CPffiÊE) Filmmiddag en prijsuitreiking opstelwedstrijd te Zierikzee RUIL BIJ ONS Minister Luns sprak met Libanese premier ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 26 maart 1970 Nr. 20275 Lazert- schooljeugd o|> feestelijke wijze bijeen in kader van „Boomfeestdag 1970" ZIERIKZEE, 24-3. Een groot aan tal meisjes en jongens bevolkte dinsdagmiddag, in de beste stem ming bijeen, de grote zaal van het Hervormd verenigingsgebouw om op feestelijke wijze een voorproefje te genieten van de boomfeestdag 1970, waarvoor gisteren (woensdag) mor gen aan het Groeneweegje de eer ste spaden daadwerkelijk de grond in gingen. Maar dinsdagmiddag dus was de schooljeugd uit de hoogste klassen van alle basisscholen, dat wil zeggen de openbare Theo Thijs- senschool, de openb. basischool Nieu we Boogerdstraat, de R.K. school „St. Willibrordus" en de Chr. basis scholen de „J. W. v. d. Doelschool" en de „Louis de Jongeschool", on der leiding van de schoolhoofden, resp. de heren Brugman, Vaarzon Morel, Van der Sneppen, de Wilde en Verheule, bijeen voor een film- middag in het kader van deze ge- BEIROET. 25-3. Minister Luns heeft kwesties inzake het Midden- Oosten en in het bijzonder het vraag stuk van de Palestijnse vluchteling en, besproken met de premier van Libanon, Rasjid Karame. Deze zei na afloop dat het onderhoud „zeer nut tig" was geweest. In Libanese kringen ontkende men dat minister Luns een plan zou heb ben ingediend voor de oplossing van het vluchtelingenvraagstuk. Zowel van Libanese als van Nederlandse zijde werd gezegd, dat het zeer on waarschijnlijk is dat ook maar óén Arabische leider de Palestijnse kwes- ZIER1KZEE, 25-3. Zoals gemeld kre gen 42 leerlingen van de huishoud school „Prinses Julianate Zierik zee maandagmiddag de insignes uit gereikt als bewijs dat het INAS- tussenproefexamen met succes was bekroond. Een foto van één van de drie groepen werd reeds dinsdag ge plaatst en hierbij dan de andere ge lukkigen die thans aan hun stagetijd gaan beginnen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). slaagde boomplantdag. Omdat deze actie te Zierikzee werd voorbereid en, in overleg met de scholen, werd georganiseerd dooi de dienst gemeentewerken was het de directeur van deze dienst, de heer J. Louwerse, die de jeugd, de school hoofden en in 't bijzonder burge meester D. W. Kastelein een welkom toeriep. Met name noemde de heer Louwerse ook de heren Varel en Van der Schelde van gemeentewer ken, die een belangrijk aandeel had den in het voorbereidende werk aan het Groeneweegje. Voordat de schooljeugd werd beziggehouden met een instructief filmprogramma in kleur, reikte bur gemeester Kastelein aan twintig jongens en meisjes, vier van elke school, de prijsjes uit die beschik baar waren gesteld voor de speci aal voor de boomplantdag gcorga- tie los zou willen maken van een algehele regeling voor het Midden- Oosten. De ambassadeur van Libanon in Nederland, Kesrouan Labaki, ver klaarde in dit verband dat Libanon geen nieuwe voorstellen voor een oplossing heeft gedaan. „Libanon is één met de Arabische landen en het zal nooit buiten de Arabische ge meenschap om nieuwe initiatieven voor directe of indirecte onderhan delingen met Israël nemen", aldus de ambassadeur, die verder zei, dat het feit,, dat minister Luns het Is raëlische standpunt uiteen had ge zet van ondergeschikt belang was. Hij was in de eerste plaats naar Beiroet gekomen om zich op de hoogte stellen van de standpunten van de Libanese regering. In het gesprek met minister Luns zei premier Karame voorts, dat zijn regering niets voelt voor verplaat sing van het in Den Haag gevestigde Internationaal Gerechtshof. De twee bewindslieden spraken ook over de economische en technische samen werking tussen Libanon en Neder land. niseerde opstelwedstrijd. De prijzen varieerden van dikke tabletten cho colade tot boekebonnen en werden door de winnaars met vreugde in ontvangst genomen. De uitslag van de wedstrijd is als volgt; Theo Thijssenchool: 1. Henk Bevelander; 2. Marianne Meerdink; 3. Tonnie Schults; 4. Samia Walra ven; school N. Boogerdstraat: 1. Jan Langenberg; 2. Annemarie Huurling: 3. Cora Krijger; 4. Mieke v. d. Linde; Willbrordus-school: l. Emmy Post; 2. Cor Struijk; 3. Lian v. d. Brand; 4. Ineke van Hese; J. W. v. d. Doel school: 1. Johnny Hoppers, 2. Tonny den Boer; 3. Andy Hendriks; 4. Pie- ter v. d. Heide; L. de Jongeschool: 1. Ineke Rentier; 2. Wim Schot; 3. Manneke Rotte; 4. Nelleke Kik. Burgemeester Kaste!ein wees de vei zamelde jeugd op het feit dat Schcuwen-Duiveland in vroegere jaren met heel wat meer groen ge tooid was als in deze tijd. Oude prenten en platen leveren daarvan een duidelijk bewijs. Toch is er ook nu een grote behoefte aan bomen en struiken, al was het alleen maar om het belang van levend groen, voor zuivere lucht. Daarom constateerde de burgemeester dat de gemeente het initiatief van de boomfeestdag (boomplantdag) met vreugde had be groet. Hij hoopte dat de jeugd op latere leeftijd de bomen en struiken zo veel mogelijk ongeschonden zal la ten. De burgemeester complimen teerde in dit verband gemeentewer ken, in het bijzonder dé plantsoenen dienst, voor de uiterste zorgvolle wijze waarop in de gemeente de plantsoenen, perken en groenstro ken worden onderhouden. Behalve de prijzen van de opstel wedstrijd werd door burgemeester Kastelein aan een vertegenwoordi gende leerling van elke school een fraai uitgevoerd vaantje overhan digd, met het opschrift „Boomfeest dag 25 maart 1970". Bovendien was er een dergelijk vaantje voor de he ren V. d. Schelde en Varel en mocht bux-gemeester Kastelein uit handen van de heer Louwerse eveneens de ze herinnering in ontvangst nemen. De hierna volgende filmvertoning voor de jeugd, werd afgewisseld met een verfrissing en bovendien kregen allen bij het naar huisgaan nog een liniaaltje aangeboden. Een miljoen voor postzegel NEW YORK. 25-3. De kost baarste postzegel ter wereld, de een cent 1856 van Brits- Guyana, is dinsdagavond op een veiling in New York van de hand gegaan voor 280.000 dollar ongeveer een miljoen gulden). De koper van de on geveer drie bij twee-en-een- halve centimeter metende ze gel was Irwin Wéinberg uit Wilkes-Barre (Pennsylvania), die zei op te treden namens een groep beleggers. Deze was niet van plan de zegel in de onmiddellijke toekomst weer te verkopen. Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 27 MAART. NED. I. De AVRO begint met een natuurfilm uil de serie „Audubon Wildlife Theatre". We gaan naar Canada xoaar een metallurg woont, die als hobby heeft het bestuderen van het microscopisch leven in het water. Wat hij allemaal ontdekt in het water bij zijn huis is verbhif- fend. Tot acht uur de advies- en in formatierubriek „Info". Na het jour naal een televisiespel van Many a Starr, getiteld „Color me German". In deze Duits-Amerikaanse copro- duktie wordt een schrijnend pro bleem belicht, nl. dat van de na de oorlog in Duitsland geboren kleur lingen. Het waren de kinderen, waarmee de meisjes bleven zitten, die de verbroedering met de neger bevrijders te letterlijk hadden geno men. Duitsland kent veel van deze kinderen. Een van die kinderen speelt de hoofdrol in deze film: „Trumpets of the Lord" is een ver filming van de gelijknamige Broad way-musical. Een echte musical is het niet. In een dorpskerkje houden enkele jiegerpredikanten met hun gelovigen een dienst, waarin ze ver halen uit de bijbel vertellen. „Trum pets of the Lord" is als verzameling ritmische preken beroemd geworden. NED. II. Voorafgaande aan de fe- beltjeskrant Frans Henrichs uit Stockholm met de wedstrijd Rusland -Tsjechoslowakije in het kader van de competitie om de wereldtitel ijs hockey. Iti de vrolijke KRO-serie „Hij en Zij" krijgt Paula midden in de nacht bezoek van een filmster. Na het journaal een produktie van de BBC, getiteld „Jezus". The Young Generation, eigenlijk alleen maar bekend als moderne popgroep, zingt en speelt veertien songs over het le ven van Christus. Show uit Ameri ka komt vervolgens opdraven in de gedaante van „Bonanza". In „De goudvinder" krijgt Hoss te maken met een vreemde figuur, die een ap paraat heeft ontwikkeld, waarmee men kan ontdekken of er in een oude goudmijn nog goud zit of niet. „Brandpunt" gaat vooraf aan een tweetal Goede Vrijdag-programma's. Het eerste is „Het andere naakt", een programma van Guus van He- mert en Marinus Huybregts over het menselijke naakt in de kunst van klassieke held tot de mens aan het kruis. Het andere programma is „De kruisweg", een korte impressie van de kruisweg, die paus Paulus van avond in Rome samen met de gelo vigen uit deze stad heeft gebeden. ZATERDAG 29 MAART. NED. I. Helmond en Wieringer- meer zijn vanmiddag aan de beurt om. in het Jaarbeurscongrescentrum in Utrecht hun Zeskampshow te brengen. Daarna de Kijkkastmet de bekende onderdelen. De NCRV besteedt de zendtijd tot acht uur aan de jeugd. Via Coen Flinks Scheepsjongens van Bontekoe" naar „Swiebertjes avonturen"Swiep doet zijn gebruikelijke goede daad als een vrachtrijder van wie hij een lift ge kregen heeft wordt beschuldigd van diefstal. De gastrol van Manus Lob bes wordt gespeeld door Dries Krijn. Aansluitend aan het journaal het vijfde deel van „Dombey en Zoon", naar de gelijknamige roman van Charles Dickens. Dombey ontmoet tijdens een reis naar Leamington de dochter van mevr. Skewton en er schijnt sprake van te zijn, dat deze twee in het huwelijk gaan treden. In „Tweekamp" komen de teams van de Landbouwhogeschool in Wa- genxngen en van de Katholieke Ho geschool in Tilburg tegen elkaar uit in de finalegroep. Daarna is hel tijd voor „Nathan en Tabileth", een tele visiespel van Berry Bermange, dat in een coproduktie met de BBC op genomen iverd in en rond het kas teel Groenveld te Baarn. De film is in Engeland al uitgezonden en had daar veel succes. Bermange schetst de oude dag van tiree figuren, die voornamelijk met hun verleden le ven. Hun stille leventje wordt plot seling verstoord, doordat hun klein zoon komt aanlopen. De beide hoofd rolspelers zijn Albert van Dalsum en Nel Knoop, de rol van de klein zoon wordt gespeeld door Wies An dersen. „Hier en nu" gaat vooraf aan Psalter voor de Stille Zaterdag. Als uitgangspunt werd genomen de 22ste psalm, waarvoor Cor Kee een „drieluik" componeerde. Aansluitend aan het laatste nieuws volgt nog een uitzending van de Paasnachtwake in de St. Adelbert Abdij in Egmond Binnen. NED. II. Na „Scala" zet de VARA het programma voort met een re portage van de landelijke wedstrijd van „De Jonge Onderzoekers". In „Sporttribune" weer een wedstrijd uit de Engelse cup-strijd. „Ironside" komt opdraven met een avontuur, getiteld „In het hol van de leeuw". Dat hol is dan de beruchte St. Quen- tin gevangenis. Ironside gaat er sa men met zijn assistent Mark heen omdat een veroordeelde hem heeft gevraagd ervoor te zorgen dat zijn onschuld wordt bewezen. „Improvi satie" krijgt vanavond een bijzon der aantrekkelijk tintje, omdat Mary Dresselhuys als gast zal meedoen aan dit acteurs-spellet je. Voorts zijn er natuurlijk weer Sylvia de Leur, Elsje de Wijn, Henk Molenberg en Jeroen Krabbé. Besloten wordt met een aflevering van de actualiteiten rubriek Achter het nieuws", gepre senteerd - met publiek - door Koos Postema. VRIJDAG 27 MAART. NED. I: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.55 Nieuws; 18:58 Het won der der natuur (kleur); 19.25 Info; 20.00 Journaal; 20.15 Het bezoek (in kleur); 21.35 Trumpets of the lord (kleur); 22.50 Journaal; 22.55 Bioche mie (Teleac); 23.25 Einde. NED. 11: 18.15 Wereldkampioen schappen ijshockey (kleur); 18.50 Fa beltjeskrant (kleur); 18.55 Nieuws; 19.00 Wereldkampioenschappen ijs hockey (kleur); 19.30 Hij en zij (in kleur); 19.55 Ster; 20.00 Journaal; 20.15 Jezus (kleur): 21.05 Bonanza (kleur); 21.55 Brandpunt; 22.35 Het andere naakt; 22.50 Korte impressies van de kruisweg; 23.00 Journaal. Jongen stak meisje met mes GRONINGEN. 25-3. Een verbro ken verhouding tussen twee jeugdige inwoners van de stad Groningen, is uitgelopen op een steekpartij. De 18- jarige laborant L. B. nam er geen genoegen mee dat een 15-jarig meis je, waarmee hij enige tijd verkering had, hem afschreef. Herhaalde po gingen van zijn kant om haar tot andere gedachten te brengen, mis lukten. Ook een gesprek maandag avond liep op niets uit. Later op de avond zou hij het nog eens probe ren. Toen het meisje om ongeveer 10 uur thuiskwam, bleek de knaap de woning te zijn binnengedrongen. Na een woordenwisseling greep hij een aardappelschilmesje en stak het meisje, in het bijzijn van haar ouders, drie maal in de handpalm. De jongeman werd door de politie gearresteerd en ingesloten op ver denking van poging tot doodslag c.q. zware mishandeling. Opslandige Franse winkeliers BOURGOIN, 25-3. De leider van de opstandige Franse winkeliers, Ge rard Nicoud, wordt sinds dinsdag avond op een politiebureau in het stadje Bourgoin bij Lyon verhoord naar aanleiding van de ongeregeld heden van maandag. Toen waren bij een gevecht tussen honderden beto gers en de politie in het naburige La Tour-du-Pin verscheidene gewonden gevallen. Er worden 33 personen vastgehouden. ZIERIKZEE, 25-3. Woensdagmorgen even'ha negen uur was hel dan zo ver- de eerste iep ging de grond in op één van de door de plantsoenen dienst voorbereide plantvakken aan het Groeneweegje. - Burgemeester Kastelein plantte, met jeugdige as sistentie de eerste van de 42 iepen die tijdens de „boomfeestdag" door de zesdeklassers van alle basisscho len werden geplant. Er was volop werk voor de jeugd deze dag, want langs het Groeneweegje werden ook nog eens meer dan duizend stuks struikgewas, o.a. meidoorn en els, in geplant. Bij hei planten van de eerste boom" was het voltallige college van b. en w. aanwezig. (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode) Financiën en Economie De bondsspaarbanken Bij de Bondsspaarbanken werd in de maand februari f 552,6 min. in gelegd en f 503,0 min. terugbetaald. Hel spaaroverschot bedroeg derhal ve f 49,6 min. Dit bedrag is lager dan het spaar- excedent van de overeenkomstige maand in 1969, toen f 74,5 min. werd geboekt. 'Hiermede wordt de ten dens. die zich in januari aftekende, voortgezet. Vergelijking met 1969 geeft echter geen juist, in elk geval een onvol ledig beeld. Het hogere spaarover schot in februari van dat jaar zal waarschijnlijk verklaard moeten worden uit de op de invoering van de B.T.W. anticiperende aankopen eind 1968, waardoor begin 1969 een groter deel van het inkomen voor besparingen kon worden bestemd. Vergelijking met februari 1968, toen een spaaroverschot van f 50,7 min. werd geboekt, geeft een con stantere spaarbeweging te zien. Per ultimo februari bedroeg het totale spaartegoed bij de Bonds spaarbanken f 7.720 min. Argentijns vliegtuig gekaapt SANTIAGO, 25-3. Twee gewapen de mannen hebben dinsdagavond de piloot van een Argentijns lijnvlieg- luig met 59 passagiers aan boord ge dwongen naar Cuba te vliegen. Het toestel - een Cornet - maakte een tussenlanding in de Chileense hoofd stad Santiago om brandstof in te ne men. Het was gekaapt op een bin nenlandse vlucht, van Buenos Aires naar Jujuy. Het vliegtuig is in Lima geland. Advertentie UW OUDE NAAIMACHINE IN (ongeacht welk merk) Ruil 'm voor de modern* PFAFF elektrische zigzag lichtgewicht machine PFAFF NAAIMACHINEHUIS BERGEN OP ZOOM Kortemeestraat 17 Telefoon (01640) 5878 BON VOOR GRATIS FOLDERS Zenden aan antwoordnr. 102 Bergen op Zoom Naam: Adres: Plaats: Advertentie A A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 7