Moeders tweede leven FIAT-AGENT GARAGE J. v. d. WEKKEN Driekoningenlaan 1 - Zierikzee - Tel. (01110) 2212 Richtlijnen Nationale herdenking Eventjes technisch o voorwielaandrijving, motort 438 cc dwars voorin geplaatst vermogen 70 DIN PK bij 5500 toeren topsnelheid meer dan 155 km/u felle acceleratie o 5x gelagerde krukas electrisch verwarmde achterruit wisselstroomdynamo o 3-delige veiligheids stuurkotom schijfremmen rondom, gescheiden remsysteem met remdrukregelaar. Jawel. De Autobianchi A111 is diep in z'n hart'n échte Fiat. Er zit de temperament volle Fiat 124S motor in en er staat de veelzijdige Fiat ervaring achter. En dat verklaart dan hoe de Fiat/Autobianchi A111 aan z'n sportieve rijkwaliteiten komt.. Z'n flits-snelle acceleratie en niet geringe top van 155 km per uur! En...voorwiel- aandrijving. Enfin, dat karakter is pas de halve reden waarom zoveel automobilisten wèg zijn met deze wagen. De andere helft is z'n representatieve allure. Die blijkt niet alleen uit sublieme lijn en royale binnenmaten, maar ook uit de zorgvuldige afwerking. Let u (bij uw proefrit) maar eens speciaal op het fraaie dashboard. Over proefrit gesproken: deze wagen moet u gereden hebben om hem te begrijpen, die unieke wagen ontworpen door Ing.Dante Giagosa. incl.BTW. 3 G DEN HAAG, 18-4. De commissie Nationale Herdenking heeft de vol gende richtlijnen voor de Nationale Herdenkingsavond op maandag 4 mei 1970 vastgesteld, welke werden goed gekeurd door de minister-president: 1. De Nationale Herdenking van al len, - burger zowel als militair - die sinds 10 mei 1940, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het koninkrijk zijn gevallen, alsmede van allen, die door oorlogshandelin gen en terreur zijn omgekomen, zal dit jaar werden gehouden op maan dag 4 mei. Het is raadzaam, dat de Nationale Herdenking zoveel moge lijk tevens een bezinning inhoudt op heden en toekomst van ons land en volk. 2. Van des avonds 18.00 uur tot zonsondergang zullen van alle open- bate gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Particulieren wor den verzocht deze gedragslijn te volgen. 3. Te 19.30 uur zal een ieder kun nen deelnemen aan een „stille tocht", die zal aanvangen van een punt, dat niet verder dan ongeveer 30 minu ten verwijderd is van die plaats in de gemeente of naburige gemeente, waar de slachtoffers de dood hebben gevonden of wel zijn begraven. 4. Van 19.45 uur af tct 30 sec. voor 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. 5. Van 20.00 uur tot 2 minuten daar na, zal op de herdenkingsplaatsen volkomen stilte in acht worden ge nomen. Aan de burgerij wordt ver zocht deze plechtige stilte overal en algemeen in acht te nemen. 6. De weg naar de plaats der plech tigheid zal te voet en in volkomen stilzwijgen worden afgelegd. Vlag gen en vaandels zu'len niet worden medegevoerd, toespraken zullen bij voorkeur niet worden gehouden. 7. In aansluiting op en in over eenstemming met bovenstaande pro gramma zullen in de kerken of in andere gebouwen herdenkingsbijeen komsten worden gehouden. 8. Met het oog op het karakter van deze Nationale Herdenkingsavond is het gewenst, dat de burgemeesters er voor zorg dragen, dat die avond geen openbare vermakelijkheden worden geboden. Daar de Horeca bedrijven hun normale dienstverle nende functie moeten kunnen blij ven vervullen impliceert het vooraf gaande niet, dat sluiting van deze bedrijven kan worden voorgeschre ven. Wel dient van 18 - 21 uur de exploitatie zodanig te geschieden, dat hieraan e'k vcrmakelykheidsas- pect ontbreekt. Gedurende de perio de van 18 tot 21 uur dient de bui ten vei lichting zoals neons en licht bakken, gedoofd te zijn en mag geen andere muziek ten gehore worden gebracht dan die van de officiële Nederlandse radioprogramma's. Deze richtlijn kwam tot stand in overleg met het bedrijfschap Horeca. 9. In overleg met het hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoopbond wordt de leden van die bond ver zocht bij de exploitatie van hun za ken op passende wijze rekening te hcuden met het karakter van de Nationale Herdenkingsavond. In het bijzonder zij gewezen op de wense lijkheid van 18 uur tot 21 uur geen lichtreclame te bezigen. Gruwelijke groet van Patton WASHINGTON, 18-4. .George Pat- ton, zoon van de beroemde Ameri kaanse generaal Patton, heeft, toen hij in 1968 als commandant te velde in Vietnam diende, kerstkaarten ge stuurd met afbeeldingen van gedode Vietcongstrijders en Noordvietname- zen. Dit heeft het Amerikaanse mi nisterie van defensie bevestigd. De functionarissen van het ministerie zeiden, clal ..dit een persoonlijke aan gelegenheid was" en dat hierover geen verder commentaar gegeven wordt. Vorig jaar is Patton overge- plaats naar west-Duitsland en tot brigade-generaal bevorderd. Jordanië vraagt terugroeping ambassadeur Ver. Staten AMMAN, 18-4. Jordanië heeft de V.S. doen weten, dat het de terug roeping wenst van de Amerikaanse ambassadeur, Harrison Symmes, uit Amman. Dit meldt het officiële Jor daanse persbureau. Het bureau zegt uit welingelichte bron vernomen te hebben, dat de Jordaanse minister van buitenlandse zaken, deze wens te kennen heeft ge geven aan het Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken. Wat de beweegredenen zijn, is niet bekend. Maar waarnemers menen, dat Jor- d, re officiële kringen kritiek op de hu 'rtl'VT van Symmes hebben te genover c.e Arabische positie t.o.v. Israël. NEW YORK. Sowjet-ambassadeur Jacob Malik heeft op een perscon ferentie in New York gezegd dat een nieuwe Geneefse conferentie de eni ge manier is om de spanningen in Indo-China te vermindex'en. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Ongeveer 400 oud verzetsstrijders uit zeven Europese landen, waaronder Nederland, zul len op 1 mei a.s. op een receptie in Lancaster House in Londen de gast zijn van de Britse minister van de fensie Healy. De Britse regering heeft hen voor deze ontvangst uit genodigd ter herdenking van het feit dat 25 jaar geleden de Duitsers ca pituleerden. AMSTERDAM. De Algemene Bank Nederland zal overgaan tot de uit gifte van A.B.N.-spaarbiljetten 1970/76 in coupures van nom. f 100,-. De looptijd is bepaald op' vijf jaar, acht maanden en zes dagen, met in gang van 1 mei 1970. DEN HAAG. Prins Bernhard zal op zaterdag 25 april het uitgebreide en geheel vernieuwde documentatie- gebouw van het nationaal oorlogs- en verzetsmuseum in Ov'erloon ope nen. STEENWIJKERWOLD. De 29-jari- ge Anne Bijker uit Steenwijkerwold, die sinds i8 maart spoorloos was, blijkt te zijn verdronken. Men heeft zijn stoffelijk overschot uit het wa ter gehaald. De man was in de nacht van 18 op 19 maart in overspannen toestand met zijn auto bij kennissen uit Steenwijk vertrokken om naar zijn kamer in Meppel te gaan. HEERLEN. Dr. A. C. J. Rottier, president-directeur van D.S.M. heeft meegedeeld dat in de eerste helft van de jaren zeventig het perso neelsbestand bii de chemie - naar huidige inzichten - zal doorgroeien naar 14 a 15.000. Rekening houdend met de openvallende plaatsen, zullen in die periode ca. 6000 man moeten worden aangetrokken. DEN HAAG. In het kader van pe riodieke consultaties hebben op 15 en 16 april in Den Haag besprekin gen plaatsgevonden tussen functio narissen van de ministeries van bui tenlandse zaken van Nederland en van de volksrepubliek Polen. GRONINGEN. De vorig jaar in september in Groningen door prins Claus geopende Martinihal stond tweemaal centraal tijdens het be zoek, dat koningin Juliana ter gele genheid van de herdenking van de bevrijding aan Groningen bracht. BERKELEY (Californië). De poli tie van Berkely heeft op het terrein van de universiteit van Californië traangas moeten gebruiken om stu denten te verdrijven die ondanks de vah kracht zijnde noodtoestand toch demonstreerden. SANTO DOMINGO. De politie van Santo Domingo heeft het vuur geo pend bij demonstraties voor ex-pre sident Juan Bosch die in zijn land terugkeerde na een vrijwillige bal lingschap van twee jaar. Er' vielen twee gewonden. PHNOM PENH. Bij een aanval van Vietdong op de Cambodjaanse plaats Takeo zijn ongeveer honderd burgers om het leven gekomen, zo heeft de gouverneur van de betrok ken provincie meegedeeld. Volgens hem wordt Takeo nu belegerd. FEUILLETON Ze legde even haar hand zacht op zijn arm. „Neem me alsublieft niet kwalijk.... het kan niet. Iets der gelijks zou ik van mijn man niet to lereren. Hoewelhij is helemaal niet het type, dat met andere vrou wen gaat. Daarom zou ik het zelf ook niet wilïen". „Des te meer respect heb ik voor u. En dank u wel, dat u zo vriende lijk blijft. Misschien h^b ik dat niet verdiend". „Waarom niet? U hebt alleen maar gesproken. Over wat in u omgaat. Ik neem u niets kwalijk". „Ben je nooit getrouwd geweest?" vroeg Willemien zacht zonder dat ze er zelf erg in had hem met „je" aan sprekend. „Nee. Ik was tweemaal verloofd. Om bepaalde redenen maakte ik het uit. Hel was niet zo leuk. Jaren lang wilde ik niets van vrouwen weten. Het gaat vaak zo in het le ven. Opeens ontmoet je de vrouw, eigenlijk volmaakt het ideaal, de werkelijkheid van ai je dromen.... en dan blijkt ze de vrouw van een ander te zijn. C'est la viewat zullen -we er aan doen?" „Het was beter geweest, als ik niet gekomen was". „Zegt u dat niet. Gelooft u in het noodlot? Nee zeker. In voorbeschik king? Het een of hét ander bestaat. Ik weet het; uit ondervinding. Uw weg en mijn weg moesten elkaar kruisen. Daar konden we geen van beiden wat'aan doen". „We kunnen er in ieder geval wel voor zorgen, dat er geen brok ken ontstaan". „Van uw standpunt bekeken zal dat wel zo zijn. U zou risico's op zich laden, ik niet. Maar ik zou het niet willen, omdat ik u niet in moei lijkheden wil brengen. Daarvoor acht ik u te hoog". „Dank je welantwoordde ze zacht. „Ik heet Govert. Een echte Neder landse voornaam. We zijn Vlamin gen en hebben een hekel aan Franse namen". „Willemien", zei ze alleen maar. „Jullie koningin heette ook zo". De vrouw knikte. „Ik ben even eens op 31 augustus jarig. Vandaar, dat ik die naam kreeg: Wilhelmina". Bij het station hield hij haar hand vast en kuste die. Ze keken elkan der in het halfduister van de wa gen enige tijd aan. Willemien had met hem te doen. „Je mag me, bij wijze van uilzondering, een kus ge ven, Govertfluisterde ze. 11. Op drie januari keerde de drukte in huis terug. Net voor het avond eten stopte de grote zwarte wagen van Bram. Willemien zag het en zei tegen Simon: „Daar zijn pappie en Lettie". En ze dacht: eindelijk. Meteen was de drukte in huis weergekeerd. Lettie kuste haar moe der en zei: „Mammie, ik heb geskied! Echt heus geskied! En ik kan het al heel goed, zei de meneer, die het me geleerd heeft. En het is fijn, mam mieIk ben maar twee keer ge vallen en niet erg, hoor!" Man en vrouw omhelsden elkaar zwijgend. Ze hield zijn hand vast en keek naar zijn gebruind gezicht. „Je hebt er aardig van geprofiteerd, zo te zien. En.veel heil en zegen in het nieuwe jaar." „Ja, dankje, van 't zelfde," ant woordde hij. „Neem ons maar niet kwalijk dat we er nu pas zijn. Het was er zo goddelijk en wc hadden het weer zo fantastisch mee dat het haast zonde was om op te breken. Mapr ja, de zaak moet ook draaien. door Henk van Heeswijk Ik kon onmogelijk langer wegblij ven." Anders had je er rustig nog eeh week aan vastgeknoopt, dacht ze. Of je vrouw je zo lang kan missen, komt niet eens in je op. Wel de zaak. Die is het belangrijkste. Uit een koffer diepte hij 'een paar pakjes op. 'k Heb wat voor jou en Simon gekocht," zei hij. „Ik hoop, dat je het mooi vindt." Ze opende haar pakje en hield ter nauwernood een kreet van verras sing in. Het was een gouden poeder de osje, kunstig bewerkt. Plet moest een klein kapitaaltje gekost hebben, veronderstelde ze. Met glinsterende ogen dankte ze hem en gaf hem nog een kus. „Dat is heel lief van je,'" zei ze, en meende het. Teen Lettie vermoeid van de lange reis. vroeg in bed was gestopt, ver telde Bram van hun vakantie. „Het kind heeft bepaald aanleg voor het skiën. Dat zei haar leermeester ook. Volgend jaar gaan we zeker weer. Het kind geniet de hele dag. Ik heb een paar foto's laten maken. Met een paar dagen zullen zc er wel zijn. Dan kun je het zelf zien. Je hebt er geen idee van, hoe dat kind genoten heeft in deze dagen." Dat idee heb ik wel, dacht ze. Daarginds, ver weg van Amsterdam, niet denkend aan je vrouw en zoon. Alleen maar oog voor je dochter, die je verafgood en langzaam degelijk en grondig aan het bederven bent. Maar dat zul je later zelf pas mer ken. Als je tenminste niet altijd blind blijft. Enfin, ik kan er niets aan doen. Langzaam maar zeker heeft hij mijn invloed op Lettie ge ëlimineerd tot wat het nu is: o ja, dat is waar; ik heb ook nog een moe der (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 6