hef aan tal kiezers alhier voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten 20J. voor de gemeenteraad 280. Er zijn 15 loonkiezers. NOORDGOUWE. - Vrijdagavond hield de heer C. Zwagerman, zuivel- consulent voor Zeeland, een lezing over controleverenigingen. BINNENLAND (Leeuwarden). Z. K.H. Prins Hendrik zal een bezoek brengen aan de Friese eilanden. ZIERIKZEE. In de koffiekamer van de Concertzaal sprak voor de vereniging „Algemene Ontwikkeling" dr. P. van Gulik uit Wageningen. SCHOUWEN. De meeste narcissen staan in bloei, grote hyacinthenvel- den afgewisseld met honderden bed den tulpen, in tal van kleurschake ringen, boeien het oog. ELLEMEET. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat bij een landbouwer alhier een zeug niet minder dan 21 jongen wierp. ZIERIKZEE. In de vergadering der Vrijzinnig Democratische Kies vereniging is besloten de kandida tuur van mr. D. van der Vliet bij de aanstaande verkiezing voor de pro vinciale Staten te steunen. NIEUWERKERK. Tot sluiting van de wintercursus in landbouwkunde werd alhier een openbare les gehou den. RENESSE. De heer J. Vijverberg uit Noordgouwe hield, voor een tal rijk publiek, een aangename en de gelijke lezing over geitenfokkerij en wat daarmee samenhangt. Bejaardensociëteit De bijeenkomst van de bejaarden sociëteit „Huize Gezelligheid", deze week gehouden, was goed bezocht. In het bestuur werden gekozen me vrouw, G. Jumelet-van Ree en de heer W. Schraver. Mevr. Bouwens- Jumelet las een verhaal voor. De leiding had mevrouw van de Linde- Bezemer, de aanwezigen waren als altijd gezellig bijeen en vermaakten zich op verschillende manieren. Zwemles Het nemen van zwemles, in het overdekte zwembad te Nieuwerkerk is „in" op Bruinisse. Donderdag startte weer een nieuwe groep, hoofdzakelijk dames, de zich de kunst eigen wil maken. Een vorige groep werd dezer dagen gediplo meerd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zwartebroek-Ter- schuur: kand. C. Evers, Putten; te Nieuw Stadskanaal: A. Tromp, Goudriaan en Ottoland; te Utrecht als jeugdpredikant: A. K. van Kooy, directeur Stichting Jeugdwerk Noor- derveld, woonachtig te Zuidlaren. Aangenomen naar LexmondA. van der Beek, kand. te Bodegraven; naar Nes en Wierum: kand. W. G. Gerritsen, Heelsum; naar Biervliet: W. A. Meeuse, Annerveen. Aangenomen de benoeming tot geestelijk verzorger (conrector) van het De Wever ziekenhuis te Heerlen: drs. W. Heins. Bedankt voor Voorst: Joh. Brezet, Peize; voor Barneveld en voor Nun- speet: Th. Lekkerkerker, Oosterwol- de (Gld.); voor Ridderkerk: G. H. van Kooten, Delft. Ds. C. van Wingerden, thans le- gerpredikant in West-Duitsland, v.h. predikant te Babyloniënbroek, is benoemd tot legerpredikant in Su riname. Ger. Kerken Aangenomen naar Ermelo: T. Kuipers, Dwingeloo, die bedankte voor Zevenhuizen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Zwijndrecht: J. Mei lof, Beverwijk; te Hillegersberg- Terbregge: W. Triemstra, Vrouwen polder; te IJsselstein-Benschop: M. M. de Wolf, Gramsbergen. Bedankt voor Leens en voor Zuid broek-Veendam: J. Slotman, Urk. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Zaamslag: M. Baan, Zeist. Ger. Gemeenten Beroepen te Sprang-Capelle: W. Hage, Krabbendijke. Bedankt voor Rotterdam-West: J. C. Weststrate, Meliskerke; voor Woerden: C. Harinck, Utrecht. Advertentie Wij willen graag voorkomen dat u tevergeefs bij ons aanklopt. Daarom herinneren wij u eraan dat de kantoren van alle banken op donderdag 30 april gesloten zullen zijn. En datzelfde geldt ook op dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag) donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) maandag 18 mei (Tweede Pinksterdag). De gezamenlijke banken in Nederland. 'n Dagje feestelijk voorjaar vieren. Naar de Efteling of Zuid- Limburg/Aken, naar Den Haag/Scheveningen of Amsterdam/Schiphol, naar de Keukenhof. Keuze uit 13 geheel verzorgde dagtrips. Alle informaties in de NS-reiskrant op de stations. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LISSE. Donderdag zijn enkele honderden leerlingen van scholen van vak- en voortgezet onderwijs in een grote tent aan de haven in Lisse begonnen met het prikken van hya cinthen en narcissen op de 22 praal wagens die met ongeveer 10 perso nenauto's het grote bollencorso van zaterdag 25 april gaan vormen. ROERMOND. De directie der steenfabriek L. H. Joosten N.V. in Roermond-Maasniel ziet zich ge noodzaakt haar onderneming met een personeelsbezetting van circa twintig werknemers op korte termijn te sluiten. ROTTERDAM. Rotterdam heeft in 1969 zijn relatief sterke positie in de containervaart behouden. Een ver gelijking met Antwerpen, Hamburg, Bremen en Amsterdam levert het volgende resultaat op. Rotterdam 44 procent, Antwerpen 25 procent, Bre men 17 procent, Hamburg 10 pro cent en Amsterdam 4 procent. SLOCHTEREN. De groepscom mandant van de rijkspolitie in Sloch- teren verzoekt te worden bekend ge maakt met de verblijfplaats van de 13-jarige Bokke de Boer, te Lageland (gemeente Slochteren). De jongen was dinsdagochten per rijwiel naai de L.T.S. in Groningen vertrokken en is sindsdien niet teruggekeerd. DEN HAAG. De Tweede Kamerle den T. H. Joekes en mr. F. Portheine (beiden V.V.D.) behoeven, naar het oordeel van ir. H. Vredeling en drs. J. Birsma (Kamerleden voor de P.v. d.A. en A.R.P.) „enige elementaire voorlichting over de regels en de werking van de gemeenschappelijke markt". DEN HAAG. De raad van Neder landse werkgeversbonden is met de staatssecretaris van financiën van mening dat 'een aftrek naar arbeids inkomen van de vrouw voorkeur verdiend boven een aftrek naar ar beidsduur. DEN HAAG. Naar aanleiding van het bezoek, dat de minister van de fensie van de Duitse bondsrepubliek, de heer H. Schmidt heeft gebracht aan zijn Nederlandse collega de heer W. den Toom heeft het ministerie van defensie een communiqué uitge geven, waarin wordt gezegd dat een openhartige sfeer een groot aantal gemeenschappelijke problemen is be handeld. DEN HAAG. Een bedrag van f 180.000,is gemoeid met de op dracht aan de Amsterdamse kunste naars Constant (Nieuwenhuys) en Carel Visser om een aantal werken te maken op en bij het Hubertusvia- duct in Den Haag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4