Kookwekkers rij prettiger en veiliger op een nieuwe fiets! Geslaafd project Schouvven-Duiveland in „Theo Thijssenschoor MC MOURBR Naar nauwere christen-democratische samenwerking De zaak-My Lai Gratis reizen twee dagen in mei op uw 65r kaart voordelig uit met NS ONZE PUZZELRUBRIEK ZLERIKZEESCI1E NIEUWSBODE Vrijdag 27 maart WO Nr. 20370 l.t'frlin»pii trokken t*r met succes op 11 it ZIERIKZEE, 26-3. Een groat ana- tul vaders ert moeders hebben deze week in de openbare basisschool de „Theo Thijssensehool" met bewonde ring een kijkje genomen in één van de klaslokalen, waar een uitgebreide tentoonstelling was ingericht, door de leerlingen geheel zelf verzorgd. Deze tenVjonstelling had als onder werp Schouwen-Duiveland, de eigen streek dus, en het was verbazing wekkend te zien hoe de jeugd er in geslaagd was een groot aantal voor werpen uit het heden en verleden van stad en omgeving bijeen te brengen. De tentoonstelling was dinsdag avond te bezichtigen op de toen ge houden druk bezochte „kijk"-avond. De directe aanleiding tot de inrich ting van dit project vormde de dooi de leerkrachten van de klassen drie tot en met zes gevolgde zogenaamde „vernieuwingscursus" onder leiding van de leraar pedagogiek de heer P. de Graaf van de Pedagogische Academie te Middelburg. Wat betreft deTheo Thijssensehool waren hierbij betrokken de heren J. Goedhart, B. Raad en P. Keizer. Aan de vernieu wingscursus werd ook deelgenomen door personeel van de basisschool Nieuwe Boogerdstraat en van de scholen van Oosterland, Ellemeet, Drc-ischor en Burgh-Haamstede. Centraal van de tentoonstelling in de Theo Thijssensehool was de re creatie gesteld, met o.a. een door de ingeschakelde jeugd van de klassen 3, 4 en 5 zelf gemaakte bijzonder fraaie maquette, en foto- en folder materiaal. Oude gereedschappen In het kader van de landbouw wa ren allerlei authentieke gereed schappen uit vroeger jaren bijeen gebracht. Zowaren er te zien: een kaasvorm, een dorsvlegel (fluier) uit 1800, een meelschop, eèn modder- schop een waterhoosschop en een graanschep. Verder: een erwtenpik, een korte zeis, bietenhakmes en bie tenspa, en ook vele soorten zaden, meststoffen en zelfs melkpoeder. Met behulp van foto's, boekjes, steensoor ten en vele soorten schelpen was verder vorm gegeven aan de Delta werken en de visserij. Tot de antieke voorwerpen die waren opgesteld be hoorde o.a. een origineel spinnewiel. bodemvondsten en niet te vergeten enkele oude boekwerken, waarbij „Schouwen vóór 1600" van oud-bur gemeester mr. A. J. F. Fokker. In het kader van dit geslaagde project „Schouwen-Duiveland" trok de jeugd er zelfstandig op uit om een kijkje te gaan nemen in verschillen de sectoren van de maatschappij. Zo werden bezoekjes gebracht - met ge legenheid tot het stellen van vra gen - aan een hotel-restaurant be drijf, aan een industrie en aan de Deltawerken. Op het programma stond ook een tochtje met een „mos selboot" naar Tholen. Vooral dit laatste was een boeiende onderne ming, want tot de oogst van deze dag behoorde een aantal „antieke'' stuk ken. Van de gehouden leerzame excur sies in zakfornjaat werd door de leerlingen verslag op schrift gesteld, werkstukken die bovendien met te keningen werden geïllustreerd. De uitgebrachte verslagen werden daar na gestencild en samengebundeld. Aan de resultaten kan intussen wel worden gezien dat aan dit geslaagde project door de jeugd met bijzonder veel ijver is gewerkt. Advertentie voor Uw paaseieren mest 's Q/twut—n Havenplein 1 Zlertkzm TeL (01110) 2443 Een fraai uitgevoerd, zeer gedetailleerde maquette van Schouwen-Duive land werd door de leerlingen zelf gemaatk. Antieke gereedschappen van het boerenland kregen een plaatsje in de klas. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). DEN HAAG, 26-3. Naar de mening van drs. W. K. N. Sehmelzer, de voorzitter van de KVP-fractie in de Tweede Kamer, wijst het gisteren gepubliceerde ontwerp-program van actie van de AR-partij er duidelijk op, „dat een nauwere christen-demo cratische samenwerking dichterbij is gekomen." De KVP-fractievoorzitter zegt dit in een commentaar op dit ontwerp, waarin hij voorts stelt, dat het pro gramma bijdraagt aan de gemeen schappelijke opstelling van de chris telijke partijen voor de kiezers in 1971. „Ik ben er van overtuigd", aldus de heer Sehmelzer, „en vandaag daarin nog gesterkt, dat wanneer- hetgeen ik verwacht ook het CHU- programma dezelfde geest zal ade men als de beide nu ter tafel liggen de werkstukken, de Christen-Demo cratische samenwerking duidelijker en sterker gestalte zal kunnen krij gen dan velen willen of durven ge loven". DEN HAAG. Het kabinet heeft besloten het in hel bouwbesluit la ger onderwijs genoemde aantal van 48 leerlingen per lokaal te verlagen tot 40. Het gaat hier om het maxi mum aantal leerlingen dat per lo kaal van een school voor gewoon lager onderwijs mag worden toege laten. Goede vraag naar peren DEN HAAG, 26-3. Terwijl de aan voeren van appels nog zeer groot zijn en de prijzen van dit produkt voor de meeste rassen en kwaliteiten nog altijd op een dieptepunt liggen, heerst er op de Nederlandse peren- markt een willige stemming. Er is een grote vraag naar de goede kwa liteit en grote maten van het enige ras dat nu nog beschikbaar is, de Conference. Deze peer is bewaard in cellen met een gecontroleerde atmosfeer en de kwaliteit is over het algemeen zeer goed. De voorraden zijn nu echter bijzonder klein geworden. UNIEKE HAL NAALDWIJK, 26-3. Op het ter rein van de nieuwe veiling West- land Noord te Poeldijk wordt bin nenkort begonnen met de bouw van een unieke, 10.000 vierkante meter grote glazen expositiehal. De hal zal van 1 tot en met 5 september a.s. onderdak bieden aan een belangrijk deel van de 22e internationale tech nische tuinbouwbeurs „Wehate 70", onderdeel van de tuinbouwmanifes- tatie „Westland Promotion 70". Het wordt voor zover bekend de hoogste kas, die ooit is gebouwd, met een hoogte onder de goten van 3.40 me ter en een nokhoogte van 6.50 meter. ATLANTA, 26-3. Opnieuw is een aantal Amerikaanse militairen door het leger in staat van beschuldiging gesteld in verband met de beweerde massamoord op meer dan 100 Zuid- Vietnamese burgers in My Lai. Daar mee is het aantal direct bij deze zaak betrokken militairen gestegen tot vijfenwintig, van wie dertien van moord en twaalf van het achterhou den van gegevens over de gebeurte nis worden beschuldigd. Men gaat nu onderzoeken of het drietal voor de krijgsraad kan wor den gebracht. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Rencsse bindt de strijd aan tegen Corn Boys en tegen Biervliet D.F.S. staat tegen Aardenburg voor geen gemakkelijke taak Dreischor moet winst kunnen boeken tegen Kwadendamme S.V. O.VV.K. is niet kansloos tegen Volharding II MEVO gaat op bezoek bij Heinkenszand VOETBAL K.N.V.B. Voor morgen zaterdagsmiddag zijn er in de 4e klas H twee wedstrijden vastgesteld. Re- nesse gaat het in eigen omgeving op nemen tegen Corn. Boys, terwijl Hansweertse Boys bezoek krijgt van Oostburg. Maandag (2e paasdag) speelt Reneses uit tegen Biervliet. Hansweertse Boys komt dan thuis binnen de lijnen om het op te nemen tegen Corn. Boys. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas staat DFS bij het bezoek aan Aardenburg weer voor geen gemakkelijke taak. In de 2e klas B moet Dreischor in eigen omgeving winst kunnen boeken te gen Kwadendamme. DFS II gaat het in de Westhoek tegen Cortgene niet gemakkelijk krijgen, terwijl er voor Renesse II bij het bezoek aan Dom burg 11 niet veel kans op winst zal zijn. Zonnemaire moet in staat wor den geacht om de uitwedstrijd tegen Volharding tot een goed einde te brengen. In de 3e klas C moet Zie- rikzee III thuis de baas kunnen blij ven over Cortgene II. Ook SVOWK is te Ouwerkerk zeker niet kansloos tegen Volharding 11, terwijl Zonne maire II voor een zware opgaaf staat tegen de reserves van Robur. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas gaat MEVO op bezoek bij Heinkenszand waar het voor de oranjehemden niet zal meevallen om er zonder kleerscheuren af te ko men. In de 2e klas A staat de be langrijke ontmoeting tussen Duive- land en Bruse Boys op het program ma. De Boys hebben nog altijd een redelijke kans op de bovenste plaats maar daar Duiveland de laatste we ken goed op dreef is zal het voor de groen-witten niet meevallen om met de volle buit huiswaarts te ke ren. Weinig krachtsverschil ver wachten wij bij het treffen tussen Brouwershaven en DFS III. Wellicht gééft het terreinvoordeel hier de doorslag. WIK is nog lang niet zeker van de winst bij het bezoek aanKa- pelle 11. ZSC gaat het in eigen om geving, in de 3e klas A, opnemen tegen leider Arnemuiden III. Als de rood-witten er in zouden slagen om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen, zou dit een belangrijke positieverbetering voor hen beteke nen. In de 4e klas A heeft Bruse Boys II, thuis, de beste papieren in Advertentie Wanneer? Kies uit 12 dagen in mei 2Boff30meL* 2°' 23,2017,9 Hoe? Door uw kaart aan bet loket te laten afstempelen, f. le Klasse tegen bijbetaling. Strooibiljet aan bet loket. Nog veel ongesorteerde poststukken in Brussel BRUSSEL, 26-3. Drie weken na de staking van de Brusselse post- sorteerders liggen er nog steeds tien miljoen poststukken op sortering te wachten. Dat is meegedeeld door de vak bond waarbij de sorteerders zijn aangesloten. Het gaat hier overigens vcornamelijk om drukwerk en zen dingen uit het buitenland. Een weke geleden was de achter stand nog zestien miljoen stukken. De directeur-generaal van de poste rijen verklaarde na afloop van de staking dat de achterstand in enkele dagen ingelopen zou zijn. Inmiddels schijnt er onder de sorteerders nog gróte ontevredenheid te bestaan. Men vreest voor nieuwe wilde stakingen. SCHIPHOL. De blonde Amerikaanse Linda Marshall die aan minstens tien televisieseries heeft meegewerkt is in Nederland aangekomen. Als propagandiste van de BahaT we reldgemeenschap kwam ze vertellen in een betere wereld te geloven. Israëlische vliegtuigen bestookten Egyptische stellingen TEL AVIV, 26-3. Israëlische straal jagers hebben donderdag langer dan vier uur Egyptische doelen aan het Suezkanaal bestookt. Een militaire woordvoerder in Tel Aviv zei, dat de aanvallen om 9.15 uur pl. lijd be gonnen en met een onderbreking van een half uur tot in de middag voort duurden. Alle vliegtuigen waren op hun bases teruggekeerd. handen in de ontmoeting tegen Brouwershaven II. MEVO II gaat het te Kerkwerve met goede winst kansen opnemen tegen WIK III. JUNIOREN. In groep A I speelt Zierikzee A 1 morgenmiddag op het sportpark Bannink tegen Steen A I. Iu groep B XII krijgt Brouwersha ven bezoek van Renesse B I, terwijl Bruse Boys B I te Zierikzee tegen MEVO B II binnen de lijnen komt. Uw té oude karretje kost u regelmatig téveel geld! VOETBAL Dreischor favoriet tegen Kwadendamme In de 2e klasse B van het Zeeuws afdelingsvoetbal krijgt Dreischor I op tweede paasdag bezoek van een oude bekende, namelijk Kwaden damme I uit de gelijknamige plaats op Zuid-Beveland. In de meeste ont moetingen zijn de blauw-witten nog aan de winnende hand gebleven en gezien de stand op de ranglijst moet het ook nu weer mogelijk zijn, dat de volle winst in Dreischor blijft. Dreischor heeft zelfs nog een seri euze kans op de titel en met dat vooruitzicht onder ogen zullen- de blauw-witten ongetwijfeld alles in het werk stellen om baas in eigen huis tè blijven. Zierikzee III-Cortgene II Maandag 2e paasdag a.s. speelt Zierikzee III thuis tegen Cortgene II, waarvan uit met 1-0 werd gewon nen. Ook nu zou op eigen terrein er een overwinning in moeten zitten. De opstelling is als volgt: J. Ber- revoets d., J. Merle en C. Struijk a„ T. Dogger, G. Koster, J. Schoonen m., J. Papeveld, H. Meier, L. v. d. Kasteele, A. Willemse en J. Ver- kaart. Reserves: J. Schiettekatte en S. Struijk. De aanvang is om half drie. Legia Warschau— Feijenoord op t.v. HILVERSUM, 26-3. Het is thans zeker, dat de voetbalwedstrijd Legia Warschau-Feijenoord, die op woens dag 1 april in de Poolse hoofdstad wordt gespeeld in de halve finale om de Europacup voor landskam pioenen, rechtstreeks door de televi sie zal worden uitgezonden. De wed strijd is van 17.55 tot 19.45 uur te zien op Nederland I. Commentator is Hei-man Kuiphof. DAMMEN Uitslagen clubcompetitie G. Flikweert-J. Folmer 0-2; F. Rog geband-J. L. Straaijer 2-0; J. L. Smalheer-C. P. van Putten 2-0; J. Flikweerl-W. C. Boot 0-2; J. A. Ver- ton-C. L. Boot 2-0; J. L. Smalheer- M. de Wild 2-0. Sclieepvaartberichten Abida, 26-3 te Singapore. Atys, 25-3 Saigon naar Miri. Ameland, 25-3 Lavera naar Teesport. Diloma, 25-3 82 m. z. Freetown. Ganymedes, 25-3 300 m. zw. Flores. Van welingelichte zijde is verno men, dat een vlootbasis van de NA VO, voor de ravitaillering van on derzeeboten, op Korfoe zal worden aangelegd in het gebied van Paleo- castritsa, aan de noordwestkust van het eiland. In de laatste week voor Pasen is er nog stevig gepuzzeld en doorgaans met goed succes, zodat het aantal juiste inzendingen weer groot was. De eerste prijs is bestemd voor: de heer M. C. Dorst, Prinses Wilhelminalaan 22, BRUINISSE De tweede prijs gaat naar: de heer I. Ai Clarisse, Zuidwal 9, BROUWERSHAVEN De oplossing van de puzzel is de ypjgende: 'Horizontaal: 1. slapte; 7. roffel; 13. porie; 14. ram; 16. horde; 17. Aden; 18. repel;'20. kaak; 21. Zn.; 22. wijn- pèer; 24. h.m.; 26. duim; 28. iets; 31. eb: 33. Lt.; 34. erg; 36. K.O.; 37. ar; 38. tram; 40. liter; 42. node; 44. het; 45. vog; 46. zon; 47. ork; 48. Oder; 50. tegel; 52. riek; 53. da; 54. e.k.; 56. nol; 57. zij; 58. me; 59, duit; 61. pont; 63. t.w.; 64. loodwit; 67. w.g.; 69. kaam; 71. rozet; 72. lila; 74. opaal 76. rat; 77. gesel; 78. respijt; 79. be stek. Verticaal: 1. spa; 2. Lodz; 3. arend; 4. pin; 5. te; 6. rapport; 8. oh; 9. fok; 10. Frans; 11. Edam; 12. Lek; 14. ren; 15. mee; 18. rijm; 19. léi; 22. wit; 23. rek; 25. methode; 27. Ulm; 29. ton; 30. trekker; 32. Breda; 34. eigen; 35. gezel; 37. ad rem; 39.. Ate; 40. lot; 41. rol 43. ooi; 49- reu; 51. goedzak; 52. Rijn; 55. kil; 57. .zot; 59. dwaas; 60. tor; 61. pit; 62. twist; 63. tape; 65. oor; 66. wet; 68. glee; 69. kor: 70. map; 72. les; 73. alk; 75. lij; 77. ge. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. deel v.e, auto; 6. vogel; 11. zweef rek voor acrobaten; 12. bekend sportevenement (afk.); 13. stuurstoel in een jacht; 14. grond soort; 15 .tot rouwbeklag (afk.); (op visitekaartjes); 17. Ned. Spoorwegen (afk.); 19. den lezer heil (afk, Latijn) 21. behoefte aan drinken; 24. gegra ven diepte; 26. meestal rond gebak; 29. heldendicht; 30. eerste gewei v.e. hertekalf; 32. voertuig zonder wie len; 33. jong v.e. schaap; 34. per jaar (afk.); 35. muzieknoot; 37. afgelegen; 38. insekt; 39. uiterst fijne huidope ning; 40. ï'ond en dik; 42. onmeet baar getal (wiskunde); 44. voorzet sel; 45. sierlijk plantje; 48. afscheids groet; 50. sierlijke tafelfles; 53. schaapkameel zonder vetbult; 54. plaats in Engeland; 56. watei'bewo- ner; 57. metaal; 58. naschi-ift (afk. Latijn); 60. voorzetsel; 61. onbepaald hoofdtelwoord; 62. gebied, sti-eek; 64. zwierig, elegant; 65. uitroep van afkeer; 67. vrouwelijk dier; 69. licht- kroon; 70. geld waarmee men een gevangene vi-ijkoopt. Verticaal: 1: vestingwei-k; 2. vol tooid; 3. bravourestukje; 4. soort bergkristal; 5. vruchtevocht; 6. blad papier; 7. zoogdier; 8. lichaamsge daante; 9. bolgewas; 10. vaartuig van geringe diepgang; 16. insekt; 18. deel v.h. onderbeen; 20. schijngestalte van de maan; 22. grootvader (kin dertaal); 23. stoomschip (afk.); 24. per procuratie (afk.); 25. vooi-zetsel; 27. vizierlijn v.e. verrekijker; 28. schuw dier; 30. hoofd v.e. bedoeïe- nenslam; 31. voorschoot; 34. besmet telijke ziekte bij kippen; 36. behoef tig; 40. dansvertrek; 41. lofdicht; 43. gebogen; 46. grootmoeder (kinder taal); 47. deel van Overijssel; 49. en dergelijke (afk.); 51. paardeslee; 52. aan boord (afk.); 53. militaire rang (afk.); 55. trede v.e. ladder; 57. scherp uitlopend; 59. afgesneden schijf: 60. staat in de V.S.; 63. alvo- ï-ens; 64. klein vertrek; 66. technische commissie (afk.); 68. lidwoord.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3