Middenstand dupe van massale uitverkoop Superdam Ernstige bezorgdheid om biosfeer Jaarvergadering afdeling Zierikzee ABVA STREEKNIEUWS Vereniging koos A. C. W. van der Vet tot voorzitter Verkeerszaken dienden voor het kantongerecht te Zierikzee Gemeenteraad Zierikzee Officier van Justitie had „geen bezwaar" ZIERIKZEE, 2-1-3. Op de dinsdagavond gehouden vergadering van de ge meenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester D. W. Kastelein heeft de heer M. C'. Doeleman antwoord gekregen op enkele door hem van te voren schriftelijk ingediende vragen aan het college van b w, inzake de massale uitverkoop door de firma Superdam van kleding. In concreto werd het college gevraagd of reeds vóór de officiële aankon digingsdatum het college op de hoogte was van de voorgenomen verkoop aan partikulleren. Relevant in dit verband was de vraag of de fa. Superdam over de nodige vergunningen beschikt. Een aansluitende vraag had be trekking op de verkoop van goederen, die niet te Zierikzee zijn vervaardigd in het betreffende bedrijf, maar van elders zijn ingevoerd. Tenslotte wilde vragensteller weten of het college bereid is alles in het werk te stellen deze marktevenwichtsverstorende verkoop op de korfct mogelijke termijn te doen be-eindigen. AMSTERDAM, 25-3. De Nederlandse biologen maken zich ern stig zorgen om de continuïteit van de biosteer, de omgeving waarin bet leven van de mens mogelijk wordt gemaakt: de lueht, bet wa ter en het land. De techniek is volgens hen op weg om zo hard tegen de biosfeer aan te schoppen, dat de mens zich daardoor zelf om zeep helpt. Daarom heeft de biologische raad van de Koninklijke Nederland se Akademie van Wetenschappen in Amsterdam een brief gestuurd aan de ministerraad, vergezeld van een verslag over een in sep tember vorig jaar in Londen gehouden symposium betreffende de veranderingen in het milieu door toedoen van de mens. Daarom organiseert de biologisehe raad op 31 maart en 1 april a.s. in het Rai-congrescentrum in Amsterdam zelf een symposium, waar de problemen van lucht-, water- en landverontreiniging opnieuw aan de orde gesteld zullen worden. Tijdens een persconferentie maakte dr. W. H. van Dobben, direc teur van het instituut voor oecologisch onderzoek van de academie, met historische voorbeelden duidelijk hoe catastrofaal de gevolgen kunnen zijn van de invloed van de mens op de bodemgesteldheid. De toename van fijne stofdeeltjes in de lucht is volgens hem on rustbarend en dc Nederlanders springen als barbaren ora met het water, hierin wordt teveel afval geloosd. De heer J. J. van den Berge nam afscheid na 33-jarig penningmeesterschap De voorzitter deelde mede dat ten aanzien van de bedoelde verkoop het college even tevoren was ingelicht over de verkoop van goederen aan de fabriek. Enerzijds bleek - na on- dezoek - dat de firma een vergun ning heeft aangevraagd bij de Ka mer van Koophandel, anderzijds dat geen gemeentelijke vergunning voor een dergelijke verkoop nodig is. De aanvraag bij de K. v. K. had betrek king op een tijdelijke vergunning vestiging detailzaak. De voorzitter heeft nadien nog talrijke informatie ve telefoongesprekken gevoerd, o.m. met de Economische Recherche te SPORT DAMMEN Damvereniging Zierikzee Uitslagen clubcompetitie: C. P. van Putten-C. L. Boot 2-0; W. C. Boot- J. L. Smalheer 0-2; R. Roggeband- G. Flikweert 1-1; C. Verton-J. L. Straayer 2-0; J. Flikweert- J. A. Verton 1-1; J. Huigens-M. de Wild 2-0; C. L. Boot-J. L. Straayer 2-0; F. Roggeband-W. C. Boot 1-1; C. P. van Putten-J. Folmer 0-2. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Zondagcompctitic Het programma voor a.s. zondag 29 maart luidt: le klasse: Aardenburg I-DFS I (14.00 u., M. Wolfert; Zeelandia I- Hoofdplaat I; Lewedorpse Boys I- Luctor I; Schoondijke I-Domburg I; IJzendijke I-Robur I; Philippine I- Hulsterloo I. 2e klasse B: Dreischor I-Kwaden- damme I (14.30 uur, N. Schot); DFS II-Cortgene I (14.30 u„ J. de Winter); Volharding I-Zonnemaire I (14.30 u., C. M. Koeyvoets); Domburg II-Re- ncsse II (14.30 u., E. R. Mulder); 's Heer Arcndskerke III-Hansweert- se Boys II; Luctor li-Patrijzen I. 3e klasse C: Zierikzee III-Cortgene II (14.30 u.. L. J. Raas); SVOWK - Volharding II (14.30 u.. M. v. Luijk); Zonnemaire II-Robur II (14.30 u., K. Baumann); Hansweertse Boys III- Dreischor II (12.00 u., E. M. Huisse); Kwadendamme II-Robur III; Vol harding Ill-Goes IV. Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 28 maart luidt: le klasse: Heinkenszand I-MEVO I (16.15 u., J. A. v. Eenennaam); We- meldinge I-Wolfaartsdijk I; 's Heer Arendskerke I-Meeuwen II; Arne- muiden II-Nieuwdorp I. 2e klasse ABrouwershaven I-DFS III (16.15 u., Th. Sies); Duiveland I- Bruse Boys I (16.15 u., J. C. de Bilde); Kapelle II-WIK I (14.30 u., C. A. Heijboer); Wemeldinge II-Kloetinge II; Rillandia li-Waarde I. 3e klasse A: ZSC I-Arnemuiden III (15.00 u., M. Paauwe); Apollo II-Dui- veland II (16.15 u., M. J. C. Kloet); Schore I-GPC I; Nieuwland II-Mid- delburg VI. 4e klasse A: WIK III-MEVO II (16.15 u., J. D. v. d. Linde); Bruse Boys II-Brouwershaven II (16.15 u., K. Baumann); Colijnsplaatse Boys II- Wissenkerke II. Juniorencompetitie Groep A I: Zierikzee A I-Steen A I (14.45 u., R. v. d. Wateren); Ar- nemuiden A I-Terneuzense Boys A I Middelbui'g A I-Terneuzen A I. Groep B XI: Colijnsplaatse Boys B I-Cortgene B I. Groep B XII: MEVO B II-Bruse Boys B I (14.30 u.); Brouwershaven B I-Renesse B I (13.25 u., M. Knot). Kloetinge II-SKNWK I 2-3 Het is de Nieuwerkerkers weer ge lukt om beide puntjes mee naar huis te brengen. Al na 10 minuten hadden de blauw-zwarten een 0-1 voor sprong door Jan Tierie die de Kloe- tinge-doelman kansloos liet. Doch na 2 minuten was de stand gelijk (1-1). Voor het verstrijken van de eerste helft werd het echter 1-2 door Jan v. d. Zande. Na de rust waren de Kloetingers iets meer in de aan val maar de uitvallen van de Nieu werkerkers waren veel gevaarlijker. Dit resulteerde weer in een doel punt voor de bezoekers. Jan v. d. Zande trok de bal voor het doel en Jurry Snijders nam de bal meteen op zijn slof en dat betekende 1-3. Uit een wirwar van spelers, na een corner, belandde de bal in het Nieu- werkerk doel (2-3). Verder lieten de Nieuwerkerkers het echter niet meer komen. KORFBAL All Ready naar Swift-scries De Zierikzeese korfbalvereniging All Ready zal ook dit jaar met He melvaartsdag weer deelnemen aan de bekende korfbalseries van Swift b- Middelburg. De roodzwarten trekken inel een senioren- en een adspirantenteam naar de Zeeuwse hoofdstad. Zowel twee jaar geleden als vorig jaar eindigden de Zierik zeese korfballers met hun senioren- team op de eeiwie plaats. Den Bosch en Yerseke, om - afge stemd op het onderhavige geval - te worden ingelicht over de regels van de Vestigingswet Kleinhandel en de Uitverkopenwet. Tenslotte is con- tact gezocht met de officier van Jus titie, die mededeelde dat er geen aanleiding bestond om tot vervol ging over te gaan. Proces tegen de Staat? De heer Doeleman zei van de op vatting van de offcier niets te be grijpen. Ook hij zelf had overal in formaties ingewonnen, met name bij het Bedrijfschap voor de Detailhan del in de persoon van de voorzitter, die mededeelde een proces te zullen beginnen over deze zaak tegen de Staat der Nederlanden. Gelet op de houding van de officier vroeg de heer Doeleman: „waar is nog recht in Nederland?" De voorzitter merkte nog op dat een civiele actie te overwegen ware. De heer Simmers sprak van verkoop van regenjassen en overhemden, die in Zierikzee nooit in produktie zijn geweest. Hij merkte op dat het in dustrieterrein toch niet voor de de tailhandel mag worden gebruikt. Hij informeerde verder of de ge meente nog „geld op Superdam heeft". Dit blijkt een bedrag' te zijn van f 135.000, waarvan rente en af lossing op tijd worden voldaan. Het resterende bedrag zal per 1 juni worden afbetaald, aldus de voorzit ter. De heer Doeleman meende dat men bij deze zaak alweer voor een fait accompli staat, maar wilde voor de toekomst wel waarborgen om herhaling te voorkomen." De heer Sprengelmeyer vond het heel jam mer voor de plaatselijke midden- RENESSE. 25-3. De V.V.V. „Re- nesse Vooruit" heeft een nieuwe voorzitter. De heer J. L. Prummel, die 6 jaar deze functie uitoefende trad af, waarna de door het bestuur voorgestelde heer A. C. W. van der Vet, oud hoofdredakteur van het Al gemeen Dagblad met algemene stem men in deze functie werd benoemd. De voorzitter, de heer J. L. Prum mel heette allen welkom en begroet te in het bijzonder de heren J. de Regt, direkteur van de Provinciale V.V.V. en Holm (Streek V.V.V.). Bij de ingekomen stukken was een brief van het gemeentebestuur, waaruit bleek dat thans nog niet alle strandtenten een telefoonaansluiting zullen kunnen krijgen. In samenwerking met de „Stich ting Fiets" zal in de Westhoek een fietsroute gepland worden. Medegedeeld werd vervolgens, dal de streek V.V.V. op de van 27 april t/m 2 mei in de Ahoy-hal gehouden tentoonstelling „Visma" met een stand vertegenwoordigd zal zijn. Zo wel de Streek - als de plaatselijke V.V.V. heeft dit jaar weer een eigen folder uitgegeven. Post advertenties Na bestudering van de rekening 1969 had de heer Krijnse-Locker, voorzitter van de Middenstandsvere niging bedenkingen tegen het feit, dat de post advertenties in verhouding met de an dere op de verhuursector gerichte uitgaven zeer laag was (f 196,41). Hij vroeg zich af of de middenstand het geld dat tot nu toe aan de V.V.V. wordt betaald niet beter kan gebrui ken om zelf via advertenties een re clamecampagne te voeren, die dan naar de mening van de heer Locker vooral gericht moet zijn op het voor seizoen. De voorzitter antwoordde, dat er al plannen in de richting van een reclamecampagne zijn. Ook de V.V.V. Haamstede loopt met plannen rond. Men wil komen tot een gezamen lijke bespreking, waarna een com missie gevormd zou moeten ivorden, waarin vertegenwoordigers uit de sektor verhuur en Middenstand zou den moeten worden benoemd. Op de ze korte termyn zal dit echter niet meer kunnen worden verwezenlijkt. De heer Locker betreurde dit, want hij wilde nu reeds dit jaar ak- tie. Nu brak in dc zaal meer kritiek los over het advertentiebeleid van de V.V.V. Over het algemeen was men van mening, dat er veel te weinig was geadverteerd. De heer J. de Regt stelde dat er wel veel was ge adverteerd. Er is nu een speciale folder van do kust gedrukt waarvan een grote oplage is en die alleen op Duitsland is gericht. De heer Teeuw. vond het ook belangrijk waar de folders terechtkomen, waarop de heer De Regt opmerkte: „Voor ons is Rijnland-Westfalen het beste vis water". Via hel dagblad Groot Eindhoven was door de Provinciale V.V.V. een campagne opgezet voor de periode april/mei, waarin ongeveer 11 vrije dagen zullen vallen. De heer W. Koo- stand op deze wijze gedupeerd te worden door de nasleep van de Su perdam-affaire. JNDERWIJS Veel examinandi A.V.O. DEN HAAG, 25-3. Een leger vau büna 50.000 Nederlandse jongens en meisjes, die in de achterliggende ja ren als leerling van scho'en voor Algemeen Vormend Onderwijs volg den, staat klaar om de vergaarde kennis te laten toetsen. Om precies te zijn: het zijn er 49.964 die eind examen gaan doen, wat 11.990 meer is dan in 1969, toen van de 37.974 kandidaten er 34.109 slaagden. De grote stijging komt voor het grootste deel van de 94 Havo-oplei dingen, die zijn verbonden aan de Pedagogische academies. Verdeeld naar opleiding hebben zich aange meld vdor het eindexamen Gymna sium 2652 kandidaten, Gymansium B 3344 leerlingen, H.B.S.-A 7712 scho lieren, H.B.S.-B 10.284 examinandi, en M.M.S. 6652 meisjes. Daarbij ko men de 364 kandidaten vierjarige Handelsdagschool en de 23 leerling en van de driejarige Handelsdag scholen. Waren er vorig jaar nog 2831 eindexamenkandidaten Havo- scholen dit aantal is nu 11.558. Bo vendien wordt dit jaar voor 3783 en en 2528 jongens en meisjes deelge nomen aan de eindexamens Mavo-4 en Mavo 3. De eerste examendag is voor al deze scholieren dinsdag 14 april. NANCY. In de Oostfranse stad Nancy is een Hongaarse werkloze arbeider door de politie dodelijk verwond. Dit gebeurde toen de man, Geza Sieman, zich in zijn pension had verschanst en op iedereen schoot die het huis naderde. DJAKARTA. Prins Bernhard is van een bezoek aan het eiland Bali in de Indonesische hoofdstad terug gekeerd. MANILLA. In Manilla zijn onge veer dertig studenten aangehouden eri* tientallen gewond, die de tweede achtereenvolgende dag een protest demonstratie hielden tegen de ver hoging van de tarieven van taxi's en het openbaar vervoer. man meende dat deze aktie alleen op Walcheren (Westkapelle) was ge richt, maar de heer De Regt deelde mee dat de aktie in Westkapelle was gestart en aanvankelijk op Walche ren was gericht geweest. De aktie heeft zich nu echter over heel Zee land verspreid. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Van der Vet de nieuwe voorzit ter en werden de heren N. Dalebout (penningmeester) en L. C. Hooger huis (bestuurslid) herkozen. Evenementenlyst De heer Hoogerhuis kwam vervol- gens met een lijst evenementen, die ,men in de zomer voor de gasten wil organiseren. De heer W. Krijger dankt de heer Hoogerhuis voor het werk dat hij weer voor deze evene menten verrichtte. Hij deelde mee, dat het camping-voetbal-toernooi ook dit jaar weer doorgang zal vin den en hoopte dat de V.V.V.-be- stuursleden zich eens wat meer op dit toernooi zouden laten zien. Bij de rondvraag bleek er dit jaar in Renesse ook weer een amateur- wielerronde verreden te worden. Or ganisator, de heer J. de Wit, vroeg om, medewerking van middenstand en toeleveringsbedrijven, wier finan ciële steun onmisbaar is. De heer Janse had geruchten ge hoord over een recreatieschap, dat zou worden gesticht. Burgemeester H. P. Everwijn antwoordde dat er in derdaad plannen bestaan om tot een dei-gelijk schap te komen. Logeerbelasting De heer S. v. d. Hoek had gehooi'd dat Texel logeerbelasting ging hef fen en vroeg hoe het met deze be lasting in de Westhoek was gesteld. De logeerbelasting, zo stelde de bur gemeester, kan alleen worden gehe ven van hotel en pensiongasten, die dan nog langer dan acht dagen ver blijf moeten hebben. Omdat de pen sion en hotelsector in de Westhoek verhoudingsgewijs maar erg klein is, had men dezp belasting hier niet in gevoerd. De toeristenbelasting, die voor alle overnachtingen- geldt, zal een vervolg worden op de logeerbe lasting. Er ligt een wetsontwerp klaar dat deze kwestie zal regelen. Waarschijn lijk zal dit wetsontwerp nog voor het zomerreces worden behandeld. Wordt dc toeristenbelasting in een wet ge regeld dan kunnen de gemeentera den zien of er gebruik van gemaakt, zal worden. Wat de gemeente Westei'schouwen betreft raamde de burgemeester de opbrengst van deze belasting (25 cent, per nacht per persoon) op 2,5 a 3 ton. Notaris D. v. d. Hoeven sprak ver volgens een dankwoord tot de schei dende voorzitter. Hij overhandigde hem een envelop met inhoud en stel de de vergadering voor hem het ere lidmaatschap Ie geven hetgeen ge beurde. De scheidende voorzitter dankte hem voor zijn woorden. Hij had het V.V.V.-wcrk altijd graag gedaan, maar vond dat er nu eens nieuw, jonger blued de leiding zou moeien ZIERIKZEE Onze stadgenote mej. Ineko Goudswaard slaagde in het kindher- revalidaticcentrum - zeehospitiuni ..Zonneveld" te Oostkapelle voor het diploma Ziekenverzorgster. Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland De recentelijk officieel geïnstal leerde commissie zwembad-sporthal besloot op de woensdagavond ge houden vergadering tot oprichting van de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland. om op te tre den als rechtspersoon naar buiten. Deze stichting gaat de actie tot ver krijging van een zwembad-sporthal combinatie van de grond tillen. Als startkapitaal zal hiervoor worden gebruikt de door het comité mevr. Flikweert-Verwoerd e.a., in samen werking met de Zierikzeesche Nieuwsbode ingezamelde gelden, die tot een bedrag van f 4569,05 uitstaan op de Nutsspaarbank. Openstelling tennisbaan Mede dank zij medewerking van het gemeentebestuur, zal de tennis baan reeds worden opengesteld op zaterdag 28 maart. De baan is vrij dag a.s. evenwel beslist nog niet be schikbaar. Openstelling wandelroute De wandelroute Uitzichttoren wa terleiding - Vuurtoren zal worden opengesteld voor het publiek van 27 maart tot 1 april. KERKWERVE Paaszangdienst Op tweede Paasdag zal s' morgens om half elf een Paaszangdienst wor den gehouden in de Chr. Gerefor meerde Kerlc te Kerkwerve, waarin ds. Westerink zal voorgaan. Aan deze zangdienst zal medewei-king worden verleend door het kinder koor onder leiding van mevr. V. Sluis-Gerritsen en de vei'enigde koren uit Bruinisse en Zierikzee on der leiding van de heer C. Groenleer. RENESSE Schoolkinderen treden op voor bejaarden Woensdagmiddag beleefden de be jaarden van Renesse e.o. een bijzon der plezierige middag toen leerlin gen van de openbare basisschool te Renesse hun programma, bestemd voor de a.s. ouderavond voor hen ten uitvoer brachten. Dit bestond overnemen. Hierna droeg hij- het voorzitterschap over aan de heer V. d. Vet. Deze was vereerd met de be noeming, maar meende toch enkele dingen duidelijk te moeten stellen. Omdat hij veel buitenlands is vroeg hij begrip voor het feit, dat hij niet altijd aanwezig kon zijn. Bovendien laat de gezondheidstoestand van de héér V. d. Vet niet toe dat hij span ningen te verwerken krijgt, zodat, indien deze optreden, hij aftreedt. Hij neemt dan ook als voorzitter een proeftijd van een jaar in acht. Na dit jaar kan men dan verder zien. Hij vroeg de bestuursleden en alle V.V.V.-leden eraan mee te werken de zaken zo goed mogelijk te laten verlopen. Tenslotte hoopte hij de band met het gemeentebestuur stevig te houden. Burgemeester Everwijn dankte eveneens de scheidende voorzitter voor zijn vele werk en zag in de heer V. d. Vet een uitstekende op volger. „Vooral door zijn buitenland se reizen kan hij een aardig inzicht krijgen hoe men daar over de Ne derlandse recreatiegebieden denkt. De heer De Regt tenslotte dankte de heer Prummel voor zijn werk voor de plaatselijke en de provinci ale V.V.V.. Hij feliciteerde hem met het erelidmaatschap. Met de heer V. d. Vet wenste hij nauwe samenwer king. De nieuwe voorzitter sloot daarop de vergadering. ZIERIKZEE, 25-3. Een zaak met een principieel (autotechnisch) facet diende woensdagmorgen voor het kantongerecht Zierikzee, nl. de vraag of de wieldoppen van een bepaald automerk al dan niet waren voor zien van scherpe uitstekende delen en of deze „versiering" al dan niet nodig of onnodig kon worden geacht, „in objectieve zin gesproken". We gens het rijden in een met dergelijke sierstukken uitgemonsterde auto - sierstukken aan de wieldoppen wel te verstaan - stond terecht de assis tent-verificateur N. van M. uit Vlaar- dingen. De officier van justitie, mr. Th. Lebreth, was van mening, ge zien de op tafel gedeponeerde .„vleu gelstukken", dat een veroordeling moest volgen en eiste een geldboete van f 10,of één dag. Kantonrech ter mr. A. Vccnhovcn, stelde dat ge sproken kan worden van een grens geval (het „scherp" van de uitste kende delen kon wel tussen haakjes geplaatst worden) en verklaarde v. M. schuldig, evenwel zonder toepas sing van straf. Een geldboete van f 125,of 9 dagen, conform de eis, was de uit spraak in dc eerder aangehouden zaak togen P.A.K. te Nieuwerkerk. K„ die ditmaal niet verschenen was, had gereden met een auto die. rij- technisch niet in orde was, hetgeen in dit geval wilde zeggen dat o.a. de loopvlakkcn van de banden versle ten waren. Als getuige werd gehoord de wachtmeester J. W. E. ZIERIKZEE, 25-3. De jaarvergade ring van de Algemene Bond van Ambtenaren (A.B.V.A.), die dinsdag avond gehouden werd in het Huis van Nassau, stond in het teken van het afscheid van de penningmeester, de heer J. J. v. d. Berge, die deze functie gedurende 33 jaar heeft ver vuld. De voorzittei', de heer J. W. Manni, herinnerde in zijn openingswoord aan de aktiviteiten van de organi- satie in het afgelopen jaar en noemde in dit verband speciaal de trenduit- kei'ing die wederom heeft plaatsge had en de in het georganiseerd over leg overeengekomen verkorting van de werkweek tot 42M» uui*, met in gang van april 1970. Deze avond werd verder gememoreerd het af scheid van het bestuurslid de heer P. Raamsdonk, wegens vertrek naar elders. Bij de bestuursverkiezing werd de secretaris de heer L. v. d. Bijl her kozen, terwijl in de plaats van de heer J. J. v. d. Berge tot penning meester werd benoemd de heer A. Struijk. De aftredende bestuursleden uit twee toneelstukjes van de lagere klassen en een complete musical van de hoogste klassen die door het hoofd der school de heer J. H. Blom zelf was geschreven. De bejaarden waren zeer enthousiast en leefden sterk mee met de gespeelde stukken. Namens hen bracht ds. L. de Wit spelers en onderwijzend personeel dank voor de door hen verzorgde middag. Ouderavond openbare basisschool Heden (donderdag) 26 maart houdt de openbare basisschool Renesse een ouderavond in het Dorpshuis te Re nesse. Deze avond zal in sterke ma te in het teken van het kind staan, daar vrijwel de gehele avond door de leerlingen van de school zal wor den verzorgd. Voor de pauze zullen de jongste leerlingen hun toneelca paciteiten tonen, waarna de hoogste klassen een een uur durende musi cal zullen brengen, waarin de naam van de nieuwe school bekend zal worden gemaakt. Gezien het bijzon dere karakter van deze avond heeft men besloten de toegang niet alleen tot de ouders te beperken. Iedere belangstellende vanaf 12 jaar zal op deze avond welkom zijn, BRUINISSE Eerste Zeeuwse kievitsei BRUINISSE. De heer H. J. Capel- le uit Bruinisse vond woensdag 25 maart het eerste Zeeuwse kievitsei. Het was een nest met één legsel dat zich bevond op een stuk land be zaaid met wintertarwe. Wegens het rijden zonder rijbewijs werd J. C. K. te Ziei'ikzee veroor deeld tot een boete van f 75,of 5 dagen (eis f 100,Bovendien wei'd K. nog een boete in rekening ge bracht van f 30,of 2 dagen - con form - voor het niet-vei-lenen van voorrang op de kruising St. Domus- sti-aat-Lange Gi'oendal, aan een po litiewagen. D. C. B. uit Di-eischor had op 30 november op Rijksweg 18, nabij Nieuwèrkerk, in dichte mist met een auto gereden zonder daarbij groot licht te voeren en dat kwam hem te staan op f 40,of 3 dagen. De eis was f 50, J. de K. te Dreischor wei'd veroor- deeld tot f 15,(eis f 25,of één dag, omdat hij zonder vergunning een salonwagen had geplaatst op een terrein nabij de Welleweg. Te hard gereden De vertegenwoordiger E. M. de M. uit Rotterdam had op 27 januari har dei' gereden dan de 50 km die in ver band met wegwerkzaamheden toege staan was op Rijksweg 18 nabij Zie rikzee. De kantonrechter nam in aan merking dat de overtreding plaats gevonden had bullen dc bebouwde kom en veroordeelde verdachte tot f 50, of 4 dogen. De eis was f 100, Vrijspraak volgde voor de veehou der S. F. H. uit Kerkwerve, die een niet gezond ram zou hebben aange voerd op een te Zierikzee gehouden fofcvcedag. de heren M. W. Cashoek en M. A. Heuser werden herbenoemd. In de vacature Raamsdonk zal nog ge tracht worden te voorzien. De scheidende penningmeester, de heer v. d. Berge, die dit jaar zijn 65- ste verjaardag hoopt te bereiken en in verband hiermee zijn functie be schikbaar stelde, werd toegesproken door de districtsbestuurder de heer Van Aalst, die de heer v. d. Berge dank bracht voor de vele jaren die hij als penningmeester voor de afde ling heeft willen volbrengen. Na mens hbt hoofdbestuur van de A.B. V.A. kreeg de heer v. d. Berge en echtgenote de toezegging voor een week vakantie, door te brengen in het vakantie-oord Avegoor te Elle- corn. De heer Manni dankte de heer v. d. Berge voor zijn vele adviezen voor het bondswerk en bood namens de afdeling een envelop met inhoud aan. Onder aanbieding van een boe kebon bracht de voorzitter ook dank aan de heer Raamsdonk, terwijl de dames v. d. Berge en Raamsdonk bloemen kregen aangeboden. Als afsluiting van deze avond ver toonde de heer Van Aalst een serie kleurendia's over Oostenrijk. LAND- EN TUINBOUW Bestrijding wilde haver De bestrijding van de wilde haver dient feitelijk landelijk te worden aangepakt, het is daarom een lands belang. Het gevaar wordt dikwijls te laat onderkend en men zit er onder voor men er erg in heeft. Besteedt daarom alle aandacht aan de bestrij ding, ook al is er maar een lichte be smetting. Met het bestrijdingsmiddel „Caryne" heeft men het voordeel pas te behoeven te spuiten als men in het voorjaar de aanwezigheid van jonge wilde haver-plantjes in de zomergerst daadwerkelijk heeft vastgesteld. Dit middel wordt ge bruikt in de dosering 3 l./ha. en toe gepast in het jonge gewas, wanneer de wilde haver is opgekomen. Voor een goed resultaat zijn de volgende punten belangrijk: 1. De wilde haver moet 1-2 blaad jes hebben. 2. Het graangewas en ook de wilde haver moeten droog en afgehard zijn. De hoeveelheid spuitvloeistof moet niet meer dan 150-200 l./ha. bedra gen, een zwaar gewas bevordert het resultaat. De groei van de wilde ha ver komt tot stilstand. Het gewas groeit door en lichtgebrek en de ver dere nawerking van het middel doen de rest. Wanneer men zich aan de voorschriften houdt en een aantal jaren met Caryne spuit, behoort het wilde haver-probleem net als dat van de Coloradokever tot het verle den. Als gemachtigde van de dienst plichtig militair A. C. S. uit Den Bommel verscheen de vader, J. A. S. De militair had gereden in een auto met versleten banden en werd ver oordeeld tot een boete van f 80,of 6 dagen. Eis voor deze te Nieuwer kerk geconstateerde overtreding was f 100,—. Tenslotte werd L. v. d. S„ land bouwer te Zierikzee, veroordeeld tot een boete van f 35,of 3 dagen (eis f 40.omdat hij op 2 februari, lij dend met een auto over de provin ciale weg Serooskerke-Zierikzee, ver zuimd had tijdig te dimmen voor een tegenligger, welke achteraf de po litiewagen bleek te zijn geweest. Gemengde bewoning van studentenflats le Utrecht toegestaau UTRECHT, 25-3. De Stichting Studenten Huisvesting (S.S.H.) van de Rijksuniversiteit in Utrecht heeft besloten, voortaan gemengde bewo ning toe te staan van de in bezit van de Stichting zijnde percelen. Dit houdt in dat zowel mannelijke als vrouwelijke studenten op bijv. de zelfde etage in studenten flats zul len kunnen wonen. De beslissing hierover wordt aan dc desbetreffen de etage of studentenhuis overgela ten. V.V.V. „Renesse Vooruit"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4