AGENDA Aanvulling A.P.V. ter bescherming van natuurgebieden Ajax verloor van Arsenal (3-0) Akkerbouw weg uit Wraakoefening in Engeland Wordt besmette ruimtevaarder vervangen? het noorden? DE WINKELS OP 5 MEI De Amerikaanse troepen in Europa Politieke nederlaag voor Nixon Voor het eerst veldhandbal te Zierikzee Prins Felix van Luxemburg overleden Gemeenteraad Westersehouwen VVESTERSCOUWEN, 7-4. Behalve het rioleringsplan zijn op de jongste raadsvergadering van Westerschou- wen, onder voorzitterschap van bur gemeester II. P. Everwijn, nog ver schillende belangrijke zaken aan de orde gekomen. De Waterleiding Mij. Zeeland i.o. deelde mede dat tot 2 maart 1970 226.621 m:{ water waren opgepompt. In 1969 bedroeg dit op 2 maart 193.072 m"'. De schenking van een teveel be taald bedrag woonforensen belas ting, groot 1' 250,door de aann. mij. Jac. v. Oord werd aanvaard en bestemd voor de aanleg van 't school- instructiezwembad. Het voorstel tot verhoging der presentiegelden leidde naar een te gen voorstel van de heer Hendrikse om de bedragen nog hoger te breng en en wel tot f 40.—, inplaats van do- voor gestelde 35,zijn voorstel werd met 8-3 stemmen aanvaard. Tegen de heien Dalebout, Goud zwaard en Padmos. De schoolnaam ,,'t Staepelof" voor de nieuwe school te R.enes>e werd aanvaard, evenals de vergoeding der exploitatiekosten der Chr. Nat. School op een bedrag van f 13.301. Wat meer deining veroorzaakte een voorstel om een aanvulling toe te voegen aan art. 14 der Alg. Politie verordening- Deze aanvulling luidt: Het is vcrbu- den op do ingevolge het eerste lid van dit artikel door b. en w. aange wezen terreinen of gedeelten hier van dan wel gedeelten van de ge meente zoder toestemming van b. en w. één 'of meer tenten, caravans, niet - verrijdbare tram - of spoor wagens, autobus of vrachtwagenca- rosseriën, of andere aan hun be stemming onttrokken middelen van vervoer te plaatsen of te hebben, dan wel te gedogen dat deze daarop worden geplaatst. Caravans in natuurgebied „Dat is klare taal" zeide de heer Hendrikse. „Zijn er al eens vergun ningen verstrekt om caravans in het Natuurgebied A. te plaatsen?" Het antWoorcl var de burgemeester: „Ja". „Dan druist dat in tegen de werke lijkheid en is het college in deze niet bekwaam. Anders heeft het geen zin om politieverordeningen te maken" zeide de heer Hendrikse. Wethouder V. d. Klooster stemde slechts één jaar voor, doch was voor de andere jaren tegen deze vergunning. „Het deed inbreuk op het natuurgebied en als je het toestaat komen ze al spoedig om water en licht vragen. Voor mij is het onverteerbaar". De heer Hendrikse: Ik verwacht voor 1970 dat het college zich be wust is, dat in het Natuurgebied A. geen vergunningen mogen worden verstrekt, hoe de nieuwe samenstel ling van de raad ook mag zijn". De heer Steur vroeg aan de voorzitter of dit artikel door een rechtskundige is getoetst hetgeen deze bevestigde. Nogmaals de heer Hendrikse: „Ik heb al eerder schriftelijk iets over een bouwsel aldaar gevraagd doch het ging de doofpot in. Doch o wee, als Jan Klaassen in de gemeente iets wil bouwen; 13 vergunningen". Daar was de voorzitter het niet mee eens. De heer H.: het staat er nog, gaat u maar kijken"! De toon werd bepaald onplezierig en de heer Steur maande tot wat kalmte. Tot slot weth. V. d. Klooster: „Als u dit allemaa.l maar goedvindt dan concludeer ik: wie zwijgt stemt toe". Zonder hoofdelijke stemming werd het artikel aanvaard. Cok het Qoorbereidingsbesluit dorpskom Renesse, een deel Hoge- zcom en een deel van de Laone werd goedgekeurd met de opmerking van de heer Padmos: „Jammer dat het niet een jaar eerder is gebeurd, want dan had de onbevredigende toestand op de Hogezoom zich niet voorge daan". De raad had geen bezwaar tegen een ontwerp- bestemmingsplan in het plan Boomgaardwekken zuid oost. Er zal daar geen verbinding, zo als vroeger op papier was gezet, ko- tussen de Beatrixlaan en de Leliën- daleweg. Het nieuwe gecombineerde schoolgebouw zal gebouwd worden kort aan de afvoersloot langs het sportpark „Van Zuijen" kort achter de molen van de heer Dijkman. De Julianastraat zal dan wat doorge- tiokken worden. Hydraulische kraan Om de architect van genoemd school te kunnen betalen werd f 10.000,gevoteerd op de kapitaal- dienst. Op de begroting 1970 werd een bedrag geplaatst van f 15.000, voor aanschaf hydraulische kraan op de Unimog. „Kan er dan een perso neelslid weg", vroeg de heer Pad mes. „Neen" zeide de voorzitter, „we staan pas in het beginstadium van de mechanisatie. Hierop aansluitend adviseerde de heer Steur om geen praatjes meer te maken met wer kend gemeentepersoneel.want dit drukt de prestaties. Tegen de begro tingswijzigingen had de raad geen bezwaar. De bewoners van Oostenrijkse wo ningen die naar een duurdere wo ning verhuizen, hetzij verplicht of vrijwillig, krijgen een tegemoetko ming in do verhuiskosten van f 250. Dit voorstel ondervond wat tegen kanting van de heer Padmos. Hij meende dut deze mensen altijd al goedkoop gewoond hadden en zeker een spaarpotje over hebben geboerd. „Het benadeelt niet de begdotings- positie'antwoordde de voorzitter. De heer Hendrikse merkte op dat destijds de minst draagkrachtigen niets kregen en nu deze wel. „Ik vind het sneu". Toch kon de raad zich verenigen, nadat de heer Klooster- map had gezegd dat het wel tot re sultaten kan leiden wanneer de inwoners raad inwinnen bij de raadsleden. Aankopen Mej. J. C. Evertse, Duindoornweg 1 tc Haamstede kreeg vergunning om de door haar bewoonde Noorse woning te kopen tegen de bekende voorwaarden en prijzen. De heer C. Veelhoek kocht van de gemeente een perceel bouwgrond gelegen aan de Zeedistelwcg te Renesse. Het perceel is groot 1300 m-, prijs f 25, per m-. De heren J. C. Bijkerk en A. Timmerman Fz. wonende te Wes- terschouwen verzochten te mogen kopen van de gemeente een perceel De Zierikzeese handbalvereniging „Delta-Sport" neemt met zowel een dames- als een herenteam deel aan de veldhandbalcompetitie 1969-1970. De teams zijn ingedeeld in de 2de klasse van de afdeling Zeeland. De competitie is reeds gestart vóór de oprichting van Delta-Sport, maar de vereniging heeft toestemming ge kregen om alsnog deel te nemen. Voor het eerst worden er dan ook in Zierikzee wedstrijden gespeeld in competitieverband. Dit is mogelijk geworden dankzij de van de zijde van het gemeentebestuur ontvangen medewerking. Zondag 12 april a.s. treden zowel de dames als de heren van Delta- Sport aan tegen teams van Olympus uit Vlissingen. De wedstrijden vin den plaats op het sportpark Bannink en vangen aan om 12 uur (dames) en 13 uur (heren). Delta-Sport zal het in deze eerste wedstrijden zeker niet gemakkelijk krijgen, want zowel in de dames als heren tweede klasse zijn het de teams van Olympus die bovenaan de ranglijst staan. KORFBAL All-Read I naar Olympia (Wilhelminadorp) In de 2e klasse van de Zeeuwse Korfbal Competitie speelt All Ready I zaterdagmiddag in Wilhelmina dorp om 3.00 uur tegen hekkesluiter Olympia I. Deze ploeg speelde vorig jaar nog in de le klasse, doch is daarna ook in de tweede klasse sterk teruggevallen. Het wordt dus zater dag een strijd tussen de bovenste en de onderste van de ranglijst, waarbij men geneigd zou zijn om de Zierik- zeeënaren weer maar bij voorbaat als overwinnaars aan te merken. Een kat, die in het nauw zit kan echter rare sprongen maken en met die gedachten in het vooruitzicht zullen dc rood-zwarten toch op hun tellen moeten passen. De Olympia- nen kunnen een paar punten in feite bouwgüond gelegen aan de van Kloosterweg te Renesse, groot 1970 m-, prijs f 25,— per m-. Geen bezwaren van de zijde der raad. Voer verbetering van de beheer ders woning bij de gebouwen Dienst Gemeentewerken aan de Burghse weg stelde de raad f 15 000,-— beschik baar. De voorzitter deelde verder mede dat het huidige postkantoor, geves tigd in de oude kleuterschool aan de Weststraat te Haamstede in de toe komst gebruikt zal worden als mor tuarium. Een en ander na ingebruik neming van het nieuwe postkantoor aan de Julianastraat. Op 17 april maakt de raad, in het bijzijn van de echtgenoten der leden, een tocht naar het werkeiland in de Oosterschelde met tot slot een be zoek aan de gebouwen van de ge meentewerken. Om vier minuten voor twaalf sloot de voorzitter de vergadering na een marathonzitting vanaf des mid dags half vier af. hetgeen de be- stuurderen aan te zien was. KERKNIEUWS Het pastoraal concilie NOORDWIJKERHOUT. 8-4. De zesde plenaire vergadering van het Nederlands pastoraal concilie be handelde het ontwerprapport ..Vra gen rond de verkondiging. In zijn algemene rapportage zei dr. J. van der Meer, dat dit rapport döor allen uitdrukkelijk wordt gewaardeerd. Wel blijven vragen bestaan overeen duidelijk onderscheid tussen wat en hoe men verkondigt. Wat is het doel van de verkondiging: getuigenis of informatie? Velen pleiten voor een vernieuwde aandacht voor de schrift en een verstaanbare bijbelse getui genis. Ook voor een bepaald be- rocps-ethos voor de catechelen: een duidelijke omschrijving van de be voegdheden en bekwaamheden van de verkondigers, een grotere service van de diverse pastorale centra. nog beter gebruiken dan All Ready en daarom kan ongetwijfeld een aardige wedsti-ijd tegemoet worden gezien. Scheidsrechter is de heer L. Franke. All-Ready II ontvangt TOP I De reserves van All Ready zijn de laatste weken aardig op dreef en onlangs werd in de uitwedstrijd van TOP in Arnemuiden - dat toen de ranglijst nog aanvoerde - met kleine cijfers gewonnen. Zaterdagmiddag komt de club van Schuit uit Arne muiden naar Zierikzee en het zal dan ongetwijfeld spannen. De gas ten zullen natuurlijk erg gebrand zijn om revanche te nemen voor de in eigen huis geleden nederlaag. All Ready zal dan ook hard moeten aan pakken om de TOP-ploeg te weer staan. Men begint om 3.00 uur en scheidsrechter is de heer H. Beilaart uit Goes. LUXEMBURG, 8-4. Prins Felix van Luxemburg, echtgenoot van groot hertogin Charlotte, is woensdagoch tend in Luxemburg op 77-jarige leeftijd overleden. Prins Felix Marie Vincent, prins van Luxemburg, prins van Bourbon- Parma, is op 28 september 1893 ge boren in Schwarzau (Neder-Oosten- rijk) als zoon van de laatste hertog van Parma, Robert. Hij is een broer van Zita, keizerin van Oostenrijk en koningin van Hongarije. Prins Felix diende tot 1918 in het Oostenrijkse leger. Op 5 november 1919 huwde hij met zijn nicht groothertogin Char lotte van Luxemburg. Tijdens de tweede wereld oorlog woonde' het groothertogelijk paar in Canada en Londen. Prins Felix en groothertogin Char lotte hebben zes kinderen, twee zoons en vier doch tere: prins Jan, die in 1953 huwde met prinses Josephine Charlotte van België en op 12 no vember 1964 zijn moeder als groot hertog opvolgde, prins Karei, die ge- LONDEN, 8-4. Arsenal heeft op eigen terrein de eerste wedstrijd voor de halve finales van het tour- nooi om de runnersup-eup tegen Ajax gewonnen met 3-Q. Bij rust was de stand 1-0 dankzij een doel punt van George. In de 78ste mi nuut werd het door Samels 2-0 en vijf minuien later via een benutte strafschop van George 3-0. De re turnwedstrijd vindt over een week plaats in het Olympisch stadion te Amsterdam. Langstlevende man met nieuw hart WASHINGTON, 8-4. Woensdag had dr. Blaiberg. die in augustus 1969 overleed, niet langer het „we reldrecord" op zijn naam van de langstlevende mens met een over geplant hart. Dit record van de be roemde patient van de Zuidafrikaan- se chirurg dr. Barnard, dat 18lk maand, of wel 594 dagen bedraagt, werd gebroken zijn door de 44-jarige. Amerikaanse neger Louis B. Ilussel, die op 24 augustus 1968 een hart overgeplant kreeg. Deze operatie werd verricht to Richmond in Vir ginia. i ASSEN, 8-4. Gezien de omstandig heden van bodem en klimaat, is voor een groot aantal landbouwbedrijven in het noorden de melkveehouderij het meest voor de hand liggend. Een verder uitbreiding wordt dan ook verwacht, meent de „commissie Gaarlandt" (studiecommissie voor de landbouw in het noorden) in een rap port, dat woensdagmiddag in Assen aan minister ir. P. J. Lardinois van Sterke stijging van fietsenverkoop AMSTERDAM, 8-4. De verkoop van rijwielen in Nederland is in 1969 t.o.v. 1968 wederom aanzienlijk ge stegen, zodat van een goed fietsen- jaar kan worden gesproken, aldus wordt ontleend aan het jaarverslag van Unikap. De vooruitgang, welke reeds in 1968 kon worden waargenomen heeft zich voortgezet namelijk van 667.000 stuks in 1969 tot 728.000 stuks in 1969 hetgeen een stijging betekent van ne gen pet. Deze stijging is vooral te danken aan de groeiende belangstel ling voor de vouw- en minifietsen. De verkoop van deze types is meer dan verdubbeld: werden in 1968 on geveer 80.000 van deze fietsen (12 pet van het totaal) verkocht, in 1969 kwam de verkoop te staan op onge veer 170.000 stuks (circa 23 pet. van het totaal). De afzet van vouw- en minifietsen ging derhalve met 90.000 stuks in één jaar omhoog. LONDEN, 8-4. De voornaamste getuige-a-charge tegen de voormali ge Britse legerkapitein Trevor Wil liams- is woensdag afgerost in een greppel bij het plaatsje Basingstoke gevonden. De man, Ronald Hannan, was gekneveld. Williams is in janu ari officieel in staat van beschuldi ging gesteld wegen het op touw zet ten van een komplot voor een aan slag op een vliegtuig van EI AI, en ontvoering van Britse Joden. Han nan was aanvankelijk als mede plichtige gearresteerd, maar vrijge laten toen hij zich bereid verklaar de „te praten". Woonkazerne ingestort te Seoel (Zuid-Korea) SEOUL, 8-4. Ten minste 5 perso nen zijn gedood en 70 opgesloten als gevolg van het instorten van een vijf verdiepingen tellende woonka zerne in de Zuidkoreaanse hoofd stad. Volgens de politie bevonden zich 60 personen in de woonkazerne zelf en meer dan tien anderen in drie nabijgelegen huizen, die door het in stortende gebouw werden bedolven. Reddingsploegen slaagden erin binnen enkele minuten na de instor ting 26 van de ingesloten bewoners te bevrijden. Velen waren ernstig gewond. De politie vreest dat vele van de ongeveer 40 personen die nog opgesloten zijn, om het leven zullen komen voordat de redders ei-in sla gen hen te bereiken. huwd is met Joan Dillon, en de prin sessen Elizabeth, Marie-Adelaide, Marie-Gabriëlle en Alix. Prins, Felix is een oom van prins Care! Hugo, de echtgenoot van prin ses Irene. KAAP KENNEDY, 9-4. Het Ame rikaanse bureau voor ruimtevaart heeft woensdagavond meegedeeld dat wordt overwogen de lancering van de Apollo 13 op zaterdag te redden, door de ruimtevaarder Thomas Mat- tingly te vervangen. Hoewel een dergelijke stap als een gok wordt beschouwd lijkt het de enige manier te zijn, óm de lance ring doorgang te laten vinden.' De vervanger van Mattingly zou John Swigert zijn, een burgerastronaut, die nog niet in de ruimte is geweest. Bij medische proeven is komen vast te slaan dat Mattingly, die in aanraking is geweest met een lid van de reservebemanning die rode hond had, niet immuun is tegen deze ziek te. De kans is aanwezig dat hij, als hij met de Apollo zou vertrekken, op weg naar de maan ziek zou worden. Nog ineer troepen V.S. weg uit Vietnam WASHINGTON, 8-4. President Nixon zal deze maand bekend ma ken wanneer weer Amerikaanse troepen uit Vietnam zullen worden Icruggct rokken en hoeveel. Dit is meegedeeld door de pers secretaris van de president, Ronald Ziegler. Volgens waarnemers in Washington zou dit erop wijzen, dat Nixon in dc jongste gebeurtenissen in Zuid-Oost-Azië geen aanleiding ziel om zijn plan voor stelselmatige te rugtrekking van troepen uit te stel len. De Amerikaanse troepensterkte heeft nu de laagste stand sinds drie jaar bereikt Op 15 april zulen er in Vietnam 434.900 Amerikaanse mili tairen zijn. Di' aantal is door presi dent Nixon genoemd toen hij in de cember vorig jaar nieuwe troepen- verminderingen aankondigde. In totaal zullen dan 110.000 Amerikanen uit. Vietnam zijn teruggetrokken. landbouw en visserij werd overhan digd, In verband daarmee beveelt de commissie aan om in de nieuwe pol ders bedrijven toe te wijzen aan ak kerbouwers uit het noorden. Melk veehouders die een bedrijf in de pol ders zouden krijgen, zouden zich dun in het noorden kunnen vestigen. Het gebied is bijzonder geschikt voor de ze produktietak, terwijI Friesland ook ten aanzien van de bedrijfsgrootte een voorsprong heeft. Jongen bleek volleerd insluiper VLAAKPINGEN, 8-4. Dc politie van Vlaai dingen heeft een veertien jarige jengen aangehouden, die te genover de recherche veertien ge vallen van insluiping, respectieve lijk inklinuning In deze gemeente heeft bekend. In totaal maakte de jongen hierbij een bedrag van ongeveer f 3.300 buit. Waar dit geld is gebleven is nog een raadsel. De jongen bekende een geldsbedrag in een portefeuille te hebben verborgen onder een steen in de bosjes nabij het havenbedrijf Vlaardingen-oost. Gp 11 maart werd deze portefeuille, waarin nog een be drag van f 600 aanwezig was, door spelende kinderen gevonden. Tel kens als de jongen geid nodig had, ging hij het uit dit „potje" halen. DEN HAAG, 8-4. De gezamenlijke organisaties van werkgevers en van werknemers in de detailhandel heb ben de aangeslotenen bij die organi saties herinnerd aan de afspraak die in de Stichting van de Arbeid is ge maakt over de viering van dc natio nale feestdag op 5 mei a.s. De organisaties adviseren op deze dag alle winkels te sluiten. Omdat in de week waarin 5 mei valt ook He melvaartsdag voorkemt, waardoor de koopgelegenheid in belangrijke mate vermindert, adviseren de werkgevers hun leden bij de gemeente vergun ning voor een koopavond op vrijdag 8 mei aan te vragen. De organisaties adviseren, zoals gebruikelijk, de winkels op de mid dag van 30 april, koninginnedag tc sluiten. Voorstellen van Laotiaanse regering VIENTIANE, 8-4. De Laotiaanse regering wil dat de internationale controle commissie (ICC) toezicht gaat houden op de troepenbewegin gen in de gebieden in Laos die door de Pathet Lao worden beheerst en in de zones die in handen zijn van de regeringsstrijdkrachten. De wens van de Laotiaanse regering, zo zei men woensdag in regeringskringen te Vientiane, is vervat in een voor stel, dat men moet beschouwen als een antwoord 'op het vredesplan van vijf punten van de Pathet Lao en de brief die prins Soephanoevong. de leider van de Pathet Lao, aan dé Laotiaanse premier Soevanna Pho- ma heeft gezonden. Schoenfabriek gaat bedrijf sluiten KAATSHEUVEL, 8-4. Volgens een mededeling van het bedrijf ver keert de Diana schoenfabriek N.V. te Kaatsheuvel in ernstige financiële moeilijkheden. De velerlei pogingen die zijn ondernomen om een vorm te vinden waarin het bedrijf zou kunnen worden voortgezet hebben geen resultaat opgeleverd. Woensdag is besloten tot liquidatie van het be drijf over te gaan. Aan het 170 man tellende personeel, waaronder 50 Bel gen, is ontslag aangezegd. De vak bonden zijn tijdig op de hoogte ge steld. Er is reden om aan te nemen dat het overgrote deel van de betrokken werknemers gemakkelijk elders werk zal kunnen vinden, aldus heeft het bedrijf mee. DEN HAAG. H.M. dc koningin en z.k.h. de prins der Nederlanden heb ben aan het hoofdbestuur van het „Nedcrlandschc Roodc Kruis" een bedrag beschikbaar gesteld voor de slachtoffers van de aardbeving in Turkije. WASHINGTON, 8-4. Kenneth Rush, dc Amerikaanse ambassadeur in West-Duitsland, heeft het Ameri kaanse congres ervoor gewaarschuwd dat een omvangrijke inkrimping van de Amerikaanse troepenmacht in Europa dc weerstand tegen de druk van de Russen zal ondermijnen en het machtsevenwicht ten gunste van de Russen zal verstoren. Rush uitte deze waarschuwing op een bijeenkomst van een subcommis sie van het Amerikaanse huis van afgevaardigden. Zoals bekend zal bondskanselier Brandt van Wesl- Duilsland over twee dagen met pre sident Nixon overleg gaan plegen. Bij dit over leg zal ook de kwestie van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa aan de orde komen. Rush verklaarde dat de Europese leiders do politieke druk in de V.S. om dc sterkte van do Amerikaanse troepen in Europa le verminderen en het verzet legen de deelneming van de V.S. aan dc strijd in Vietnam zien als tekenen, dat de V.S. zich bewe gen in de richling van een isolatio nist ische politiek. Donderdag 9 april Zierikzee Herv. verenigingsgebouw, agende- ringsvergadering hervormde kerk. Nieuwerkerk 7.30 uur, ouderavond Chr. Nationale School. Vrijdag 40 april Zierikzee Concertzaal, 8 uur, Groot Limburgs Toneel, „Gevallen als een bom", (Z.V.U.). Huis van Nassau, 8 uur, jaarverga dering bestuurdersbond N.V.V. Herv. verenigingsgebouw, 7.30 uur, ouderavond Chr. Nat. School. Nieuwerkerk Rehoboth, 7.45 uur,gemeente-avond Herv. gem. Haamstede Hotel Bom, 7.30 uur, bijeenkomst Corsovereniging. Advertentie Contante betalingen elders? DE CHEQUE biedt uitkomst! NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE WASHINGTON. 8-4. De Ameri kaanse senaat heeft zich woensdag met 51 tegen 45 stemmen uitgespro ken tegen de benoeming van Harold Carswel tot rechter in het opperste gerechtshof. Deze stemuitslag bete kent een politieke nederlaag voor de president. Vorig jaar november sprak de se naat zich uit tegen de benoeming van Clement Haynsworth, die ook door Nixon voor deze functie was voorgedragen. Juwelenroof in Parijs PAKIJS, 8-4. Op een druk metro station in Parijs is woensdag een di- amantbewerkstcr beroofd van een tas met juwelen ter waarde van 300.000 frank (ongeveer 200.000 gul den). Een man met een donkere bril sloeg de vrouw, die op een perron stond te wachten, met zijn pistool op het hoofd, ontrukte haar de tas en schoot al vluchtend twee kogels af die haar in de schouder troffen. De overvaller wist in de drukte te ont komen. Elders in de Franse hoofdstad wer den dinsdagnacht in een kantoorge bouw enige brandkasten „gekraakt". De inbrekers maakten in totaal geld effecten en juwelen ter waarde van circa 200.000 gulden buit. Gevangene op schoorsteen STRAUBING8-4. Dal er ori ginele manieren zijn, waarop men een verzoek kracht kan bijzetten, bewees woensdag een 43-jarige gedetineerde in de strafgevangenis van Strau- I bing in Beieren. Hij klom op de 40 meter hoge schoorsteen (l van het gebouw en stak daar I» een pijp op. Hij wenste over- geplaatst le worden naar de I» gevangenis van Miinchen- Sladelheim. Niemand was in staat de gemoedelijk zijn pijp «I rokende hoogziller naar be- (I neden te krijgen. Toen de man (I zeven uur op de schoorsteen had gezeten - de temperatuur was inmiddels aanzienlijk ge daald - besloot hij het ant- woord op zijn verzoek te gaan l' halen. Zijn actie bleek niet te- vergeefs te zijn geweest. Hij wordt overgebracht naar Sta- I1 delheim. DODELIJKE ONGELUKKEN MEPPEL. Op de rijksweg 32 te Meppel, is de 22-jarige A. A. Weiss uit Den Haag dodelijk verongelukt toen hij met de auto waarin hij reed juist onder een spoorwegviaduct vermoedelijk ais gevolg van te hoge snelheid legen een rechts van de weg staande boom botste. Zijn me de-inzittende werd ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. TILBURG. Op de Spoorlaan in Tilburg is de 19-jarige Maria Diclcn uil Breda na een lichte botsing met een personenauto met hel hoofd te recht gekomen onder een juist pas serende bus van de stadsdienst. Het meisje kreeg een der achterwielen over het hoofd en overleed ter plaatse. LEEUWARDEN. In de Insulinde- straat te Leeuwarden is de 51-jari ge uitvoerder Douwc Picter Krotje bij het instappen van zijn auto door een andere auto, waarvan dc be stuurder bezig was met een inhaal manoeuvre. aangereden. Het slacht offer werd ongeveer 30 meter mee gesleurd en was op slag dood. COTHEN. Een >;,;slul. val werd gepleegd op dc postspaarbank in Cothen bij Bunnik. Dc 40-jarige houdster van een eenmanskantoortje, mej. M. Middelweer bleef ongedeerd. Op de foto: mej. Middehveer mankte in 1968 ook reeds een overval mee op het postkantoor. De foto wem', toen ge maakt: ditmaal voelde ->j cr niet voor. SPORT i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2