hsfl& «"s** Bolletje Wensen Landbouwschap inzake fruitteelt Om de wederopbouw van Turkse Gediz Sensatie tijdens proces in Athene STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrydag 3 april 197# Nr. 20379 1NDRAMAJU (Indonesië). In het Indonesische district Indramaju heerst hongersnood. Vele duizenden houden zich al enige tijd in leven met een dieet van wortelen. De regering verklaarde dal 100 ton rijst gratis was verdeeld onder de hongerende bevolking, maar bij navraag bleek slechts 10 ton ter bestemder plaatse te zijn aangekomen. Op de foto: deze vrouw in het hongergebied kon zich, in tegenstelling tol de meesten, nog buiten haar hut begeven. DEN HAAG, 2-4. Het Landbouw schap heelt in zijn maandelijks ge sprek met minister Lardinois een aantal door zijn afdeling fruitteelt geformuleerde wensen inzake het fruitteelt bedrijf aan de orde gesteld Deze wensen zijn eerst besproken in de openbare bstuursvergadering van het schap. Omdat niet alle fruittelers vol doende perspectief hebben achtte de afdeling fruitteelt het nodig, door verbetering van de bestaande be- drijfsbeëindigingsregeling een ver snelde afvloeiing van fruittelers te bewerken. Hierbij dient ook te wor den gedacht aan de omschakeling van oudere werknemers. Deze zaken moeten bij het bestuur van het ont- wikkelings- en saneringsfonds voor de landbouw aanhangig gemaakt worden. II rgentieprogramma Wat betreft de overbruggingskre dietregeling voor perspectief bieden de fruitteeltbedrijven meent de af deling fruitteelt dat onverk rt moet worden vastgehouden aan de volgen de punten uit het urgentieprogram ma van het Landbouwschap: a. A fonds perdu dient in elk geva* te worden gegeven een bedrag, overeenkomend met 26 weken levensonderhoudsuitkering. b. Overbruggingskrediet voor elk perspectief biedend bedrijf da* een werkelijk liquiditeitstekort heeft. c. Herfinanciering van bedrijven door middel van de overbrug gingskredietregeling, zodat be staande leningen worden ver vangen door een nieuwe lening met de daaraan verbonden faci liteiten ten aanzien van de rente d. Zekerheid voor de verdere toe komst in die zin, dat rente en jaarlijkse aflossing bij voortdu ring van de noodsituatie niet ten laste van de fruittelers komen eri dat de specifieke regelingen voor de fruitteelt worden voortgezet. Renteloze kredieten Hierbij dient er volgens de afde ling van te worden uitgegaan, dat eventuele overbruggingskredieten wederom renteloos worden verstrekt en dat geen krediet wordt gegeven voor de kosten van levensonderhoud. Als een duidelijk inzicht is verkre gen in de mogelijke jaaropbrengst Voor 50 jaar..,, ZONNEMAIRE. - Maandagavond werd de cursus van het herhalings- onderwijs die 17 weken geduurd heeft met een eindles gesloten. Tot beloning werden de leerlingen op enige versnaperingen onthaald. BINNENLAND. Bij Koninklijk Be sluit is bepaald, dat in 1920 de ver vroeging met een uur van de wette lijke tijd zal aanvangen 5 april en eindigen 7 september. ZIERIKZEE. De Maatschappij tot Nut van het Algemeen, departement Zierikzee, organiseert maandag aan staande een liederenavond in de Concertzaal, te geven door Clinge Doorenbos. HAAMSTEDE. De heer M. L. al hier is ter beschikking gesteld van de G.G. van Nederlands Indiè. Hij zal daar te lande worden benoemd tot asp. politie-opzichter bij de alge mene politie BRUINISSE. Ten overstaan van notaris K. werden heden alhier pu bliek verkocht 12130 ha bouwland in de Vliete aan de polderwaterlei ding voor 1375 gulden per gemet. BUITENLAND (Duitsland). - De Berlijnse bladen mogen voorlopig niet meer verschijnen. De redactie gebouwen zijn door troepen bezet. BROUWERSHAVEN. Het zieken fonds D.E.L. alhier hield de jaar lijkse algemene vergadering in hotel Freeke. ZIERIKZEE. Wij vestigen de aan dacht op een tentoonstelling van schilderijen in de bestuurskamer van de ambachtsschool alhier. Er hangt werk van A. Blomme en H. F. Boot. HAAMSTEDE. De Vereniging tot Bevordering van het Vreemdelingen verkeer in de gemeenten Haamstede en Burgh hield haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat het vreemde lingenverkeer naar onze streek elk jaar belangrijk toeneemt. BRUINISSE. Gedurende de vorige week werden 1100 tonnen mosselen van 6 tot 8 franc per ton naar België verzonden. van de oogst 1970-1971, dient aan de fruittelers die een jaarinkomen heb ben van minder dan f 10.000,een aanvulling op hun inkomen te wor den gegeven door middel van de pe riodieke uitkering ingevolge de rijks groepsregeling zelfstandigen. Ver dergaande financiële uitputting van bedrijven dient te worden voorkomen zo meent de afdeling, daar anders onvoldoende geld beschikbaar blijft voor toekomstige investeringen, noodzakelijke schaalvergrotingen e.d. Niet perspectief biedende bedrijven moeten op de normale wijze een be roep kunnen doen op de rijksgroeps regeling zelfstandigen. Hartstimulators bij honden LONDEN, 2-4. In Glasgow en Londen bevinden zich twee honden die voorzien zijn van hartstimulatorsdie op atoom kracht werken. Daarvoor wordt plutonium-238 gebruikt dat uit de V.S. afkomstig is waarmen al eerder dergelijke proeven is begonnen. Het doel is, gelijksoortige hartstimula tors te ontwikkelen voor hart patiënten. De tot dusver ge bruikte apparaten werken op batterijen en moeten na on geveer twee jaar operatief worden vervangen. Met de nieuwe instrumenten op atoomkracht zou dat om de tien jaar worden. DEN HAAG. De Spaanse minister *van arbeid, de heer Licinio de la Fuente, zal van 20 tot 23 april een werkbezoek aan Nederland brengen, aldus is woensdag van een Neder landse officiële woordvoerder verno men. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Den Bosch Aanvoer 541 stuks. Prijzen in gul dens per stuk: Voljarige 1000-1625; jonge werkpaard en 1325-1750; 2-ja- rige (tuigpaard) 800-1075; 2-jarige (trekpaard) 975-1325; jaarlingen (tuigpaard) 550-775; jaarlingen (terk- paard) 775-1025; hitten 675-950; shetlandse ponies (ruins) 275-475: shetlandse ponies (merries) 450-1100. Hongermenu's tijdens Friese bevrijdingsfeesten LEEUWARDEN, 2-4. Tijdens de bevrijdingsfeesten zullen in Fries land hongermenu's verkocht wor den. Voor een kwartje zullen de mensen een baaltje rijst kunnen ko pen onder het motto „Bevrijd de on- vrijen". Op een begeleidend briefje zal staan: Als u door deze rijstberg van 120 gram heen bent ligt daar achter geen luilekkerland. Twee van de drie mensen op de wereld leven er een dag van. Deze rijstver koop in Friesland wordt gepropa geerd door de Stichting Friesland voor ontwikkelings samenwerking in samenwerking met de Novib. De Friese stichting hoopt met deze actie die ondersteunt wordt door een sug gestiekrant gemaakt door leerlingen van de school voor journalistiek, de mensen mentaal op het probleem van de honger en de armoede op merkzaam te maken. Leven op de zeebodem MAAGDENEILANDEN, 2-4. Bij de Maagdeneilanden dalen vrijdag 3 april vijf duikers af naar een on derzees laboratorium, de Tektite-2 om daar veertien dagen lang te gaan onderzoeken hoe de mens op de zee bodem kan leven. Dit programma heeft ten doel tot een beter gebruik van de hulpbronnen van de oceaan te komen zonder daar misbruik van te maken. De „Tektite" staat op 15 meter diepte. Op de eerste plaats moet worden vastgesteld hoe een mens reageert op het duiken, en het leven en ademen in een comparti ment met verhoogde luchtdruk over een langere periode. Bovendien wor den wetenschappelijke metingen verricht en comerciële vistechnieken bestudeerd. Sigarettenreclame in Amerika verboden WASHINGTON» 2-4. President Nixon heeft een wetsontwerp gete kend krachtens hetwelk sigaretten reclame by televisie en radio met in gang van 1 januari 1971 verboden is. Dezelfde schrijft ook voor dat si- garettenfabrikanten op alle pakjes de volgende tekst moeten laten druk ken: „attentie: het ministerie van volksgezondheid vestigt er de aan dacht op dat het roken van sigaret ten gevaarlijk is voor de gezond heid". Op het ogenblik moeten de fabri kanten zich nog aan de volgende tekst houden: „attentie: het roken van sigaretten kan gevaarlijk zijn voor de gezondheid". De keizer achterna BRUSSEL, 2-4. Tien inwoners van het Belgische mijnplaatsje Marci- nelle zijn bij wijijze van posthuum eerbetoon aan keizer Napoleon don derdag aan een voettocht van Mar- cinelle naar Parijs begonnen. Alle tien zijn lid van de folkloristische groep „2de Jagers te voet van de keizerlijke wacht". Gekleed in historische kostuums gaan de tien een deel van de tocht overdoen die de legers van Napoleon in de vorige eeuw hebben gemaakt. Bij de deelnemers zijn twee afstam melingen van kapitein Coignet, een officier die onder Napoleon gediend heeft. De eerste dagmars, die ze don derdag zijn begonnen, ging naar Ga teau, een afstand van ongeveer 50 kilometer. ISTANBOÉL, 2-4. Een grote staal fabriek in Turkije, een staatsbedrijf zal duizend huizen' bouwen in het door de aardbeving getroffen Gediz. De 13.000 werknemers hebben toe gezegd een dag loon in het aardbe vingsfonds te storten. Een particu liere onderneming heeft een kwart miljoen gld. geschonken. Het minis terie van huisvesting heeft al goede ren ter waarde van bijna drie mil joen gld. naar het getroffen gebied gezonden. Daaronder zijn bijna 4000 tenten, 200 pasklare woningen en 288 ton voedsel. De leden van het parlement heb ben eenstemmig besloten ieder 45 gld in het hulpfonds te storten. ATHENE, 2-4. „God verhoede dat de mensen zonder protest en verzet een bewind hadden geaccepteerd, dat een einde maakte aan hun vrij heid. Het stemt tot voldoening dat overal Grieken verzet bieden tegen het huidige bewind". Dit heeft de voormalige vicc-voorzitter van het Griekse parlement Athanassios Mi- has donderdag als getuige a déchar ge verklaard in het proces te Athene tegen 34 vooraanstaande personen, die beschuldigd worden van een sa menzwering tot omverwerping van de regering. Het proces had woensdagavond een climax bereikt toen oud-premier Kanellopoulos onder applaus van de beklaagden verklaarde dat geweld geweld opriep en hij zijn instemming betuigde met de methoden van dc 34. Als andere getuigen a décharge werden donderdag nog gehoord ge pensioneerde generaals, rechters, di plomaten en hoogleraren. Allen ver klaarden dat de beklaagden geen communisten waren maar democra ten, behorend tot socialistische of conservatieve partijen. De vonnissen worden volgende week verwacht. FINANCIEN EN ECONOMIE Computers bij Philips EINDHOVEN, 3-4. In de markt voor kleine computers heeft Philips in de afgelopen jaren een belang rijke positie opgebouwd. De toene mende belangrijkheid van de hoofd- industriegroep „Data Systems" ma nifesteerde zich in 1969 in de ver snelde uitbouw van de technische- industriële en commerciële organi satie, niet alleen in Nederland, maar vooral ook daarbuiten, aldus het jaarverslag. Nader verneemt het A.N.P. dat de computeromzet in 1969 al meer dan f 200 min. bedroeg geleidelijk zal worden gestreefd naar een jaaromzet van f 1 miljard. KERKNIEUWS Ned. Hervormde Kerk Beroepen te Nieuwerkerk kandi daat H. van den Heuvel te Stolwijk. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Putten D. O. Veenendaal te Genderen, die be dankte voor Appingedam, Delfzijl, Joure, Den Ham, Winterswijk en voor De Lier. De classis 's-Gravenhage heeft préparatoir geëxamineerd en preek- consent verleend aan J. W. Huisman Hogenraadstraat 19 te Scheveningen Ger. Gem. in Nederland Bruinissc: zaterdagavond 4 april, 7 uur student Van den Berg. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Katwijk in combina tie met de kerk te Valkenburg: J. P. Moerkoert te Maartensdijk. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Woerden C. Harinck te Utrecht, die bedankte voor Frank lin Lakes en voor Oost-Capelle. Bedankt voor Almelo en voor Veen: J. C. van Ravenswaay te Arn hem. UTRECHT. In het lezingenpro gramma van de in Utrecht woens dag geopende nationale onderwijs tentoonstelling heeft de Nymeegsc hoogleraar in de vergelijkende on derwijskunde prof. dr. E. Velema ge pleit voor e engeheel nieuw alge meen onderwijssysteem in Neder land. Hy noemt dit het „vyf-maal- vier" plan omdat het is gebaseerd op vyf maal vier opleidingsgroepen, van het basisonderwijs tot en met de afsluiting van de universitaire studie Gewestelijke Rode Kruis-wedstrijden Op 9 mei a.s. worden te Goes Ge-' westelijke Rode Kruis-wedstrijden gehouden, waaraan wordt deelgeno men door twee ploegen uit Zierik zee en twee ploegen uit de Schouw- se Westhoek. De wedstrijden wor den gehouden in de grote zaal van „De Prins van Oranje". Eervol ontslag burgemeester W. Baas DEN HAAG, 2-4. Bij K.B. is aan W. Baas op zijn verzoek met ingang van 1 mei 1970 in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente St. An- naland met dank voor de langdui'ige diensten als burgemeester bewezen. NOORDWELLE Geen feestavond Wegens het ontbreken van een ge schikte ruimte, kan ditmaal de jaar lijkse Stra-feestavond voor de be volking geen doorgang vinden. De feestavonden in het verleden konden worden georganiseerd, dank zij gif ten van de bevolking voor Stra. Het Stra-comité wilde ook dit jaar de traditie voortzetten, maar stuitte op het reeds genoemde bezwaar. Ge hoopt wordt dat er nog een oplos sing zal kunnen worden gevonden, daar anders ook het Stra-feest zelf nog in gevaar kan komen. BRUINISSE Kandidatenlijst A.R.P. De kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen van Brui- nisse voor de A.R.-Partij luidt als volgt: 1. H. Groeneveld; 2. M. Meew- sen; 3. S. Beekman; 4. A. M. Wie- brens; 5. M. Kempe; 6. Ph. Steke- tee. Het verkeer over de Grevelingendam De teller van het verkeer over de Grevelingendam, bij de Grevelin- gensluis, bereikte per 1 april 1970 het cijfer 6.484.746. De paasdrukte was geen drukte. Alleen tweede paasdag geeft een uitschietend cijfer te zien, er passeerden toen 10.688 auto's. Eerste paasdag was dat 6281, op Goede Vrijdag was dat 6160, 's za terdags 5447. Vergadering Hervormde Vrouwenvereniging In de gehouden vergadering van de hervormde vrouwenvereniging werd de paasliturgie afgewerkt De presidente mevrouw H. M. de Ko- ning-Jumelet en de bestuursleden mevrouw De Koning-Bil, mevrouw Bouwens-Jumelet en mevrouw La- beur-Dorst vertolkten diverse stem men. De aanwezigen antwoordden met het zingen van gezangen en psal men. Na deze liturgie hield mevrouw Dorst-Verhoek een inleiding over Matth. 28 1-10. Een verhaal „Do minee met Vakantie" werd gelezen door mevrouw Kesteloo-Schravcr. Een aantal leden gaf zich spontaan op voor het innen van dc kwitanties voor dc generale kas der Ned. Herv. Kerk. Als datum voor het zomerreis- jc werd vastgesteld 17 juni Dc jaar vergadering zal worden gehouden op 21 april ENKELE PRIJSVERHOGINGEN DEN HAAG, 3-4. In de Staatscou- rant van 2 april 1970 is een drietal prij zenbeschikkingen gepubliceerd, waarmede toegestaan wordt de uur tarieven voor loodgieterswerkzaam heden en voor het onderhoud van kantoormachines met maximaal 4 procent te verhogen. De prijzen voor het geven van autorijles kun nen met 50 cent per lesuur worden verhoogd. SPORT VOETBAL Zierikzee I-Corn Boys Corn Boys uit Sas van Gent, dat thuis tegen R.C.S. op het nippertje een'overwinning zag ontgaan, zal a.s. zondag te Zierikzee moeten ervaren, dat het daar zeer moeilijk is de goe de doelman Pokorni te passeren. Het Zierikzee-elftal, dat na de vorst-periode alles won, is ongewij zigd." Marco Viergever, één der op komende krachten is al enkele we ken geblesseerd. De opstelling is als volgt: F. Pokorni d„ J. Klink, J. van Beveren aanv., C. J. Dogger en A. Kamp a„ Jac. Willemse, Th. Klink m., J. Krips, A. van Tiggelhoven, H. Vermeulen, C. Lodewijk v. Reserves: A. Stoutjesdijk, J. Hoger- heide, L. Stoel. Robur 2-Zicrikzee 3 Zierikzee 3 trekt naar de naaste concurrent. Het zal daar moeilijk worden, nu de juniorenploeg A 2 is uitgespeeld is de A 2 doelman R. Verbeek deze maal opgesteld. De opstelling is: R. Verbeek d„ S. Struijk en C. Struijk a„ T. Dogger, G. Koster aanv., J. Merle m„ J. Pa- peveld, H. Meier, A. Willemse, G. de Wit, L. v. d. Kasteele v. Reserves J. Schoonen en J. Verkaart. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 5 april luidt: le klasse Domburg I-D.F.S. I (14.30 u., J. Heijkoop); Robur I-Zeelandia I; Luctor I-Schoondijke I; Aardenburg I-Hoofdplaat I; Philippine I-IJzen- dijke I; Hulsterlo I-Lewedorpse Boys I. 2e klasse B Zonnemaire I-Domburg II (14.30 u„ J. ElbertS); D.F.S. II-Renesse II (14.30 u„ J. Maas); Cortgene I-Dreischor I (14.30 u„ J. Tholenaar); Patrijzen I- Luctor II; Hansweertse Boys II-Vol harding I; Kwadendamme I-'s Heer Arendskerke III. 3e klasse C. Dreischor li-Volharding III (14.30 u„ K. Baumann); Cortgene II-Zonne- maire II (12 u„ L. J. C. Kesselaar); Robur II-Zierikzee III (12 u„ G. B. de Jonge); Hansweertse Boys III- S.V.O.W.K. I (14.30 u., G. Korsuize); Goes IV-Kwadendamme II; Volhar ding II-Robur III. Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 4 april luidt: 1ste klasse Mevo I-Arnemuiden II (16.15 u, .1. L. dc Koster); Bevelanders I-'s Heer Arendskerke I: Middelburg V-Zce- land Sport V; Meeuwen II-Heinkcns- zand I; Nieuwdorp I-V.C.K. I. 2e klasse A S.K.N.W.K l-Brouwcrshaven I (16.15 u I, M Zuydweg); Rvurp Boys I-Waarde I (16.15 u„ R. v. d. Wate ren); Wemeldinge II-D.F.S. III (16.15 u„ A. P. v. d. Vreede); Kapelle II- Kruiningen I; Rillandia II-Kloelin- ge II. 3e klasse A W.I.K. II-Nieuwland II (16.15 u., Th. Sies); Duiveland II-Z.S.C. I (16.15 u„ C. A. Heijboer); Schore I-Wol- faartsdijk II; Arnemuiden III-Apol lo II; V.C.K. II-Middelburg VI. 4e klasse A Mevo II-D.F.S. IV (14.30 u.. M. Paauwe); Brouwershaven II-Wissen- kerke II (16.15 u., J. M. Geelhoed); Bx-ouwershaven III-W.I.K. III (14.30 u., J. C. de Bilde); Colijnsplaatse Boys II-Bruse Boys II (15.00 u„ J. Maas). Juniorencompetitie Vlissingen A 1-Zierikzee A 1 (14.45 u„ Jac. Witte); Arnemuiden A 1-Ka- pelle A 1; Zeeland Sport A 1-Ter- neuzense Boys A 1; H.V.V. A 1- Axel A 1; Vogelwaarde A 1-Terneu- zen A 1; Steen A 1-Middelburg A 1. Groep A VII S.K.N.W.K. A 1-D.F.S. A 1 (15 u.. M. Knot). Groep B XI Colijnsplaatse Boys B I-Cortgene B I Groep B XII Dreischor B 1-Bruse Boys B 1 (14.30 u„ L. Juffermans); D.F.S. B 1- Brouwershaven B 1 (14.30 u„ J. Ha- gesteijn). Damvereniging Zierikzee Damuitslagen van vrijdag jl.: W. C. Boot-C. L. Boot 2-0; J. L. Straayer-W. C. Boot 0-2; J. A. Ver- ton-G. Flikweert 2-0J. Flikweert- J. L. Straayer 2-0; J. L. Smalheer- J. Folmer 2-0; J. Huigens-F. Rogge band 2-0; J. Huigens-C. Verton 1-1 C. P. van Putten-M. de Wild 1-1; M. de Wild-J. L. Smalheer 1-1; J. A Verton-C. Verton 1-1; M. de Wild- C. Verton 1-1; J. L. Smalheer- M. de Wild 2-0. Eindstand competitie 1969-1970: 1. J. L. Smalheer 24 20 4 0 44 2. J. Huigens 24 18 4 2 40 3. C. Verton 24 13 8 3 34 4. M. de Wild 24 13 6 5 32 5. J. Folmer 24 9 9 6 27 6. F. Roggeband 24 8 7 9 23 7. W. C. Boot 24 9 4 11 22 8. J. A. Verton -24 9 3 12 21 9. G. Flikweert 24 6 6 12 18 10. C. P. van Putten 24 7 4 13 18 11. J. Flikweert 24 7 3 14 17 12. C. L. Boot 24 6 2 16 14 13. J. L. Straayer 24 0 2 22 2 8, 10 en 11 zijn jeugdleden. KORFBAL Zomercompetitie Schouwen-Duiveland Met de zomerkorfbalcompetitie van de afdeling Zuid-West rayon 4 (Schouwen-Duiveland), zal door de "senioren op 17 april een aanvang ge maakt worden. De adspiranten star ten op 2 mei en de pupillen op 6 mei. De indeling van dc teams ziet cr als volgt uit: le klas: Brouwershaven; DFS (Burgh-Haamstede); SKNWK (Nieu werkerk); WIK (Kcrkwervc) en ZSC (Scharcndijke). lVi competitie. 2e klas: All Ready II (Zierikzee): Brouwershaven II: DFS II; DOSKO (Noordwclle) en NOAD (Dreischor). \Vz competitie. 3e klas: DES (Sirjansland); NOAD II; SDO (Anna-Jacobapolder): SK NWK II; SVOWK (Ouwcrkerk); WIK II en ZSC II. Adspiranten: All Ready; Brou wershaven: DES: DFS: DOSKO; NOAD: SKNWK: SVOWK; WIK en ZSC. Pupillen: Brouwershaven: Brou wershaven II; DFS; DOSKO. NO- Alv WIK en ZSC „Geen aanleiding tot energiepessimisnie" f UTRECHT, 2-4. Mr. L. G. Wansink, directeur-generaal voor dc jl energievoorziening van het ministerie van economische zaken, meent dat er geen aanleiding is tot „energiepessimisnie". Hy zei in Utrecht bij de opening van dc Enprodex, een vakbeurs voor energie en lucht- en waterzuivering, dat de mondiale spreiding van de wingebicden der grote oliemaatschappijen een belangrijke by- dragc levert aan dc zekerheid van de voorziening. Bovendien zyn er nog enorme aardolicrescrvcs in zandlagen en fcistcenformaties aanwezig buiten de historische wingebicden, die technisch geëx ploiteerd kunnen worden. Het wcrcldencrgieverbruik is op het ogenblik ongeveer zeven miljard ton steenkolenecnhcdcn waarvan 36 procent kolen, 42 pro cent aardolie, 19 procent aardgas en drie procent elektriciteit uit waterkracht en kernbrandstoffen. In Nederland is het energieverbruik dc afgelopen tien jaar sterk gestegen: in de huisbrandscctor met 7,5 procent per jaar en in dc industrie met bijna 8 procent per jaar. Dc opzienbarende groei in dc sector huisbrand valt volgens mr. Wansink te verklaren uit de penetratie van het aardgas en de toenemende „warmtebcscha- ving". Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3