-AP Ik wil graag wat geld achter de hand hebben. Hoe moet ik sparen? Sparen? De Amro Bank is er voor. O Oranjevereniging Burgh stelde een feestprogramma op Geen kranten in Parijs ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 maart 1970 Nr. 20370 De 5-mei-vierlng BURGH, 15-3. Voor de tweede maal kwam de Oranjevereniging Burgh-Haamstede in vergadering bijeen, nu in hutel Bakker te Burgh. Het bestuur had een 20-tal vereni gingen gevraagd om op deze avond gezamenlijk mede te helpen om een feestprogramma samen te stellen. Opnieuw was de jeugdsoos „Big S"' met een grote deputatie aanwezig en zij zullen dan ook een grote steun worden voor de Oranjevereniging op 5 mei. De voorzitter, de heer J. Fride- richs die een welkomstwoord sprak, deelde mede dat er stemmen zijn opgegaan om aan het bevrijdings feest een kerkdienst te verbinden. Daar de dag op zich zelf practisch bezet is, werd besloten deze dank dienst te verschuiven naar de avond van 4 mei, mogelijk tezamen met een stille omgang. De aubade zal beginnen te 8.45 uur in de morgen. Dan krijgen de kinde ren ballonnen met kaartjes die, na dat de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" hen naar het sportpark „Van Zuijen" heeft weggebracht, al daar worden opgelaten .De ballon nen worden gevuld in de garage van de heer Rademaker aan de Zand weg, die ook voor het vervoer naar het gemeentehuis zal zorg dragen. Op het sportpark volgen dan de kinderspelen, waarbij de leiding aan het onderwijzend personeel is toe vertrouwd. Voor de oudere jeugd is er teken- en schildermateriaal aan wezig zodat zij zig op deze manier kunnen uittekenen. De meisjes gaan trachten hier een modeshow op te zetten met kleding der laatste 30 jaar. Op de vergadering maakte de voorzitter bekend dat de Huisvrou wenvereniging een gebakkraam zal exploiteren op deze dag, waarvan de opbrengst voor een goed doel zal worden beschikbaar gesteld. Optocht In de namiddag de optocht met mechanische muziek. Er zijn een aantal voorlopige inschrijvingen. Voor versieringsgroen wordt gezorgd en kan eventueel aangevraagd wor- Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. - Amerikaanse functionarissen zijn er nog steeds van overtuigd dat er vooruitgang kan worden geboekt bij de bespre kingen ter beperking van het ge bruik van strategische wapens. TEL AVIV. Israëlische comman do's hebben twee bunkers en een viaduct in de Syrische dorpen Jas- sem en Rapid vernield, zo is door een Israëlische woordvoerder mee gedeeld. Van beide dorpen uit zijn volgens de woordvoerder aanvallen op Israëlisch gebied ondernomen. MOSKOU. Premier Kosygin van de Sowjet-Unie heeft president Nixon een boodschap gezonden, waar in# hij aandringt op stopzetting van de Amerikaanse bombardementen op Laos en de Amerikaanse militaire interventie in Laos in het algemeen. LUBECK. Twee jonge Oostduitse grenswachten zijn bij Lübeck over de grens naar West-Duitsland ge vlucht. De twee grenswachten, die respectievelijk 19 en 20 jaar oud zijn hadden geen wapens bij zich. Zij zeiden gevlucht te zijn omdat zij ge noeg hadden van de politieke en eco nomische situatie in Oost-Duitsland. LONDEN. Ongeveer 100 personen hebben jacht gemaakt op een vam pier op een Londense begraafplaats. Zij trokken naar de begraafplaats in Highgate. nadat zij een man op de televisie hadden horen verklaren, dat hij zou trachten de vampier dood te steken met een houten kruis. LA PAZ. De hoofdredacteur van het in La Paz verschijnende dagblad Hoy en zijn vrouw zijn gedood als gevolg van een bomontploffing in hun slaapkamer. GODTHAAB. In een flatgebouw van vier verdiepingen te Godthaab op Groenland heeft zich een ontplof fing voorgedaan, die een 40-tal flat woningen heeft verwoest. CAIRO. Een Egyptisch lijnvlieg- tuig heeft een geslaagde noodlan ding gemaakt bij Cairo, nadat een ontploffing een deel van het lan dingsgestel had afgerukt. Er waren tien passagiers aan boord, van wie er een licht gewond werd door me taaldeeltjes die door een raampje sloegen. BILBAO. Het bisschoppelijk paleis in de Spaanse stad Bilbao is voor ruim 600.000 gulden verkocht aan een particuliere maatschappij. De aartsbisschop van Bilbao, mgr. Ci- rada, had tot de verkoop besloten omdat hij geld nodig heeft voor zijn diocees. ASHVILLE. Een leider van de Zwarte Moslim heeft alle blanken in het gebied van Ashville in de zui delijke Amerikaanse staat Alabama gewaarschuwd, dat zij met vuur spe len. CARTHAGE. Te Carthage in de Amerikaanse staat Mississippi is een kerk zwaar beschadigd door een bomexplosie. De kerk diende als trefpunt van negerorganisaties voor gelijke burgerrechten. Het FBI stelt een onderzoek in. SAIGON. In de Zuidvietnamese provincie Tay Ninh. vlak bij de Cambodjaanse grens, heeft een Ame rikaanse Cobra-helikopter per onge luk een salvo afgevuurd op eigen troepen. Drie Amerikanen kwamen om het leven, negentien werden ge wond. den bij de heer J. Janse, Zuidstraat te Haamstede. Op verschillende plaatsen in de beide dorpskernen zullen landbouwwagens worden ge plaatst en het is nu de bedoeling dat de omwonenden deze gaan versie ren. Dit werk kan al een paar dagen van te voren beginnen opdat de wa gens mee in de optocht rijden. Na de optocht een stoelendans voor ruiters te paard, een spectacu lair programmapunt dat op de Bea- tixweide zal worden gehouden. Aan vang omstreeks 16.15 uur. Het be stuur vraagt wel de medewerking van de burgerij om de voorgevels PARIJS, 16-3. In Parijs zijn maandag door een staking van jour nalisten geen kranten verschenen. Ook in de redactielokalen van par ticuliere radiostations lag het werk ten dele stil. De redacteuren van de communistische „Humanite" ver klaarden dat ze met de directie van hun blad weliswaar niet in conflict waren, maar uit solidariteit aan de staking deelnamen. Het arbeidsconflict onstond door het mislukken van loononderhande lingen tussen de bonden en de di recties. De journalisten eisen naast salarisverhoging invoering van een vijfdaagse werkweek. van hun woningen wat op te vrolij ken met versieringen, vlaggen enz. Des avonds te 19.30 uur begint de lampionoptocht die start bij het V.V. V.-kantoor waar ook de lampions uitgereikt zullen worden. Bij de Pa- senhil zal dan een vreugdevuur ont stoken worden (we vragen ons wel af. waar - Red.), met daarbij ronde dansen. Twistpunt werd nog de plaats waar dan verder gefeest zal worden. Het bestuur voerde hotel „Het wapen van Burgh" aan, doch woordvoerder Big S., de heer P. J- Landegent ^ag meer in garage Noordhoek waarbij dan de beat- en de hoempa-pa-band beurtelings op de hefbrug worden gezet om vanuit de hoogte hun dansmuziek te blazen en te tokkelen. Het bestuur zal deze kwestie nog nader regelen. Ter vergadering deelde de heer Joh. Bolkenbaas nog mede dat hout voor het vreugdevuur bij hem ge haald kan worden. DEN BURG. De 52-jarige J. K. uit Amsterdam heeft tegenover de Tes- selse rijkspolitie bekend dat hij afge lopen zomer met een aantal meisjes van 12 tot 14 jaar ontuchtige hande lingen heeft gepleegd. Hij was in het zomerseizien op het strand bij de Koog werkzaam. DODELIJKE ONGELUKKEN MONSTER. Zaterdagavond is de 20-jarige C. P. M. Niekerk uit Peldijk op de Poeldijksevveg in Monster met zijn bromfiets in botsing gekomen met een andere bromfiets. De jonge man werd hierbij zo ernstig gewond, dat hij op op weg naar het zieken huis is ovexleden. De andere brom fietser liep lichte verwondingen op. BERGEN OP ZOOM. JRond het middernachtelijk uur is op de Lelie- weg in Bergen op Zoom een perso nenauto geslipt, over de kop gesla gen in een sloot terecht gekomen. Een passerende automobilist wist met veel moeite de bestuurster te redden, maar de mede-inzittende mej. G. Plouvirie (21) verdronk. BERGEN OP ZOOM. Vermoede lijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting is een truck met aan hanger van de Remia fabrieken uit Den Dolder op de Wouwse weg in Bergen op Zoom een huis binnenge reden. Het huis werd totaal ver nield. ZEVENAAR. In het ziekenhuis te Zevenaar is overleden de 71-jarige gepensioneerde hoofdambtenaar van de gem. Zevenaar dhr. A. J. Jan sen die vrijdagavond bij het over steken van het rijwielpad in de Schiestraat te Zevenaar door een 18- jarige bromfietsbestuurder werd aangereden en daarbij ernstig werd gewond.' WASSENAAR. In de Ursulakli- niek in Wassenaar is de 70-jarige kelner J. Ulrich uit Den Haag over leden aan een hersenletsel dat hij bij een val in zijn woning op 4 maart jl. had opgelopen. MARKTBERICHTEN .Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 16-3. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Bintje 35 mm opwaarts f 28,00-30,00; Bintje 50 mm opwaarts £31,00-32.00; Eigen heimers 40 mm opw. geen notering; Furore 35 mm opwaarts f 44,00- 45,00. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35-50 mm f 27,50-29,00; Bint je 50 mm opwaarts f 31,00-32,00. Voer-aardappelen f 2,00-6,50. Stemming: binnenland en export vast. Prijzen (excl. omzetbelasting) vast gesteld per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland c.q. export. ROTTERDAM. Bij een ontploffing op de Shell-raffinaderij in Pernis is maandag morgen een persoon om het leven gekomen en zijn er twee ge wond. De gewonden zijn in een Rot- tex-dams ziekenhuis opgenomen. NIEUWOIDA. In Nieuwolda (Gr.) is de 66-jarige heer H. Knapper in een sloot langs de hoofdweg geraakt en verdronken. De man is waar schijnlijk door de duisternis misleid. ASTEN. Op de Deurneseweg in het lceerkdorp Ommel gemeente As ten) is de ngentienjarige mejuffrouw M. Adriaans door en bestelauto aan gereden terwijl ze de weg overstak. Het meisje was nagenoeg op slag dood. UTRECHT. In Navolging van de noordelijke provincies in ons land is ook in de province Utrecht een agrarisch actiecomité gevormd waar in een vijftal agrariërs ziting hebben. Advertentie Schiphol. De Interline Club Hol land, waarbij vrijwel alle in Neder land werkzame luchtvaartmaat schappijen zijn aangesloten, gaat het jaarlijkse luchtvaart Lentebal, waar op Miss Interline Holland wordt ge kozen, dit maal vieren op. zaterdag avond 21 mart a.s. te Amsterdam. KERKNIEUWS Ger. Gem. in Nederland BRUINISSE. Donderdag 19 maart a.s., 's avonds 7 uur, ds. J. Panne- koek, Terneuzen. Dit is de laatste maal dat ds. Pannekoek, die binnen kort naar Canada vertrekt, waar hij een beroep heeft aangenomen, te Bruinisse in de dienst des woords zal voorgaan. Waar sparen mensen voor? De een voor een kleuren TV. De ander voor zijn vakantie. En de derde voor een nieuwe auto. Natuurlijk zijn er ook heel wat mensen met een minder concreet doel voor ogen. Ze sparen gewoon omdat ze een kapitaaltje willen vormen. Voor de oude dag misschien. Of uit voorzorg, voor het geval dat Of voor de kinderen. Of om straks dat„huisje- buiten" te kunnen kopen. Wie weet. Waarvoor u ook spaart, al spaart u gewoon om een beetje rijker te worden, u doet uzelf te kort wanneer u niet goed let op de rente die u kunt krijgen. Misschien krijgt u vandaag maar 3V2,4% rente. Misschien krijgt u wel helemaal geen rente- omdat u uw spaargeld zélf bewaart - met alle risico's van dien. Bedenk dat u bij de Amro Bank 41/2% rente kunt maken op uw spaargeld. Of 5%. Of 5'/2%. Of 6%. Ja, zelfs 7%. Bij de Amro Bank, Sparen bij de Amro Bank betekent: uit uw geld halen wat erin zit. Uw geld voor u laten werken. Een lief extraatje verdienen zonder dat u er iets voor hoeft te doen. De Amro Bank rekent zó: hoe langer u uw spaargeld wilt missen hoe meer rente u krijgt.Op een-Amro Spaarboekje of Spaarrekening: 41/2%. Bij een opzegtermijn van 3 maanden: 5%. Van 6 maanden: 51/2%. Van 12 maanden: 6%. Bij een vaste termijn van 24 maanden: 7%. Duizend gulden weggezet op een Amro Spaarrekening van 7% is na een jaar ai f 1.070.- geworden. Stel dat u f 2.000.- zou hebben waar u niet direct aan hoeft te komen. Nu een simpel sommetje: f2.000.- op een 7%-Amro Spaarrekening rente na één jaar f 140.— f 2.000.- tegen b.v. 3'/2% rente na één jaar f 70- Verschil f 70.— Dat wil zeggen: op die 7%-Amro Spaarrekening hebt u na één jaar al f 140.- rente; dat is f 70 - méér dan u bij 31/2% zou hebben gekregen. U wilt natuurlijk ook best een beetje rijker worden. En uzelf zeker niets te kort doen: u hebt immers recht op de hoogst mogelijke rente! Loopt u dan morgen eens langs bij een kantoor van de Amsterdam-Rotterdam Bank. Daar geeft men u graag alle inlichtingen. (Als u dat wilt óók over de Amro Privérekening met zijn unieke giroservice. En over de Amro Lening met zijn plezierige condities.) Komt u gauw eens langs?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1970 | | pagina 9