i $r' V Geen strafvervolging tegen hoofdagent terzake van „poging tot brandstichting" Gratis reizen twee dagen in mei op uw 65+ kaart ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE vrya,, 10 »pru 1970 Nr. »»i Mooie resultaten voor Delta-Sport in Bergen op Zoom ZIERIKZEE, 9-4. By de in Ber- gen op Zoom gehouden „trainings- pakkenwedstrjjd", georganiseerd door de atletiekvereniging „SPADO" heeft Delta-Sport weer fraaie resul taten behaald. De meisjes D vooral waren goed vertegenwoordigd en slaagden erin de eerste prijzen weg te halen. Bijzonder opvallend was Mar ja Kouijzer, die niet alleen de 60 me ter hardlopen maar ook het ver springen wist te winnen. Tweede op de 60 meter was Els van Hese. De estafette 60 meter meisjes D werd gewonnen door Delta-Sport. De winnende ploeg bestond uit Pe tra de Rijke, Jolien Flikweert, Els van Hese en Marja Kouijzer. De meisjes C deden het ook voor treffelijk. Isolien Hage won het dis cuswerpen met een worp van 19 me ter 78 cm. en werd tweede in haat- serie 80 meter met een tijd van 11,8 sec. Simone Coppoolse, die voor het eerst uitkwam in een wedstrijd, deed het bijzonder goed. Ze werd eerste in haar serie op de 80 meter in 11,8 sec. en zesde bij het discuswerpen met een worp van 15 meter 20 cm. Isolien en Simone moesten de eer ste plaats bij het hoogspringen de len met 1,20 meter. Thea Kaaysteker eerstejaars meisje C, had het moei lijk tegen Isolien en Simone maar werd tweede op de tachtig meter, achter Simone, in een tijd van 11,9 sec. Estafette meijes C De estafette van de meisjes C werd gewonnen door Delta-Sport; de ploeg bestond uit Joke Geluk, Thea Kaaysteker, Simone Coppoolse en Isolien Hage. Bij de meisjes B werd Ria Kloet eerste bij het hoogspringen met 1,35 meter en tweede op de 80 meter, in 11,4 sec. PHNOM PENH. Cambodjaanse regeringstroepen hebben bjj gevech ten tussen de plaatsen Svcy Rieng en Prasaut, 25 kilometer van de grens met Zuid-Vietnam 300 tegen standers gedood, zo zeggen officiële kringen in Phnom Penh volgens wie het Vict^ong-strjjders waren. Advertentie Meteen plaat vindt iedereen z'n draai WEEKEINDE. ARTSENDIENST Zaterdag 11 en zondag 12 april Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110)-2080, neemt waar voor dokter Bontkes en dokter v. d. Waarden. Dokter W. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119)280, neemt waar voor dokter Simons en dokter Stenger. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114)-280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter L. J. v. d. Zande, Nieuwer- kerk, tel. (01114)-388, neemt waar voor dokter Vleugels Schutter. Zuster M. Kunst-Visser, Scharcndijke, tel. (01117)-280, neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts T. VAN ROON, Zierikzee, tel. (01110)2180, neemt waar voor dierenarts Bergsma. De weekeindediensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien. Piet Coppoolse werd eerste op de 300 meter jongens B in een fraaie tijd van 41,8 sec. en vierde bij het hoogspringen. Krijn de Jonge werd vierde bij de 800 meter jongens B. Jannie de Jonge-Schot won het ko gelstoten dames met een stoot van 11 meter 10. Ria Kloet en Jannie de Jonge- Schot zijn uitgenodigd om in de Zeeuwse ploeg deel te nemen aan de wedstrijd tegen OLSE Merksem, op 19 april a.s. te Antwerpen. Ria komt uit op het nummer hoog springen, Jannie bij het kogelstoten, speer- en discuswerpen. KERKNIEUWS Classis Zierikzee Hervormde Kerk De classicale vergadering van Zie rikzee der Ned. Herv. Kerk zal wor den gehouden woensdag 13 mei. Op deze vergadering zal ds. W. L. Tuk ker uit Groot Ammers, spreken over: „De ambten". Gewijzigde predikbeurten Gereformeerde kerk Oosterland 3 (herhaal 3) uur: ds. Wiértsma. Zondagsschool Scharcndijke. Aan vangstijd zondagmorgen 9.30 uur. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Sittard: A. Ie Coq, jcugdpredikant te Schiedam; te Goudswaard: kand. C. Evers, Putten Beroepbaar: kand. C. G. J. Keijzer, 73 Avenue Paul Painéve 86, Chatel- leroult, Frankrijk. Aangenomen de benoeming tot geestelijk verzorger van het ver pleegtehuis Het Zonnehuis te Zuid- hom: L. C. Vogelaar, Oudega. Bedankt voor Leens c.a.: kand. J. Klinkhamer, Leeuwarden. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Hoogeveen: T. Boer- sma, Assen. Vrije Evang. Gemeenten Bedankt voor Utrecht-Centrum: J. M. D. Beeuwkes, Zaandam. Kerkelijke hulp voor (1e Vietcong GENEVE, 9-4. Het Nationale Be- vrijdingsfront van Zuid-Vietnam heeft onlangs 16 ton medische voor raden en uitrusting ontvangen die mede door de Wereldraad van ker ken waren bekostigd, aldus het we kelijks bulletin van de Wereldraad. De goederen zijn van Europa naar Pnom Penh gevlogen en daar over gedragen aan de voorlopige revolu tionaire regering van Zuid-Vietnam. De Wereldraad van kerken heeft zelf 25.000 dollar bijgedragen aan het project. PHNOM PENH. Drieentwintig le den van de Chinese technische hulp missie zijn uit Phonm Penh vertrok ken. Een woordvoerder van de Chi nese ambassade wilde geen ant woord geven op de vraag of dit het begin was van een volledig vertrek van Pekings diplomatieke missie in de Cambodjaanse hoofdstad. PARAMARIBO. Suriname is dooi de FAO uitgenodigd om het wereld- rijstsymposion te organiseren in 1971 Dit heeft de Surinaamse minister Radhakishun meegedeeld. GUATEMALASTAD. De regering van Guatemala zal de vermoorde Westduitse ambassadeur graaf von Spreti postuum de hoogste onder scheiding van het land verlenen. Het aantal Amerikanen dat te vreden is met het beleid van presi dent Nixon, neemt af, volgens een onderzoek van hét instituut Voor pu blieke opinie, Gallup. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk ZIERIKZEE: 10 uur ds. Van der Schee; 7 uur ds. Van den Berg. Lu therse kerk: 10 uur mej. ds. C. E. Jolles, Soest. Kcrkwerve: 9.30 uur ds. Van den Berg, (Bed. H. D.); 11 uur zondagsschool. Serooskerke: 10 uur ds. Assendorp; 11.30 uur zondags school. Burgh: 10 uur ds. Westerhof, em. pred. Haamstede: 10 uur (Bed. H. D.) en 7 uur ds. Huizing; 10.15 uur jeugdkerk t.h.v. mevr. v. d. Werf. Rencssc: 9.30 uur ds. De Wit. Noord- welle: 11 uur ds. De Wit. Scharendq- ke: 11 uur ds. Van den Berg. Brou wershaven: 11 uur ds. Feunekes. Zon- nemaire: 9.30 uur ds. Feunekes; 11 uur zondagsschool. Noordgouwc: 9.30 uur ds. Van Woerden. Dreischor: 11 uur ds. Van Woerden. Ouwcrkcrk: 10 uur ds. E. P. Kuin, legerpred. Apel doorn. Nieuwerkerk: 11 uur ds. Post; 9.30 uur zondagsschool. Oosterland: 10 uur ds. Ommering; 6 uur ds. H. J. Groenewegen, Schiedam. Sirjans- land: 10 en 6.30 uur ds. Bouman, Kat wijk. Bruinissc: 9.30 en 5 uur ds. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Favier. Haamstede: 10 en 5 uur ds. v. d. Kooy, (H.A.); 3.30 uur interkerk. H.A. dienst in het rusthuis. Scharcndijke: 9.30 uur ds. Wierstra, Stad a. h. Ha ringvliet; 2.30 uur ds. Put. Brouwers haven: 10.30 uur leesdienst; 3 uur ds. De Bruine, Goes. Zonnncmaire: 10 en 2.30 uur ds. Jansma. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur ds. De Bruine. Goes. Oos- Voorjaar 1970 BOLSWARD. 9-4. De strenge nachtvorst van de afgelopen dagen is niet alleen schadelijk geweest voor de weidevogels, waarvan de eieren vaak stuk vriezen. De wildstand on dervindt hiervan ook nadelige in vloed. De heer E. Bangma vond in Hichtum (Fr.) drie pas geboren haas jes in het hazenleger, die doodgevro ren waren. Advertentie Ben platenbon is altijd raak t 5,- 7,SO 10,-15,-20,-25.- Advertentie Een platenbon is altijd raak f S.-7.SO IO.. 15.-21).-25.. tcrland: 10 uur gezamenlijke dienst met Nieuwerkerk; 5 uur ds. Eringa, Tholen. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Bremmer, (Bed. H. A. en Dankzeg ging). Gcref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 en 7 uur ds. Van Dijk, Souburg-Vlissingen. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 uur dienst des Woords; 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst; 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Re- nesse: 10 en 2.30 uur leesdienst; 13 april, 7 uur ds. J. Paimekoek, Ter- neuzen, (afscheid). Bruinissc: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur, de heer A. van der Meer. Bruinissc: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommclsdijk: 10 uur ds. G. Ch. Duin- ker, Rotterdam. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugd- samenkomst, 19.30 uur verlossings samenkomst. Rooms-Katholickc Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 10 uur. Haamstede: zondag 10 uur. Pinkstergemeente Zirrikr.er: dienst om 4 uur. Flitsen uit het buitenland ROME. De 27-jarige Duitse acteur Peter Chatel is door de politie van Rome gearresteerd omdat hij in het bezit was van 100 gram marihuana en 20 gram hasjiesj. Chatel is al zes maanden in Rome in verband met de opnamen van een Italiaanse te levisiefilm. GENEVE. Het internationale co mité van het Rode Kruis heeft de re gering van Guatemala gewaarschuwd voor het nemen van vergeldings maatregelen tegen gevangenen we gens de moord op de Westduitse am bassadeur graaf Karl van Spreti. BEIROET. De coalitieregering van Libanon vergadert over de kwestie van de binnenlandse veiligheid die mogelijk tot een kabinetscrisis kan leiden. ROME. Ongeveer een half miljoen ambtenaren van gemeenten en pro- vinciès in Italië hebben gestaakt voor hogere salarissen en betere ar beidsvoorwaarden. In het gehele land bleven de straatvegers en de vuilnisophalers weg. Vele ambtena ren van de verkeerspolitie versche nen niet op hun werk. LYON. De politie' heeft in Lyon een vuurgevecht geleverd met twee van de vier mannen die zich vorige week in een hotel in Villefranche stir Mer met drie gijzelaars hadden verschanst. Naar de politie latei- meedeelde heeft een van de twee zich tijdens het vuurgevecht een ko gel door het hoofd geschoten. De an der gaf zich, zwaar gewond, over. TEHERAN. Negen handelaren in verdovende middelen zijn in Perzië terechtgesteld op grond van de wet, die voorziet in de doodstraf voor ernstige gevallen van dit soort han del. CRASTER. Voor de noordoostkust van Engeland is de 198 ton metende Groningse kustvaarder Buka gezon ken. Een vissersboot uit de kust plaats Craster haalde vier opvaren den van de Buka van een redding- vlot. PORTO ALEGRE. De Braziliaanse politie heeft tien mensen gearres teerd op verdenking van mede plichtigheid aan de poging tot ont voering van de Amerikaanse con sul Curtis Cutter. LUCHTMACHTBASIS VANDEN- BERG (Californië). Van de lucht machtbasis Vandenberg in Californië is de Nimbus-4 gelanceerd, de beste uitgeruste Amerikaanse weerkunst- maan. PRAAG. - De 'Tsjechoslowaakse autoriteiten hebben een vooraan staande toneelschrijver, Frantisek Pavlicek, ontslagen als directeur van het theater Vinohrady, aldus het persbureau CTK. Pavlicek is lid ge weest van het centrale partijcomité. Hij is uit de communistische partij gestoten wegens zijn steun aan 't li beraliseringsprogram van Alexander Dubcek. ROME. R.K. priesters en gods dienstleraren in Rome hebben een open brief aan de kerkelijke autori teiten gepubliceerd met het verzoek de mensen die op de woningnood in Rome speculeren, als „openbare zon daars" ie excommuniceren. LISSABON. De Portugese premier Marcello Ceatano heeft gewaar schuwd, dat zijn regering krachtig zal optreden tegen politici van de oppositie die het Portugese buiten landse beleid kritiseren. TEL AVIV. In de hoofdstad van Gaza zijn een kind gedood en twee mensen gewond toen uit het publiek een handgranaat naar een Israëlisch militaire voertuig werd geworpen. De dader ontkwam Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 10 APRIL. NED. I. Zondagmiddag zoals ge woonlijk Skippy. Mark wordt radio amateur en bewast dat zijn vriend jes hem ten onrechte uitlachen. Ook nu weer een programma over de hart- en vaatziekteii en een afleve ring van Passepartout. Daarin beel den van het Hockenheim circuit in Duitsland, waar races worden ge houden ter nagedachtenis aan we reldkampioen Jim Clark en flitsen van de nationale zwemkampioen- schappen in Den Haag. In het voor programma deel twee van Dichter bij God, met liedjes over Godenhei Gebed, gezongen door Edda Barends, Hildo Smit, Miel Cools, André van den Heuvel en Aart Staartjes. Op de High Cliaparal wordt Billy Blue verliefd op een meisje dat helemaal niet aardig is, wel een probleem voor de arme Blue. Dan een uur mu ziek met de Edwin Hawkin Singers, die natuurlijk hun succesnummers, Blowing in the wind, O happy day en Praise him zullen zingen. Het na tionale ballet besluit deze AVRO- avond met Jungle van Rudi van Dantzig op muziek van Henk Ba- dings. In de hoofdrollen Sylvester Campbell en Maria Koppers, die de problematiek van de jonge mens uitbeelden. NED. II. Het tweede deel van de vrijbuiters! De mysterieuze Von Gelb heeft zijn verwoestingsplannen ten aanzien van Engeland nog steeds niet opgegeven, dus er staat heel wal te gebeuren, maar Bill Cowan komt daarachter en gaat in zijn eentje de strijd aanbinden. Tussen de twee aflveringen van Studio Sport, Pano- ramiek gepresenteerd door Joop van Zijl. In Wetstrijd komen deze keer leerlingen van de Utrechtse en van de Friese bestuursschool tegen el kaar uit. Jaap Jongedijk en Jack van Belle vragen zich vervolgens in Zienswijze af of de godsdienstige symbolen en riten de tegenwoordige mens nog wel aanspreken. Aan de dislcussie over dit onderwerp nemen een orthodox priester, een jong lid van het Amsterdams Kosmisch cen trum, een vrijmetselaar en een R.K. priester deel. MAANDAG 11 APIUL. NED. 1. In het voorprogramma vanavond een dubbele aflevering van Coronationstreet, waarin de problemen van Len Fairclough in de belangstelling slaan. Na het journaal van acht uur de actualiteitenrubriek van de VARA, Achter het nieuws en een aflevering van Ironside, And be my love, minnaar onder verdenking. Eve Whitfield krijgt opdracht rela ties aan te knopen met een journa list die van enkele diefstallen wordt verdacht. Eve vindt hem echter aardig en complicaties blijven dan ook niet uit. Berend Boudewijn raakt niet uitgekeken op gewone mensen in Europa. Hij sprak onder andere met een Rus die woont op het terrein waar over twee jaar de Olympische Spelen worden gehou den en die het vertikt te verhuizen. Dan deel twee van hel Mannetjes- dier. De rol van het manneljesdier wordt dit keer gespeeld door de be kende acteur Michel Caine. Teleac besluit met een interessante les uit de cursus Methodiek van de burger schapsvorming. Onder voorzitter schap van een echte burgemeester spelen de leerlingen dit keer „ge meenteraad". NED. II. In Scala nuusl het agra risch nieuws ivaarschijnlijk beelden van de maanvlucht en om half acht vervolgt de NCRV met de Scheeps jongens van Bontekoe en deel zeven van de Waaier van Sevilla. De blin de man hoort dat het meisje Guanita als kind ontvoerd is door de mensen bij wie ze nu opgroeit. Onder de be zielende leiding van Kick Stockhuy- sen komen in de finale van Twee kamp de Rijksuniversiteit van Utrecht en de Landbouwhogeschool uit Wageningen tegen elkaar uit. De hoofdschotel vormt vanavond een programma rond de Braziliaanse zangeres Astrid Gilberto. Zij zingt in de Geertekerk te Utrecht begeleid door een combo o.l.v. Cees Schrama. Na vijfentwintig minuten Hier en nu, opnieuw twee afleveringen van Dombey en zoon. Omdat meneer Dombey zich in zijn kamer opsluit loopt mevrouw Dombey weg. In de Zondag 12 april, 20.35 uur, Ned. I: The Edwin Hawkins Singers. De po pulaire Amerikaanse groep tijdens een optreden. Ned. Hervormde kerk in Blocmcn- daal zingen en musiceren dan het NCRV-jeugd- en blokfluitkoor o.l.v. Marius Borstlap en speelt Cor Kee. Het onderwerp van deze laatste Psalter is de 141e psalm. ZONDAG 12 APRIL. NED. I: 11.00 Eucharistieviering 15.00 Journaal; 15.25 Skippy; 15.50 De verrekijker; 16.00 Hart- en vaat ziekten; 16.15 Passepartout; 18.55 Fabel; 19.00 Woord voor woord; 19.05 Dichter bij God; 19.30 High Chapar ral; 20.20 Hier Parijs; 20.30 Journaal 20.35 The Edwin Hawkins Singers; 21.50 Programma zonder titel; 22.25 Nationaal ballet; 22.50 Journaal. NED. II: 18.55 Fabel; 19.00 Jour naal; 19.05 De vrijbuiters; 19.30 Stu dio Sport; 20.15 Panoramiek; 20.40 Wei-strijd; 21.10 Studio Sport; 21.35 Zienswijze; 22.25 Journaal. MAANDAG 13 APRIL. NED. 1: 10.45 Waller and Connie; 11.10 Notre utile; 11.35 Hel vonnis van de rechter; 18.45 Fabel; 19.04 Co ronationstreet; 20.00 Journaal; 20.20 Achter het nieuws; 20.50 Ironside; 21.40 Europa in; 22.15 Hel manne ljesdier; 22.40 Journaal; 22.45 Te leac. NED. II: 18.45 Fabel; 18.55 Jour naal; 19.04 Scala; 19.30 Scheepsjon gens van Boniekoe; 19.39 De waaier van Sevilla; 20.00 Journaal; 20.20 Tweekamp; 20.50 Astrud Gilberto; 21.15 Actualiteitenrubriek; 21.40 Dombey en zoon; 22.30 Psalter; 22.40 Journaal. Vandaag (vrijdag) zendt de K.R.O. weer een nieuwe aflevering uit van de succesvolle serie ,,'t Schaep met 5 poolen", waarin hel café een heel nieuw soort gasten krijgt. - Op de foto: Leen Jongewaard als Lukas Blijdschap bedient Ronny Bierman en Fons Rademaker, in het stuk respeklievelijk Femma Nagel-Kouw- geldert en de heer Lakenhal. AMSTERDAM, 9-4. Tegen de Am sterdamse hoofdagent J. G. zal geen strafvervolging worden ingesteld ter zake van poging tot brandstichting in een der twee op 22 maart j.I. door de Actiegroep 70 in de Sarphatistraat in Amsterdam bezette gcmccntcpan- den. Dit heeft het waarnemend hoofd van het parket, de officier van justi tie mr. W. Tonckens, donderdagmid dag persoonlijk aan de hoofdagent meegedeeld. Het door de rijksrre- cherche ingestelde onderzoek heeft geen gronden opgeleverd om de hoofdagent te verdenken van poging lot brandstichting of enig ander strafbaar feit. „Het voor de tv-uil- Een platenbon is altijd raak f5,- 7,60 10,-16,-20,-25,- zending van de Vara (op 1 april j.I.) verrspreide gerucht als zou de be trokken politieman zich aan poging tot brandstichting hebben schuldig gemaakt is in hoge mate voorbarig geweest en wordt door het gehouden onderzoek niet bevestigd", zo deelde mr. Tonckens mee. Bezetters Hema-puml in Amsterdam verwijderd AMSTERDAM, 9-4, Du Amster- damse politie heeft donderdagavond de bezetters van het pand van de Hema in de Jan van der Heijden- straal in Amsterdam verwijderd. Wegens huisvredebreuk zijn aange houden de 19-jarige machincstikster A. M., de 25-jarige student W. J. ten V., de 18 jarige werkstudent A. J. F,., de 24-jarige magazijnbediende F. N., de 22-jarige studente E. P. dc L. en de 25-jarige student P. de H. Wanneer? Kies uit 12 dagen in mei 2, 5, 9.12,13,20,21,23,26, 27, 28 of 30 mei. Hoe? Door uw kaart aan liet loket te laten afstempelen, lo Klasse tegen bijbetaling. Strooibiljet aan het loket. voordelig uit met NS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3