Goede belangstelling ouderavond Nutskleuterseliool Zierikzee CHAUFFEUR NET MEISJE Een gave, verzorgde huidf Coöp Raiffeisenbank Schouwen' f Jong talent van Bruinisse i op de plaat! STREEKNIEUWS Praatje over „gevaren ojj ZlLKlK'/hh, 23-3. In de speel zaal van de Nutskleuterschool vond vrijdag een goed-bezochte ouder avond plaats. De voorzitter van de oudercommissie, de heer W. C. v. d. Ende kon een zestigtal ouders ver welkomen. In 't bijzonder werden hierbij genoemd het schoolbestuur en zuster E. C. de Rujjter. Zuster De Ruiter sprak in deze bijeenkomst over het onderwerp „Gevaren voor de kleuter op de weg en de gevaren binnenshuis". Deze causerie werd toegelich met dia's van het Verbond voor Veilig Ver keer en van de Stichting Huishoude lijke Voorlichting. Getoond en be sproken werden belangrijke punten als: ouders leren hun kinderen hoé over te steken, aan welke kant van de weg te lopen, hoe een kleuter op de fiets naar school te brengen, wachten op een voetgangersover- steek plaats, gebruik van een zebra pad, oversteken van een straat. Bin nenshuis: geen naaidozen op tafels, geen steelpannetjes binnen bereik, medicijnkastje op slot, geen glas werk in de handjes, niet op een vuilnisemmer staan om „over de rand van het balkon te kijken", niet spelen met lucifers. Zuster de Ruij- ter werd voor haar leerzaam en dui delijk praatje dank gebracht door de voorzitter, en mocht een doos bon bons in ontvangst nemen. De dames N. Huiser- de Later en J. L. Timmerman-Geelhoed waren aftredend als bestuurslid en niet meer als zodanig herkiesbaar. Be noemd werden de dames M. Fie- rens-v. d. Weele en J. H. Vermeulen- Paauwe. De hoofdleidster mevrouw N. Brouwer-Steur dankte de schei dende dames hartelijk voor alles wat zij voor de school hebben gedaan en bood hen bloemen en een bak met planten aan. Allerlei schoolzakcn Nadat enige tijd was gepauzeerd, waarin een kopje koffie werd aan geboden, werden door de hoofdleid ster enige schoolzaken onder de aan dacht gebracht. Herinnerd werd aan de viering van het Sint Nicolaasfeest en het maken van kerstversieringen voor rusthuizen. Het afgelopen schooljaar waren weer kwekelingen van de Rijksopleiding Kleuterleid sters te Middelburg voor hun prak tische vorming in de Nutskleuter- de wc" en binnenshuis1' school aanwezig en werkzaam. De telefoon heeft al vele malen dienst bewezen. Het „potje" waar vrijwillig iets in gedaan kan worden, leverde in 1969 f 60,„winst" op. De c.v. voldoet uitstekend. De hoofd leidster vroeg - en kreeg van harte toegezegd - de medewerking van de ouders de kinderen een nieuw was handje mee te geven. Dit naar aan leiding van een verzoek van het Jeugd Rode Kruis, dat gevraagd had om artikel voor een „rampenzakje". In de school zal een lokaal leeg ko men te staan. Verwacht wordt nl. dat het aantal kleuters in 1970 het vereiste aantal niet zal bereiken en dat betekent dat de school per 1 jan. 1971 met twee leidsters zal worden voortgezet. Met de realisering van het plan West in de toekomst wordt een verandering ten gunste niet ver wacht. „We krjjgen dus nu hetzelfde beeld als in de grote steden: ont volkte binnenstad met lege lokalen en misschien wachtlijsten in de nieuwe wijken", aldus mevr. Brou wer. Voor de kleuters die per 1 juli de school gaan verlaten zal ditmaal een reisje worden georganiseerd naar diergaarde Blijdorp en dus niet - zo als gebruikelijk was - naar het strand. De bedoeling is dat er per vier kinderen één leidster beschik baar zal zijn. Naar de schaatskernploegen zijn verrassingspakketjes gestuurd met o.a. kindertekeningen over het schaatsgebeuren, ballpoints, zakdoek, zeep, chocolade en Zeeuwse babbe laars. Van Jappie van Dijk kwam er een fraaie kaart voor de kinderen. Verder werd nog uitvoerig gespro ken over de geconstateerde terug gang in het gebruik van Schoolmelk. Slechts éénderde v an de kleuters neemt nog een melkkaart mee Som migen nemen echter weer zelf een bekertje chocolademelk mee. Ook op de lagere scholen schijnt het gebruik van schoolmelk terug te gaan. Omstreeks kwart voor tien bezich tigden de ouders het werk van de kinderen. Geslaagde ouderavond met veel toneel en musical Oir. Nationale school te Scharendijke SCHARENDIJKE, 23-3. In het Ge reformeerd Jeugdgebouw werd een ouderavond gehouden van de Chr. Nat. School, welke bijeenkomst door het schoolhoofd, de heer M. A. de Vries werd geopend. In zijn welkomstwoord wees het schoolhoofd op het contact tussen ouders en school. Noodzakelijk con tact vooral in deze tijd, waarin het onderwijs zo grondig gereorgani seerd wordt. Hij toonde zich ver heugd over de grote belangstelling en heette allen van harte welkom. Leerling Johan Frederiks, ver kleed als nar. vertelde een ieder wat er op het programma vermeld stond en kondigde als eerste punt aan de klassen 1 en 2. Zeer geslaagd was het resultaat, dat mevr. Baas uit Oos- terland, als tijdelijk leerkracht aan de school verbonden, met deze kin deren wist te laten zien. Als hoofd rolspeelster, Bettie Kramer, een balonnenverkoopster, die aan veel Gecombineerde vergadering Zierikzee N.C.V.B. en C.P.V. afdeling ZIERIKZEE, 20-3. Vorige week hield de afdeling Zierikzee van de N.C.V.B. een gecombineerde verga dering tesamen met de C.P.V. in het herv. Verenigingsgebouw te Zierik zee. De vergadering kreeg een zeer goede opkomst want de grote zaal was tot in alle hoeken bezet. De presidente mevr. Verheule- Hartemink opende de vergadering, heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder de heer G. Postma hoofd van politie te Rotterdam. Zij las enkele gedeelten uit Rom. 8 met aansluitend hierop een korte medi tatie. Hoofdinspecteur Postma sprak hierna over het onderwerp: „Hoe bescherm ik mijn kind tegen zeden misdrijven?" Hij wees er op dat hij beslist geen sexuele voorlichting wil de geven, want dat ziet hij in de eer ste plaats als een taak van de ou ders. Het zich misdragen tegen jon ge kinderen van 4 tot 16 jaar komt bij herhaling voor door dezelfde personen en deze mensen worden, volgens spreker, teveel gezien als patiënten door onze overheid want na een lichte straf worden ze weer zo gauw mogelijk in de maatschap pij teruggebracht om er in de mees te gevallen weer mee te beginnen. De gevolgen voor het slachtoffertje worden doodgezwegen. De ervaring leert dat in alle lagen van de be volking mensen voorkomen die zich op ongeoorloofde wijze met kinderen Dreischor is altijd een rustig dorp geweest en in 1918 staat voor het vermaarde logement „De Drie Scha pen" een gerijtjegeparkeerd. De oude kazerne zag er ruim vijftig jaar geleden al even desolaatuit als tegenwoordig. bezighouden. Soms zelfs in familie of kennissenkring; het is een afwij king van dikwijls geremde mensen die niet in de maatschappij thuis horen want ze veroorzaken onher stelbaar leed. Hoe dikwijls hoort men niet dat zo'n kind, na aam-an- randing, vermoord wordt: Bescherming Spreker wees erop dat de ouders hun kinderen kunnen beschermen door hen voor te lichten, wat er met ze kan gebeuren, afgestemd naar hun leeftijd. Geen lelijke of boze man is gevaarlijk, maar juist die lieve aardige, die geld of snoepjes geeft. Let erop waar het kind zich ophoudt als hèt buiten speelt en met wie. Donkere en afgelegen ruimten zijn niet de geschikste speelplaatsen en wees gealarmeerd als het kind regelmatig geld, snoep of cadeautjes krijgt. Heb belangstelling voor hun verhalen over wat ze spelen en met wie, maar houdt rekening met hun fantasie. Spreker stond ook nog stil bij de grotere vrijheid, dan vroeger vooral ten opzichte van de mode voor meisjes en vrouwen die soms een uitdaging kunnen zijn. Eep judo-op leiding is een zeer goede zelfverde digingsmiddel om ongewenste con tacten te ontlopen. Met zeer grote aandacht werd de ze leerzame lezing door de talrijke aanwezigen aangehoord en nog vele vragen kwamen er los waarop spre ker o.a. antwoordde dat het sexueel onschadelijk maken leidt tot agres sie. De presidente van C.P.V. mevr. Op 't Hof, dankte de spreker voor deze boeiende lezing terwijl de vice- presidente van de N.C.V.B., mej. Viergever, na het zingen van Ps. 66 6 sloot met gebed. God verblijdde ons met de geboorte van een dochter j JANTJE MARIA MARJAN is haar naam Onze dank en vreugde is groot C. SCHOONAARD J. SCHOON A ARD- JONGSMA Vijfhuizen, 23 maart 1970 Spieringweg 601 Tijdelijk: Kliniek „Uyt den BoschSpanjaardslaan 7, Haarlem. kinderen prachtig gekleurde ballon nen verkocht. Het tweede optreden gaf een fleurig stukje lente te zién, waarin mooie vlinders en bloemen. Daarna stonden op het toneel een aantal kleine „Jan de zeemannen", in matrozenpakjes. Ze vertelde van het zeemansleven en tuurden door een verrekijkertje. Het laatste optre den van de laagste klassen was ver tederend. In pyama met knuffel beest, op of auto, kwamen enkele kindertjes met een sterretje hoog boven zich vast, op het toneel. Zij zongen een liedje over sterretjes en de tijd van „naar bed gaan". Het ge heel was erg verzorgd. Nog meer toneel Klas 3 en 4 brachten onder leiding van de heer De Graaf het stuk „Tien kleine kuikentjes". Dit werd leuk gespeeld. Vervolgens „De model school" (zoals de meester die graag zou zien). Het ging om een school waar de leerlingen door middel van allerlei pilletjes, fietspomp en een trechter de kennis werd bijgebracht. Zelfs een pil voor rust ontbrak niet. Vooral Jan Landman als „de mees ter" maakte van zijn rol een glans nummer. Tonnie Stoel en Johan Fre deriks brachten samen het stukje „Onhandig is handig". Musical Als lot brachten klas 5 en 6 de musical „Bah september", van Har- rie Geeleh. Deze musical verwierf grote bekendheid door de Edison, welke Hans de Jong met de Dam rakkertjes voor dit stuk kreeg. Wat de kinderen brachten was fantas tisch en er werd goed gezongen met zuivere solorolletjes. De heer W. Kostense, leerling Chr. Ped. Acade mie te Middelburg, vertolkte de rol van „meester Justus" en gaf een aardige inleiding. Naar deze onge veer een half uur durende musical, werd met volle aandacht geluisterd. De muzikanten brachten twee keer aardige liedjes ten gehore. Men was verbaasd over de verrichtingen van dit groepje, met als solo Paula Minnik. In de pauze kregen ouders en be langstellenden een kopje koffie aan geboden en de kinderen een beker limonade. De voorzitter van het schoolbe stuur, de heer v. d. Panne, sloot de bijeenkomst. Hij stelde vast, dat het een geslaagde avond was geweest en sprak te\'ens een woord van dank uit aan het onderwijzend personeel, dat deze avond mogelijk maakte. UTRECHT. Mede dankzij het feit dat eind vorige week de federatie van werknemersorganisaties in de zeevaart heeft besloten zich bij het N.V.V. aan te sluiten, verwacht het N.V.V. eind dit jaar 570.000 leden te zullen hebben. poor Gods goedheid werden wij verblijd met de voor spoedige geboorte van een zoontje en broertje BERTHS KORNEL1S ADRIAAN (Robert) K. A. VAN AST J. J. VAN AST-SCHOT IDA Nieuwerkerk, 24 maart 1970 Middenweg 4 JAN BOUWMAN en ADRI VAN DRIEL geven, mede namens weder zijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking D.V. zal plaats vinden op dinsdag 7 april 1970, 's namiddags 2.00 uur, ten gemeentehuize te Nieuwerkerk. Kerkelijke bevestiging om 2.45 uur in de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Bruinisse, ddor de weleer waarde heer ds. F. Mallan te Gouda. Gelegenheid tot feliciteren na 7.30 uur in het Verenigings gebouw teOosterland. Oosterland St. Joostdijk 34 Nieuwe Groeneweg 2 Toekomstig adres: St. Joostdijk 34, Oosterland. Voor de vele gelukwensen en betoonde belangstelling, dié ik mocht ontvangen ter ge legenheid van mijn 40-jarig dienstverband met het café restaurant „Huis Van Nas sau", betuig ik, mede namens mijn echtgenoot en kinderen, mijn hartelijke dank. P. PARET-DE GRAAF Zierikzee, maart 1970 Hartelijk,dank aan allen voor felicitaties, bloemen en ca deaus op 26 februari jl. Ook namens onze kinderen en kleinkinderen. J. W. ROGGEBAND P. ROGGEBAND- BERREVOETS Zierikzee, Zuidwéllestraat 33 "1 .0. Op zaterdag 28 maart 5 a.s. hopen onze geliefde g j g f ouders, behuwd- en <S s grootouders: C. M. VERWIJS t L. VERWIJS- NOORTHOEK hun 40-jarige echtvere- i j' niging te herdenken. i Hun dankbare kinderen i -. en kleinkinderen f St. Philipsland: j C. VERWIJS A. P. VERWIJS- MAAN DE KOK KEES en JAN f Brouwershaven: W. J. v. d. WEELE- VERWIJS f J. V. d. WEELE LENNIE en JAN De gezamenlijke warme bakkers te ZIERIKZEE en SCHUDDEBEURS wensen hun geachte clientèle een prettige Pasen en delen hen hierhU tevens mede dat op Cïoede Vrijdag, 27 maart, en op woensdag 1 april 1970, wel zal worden gebakken doch GEEN bezorging van brood aan huis kan plaats vinden. Receptie op 28 maart a.s. van 15.30-17.30 uur hotel „Het Wapen van Burgh" te Burgh. Burgh, maart 1970 Kerkstraat 9 Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van mijn ge liefde vader CORNELIS VAN DER NOOD betuig ik mijn oprechte dank. In het bijzonder de directrice en personeel van het rust huis „Duinoord" voor de goede verzorging. E. P. PRIEMUS- VAN DER NOOD Ellèmeet, maart 1970 Kuijerdamseweg 12 A.N.A.B. Dreischor - Noordgouwe Paas verzilvering landbouwvakantiebonnen op woensdag 25 maart a.s., van 7.00 tot 8.00 uur, bij J. F. DOOGE, Mr. P. Moggestr. 48, Dreischor. Gevraagd: Transportbedrijf A. J. IJZELENBERG Bruinisse'- Telef. (01113)226 Bij geen gehoor 489 Gevraagd in Rusthuis „ONS HUIS": Inlichtingen bfj de directrice, 't Vrije 1, Zierikzee. Telefoon (01110) 2061. door X deskundige schoonlieidsbehaiideliiig! Huidadvies gratis Alle behandelingen Mevrouw J. PIETERS-SWAAK Plevierstr. 5 - Zierikzee - Tel. 01110-3277 x Ged. schoonheidsspecialiste - Manic. - Pedic. X Behandeling volgens afspraak V Op Goede Vrijdag zijn al onze kantoren gesloten De Directeur imiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiMi „Joyce en Monique" met Wees toch liet voor mij E andere zijde Don Juan 4,50 5 E Alléén verkrijgbaar bij: W«™VR».N Uw DISCOBAR J Zierikzee iHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiï PERSONEEL GEVRAAGD Tot ƒ180,- per weck voor thuiswerk, zoals knut selen, schrijfwerk, brieven in enveloppen doen. Br. met 1,aan postzegels voor in formaties en porto onder. nr. 3272 a/h bur. van dit blad. Plaatst uw familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode ZIERIKZEE/BRUINISSE Openstelling Waddenzee De Inspectie der Visserijen in .het 2e, 3e en 5e district, is- voornemens de Waddenzee open te stellen voor het vissen van mosselen en mossel zaad een week voor de bevrijdings feesten. Daar dan een periode volgt, waarin veel vrije dagen vallen, wordt na de bewuste openstellingsweek, het Wad weer.gesloten. KERKWERVE Causerie voor N.C.V.B.-afdeling De N.G.V.B. afdeling Kerkwerve vergaderde in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk, o.l.y. de presidente mevr. Viergever. Ze opende de ver gadering met het laten zingen van Ps. 22 .1. 4 en met gebed. Ze las hierna Joh. 3 1—21 en hield een meditatië in verband rriet de lijdens- tijd. In aansluiting hierop werd Gez. 173 3 gezongen. Ze gaf hierna en kele mededelingen door oVèr het te houden reisje en gaf in het kort een verslag van de gewestelijke verga dering. Hierna kréég de spreekster, mevr. de Kup, het woord. Deze had als onderwerp: „Gastvrouw op 5000 meter". Spreekster vertelde over haar ervaringen als stewardess bij de K.L.M. Ze stond niet alleen stil bij hoe het was in de tijd dat zij vloog (1953-'56), maar trok steeds een vergelijking met het heden. Ze vertelde over de opleiding, die een stewardess krijgt, welke cursussen er gevolgd moeten worden, zoals bv. routeleer, vliegtechnische uitdruk kingen in de drie moderne talen. Spreekster vertelde op vlotte en boeiende wijze over haar belevenis sen tijdens haar eerste vlucht. Over haar ervaringen in het nabije oos ten, in de Arabische landen, kon zij bijna niet uitvèiteld raken. Ze te kende heel even de sfeer in al die verschillende landen, de houding van de Arabier tegenover een blanke vrouw en ook vertelde ze over de natuur in die landen. Al met al heel leerzaam. Ook de ervaringen, opge daan in Djakarta en Tokio werden boeiend verteld. Tussen de regels door werd nog een beetje praktische politiek doorgegeven i.v.m. stempels in paspoorten e.d. Na deze leerzame uiteenzetting dankte mevr. Vierge ver de spreekster heel hartelijk en liet ze tot slot zingen Gez. 280 1. De vice-presidente, mevr. Wessels, eindigde de avond met dankgebed. NOORDWELLE Auto schept bromfiets Op de splitsing Stoofweg-Smits- weg te Noordwelle had een aanrij ding plaats tussen een personen auto bestuurd door mevr. J. S.-L. uit Rotterdam met een bromfiets be stuurd door A. M. B. wonende te Noordwelle. De bestuurder van de bromfiets stak met zijn bromfiets de rijbaan van de Stoofweg over en werd door de in de richting rijden de personenauto geschept. De be stuurder van de bromfiets werd te gen dc grond gesmakt doch werd slechts licht gewond. Dokter Simons uit Renesse verleende eerste hulp. De bromfiets werd zwaar, de per sonenauto werd licht beschadigd. OOSTERLAND Brandweerexamen De brandwachten eerste klasse van de brandweer van Duiveland, de heren L. A. van den Berge, J. Dane, Jac. van 't Hoff Cz„ cn L. M. Meerman, allen woonachtig te Oos terland. slaagden voor het diploma persluchtdrager. Dit houdt in dat genoemde brandweerlieden in geval van brand met hevige rookontwik keling een gebouw kunnen binnen dringen met maskers, om bv. zich nog in het pand bevindende perso nen 1c kunnen redden. Ophalen van grof vuil Dat dc ophaaldienst voor grof vuil in dc gemeente Duivclund in een grole behoefte voorziel moge blij ken uit het feit dat er woensdag jl. niet minder dan een vijftal vracht auto's nodig waren om al het huis- en tuinvuil op te laden. Misschien dat de schoonmaaktijd ook wel een woordje meespreekt. Hoe het zij, de gemeentewerklieden van Duiveland waren 's avonds pas om acht uur klaar met het wegbrengen naar de plaats waar het afval wordt ver brand. BRUINISSE Gevallen van katteziekte Enige weken geleden stierven in een bepaald gedeelte van de gemeen te Bruinisse een aantal katten. De dierenvrienden die hun poes moes ten missen, dachten aan misdadige oÉ>zèt, c.q. vergiftiging. De politie onderzocht de zaak en het resultaat was, dat sprake schijnt te zijn van een besmettelijke kat te ziekte. Causerie voor N.C.V.B.-afdeling De afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwen Bond hield de maan delijkse vergadering. Nadat gezong en was Gez. 43 1, las de presidente mevrouw Van der Spek-de Waal enkele verzen uit Matheus 27, waar over zij een korte meditatie hield. Hierna hield mevrouw Nagelker- ke-van Randen uit Rilland Bath een causerie over: „Uit het leven van ge vangen vrouwen". Spreekster wees er op dat het gevangen zitten voor een vrouw een geweldige ingreep is. Zij is niet alleen haar vrijheid kwijt, zij moet bovendien haar kinderen achterlaten en haar huis. Dat er niet alleen booswichten in de gevange nis zitten is genoeg bekend. Als men de achtergronden nagaat is menig gepleegd strafbaar feit heel begrij pelijk. Natuurlijk houdt de straf rechter wel rekening hiermee maar als de gevangenisstraf definitief wordt is onze plicht te helpen. Jezus zegt: „Ik ben in de gevangenis ge weest cn gij hebt mij bezocht, want zoverre gij dit aan een deze van mijne minste broederen gedaan hebt, hebt gij het mij gedaan". Na de pauze werden nog enkele vragen gesteld. BURGHHAAMSTEDE Ouderavond openbare basisschool Daar de laatste tijd dc overgang van het kleuteronderwijs naar het basisonderwijs grote aandacht heeft gekregen en in moderner vormen ge goten wordt, heeft de oudercom missie der openbare basisschool tc Burgh-Haamstede gemeend dit op a.s.. woensdagavond uitvoerig uit de doeken 1c moeten doen voor de ouders die in augustus kun kinderen van de kleuterschool naar dc open bare basisschool doen overstappen. Aandacht aan dit alles zal besteed worden door dc heer A. G. C. Kap- penburg, mej. P. L. Romeijn en mej. J. Bliek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 4