AGENDA Geslaagd schoolvoetbaltoernooi op sportpark te Zierikzee STR EEKNIEUWS Kandidatenlijst p.v.d.A. Minister Luns somber gestemd terug uit liet Midden-Oosten Roemenië en de Warschau-pact manoeuvres Racemachines te zien op show Haamstede De strijd in Laos 596ste Staatsloterij Advertentie Openbar basisschool Renesse en Chr. mavo winnaars ZILKIKZKK, 28-3. Vrijdag en za terdag vond op het sportpark fian- nele jaarlyke schoolvoetbaltoernooi plaats van het rayon Schouwen-Dui veland, waaraan door in totaal 35 elftallen werd deelgenomen. On danks de minder gunstige weersom standigheden, koud weer afgewisseld met sneeuw en hagelbuien, hebben de elftallen met veel overgave op sportieve wijze voor de eer van hun school gestreden. Bij de leden van de commissie van het rayon Schouwen-Duiveland, de heren G. v. d. Tholen, M. Roks en A. C. v. d. Berg, was ook deze maal de organisatie van het toernooi weer in prima hrinden waardoor de in totaal 52 te spelen wedstrijden volgens het schema konden worden afgewerkt. Bij de lagere scholen kwam de open bare basis school van Renesse, na de laatste jaren al enige malen aan de bel te hebben getrokken, als winnaar te voorschijn. Het elftal uit de duin streek zette hiertoe reeds in haar poule een belangrijke stap in de goe de richting door hierin de winnaar van het vorig jaar, de C.N.S. Kerk- werve. uit te schakelen. Na in de halve finale de OLS Burgh-Haam- stede te hebben uitgeschakeld wist Het elftal van de openbare basis school te Renesse, winnaar van het tournooi (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Renesse in de finale met 2-1 van CLS Brouwershaven te winnen. Hoe wel Brouwershaven, evenals vorig jaar finalist, zich uitstekend weerde had Renesse in deze wedstrijd over wegend het beste van het spel. In de afdeling B ging de finale tussen Lyceum III en Chr. MAVO IV waarin laatst genoemde zich met 2-0 zich ue sterkste toonde. In de afdeling C ontliepen de beide poule winnaars LTS III en Chr. MA VO II elkaar bijzonder weinig. Na een spannende strijd wist LTS II de finale met 1-0 te winnen. Bijzonder weinig krachtverschil was er ook in de afdelng D. In poule I toonde de wijze de sterkste. In poule II plaatste Dpb. MAVO zich op overtuigende de Chr. MAVO zich dankzij een iets beter doelgemiddelde dan het Lyce um, zich in de finale. In deze finale gaven de Opb. MAVO en de Chr. MAVO elkaar maar bijzonder weinig toe. Doordat de strijd precies eender eindigde dan hij was begonnen moesten strafschoppen uiteindelijk de beslissing brengen. De Chr. MA VO bleek hier het beste weg mee te kunnen waardoor zij zich voor de eindstrijd te Terneuzen plaatsten Burgemeestcrlüke aftrap Met het verrichten van de aftrap in de wedstrijd tussen de RKLS Zie rikzee en de Theo Thijssenschool opende burgemeester D. W. Kaste lein van Zierikzee vrijdagmorgen het toernooi. Voor de prijsuitreiking, in de kantine op het sportpark, bracht de voorzitter van het rayon Schouwen-Duiveland de heer G. v. d. Tholen een bijzonder woord van dank aan het gemeentebesuur van Zierikzee voor het beschikbaarstellen van het sportcomplex, de dienst plantsoenen, inzonderheid de heren M. v. d. Schelde, J. Schoonen en S. Willemse, voor het in orde maken van de terreinen en de scheidsrech- tersvereniging Schouwen-Duiveland die er door zijn geweldige medewer king erin was geslaagd alle wed- trijden door een officiële scheids rechter te laten leiden. Aan het slot deelde de heer V. d. Tholen nog me de dat de finale wedstrijden van Zee land zeer waarschijnlijk op 6 mei a.s. te Terneuzen zullen plaats vin den. Voor de gedetailleerde uitslagen mogen wij ditmaal verwijzen naar het volgende nummer. Poging tot ontvoering C O Russische diplomaten BUENOS AIRES, 30-3. Gewapende mannen hebben zondagavond ver geefs geprobeerd twee Russische di plomaten in Buenos Aires te ont voeren. De overvallers zouden op de diplo maten zijn afgekomen toen deze, die in gezelschap van hun vrouwen waren, hun auto in een garage bij hun woning wilden zetten. De diplo maten zouden in een in de buurt ge parkeerde auto zijn geduwd die di rect met volle vaart wegreed. De vrouwen begonnen te schreeuwen en een politieman opende het vuur op de wagen. Geclaimeerd door de schoten zette daarop een politiepa trouille de achtervolging in. Een van de diplomaten viel uit de auto. Hij is door functionarissen van de Russi sche ambassade meegenomen. Kort daarna reed de auto met de overval lers en de tweede Rus tegen een an dere wagen. De IR us en de overval lers - drie in totaal - zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht. Meubelnieuws Wij nodigen u niet uit om te kopen, alleen maar om te kijken Paasshow meubelen Fa. Deurloo De meubelshowroom van Zierikzee Meelstraat 31 gemeenteraadsverkiezing, die op woensdag 3 juni a.s. wordt gehou den, voor de gemeente Duiveland de volgende kandidatenlijst opgesteld: 1. Matth.Stouten Cz., Oosterland; 2. A. van Klinken, Nieuwerkerk; 3. K. van der Werf, Oosterland; 4. Jac. Kooyman, Nieuwerkerk; 5. L. Meer man Cz., Oosterland; 6. L. van Klinken, Ouwerkerk; 7. C. Stouten Wz„ Oosterland; 8. J. C. Flik weert, Nieuwerkerk; 9. Joh. van der Have jac.z., Oosterland; 10. A. Rentier Cz., Nieuwerkerk. SCHIPHOL, 29-3. Zondagmorgen. Eerste Paasdag, is op Schiphol de minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, teruggekeerd van een reis van 8 dagen naar een drietal landen in het Midden-Oosten, name lijk Libanon, Jordanië en de Vere nigde Arabische Republiek. Bij zijn aankomst uit Sairo vertel de minister Luns: „Ik hoopte een hoopvolle situatie aan te treffen, maar het is me gebleken dat de situ atie niet zo hoopvol is als ik ver wachtte". De Nederlandse bewindsman heeft in de drie landen ontmoetingen ge had met de regeringshoofden en eni ge ministers. Hij heeft ongeveer een uur gesproken met het Egyptische staatshoofd, president Nasser. Minister Luns vond het geen hoopvol teken, dat de afgevaardigde van de V.N., Gunnar Jarring, naar zijn ambassadeurspost in Moskou is teruggekeerd. De mogelijkheid van een vreedzame oplossing achtte de bewindsman kleiner dan bij zijn be zoek van van ruim anderhalf jaar geleden. De binnenlandse situatie in Liba non en Jordanië verontrustte de mi nister eveneens. Hij zal van zijn be vindingen rapport uitbrengen aan zijn collega Abba Eban van Israel en aan de secretaris-generaal van de V.N., Oe Thant, tegen welke proce dure de drie landen geen bezwaar hadden. DUIVELAND Geen druk paasverkeer Schouwen-Duiveland heelt van de toeristenstrcom die met de Paasda gen ons land bezocht, maar matig geprofiteerd. Zulks blijkt, wanneer we een en ander vergelijken bij vo rige jaren en gemeten volgens de graadmeter, de stagnatie aan de veerponten Zijpe-Anna acobapolder. Wel werd met twee boten gevaren en was ook op de Grevelingendam wel te merken dat het wat drukker was dan anders, maar van stagnatie of lang wachten is aan de ponten hoegenaamd geen sprake geweest en ook moesten op de Grevelingendam of bij Zierikzee geen extra maatre gelen worden genomen. Kandidatenlijst S.G.P. Op de vergadering van de kiesver eniging van de Staatkundig Gere formeerde Partij, die hier ter plaat se werd gehouden, werd voor de a.s. Op een vergadering van de afde ling Duiveland van de Partij van de Arbeid werd voor de a.s. gemeente raadverkiezing op 3 juni e.k. in de gemeente Duiveland, de volgende kandidatenlijst samengesteld: 1. C. P. Kuijper, Ouwerkerk; 2. A. L. Bak ker, Oosterland; 3. J. L. van 't Hof, Nieuwerkerk; 4. C. J. Hillebrand, Ouwerkerk; 5. Mach. Dalebout, Oos terland; 6. J. J. Smits, Ouwerkerk; 7. A. Stoutjesdijk, Oosterland; ,8. C. M. Zorge, Ouwerkerk; 9. J. C. van de Sande, Ouwerkerk. OOSTERLAND Beplanting Hofplein In opdracht van de dienst gemeen tewerken Duiveland hebben werk lieden van deze gemeente op het Hofplein alhier een fraaie beplan ting van rozenstruiken en andere sierheesters aangebracht. Verder een tweetal tegelpaden, die toegang zul len geven tot een tweetal rustban ken, die straks zullen worden ge plaatst ten gerieve van de bejaarde bewoners van het plein. Wanneer de zomer aanbreekt kan deze aanleg een mooie en rustieke aanblik geven en zal het een genot zijn met name voor de ouden van dagen om hier te wonen. WENEN, 28-3. Corneliu Manescu, de Roemeense minister van buiten landse zaken, heeft in een toespi-aak tot de nationale vergadering in Boe karest verklaard dat Roemenië zijn militaire samenwerking met de an dere Warschaupactlanden zal blijven HAAMSTEDE, 30-3. In de grote recreatiezaal van de Gereformeerde kerk te Haamstede organiseerde de heer P. C. Bouwman uit Haamstede een grote brommer- en fietsenshow. Op het toneel twee trekpleisters nl. de zware B.M.B.-renmachine van D. van Klooster uit Renesse, bekend van Zandvoort en de gloednieuwe race machine, merk Susuki, van Jan v. d. Weel uit Haamstede. Achter deze monsters een aantal z.g. cross-brommers, aparaten die grond en zand doen opspuiten om (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). vooruit te komen. Meer en meer ko men deze brommers in zwang. Doch in de zaal stonden de meer bescheiden brommertjes, met meer comfort, voor de berijder (ster). De nieuwste uitvoeringen van diverse merken in de modernste kleuren. Daarnaast een enorm assortiment gereedschappen en accessoires voor fiets en brommers. De heer Bouw man zorgde tevens voor een serie maaimachines, waarmee het grasga zon op moderne wijze kort gehouden kan worden. Er was zeer veel be langstelling, en voor elke bezoeker was er koffie. Een geslaagde show. intensiveren en de samenwerking met de strijdkrachten van alle socia listische landen zal uitbreiden. Waarnemers zien in de verklaring van Manescu een bevestiging van president Ceausescu's toezegging dat Roemenië zijn verplichtingen die uit het verdrag van Warschau voort vloeien zal nakomen. Uit de verkla ring valt volgens hen echter niet op te maken dat de Roemeense leiders minder fel zijn geworden in hun verzet tegen gemeenschappelijke manoeuvres van de troepen der War schaupactlanden op Roemeense bo dem. Dergelijke gemeenschappelijke manoeuvres zijn voor het laatst ruim zeven jaar geleden in Roeme nië gehouden. DRACHTEN. De bijna 2-jarige Oedse Bergsma uit de Veenhoop bij Drachten is bij zijn ouderlijke wo ning in een sloot geraakt en ver dronken. BURGH HAAMSTEDE Schoolklassen naar werkeiland De hoogste klassen van de open bare lagere school te Haamstede die onderricht krijgen in de Prinses Bea- trixschool, brachten donderdagmid dag een „werk"-bezoek aan het eer ste werkeiland in de Oosterschelde. Met enkele vletten en onder leiding van het hoofd der school, bijgestaan door een lid der oudercommissie werd naar het eiland gevaren, waar een der mensen van Rijkswaterstaat tekst en uitleg gaf van het zo goed als voltooide eiland van ca. 80 hect are groot. De kinderen hebben van dit grootse werkstuk genoten en er heel wat van opgestoken. NIEUWERKERK Paasbijeenkomst Hervormde Zondagsschool Zondag 29 maart vond in de Ne derlands Hervormde Kerk te Nieu werkerk de traditionele paasbijeen komst plaats van de hervormde zon dagsschool. Deze werd gehouden in aanwezigheid van een groot aantal ouders en belangstellenden. De paasliturgie was getiteld: „De morgen staat vol vrolijk licht". Na een kort welkomstwoord van hoofd leidster mej. T. v. d. Wielen, werd door kinderen en ouderen afwisse lend Psalm 118 gezongen: „Laat ieder 's Heren goedheid prijzen, zij liefde duurt in eeuwigheid". Na ge- HONGKONG, 30-3. Het persbureau van de Pathct Lao maakte maandag bekend dat in Laos 8500 „tegenstan ders", onder wie Amerikanen en Thailanders, door de strijdkrachten van dc Pathct Lao buiten gevecht zijn gesteld. Zeventig Amerikaanse vliegtuigen zijn de afgelopen maanden neerge schoten of op de grond vernietigd en 10 motorboten zijn tot zinken ge bracht of beschadigd. Voorts zijn 300 barakken verwoest en 80 militaire voertuigen vernietigd. Tot de buiten gevecht gestelde militairen behoren vele „rechtse officieren", aldus het persbureau van de strijdkrachten die tegen de regering in Vientiane vech ten. bed volgde zang en declamatie, waaronder het lied „Exodus". Bij zonder stijlvol was de entree van een aantal kinderen uit de eerste klas, met in de hand een narcis. Bij het binnenkomen zongen zij „Daar juicht een toon. daar klinkt een stem". Op het liturgisch centrum werden de bloemen verzameld in een grote vaas. De kinderen zongen ook het paaslied „De morgen staat vol vrolijk licht, want zie: de Heer is opgestaan!" Door mej. van der Wie len werd het paasevangelie verteld, waarvoor veel belangstelling bestond en aandacht was. Na declamatie: „Dank U Here", vertelde mej. Nella de Valk een vrij paasverhaal waar in het kleine eskimootje „Inajoe" de hoofdrol speelde, en kennis maakte met de verhalen van de Here Jezus. Tot slot van deze bijeenkomst zon gen kinderen en verdere aanwezi gen: „Ik zeg het allen dat Hij leeft, dat Hij verrezen is". Met gebed werd het samenzijn besloten. De kinderen van de hoogste klas gingen hierna met enkele leiders op pad, om de Nieuwerkerkse zieken en bejaarden langs te gaan, en te ver rassen met een fruitmandje. De dag voor Pasen hadden de leexdingen van de zondagsschool gezorgd voor fruit en paaseieren. Hiervan kon een aan zienlijk aantal fruitmandjes worden gemaakt. De kinderen kregen aan het eind van het zondagsschoolpaasfeest nog een paassurprise. Verplaatsing/vergroting van winkelpand Vorige week heropende de heer A. P. de Bil zijn VéGé-bedrijf. Het kruideniersbedrijf, dat altijd onder gebracht was in een pand aan de Hoge Kerkstraat, is gesloten, en ver vangen door het pand, waar tot voor kort het Kroonbedrijf van de heer H. Matthijsse was, aan de Kerkring. Na een halve week verbouwen kon het daarvoor gesloten pand worden heropend. Groot was de belangstel ling en vele bloemstukken sierden de zaak. Het voormalige interieur is verdwenen, en geheel vernieuwd. Verder heeft dit VéGé-winkelpand, in vergelijking met dat in de Hoge Kerkstraat, meer ruimte gekregen. De fruit- en groëntenafdeling, die in het Kroonbedrijf aanwezig was werd overgenomen. Bij de verbouwing is ook de gevel veranderd. Er is een glazen wand ingebracht. Daarboven is ook nog een reclame-verlichting aangelegd, met het VéGé-embleem. Het winkelpand is Ingericht als zelf bediening. Twee auto's zwaar beschadigd Op de kruising Burgemeester van Veenstraat-Deltastraat, ter hoogte van het kerkhof te Nieuwerkerk, vond donderdagavond omstreeks 7.20 uur een botsing plaats, waardoor twee personenauto's zwaar werden beschadigd. M. de W. te Zierikzee kwam met zijn auto vanaf de Stolp- weg door de Burgemeester v. Veen- straat en wilde zo het dorp inrijden. Hiervoor moest hij echter eerst nog een kruispunt oversteken. Tegelij kertijd naderde voor bestuurder De W. aan de linkerzijde, een personen auto, bestuurd door mevrouw E. J. A. de K.-D. uit Zonnemaire, die uit de Deltastraat kwam. Beide autobe stuurders zagen elkaar te laat, waar door er een stevige botsing ontstond. De W. moest zich onder doktersbe handeling stellen, en klaagde over een pijnlijke rechter knie en schou der. Mevr. de K. liep slechts enkele schaafwondjes op. De beide auto's echter raakten zwaar beschadigd en werden weggesleept naar een op dat punt aanwezige garage. Geslaagden „Dol-fijn"-groep In het gemeentelijk instruktiebad te Middelharnis, deed een groep van 33 leerlingen van zweminstrukteur J. Groenenberg van het Duivelandse instruktiebad „Dol-fijn" te Nieuwer kerk, zwemexamen. Ditmaal bestond de groep uit alleen maar A-kandida- ten. Niemand van de deelnemers be hoefde te worden afgewezen. In het examenbestuur waren de volgende personen: de heer C. Wagenaar en J. v. Bodegraven als officials, als di ploma-consul: mevr. Wagenaar- Weijermans en als zwemleraar de heer J. Groenenberg. De geslaagden zijn: Afdeling dames: Nieuwerkerk: C. C. Geuze; T. J. v. d. Wekken; M. W. Karens; K. v. Dijke; J. S. Rotte. Zierikzee: I. J. Hommersen; H. M. Weekhout. Noordgouwe: J. Flikweert H. J. Pannekoek. Scharendijke: E. C. Heijboer. Bruinisse: H. Padmos; F. Pluy. Schuddebeurs: A. Braber. Sir Jansland: H. Donselaar. Ellemeet: Dinsdag 31 maart Bruinisse Hervormd Verenigingsgebouw, 2 uur, afdeling Bejaardenbond. Woensdag 1 april Zierikzee Gereformeerd Verenigingsgebouw, 8 uur, vrouwenvereniging. Ouwerkerk Ledenvergadering „Nieuw Leven". Maandag 6 april Haamstede Gemeentehuis, 8 uur, vergadering gemeenteraad. Renesse Dorpshuis, 15.30 uur, voorlichtings bijeenkomst riolering. Advertentie Uw geldzaken vlot en zakelijk geregeld in een prettige sfeer bij de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Uw moderne gezinsbank! Dagelijks geopend H. J. Bouterse. Oosterland: J. de Bruine. Afdeling heren: Nieuwerkerk: J. P. van Mourik; C. J. Flikweert; C. Maliepaard; H. J. Cats; K. J. v. d. Graaf; L. van Klinken en J. Poot. Zierikzee: M. G. de Jager; M. Holm; J. W. C. Geleijnse; A. Kloet. Noord- gouwe: J. M. v. d. Weijden. Zonne maire: H. J. de Vlieger; L. van Ast. Keikwerve: L. Root. Brouwershaven: H. J. Gast. Bruinisse: L. C. IJzelen- berg. BRUINISSE Noordzeekotter in reparatiehaven In de reparatiehaven te Bruinisse meerde af de Noodzeekotter KL 7 van schipper J. de Vissers uit Klun- dert. De KL 7 heeft een gescheurde mast en een kromgetrokken bok. Het schip was vorige week behulp zaam bij het lostrekken van de YE 163, van gebr. Sinke uit Yerseke. Dit schip was met de netten vastgeraakt aan een ander water gelegen voor werp, waarschijnlijk een wrak voor dë Nedei'landse kust in de Noordzee. Vijf collega's slaagden er niet in het schip los te trekken. Met behulp van een bergingsvaartuig kon later het schip wel worden losgetrokken, een deel van het vistuig bleef daarbij behouden. De KL 7 zal bij scheeps werf van Duivendijk van een nieu we mast worden voorzien. Kandidatenlijst C.H.U. Door de afdeling Bruinisse van de C.H.U. zijn de volgende kandidaten gesteld voor de komende gemeente raadsverkiezing: 1. S. A. Jumeyet Az. (aftr.)2. H. Schot; 3. W. Kootstra; 4. J. Steketee; 5. C. W. van der Werf. TOKIO. Een Japans lijn vliegtuig gekaapt door 15 gewapende rdicale studenten die het naar Noord-Korea wilden dwingen is dinsdag op het vliegveld Kimpo bij de Zuidkore- aanse hoofdstad Seoel geland. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 31-3. Slachtrunde- ren, prima f 5,45-5,70. Ie f 4,60-5,10, 2e f 4,10-4,40. 3e f 3.80-4,00; stieren f 4,50-5,05; worstkoeien f 3,70-3,85; slachtvarkens le f 2,75-2,80, 2e f 2,70- 2,75, 3e f 2,65-2,70; slachtzeugen f 2,20 -2,30; zware varkens f 2,40-2,50. Alle prijzen per kilogram. Runderen: aanvoer korter; handel willig; prijzen hoger. Varkens: aan voer klein; handel redelijk; enkele prima's boven notering. Advertentie Derde klasse 31 maart 1970 Prijzen van 25.- Prijzen van 50- Prijzèn van 50,- Prijzen van 50,- Prijzen van 50,- Prijzen van 100,- Prijzen van 200,- Prijzen van 400,- Prijzen van f 1.000,- Prijzen van f 2.000,- Een prijs van f 5.000,- Een prijs van f 5.000,- Een prijs van f 5.000,- Een prijs van f 5.000,- Een prijs van f 5.000,- De prijs van f 10.000,- De prijs van 1 25.000,- De prijs van f 50.000,- De prijs van f 100.000,- zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers 7 68 19 78 92 74 025 is gevallen is gevallen is gevallen is gevallen is gevallen op het op het op het op het op het nummer: nummer: nummer: nummer: nummer: nummer: nummer: nummer: nummer: eindigende op eindigende op: eindigende op eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: 0313 eindigende op: 716 eindigende op: 9858 047125 039006 037312 076249 035140 De extra prijs van 500. en de troostprijs van van elk van de andere is gevallen op het is gevallen op het is gevallen op het is gevallen op het .000,- is gevallen in serie F op nummer: 5.000,— op nummer series. 029900 098167*) 054151 003181 007434 007434 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 2