Tuinman en Zn. Zelf knutselen? „Doe-het-zelf- Centrum" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Westelijke mogendheden schaffen reisdocument Oostduitsers af Burgemeester van Gorinchem mag blijven Moord op Doetinchems meisje opgelost betontimmerlieden, sjouwers en betonafwerkers KONI-personeel ontvangt gratificatie Mislukte overval op postkantoor te Putten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 maart 1970 126ste jaarKuiiK Nr. 20376 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 RF.DAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, lel. (01110) 22SS, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, lel. (01110) 2938. Uil gave: N.V. Drukkerij v'h Lakenman Ochtman, Zierikzee. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 8,10; per maand 2,75; per jaar 31,20. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 1,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusiel 4 B.T.W. In dit nummer: Ernstig gevaar voor Proeftuin Geen visum meer nodig voor bezoek aan NAVO-land opheffing geallieerd reisbureau BRUSSEL, 2G-3. Na overleg in de NAVO-raad in Brussel hebben de drie westelijke mogendheden die ver antwoordelijk z(jn voor Berlijn, don derdag besloten met onmiddellijke Ingang de tijdelijke reisdocumenten (TTD) die aan de Oost-Duitsers wer den afgegeven die naar landen van het bondgenootschap wensten te rei zen, af te schaffen. Oostduitsers die een visum vragen voor een NAVO-land, of zo'n visum al hebben, behoeven dus niet meer over zo'n document te beschikken. De NAVO-leden hebben donderdag in Brussel bekend gemaakt dat ze hopen dat dit besluit de sfeer kan verbeteren. Ze hebben verder de hoop uitgesproken dat de Sow jet- Unie van haar kant mogelijkheden zal bestuderen en maatregelen zal nemen die de toestand in Berlijn en VERLAGING LEERLINGENSCHAAL KLEUTERONDERWIJS DEN HAAG, 26-3. Het kabinet heeft donderdag goedkeuring ver leend aan de verlaging van de leer- lingenschaal bij het kleuteronder wijs. Deze bedroeg voorheen 40 en zal per 1 januari en per 1 augustus 1971 verlaagd worden tot resp. 39 en 38. Dr. H. J. Witteveen, vice-minis- ter-president, deelde dit na afloop van de ministerraad mee. de vrije toegang tot die stad kunnen verbetren. De NAVO-raad heeft voorts met voldoening vastgesteld dat de vier grote mogendheden, Frankrijk, Enge land, de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie donderdag besprekin gen over Berlijn zijn begonnen. Als gevolg van dit besluit zal het geallieerde reisbureau in West-Ber- lijn (Allied Travel Board), dat deze reisdocumenten verstrekte, zijn werk met ingang van vandaag (vrijdag) staken. Het geallieerde reisbureau is opgericht door de V.S., Engeland en Frankrijk. DEN HAAG, 26-3. Mr. L. R. J. Rid der van Rappard mag tot het berei ken van de 65-jarige leeftijd burge meester van Gorinchem blijven. Dit Plank doorboorde auto BAVEL, 26-3. Donderdagmiddag heeft de ongeveer 60 jaar oude J. van Gils uit Gilze het leven verloren bij een auto-ongeluk op de Gilzer- weg in Bavel. De wagen waarin hij meereed kwam een vrachtwagen te gemoet waar planken op waren ge laden. Een van de planken schoot los op het moment dat de personenwa gen vlak bij was. De plank boorde zich door de voorruit en kwam via de achterruit weer uit de auto. De bestuurder P. van Gils uit Alphen werd zwaar gewond. Twee zusters Van Gils, die achterin de wagen za ten, werden licht gewond. Alle slachtoffers zijn overgebracht naar het Laurentiusziekenhuis te Breda. heeft minister mr. H. K. J. Beernink van binnenlandse zaken in een brief aan de Tweede Kamer meegedeeld. „Hoewel de heer Van Rappard op enkele punten in zijn beleid en ge dragingen ernstig heeft gefaald ben ik, rekening houdende met zijn grote verdiensten voor de gemeente Go rinchem, zijn leeftijd en zijn veelja rige staat van dienst, alles overwe gende van mening dat hem de gele genheid ware te geven te tonen, dat hij bereid en in staat is in het tijd vak dat hem nog van het bereiken van de 65-jarige leeftijd scheidt, op normale en verantwoorde wijze aan het bestuur in zijn gemeente leiding te geven en haar bestuurbaarheid te verzekeren", aldus de minister. Mocht de heer Van Rappard's wijze van handelen onverhoopt wederom stof voor conflicten opleveren, dan zal eerder ontslag moeten volgen. Dit is hem door de bewindsman meege deeld. 22-jarige man beken l ARNHEM, 26-3. De moord op het 12-jarige meisje Christiena WieJ- heese uit Doetinchem is opgelost. Een 22-jarige Arnhemmer heeft in het huis van bewaring in de Gelderse hoofdstad een bekentenis afgelegd tegenover de officier van justitie, mr. J. van den Berkhof. Het onder- Advertentie. zoek is nog in volle gang. Dit ver klaarde het hoofd van liet Arnhemse arrondissementsparket, mr. A. W. Holst ejjn. Zoals gemeld werd het Doetin- chemse meisje op 5 februari jl. in het Slangenburgsebos - op nog geen 100 meter van de ouderlijke woning in Doetinchem - aangerand en door wurging om het leven gebracht. Het ontzielde lichaam werd s' avonds om negen uur gevonden naast haar rij wiel. Het meisje was die avond naar gymnastiekles geweest. Op weg naar huis voltrok zich het misdrijf, dat volgens de Doetinchemse politie als „beestachtig" werd gekarakteriseerd. De rechercheploeg van de Rijks politie en van de dienst opsporings bijstand in Den Haag (in totaal meer dan 30 rechercheurs), hebben weken lang vergeefse pogingen in het werk gesteld de dader op te sporen. En kele tientallen tips, die in de eerste dagen na de moord bij de politie binnenkwamen, werden nagetrokken, maar dit alles leverde geen enkel positief spoor op. Turkse arbeider maakte dodelijke val DORDECHT, 26-3. De 28-jarige ar beider Asian Sahin uit Cin Cin, ver- blijf gehouden hebbend in Rotter dam, is in Dordrecht van een hoogte van twaalf meter gevallen. Hij was op slag dood. De man was werk zaam op de bij het Wantij in aan bouw zijnde torenconstructie, die wordt gemaakt om de spoorbrug over de Oude Maas tussen Dordrecht en Zwijndrecht van een hefbrug te voorzien. Voor Bankstellen Eetkamers Wandmeubelen Beiaardenfauteuils Kleinmeubelen Vraagt onze GRATIS cata logus met voordelige aan biedingen IS Mol 19 - Zierikzee Telefoon (01110) 2887 Brandkast meegenomen met 90.000 gulden DEN HAAG, 26-3. In de vorige nacht hebben nog onbekende inbre kers zich door verbreking van een bovenlicht toegang verschaft tot het kantoor van de Stichting Verzorging Verpleging Revalidatie aan het Ko ningsplein in Den Haag. De inbrekers namen de daar staan de brandkast mee, waarin een be drag van ongeveer 90.000 gulden lag. Ook waren er 24 loten in de staats loterij, die nu van eigenaar zijn ver wisseld. Advertentie Aannemerscombinatie „NEFRADU" Werk Pèchiney vraagt op korte termijn, Aanmelding dagelijks op het terrein van 8-5 uur of telefonisch nr. 01184-2334 of 4940 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's PUTTEN, 26-3. Donderdagmiddag pleegden drie jongemannen, een ge wapende overval op het postkantoor te Putten in Gelderland. De aanwezigen in het postkantoor moesten hun handen in de hoogte steken, terwijl een der mannen over de balie sprong. De loketbeambte Van den Bor, die vanuit de bestel lerskamer dit zag bedacht zich niet Telegram Landbouwschap over melkveehouderij DEN HAAG, 26-3. Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap heeft in een telegram aan minister Lardinois opnieuw aangedrongen op prijsmaatregelen ten behoeve van de Nederlandse melkveehouderij. In aansluiting op de brief die het Landbouwschap op 19 maart reeds aan minister Lardinois zond, wordt gevraagd om afschaffing van het zogenaamde negatieve correctief op de inleveringsprijs voor botei\ Nu de EEG-ministerraad heeft besloten de zuivelregelingen tót 1 augustus te verlengen, zal de Nederlandse minis ter, naar de mening van het Land bouwschap, hiertoe een nationale maatregel moeten nemen. Advertentie Met Pasen zeer welkom OUD-BEIJERLAND. - De directie van KONI N.V. te Oud-Bcijcrland wenst haar gehele personeel Prettige Paasdagen. Zij laat het niet alleen bij deze gebruikelijke wens, maar zal gelijktijdig aan iedere werknemer die langer dan een half jaar in haar dienst is, een uitkering verstrekken van 2 weken extra salaris. Ook met Kerstmis zal opnieuw een uitkering worden verstrekt van ge lijke hoogte. Het totale bedrag aan gratificatie over 1970 zal ruim f 900.000,— bedra gen. Personeelsleden die korter dan een half jaar in dienst zijn, worden van deze regeling niet uitgesloten, maar zullen in verhouding tot hun dienstverband, toch meedelen. Vele huisvrouwen stellen deze uit kering bijzonder op prijs, omdat zij op deze feestdagen altijd met extra uitgaven te kampen hebben. Men hoopt hierdoor op een nog grotere personeelsbezetting, zodat nog meer huisvrouwen kunnen pro fiteren van deze aantrekkelijke rege ling. De trouwe lezer van dit blad is de laatste tijd voldoende ingelicht wat betreft de salarissen bij Koni. Het feit, dat reeds 900 werknemers De bomendal zijn geen bomen Zonder de bladen; BALI. Op zijn rondreis door Indonesië heeft prins Bernhard ook Bali be zocht, vanwaar hij inmiddels naar Djakarta is teruggekeerd. Op de foto de prins met de speciale sjaal, die men bij het betreden van Bali's hoofdtempel moet dragen, op weg naar deze tempel. Koml en onbestendig Verwachting tot zaterdagavond: Wisselend bewólkt met nu en dan sneeuw- of hagelbuien; krachlige en aan de kust harde tot stormachtige noordwestelijke wind; koud weer. Voor zondag: aantal uren zon: 1 tot 5; min. temp.; van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal; max. temp.: 1 tot 5 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. 28 maart. Zon op 6.25, onder 19.06. Maan op 1.11, onder 8.03. 29 maart. Zon op 6.23, onder 19.08. Maan op 2.26, onder 8.50. 30 maart. Zon op 6.21, onder 19.10. Maan op 3.27, onder 9.56. 31 maart. Zon op 6.18, onder 19.11. Maan op 4.10, onder 11.19. Laatste kwartier: 30 maart te 12.05. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE en greep deze man beet. De andere man vluchtte zonder buit in een ge reedstaande auto. De politie sloot de gepakte man in. De door de loketambtenaar gepak te overvaller was gewapend met een bijl. Het bleek de 26-jarige al gerui me tijd in Engeland verblijvende Ne derlander F. W. R. Kemink te zijn. De tweede overvaller die gewapend was met een alarmpistool kon enige tijd later worden aangehouden in hel recreatiegebied „De Nulde" langs de rijksweg 28 van Amersfoort naar Zwolle. In een hotel nabij het Centraal Station in Amsterdam werd later de derde overvaller aangehouden. De man viel door de mand tijdens een routine-controle van de Amsterdam se politie. OOST-BERLIJN. - Oost-Duitsland heeft donderdagavond West-Duits- land ervan beschuldigd, dat het nog steeds probeert te voorkomen dat het geallieerde reisbureau in West-Ber- lijn helemaal wordt* opgeheven. Dit werd gezegd in een commentaar van het Oostduitse persbureau A.D.N. op het besluit van de drie westelijke mogendheden de reisdocumenten af te schaffen voor Oostduitsers. 28 maart 29 maart 30 maart 31 maart 6.15 v.m. 6.53 v.m. 7.45 v.m. 8.52 v.m. 18.41 n.m. 19.23 n.m. 20.17 n.m. 21.33 n.m. 18.28 n.m. 19.14 n.m. 20.12 n.m. 21.32 n.m. BROUWERSHAVEN 28 maart 6.06 v.m. 29 maart 6.46 v.m. 30 maart 7.39 v.m. 31 maart 8.47 v.m. Doodtij: 1 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Koude lucht afkomstig uit de poolstreken is in de nacht van don derdag op vrijdag ons land binnen gestroomd. De aanvoer van deze lucht vindt plaats tussen een hoge- drukgebied, dat zich tussen Ierland en de Azoren tot boven Groenland uitstrekt en een depressie tussen IJsland en Noorwegen. De depressie bestaat uit een aantal kernen. De voor het weer in ons land belang rijkste kern vei'plaatste zich tussen de For Oer eilanden en de Noorse kust naar het noorden van de Noordzee. Aan de westflank ontwik kelde zich een stormveld, dat zich vrijdagmorgen zuidwaarts uitbreid de. Samenhangend met deze ontwik keling wordt er het komende etmaal in ons land een krachtige en aan de kust een harde tot stormachtige noordwestelijke wind verwacht, waai'bij af en toe sneeuw- of hagel buien tot ontwikkeling zullen komen. In het temperatuurverloop komt niet veel verandering. SAIGON. Noord-Vietnam en het Zuidvietnamese Nationale Bevrij dingsfront zullen vandaag (vrijdag) hun diplomatieke vertegenwoordi gers uit Cambodja terugtrekken. Dit is donderdag in diplomatieke krin gen in Saigon vernomen. bij het bedrijf in dienst zijn is alleen al een duidelijk teken, dat de belo ning en arbeidsvoorwaarden, lang niet slecht zijn. Voor stempelmakers, bankwerkers, lassers, draaiers en eventueel ar beidskrachten uit andere bedrijfstak ken die omgeschoold kunnen worden zijn er plaatsingsmogelijkheden ge noeg. Iedere geïnteresseerde kan hierover alle gewenste inlichtingen verkrijgen bij Personeelszaken van Koni N.V. Overdag kan men er altijd terecht, zonder vooraf een afspraak te ma ken. Voor een gesprek in de avond uren vdient men telefonisch (01860- 2500 toestel 211) een afspi'aak te ma ken. Na 18.00 uur kunt U kontakt opne men met de heren G. J. Kortus (01865-682) en J. W. J. Kolf (01860- 2730). Advertentie Dan voor materiaal naar P. VAN ZOEST Poststraal 3 Zierikzee Telef. (01110) 3395 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 1