daniela dealtijdpas" panty 175 CWAPT) LIJN V.V.V. Burgh/Haamstede gaat vergaderen „Flitsen" RUIL BIJ ONS ElO SINAS torn BL'KGll, 13-4. V.V.V. Burgh- llaamstede heelt haar voorjaarsver gadering vastgesteld op maandag 20 april in hotel Het wapen van Burgh. De agenda umvat de gewone, jaarlijks terugkerende punten, met daarbij een bespreking over de te volgen beleidslijn door de V.V.V. Burgh-Haamstede. Na twee jaar ervaring met een voor*- en najaarsactie heeft het be stuur opnieuw gemeend om voor korte vakanties in die periode leden te vragen daarvoor hun medewer king te verlenen. Het gejat er om gasten naar hier te trekken buiten het hoogseizoen. De V.V.V. Burgh- Haamstede gaat hiervoor overal in de grote steden reclame maken via een vouwblad. De deelnemer die een zomerhuisje vroeg of laat wil verhuren betaalt f 12.50 per vennel- ding. Mocht er dan een verhuur via dit blad tot stand komen dan is de deelnemer verplicht 5 procent van zijn huursom of pensionprijs aan de V.V.V. te betalen. Het bestuur denkt daarbij aan arrangementen voor ho tels van 3- of 7 dagen en voor va kantiehuizen, die natuurlijk goed verwarmd moeten kunnen worden aan een periode van een week of een veelvoud daarvan. Het V.V.V.-bestuur bestaat mo menteel uit: dr. H. J. van Zuyien voorzitter, dhr. C. de Feiter vice- vcorzitter. mevr. G. D. Pimmeiaar- v. d Stadt secretaresse, dhr. L. C. v. d. Graaf penningmeester en de he ren C. Dijkman, G. A. Felius en D. de Jonge leden. Bunneusysteem De op diverse plaatsen in ons land opgebouwde Logiesinformatie Dienst is voor Burgh-Haamstede niet van belang omdat de gasten die de Westhoek kozen als vakantieoord meestal besproken hadden. Voor die toeristen die hun vakan ties op een wat meer lucratieve trektocht gebaseerd hebben heeft het V.V.V. kantoor vorig jaar een proef genomen met een bonnensy steem. De gast die een kamer voor één of meerdere nachten zocht, be taalde, als er een kamer telefonisch voor hem of haar was gevonden een bedrag van f 10,vooruit aan de balie van het V.V.V.-kantoor alhier. De bon kon later door de hotelhou der aan het kantoor worden ingele verd en men ontving daarvoor f 9, Dit systeem werkte zeer bevredi gend en het bestuur heeft gemeend er mee door te moeten gaan. Snelle treinen in Japan TOKIO, 13-4. In de jaren ze ventig zullen in Japan treinen in gebruik worden genomen die met een snelheid van 400 km. per uur Tokio met Saka aan de Japanse westkust zul len verbinden. Dit is maandag meegedeeld door de president directeur van de Japanse sjjoorwegen, Scatosji lsozaki, op een spoorwegcongres in Tokio waaraan door dertig landen wordt deelgenomen. In Japan heeft men thans al de „Hikari-expres" die met een snelheid van 193 km. per uur tussen Tokio en Kyoto rijdt. DEN HAAG. De Kon. Luchtmacht heeft op 10 april 1970 een miljoenen opdracht geplaatst bij Nederland- sche Standard Electric ITT (Inter national Telephone Telegraph Corp.) voor de levering van een in formatie verwerkend systeem ten behoeve van de militaire luchtver keersbeveiliging. Autoslaaptreiiien in trek UTItEST, 13-4. De maanden mei en juni geven voor de autosluap- tieinen die vanuit ons land vertrek ken ongeveer 30 pet. meer bokingen te zien dan voor dezelfde periode van het vorig jaar. Evenals in andere sectoren van het vakantievervocr is hier een dui delijke spreiding, in die zin dat veel mensen er toe overgaan steeds vroe ger met vakantie te gaan. De autoslaaptreinen uit Nederland hebben als bestemming Avignon/St. Raphaël in Zuid-Frankrijk, Narbon- ne (dicht bij de Frans-Spaanse grens). Milaan/Genua, Salzburg'Vil- lach, Biasca bij Lugano en Ljubljana in Joegoslavië. uil het buitenland VIENTIANE. Een viermotorige C-130 van de Amerikaanse lucht macht is neergestort boven een berg ongeveer 100 km ten noorden van Vientiane. De zes Amerikaanse be manningsleden zijn allen om het le ven gekomen, aldus diplomatieke bronnen in de Laotiaanse hoofdstad. ATHENE. De gevangen gehouden Griekse componist Mikis Theodora- kis is voor behandeling van zijn tu berculose overgebracht naar de ge vangenen-afdeling van het Sotirai- ziekenhuis in Athene. BONN. Het lijk van de vermoorde Westduitse ambassadeur, graaf Karl von Spreti is per vliegtuig uit Guate mala op het militair vliegveld van Keulen-Èonn aangekomen. PNOM PENH. Vietcong-infiltran- ten hebben geprobeerd het centraal station van Pnom Penh op te blazen, aldus een regeringscommunique dat zatèrdag in de Cambodjaanse hoofd hoofdstad is uitgegeven. BRADENTON (Florida). Gouver neur. Claude. Kirk, heeft zijn verzet tegen een plan voor rassenintegratie op de scholen, in het district Mana tee opgegeven. LAS VEGAS. Een brand heeft een deel van het Stardust-hotel (1.400 kamers) in de Amerikaanse gokstad Las Vegas in de as gelegd. Een brandweerman kwam om het leven, elf personen raakten bedwelmd dooi de rook. De schade beloopt meer dan een miljoen dollar. SAIGON. Op 20 april begint voor een militair tribunaal in Saigon een proces tegen eenentwintig Zuidviet- namese stüdenten, die beschuldigd worden van .verraad, vérboden vuiir- wape'nbezit en bedreiging van de na tionale veiligheid. Dit heeft een re geringswoordvoerder zondag bekend gemaakt. SION. De vrouwen in het Zwitser se kanton Wallis krijgen actief en passief stemrecht bij verkiezingen op kantonaal en gemeentelijk niveau. Vijfenzestig procent van de manne lijke stemgerechtigden namen zon dag deel aan een referendum over deze kwestie. PARIJS. De Franse socialistische partij heeft de regering in Parijs op geroepen acties te ondernemen tegen de Griekse regering na de zware straffen die zijn uitgedeeld tegen 27 van de 34 personen die beschuldigd waren van pogingen het kolonelsre giem in Athene omver te werpen. JERUZALEM. In Jeruzalem zijn acht Israëliërs in staat van beschul diging gesteld in verband met een linkse demonstratie voor de woning van premier Golda Meir op zaterdag Hun worden onwettige samenscho ling, huisvredebreuk en ordeversto ring ten laste gelegd. VATICAANSTAD. Paus Paulus VI heelt priesters en leken gewaar schuwd, dat de kerk degenen die te ver van de kerkelijke leer afdwalen, zal straffen'. TEL AVIV/AMMAN. Acht Arabi sche guerillastrijders zijn bij een ge vecht met Israëlische militairen ten zuiden van de Dode Zee om het le ven gekomen, zo heeft een Israëli sche militaire woordvoerder meege deeld. SYDNEY. Het. toetreden van Gr.- Brittannië tot dc Europese Econo mische Gemeenschap zal voor Nicuw-Zecland economisch een ramp betekenen als de huidige han del niet op dezelfde voet wordt voortgezet, aldus de Australische vi ce-premier. John Marshall. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 15 APRIL. NED. I. Voor de kinderen vanmid dag Kijkkast met Babar, het olifant je, en alle anderen. In het voorpro gramma 's avonds Scala, een uitzen ding van de Boerenpartij en de ker kelijke actualiteitenrubriek Ken merk. Dan om vijf voor acht een rechtstreeks verslag vanuit het Feij enoord stadion, waar de mannen van trainer Happel moeten proberen via een overwinning op Legia Warschau de finale van de Europacup I ie be reiken. Vanuit Amsterdam verslaat Koen Verhoef de return .van Ajax tegen Arsenal. De NOS brengt beide wedstrijden op het scherm. En wel eerst de eerste helft van Ajax, dal een half uur voor Feijenoord start, dan de eerste helft van Feijenoord, vervolgens in de pauze weer Ajax en tenslotte de rest op de beeldband van Ajax. Op de belangrijkste mo menten kan worden overgeschakeld van Rotterdam naar Amsterdam, maar Feijenoord gaat voor. Tot slot nog een Socuterafïlmpje over de kinderbescherming en het laatste nieuws van de Apollo 13. NED. II. De NCRV begint met Scheepsjongens ,van Bontekoe, waar na Eddy Becker toppers, blijver tjes en smartlappen laat zien en ho ren in Eddy ready go. Deze keer met Corry en de Rekels, Creedence Clearwater Revival, Clodagh Rod- gers en muziek uit het Schaep met de 5 pooten. In rodeo stelt Ansje van Brandenberg dit keer Oneofal- loffus, de cabaretgroep Hubbubb, de popgroep Creepy en Dick Ridder aan het publiek voor. Eregast is Maikel, die de vorige Rodeo won. In kinderen der vreugde, een afleve ring van Special Branch moet in specteur Jordan een ogenschijnlijk bonafide organisatie doorlichten. Ds. A. C. D. v. d. Bosch besluit met Aandacht voor het kleine verdriet en dan volgt nog een Spaanse les van Teleac. DONDERDAG 16 APRIL. NED. I. Deze morgen begint rond acht uur de' uitzending van de eer ste maanwandeling, als de schoolte levisie komt wordt echter overge schakeld naar Ned. II. Het maan- programma is rond half een afgelo pen. De TROS begint 's avonds met deel zeven van de Wereld waarin wij leven. Het gaat dit keer over de Amerikaanse en Russische bases in het Zuidpoolgebied. Het tweede half uur van het voorprogramma is voor de Getrouwde vrijgezel. Zijn vrouw is door haar baas voor een etentje uitgenodigd, en dat leidt tot vreemde problemen. Na het tweede journaal Adam. Pierre Huyskens kijkt rond bij een oude stoomloc en besteedt aandacht aan het nieuwe motorsei zoen en de uitvindersbeurs in Brus sel. Dan een documentaire en wel een deel van de Zeven zeeën. Bruna Vailati laat ons de geheimen van de Middellandse zee zien. Het laatste TROS-aandeel is een show rond de in Noord-Afrika geboren zanger Enrico Maicas. Onder regie van Paul Boots zingt hij drie kwartier in the ater Orpheus in Apeldoorn. Voor de liefhebbers komt dan nog een les van Bij leven en welzijn. NED. II. Scala en Van gewest tot gewest vullen het voorprogramma. Da-a Berichten uit de samenleving. Vervolgens aandacht voor het zil veren jubileum van onze bevrijding in een programma over Marinusvan der Lub be, de man die er van werd beschuldigd de Rijksdag ie hebben aangestoken, getiteld Waarde kame raad. Piege, een verschrikkelijke nachtmerrie, een hommage aan de horror, aldus Fernando Arrabal, is de film van de Fransman Jacques Baratier het volgende programma onderdeel. Het is een film waarin door allerlei vormen van agressie de destructieve natuur van de mens wordt beklemtoond. De hoofdpersoon een man die een ziekelijke angst voor dieven heeft gaat daaraan te gronde. Verder een portret dat Paul Verhoeven en Leo Kool maakten van de leider pan de NSB, Anton Mussert. De gezamenlijke kerken sluiten de donderdagavond af met hel tweede deel van de serie Tot onze grote droefheid. Ditmaal wordt de nadruk gelegd op het ceremoni eel van de begrafenis. Mensen die er dagelijks mee te maken \ebben zoals begrafenisondernemers spreken WOENSDAG 13 APRIL. NED. I: 10.45 Kijk als jc lekc\il rie jc meer; 11.10 Naar het voortge zet onderwijs; 11.35 Walter and Con- nicf 17'.00 Kijkkast; 18.45 Fabelt jes- AMSTERDAM. Deze zomer zal de AVRO twee programma's uitzenden, die z\jn samengesteld rond de revue- sterren Willy Walden en Piet Muy- selaar. Een beeld uit het eerste pro gramma (l.) Piet Muyselaar en Willy Walden tijdens een scène. krant, (kleur); 18.51 Ster; 18.55 Jour naal; 19.00 Ster: 19.04 Scala; 19.20 Boerenpartij19.30 Kenmerk; 19.55 Ajax-Arsenal; 20.30 Feijenoord- Le gia Warschau; 21.15 Ajax-Arsenal; 21.25 Feijenoord-Legia Warschau; 22.15 Samenvatting Ajax-Arsenal; 22.30 Stichting Socutera; 22.35 Apol lo 13; 23.05 Ster; 23.10 Einde. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.51 Ster; 18.55 Jou/rnaal; 19.00 Ster; 19.04 De scheepsjongens van Bontekoe; 19.13 Eddy Ready Go (kleur): 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Ster; 20.20 Rodeo (kleur); 21.10 Met speciale opdracht; 22.00 Ds. A. C. D. van den Bosch; 22.05 Jour naal; 22.10 Vamos a ver. DONDERDAG 16 APRIL. NED. I; 8.00 Apollo 13 (kleur); 10.45 Naar het voortgezet onderwijs 11.10 Biologie in de brugklas; 11.35 Het vonnis van de rechter; 14.00 Vormen maken, vormen zien; 14.25 Verkeer; 18.45 Fabeltjeskrant (kleur) 18.51 Ster; 18.55 Journaal; 19.00 Ster; 19.04 De wereld waarin wij leven (kleur); 19.31 De getrouwde vrijgezel (kleur); 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Ster; 20.20 Adam (kleur); 21.05 De zeven zeeën (kleur); 21.45 Bravo Enrico!; 22.30 Journaal; 22.35 Bij le ven en welzijn. NED. II: 10.45 Apollo 13; 18.45 Fa beltjeskrant (kleur); 18.51 Ster; 18.55 Journaal; 19.00 Ster; 19.04 Scala; 19.30 Van gewest tot gewest; 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Ster; 20.20 Berichten uit de samenleving; 20.40 Waarde kameraad; 21.00 La piège; 21.45 Portret van Anton Adriaan Mussert; 22.20 Tot onze diepe droef heid; 22.50 Journaal. Israëliërs komen bevrijding herdenken LEEUWARDEN, 13-4. Vandaag komen op Schiphol drie Israëliërs aan die speciaal voor de herdenking van de bevrijding van Nederlapd naar Friesland komen. Deze drie, Rina Vlessing, Aviva Godschalk en Bernhard van Buren, zijn alle drie kinderen van ouders die oorspronkelijk in Friesland woonden en tijdens de oorlog onder gedoken waren. De twee meisjes en de jongen zullen woensdag in de beurs te Leeuwarden voorgesteld worden aan H.M. de koningin die dan Friesland bezoekt. De drie Israë liërs komen niet met lege handen, maar zullen behalve bloemen de vor stin ook een cadeau aanbieden. Voor Bernhard van Buren is het nog lang onzeker geweest of hij wel kon ko men, omdat hij in Israël onder de wapens is. Het is zelfs nog een ka binetskwestie geweest. Tenslotte be sloot de regering van Israël echter de militair drie weken verlof te ge ven voor zijn bezoek aan Friesland. Advertentie UW OUDE NAAIMACHINE IN (ongeacht welk merk) Ruil 'm voor de moderne PFAFF elektrische zigzag lichtgewicht machine PFAFF NAAIMACHINEHUIS BERGEN OP ZOOM Kortemeestraat 17 Telefoon (01640) 5878 BON VOOR GRATIS FOLDERS Zenden aan antwoordnr. 102 Bergen op Zoom Naam: Adres: Plaats: „Ogen" aan de achterkant TOKIO, 13-4. Een Japanse fir ma heeft een voorziening ge troffen voor automobilisten, die zeggen dat zij ogen in hun achterhoofd nodig hebben om zich te redden in het chaoti sche stadsverkeer. Door de vinding zou het mogelijk zijn, dat de automobilist op een scherm voor hem het gebeuren achter hem kan volgen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Schoonrewoerd: kand. C. Evers, Putten; te Tholen: J. H. Vlijm, Krimpen aan den IJssel; te Zwolle C. den Boer, Zeist. Bedankt voor Burgh kand. G. J. van der Stouw, Utrecht; voor Rot terdam-Zuid: J. Blonet, Rotterdam- Overschie; voor Leusden: J. G. N. Cupédo, Pijnacker; voor Boven-Har- dinxveld: T. Lekkerkerker, Ooster- wolde (Gld.). VOORDE SLANKE Ger. Kerken Beroepen te Voorburg: W. Bos, Rotterdam-Schiebroek. Bedankt voor Harderwijk: dr. H. J. Kouwenhoven, Vlaardingen. Ger. Gemeenten Beroepen te Bodegraven: C. Wisse, Elspeet; te Nieuw Beijerland: D. Hakkenberg, Dordrecht. Bedankt voor Boskoop: J. van Haaren, Amersfoort. Donderdag 16 april, Ned. I, 21.45 uur: Bravo Enrico. Enrico Macias zingt drie kwartier in Theater Orpheus in Apeldoorn. Gereformeerde Gemeenten Bij het afscheid van ds. J. Karens (Nieuwerkerk) terdam waar in 1963 zijn examen volgde. In september 1963 nam hij uit een aantal beroepen het beroep uit Nieuwerkerk aan. In zijn Nieuwerkerkse tijd zijn enkele veranderingen in het kerke lijk leven van de plaatselijke Gere formeerde Gemeenten gekomen. Zo is het oude kerkgebouw aan de Molenstraat grondig verbouwd, tot een geheel nieuwe, met bijbehorende consistoriekamer en vergaderlokaal. Ock het verenigingsleven kreeg een nieuwe impuls. Een meisjes ver eniging, „Rh-odé", en een vrouwen vereniging, ,Debora" werden opge richt. Ds. Karens trok door zijn predi king altijd volle kerken en zag ook de gemeente zich uitbreiden hetwelk ook goed te zien is aan de uitbrei ding van de zitplaatsen bij de ver bouw van de cude kerk. Ds. Karens was voorts medewer ker van het kerkblad „Kerkelijk Nieuws". Vanaf 1967 was hij gods dienstleraar aan de Christelijke Huishoudschool te Bruinisse, waar hij tot en met 22 april nog hoopt werkzaam te zijn. Daarnaast schreef hij vele artike len en overdenkingen voor „Kerke lijk Nieuws", de „Zierikzeesche Nieuwsbode" en de „Saambinder". Voorts vervulde hij acht consulent schappen op het Thoolse eiland en Schouwen-Duiveland. Naast Nieu werkerk, catecheseerde hij bijna ze ven jaar in Oosterland en Haamste de. In het interne kerkewerk was hij verschillende malen afgevaardigde op de partikuliere Synode „Zuid" (Zeeland). Hij vervulde daar de taak van scriba. Ds. Karens is in zijn gemeente en omgeving geworden als een bekende persoonlijkheid, zelfs tot ver daar buiten. Ook dc houding van zijn ge zin tegenover en in de gemeente oogstte veel waardering. Ds. Karens was in Nieuwerkerk de opvolger van ds. Jac. Dirk. Barth emeritus predikant van Dordrecht 1940-1942. Sliaks hoopt hij afscheid te ne men van zijn gemeente en wel in een dienst op woensdag 22 april om 7.30 uur in het kerkgebouw aan de Molenstraat. Na de dienst zal er een ontmoeting plaats vinden voor de genodigden in hel vergaderlokaal. In Ophcusdon hoopt ds Karens op woensdag 29 april door ds. Baay- ens uit Geldcrmalsen te worden be vestigd era 2.30 uur. Dc intrede is die avond om 7.30 uur. NIEUWERKERK. 13-4. Ook voor ds. J. Karens, predikant der Gere formeerde Gemeenten te Nieuwer kerk, komt het einde in zicht van vertrek. Hy heeft onlangs het bc- reep aangenomen van de Gerefor meerde Gemeenten van Opheusden. Ruim zes en een half jaar heeft ds. Karens de gemeente van Nieuwer kerk gediend. Ds. Jan Karens, werd op 24 de cember 1920 te Zoetermeer geboren. Na het lager onderwijs behaalde hij een vakopleidingscursus „Drogiste rij". waar hij later in zijn geboorte plaats een drogisterij „Het Gouden Kruis" begon. In 1959 ging de heer J. Karens naar de Theologische School te Rot- Advertentie Cy4nti naad die inscheuren op de naad van het broekje tegengaat. alléén bij uw textlelwlnkellcr

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4