AGENDA Z.O.V. heeft programma's voor 30 april en 5 mei Plan West II Bruinisse is volgebouwd Zeelandia-verkopers bijeen te Zierikzee Egypte dient klacht in bij Ver. Naties Guerilla's bezetten dorp in Venezuela Franse heroïne Verzoek om vrijlating Hess STREEKNIEUWS Niet zo vlot in Wit-Rusland FIETS Ffinl in lift vooruitzicht ZIERIKZEE, 8-4. Ouder leiding van de heer E. P. J. Krips werd - met het oog op de komende feestdagen - een algemene ledenvergadering ge houden van de Z.O.V. in het Huis van Nassau. Het jaarverslag werd uitgebracht door de secretaris de heer Van Urk. Het jaarverslag van de penning meester de heer C. Linders was door omstandigheden helaas niet geheel compleet, doch dit wordt in de ko mende weken aangevuld. In deze weken zal ook de kascontrole-com missie bestaande uit de heren V. d. Lelie en Swanjes, boeken en be scheiden controleren. Wel kon de penningmeester een aantal cijfers voorschotelen, waaruit bleek dat de Z.O.V. telkens de eind jes weer netjes aan elkaar weet te knopen. Helaas beletten de inkom sten der vereniging het organiseren van grote evenementen. Hierna moest de voorzitter mede deling doen van het bedanken van een drietal bestuursleden. De heren J. v. d. Berge, C. Linders en J. v. Urk gaan de Z.O.V. verlaten. In zijn afscheidswoord werd door de voor zitter veel aandacht besteed aan de werkzaamheid van de vertrekkende functionarissen, die ieder op zijn plaats en zijn manier veel werk voor de Z.O.V. hebben gedaan. „Het is bijzonder spijtig, maar we hebben begrip voor uw besluit", aldus de voorzitter. De beide eerst genoemde leden waren 23 jaar onafgebroken lid, terwijl laatstgenoemde 15 jaar in het Z.O.V. mocht doorbrengen. Na mens de Z.O.V. bood de voorzitter de vertrekkende leden een presentje aan, terwijl de dames van deze leden eveneens een verrassing ontvingen. Namens het vertrekkende drietal betuigde de heer Van Urk dank aan de overige leden voor de ondervon den vriendschap en medewerking en de voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en aangeboden geschenken. feestelijk afgehaald aan het Luitje waarna men officieel ten stadhuize wordt ontvangen. Daarna de gebrui kelijke rondgang door Zierlkzee van Delta Sport, Kunst en Eer en Rust- Roest. Over het middagprogramma zijn nog besprekingen gaande, maar bij na zeker zal dit een vaartocht op de Oosterschelde worden (waarbij de verrichtingen van de Watersport vereniging in ogenschouw worden genomen. Ook op deze dag zal er een (bal- lon-)optocht zijn. Hoogtepunt wordt dan wel de Be- vrijdingsmarkt op het Havenplein. Met veel stands, een openlucht-bar. beat-muziek, volksdansen en een boerenkapel hoopt men - uiteraard onder goede weersomstandigheden - tot een vrolijke feestavond te ko men. Bijzonderheden hieromtrent werden geschetst door de heer Breet- velt. Tot besluit zal de Kon. Harm. ..Kunst en Eer" een taptoe verzorgen. Traditiegetrouw zal het program ma huis aan huis worden verspreid. De bij de rondvraag gedane sug gesties, aanvullingen en wijzigingen zullen waar mogelijk in het pro gramma worden ingelast. Met dank voor de belangstelling en medewerking sloot de voorzitter de ze algemene vergadering van de Z.O.V. Nieuwe bestuursleden De leeg gekomen plaatsen in het bestuur zullen moeten aangevuld worden en daarom stelde de voorzit ter de bestuursverkiezing aan de or de. Door het bestuur was een voor dracht opgemaakt. Bij de gehouden vrije stemming werden vrijwel una niem gekozen: de heren J. J. L. Jeb- bink, T. C. J. Simmers en I. J. Wal- hout. Daartoe gevraagd verklaarden de gekozenen zich bereid in het Z.O.V. bestuur zitting te nemen. Eerstgenoemde wordt de nieuwe penningmeester, terwijl de heer Sim mers het sekretariaat op zich neemty In de hierna volgende pauze werd een consumptie aangeboden. Mede gezien de financiën is het geen eenvoudige zaak om zowel voor de Koninginnedag als voor 5 mei (be vrijdingsdag) een passend program ma te vinden. Op 30 april zal daarom de pas iets moeten worden ingehouden, 's Mor gens is er voor de jeugd (lagere scho len) een amusementsprogramma in het hervormd verenigingsgebouw. In de middaguren atletiek-wedstrijden onder auspiciën van Delta-Sport, 's Avonds is er een optocht, terwijl daarna op het Havenplein de Zie- rikzeesche Zeskamp word gehouden. Ook aan de herdenking van de gevallenen wordt ditmaal bijzonder aandacht besteed. Aanwezig zal o.m. zijn onze oud-stadgenoot mr. W. Nieuwenhuysen. Op 5 mei zal er o.a. buitenlands vlootbezoek zijn. 's Morgens wordt de bemanning BRUINISSE, 10-4. Terwijl alleen op papier de bouw van een aantal huizen voor 1970 zo goed als rond is, is er toch nogal wat bouwaktivi- teit, waaraan men bezig is, of waar mee men bijna klaar is, zodat Plan- West II is volgebouwd. De laatste woning, waarvoor men nog maar nauwelijks een plaatsje wist te vinden, was die voor burge meester Hokken. Er is nog wel wat niet benutte grond, maar deze heeft toch al een bestemming, waaronder die van het toekomstige politiebu reau de voornaamste is. Allesoverheersend in dit Plan- West II is natuurlijk het bejaarden tehuis. dat als een kolos, steeds ho ger boven zijn omgeving uitsteekt, naarmate men hoger komt mei do bouw. Daarnaast zijn huizen in aanbouw voor de heren Van den Ouden en Giljam, voor de heien Van den Bei ge en Geensc en voor de heer A. L. van Kooten. Dit laatste is bijna ge reed, enkele weken geleden kwam ook gereed de woning van de heer „Markt en mogelijkheden" ZIERIKZEE, 10-4. Gisteren (don derdag) en heden (vrijdag) staat Zierikzee in het teken van de bijna traditioneel geworden jaarlijkse bij eenkomst van Zeelandia-verkopers. Deze bijeenkomst heeft ditmaal het motto „Markt en mogelijkheden" meegekregen en wordt gekenmerkt door een tweeledig karakter, waar bij het element onderling kontakt en gezelligheid zeker niet ontbreekt. De deelnemers aan deze vertegen- woordigersdagen 1970 kwamen don derdagmorgen bijeen in het Groot handelsgebouw te Rotterdam en vertrokken vandaar per autobus via de Heincnoordtunnel naar Zierikzee. waar de aankomst plaats had bij de fabrieksentree aan de Fonteine. Hierna volgde een kennismaking met een bekend doorsnee gemecha niseerd kleinbedrijf alhier. Nadat het gezelschap zich had verzameld aan een koud buffet in Mondragon Advertentie Beatles uit elkaar; leve John, Paul, George en Ringo! niet vergeten- PrlcoeUn FRICO, KAAS MET EEN GROTE K L. van den Berge. Hemelsbreed enkele honderden meters verder op hel tuinbouwbe drijf van de heer C. Kik is een wo ning in aanbouw voor de heer J. Kik. Een rioleringsplan voor Plan- West III zal op de eerst volgenae gemeenteraadsvergadering worden behandeld. VERENIGDE NATIES, 9-4. Egypte heeft donderdag bij de Verenigde Naties een klacht ingediend over de Israëlische aanval van woensdag, waarbij 31 schoolkinderen zouden zijn gedood. Bij de aanval op het dorp Hoessaneya, in de provincie Sjarkia. raakten verder 36 mensen gewond, aldus de brief van ambas sadeur Mohammed El Zayyat aan secretaris-generaal Oe Thant. „De Israëlische bewering dat hun aan val gericht was op een militair doel is alleen belangrijk als zij bedoelen dat de kinderen van Egypte latei- hun land tegen iedere aanval zullen verdedigen", aldus de brief. Strijd van Nixon tegen milieuverontreiniging WASHINGTON. 9-4. - President Nixon heeft donderdag meer dan 50 hoge funktionarissen van de grootste Amerikaanse bedrijven benoemd tot leden van een nieuw-opgerichte con- troleraad voor de industriële vervui ling. Onder de nieuw-benoemde le den zijn hoofden van auto-fabrieken, van de chemische en metaalindustrie en olieproducenten. CARACAS, 10-4. Tien guerrilla strijders van de Castro-gezinde „Strijdkrachten voor de nationale bevrijding" hebben zich meester ge maakt van het dorp Santa Cruz de Bucaral, op 500 km ten westen van Caracas, zo meldt het persbureau „Innac". De verzetstrijders droegen olijf groene uniformen en hadden auto matische wapens. Zij hielden in het dorp korte openbare bijeenkomsten en spoorden de boerenbevolking op zich aan te sluiten bij de guerrilla- strijdkrachten, die worden geleid door Douglas Bravo en Magoya. PARIJS, 9-4. John Cusack, een functionaris van het Amerikaanse bureau dat toezicht houdt op de han del in en het gebruik van verdoven de middelen, heeft in Parijs meege deeld dat 80 percent van de heroïne die in handen komt van aan narco tica verslaafde Amerikanen, in ge heime Franse laboratoria wordt ge maakt. De ingrediënten hiervoor ko men uit Turkije. KERKNIEUWS Voorronde A.K.V. Hervormde Kerk volgde een middagbijeenkomst in de Concertzaal-foyer, waarin drs. A. F. van Vlijmen sprak over „Markt en mogelijkheden". Het nieuwe „Cal culatieschema voor banketproduk- ten" werd toegelicht door de heer M. den Boer. waarna nog een bespre king en groepsgewijze diskussie volgde. Tweede dag Vanmorgen - vrijdag - begon het programma met een bezoek aan de ddor Zeelandia op de derde verdie ping van de fabriek aan de Fonteine gebouwde nieuwe proefbakkerij. On der de loep genomen werd de „Broodkwaliteit in Nederland" en verder werd vanmorgen de verto ning bijgewoond van een aktuele bakkerij-film, in de bedrijfsont- vangstzaal. Het programma van vrijdagmid dag bevat een verrassend element waarbij de schijnwerper in 't bij zonder zou Worden gericht op een nieuw soort verpakkingsmateriaal. In het kader van een komende Zee- landia-verkoopactie wordt heden middag bovendien de aankomst ver wacht van een hel'schroefvliegluig. LONDEN, 9-4. De Britse vereni ging van ex4oorlogsgevangenen van de luchtmacht hebben op de Grote Vier een beroep gedaan de vroegere medewerker van Hitler Rudolf Hess, die in de gevangenis in Spandau verblijft, vrij te laten. De vereniging heeft oen brief ge zonden aan Eerste Minister Harold Wilson en de ambassadeurs van Frankrijk, Rusland en Amerika. In de brief zeggen de leden van de vereniging dat „ze er vast van over tuigd zijn dat Hess lang genoeg heeft geboet voor zijn misdaden en dat hot een daad van onmenselijkheid is hem nog langer vast te houden". De 76-jarige Hess is in 1946 door een rechtbank in Neurenberg tot le venslang veroordeeld en do Russen hebben lot nu toe alle rangen nrn hem vrij to laten getorpedeerd. ZIERIKZEE. 8-1. Voor de z.g. voorronde voor de A.K.V. op donder dagavond, waren afgevaardigden ge komen van de kerkeraden der Ned, Herv. Kerk uit Zierikzee, Renesse, Haamstede, Oosterland, St. Maar tensdijk (buitengew. vvijkgemeente), Oud-Vossemeer, Serooskerke, Noord - welle, Bruinisse en Ouwerkerk. Zeeuwse postzegeltentoonstelling Men schrijft ons: Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Vlissingse afdeling van de Int. Ver. „Philatelica", heeft het rayon Zee land van genoemde vereniging er zijn goedkeuring aan gehecht, dat de jaarlijkse Rayon Postzegeltentoon stelling dit jaar in Vlissingen wordt gehouden. De tentoonstelling zal plaats vin den van 6. t.m. 10 mei a.s. in het Scheldekwartier aan de Van Dis- hoeckstraat. Het wordt de grootste tentoonstelling, die tot dusver in ray- onverband werd gehouden. De belangstelling onder de Zeeuw se filatelisten bleek, nadat de gele genheid tot inschrijving als deelne mer was opengesteld, zo groot, dat het bestuur zich genoodzaakt zag het aantal beschikbare ramen met nog honderd te verhogen. Er zullen straks dan ook 400 ra men worden bezet, waarin ongeveer 5000 albums worden geëxposeerd. De tentoonstelling is verdeeld in zes afdelingen, namelijk één afde ling voor jeugdinzendingen, één voor beginnelingen, één voor gevorderde verzamelaars (de grootste) en voorts nog een ere-afdeling, een erehof en tenslotte nog vijf buitenlandse in zendingen, die buiten mededinging deel nemen, te weten 3 inzendingen uit Engeland, één uit België en één uit Nederland. In totaal zijn er 116 inzendingen ingeschreven, waaronder vrij veel verzamelingen, die nog nimmer wer den getoond. Er is een grote ver scheidenheid van landen-verzame- lingen, zowel Europese als van Overzeese Gebiedsdelen. Ook verza melingen, die betrekking hebben op bepaalde motieven (zg. thematische verzamelingen, dieren, bloemen, landbouw, elektriciteit, vogels, auto's enz.) zullen in ruime mate te bezichtigen zijn. Alle inzendingen zullen door een jury van vijf vooraanstaande filate listen worden beoordeeld. De jury wordt gevormd door de heren Ph. Smulders en J. Alêwijse te 's-Gra- venhage, J. J. Jonker te Eindhoven, J. Klip te Groningen, N. Boogaard te Emmeloord. Alle deelnemers ontvangen een diploma en een jubileum vaantje. De prijswinnaars bekomen een medaille in brons, zilver of goud al naar gelang het behaalde aantal punten. Voor alle afdelingen is voor de beste inzendingen een ere-me- daille en beker beschikbaar, welke welwillend beschikbaar zijn gesteld door bepaalde autoriteiten, instel lingen, bedrijven en corporaties. De allerbeste inzending wordt be kroond met de grote wisselbeker destijds geschonken door de directie van de Prov. Zeeuwse Courant. Tijdens de tentoonstellingsdagen zullen aan een stand in de zaal spe ciale enveloppen, die voorzien wor den van een door de P.T.T. aange maakt gelegenheidsstempel, ver krijgbaar zijn. Vanaf woensdag 6 mei lot en met zondag 10 mei, zullen een vijftal bekende postzegelhande- laren met een uitgebreide collectie zegels en eerste-dag-omslagen aan wezig zijn. Van belang is nog te vernemen, dat. de tentoonstelling op woensdag G mei officieel geopend zal. worden door de burgemeester van Vlissin gen, drs. D. Roemers, waarna iedere belangstellende gelegenheid krijgt het tentoongestelde te bezichtigen. Dc tentoonstelling zal dagelijks van 10 tot 22 uur geopend zijn behalve op zondag 10 mei, dan zijn de ope ningsuren van 10 tot 17 uur. Alle verdere bijzonderheden over de talrijke inzendingen en de fes tiviteiten rond de jubilerende post zegelclub zijn te vinden in een ca talogus, die aan de ingang van het tentoonstellingsgebouw te bekomen Ds. H. Ommering van Oosterland, las enkele verzen uit de Bergrede (Matth. 5) ging voor in gebed en gaf daarna de leiding over aan wika H. Hiensch uit Middelburg. Behandeld werden de punten uit het officiële boekje, dat n ar aan leiding van de agenderingsvergade- ringen is verschenen. De verschillen de afgevaardigden bleken van de voornaamste punten goéd studie te hebben gemaakt. In tegenstelling met de agende- ringsvergadering, die toen ze gehou den werd, een verward karakter droeg, werden in deze vergadering de verschillende vragen, zeer rustig en waardig besproken en wika Hiensch leidde de vergadering ook uitstekend. Kenmerkend was ook de feitelijke éénstemmigheid die uit de bespre kingen naar voren kwam. Natuurlijk waren er wel nuances in de opvat tingen, maar er was toch een zeer positieve benadering van de Woórd- verkondiging en eén waardering voor de belijdenisgeschriften, al wérd ook wel een enkel negatief geluid ge hoord. Maar van loze kreten, of op gewonden interupties was niet in het minst sprake. Dat de kerk nog.eën taak heeft in de wereld, naast de zondagse Woord verkondiging werd algemeen erkend, terwijl de stelling van ds. L. de Wit te Renesse, dat op de belijdenisge schriften, aanvullingen nodig waren over onderwerpen in de oude belij denisgeschriften niet wordt gespro ken veel bijval vond. ZIERIKZEE Benoeming Met ingang van 15 mei a.s. is be noemd tot directeur van de Druk kerij Schotanus Jens te Utrecht, de heer C. D. Bal, hoofdboekhouder en bedrijfsadviseur van de Drukke rij v.h. Lakenman Ochtman te Zierikzee. Vergadering N.C.V.B.-afdeling Op woensdag 15 april wordt in het hervormd verenigingsgebouw een vergadering gehouden van de N.C. V.B.-afdeling. Als spreker treedt op ds. C. A. Korevaar te Rotterdam over het onderwerp: „Mogen onze kinderen zelf hun geloof kiezen?" Onderhoud Rijksweg 18 op Schouwen Door de Rijkswaterstaat in Zee- land te Middelburg Werd het onder houden van Rijksweg 18 op Schou- wen-Duiveland en de overige rijks wegen in de dienstkring Zierikzee alsmede van de Slaakdam op Sint- Philipsland gedurende 1970 gegund aan Aannemings Maatschappij Ze venbergen Co. te Heinenooid voor f 157.000. Voorlichtingsavond Baggerbedrijf Op donderdag 16 april a.s. wordt in het hervormd verenigingsgebouw een voorlichtingsavond gehouden over de vakopleiding in het bagger bedrijf. Voordrachten worden ge houden over de basisopleiding voor het baggerbedrijf aan de binnen- vaartschool te Delfzijl door J. van der Knaap ing. en over leven en werken aan boord van de bagger schepen door ir. J. Latooy. Boven dien zullen films worden vertoond. Reis Nutsdepartement Of op vrijdag 17 april of op zondag 20 april organiseert het Nutsdeparte ment Weer een operareis naar Ant werpen. Opgevoerd wordt de be roemde opera „La Bohème" van Puccini. DREISCHOR Toneelclub speelde voor bejaarden Deze week bezorgde de toneelclub van „Crescendo" de bejaarden van Dreischor, Brouwershaven en Zon- nemaire een gezellige avond met de opvoering van het toneelstuk „Is mijn man een dief", waarbij ook de helpsters van de „soos" te Dreischor waren uitgenodigd. Mevrouw v. d. Werve-v. d. Have opende de avond met een hai-telijk woord van welkom aan alle aanwe zigen. Zij herdacht in haar openings woord het pas overleden lid van Dreischor, de heer J. v. d. Kommer, en verzocht enige ogenblikken slilte waarna zij het woord gaf aan de to neelgroep. In de pauze werd de bezoekers koffie aangeboden. Dat het stuk goed gespeeld werd bewees het hartelijk gelach dat telkens opklonk. Aan het eind van de avond werd de „soos" hartelijk dank gebracht door de heer Janse te Brouwershaven en ds. Feunekes uit Zonnemaire voor de ontvangen uitnodiging en de spelers voor het goede toneelspel. Mevrouw v. d. Werve dankte beide sprekers voor de vriendelijke woorden waar na de spelers door haar werden be dankt onder het aanbieden van bloe men voor de dames en de herenspe lers, soufleur en grimeur een ge schenkje. Zij dankte de heer Van Bakel voor de goede verzorging van deze avond en sloot de avond met een tot weerziens. OOSTERLAND Vergadering gemeenteraad In tegenstelling met het gepubli ceerde in het jongste raadsverslag, heeft het raadslid de heer Bakker m. b.t. een eventuele fusie van Groene Kruis-ai'delingcn in Duiveland, op gemerkt dat deze afdelingen zelf standig zijn en dat een streven naar fusering dient uit te gaan van deze afdelingen. In dit opzicht kan de raad niet regelend optieden. Ten on rechte is door de eerst gehanteerde formulering de indruk gewekt, als. zou betrokkene tegen fusering zijn. Hij gelooft echter dat juist ook op dit punt aan schaalvergroting niet zal zijn te ontkomen. In het onder havige geval echter is dit geen ge meentelijke taak. Kerkelijke collecten De collecten in de maand maart in de Ned. Herv. Kerk alhier hebben opgebracht: kerkvoogdij I 1172,08: paascollecte 1397,75; diaconie f349,02 Avondmaulscollecte t.b.v. Zonneglo ren 1' 131,10; centrale verwarming f 130,64 en de voorjaarszendings- collecte op de zondagsschool f 31.97. Bovendien brachten de zendingsbus sen in het eerste kwartaal van dit jaar op de mooie som van f 248,50. Vergadering Groene Kruis-afdeling De afdeling Oosterland van het Groene Kruis hoopt op dinsdagavond 14 april a.s. haar jaarlijkse algeme ne ledenvergadering te houden -ih het Ned. Herv. Verenigingsgebouw aan de Sint Joosldijk, onder voor zitterschap van de heer A. L. Bak ker. Behalve de gewone huishoude lijke zaken, zoals rekening en begro ting 1970, bestuursverkiezing enz., hoopt mej. M. A. J. Schilperooft, diëtiste van het Groene Kruis een inleiding te houden over doelmatige voeding in onze tijd, inzonderheid voor bejaarden. Ongetwijfeld een urgent en actueel onderwerp dat.ye- len zal interesseren. Het bestuur hoopt dan ook op grote belangstel- ling. SIRJANSLAND Programma viering bevrijdingsfeest De plaatselijke Oranje-vereniging alhier heeft het volgende program ma van feestelijkheden samenge steld Op Koninginnedag wordt aan de bejaarden een koffiemaaltijd aange boden. Op bevrijdingsdag van 10-12 uur kinderspelen; 1.30-3.30 uur oriënte- ringsrit voor automobilisten, daar na volksspelen. Om 7 uur 's avonds worden in het verenigingsgebouw de prijzen uitge reikt en kunnen de Sirjanslanders hun krachten meten in een quiz, sa mengesteld door het bestuur der O.V. Verder zail de avond gevuld worden met o.a. spelen. BRUINISSE Bouw kantine Bruse Boys Namens het gemeentebestuur van Bruinisse werd door de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoe zicht te Tholen onderhands aanbe steed het bouwen van een was- en kleedgebouw alsmede een kantine op het gemeentelijk sportterrein. Laag ste inschrijver was J. den Herder te Bruinsse voor f 47.768. Ophalen grof vuil Het ophalen van grof vuil, door de gemeente wordt voor de burgerij een steeds groter en meer gewaardeerde service. Dit is in de eerste plaats af te leiden uit de hoeveelheden grof vuil, die ieder blijkt te moeten op ruimen, waarbij meubilair en bedden wel de voornaamste plaats innemen. Schip verlengd Het motorschip Bru 4 van de heer M. Verspoor was een der weinige schepen van de Bruinisser mossel- vloot die nog nooit was verlengd. Door de firma D. van Duivendijk en Zonen werd plm. 2Vz meter in het schip ingevoegd, waardbor de laad ruimte aanmerkelijk werd vergroot. Voorheftruck Een der jongste aanwinsten, van de firma P. Maaskant en Zoon is een voorheftruck, waarmee zware stukken (tot 2 ton) kunnen worden getransporteerd. Een verschijning op de haven, die nogal aandacht trekt MOSKOU. 9-4. „Het voltallige centrale comité is ervan overtuigd dat men in Wit-Rusland nog niet volledig gebruik maakt van de bronnen en de uitgebreide moge lijkheden om de industrie verder uit te bouwen en de laatste successen op het gebied van wetenschap en techniek in hef economische leven toe te passen". Dit schrijft de Pravda in een beknopte beschouwing van de bijeenkomst van het centrale comité van de republiek Wit-Rusland. die onlangs in Minsk heeft plahtsgevon- Vrijdag 10 april Zierikzee Concertzaal, 8 uur, Groot Limburgs Toneel, „Gevallen als een bom", (Z.V.U.J. Huis van Nassau, 8 uur. jaarverga dering bestuurdersbond N.V.V. Herv. verenigingsgebouw, 7.30 uur, ouderavond Chr. Nat. School. Nieuwerkerk Rehoboth, 7.45 uur.gemeente-avond Herv. gem. Haamstede Hotel Bom, 7.30 uur, bijeenkomst Corsovereniging. Maandag 13 april Burgh Hotel Bakker, vergadering afdeling Rode Kruis. Dinsdag 14 april Oosterland Herv. verenigingsgebouw, 7.45 uur, vergadering afdeling Groene Kruis. Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur, N.C.V.B.-afdeling. Woensdag 15 april Zierikzee Herv. verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Donderdag 16 april Zierikzee Herv. verenigingsgebouw, 7.30 uur, voorlichtingsbijeenkomst baggerbe drijf. Vrijdag 17 april Zierikzee Schoolgebouw Manhuisstrant, aula, filmavond „Ziejook". Brouwershaven Hotel Ringelbcrg, 8 uur, „Wens-In", N.V.V. Zaterdag 18 april Westhoek 2 uur, excursie jeugdvogelwacht, vertrek uitkijktoren. Schuddebcurs 2 uur,, excursie jeugdvogelwacht, (Zierikzee-Duivcland), vertrek ingang hek Heesterlust. Advertentie OP REIS BEVEILIGD door een reis- en bagage verzekering NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Het Britse episcopaat heeft de paus laten welen dat het zijn stand punt steunt om het celibaat van de R.K. priesters te handhaven. En u maar zeggen dat die man veel meer gedronken had dan een paar advokaatjes, maar clat is niet waar. Wél is waar dal die man bij na nooit alcohol gebruikt. Het valt hem nooit zo lekker, maar die avond ivas hel erg gezellig bij de familie en als de gaslvrouiv dan aandringt, gebruikt ook zo'n man een advo- kaatje. Nou, en? Nu was er overigens iets met die man. Het is een oom van een neef die iets met rijwielen te maken heeft. Oom reed al veel te lang op een versleten velocipede en dat moest maar eens veranderen. Neefje zou voor een nieuw stalen ros zor gen en zorgde daar ook voor en om het allemaal goed ie begrijpen is het nodig te weten dat oom op zijn nieuw xiehikel naar het advokaat- feestje was gefietst. Aan alle dingen komt een eind ook aan advokaatfeestjes en toen oom had geconstateerd dat er al weer een nieuwe dag ivas aangebro ken, zei hij kort na twaalf op z'n Schouws: Kwa ik gae m'n padje ma us opkorte", hetgeen vertaald in het Nederlands beduidt: „Kom, ik ga er maar weer eens van door". En oom ging er van door. Hij tastte wat rond in het duister van het boeren erf, vond zijn fiets, stapte op en ver dween in de ruimte van de Schouw- se polder. Het werd niet zo'n soepele terug reis. De trappers deden zo raar en zat het stinir wel helcma'al recht en dan die akelige lamp. Gaf bijna geen licht en slipte nog door ook. Enfin, oom is in een niet al te beste stem ming thuis gekomen. Terwijl hij zijn voertuig de schuur inreed, mopperde hij luid en hevig op neef, die hem zo'n kwalijk apparaat in de maag had gesplitst. De volgende morgen belt hij dan ook onmiddellijk op. „Hel is een „r"„o"„t"-fiets seinde hij langs de draad en het licht doet het ook niet goed". Neef - zakenman in hart en nie ren - aarzelt niet lang. Hij pakt de bestelwagen en gaat regelrecht de polder binnenrijden voor een inspek- tie, ontmoet oom, betreedt met hem de schuur en vindt een fiets uit het jaar nul. „Do's jop-nn glad nie", zegt hij (hij is ook van hier) en oom had dat in middels ook begrepen. Zelfs mei ad vokaat zal hij voortaan iworzichtig zijn. H[j schaamde zich een beetje, maar liet toch een bulderende lach in de schuur losNeef keek beteu terd, zoals dat heet en ging hei wrakkig karretje opladen SCHIEREILANDMAN. k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2