Bolletje^ Is uw man ook zo'n onhandige' kaaskerver'? Laat 'm maar. Raad Westersehouwen gaat rioleringsplan behandelen Meisjes van „Delta-Sport" behaalden mooie resultaten bij Goese Wallenloop Uitwisseling leerlingen kleuterschool en openbare basisschool Burgh-Haamstede j 1 1 Een gevoelig plaatje van de Bruinisser haven, ongeveer tegen het einde van de twintiger jaren. Men ziet het werfje, waarop de schepen gerepareerd werden. Op de werf en in de haven, twee „Stellendammers". Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Dreischor versloeg Kwadendamme Renesse II verloor van Dom burg II De Zonncmaire-reserves leverden fraaie prestatie tegen Robur II S.V.O.W.K. leed nederlaag tegen hekkesluiter Volhar ding II. (Slot) WESTERSCHOUWEK, 2-4. Op de 6 april a.s. te houden gemeente raadsvergadering, dient in concreto een besluit te worden genomen over: goedkeuring van het rioteringsplan zoals het thans voorligt met inbegrip van de bouw van de zuiveringsin stallatie en lozing op de Oosterschel- de onder voorbehoud, dat, wanneer de Waterschappen zullen worden be last met de zuiverigstaak dat gedeel te van het huidige plan hetwelk be trekking heeft op de zuivering naar het Waterschap wordt overgeheveld. Verder het college te machtigen het ingenieursbureau Witteveen en Bos opdracht te verstrekken het plan op de korst mogelijke termijn besteks en aanbestedingsklaar te maken. Te besluiten om zodra dat i.v.m. BURGH-HAAMSTEDE, 1-4. In de onenbare basisschool te Burgh- Haamstede werd deze weeft een bij zondere ouderavond gehouden, waar op aan de orde werd gesteld de over gang van de kleuterschool naar de basisschool. Een groot aantal ouders van kinderen die in augustus a.s. de basisschool gaan bezoeken woonde de avond by. Namens de oudercom missie werd een openingswoord ge sproken door de heer A. J. de Bruine Een speciaal woord van welkom werd gericht tot mevrouw Everwijn- v. d. Bout, mej. A. C. Houtman die namens de gemeente Westersehou wen aanwezig was, de heer A. G. C. Kappenburg, medewerker van het Regionaal Ped. Centrum Zeeland en mej. P. L. Rpmeün, hoofdleidster van de kleuterschool. De heer Kappenburg gaf een dui delijk overzicht van de veranderin gen die bezig zijn zich te voltrekken rond de overgang van kleuter- naar basisschool. „Een probleem dat mij zeer na aan het hart ligt", aldus de heer Kappenburg. Lange tijd was het de taak van de kleuterschool om de kleuter uit de vertrouwde sfeer van thuis „op te vangen", maar daar naast wordt de kleuter ook voorbe reid op het bezoeken van de basis school. Op de basisschool zal het kind zich moeten aanpassen aan de gegeven onderwijsvormen: leren le zen. rekenen en schrijven. „De kleü- ter komt van een speelschool op een leerschool". De grote veranderingen brengen problemen mee: 9 tot 14 procent van de eerste klassers blijft dan ook „zitten". Mogelijkheden De heer Kappenburg gaf een op somming van de mogelijkheden die er zijn om de overgang geleidelijk te doen verlopen: andere inrichting van het lokaal (leerlingen zitten in groepjes), de aanwezigheid van overeenkomstig materiaal op beide scholen, een goede voorbereiding op de kleuterschool. De ouders kunnen meehelpen aan een soepele overgang, onder andere door het „gaan naar de grote school" het begin van de uitvoering van dit plan noodzakelijk is de benodigde kredieten via begrotingswijzigingen beschkbaar te stellen. De raad zal nu moeten kiezen tus sen a: de mogelijkheid openen om de bestaande toestand op het gebied van de milieu-hygiëne te verbeteren en daarmede tevens een nieuwe kans scheppen cm uitbreiding aan recreatieve mogelijkheden in onze gemeente te geven, hetgeen in de eerste plaats al een keiharde nood zakelijkheid is in verband met het wegvallen van de fruitteelt en bo vendien zo hard nodig is in verband met de gewenste verdubbeling van het aantal toeristische slaapplaatsen in de Westhoek om de steeds groter wordende stroom van toeristen op verantwoorde wijze te kunnen op vangen; niet tevéél té benadrukken. Na de pauze vertelde mej. Romeijn hoe, zij de kleuters voorbereid op de eerste klas en toonde de onderwijze res mej. Bliek met behulp van speel- en leermateriaal, hoe de eerste klas- sertjes worden opgevangen. Uitwisselingsplan De heer A. Damman, hoofd van de school, deelde mee dat de school zal deelnemen aan het uitwisselingsplan van het Regionaal Ped. Centrum. Dit hcudt in dat de onderwijzeres van de eerste klas in de maanden mei en juni tweemaal een halve dag een be zoek zal brengen aan de kleuter school. Dé kleuterleidster zal met de oudste kleuters in die periode twee maal "een halve dag doorbrengen in de eerste klas,van de basisschool, in augustus-septëmber volgt dan nog tweemaal een bezoek van een halve dag van de kleuterleidster aan de basisschool. De bedoeling is om de kleuters vertrouwd te maken met hun toekomstige omgeving. Na afloop van deze leerzame ou deravond werd de heer Kappenburg namens de oudercommissie een boe kebon aangeboden. Voor mej. Ro meijn waren er bloemen. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren: 26. Klasina Geertruida, d. v. Jan Anthonie Zijta en van Mar- rij de Jonge te Zierikzee; 27. Mach- teld, d. v. Marinus Cornells Sanderse en van Johanna Frijke Ludikhuize te Zierikzee; 27. Erwin, z. v. Gerardus Koster en van Margaretha Jacoba Jongejan te Zierikzee; 28. Lena Pau lina, d. v. Willem Flikweert en van Elisabeth Jonker te Zierikzee; 29. Jan Comelis z. v. Aarnoud Johannes Schiettekatte en van Willemijntje Jacoba Oosterling te Westersehou wen. Overleden: 22. Lena Jozina Bodbijl, 70 jr., echtgenote van Salomo van Eenennaam te Middenschouwen. of b: de toestand zo laten als ze nu is en dat betekent: lste: moeilijkheden op de kam peerterreinen door het niet meer voldoen op het milieu-hygiënisch gebied; 2e: dat het treffen van oplossingen voor de bestaande bedrijven bij deze keuze nog wel eens hogere kosten met zich mee zou kunnen brengen dan hetgeen ze bij uitvoering van het grote plan verschuldigd zullen zijn. 3e: Het bevroren blijven van de gemeente wat betreft nieuwe uit breidingen op toeristisch gebied. Sinds 1965 krijgt de gemeente geen bestemmingsplannen voor de buiten gebieden meer goedgekeurd door het ontbreken der riolering. Dat betekent een geweldige rem op de ontwikke ling. Verschillende instanties en par- tikulieren hebben plannen voor uit- breding van de accomodatie doch de gemeente kan ze niet helpen. 4e: Geen compensatie mogelijkhe den voor de fruittelers. Een langer uitstel van een beslissing is naar in zicht van het college ook al tegen over deze groep inwoners niet ver antwoord. 5e: Verlies van de thans toegezegde overheidssubsidies tot een totaal van ca 5 miljoen gulden. Tot zover de meerderheid van het college. Standpunt minderheid De minderheid, i.e. wethouder V. d. Klooster zegt: „Zoals bekend is de kwestie riolering voor mij een be langrijke zaak In de vergadering van b. en w. is deze aangelegenheid in het bijzijn van ir. Bos nog eens uit voerig besproken. Dit heeft mijn me ning evenwel niet mogen wijzigen zodat het u toegezonden memoran dum van 24 febr. j.l. volledig door mij gehandhaafd wordt. Ik zal het op prijs stellen indien dit memoran dum op de eerstvolgende vergadex*ing als minderheidsnota wordt bespro ken. Maandag 6 april wordt dus een zeer belangrijke dag voor de ge meente, zowel 's middags als 's avonds. In de middag deskundige voorlichting en in de avond de be slissing. Gezien de belangrijkheid van de beide bijeenkomsten wordt op grote belangstelling gerekend. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lichtenvoorde: N. C. H. Jansen, Delfzijl; te Bedum en te Onderdendam: kand. W. G. J. van der Sluys, Putten; te Zetten-Andelst: E. J. Schimmel, Harderwijk. Aangenomen naar Meteren en Est: kand. L. Westland, Huizen, die be dankte voor Daarle; naar Stellen dam: kand. M. B. van den Akker, Monster, die bedankte voor Goede reede, Bruchem, Kamerik, Stolwijk, Tholen en voor Zegveld. Bedankt voor Oudshoorn en voor Nieuw Stadskanaal: B. de Graaf, Meeuwen; voor Nieuwerkerk aan den IJssel: G. H. van Kooten,Delft. Ger. Kerken Beroepen te Echten: kand. J. L. 't Hart, Pernis. Bedankt voor Almelo: J. D. te Winkel, Sassenheim; voor Krimpen aan den IJssel: M. V. J. de Craene, St. Laurens. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Hoogeveen: T. Boer- sma, Assen; te Hoogkerk: J. Slotman, Urk. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Enschedé-Oost: J. Plantinga, Rozenburg. Aangenomen naar Rozenburg al* industriepredikant: T. Harder, Hoo geveen. Ger. Gemeenten Bedankt voor Groningen: D. Hak kenberg, Dordrecht; voor Almelo: J. C. van Ravenswaay, Arnhem. BERKHOUT, (N.H.), De vijfjarige jongen W. P. C. Groen is in zijn woonplaats Berkhout (N,H.) voor de ouderlijke wening door een personen auto aangereden en ter plaatse over leden. In de 2e klas B bleef Dreischor met 3-0 aan de tvinnende hand te gen Kwadendamme. Het kwam hiermee op gelijke hoogte met Zon- nemaire. dat bij Volharding één kost baar puntje (3-3) moest prijsgeven. Renesse II bleef in de zorgen door met 6-3 van Domburg II te verlie zen. Hansweertse Boys II keerde met de volle winst naar huis van het be- zoek aan 's Heer Arendskerke III. Patrijzen 16 12 3 1 62-25 27 Zonnemaire 17 13 1 3 67-26 27 Dreischor 17 13 1 3 48-28 27 Cortgene 15 10 1 4 52-31 21 Hansw. Boys II 15 7 3 5 34-30 17 Volharding 16 6 4 6 41-33 16 Luctor 11 14 6 3 5 31-35 15 Domburg II 18 5 2 11 38-50 12 'sH.Arendsk. III 16 5 1 10 27-42 11 Kwadendamme 16 5 1 10 31-52 11 Renesse II 15 1 1 13 22-60 3 DFS 11 15 1 1 13 12-53 1 2 pnt. i.m. In de 3e klas C leverden de reser ves van Zonnemaire een zeer fraaie prestatie door met 4-3 van nummer twee van de ranglijst, Robur II, te winnen. Dit was wel bijzonder in de kaart van Zierikzee III, dat zelf met 7-0 van Cortgene II won, dat hier mee haar kampioenskansen aanzien lijk zag stijgen. Te Ouwerkerk leed SVOWK een teleurstellende 4-0 ne derlaag tegen hekkesluiter Volhar ding II, terwijl Dreischor II de punt jes bij Hansweertse Boys III moest achterlaten (3-0). Kwadendamme won thuis met 5-3 van Robur III, terwijl Goes IV de puntjes bij Vol harding III weg kaapte (1-4). Zierikzee III 16 15 0 86-14 31 Robur 11 18 14 3 92-22 29 Goes IV 18 13 2 3 71-24 28 Hansw. Boys III 16 10 0 6 57-52 20 SVOWK 16 9 0 7 45-28 18 Dreischor II 18 7 4 7 54-55 18 Kw.damme 11 16 6 2 8 35-54 14 Volharding III 15 5 2 8 37-51 12 Cortgene II 17 5 1 11 23-58 U Zonnemaire II 17 4 2 11 29-72 10 Robur UI 17 2 1 14 21-77 5 Volharding II 16 2 0 16 21-65 4 Renesse—Corn Boys 4—0 Tegen alle verwachtingen in is Renesse er zaterdagmiddag in ge slaagd op het bezoekende Corn Boys een ruime overwinning te behalen. In de verdediging van de rood-wit- ten liet doelman Simons weer ver dienstelijk werk zien waarbij hij goed werd geassisteerd door Kees van Burg en Johan v. d. Vate die de aanvallers van Corn Boys goed in bedwang wisten te houden. Aan de rechterzijde wisselde Kees Everaerts goede met zwakke momenten af. Naast het verdienstelijke werk dat hij liet zien zorgde hij voor gevaar lijke momenten voor het doel van de thuisclub bij een drietal terug speelballen waarbij doelman Simons al zijn talenten moest tonen om er ger te voorkomen. Op het midden veld verzette Jaap Gelijnse weer bergen werk, terwijl de voorhoede voor de ongekende weelde van vier doelpunten zorgde. In het veld ont liepen de beide elftallen elkaar bij zonder weinig. In de 15e min kon ATLETIEK ZIERIKZEE, 31-3. Een groepje mcis- jesleden van de atletiekvereniging „Delta-Sport" is bijzonder goed voor de dag gekomen en wist enkele fraaie successen te boeken by de te Goes gehouden Goese Wallenloop. Het gezamenlijke resultaat kwam tot uiting in drie eerste prijzen, beloond met fraaie bekertjes, en nog een aan tal medailles. Ria Kloet uit Serooskerke, (Sch.) eindigde als eerste bij de B-meisjes (1000 meter) en Isolien Hage leverde dezelfde prestatie bij de C-meisjes (600 meter). Isolien had een ferme voorsprong van circa 5l/z sec., ter wijl Ria de sterke Weinberg uit Middelburg versloeg. Bij de jongste klasse, de D-meis- jes, was het resultaat zo mogelijk nog mooier. Zo werd Anita Horst uit Renesse eerste, gevolgd door Marjan Renesse de leiding nemen toen Jaap Verboom een hoekschop keurig in de doelmond plaatste waar het door Daan Bezuijen fraai werd ingekopt. In de 22e min. zagen de rood-witten zelfs kans de voorsprong tot 2-0 op te voeren door rechts buiten. Jaap Ver boom die een hoekschop regelrecht via een been van een Corn, boys verdediger in het net deed belanden. Ook na de rust wist de jRenesse achterhoede de Corn Boys voor hoede goed de baas te blijven. Na 10 minuten kwam Renesse op ro zen (zonder doornen) te zitten toen Jaap v. d. Hoek goed op een diepte pass reageerde en beheei'St langs de uitlopende doelman inschoot 3-0. Hoewel de bezoekers probeerden de stand een ander aanzien te geven slaagden zij hierin niet. Het werd zelfs nog 4-0 door Theo Ragas die na enige tegenstanders te zijn gepas seerd het leder met een boogschot in de bovenhoek liet verdwijnen. De strijd was hiermee definitief gestre den en Renesse had de eerste thuis overwinning, waarop men wel erg •lang heeft moeten wachten, behaald. Zierikzee III-Cortgene II 7-0 Een verdiende overwinning voor de rood-zwarten die geen moment in gevaar is geweest. In de le helft, te gen de wind in spelend, nam Zie rikzee door Koen Reuter en V. d. Kasteele een 2-0 voorsprong. Na de hervatting liep Zierikzee definitief van Cortgene weg. Koen Reuter zorgde voor 3-0, Jonny Verkaai-t voor 4-0 en V. d. Kasteele voor 5-0. Uit een strafschop werd het door Atie Willemse 6-0 waarna Jonny Verkaart de eindstand op 7-0 be paalde. HENGELEN Hengel wedstrijden HS .V. „Oosterschelde" Zaterdag 4 april a.s. gaat de hen- gelcompetitie van de H.S.V. „Ooster schelde" van start. De eerste wed strijd vindt plaats bij de Noordbout. De leden van de H.S.V. „Oosterschel de" kunnen deelnemen aan negen competitie-wedstrijden waarbij, be halve prijzen per wedstrijd, nog 10 ereprijzen beschikbaar zijn voor het eindklassement. Vorig jaar was ,er voor deze hengelcompetitie een ge middelde van veertig deelnemers per wedstrijd, hetgeen waarschijnlijk dit jaar zelfs hoger zal zijn. KORFBAL All Ready—Atlas 3—1 All Ready I is in de thuiswedstrijd tegen Atlas I uit Ritthem weer een stap dichter bij het kampioenschap gekomen want de Zierikzeeënaren wisten ook nu weer te zegevieren. De cijfers bleven weliswaar aan de lage kant, doch daar was in hoofd zaak het winterweer de schuld van. Zelfs een zware sneeuwbui moest worden getrotseerd terwijl verder de temperatuur allesbehalve aange naam was. Het duurde ruim 20 mi nuten eer het eerste doelpunt tot stand kwam. Het ontstond uiteen af- Kouijzer uit Zierikzee op Vz sec. De derde plaats was weer voor Renesse door Petra Brons en de vierde voor Serooskei'ke met Petra de Rijke. Eerst op de vijfde plaats kwam het eerste Goese meisje, In ieder geval kan gesproken word envan een fraai resultaat voor Delta-Sport, met na me voor de meisjes uit de Westhoek en voor de trainer de heer v. d. Wielen. Bij de jongens waren de resultaten zoals meestal belangrijk minder. Sam de Vlieger uit Ouwerkerk werd negende, Krijn de Jonge elfde en Piet Coppoolse twaalfde. De jongens uit Hulst en de Brabanders die re gelmatig aan veldlopen kunnen mee doen in België, kwamen sterk voor de dag. Zo ook bij de senioren was alles Hulst wat de klok sloeg. Mart. Moermond uit Noordwelle werd veertiende. sprong wist te geven van 1-0. On- hiermee zijn club een kleine voor standsschot van Piet de Ronde, die danks een groot veldoverwieht van All Ready, dut voor deze gelegen heid in wit-zwart gehuld was, om dat de gasten rood-zwart speelden, bleven de doelpunten vrij schaars. Kort voor de rust maakten de gasten door Jeremiasse gelijk (1-1). Voordat de scheidsrechter echter de rust had aangekondigd had Henk Vermeule deze stand ai weer ongedaan ge maakt (2-1). In de tweede helft ging de strijd meer gelijk op. doch ook nu viel het niet mee om doelpunten te produceren. Er was bijna een half uur gespeeld toen Henk Vermeule uit moeilijke positie van onder de paal de suore voor de Zierikzeeëna ren wist te verhogen tot 3-1 en dat was voldoende voor de elfde achter eenvolgende overwinning. Zaterdag 4 april a.s. speelt All Ready I een uitwedstrijd tegen Ani mo III te Oost-Souburg. GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke Stand Geboren: 4. Jakoba Geertruida, d. v. L. A. Romijn en C. den Hollander; 6. Marinus Hubrceht. z. v. H. M. van der Weele en A. A. Bakker; 7. Esta- Mariska, d. v. M. E. Hellendoorn en A. Hoogervorst; 14. Comelis Joost, z. v. S. C. Kristalijn en M. W. Smal- heer; 20. Cornelia Martina, d. v. C. J. P. Uijl en C. M. Fierens. Gehuwd: 20. Leendert Jacob Fontei- ne, 22 jr. (Nieuwkoop) en Aagje Neeltje Weeteling, 21 jr. (Rotterdam). MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 2-3. Klei-aardappe- len voor het binnenland: bintje 35 mm opwaarts f 29,50-30,00; bintje 50 mm opwaarts f 30,50-31,00. Klei-aardappelen voor de export: bintje 35-50 mm f 29,00-30,50; bintje 50 mm opwaarts f 30,50-31,00. Voei'-aardappelen f 2,00-6,50. Stemming: binnenland en export rustig. Prijzen (exclusief omzetbelasting) vastgesteld per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnen land cq. export. Sclieepvaartberichten Abida, 28-3 250 m. z. Saigon. Acmaea, 28-3 60 m. z.w.z. Kaap Ska- gen. Atys, 28-3 Miri naar Singapore. Camitla, 31-3 800 m. o. Bemiuda. Calamares, 29-3 35 m. n.w. Azoren. Esso Rotterdam, 28-3 40 m. z.w. Kaap Blanc. Geeststar, 28-3 200 m. w. Ouessant. Tara, 30-3 106 m. t. z. Ilheus. Vlieland, 28-3 70 m. z.z.w. Recife. Advertentie. Chinese installaties langs Russische grens MOSKOU, 1-4. Het blad van het Russische ministerie van defensie, „Rode Ster", heeft bericht, dat in de gebieden langs de Chinees-Russische grens door burgers en militairen uit gebreide militaire installaties wor den aangelegd, die „duidelijk van provocerende aard" zijn. Volgens het blad legt de Chinese volksrepubliek „in aller haast" waarnemingsposten, vooruitgeschoven vliegvelden en we gen, die naar de Sowjet-Unie leiden, aan. De oude Japanse verdedigings werken uit de tweede wereldoorlog worden hersteld en nieuwe gebouwd, aldus de „Rode Ster". Gevaarlijke j j liefkozingf' i| WASHINGTON, 1-4. - Het Amerikaanse ministerie van -f defensie heeft bevestigd dat eerder deze maand bij militai- re oefeningen in de Middel- landse zee een Amerikaanse Phantom-jachtbommenwerper y en een tweemotorige bommen- werper van Russische makelij i' :o dicht bij elkaar kwamen '(i4 dat van de staart van de Ame- i' rikaan verf werd afgeschraapt. f De Phantom trachtte het jij vreemde toestel weg te drin- i gen uit de zone van start- en jj landingsoefeningen op het j j vliegdekschip Franklin D. RooseveltJnplaats van de 'i1; Phantom af te draaien kwam de bommenwerper naar de i1, Amerikaan toe. <j Erg veel vrouwen vinden het Nee, dat zal Henk nooit en naar als hun man naar de nimmer leren. Ltót 'm nou maar. keuken gaat - om zelf een reep De oplossing is eenvoudig: „kaas uit 't vuistje" te snijden. koop een extra stuk kaas voor Want als ze de volgende morgen Henk z'n reepjes. En waarom boterhammen klaar willen neem je nou net maken, zit d'r een pracht van een het verkéérde stuk „bocht" in de kaas. „Hè, kun je kaas, Henk?" Ja. 'P nou niet recht snijden, Henk?" dan houdt alles op. //i\v> VSs*— Advertentie timópjbroer/m/ jJ/j Van speel- naar leerschool

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4