Vele zaken „doorgepraat" op geanimeerde Stad en Lande-avond ^'ln>r''" Amman Dessa zonnebloemmargarine zit boordevol meervoudig onverzadigde vetzuren, t 7 Die houden de bloedvaten L schoon,dus gezond! w dessa ZIERIKZEESCI1E NIEUWSBODE Maandag 23 maart 1930 Nr. 20373 Opgewekte en pessimistische klanken Bijzondere baby Advertentie C 1 IC AMMAN, 21-3. 1 Tl de Jordaan „Guerrilla" in verband met veilig stellen van zaken voor de toekomst niet gewenst geacht ZIERIKZEE, 21-3. Onder voorzitterschap van dr. J.J. Westendorp Boer- nia werd vrijdagavond in de foyer van „Mondragon" de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden van de Vereniging „Stad en Lande van Schou- wen-Duiveland". Er bestond een uitstekende belangstelling voor deze bijeen komst. waarin druk gebruik gemaakt werd van de door de voorzitter in zijn openingswoord aangegeven mogelijkheid te attenderen op allerlei voor „stad en land" belangrijke zaken. Dr. Westendorp Boerma onderstreepte in zijn openingswoord de veront rusting - waarvan ook in het jaarverslag gewag wordt gemaakt - over de plannen die in de maak zijn om te komen tot een oplossing van het ver keersprobleem en het parkeervraagstuk in de oude binnenstad. „Ik ben de schrik over de gedachte „doorbraken" nog niet te boven. Voor „Stad en Lande" is de aangegeven oplossing niet minder dan een nachtmerrie. We zouden, als het eventueel komt tot een uitvoering volgens de tekeningen, dan ook willen spreken van een ramp voor Zierikzee", aldus dr. Boerma. Er was ook aanleiding tot meer opgewekte geluiden bij de aanvang van deze jaarvergadering. In de eerste plaats de mededeling van de voorzitter dat „Stad en Lande" een subsidie heeft mogen ontvangen groot f 1.500,van het ministerie van C. R. en M., een bedrag dat aan gewend kan worden voor kleine res tauraties in het werkgebied van de vereniging. Verder wees dr. Boerma op de creatieve inzet van enige „Stad en Lande"-leden welke tot ui ting komt in een „publicistische wed loop", waarbij de stadsarchivaris van Zierikzee, de heer W. Keikes, als „eerste over de eindstreep" is geko men, en wel met een fraai uitge voerd boekwerkje, totstandgekomen in samenwerking met zijn voorgan ger, de heer C. Postma, over het ge meentemuseum van Zierikzee. Ver der wees dr. Boerma op het boekje „Uit Schouwen-Duiveland's verle den" van wijlen P. D. de Vos, en het boekje over Dreischor van J. J. Klompe. In voorbereiding zijn verder een fotoboek over Zierikzee van de heren dokter J. L. Braber en C. P. Pols en een boek over Zierikzee van de hand van de voorzitter, dr. Boer ma. De notulen werden vastgesteld na een kleine correctie aangebracht op verzoek van de heer N. H. Lysen, die naar aanleiding van een passage in het jaarverslag verder opmerkte dat het niet in de eerste plaats de taak van „Stad en Lande" is om „hoffe lijk" te zijn, maar als er aanleiding is tot teleurstelling - in dit geval over het kappen van beplanting in de omgeving van de Rampweg te W'schouwen - deze teleurstelling ook duidelijk dient te worden uitgespro ken. Het jaarverslag van de penning meester, de heer F. K. Vos, gaf aan leiding tot tevredenheid. Uit het ge detailleerde overzicht bleken de vol gende cijfers, alle per 1 januari 1970: Saldo verenigingsrekening f 1.328.27; saldo restauratierekening f 692,30; saldo Keldermansfonds f 113,50 en een saldo onroerende goederen van f 21.670,32. Totaal eindsaldo per 1 januari 1970: f 23.804,39, waarvan het grootste deel is belegd in effecten. Mede naar aanleiding van het fi nanciële gedeelte - de penningmees ter werd onder dankzegging voor zijn duidelijk overzicht décharge verleend - bracht de heer A. S. M. Braat een belangrijk punt naar vo ren, dat aanleiding gaf tot een uit gebreide discussie. De heer Braat be treurde het namelijk dat de middelen van „Stad en Lande" al een aantal jaren „vastliggen". „Met dit geld zou meer gedaan kunnen worden". Hij zag voor „Stad en Lande" een taak weggelegd door aankoop van kleine pandjes een aantal voor Zierikzee belangrijke zaken veilig te stellen, vooral ook in verband met het stra tenplan. Een speciaal hiervoor te for meren commissie zou bijzonder nut tig werk kunnen doen. De suggestie van de heer Braat ontlokte bijval uit de vergadering, met name van de heren Lysen en T. B. van der Straaten. Ook de voor zitter zag wel wat in het opstellen van een lijstje van in aanmerking komende pandjes - wat overigens al gebeurd was - maar meende dat bij deze zaak vooral een voorzichtig op treden geboden zal zijn. Kijkje op de Oude Haven in de der tiger jaren. De komst van zelfs vrij grote schepen in de haven, was toen nog gebruikelijk. Men ziet er één afgemeerd aan de kade. Overleg Wethouder C. bij de Vaate, die aanwezig was als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, (burge meester D. W. Kastelein woonde het tweede gedeelte van de vergadering bij) - herinnerde naar aanleiding van de suggestie van de heer Braat aan de voortdurende aandacht van het gemeentebestuur op het punt van de sanering en noemde in dit verband o.a. de gehouden Wereldstedebouw dag. Van de zijde van het gemeente bestuur is al enkele malen overleg toegezegd met „Stad en Lande" voor dat er „iets" zal gaan gebeuren". Er kan nu eenmaal niet gewerkt worden zonder plan. De gemeente streeft in de eerste plaats naar overleg. De omstreden „doorbraken" staan be paald nog niet vast. Wat betreft de suggestie van de heer Braat: de ge meente heeft nu eenmaal recht van onteigening, ook al wordt van dit recht uiteraard niet graag gebruik gemaakt. De heer Braat merkte op dat de tot nu toe behaalde resultaten naar zijn mening weinig aanleiding geven tot vertrouwen in de toekomst. Wethouder Bij de Vaate „de proce dure van onteigening blijft eender als het gaat om particulieren of ver enigingen". Dr. Boerma boog het voorstel van de heer Braat in zoverre om dat voor aankoop van voor restauratie be stemde zaken alles te zeggen is. Een „loopgraafcorlog of guerrilla", achtte de voorzitter echter bepaald niet ge wenst. Dr. Boerma was ook van me ning dat er aanleiding is vertrou wen te stellen in het gemeentebe stuur. Wethouder Bij de Vaate signaleer de naar aanleiding van de gevoerde discussie het feit dat de gemeente nog steeds niet beschikt over een zg. „kom"-plan. Een gevolg hiervan is dat de gemeente (nog) niet kan op treden als er minder gewenste bouw plannen woi-den gerealiseerd. De heer Keikes sloot zich aan bij de woorden van de voorzitter: een kleinsteedse „guerrilla" dient voor komen te worden, temeer omdat het gemeentebestuur voortdurend met veel ijver en overgave werkt aan het behoud van de stad. Op het stadhuis bestaat bepaald veel begrip voor his torische waarden, aldus de archiva ris. Zierikzee heeft nu eenmaal op oudheidkundig gebied zeer veel te bieden dat de moeite van het behoud waard is. Het huishoudelijk gedeelte van de ze „praat"-vergadering werd vervol gens vlot afgewerkt. De excursie zal dit jaar worden gehouden, op zater dag 6 of zaterdag 13 juni naar Dord recht. Rondvraag Bij de rondvraag betreurde mr. dr. Schaap het dat de suggesties van de straatnamencommissie uit de vereni ging bij de benoeming van een aan tal straten niet door de gemeente raad zijn overgenomen. De heer Ly sen stelde voor de walkant van de Grachtweg - „als vroeger" - weer met iepen te laten beplanten. De heer Braat was van mening dat een der gelijke aanplant het silhouet van de stad zal bederven. De suggestie van de heer Lysen ontlokte bijval van o.a. de heer H. G. C. Heringa, die op merkte „de eerste tien iepen wel voor z'n rekening te willen nemen". De heer Lysen kreeg verder van het bestuur op zijn verzoek een sub sidie toegezegd om uitvoering te ge ven aan een tuinplan voor de Jeugd- vogelwacht-tuin bij het 's Graven steen. Verder zou de heer Lysen graag bordjes - uitgevoerd in de stadskleuren - geplaats zien bij ou de gebouwen. Bordjes met een een voudige tekst en toelichting over het betrokken pand, speciaal bedoeld voor de toeristen. Verder maakte de heer Lysen het bestuur attent op een aantal ontsierende reclameborden, o.a. bij campings aan de openbare weg in de Westhoek. De nuttige besprekingen werden hierna afgesloten met een praatje door de heer Keikes, „Dia verkenning in en om Zierikzee". De ze serie fraaie dia's toonde niet al leen vele goede voorbeelden van her stel en verval in de stad, maar ook van de stadsuitbreiding en de „stad buiten de wallen". Dr. Boerma dank te na afloop de archivaris voor zyn boeiende bydrage aan deze avond. BEKENDMAKING Reinigingsdienst gemeente Zierikzee Op Goede Vrijdag alsmede op tweede Paasdag wordt te Zierikzee GEEN HUISVUIL opgehaald. In' plaats daarvan worden de routes van donderdag en vrijdag op woens dag en donderdag en van maandag (tweede Paasdag) en dinsdag op dins dag en woensdag gereden. De directeur gemeentewerken, J. LOUWERSE. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Brakel C. Evers, kan didaat te Putten - Te Dinteloord T. Lekkerkerker te Oosterwolde (Gld.) - Te Lexmond W. G. J. van der Sluijs, kandidaat te Putten - Te Dokkum G. A. Cnossen te Twijzeler- heide - Te Ede T. Lekkerkerker te Oosterwolde (Gld.) Aangenomen naar Spaarnwoude- Spaarndam C. Meijer te Ransdorp c.a. Bedankt voor Amstelveen-Buiten- veidert M. van den Bosch te Goes. Geref. Kerken Beroepen te Almkerk en te Grijps- kerk J. Wolven te Andijk - Te Schie dam J. Stolk te Waarder - Te Has selt J. L. 't Hart, kandidaat te Per nis - Te Alkmaar D. C. Firet te Eef- de-Gorssel - Te Dubbeldam C. J. Tissink te Amsterdam-Osdorp-Slo- tervaart. Benoemd tot studentenpastor te Kampen E. Th. Thijs aldaar. Bedankt voor Nijmegen D. N. Wouters te Pijnacker. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Utrecht-Centrum H. Bouma te Assen. Geref. Gemeenten Tweetal te Rotterdam A. Hooger- land te Werkendam en J. C. West- strate te Meliskerke - Te Andijk G. Mouw te Oudemirdum en G. J. van den Ncort te Capelle aan den IJssel. Beroepen te Ouddorp Chr. van den Poel te Yerseke - Te Boskoop J. van Haaren te Amersfoort. Bedankt voor Berkenwoude-Stol- wijk A. Hoogerland te Werkendam. - Voor Haarlem D. Hakkenberg te Dordrecht. Ger. Kerken Beroepen te Boerakker: evangelist J. J. Dik, Wierum. Aangenomen naar Heerenveen: N. W. van den Hout, Utrecht-Noord; naar Halfweg-Zwanenburg: H. J. Jasper, Gees. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Groningen-Noord: O. J. Douma, Assen. Aangenomen naar Haarlem: S. de Waard, Hardenberg. Bedankt voor Tiel'en Zaltbommel: J. Slotman, Urk. Geref. Gemeeten in Nederland RENESSE - Dinsdag 24 maart, 10 en 2.30 uur, student Van de Berg, (Biddag). AMMAN, 22-3. In de Jordaanse hoofdstad Amman heeft het afgelo pen weekeinde de welhaast unieke geboorte plaats gevonden pan een baby met twee hoofden. De medi sche autoriteiten zijn onmiddellijk een diepgaande studie begonnen met name over het feit dat beide hoofd- den volkomen normaal zijn d.w.z. dat alle organen zoals ogen, neus, oren en mond aanwezig zijn. Een tweede bijzonderheid aan de baby is dol hij drie handen (waarvan twee met vijf vingers en een met tien vingers) en drie voeten (waarvan eveneens twee met vijf tenen en een met tien tenen) bezit. Niet bewoonde woningeu in Nederland DEN HAAG, 20-3. Op 1 oktober van het vorig jaar stonden er in Ne derland 58.700 woningen leeg. Daarvan waren er 13.100 niet meer geschikt voor bewoning wegens bouwvalligheid, gebrek aan comfort, afgelegen ligging en dergelijke. Van de resterende 45.600 niet bewoonde huizen zijn er 38.600 reeds bewoond geweest en 7.000 nom nimmer. Dit blijkt uit de eerste uitkomsten van een onderzoek, ingesteld door het Centraal Bureau voor de Statistiek. De gegevens wijzen uit dat van de 38.600 „oude" 'woningen er 23.700 (61 pet.) korter dan vier maanden on bewoond waren en 14.900 (39 pet) vier maanden of langer. Voor de 7000 „nieuwe" woningen bedroegen deze aantallen respectievelijk 4.800 en 2.200. Dit betekent dat bijna tweederde van de 45.600 voor bewoning ge schikte woningen slechts gedurende een betrekkelijk korte periode leeg staan en weer vrij snel door de nieuwe bewoners worden betrokken. De overige woningen staan gedu rende een langere periode leeg, om dat zij bijvoorbeeld betrokken zijn bij een intensieve verbouwing, een ge rechtelijke procedure, dan wel om dat zij qua prijs, grootte e.d. minder gewenst zijn, aldus een publicatie van het ministerie van economische zaken dat deze gegevens bekend maakt. Flitsenn uit het buitenland BRUSSEL. De Nationale Bank van België heeft beslist dat er rond de jaarwisseling bankbiljetten van 5000 fr. in omloop gebracht zullen wor den. Van de nieuwe biljetten is nog weinig bekend. Uit veiligheidsover wegingen laat de Nationale Bank daar weinig over los. Wel weet men dat de nieuwe biljetten overwegend groen van kleur zullen zijn. De af metingen zijn iets groter dan van de nu bestaande 1000 fr. biljetten. SAIGON. Saigon heeft bekendge maakt, dat een Amerikaanse straal- bommenwerper van het type F-100 Supersabre boven Laos is neerge schoten, de zesde binnen tien dagen. SAIGON. Noordvietnamese troe pen hebben een Amerikaanse artil leriebasis op 30 km. ten westen van Hué zeven uur lang belegerd. 10 Amerikanen werden gedood en 31 gewond, aldus een mededeling van een Amerikaanse militaire woord voerder. Nadat de Noordvietnamezen zich hadden teruggetrokken vonden de Amerikanen 10 lijken van Noord vietnamezen in de omgeving van de basis. BEIROET. Een Libanese militaire woordvoerder heeft meegedeeld, dat Israëlische artillerie drie dorpen in Zuid-Libanon heeft beschoten. Een burger werd gedood en zes werden gewond. PHNOM PENH. Cambodja, Noord- Vietnam en de Vietcong zijn bespre kingen begonnen over de terugtrek king van communistische troepen uit Cambodja. Dit is door goedingelich- te kringen in Phnom Penh meege deeld. OSAKA. De Japanse kroonprins Akihito en de Japanse kroonprinses hebben een bezoek gebracht aan het Nederlandse paviljoen op de Expo- 70. Zij werden verwelkomd door de commissaris-generaal van de Neder landse inzending, mr. J. M. L. Th. Cals en diens echtgenote. Dessa is een kwaliteitsprodukt van Blinkers. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klas H: Renesse-Zierikzee 0-2; Corn. Boys-RCS 3-3; Clinge-Wal- cheren 4-2; Noormannen-Sluiskil 3-1 Oostburg-Biervliet 1-0; Koewacht- Hans w. Boys 3-1. Res. 3e klas C: Steenbergen II- Zeel. Sport II 1-1; Vlissingen III- Allipnce II 1-1; RCS II-Middelburg III 1-1. Afdelipg Zeeland Zondagcompetitie le klas: Hoofdplaat-DFS 3-0; Le- wedorpse Boys-Aardenburg 2-6; Philippine-Zeelandia 0-3; Domburg - Luctor 3-2; Hulsterloo-Robur 1-3; Schoondijke-IJzendijke 0-1. 2e klas B: Dreischor-Renesse II 4-3; DFS li-Volharding 1-1; Patrij- zen-Zonnemaire 3-0; Cortgene-Dom- burg II 3-2; Luctor II-Hansw. Boys II 0-0; 's H. Arendskerke III-Kwa- dendamme 2-1. 3e klas C: Zonnemaire II-SVOWK 1-4; Volharding Ill-Zierikzee III 1-9 Kwa'dendamme II-Dreischor II 5-1; Volharding II-Hansw. Boys III 1-5; Cortgene II-Robur II 3-5; Goes IV- Robur III 7-0. Zaterdagcompetitie le klas: Meeuwen II-MEVO 2-1; Arnemuiden II-Bevelanders 5-1; 's H. Arendsk.-Heinkenszand 2-3; Middelburg V-Nieuwdorp 0-2; VCK- Wemeldinge 1-3: Wolf aartsdijk-Zee land Sport V 3-2. 2e klas A: Brouwershaven-Waarde 1-2; Bruse Boys-Wemeldinge II 5-1; Duiveland-Kruiningen 8-1; DFS III- WIK 1-4; Kloetinge II-SKNWK 2-3; Rillandia II-Kapelle II 4-0. 3e klas A: Nieuwland II-Duive- land II 3-3; GPC-WIK II 8-1; Apol lo II-Wolfaartsdijk II 3-1; Schore- Middelburg VI 3-1. 4e klas A: SKNWK II-Brouwers- haven III 4-0; WIK III-DFS IV 2-0; Colpl. Boys II-MEVO II 3-6; Beve landers II-Brouwershaven II 6-1; Wissenkerke II-Bruse Boys II 2-1. Junioren Groep A I: Axel A I-Zierikzee A I 4-1; Kapelle A I-Arnemuiden A I 3-3; Middelburg A I-Vlissingen A I 1-1; Terneuzen A I-Steen A I 2-0; tern. Boys A I-HVV '24 A I 1-3; Vogelwaarde A I-Zeeland Sport A I 3-0. Groep A VII: MEVO A I-Zierikzee A II 3-0; Renesse A I-Bruse Boys A I 1-4. Groep B XI: MEVO B I-SKNWK B I 0-2; WIK B I-Wissenkerke B I 4-0. Groep B XII: Bruse Boys B I- Zierikzee B II 15-1; Renesse B I- MEVO B II 10-1. KORFBAL Afdeling Zuid-West Rayon II 2e klas: All Ready-Volharding 6-4; Zuidwesters II-BKC 3-7; Swift IV- Olympia 6-0; Animo III-TOGO II 3-2. 3e klas: KVL-A11 Ready II 7-5; Albatros II-TOP 1-9. Renesse-Zierikzee 0-2 Zierikzee, dat een groot veldover- wicht gedurende de gehele wed strijd heeft gehad, verdiende de overwinning volkomen in deze Schouwse derby. Renesse dat schijn baar met de gedachte binnen de lij nen was gekomen zich in ieder ge val niet door Zierikzee onder de voet te laten lopen had het accent bijzonder sterk op de verdediging gelegd. Door deze tactiek toe te pas sen kregen de rood-zwarten ondanks hun veldoverwicht praktisch geen doelrijpe kansen. Steeds was er weel een rood-wit been of lichaam die voor de Zierikzee aanvallers de weg naar het doel versperde. In laatste instantie werd het doel van de thuisclub op bekwame wijze door Jan Simons verdedigd. Uit taktisch oogpunt bezien speelde Zierikzee ze- geen beste wedstrijd daar het de fout beging steeds maar weer aan te vallen. Als men het had aangedurfd om Renesse, dat aanvallend geen vqist kon maken, te laten komen dan had het zeker niet tot 6 minu ten voor tijd geduurd voor men er in slaagde de beslissende treffer te scoren. Vergeefs zocht nu de voor hoede naar openingen in de Renesse verdedigingen, en dit strekt tot eer van de rood-witten, die er niet wa ren. De spelers van de thuisclub ver dienden zeker een pluim op de hoed voor de inzet welke zij deze vvedsiijd aan de dag legden. Het is moeilijk aan te nemen dat als met deze in zet in iedere wedstrijd was gespeeld de resultaten niet heel wat gunstiger zouden zijn geweest als nu helaas het geval is. Al direct na de aftrap namen de bezoekers het heft in han den. Een groot aantal hoekschoppen leverden niets op evenmin als de verre schoten waardoor Simons zich niet liet verrassen. Het duurde dqn cok tot de 41e min. voor Kees Lodewijk, onder luid protest van de Renesse spelers en de grensrechter voor buitenspel, uit een voorzet, van Joop Krips Zierikzee do leiding kon geven 0-1. Ook na de rust bleef het spelbceld ongewijzigd. Pas 6 nijn. voor de tijd wist Th. Klink met een doelpunt van uitstekend gehalte de Zierikzee zege definitief veilig le stellen 0-2. D.F.S. II-Volharding 1-1 De reserves van DFS behaalden een verdienstelijk gelijk spel tegen de blauw-witte ploeg uit Óvezande. Voor de rust namen de bezoekers een voorsprong door Willy Verbeek. De thuisclub kreeg na de thee een pracht kans om gelijk te maken, maar Dijkman schoot de bal uit de strafschop tegen de paal om hem dan echter op te vangen en opnieuw in het net te plaatsen. De scheidsrech ter „trapte" niet in dit doelpunt. Het was uiteindelijk Joop v. d. Linde die de thuisclub op gelijke voet bracht (1-1). DE SPORTTOTO DEN HAAG, 22-3. De cijfers van de sporttoto van het afgelopen week einde, nummer 33, zijn: Aantal deelnemers: 771.502; inleg: f 1.673.460; beschikbaar voor prijzen: f 753.066. De eerste en de derde prijs zijn elk groot f '225.930; voor de tweede en de extra-prijs is beschikbaar f 150.614. Bij het kantoor van de sporttoto hadden zich zondagavond drie deel nemers met dertien juist voorspelde uitslagen aangemeld. Japans burgerpersoneel van de Amerikaanse militaire bases in Ja pan is maandagmorgen voor 24 uur in staking gegaan uit protest tegen de aangekondigde massale ontslagen. SAIGON. De regering van Cam bodja wil officiële onderhandelingen piet Noord-Vietnam en de Vietcong over een terugtrekken van liun troe pen. Dit is heden maandagmorgen meegedeeld door Radio-Cambodja in een uitzending in de Franse taal. DODELIJKE ONGELUKKEN DELDEN. Een gecompliceerd au-, to-ongeval heeft het leven geëist van de 27-jarige J. H. F. St. uit Deurne bij Helmond. SCHAGEN. In de Sint Ursulakli- niek in Wassenaar is de 34-jarige C. Post uit Schagen overleden aan de gevolgen van een ongeval in Aartswould. Hij kreeg in die plaats tijdens sloopwerkzaamheden een giek van een hijskraan tegen zijn hoofd. ARNHEM. Bij het stelen van ko perdraad bij de P.G.E.M. te Arnhem is de bij de politie als koperdief be kend staande 49-jarigè Arnhemse arbeider G. J. P. om het leven ge komen. TEGELEN. De 27-jarige C. Schot horst uit Tegelen is ,toen hij in zijn woonplaats met zijn bromfiets de inrit van het terrein van een pan- nenfabriek opreed, in botsing geko men met een cementauto, die op dat ogenblik het fabrieksterrein verliet. De bromfietser kwam onder het voorwiel van de tegemoetkomende auto terecht. Hij werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Tegelen over gebracht en overleed korte tijd na aankomst. GROEDE. In de gemeente Groede (Zeeuws-Vlaanderen) is de 49-jarige visser L. Moelker uit Breskens do delijk verongelukt, toen hij met zijn auto tijdens een inhaalmanoeuvre op de verhoogde middenberm terecht kwam. De auto, waarin hij zat, sloeg over de kop. De man overleed ter plaatse. UITHOORN. De 32-jarige mevr. Lammers- van Diemen uit Kwakel (Uithoorn) is bij een verkeersongeluk op de kruising Noorddammerweg- provinciale weg in Uithoorn om het leven gekomen. De echtgenoot van de vrouw raakte ernstig gewond. ROOSENDAAL. Op rijksweg 56, onder de gemeente Roosendaal, stak de 47-jarige C. Molenaar uit Roosen daal plotseling de weg over en werd door een auto aangereden en gedood. OUD-GASTEL. Tijdens een in haal manoevre op de Roosendaalse- baan in Oud-Gastel is een personen auto met vier inzittenden tegen een boom gereden. De bestuurder van de auto. de 45-jarige Marokkaan Hout hout Mahammed Ben Ali, uit Roo sendaal werd op slag gedood. MONSTER. Op het terrein van de transportonderneming van Spronsen uit Monster is de 23-jarige chauffeur H. Bekx uit Den Haag dodelijk ver ongelukt.. De man raakte bekneld tussen de acherkant van een vracht auto en de voorzijde van een vork heftruck. GROESBEEK. De 2-jarige Jaap Nolet is op de Zevenheuvelenweg in Groesbeek onder een personenauto terecht gekomen en later in het Ca- nisiusziekenhuis in Nijmegen aan zijn vei-wondingen overleden. De vader, de 39-jarige arts A. H. Nolet uit Nijmegen, probeerde het kind nog te redden, maar ook hij werd door dc personenauto aangereden. De arts is zwaar gewond naar het ziekenhius overgebracht. Het onge luk gebeurde, toen het kind plotse ling vanuit een bospad de weg over stak. Een passerende auto kon het jochie niet meer ontwijken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 3